PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastikler hakkında bilinmesi gereken herşey

Sayfa : 1 [2]

akin
17-03-2014, 17:37
Primacy hp kadar kötü lastik kullanmadım ben babamın 508 in üstünde vardı arabanın onu arkası ayrı oynuyordu kışın Alpin leri taktırdık araba kendine geldi resmen energy Saver da ds3 te var kuru fena değil ama ıslakta ben sevemedim güven vermiyor Conti premium contact 5 için iyi duyumlar aldım ancak tecrübe etmedim bu arada pirelli cinturato p7 de güzel lastik fiyat performans açısından

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

asdfg112
17-03-2014, 21:01
arkadaşlar şimdi servisi aradım mıchelin energy server 245 tl continental premıum contac 2 220 tl dediler.sizce hangisi daha iyi olur.aslında tercihim conti prem contac 5 ve mıchelin pilot spor du ama serviste yokmuş.

fiyatlar yüksek diye düşünüyorum. bence internetteki güvenilir sitelere de bakın fiyatlar için. eğer ankaradaysanız iyi indirim yapan firmalar var.

Primacy hp kadar kötü lastik kullanmadım ben babamın 508 in üstünde vardı arabanın onu arkası ayrı oynuyordu kışın Alpin leri taktırdık araba kendine geldi resmen energy Saver da ds3 te var kuru fena değil ama ıslakta ben sevemedim güven vermiyor Conti premium contact 5 için iyi duyumlar aldım ancak tecrübe etmedim bu arada pirelli cinturato p7 de güzel lastik fiyat performans açısından

primacy hp sanıyorum çok uzun süre piyasada kalmadı, eksiklerini giderip primacy3 çıkardılar. testlerde iyi sıralarda yer alıyor genelde.

ANKA
17-03-2014, 21:06
Ankara'daysanız özel mesaj yoluyla ulaşın size bir yer önerebilirim serviste bazen eski tarihli lastik olabiliyor hediyelere itibar etmemek lazım toplamda 400 tl fazla verip 150 liralık tablet falan veriyorlar gerek yok.

enes46
18-03-2014, 08:34
fiyatlar banada yüksek geldi.ankarada olsam cazip teklifler alabilirdim aslında fakat kahramanmaraştayız.aslında aracı yetkili servis dışına çıkarmak istemiyorum.bakımlarını vs hepsini yetkili servise yaptırıyorum.lastik konusunda hemfikir olamadık servisle biir türlü.contac 2 yi 200 tl isteseler düşünmeyip taktıracam fiyattan ötürü ama bakalım biraz daha araştırayım ben.

Ömer Gedik
18-03-2014, 08:42
Lastik bayilerinden almanız daha faydalı olur. Lastik önerilerinde bolca mesaj mevcut

Tapatalk...

enes46
18-03-2014, 17:20
arkadaşlar lastiklerimi yenilemiş bulunuyorum.205 55 r16 mıchelin prımacy 3 taktık fiyat 245 tl.lastikte ilk izlenimim çok güzel.yola sağlam basıyor ve sessizlik çok iyi.ve en önemlisi konfor ve rahatlık gerçekten hoş.tavsiye ederim

Ömer Gedik
18-03-2014, 17:32
Hayırlı olsun Enes bey güzel tercih :iyi

Can ÖNEL
18-03-2014, 19:11
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Öncekiler Continental miydi?

asdfg112
18-03-2014, 19:13
Güle güle kullanın. Bence on numara lastik:)

mobil gönderi...asus memopad

atilla77
18-03-2014, 19:31
Bende starmaxx i tavsiye ediyorum.kumhodan kesinlikle iyi yagmur performansi sasirtici derecede iyi hatta cok iyi . Kuruda isininca birkez soru oldu ama cok sert girdim viraja.ses konusunda cok cok az bir ses geliyor ama belli belirsiz oda 35 yanak olmasi yuzunden.

reisG
18-03-2014, 19:49
Artık yaz geliyor...bende yeni aldığım petlas velox sport pt741 225/40*18'lik performans lastikleri var.en iyi fiyat/fayda oranını buldum.

Sent from my RM-821_eu_turkey_244 using Tapatalk

akin
18-03-2014, 23:38
Pirelli pzero yu şiddetle tavsiye ediyorum tutuşu yağmur performansı çok güzel Contisportcontact lerden sonra ilaç gibi geldi araca tek sıkıntısı biraz ses yapıyor fiyat olarak 225 40 18 1300 e aldım takımını 6 ayda garantisi var yarilma balon gibi durumlarda koşulsuz degistiriyorlar

enes46
19-03-2014, 08:42
teşekkürler arkadaşlar.daha önceki lastiklerim mıchelin prımacy hp idi.bu lastiklerdende memnundum zaten ama primacy 3 primacy hp nin geliştirilmiş şekli bence.fiyat biraz pahalı olsada konforlu ve güzel bir lastik.atilla arkadaşımız starmax demiş ama şirket araçlarımızda starmax kullanıyoruz çok rahat bir lastik değil arkadaşlar.

mimit
21-03-2014, 12:36
evet baharın gelmesiyle birlikte ben yazlık lastik arayışına geçmiş bulunuyorum tavsiyeleri alayım, dizel e geçmemle birlikte daha sakin bir kullanım tavrı edindim kendime, önceden kullandığım lastikler performans lstiği olduğu için, konforlu yumuşak lastik konusunda bilgi sahibi değilim, energy saver ve türevlerinden kesinlikle uzak durmak istiyorum, yumuşak,sessiz,konforlu ve su tahliyesi iyi olan ve sıcakta kendini kaybetmeyecek bir lastik arıyorum.

Önceliğim kesinlikle toyo proxes 4 bu lastiği satan,satıldığı yeri gören varsa lütfen haber versin :) bunun dışında da belirttiğim gibi energy saver ve her türlü türevinden uzak kalmak kaydı ile önerilerinize açığım.

reisG
21-03-2014, 14:47
Fiyatı vermeyi unutmuşum. Özel bir indirimle :) Petlas Velox Sport PT741 225/40*18 lastikleri 175 TL x4 adet = 700 TL ye aldım.

mimit
21-03-2014, 17:17
Falken ZE914 hakkında bilgisi olan :) toyo yu artmaz diyorlar, fiyat olarakta çok daha uygun, bir çok bilgisayar oyununda sponsor olarak gördüğümüz bir marka. proxes 4 bulamıyorum :(

yesilgoslu
27-03-2014, 18:59
Goodyear efficientgrip performance kullanan varmı arkadaşlar 205 55 16 almayı planlıyorum da yaptığım araştırmalarda çok iyi sonuçları var ve dünyaca kabul gören firmalar tarafından kesinlikle tavsiye edilir deniyor.Birde bazı sitelerde fiyatları neredeyse lastik başına 40 50 tl daha uygun oradan almak daha mantıklı geliyor ama biraz çekniyor insan görüşlerinizi alabilirmiyim?

asdfg112
27-03-2014, 19:24
Goodyear efficientgrip performance kullanan varmı arkadaşlar 205 55 16 almayı planlıyorum da yaptığım araştırmalarda çok iyi sonuçları var ve dünyaca kabul gören firmalar tarafından kesinlikle tavsiye edilir deniyor.Birde bazı sitelerde fiyatları neredeyse lastik başına 40 50 tl daha uygun oradan almak daha mantıklı geliyor ama biraz çekniyor insan görüşlerinizi alabilirmiyim?

Ben 7bin km dır kullanıyorum ve çok memnunum. Ama kesin yorum için henüz erken

Ömer Gedik
27-03-2014, 19:35
Efficient Grip performance'ı her önerdiğim kişi çok memnun kaldı. Oldukça yumuşak ve sessiz bir lastik.

mimit
28-03-2014, 09:03
ben continental contipremium contact5 aldım,biraz isteksiz aldım sebebi lastikle ilgili bir durum değil tamamen alışkanlıklar vazgeçememek yokohama nın yeni tarihli lastikleri daha gelmemiş bu yğzden c drive dan vazgeçtim, toyo da aynı şekilde istediğim modelin yeni tarihlisini bulamadım, Falken in ise uygun ölçüsünü bulamadım, continental içinde sıkı bir pazarlık yaptım ve 2014 1. ay üretimli bir takım aldım, tam anlamıyla test edemedim yani yüksek hızlarda ve ani frenlemelerde tepkisi nasıl bilemiyorum am amichelin energy saver lara göre tabiki çok daha iyi.

Alper134
28-03-2014, 11:27
geçen hafta tanesi 215 tl den 4 tane Michelin Primacy 3 aldım 205 /55/16

tavsiye ederim.. aracın yol tutuşunu çok değiştirdi sürekli makasa giresim geliyor :D

Aslında 185 tl ye goodyear effientygrip performance alacaktım fakat pek beğenmedim lastiğin desenini falan içime sinmedi bide polonya malı tr ye gelenlerin bir çoğu o da hiç sinmedi içime.. primacy3 ler italyan üreitmiydi

e_uludag
28-03-2014, 18:32
Nerden aldınız? Fiyat süpermiş en iyi 245 e buldum. Bu arada hayırlı olsun.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ayzinim
28-03-2014, 21:25
Geçen ay Ömer Bey'in tavsiyesi üzerine Goodyear efficientgrip performance aldım. Lastiklerden çok memnunum. Almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim. Yol tutuşu ve ses yalıtımı gerçekten çok başarılı.

ANKA
28-03-2014, 23:00
Arkadaşlar geçen arkadaşımın focusu için 205 55 r16 lastik baktık continental premium contact 5 için herkodan 195 tl fiyat aldık, michelin primacy 3 için de naci bakır 215 peşin 220 taksit dedi. İkisinde de sökme takma balans dahil. Ben de conti var gayet memnundum geçen yıl, kışlıkları haftaya çıkaracağım ben de. Michelin bu sene epey iyi puan almış testlerde o yüzden ikisi de düşünülebilir.

Hasan_33
07-04-2014, 21:27
arkadaslar bizim diger araca yeni lastik lazim. Ruhsatta 175/65 R14 ve 185/60 R14 takilabilir yaziyor. Su an üstünde olan 185/60 R14, ama yeni lastigi 175/65 R14 almayi düsünüyorum. Sehir ici kullanimda tercihim yakit sarfiyati acisindan ekonomik olani. Sizce hangisi ekonomik?

Buldugum karsilastirma sitesinde en asagidaki bölümde sarfiyat karsilastirmasini hic anlayamadim;
http://www.tacomaworld.com/forum/tirecalc.php?tires=185-60r14-175-65r14

Ömer Gedik
08-04-2014, 07:53
Hasan abi ben burada tüketim kıyası göremedim. Burada iki lastik arasındaki çap farkından kaynaklanan gösterge hız değeri farkları var.

Hangisi ekonomik dersen hem alırken hem kullanırken 175 65 14 derim.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mistercasp
08-04-2014, 08:41
taban ne kadar geniş olursa sürtünme de o kadar fazla olur o yüzden ince taban daha ekonomik, yani 175 65 14 olan

HarryBlade
08-04-2014, 13:33
Çok dar tabanda aracınız yolda tutunamayıp güçü yere iletemeyeceğinden yine yakıtta artışa sebep olacaktır. Buna şöyle örnek verebilirim , eskimiş lastiğin yeni lastiğe göre yakıt tüketimini arttırması ,

Hasan_33
08-04-2014, 16:07
Hasan abi ben burada tüketim kıyası göremedim. Burada iki lastik arasındaki çap farkından kaynaklanan gösterge hız değeri farkları var.

Hangisi ekonomik dersen hem alırken hem kullanırken 175 65 14 derim.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Asagi kisimda
Gear Ratio / RPMs for New Tire (@ 65 mph)

bu basligin altindaki rakamlarla yakit durumunu karsilastiriyor olmasi lazim ??? daha ekonomik- fabrika degerleri- daha fazla güc falan diyor ya renklerle iste orayi anlayamadim.

Hasan_33
08-04-2014, 16:11
<p>

&Ccedil;ok dar tabanda aracınız yolda tutunamayıp g&uuml;&ccedil;&uuml; yere iletemeyeceğinden yine yakıtta artışa sebep olacaktır. Buna ş&ouml;yle &ouml;rnek verebilirim , eskimiş lastiğin yeni lastiğe g&ouml;re yakıt t&uuml;ketimini arttırması , Bundan dolayi donuslerde direksiyon tepkimesinin zayiflayacagindan kaygi duydum aslinda biraz ama cok bir fark yok, bilemiyorum, hepsi 1 cm</p>

Yasin CCK
09-04-2014, 07:53
İşin özü şu hemşo : ne kadar ince taban o kadar tasarruf, ne kadar ince taban o kadar az yol tutuşu.

Ama yakıt tasarrufun öyle 1 lt falan olmayacak, hissetmezsin bile. Bu yüzden çok maceraya girme derim.

uurgzl
09-05-2014, 22:07
arkadaşlar 308 ime lastik almak için birçok lastikçi dolaştım.aklımda conti premium contact 5 ile michelin primacy 3 vardı.hepsi primacy 3 ü fazlasıyla övdü.almadan önce lastikçi conti premium contact 5 le primacy 3 ü yanyana koydu.michelin in balon yapma riskini sordum lastikçi de her lastiğin balon yapabileceğini söyledi ayrıca conti premium contact 5 in yanaklarının primacy 3 den daha yumuşak olduğunu gösterdi açıkçası ben de kontrol ettim öyle gibiydi.ben de tercihimi primacy 3 den yana kullandım.4 tanesi 840 liraya geldi.lastikler 2014 10.hafta üretimi made in germany. conti de 810 lira falandı.

aldıktan sonra primacy 3 ü fazlasıyla beğendim yol tutuşu ve özellikle sessizliği ile beni büyüledi.aracımın karakterini fazlasıyla değiştirdi.lastiklerden fazlasıyla memnunum

forumlarda ise michelin in kolay balon yaptığını söylüyor herkes ama yorumlar eski seri michelinler için özellikler energy saver için.
sizce primacy 3 nasıl lastiktir?her zaman balon riski fazla mıdır? forumlarda, kullanan kullanmayan herkesin ağzında klişe olan michelin balon yapar lafını dikkate almalıyım?

uurgzl
09-05-2014, 22:51
bu arada lastiği aldığım yer continantel bayisiydi.

e_uludag
10-05-2014, 00:22
bu arada lastiği aldığım yer continantel bayisiydi.

Doğru seçim, bende geçen ay aynı lastikten aldım, depolama ile 900 tl ye gelmişti, 07/14, sizinki daha uygunmuş. Ama şunu gördüm peugeot ya lastik alınacaksa michelin olmalı, aracın sertliğini epey azaltıyor. Yol tutuşu ve fren mesafesi de gayet başarılı.

Hayırlı olsun...

e_uludag
10-05-2014, 00:26
Bu arada hanım geçen gün kapandan ters geçmiş söyleyince yüreğime indi, lastikçiye gittim tüm lastikler sökülüp kontrol edildi çok şükür sıkıntı yok. Herhalde lastikler karşılaşabilecekleri en ağır teste maruz kaldılar...

uurgzl
10-05-2014, 01:29
[QUOTE=e_uludag;168926]Bu arada hanım geçen gün kapandan ters geçmiş söyleyince yüreğime indi, lastikçiye gittim tüm lastikler sökülüp kontrol edildi çok şükür sıkıntı yok. Herhalde lastikler karşılaşabilecekleri en ağır teste maruz kaldılar...

teşekkürler içimi rahatlattınız.böyle durumda iyi iş çıkarmış primacy 3.ben de aldıktan sonra forumları okuyunca herkes direkt balon yapar alınmaz gibi ahkam kesince tedirgin olmuştum.

308 e primacy 3 ün yakıştığını ben de düşünüyorum.308 in sert süspansiyonlarını primacy 3 le tolere edebiliyorsunuz.

bu arada lastiğiniz hangi ülke üretimi?alman üretimi olanlar makbül diyorlar diye ben özellikle alman olmasına dikkat ettim ama diğer ülkelerde üretilenler de aynı kalitededir bence.

e_uludag
10-05-2014, 10:22
Bende alırken dikkat ettim alman üretimi olmasına, aracın fabrika çıkış lastikleri de michelindi, geçen sene attım onları ama onlarda da 1 tek kusur yoktu, demekki biraz şans biraz dikkat ile yıllarca sorunsuz kullanılabiliyor. Yıllardır bir çok markayı denedim Bundan sonra kesinlikle michelin den başka lastik kullanmam.

mimit
10-05-2014, 11:02
Bende continental contipremium contact5 leri hatrı sayılır bir süre kullandım, ıslak zemin ve yağmurda ki performansını da test etme şansım oldu, her şeyden önce michelin energysaver lara göre muazzam bir lastik özellikle ıslak zeminde yerin kaygan olduğu durumlarda bilerek zorlardım, sürekli esp ışığımın yandığı virajda 50 km ile esp ye gerek kalmadan dönebiliyoruz, su tahliyesi de başarılı yağışlı havalarda malum ankara da irili ufaklı bir çok gölet oluşuyor,buralarda da daha önceki savrulmaları yaşamıyorum.

Bu lastiği eski alışkanlıklarımdan dolayı biraz isteksiz almıştım ama pişman etmedi şimdiye kadar, miclehin primacy 3 ü bana da çok önermişlerdi ama michelin in yanağı daha ince ve daha sert ti bende bu yüzden yumuşak yanakları da beni çeken yönlerinden birisi olmuştu.

Fakat ben bu iki lastiği farklı iki araç üzerinde kıyaslama şansı buldum,contiler kendi aracımda, şirkette kullandığım fluance da ise michelinler primacy3 ler var,ebatlar aynı,fluance benim aracıma göre daha donanımlı bir pakete sahip, fluance fabrika çıkışı energy saver lastikleri ile gelmişti doğal olarak o lastiğe oranla çok çok iyi bir lastik primacy 3 ama sessizlik ve yumuşaklık olarak contact5 in gerisinde kalıyor, bunun dışında hem ıslak zemin hemde kuru zeminde aynı performansta lastikler bence.

Jant farkları olmasa söküp değiştirip bile test ederdim ama jant ölçüleri izin vermiyor.benim görüşlerimde bu yönde.

mygold
10-05-2014, 11:12
Ben 308 de continental kullandım memnun kalmadım ama Michelin tercihim olurdu gayet başarılı lastik

uurgzl
10-05-2014, 12:22
Bende continental contipremium contact5 leri hatrı sayılır bir süre kullandım, ıslak zemin ve yağmurda ki performansını da test etme şansım oldu, her şeyden önce michelin energysaver lara göre muazzam bir lastik özellikle ıslak zeminde yerin kaygan olduğu durumlarda bilerek zorlardım, sürekli esp ışığımın yandığı virajda 50 km ile esp ye gerek kalmadan dönebiliyoruz, su tahliyesi de başarılı yağışlı havalarda malum ankara da irili ufaklı bir çok gölet oluşuyor,buralarda da daha önceki savrulmaları yaşamıyorum.

Bu lastiği eski alışkanlıklarımdan dolayı biraz isteksiz almıştım ama pişman etmedi şimdiye kadar, miclehin primacy 3 ü bana da çok önermişlerdi ama michelin in yanağı daha ince ve daha sert ti bende bu yüzden yumuşak yanakları da beni çeken yönlerinden birisi olmuştu.

Fakat ben bu iki lastiği farklı iki araç üzerinde kıyaslama şansı buldum,contiler kendi aracımda, şirkette kullandığım fluance da ise michelinler primacy3 ler var,ebatlar aynı,fluance benim aracıma göre daha donanımlı bir pakete sahip, fluance fabrika çıkışı energy saver lastikleri ile gelmişti doğal olarak o lastiğe oranla çok çok iyi bir lastik primacy 3 ama sessizlik ve yumuşaklık olarak contact5 in gerisinde kalıyor, bunun dışında hem ıslak zemin hemde kuru zeminde aynı performansta lastikler bence.

Jant farkları olmasa söküp değiştirip bile test ederdim ama jant ölçüleri izin vermiyor.benim görüşlerimde bu yönde.

continantelin daha yumuşak olduğu bence de doğru.lastikçiyle lastikleri yan yana incelediğimizde yanakların continantelde daha yumuşak olduğunu gözlemledik.ama sessizlik konusunda yanılıyor olabilirsiniz çünkü 205 55 16 da primacy 3 ün db değeri 69, conti premium contact 5 in 71 db yazıyor üstünde.

asdfg112
10-05-2014, 13:01
Alman markalarına artık uzak durmaya karar verdim. Piyasada algı yönetimiyle tüketiciyi kandırdıklarını düşünüyorum. Hele en son Adac anketlerinin de kandırmaca olduğu ortaya çıktı..
Bu nedenle continental yerine goodyear ve michelin tercih etmek daha mantıklı geliyor. Golfü sahte anketle birinci yapan sözüm ona bağımsız Alman test kuruluşu continentali de bu yolla en iyi lastikler arasında göstermiş olabilir.

rocker307
10-05-2014, 13:39
Ford rally ekibinde çalışan arkadaşım zamanında continental lastik önermişti bana..

Sony Xperia S ile kısaca yazıldı.

mimit
10-05-2014, 17:08
continantelin daha yumuşak olduğu bence de doğru.lastikçiyle lastikleri yan yana incelediğimizde yanakların continantelde daha yumuşak olduğunu gözlemledik.ama sessizlik konusunda yanılıyor olabilirsiniz çünkü 205 55 16 da primacy 3 ün db değeri 69, conti premium contact 5 in 71 db yazıyor üstünde.

belirttiğim gibi farklı iki araç üzerindeki değerlendirmem bu yönde, bunun yanı sıra bir modelin birden fazla versiyonu oluyor bildiğiniz üzere 91H/91V/91W gibi bunlarında etkisi olacağı yönünde düşünüyorum, söz konusu her iki araçta ki lastiklerde 91V. etiket değerleri de her lastik tipi için düzeltilir mi orası ayrı bir soru işareti,
lastiklerin bu değerleri alması için yapısında değişiklikler oluyor, aynı desen farklı durumlarda farklı tepkiler verebilir.

Alman markalarına artık uzak durmaya karar verdim. Piyasada algı yönetimiyle tüketiciyi kandırdıklarını düşünüyorum. Hele en son Adac anketlerinin de kandırmaca olduğu ortaya çıktı..
Bu nedenle continental yerine goodyear ve michelin tercih etmek daha mantıklı geliyor. Golfü sahte anketle birinci yapan sözüm ona bağımsız Alman test kuruluşu continentali de bu yolla en iyi lastikler arasında göstermiş olabilir.

Ben daha önce hep yokohama ve toyo kullanıyordum. Bir laf vardır ya kullanan bilir diye tam o ürünler işte, toyonun tek eksi yönü erken bitmesi ama uygun fiyatı ilede alınabilir olması fiyatnı göre çok daha fazlasını veren bir marka özellikle t1r modelini bütün spor araç sahipleri kullanmıştır bence. Yokohamayı anlatmaya gerek yok iyi malzeme iyi para mantığındalar.

MAJAY
04-07-2014, 23:28
Geçen hafta 3008 aracım için lastık aldım. uzerınde fabrıkasyon lastık mıchelın vardı 40bın olmuş araç 2010 model.
Baya bır arastırdım.kışlık olarak petlas kullandım cok memnun kaldım cevremdede petlasın kış lasrıgınden memnun olan baya arkadas var. yazlık olarakta petlas dusundum cunku cın malları bıle petlasla aynı fıyatları verdıler.

Öncelıkle PETLAS yenı çıkan modelı olan PT741 modeli hakkında çok ıyı yorumlar duydum okudum,geçen hafta taktırdım hemen uzun yola cıktım 1500km yapıp geldım.sessız yumusak konforlu bır lastık ayrıca yanagı guclendırılmış çok tavsıye ederım.bu yenı desen baya tutuluyor hemen petlas dıye on yargılı dusunmeyın.

225-50-17 98W peşın 225tl taksıtlı 235(9taksıt)aldım.çok memnunum.

ertan1516
28-07-2014, 03:06
mıchelin tek gecerim

fectus
17-08-2014, 20:39
Bu sene testleri baya bi inceleyip Goodyear Efficient Grip Performance aldim 308 icin. Onceki Continental Premium Contact2 idi. Sessizlik ve yumusaklik olarak bariz bi fark gormedim, oysa testler oyle diyordu. Yol tutusda da cok fark yok. Hele Lastik isinmamis durumda iken kesinlikle iyi degil daha once hic patinaja dusmedigi yada abs girmedigi durumlarda simdi giriyor. Michelin Primacy3'de de islak zeminde problem var, ve ayni goodyear gibi patinaj ve abs cabuk giriyor, cok yakin bi arkadasim Ford Focus'a takti ve memnun degil. Continental ile 60000 yapmistim ve o kilometreye ragmen sorun yaratmamisti bana. Onceden Goodyear deneme sansi bulsaydim mutlaka Continental PremiumContact5 alirdim, eskisi bile Goodyear ve Michelin'in yeni lastiklerinden iyiydi.

ANKA
17-08-2014, 21:09
Goodyear efficient grip in a test sonuçları gayet iyi ama tabi ki ülkemizin yollarını da hesaba katarak bir test yapmak lazım. Ben önceki aslanda conti pc5 kullandım şimdiki aslanda conti pc2 var bu sene geçti ama seneye kısmet olursa nisan ayında goodyear düşünüyorum. Yuvarlanma direnci düşük ekonomik olması ve buna karşın yol tutuş değerlendirmelerinin iyi olması benim için ejn büyük artı. Alıp bir deneyeceğim seneye artık, bu sene Kliksa da çok hesaplı satıldı halen de hesaplı.

asdfg112
17-08-2014, 22:13
fectus'un GY EG Performance hakkındaki yorumlarını çok gariipsedim. ben yaklaşık bir sene ve 15bin km'dir ef performance kullanıyorum ve çok memnunum. çok yumuşak bir lastik, çok az ses alıyor. fren mesafesi gayet tatminkar.
bir lastikçi arkadaş çok çabuk sertleştiğini söylemişti ama henüz öyle bir problem de yaşamadım, ilk günkü gibi diyebilirim.

ayzinim
19-08-2014, 10:10
Bir Goodyear efficient grip performance kullanıcısı olarak çok memnunum. Asdfg112 nickli arkadışımızın belirttiği gibi çok yumuşak ve güven hissettiren bir lastik. Tabiki her sürücüye ve sürüş şekline aynı hissi vermeyeceği de su götürmez bir gerçektir. Ancak fayda / fiyat kriterinde kullanıcısını kesinlikle üzmeyecektir.

IlgazOkur
16-10-2014, 10:19
bende bu konuda birçok arkadaş gibi michelen tavsiye ediyorum hem kalite olarak hemde performance açısından bence çok etkili yol tutuşu su tahliyesi bence harika.

[*=left]Michelin (http://kolayoto.com/michelin.html)

bir tutku ya

mechanix
08-12-2014, 13:56
Arkadaşlar kısmetse yaza doğru ben de 308'e 18 jant takmayı planlıyorum. İlk önce lastik araştırması ile başlamak istedim. Malumunuz 225/40R18 lastik fiyatları oldukça pahalı. Hatta jantlardan pahalıya geliyor. Bir sitede Dunlop 225/40R18 92W Sp Sport LM703 modeli şu an oldukça uygun bir fiyata satılıyor. Bu lastik ile ilgili bilgisi tecrübesi olan var mıdır?

Bu konuyu da dikkatlice okudum. Öncelikli olarak Good Year Efficient Grip tercih ediliyor sanırım ama çok pahalı. Petlas PT741 de uygun fiyatlı ve memnun kalınan bir lastik zannedersem. Ben de aracı limitlerde kullanmadığım için optimum tercih ne olabilir? Yine aynı şekilde Falken ZE914 de uygun fiyatlı. Bu da tercih edilebilir mi?

auralive
08-12-2014, 14:52
Yine aynı şekilde Falken ZE914 de uygun fiyatlı. Bu da tercih edilebilir mi?

Falken markasını bende araştırdım baya, kullanmadım ancak genel anlamda alanlar memnun. Memnun olmayan yok gibi. Genel anlamda sessiz ve viraj hakimiyeti olan bir lastik deniliyordu. Ayrıca yurtdışındaki drift organizasyonlarında da reklamı toyo kadar geçiyor.

mechanix
12-12-2014, 09:02
Dunlop 225/40R18 92W Sp Sport LM703 modeli ile ilgili biraz araştırma yaptım ve gerek yurtiçi gerekse yurtdışı sitelerde hiçbir olumlu yoruma rastlamadım. Düz ve kuru zeminde iyi, ancak ıslak zemin ve viraj performansının berbat olduğundan bahsediliyor.

Reis abi daha önce babylone'da PT741 kullanmıştı, onun bu lastikle ilgili olumlu yorumları var. Genelde internette de yorumlar benzer yönde. Alında ucuz lastik kategorisinde Falken ve Toyo da öneriliyor.

Biraz pahalı bir lastik seçmeyi düşünürsek Good Year Efficient grip öne çıkıyor gibi gözüküyor.

Forumdan güncel olarak tecrübelerini paylaşacak arkadaşlar yok mudur?

Ömer Gedik
12-12-2014, 09:04
Ben aktif olarak Goodyear Asymmetric2 kullanıyorum. Ebat 225 45 17 ve oldukça memnunum.

ilker22
12-12-2014, 10:22
Üç farklı markayı iki farklı ebatta kullanıyorum.
205/55/16 Michelin Energy serisi aracın üzerinde gelen lastiklerdi, genel itibariyle kullanılacak bir lastik ama kaygan zeminlerde ya da hafif ıslak zeminde pek güven vermiyordu açıkcası, aracın kafa oynamaya başlıyor ve göstergelerde kayan araç işaretini kolayca yakıyordu.
205/55/16 Good Year UG8 kış lastiği için kışın kullandığım lastikler fazlasıyla memnun bırakan bir lastik zorlasan bile ben burdayım diyen ama bir miktar ıslak yol sesini alan bir lastik bence çok başarılı
225/40/18 Bridgestone Potenza S001 18 ve ince yanak olduğu için bir de kalite buluşunca ortaya maliyet yönünden yüksek ama güvenle kullanılacak bir lastik çıkıyor. Bu ebattaki lastiklerle ilgili yorumlar ve kullanıcı sayısı az olduğu için seçim yapmak zorlaşıyor. Bu seriyi bulabilirseniz tercih edebilirsiniz.
Ben 18 jantları almadan önce lastik işini hallettim sonrasında jantları aldım belki sizde o yolu izleyebilirsiniz.

mechanix
12-12-2014, 12:00
Ben 18 jantları almadan önce lastik işini hallettim sonrasında jantları aldım belki sizde o yolu izleyebilirsiniz.

Aslında ben de o yolu izleme taraftarıyım, bu yüzden konuya yazmayı uygun gördüm. Aslında lastik aracın gücünü yere aktaran bağlantı olduğundan oldukça önemli, ama ben aracı çok zorlayan biri de olmadığımdan hem ekonomik hem de performanslı optimum çözümü bulmaya çalışıyorum. Uygun bir lastik bulup karar vermeden jant almak çok mantıklı değil.

asi
12-12-2014, 12:31
yokohama c.drive kullanıyorum, memnunum.

H.ibrahim Erdemir
12-12-2014, 12:59
175/65/14 Goodyear EG Compact modelini satın aldım ve geçen aya kadar kullandım. Yol tutuşu , fren mesafesi harika. Birde kışlık Ug9 alabilsem harika olur.

asdfg112
14-12-2014, 21:33
20bin km dir, goodyear efficient grip performance kullanıyorum, fren mesafesi harika. Henüz sertlesme de olmadı, bir sene daha kullanırım bir problem çıkmazsa. Şiddetle öneririm:)

termeli55
25-01-2015, 21:43
Dostlar araca yeni lastik alıcam ama bir tavsiyeniz var mı ,, 4 mevsim olacak lastikler. 17'' lastik

mustafa508
26-01-2015, 00:58
arkadaşlar kusura bakmayın 2 gündür nete girmeye hiç vaktim olmadı.yorumlarınızı okudum tek tek hepinize teşekkür ederim.michelin düşünmememin bir nedeni bizim buralarda yollar sıcak asfalt değil ve kullananlar lassa ve bridgestone kadar uzun ömürlü olmadığını söylüyorlar bu nedenden dolayı direk eleniyor.lassa impetus sport ile bridgestone arasında 40 tl gibi bir fiyat farkı mevcut.alacağım lastikçi bir arkadaşımın kankası o en çok impetus sportu öneriyor hatta lassanın kralı diyo.dot denilen seri numaralarını da kontrol ettirdim lastik 2011 ocak üretimi.impetus sport kullanan arkadaş kuru ve ıslak zemin konforundan hiç bahsetmemiş kullananlarınız var ise belirtirse sevinirim

Sıcak asfalt olsun olmasın uzun ömürlülük açısından michelinden daha iyi bir lastik bulmak mümkün değildir ki zaten bu markayı özel kılan en önemli unsur bence budur. Özellikle de energy serisi.(ıslak zeminde yol tutuşu fren mesafesi iyi değildir)
Eğer sessizlik isterseniz nokian(çok bilinen bir marka değil yeni üretim bulmak zor olabilir).
Islak zeminde yol tutuşu iyi olsun derseniz continental(max. 35-40 bin kmde tamamen bitiyor), tavsiye ederim.
Ama tüm bunları gayet yüksek seviyede sunan bir lastik var goodyear efficientgrip performance.
c4 e taktık ve inanılmaz memnunuz.
Eğer ucuz olsun derseniz zaten markalar belli
Ama turanza benim çok kullandığım ama asla iyi olmadığını düşündüğüm bir lastik. Şimdi T001 diye bir desen çıkmış onu kullanmadım bilemiyorum.za

mustafa508
26-01-2015, 01:02
Piyasada 4 mevsim lastik yoktur. Bu herkesin düştüğü bir hata. 4 mevsim diye bir lastik var ama piyasada 2-3 ten fazla çeşit olmayan ve zaten herşeyi yapma iddiasında olmasına rağmen aslında hiçbirşeyi tam yapamayan üretimlerdir.
Benim anladığım kadarıyla siz yazlık lastik arıyorsunuz 508 in 17" ölçüsü 215/55/17 dir.
Bu ölçüde fiyatlar oldukça yüksek oluyor bilmiyorum maliyet öncelikli bir tercih mi yapacaksınız yoksa 3 kuruş fazla olsun mu dersiniz?

tsinanb
26-01-2015, 10:31
Dostlar araca yeni lastik alıcam ama bir tavsiyeniz var mı ,, 4 mevsim olacak lastikler. 17'' lastik
Bizim arabada 17" goodyear vector 4 season lastikler var ona bakabilirsiniz

ozyvet
26-01-2015, 10:38
Piyasada 4 mevsim lastik yoktur. Bu herkesin düştüğü bir hata. 4 mevsim diye bir lastik var ama piyasada 2-3 ten fazla çeşit olmayan ve zaten herşeyi yapma iddiasında olmasına rağmen aslında hiçbirşeyi tam yapamayan üretimlerdir.
Benim anladığım kadarıyla siz yazlık lastik arıyorsunuz 508 in 17" ölçüsü 215/55/17 dir.
Bu ölçüde fiyatlar oldukça yüksek oluyor bilmiyorum maliyet öncelikli bir tercih mi yapacaksınız yoksa 3 kuruş fazla olsun mu dersiniz?

407 de de Ölçü aynı sekilde, 225 55 17 ölçüsünde çeşit ve fiyat daha iyi
Ben kışlıkları 225 55 17 kullanıyorum problem görmedim

termeli55
26-01-2015, 22:42
Hocam iyi birşey almayı planlıyorum ,, aklımda pirelli cinturato p7 blue ,, michelin primacy 3 ,, bi de conctinental csc5 var ,, pirelli biraz daha ucuz aklıma yatan pirelli gibi ,, ancak emin de değilim

serdarhoca
27-01-2015, 00:46
Yokohama 205/55 R16 91V BluEarth AE01 lastik nasıldır? Kullanan var mı arkadaşlar?

asi
27-01-2015, 22:33
Yokohama 205/55 R16 91V BluEarth AE01 lastik nasıldır? Kullanan var mı arkadaşlar?
Yokohama control drive kullaniyorum 195/65 yol tutuşu gayet iyi ben memnunum

mimit
27-01-2015, 22:53

Bu tarz tasarrufa yönelik lastikler çok iyi markaların bile olsa ki yokohama bence en iyi markalardan biridir, bu enerji verimliliği işin içine girince olayın tadı biraz değişiyor, bu lastiği kullanmadım ama michelin energy saver gibi bir lastikte kesinlikle 308 e uygun bir lastik değil di, onun için yazlık lastik bakıyorsanız, ekonomiyi bir kenara bırakıp biraz daha yol tutuşuna,ıslak zemin performansına bakarak bir lastik alın. alternatif olarak uygun fiyatlı olarak Toyo markasını da inceleye bilirsiniz.

mustafa508
29-01-2015, 14:21
Hocam iyi birşey almayı planlıyorum ,, aklımda pirelli cinturato p7 blue ,, michelin primacy 3 ,, bi de conctinental csc5 var ,, pirelli biraz daha ucuz aklıma yatan pirelli gibi ,, ancak emin de değilim
ben pirelli cinturato p7 blue (215/55R17) daha yeni aldım lastik pek konforlu değil haberiniz olsun daha önce arabanında üzerindeki gibi bir michelin primacy hp almıştım değişiklik yapalım dedim ama açıkcası geri dönüş şansım olsa yine michelin alırdım. continental iyi lastik ama onunda çok çabuk ömrünü tamamlama gibi bir kusuru var azami 35000-40000 arasında bir ara tamamen bitiyor.

kesendemir
11-02-2015, 10:26
Merhaba arkadaşlar. Aracıma yeni lastikler gerekiyor. Piyasayı araştırdım ve bu iki lastik arasında kaldım. Siz hangi lastiği tercih etmemi önerirdiniz? Neden?
Bu ilk lastik alımım olacak ve gerçekten bu iki firma ve lastik hakkında hiçbir fikrim yok.
Goodyear için 200 TL fiyat, Dunlop için 240 TL fiyat çektiler.

ayzinim
11-02-2015, 10:46
Merhaba arkadaşlar. Aracıma yeni lastikler gerekiyor. Piyasayı araştırdım ve bu iki lastik arasında kaldım. Siz hangi lastiği tercih etmemi önerirdiniz? Neden?
Bu ilk lastik alımım olacak ve gerçekten bu iki firma ve lastik hakkında hiçbir fikrim yok.
Goodyear için 200 TL fiyat, Dunlop için 240 TL fiyat çektiler.
Merhaba. Lastik ölçüleriniz ne?

mygold
11-02-2015, 10:54
lastik ölçüsüne göre test sonuçlarına bakmalısınız.

kesendemir
11-02-2015, 11:04
205 55 R16. Test sonuçları ADAC gibi ve www.tyrereviews.co.uk (http://www.tyrereviews.co.uk) gibi sayfalarda goodyear ve dunlop çok beğenilen ilk üç lastik sıralamasında olmuş. 40 TL fiyat farkı da galiba şuradan kaynaklanıyor: Dunlop Almanya üretimi, Goodyear Polonya. Acaba bu iki üretim fabrika arasında üretim kalitesi farkı olur mu?

ayzinim
11-02-2015, 11:11
Ben bundan önceki jant takımımda Goodyear'ı tercih etmiştim. Kesinlikle hiçbir sıkıntı yaşamadım. Size de gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Dunlop da güzel ancak daha sert bir lastik. Yumuşak lastikler bizim aslanların kullanım karakterine daha uygun.

tsinanb
11-02-2015, 11:25
Goodyear tercih edebilirsiniz. Hem daha ucuz hem de kaliteli bir lastik

kesendemir
12-02-2015, 23:01
Evet arkadaşlar. Bugün gittim bambaşka bir lastik aldım: strarmaxx 523 kodlu 205 55 r16 91h değerli lastiğin tanesine 160 tl ödedim. eski lastiklerim olan mischelin energy saver olanlar iyice sertleşip yol tutmaz olduğundan şikayetçiydim. Bugün yağmurlu olmasına rağmen normalde kayan köşelerde zorladım ancak çizgiden çıkmakta çok isteksiz olan bir aracım oldu ��. Şimdilik 52/2104 üretimi olan lastiklerimin yeni olmasına da bağlıyorum. Artık zaman gösterecek.
Ancak almayı kafaya koyduğum Dunlop bluresponse lastiğin V hız değerli lastiğine 240 Tl ödemekten son anda kurtuldum. Lastik ile ilgili düşüncelerimi ilerde de paylaşırım.
Herkese teşekkür ederim.

tyy041
13-02-2015, 22:58
demedi deme al diycektim ama galiba almışsın.tavsiyem Petlas 205/55/16 91 H imperium kesinlikle tavsiye ederim.hatta indirime girmiş 140 a kargo bedava veren sağlam güvenilir alışveriş sitelerinden bulabilirsiniz 2015 üretimi...

ANKA
14-02-2015, 00:14
Ben de Nisan ayında good year ile bir yenileme yapmayı planlıyorum stepneyi de büyük ihtimalle petlas veya kumho yapacağım. Müzelik stepneden kurtuldum ama eski lastikten birini uydurmuştuk içim hiç rahat değil. Onu da değiştireceğim.

converse10
14-02-2015, 13:34
Ben de Nisan ayında good year ile bir yenileme yapmayı planlıyorum stepneyi de büyük ihtimalle petlas veya kumho yapacağım. Müzelik stepneden kurtuldum ama eski lastikten birini uydurmuştuk içim hiç rahat değil. Onu da değiştireceğim.
kumhonun 205x55x16 şuan için adet fiyatı 119,90 tl kargo ücretsiz
http://www.hepsiburada.com/liste/kumho-205-55-r16-91v-ku31-ecsta-spt-lastik-uretim-tarihi-2014/productDetails.aspx?productId=otlt1657&categoryId=259720

converse10
14-02-2015, 13:36
benimde aracımın lastik değişim zamanı geldi pirelli düşünüyorum fiyat olarakda gayet uygun
http://www.hepsiburada.com/liste/pirelli-225-40zr18-92yxl-p-zero-lastik/productDetails.aspx?productId=otayz2117600&categoryId=259720

kesendemir
18-02-2015, 00:23
benimde aracımın lastik değişim zamanı geldi pirelli düşünüyorum fiyat olarakda gayet uygun
http://www.hepsiburada.com/liste/pirelli-225-40zr18-92yxl-p-zero-lastik/productDetails.aspx?productId=otayz2117600&categoryId=259720

Üstat bu ultra yüksek performans kategorisinde bridgestone RE002 lastiğini çok övüyorlar. Bir de ona bak istersen.

Sent from my iPhone using Tapatalk

akin
26-02-2015, 16:28
Benim de poloya lastik almam gerekiyor 1 takim 215 40 17 pirelli pzero nero gt 340 michelin pilot sport 3 390 tl ikisi arasinda kaldim pirelli nin 6 ay garantisi (balon yapma yarılma soz konusu oldugu zaman kosulsuz sartsiz degistiriyorlar) ve 1 yil yol yardimi var kararsiz kaldim bu lastikleri kullanan ve tecrube eden var mi aranizda

emax34
13-04-2015, 16:21
Üstat bu ultra yüksek performans kategorisinde bridgestone RE002 lastiğini çok övüyorlar. Bir de ona bak istersen.

Arkadaslar ben RE002 yi yaklasık 2 yıl kullandım, çok da güzel bir lastik fakat ıslak zemin performansı ve yakıt ekonomisi d-e olarak geçiyor. Sert ve yol sesi yüksek bir lastiktir. Performans konusunda gerçekten çok başarılı idi, özellikle yaz sıcakları vb günlerde asfalt a yapıştığını ve arabayi çizgisinden çıkarmadığını söyleyebilirim.

troilos
13-04-2015, 22:25
continental contipremiumcontact 5 215/55 r17 94w aldım bugün aslan'a michelin kadar olmasada yumuşak ve sessiz bir lastik.

mustafa508
14-04-2015, 01:58
continental contipremiumcontact 5 215/55 r17 94w aldım bugün aslan'a michelin kadar olmasada yumuşak ve sessiz bir lastik.

Güzel lastik. Bende geçen sene bizim c4'e almıştım özellikle ıslak zeminde çok sağlam yol tutuşu var.
Fakat lastiğin şöyle bir durumu var; çabuk bitiyor :)
Şu an itibariyle tam 25000 km dir kullanıyoruz ve lastikte 3 mm den az diş derinliği kaldı.
Ondan önce michelin 50.000 km'de bu seviyeye gelmişti.

troilos
14-04-2015, 07:27
Güzel lastik. Bende geçen sene bizim c4'e almıştım özellikle ıslak zeminde çok sağlam yol tutuşu var.
Fakat lastiğin şöyle bir durumu var; çabuk bitiyor :)
Şu an itibariyle tam 25000 km dir kullanıyoruz ve lastikte 3 mm den az diş derinliği kaldı.
Ondan önce michelin 50.000 km'de bu seviyeye gelmişti.

sağlık olsun ömür bitiyor lastiğin ne önemi var :)

Yadigar07
14-04-2015, 10:20
225/50/17 kullanıyorum bende...gayet Memnunum...Lastikler bittiğinde ve değiştirdiğimde 235/45/18 Stil 10 Jant takılacak

ANKA
14-04-2015, 11:15
Goodyear efficient grip performance takıldığından buyana araba yolda sanki ipek kumaş üzerinde gidiyor, yakıt tüketimi süper şuan 250 km ortalamam 4,8 litre. Yağmurda yol tutuşu mükemmele yakın, kuru asfaltta izinden çıkmıyor hani 150 ile viraja girmiyorum tabi ama 90-100 arası viraj kabiliyetinde hiçbir sorun görmedim. Aqua planning denen suda kızaklama konusunda da gayet başarılı. 1500 km oldu şimdiden ve gayet iyiyiz Ankaranın çukurlarla kasislerle dolu yollarına rağmen.

gilgin
24-04-2015, 03:42
Beyler 60.000km'yi aşan Michelin Primacy HP 235x45 R18 lastiklerimi Petlas PT741 ile değiştirdim. Epey tereddütlü idim, ancak web üzerinden ve doğrudan kullanıcılar üzerinden yaptığım görüşmeler lastikler hakkında olumlu değerlendirme yapmamı sağladı. Bir cesaret ile satın aldım, bir ara iki lastik Pirelli Pzero nero olarak da kullanmıştım. Michelin'i konuşmaya gerek yok, yumuşak bir sürüş sağlıyordu. Ancak Pirellli kütür kütür bir lastikti, zaten üretimini değiştirmişler, sonuna gt eklemişler, artık daha yumuşak ifadesi kullanılmış. Sözün kısası, Petlas'ı takalı 15-20 gün civarı olmuştur. İlk izlenimler lastikler yeterince yumuşak ve yol tutuşu iyi. Özellikle 18" lastiklerde fiyat makası epey açılıyor. 500TL altında iyi markalar olarak adlandırılan markalarda lastik yok. Petlas'ı ise tane 270 olarak aldım. Özellikle 18" lastikleri olanlara tavsiye ediyorum...

67kaan67
12-05-2015, 22:44
Merhaba arkadaşlar aşırı sert ve gürültülü olduğu için Conti spc3 lastikleri degistirecegim ama michelin primacy 3 ile Goodyear Eagle f1 asymetric 2 arasında kaldım etiket değerleri aynı fiyatları da hemen hemen aynı kullananlar hangisini tavsiye edebilir acaba

Cem B
12-05-2015, 23:44
Açıkçası daha önceki aracımda pilot sport kullandım 40 yanak ile ve çok rahat ettim yumusak ve sessiz bir lastik.suanki aracımda asymetric var ve ciddi yol sesi aldıgını düsünüyorum. otoyolda rahatsız edecek düzeye geliyor.yumusaklıgı vs michelin kadar olmasada iyi.asymetric yol sesi dısında gayet basarılı.primacy nasıldır hiç bilmiyorum ama :)

bacadir68
13-05-2015, 06:17
Goodyear michelin'den daha sert hamurludur. Daha fazla gürültü yapacaktır.

e_uludag
13-05-2015, 06:42
Ben michelin kullanıyorum, çok yumuşak ve sessiz bir lastik ama bunun yol tutuşuna biraz negatif etkisi oluyor. Bizim araç 308, zaten sert ve gürültülü bir alt yapısı var. O nedenle michelinden memnunum.

tsinanb
13-05-2015, 07:51
Açıkçası daha önceki aracımda pilot sport kullandım 40 yanak ile ve çok rahat ettim yumusak ve sessiz bir lastik.suanki aracımda asymetric var ve ciddi yol sesi aldıgını düsünüyorum. otoyolda rahatsız edecek düzeye geliyor.yumusaklıgı vs michelin kadar olmasada iyi.asymetric yol sesi dısında gayet basarılı.primacy nasıldır hiç bilmiyorum ama :)
Şu anda lastik ebadı 225/45/17 mi?

Ömer Gedik
13-05-2015, 08:23
225 45 17 F1 ASYM2 kullanıyorum. Gayet güzel ve sınıfının en sessiz lastiği

67kaan67
13-05-2015, 09:09
Ewet 225/45/17 var

67kaan67
13-05-2015, 09:12
Ben şu an Conti lastiklerden genel olarak memnunum tek sıkıntı aşırı yol sesi

ANKA
14-05-2015, 08:32
Goodyear yol tutuş konusunda beni benden almaya devam ediyor. Geçen ani bir menavra yapmak zorunda kaldım Esp bile devreye girdi lastik bırakmıyor kendini, contiler de bir miktar ciyaklama olurdu böyle durumlarda, good year gerçekten çok güzel bir lastik yapmış, bir de aldığım fiyata bakınca çok çok memnunum :)

more-307
14-05-2015, 10:33
Selam arkadaşlar 407 ye 17 jant takılsa negatif sonuçları ne olur teşekur

TanerHoca
14-05-2015, 16:39
Selam arkadaşlar 407 ye 17 jant takılsa negatif sonuçları ne olur teşekur

Negatif sonuç: jant (orjinal etoile alip taktiginizi varsayiyorum) lastik dahil 2200 lira civarinda ekstra masrafiniz olmasi.
Pozitif sonuç ise anlatilmaz yaşanir. :cool: ;)

"Gümüş Ok"

Yadigar07
24-05-2015, 07:30
Günaydın, aracıma 18 Jant takmaya karar verdim. lastikler ise 245/40/18...jantlar Allure Jantalarına benziyor....bu lastikler ile benim araç nasıl olur + - ??

termeli55
26-05-2015, 22:08
Dostlar benim aracın lastikleri 215/55/r17 buna 225/55/r17 ya da 225/50r17 taksam sıkıntı olur mu ,, deneyeni var mı ,, araç 1.6 thp allure 2011 model

termeli55
26-05-2015, 22:13
Günaydın, aracıma 18 Jant takmaya karar verdim. lastikler ise 245/40/18...jantlar Allure Jantalarına benziyor....bu lastikler ile benim araç nasıl olur + - ??
Hocam lastikleri satarsanız talip olabilirim ,, uyar sanırım benim araca.

sinan34
10-08-2015, 22:26
Arkadaşlar continental contipremiumcontact 5 ile Michelin Primacy 3 arasında kaldım.(205\55\16 91V)

tyy041
10-08-2015, 22:59
genelde kullandığın yol asfalt ve problem hemen hemen yok gibiyse Michelin primarcy3, bozuk yolda varsa eğer conti... ama contiden her halükarda memnun kalacağına emin olabilirsiniz.primarcy yerine alternatif Petlas imperium serisi düşünebilirsin

sinan34
10-08-2015, 23:20
genelde kullandığın yol asfalt ve problem hemen hemen yok gibiyse Michelin primarcy3, bozuk yolda varsa eğer conti... ama contiden her halükarda memnun kalacağına emin olabilirsiniz.primarcy yerine alternatif Petlas imperium serisi düşünebilirsin

Temden iş -ev arası gidip geliyorum.Şehir içi fazla kullanmıyorum.Cpc5 için erken aşınma ve stabil değil gibi şeyler yazıyor.

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2015_Sommerreifen_Test_205_55_R16.aspx

tyy041
10-08-2015, 23:29
2013 aracıma primarcy 3 le değiştirdim.3000-4000 km sonra sıcak havalarda patinaj yaptığını gördüm. tutunma zayıfladı kalkışlarda.. ama fren mesafesi değişmedi.aracımı hala şuan aynı lastiklere kullanıyorum ve kilrmetrem 3000) aşınma bence primarcy de fazla... bende conti ile devam etmeyi düşünüyorum sonrasında tavsiye üzerine... :)

bacadir68
11-08-2015, 07:06
Bende yaklaşık 1500 km önce michelin climatecontrol taktım. Peşinden hemenyola çıktım 1500 km civarı yol yaptım. :)

mygold
11-08-2015, 09:12
michelin contiden iyidir.. test sonuçlarına bakmanızı öneririm..

asdfg112
11-08-2015, 10:06
Bende yaklaşık 1500 km önce michelin climatecontrol taktım. Peşinden hemenyola çıktım 1500 km civarı yol yaptım. :)
Ben de bir sonraki lastik değişiminde bundan almayı düşünüyorum. Kağıt üstünde çok mantıklı bir lastik, kış lastiğine de gerek kalmaz hem.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bacadir68
11-08-2015, 11:26
Uzun zaman goodyear 4seasoons kullandım. Dediğiniz gibi kagıt üzerinde çok iyi verileri var. Kullanıp göreceğiz. Bu arada 4seasoons'lardan çok memnundum ben. Hemde Aksaray gibi çetin kış şartlarına sahip bir şehirde.

mustafa508
11-08-2015, 12:40
2013 aracıma primarcy 3 le değiştirdim.3000-4000 km sonra sıcak havalarda patinaj yaptığını gördüm. tutunma zayıfladı kalkışlarda.. ama fren mesafesi değişmedi.aracımı hala şuan aynı lastiklere kullanıyorum ve kilrmetrem 3000) aşınma bence primarcy de fazla... bende conti ile devam etmeyi düşünüyorum sonrasında tavsiye üzerine... :)

eğer primacy de aşınmanın fazla olduğunu düşünüyorsanız continentale geçince şok geçirebilirsiniz:)
2 kez denedim 215/55R17 ölçülü 508'imde michelin primacy hp lerin 40.000 de indiği seviyeye continental premium contact 2 ler 30.000 km bile olmadan inmişlerdi. şimdi pirelli cinturato p7 blue var yaklaşık 15000 km'dir kullanıyorum 6.5 mm. civarı şu anda
205/55R16 c4'ümüzün üzerinde michelin energy saver vardı 50.000 km'de iken ve hala 3 mm. diş derinliği varken continental premium contact 5 ile değiştirdim tam 82000 km de tekrar değiştirmek zorunda kaldım zira 2 mm.' nin altına inmişlerdi
c4 ten önce kullandığımız corsaya 195/55R16 kışlık continental almıştım toplamda 20.000 km bile yapmamıştır ama satarken araçla birlikte verdiğim arabanın yeni sahibi "abi lastikte bitikmiş" demişti :)
gerçi süper bir buzda tutnması vardı ama eğer konu hızlı aşınma ise hiçbir marka bence continentalin önüne geçemez:)

sinan34
15-08-2015, 22:52
Tercihimi Michelin Primacy 3 den yana kullandım çok uygun fiyata denk geldi.
Ama aklım cpc5 de kaldı.
Kısmet olursa ay sonunda brembo ön disk ve yeni balatalarla birlikte kullanıp göreceğim.

ANKA
24-08-2015, 22:15
Bugün arkadaşa premium 308 aldık 2009 model üzerinde hala 2008 model continental premium contact 2 vardı ne diyeceğimi şaşırdım :) 85000de araç. Conti iyi dayanmış dedim yorum yapamadım. Önlere Michelin primacy takmış arkada fabrika çıkış lastikler.
Bende Goodyear var 3000km oldu uzun yola da çıktım 1200 kmden fazla yol yaptım lastiğin yol tutuşu mükemmel. Asfalt kötü olunca haliyle ses artıyor o kadar ben çok memnunum hem kuru hem ıslak zeminde daha hiç kaymadı.

İlkay
04-09-2015, 11:55
Bugün itibariyle aracıma, araç üstündeki Mıchelin lastiklerim iyi olmasına rağmen, 205/55/16 91V Ebatlarına sahip Goodyear effıcıent grıp performance lastiği taktırdım. Araştırmalarım sonucu Mıchelin primacy 3 ve Goodyear Arasında kalmıştım. Goodyear'ın Yakıt değeri, ıslak zemin fren Performansı ve db değeri Mıchelin den iyi olması ve fiyatın makul gelmesi üzerine kararımı Goodyear dan yana kıldım. Ilk izlenimler; yumuşak süspansiyon, çekiş ve frenlemede artış gözlemledim. Zaman ile kullandıkça + ve - değerlerini paylaşırım.
http://images.tapatalk-cdn.com/15/09/04/10984812a4822228593c893daf51e84d.jpg
http://images.tapatalk-cdn.com/15/09/04/5149e4243c247534d38064bfdae1c3b8.jpg
http://images.tapatalk-cdn.com/15/09/04/77c7adc9457f83196ae6dcdbec1cc8df.jpg
http://images.tapatalk-cdn.com/15/09/04/ffcce466365603dfb4bd599ba8f305d2.jpg
http://images.tapatalk-cdn.com/15/09/04/4365956301669bd7e04de76fcd18e3df.jpg

ANKA
05-09-2015, 21:44
Hayırlı olsun lastik güzel ve yeni versiyonda yakıt değeri de A olmuş sanki bir yerde görmüştüm. Viraj kabiliyeti çok iyi, yağmurda çok beğeniyorum, fren dozlamasına bir eksisini görmedim. Yakıtta da başarılı bir lastik. Ben 34 ps hava basıyorum 32 olunca yokuşlarda patinaja düştüm ilk taktırdığımda ve rot ayarı yapılırken lastikçi direk 32'ye alıyor ama 32 308 için düşük kalıyor ben 34 ile 32 arasındaki farklı çok net anlayabiliyorum.

mygold
05-09-2015, 22:47
ilkay hayırlı olsun guzel tercih olmuş. gule gule kullan..

İlkay
07-09-2015, 10:57
Hayırlı olsun lastik güzel ve yeni versiyonda yakıt değeri de A olmuş sanki bir yerde görmüştüm. Viraj kabiliyeti çok iyi, yağmurda çok beğeniyorum, fren dozlamasına bir eksisini görmedim. Yakıtta da başarılı bir lastik. Ben 34 ps hava basıyorum 32 olunca yokuşlarda patinaja düştüm ilk taktırdığımda ve rot ayarı yapılırken lastikçi direk 32'ye alıyor ama 32 308 için düşük kalıyor ben 34 ile 32 arasındaki farklı çok net anlayabiliyorum.

Teşekkürler. Yakıt ekonomisi açısından beğendiğim bir lastik. Hafta sonu uzun yol deneyimim oldu; yol tutuşu, viraj performansı mükemmel. İdeal hava basıncı 34 psi, 32 psi bizim araçlar için düşük seviyede.

ilkay hayırlı olsun guzel tercih olmuş. gule gule kullan..

Mücahit hocam çok teşekkürler. Beklentilerin üstünde bir lastik.

Ömer Gedik
07-09-2015, 10:59
Çok güzel tercih bugün bende Bekir abimizin eşinin aracına Goodyear taktıracağım.

İlkay
07-09-2015, 11:08
Çok güzel tercih bugün bende Bekir abimizin eşinin aracına Goodyear taktıracağım.

Ömer beğenilerin için sağ ol. Ben mıchelin den sonra sert kalır diye bekliyordum ama; Goodyear beklentilerin üstünde.

Ömer Gedik
07-09-2015, 11:09
Ömer beğenilerin için sağ ol. Ben mıchelin den sonra sert kalır diye bekliyordum ama; Goodyear beklentilerin üstünde.

Bu lastik çok yumuşak ve araçlarımız için çok uygun. Benim gördüğüm tek olumsuz yönü Anadoluda kullananlar için yumuşak kauçuk mıcırlı yolda vs çabuk hırpalanıyor.

CaglarB
07-09-2015, 13:58
michelin energy saver+ kullanıyorum ıslakta kuruda çok iyi ve konforlu sesi az ve 65km gidiyor bana

asdfg112
15-09-2015, 14:28
Ben kış lastiği ararken yeni çıkan Michelin crossclimate serisinden aldım. Birkaç hafta içinde değiştirmeyi düşünüyorum. Yazın da kullanılabileceği için şimdiki lastiklerim olan Goodyear efficient grip performance boşta kalacak. Muhtemelen onları da satılığa çıkarırım.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mimit
18-10-2015, 17:14
Bende dün Nokian WR D4 serisi lastikleri alıp taktırdım, almadan önce geçen seneki model D3 ile ilgili kullanıcı yorumlarını,videoları ve test kuruluşlarının raporlarını inceledim ilk defa nokian lastik aldım, şuan için söyleyebileceğim şeyler çok sınırlı yumuşak ve kesinlikle sessiz bir lastik kuru hava şartlarında 195/65/15 ölçülerinden 91T hız endeksinde ki bir modeli seçtim böylelikle fiyat olarakta oldukça ekonomik oldu. Zaman bize tercihimizin doğru yada yanlış olduğunu gösterecek.

http://s20.postimg.org/7nzihidkt/20151017_100730.jpg

serdarhoca
18-10-2015, 17:47
Kis lastigi icin biraz erken degil mi?

mimit
18-10-2015, 21:02
Kis lastigi icin biraz erken degil mi?

evet biraz erken ama aracın üzerinde ki lastiklerin tabanı bozulmuştu,yolda sanki zıplıyor gibi hareket ediyordu, birde 308 den kalma kış lastikleri jant ölçüsünden dolayı kullanamayınca,değişim kaçınılmaz oldu, yazlık lastikler içinde farklı bir jant kullanmak istiyorum onun içinde ebatlar değişeceği için yazlık lastik almakta istemedim fiyatlarda bu sıralar çok uygun bir iki ay sonra bu fiyatlara bulmak zor olabilir.

emax34
13-06-2016, 13:45
Arkadaslar Merhaba,

Bende Yaz lastikleime yeni gecebildim, Bu arada HB sitesinde eski yaz lastiklerim olan Nokian Z Line ( 225/40 r18) leri 300 tl ye bulmustum, akabinde Omer kardesimin tavsiyesiyle, ekonomiyi de sarsmamak adina Petlas Velox Sport PT741 leri aldim, HB de bu lastikleri 203 tl ye aldim, takdirmak icin Petlas Bayine gittigimde o fiyata aldigima inanmadi, indirimli olarak 285 e satıyormus. Benim gibi 18 kullanan arkadaslar dilerse kampanya bitmeden buradan alsin derim. Bu arada yeni lastiklerle yaklasık 300 km yaptım, Nokian lar kadar degil belki ama onlara cok yakın bir performansi var, 4 lastik icin 400 tl kazanc sagladigimi dusunursek oldukca iyi bir durum. Son donemde Lastik lerde HB de surekli bir indirim var, almak isteyen arkadaslar baksin derim. Herkese keyifli surusler.

cen_giz
24-07-2016, 09:04
Arkadaslar bu hafta basinda ingiltereden polonya ya esimin ailesini ziyarete geldik, gelirken iki defa araba dusuk hava basinci diye uyari verdi, bende butun lastikleri degistirmek istiyorum, ama fiyatlar ates pahasi, sonunda Petlas Turk markasi buldum, tanesine £53 diyorlar, cok ucuz okudum bir kac yerse millet memnun, acaba diyorumki kullanan arkadaslar varmidir aranizda nasildir, yada tavsiye edeceginiz latik markasi varmidir, birde sizin degerli fikirlerinizi alayim lutfen, simdiden Tesekkurler

Ömer Gedik
24-07-2016, 09:40
Petlasın hangi deseni?

cen_giz
24-07-2016, 09:49
Petlasın hangi deseni?

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160724/1e699b3552ea2e892cd8a54839ab440a.png

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Ömer Gedik
24-07-2016, 10:45
Benim beğendiğim bir lastik. Ancak kendi aracımda kullanmadım. Kıs süreli deneyimim oldu. Islak performansını beğenmeyen kullanıcı arkadaşlar olmuştu. Kuru performansı gayet güzel.

cen_giz
24-07-2016, 10:50
Benim beğendiğim bir lastik. Ancak kendi aracımda kullanmadım. Kıs süreli deneyimim oldu. Islak performansını beğenmeyen kullanıcı arkadaşlar olmuştu. Kuru performansı gayet güzel.

Ingilterede kar pek yagmaz ama cok yagmur yagar etkilermi? Ben yilda 10.000 mil yaparim dayanirmi ama yollar cok guzeldir

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

erenyasar
08-01-2017, 16:15
508 thp aracıma Petlas velox lastik taktım, 15 sene Michelin kullandıktan sonra hiç bir fark göremedim, kalite aynı, 1500 TL cebimde kaldı

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emax34
08-01-2017, 17:54
508 thp aracıma Petlas velox lastik taktım, 15 sene Michelin kullandıktan sonra hiç bir fark göremedim, kalite aynı, 1500 TL cebimde kaldı

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İyi günlerde kullan üstad, benimki biraz daha düşük bir farkti ama dediğin gibi fiyat performans oranı küçümsenmeyecek kadar iyi ;)

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aslann
09-01-2017, 09:37
Sağol hocam :)

mrt301
05-03-2017, 13:00
yılda 40-50 000 km yol yaparım, iyi bilinen tüm lastikleri 15 yıldan fazla kullandım,, 0 aldığım araçlarda genelde onlar çıktı, son 5 yıldır petlas kullanıyorum, daha iyi derim, yol sesi azalıyor artı olarak, ayrıca nasıl lastik etiketleri yapıldıysa bilmiyorum B sınıfı yakıt etiketi olan yabancı lastik çıkıyor 185 tabanlı 195 tabanlı E sınıfı petlas takılıyor yakıtta hiç değişme yok, araç peugeot 301 , aracın torku yüksek olduğu için farketmemiş de olabilir, ama petlas varken aynı paraya bile yabancı lastik almam

407 exe.b.
06-03-2017, 00:00
2 yıldır bridgestone turanza kullanıyorum.Sağlam lastik.Bırakın patlamayı havası bile inmedi.

benbrody
17-03-2017, 09:52
Falken kesinlikle tavsiye edilir michelinden sonra taktığım çok memnun olduğum sessiz kaliteli bir sürüş için

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

daschund
19-03-2017, 09:28
Ben Goodyear kullanıcısıyım
Bütün kullandığım araçlarda başka marka takmadım
O yüzden jantları değişmiyorum Goodyear lastikleri pahalı oluyor

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serdar0134
19-03-2017, 21:36
Duro marka 4 mevsim aldım memnunum.

kozlarli
16-10-2017, 23:11
arkadaşlar herkese iii günler.aracımdaki lastikler bitti michlen 32000 km de .
lastik alacağım ama benim elimde lasitk çok erken bitiyor çalıştığım çevre deki yollar yüzünden genelde 35000 km yi geçmiyor. dunlop lastikte karar kıldım ama sizin yorumlarınız nedir bu lastik için ( http://kolayoto.com/dunlop-spfm800-215-55r16-93v.html ) yada siz hangi lastiği öneririsiniz. yollar genelde toprak yol dağ tepe heryere gidiyorum virajlı yollar hepsi.

mimit
17-10-2017, 16:26
kullandıklarım içinden nokian Line serisi ni tavsiye edebilirim yumuşak sessiz bir lastik ancak ben genelde şehir içi ve tatilde bozul köy yollarınıa giriyorum en fazla,biraz dah aekonomik olsun dersek Falken ziex 914 serisi de performasn açısından güzel frenleme etkileyici şekilde başarılı,nokian line e göre biraz sesli,Continental conti premium contact 5 gen ekondorlu ve sessiz bir lastik,ancak bu yumuşak olma işi bozul yolda iyi mi olur kötümü onu tam olarak bilemedim.Birde daha öncekullandığım Toyo ve yokohama lastikleride genel anlamda başarılı ürünlerdir.araca uygun lastiği bulmak daha da önemli bir unsur tabi.

Falken japon firması olmasına rağmen üretimi Türkiye de yapıldığı için oldukça ekonomik bir fiyata sahip bunu da ayrıca belirtmek isterim.4 lastik alana 1 yıl yol yardımı da hediye ediyorlar.

tsinanb
17-10-2017, 19:45
Ben bugün aracıma continental ContiEcoContact 5 lastik aldım. Olumlu yorumlar var deneyip göreceğiz

SM-G935F S7 Edge cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ssgti
17-10-2017, 22:19
Hayırlı olsun Sinan Continentaller iyidir ancak çabuk bitme en çok şikayet alan yönü. Ben michelin energy saverden Continental premium contact serisi lastiğe geçtiğimde bir miktar yakıtın arttığını gözlemlemiştim. Ayrıca iki lastik kuruda birbirine yakın performans gösterirken ıslakta contiler daha iyiydi. Ecocontact lar da iyi olacağını umuyorum

tsinanb
17-10-2017, 23:04
Hayırlı olsun Sinan Continentaller iyidir ancak çabuk bitme en çok şikayet alan yönü. Ben michelin energy saverden Continental premium contact serisi lastiğe geçtiğimde bir miktar yakıtın arttığını gözlemlemiştim. Ayrıca iki lastik kuruda birbirine yakın performans gösterirken ıslakta contiler daha iyiydi. Ecocontact lar da iyi olacağını umuyorum

Teşekkür ederim Cem abi. Energy saverlar yumuşak lastikler benimkiler çok kötü olmuştu artık virajlarda kafadan kayma yapıyordu. Ecocontact in ıslakta daha iyi olduğunu okudum ben de deneyip farkları göreceğiz

SM-G935F S7 Edge cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CaglarB
18-10-2017, 09:14
Mıchelin energy saver lastikleri 65 bin km sorunsuz kullandım. 5-10 daha gider dediler fakat değiştirmiştim. 308'de kayma yapması için bayaa zorlamak gerekiyordu, 308 de zaten kafadan kayıyor sadece :)
fiyat olarak da energy saver daha uygun diye biliyorum

mimit
18-10-2017, 15:51
Bir lastiğin adında eco, saver falan geçiyorsa uzak durmam gerektiğini tecrübe ederek öğrendim, energy saver 112 lik r08 de doğru basınçta olmasına karşılık özellikle kalkışlarda sürekli asr nin devreye girmesine neden oluyordu, ıslak zemin de ise frenlemesi öncesinde ve sonrasında kullandığım lastiklere göre başarısızdı, aynı şeyleri conti eco contact içinde söyleyebilirim, ne kadar az sürtünme ıjadar az tüketim ve tutunma demek, sonrasında conti premium contact ilaç gibi gelmişti. Tabi firmalar geçen süreçte ürünlerini geliştirmişlerdir ancak dediğim gibi ekonomi odaklı ürünlere konu lastik olunca pek güvenemiyorum.