PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sonunda gerçek bir tespit.

reisG
28-05-2012, 20:41
Otohaber dergisinin editörü bu haftaki başyazısında şöyle demiş;
"Son yıllarda bir tespitim var.En çok satılan otomobiller genellikle zevk vermeyenler.marka-model belirtmeyeceğim bu yazıyı okursanız hangilerinden bahsettiğimi anlayacaksınız........."
....devamında marka olmasa bile ne demek istediğini anlıyorsunuz. Derginin iç sayfalarında VW Passat alltrack'ın kokpit resminin yanında ise şu tespit var ...kokpitte çekici tasarım detayları kullanılmamış.....
Sonunda bir dergiden doğru tespit.
Ben ise zevk veren bir otomobil kullandığım için çok memnun ve keyifliyim.

TanerHoca
28-05-2012, 21:07
reis aynı şeyi bu cumartesi babamla konuştum.babam yanımda 308 thp yi kullanırken ona dönüp "ben bu aracı sürmekten müthiş keyif alıyorum" ama "senin passatı 1000 km kullandım fakat hiç keyif alamadım" dediğimde bayağı bir şaşırdı.

orhun57
28-05-2012, 21:08
Cumartesi yaptığım passat cc test sürüşüyle ilgili yorumumu yazmıştım başka bir konuda. İşte tamda demeye çalıştığım şey buydu. Araba çok güzeldi tasarım, performans ama birşey eksik işte. Ruh, heyecan. Bana hadi demeyi beceremedi. Gel gezelim diyemedi. Hissettiklerimi yansıtan bir yazı. Paylaşımınız için teşekkürler.

Esat
28-05-2012, 21:48
her cukura girdiginizde bam bam diye ses duyuca keyf almak daha enteresan bir durum tabi ruhsuz derken bence hersey yerli yerinde en azindan vw 15 yildir ayni dreksiyon ayni kapi kollari ayni acma dugmelerini kullanmiyor ama pejo nerdeyse 106 dan beridir herseyi ayni kullaniyor bence biz biraz anti vw ci takiliyoruz ben vw boraya 6 sene binmis biri olarak 6 sene onceki arabamin keyfini hala hicbir arabada alamiyorum buna 308 premium plus dahil...

ErgunK
28-05-2012, 22:09
Biraz yenilik lazım dimi Esat ım...

orhun57
28-05-2012, 22:10
Şahsen anti herhangi birşeyci değilim. Mesela asla Vw'nin sağlamlığına laf etmem, konforuna laf etmem. Gözüm kör değil, aklımda yerinde. Benim farem 10 yaşına geldiğinde yanında 10 yaşında bir vw durduğunda ondan daha yıpranmış durucak bunuda biliyorum. Tecrübeden biliyorum bunu tabi değişenler çok oldu daha dayanıklı peugeot ama 98 yılında alınan bir golf ve 306 yakın zamana kadar tarafımızca kullanıldı ve golf daha diri duruyordu. Yanlış anlamayın ilk günden bu güne kadar gerek yol tutuş gerek sürat olarak her zaman peugeot öndeydi daha ekonomikti ama yıprandı. Maalesef Türkiye şartları pek yaramıyor peugeota fakat özen gösterdiğinizde de aşağı kalmaz bundanda eminim. Mesela şuan babama VW tiguan aldırmaya çalışıyorum. Çok yakın bir arkadaşıma polo almasını önerdim beni dinledi aldı o sınıfın en iyi polo bence. Kısaca ben sadece hislerimden bahsediyorum. Yani motion & emotion :)

Ömer Gedik
28-05-2012, 22:24
her cukura girdiginizde bam bam diye ses duyuca keyf almak daha enteresan bir durum tabi ruhsuz derken bence hersey yerli yerinde en azindan vw 15 yildir ayni dreksiyon ayni kapi kollari ayni acma dugmelerini kullanmiyor ama pejo nerdeyse 106 dan beridir herseyi ayni kullaniyor bence biz biraz anti vw ci takiliyoruz ben vw boraya 6 sene binmis biri olarak 6 sene onceki arabamin keyfini hala hicbir arabada alamiyorum buna 308 premium plus dahil...

Esat abi yazıların gittikçe fanatikleşiyor bence. Rica ediyorum bir Vw bayisine gir hepsine otur bak bakalım en düşük modelden en üst modele kadar neleri aynı.

106dan beridir Peugeot'ta ne aynı söyler misin? Olayları abartmak için yazı yazmayalım. Eleştireceksen somut verilerle eleştir bende eyvallah diyeyim.

Esat
28-05-2012, 22:31
Ben fanatiklersmiyorum ömer gercekleri yaziyorum dediklerimde yanliş birsey varsa duzeltin yada ben bu işi yanlis biliyorum bak 206 ya bak 2011 308 e hala ayni acma kollari ayni seyler
Reis abi guzel bi baslik acmis ama farkindaysan ilk defa vw e kenarindan kosesinden dokundurmuslar yillarca pejoya dokundurdular biz hep aman dedik ama ilk defa vw e bir laf dendi diye yazi oldu aradaki fark bu anlatmaya calistigim seyde bu eger 2 marka arasinda dogru orantili fark olmasa hundai i30 ile 308 arasindaki fiyat farki kadar olurdu.
He benim objektif bakisim fanatiklik oluyorsa onuda bilemem bmw yada mercedesle kiyaslarsam vw bissuru eksigini cikaririm ama söz konusu pejo ise artilar bellidir eksiler bellidir.

Ömer Gedik
28-05-2012, 22:51
206 ile 308 i birbirine benzetmek Peugeot'u haksız eleştirmeye çalışmaktan başka birşey değil. Hiçbirşeyi de benzemez. Ben uzatmayacağım. Yere göğe sığdıramadığınız Vw tüm modellerinde aynı direksiyonu koysa ama o Vw olur. Birde 15 senelik 1.6 102 ps motor koyar. Çok sağlam diye övgü alır. Bu objektif yaklaşımsa ben objektif ne demek onu bilmiyorum.

Esat
28-05-2012, 23:01
Valla kimin fanatiklik yaptigi belli zaten vw butun modellerinde ayni direksiyon kullanilir polodan psat cc ye kadar ama kasa makyajlaninca yada degisince tuslari direksiyonu iviri ziviri degisir bu mercedestede boyledir a serisinden e serisine kadar bmw dede boyledir 1 den5 e kadar ama 307 e bindim gecen radyo acma kapama kanal degstirme sinyal ayni eee 206 dada ayni ben motorundan bahsetmedim farkindaysan. Hee bide genelde 1.4 tsi geliyor onuda sen benden daha iyi bilirsin bence ama fanatiklikse eger ben inan objektifim 307 de kullanilan direksiyon 308 de varsa ben ne diyeyim su an bindigim arac pejo.ama gozumde goruyor kulagimda duyuyor heee biri cikar der vw icini begenmem biri der dişini begenmem biri der motorunu begenmem biride dsg sini begenmez ammena herkes haklidir ben kendi elestirilerimi soyledim nasil ki aylarca konulara yaxdim mercedes Ecoupe benim icin bmw modellerinden daha üstündür diye buda böyle

Ömer Gedik
28-05-2012, 23:24
vw butun modellerinde ayni direksiyon kullanilir polodan psat cc ye kadar

Benim için yeterli. Diğer hususları tartışmaya gerek bile yok. Önce 106 idi sonra 206 oldu sonra 307 oldu. Keşke Peugeot'u biraz tanıdığını bilseydim de ona göre konuşsaydık. Araç sahibi olmakla marka tanınmıyor maalesef.

Esat
28-05-2012, 23:28
Benim için yeterli. Diğer hususları tartışmaya gerek bile yok. Önce 106 idi sonra 206 oldu sonra 307 oldu. Keşke Peugeot'u biraz tanıdığını bilseydim de ona göre konuşsaydık. Araç sahibi olmakla marka tanınmıyor maalesef.

Sen sadece istedigin yeri kesmissin omer alttaki cumeleri herkes goruyor maalesef neyse ben vw ilgili birsey yazmayayim size sadece o markayi kötülemek yetiyor nasil olsa kurdugum cumleleri tekrar tekrar oku bence...

Ömer Gedik
28-05-2012, 23:32
Sen sadece istedigin yeri kesmissin omer alttaki cumeleri herkes goruyor maaledef neyse ben vw ilgili birsey yazmayayim size sadece o markayi kötülemek yetiyor nasil olsa kurdugum cumleleri tekrar tekrar oku bence...

Bir kere okuduğumda çok şükür anlıyorum abi. Peugeot forumunda Vw fanatikliği yapıyorsun. Bu işin net sonucu bu. Yazdıkların ne Vw'i ne de Peugeot'u tanımadığını zaten söylüyor. Benim konuya son yazımdır.

eyup_31
28-05-2012, 23:32
en güzel araç ayağımı yerden kesen araçtır...

TFSI
28-05-2012, 23:35
Bende Jetta dan ınıp neye bınersem bineyım huzur ve güvenı alamıyorum. suruş zevk vermıyor

gokhancpt
28-05-2012, 23:37
Eyup, konuyu en iyi özetleyen bence sensin:alkis

Cem B
29-05-2012, 00:07
Malesef bu konuyu maddi yöndende görmek gerek, 50 bin liraya passat alamıyorsun fakat 508 alabiliyorsun.40 bin liraya 308 alabiliyorsun hemde donanımlı p.plus vs.ama aynı paraya üç gün önce kız arkadaşımın aldıgı gibi ancak benzinli polo alabiliyorsun.

Ben bmw coupe alıcam 308 cc alıcam diye iki ay öncesine kadar geceleri uyuyamazken aracımın ederini galeriler bayiler ve piyasa şak diye yüzüme vurdugunda anladım bunu çok çok iyi.

Olay tamamen şu aslında, biz ödediğimiz paraya göre piyasa da alabileceğimiz en sağlam,en konforlu,daha fazla ödesek bile alamayacağımız ekonomik motorlu ve carizmatik araçlara biniyoruz. 40 bin lirası olan herkes eger bu düşünceleri göz önüne alırsa peugeot alır. En verimli araçlardır çünkü.

Şunu belki söyleyebiliriz Peugeot un 10 yıl önce yaptıgı atılımı şuan tamamen citroen yapmakta.Kesinlikle çok iyi araçlar üretiyorlar.Bence biz en iyi seçimi yaptık :)

eyup_31
29-05-2012, 10:31
Eyup, konuyu en iyi özetleyen bence sensin:alkis
öyle değil mi ama captan

gokhancpt
29-05-2012, 10:50
öyle değil mi ama captan
sonuna kadar düşüncene katılıyorum dostum :havali