PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 407 tavandan gelen zırıltı

uikaratas
28-04-2012, 19:50
Meraba arkadaslar, aracıma alısma suresi icinde genel bakim ve ihtiyaclari yavas yavs cozuyorum.Aldıgımda da var olan fakat arabaya alıstıkca keyfimi de kacırmaya başlayan bir durum vardı: hafif bozuk yolda kulagı asırı derecede tırmalayan bir zırıltı. tavandan geldiği bariz şekilde belliydi. Kapı fitilleri temizligi, elcik diplerine sprey, ne yaptıysa geçmedi. bugün ostimdeki servisime götürdüm arabayı ve oradaki kaportaci ustaya sesi dinlettim. Usta yan trimi söktü ve buraya daha önce desilikon sıkılmış dedi. Demekki önceki sahibi de rahatsız olmuş bu sesten. Neyse usta aldı götürdü arabayi alt katta ne yaptıysa seskesilmiş şekilde getirdi.
ISrarlarıma rağmen sesin nereden geldigini nasıl cözdüğünu söylemedi. Ama netice itibari ile ses kesildi. Son 1 haftadır kabusum olan sorun da cözülünce ben de çok ısrar etmedim.

buna benzer bir sorun yaşayan olursa seve seve yönlendiririm. Usta ayni ses sorunuyla bir kac tane 307 ninn de geldigini soyledi.

gokhancpt
28-04-2012, 23:27
Böyle yapan ustalara da sınır olurum. Sanki amerika yı keşfetti :tehlikeli

gokhancpt
28-04-2012, 23:28
Bu arada aracınızda ki sıkıntının ortadan kalkmasına sevindim

Esat
28-04-2012, 23:29
Abi sirri vermemis iste almis araci yukari getirmis islem tamam yaptimmi yaptim BENDEEEEEE kardooooo:)

gokhancpt
28-04-2012, 23:32
Esatim, gecen benim eve de bir tesisatı geldi, adama diyorum ki sızıntıyı nasil kestin, meslek sırrı diyor, dedim al çantanı ... Çık git, böylelerine sınır olmamak elde değil, Allah düşman basına vermesin:gül4:

Esat
28-04-2012, 23:34
Esatim, gecen benim eve de bir tesisatı geldi, adama diyorum ki sızıntıyı nasil kestin, meslek sırrı diyor, dedim al çantanı ... Çık git, böylelerine sınır olmamak elde değil, Allah düşman basına vermesin:gül4:

Sanki gemi yapti dimi abi hepsi bi sizinti kesti ne yapicaksin o zannediyorki meslegine goz diktin :) halbuki gelse sen ona gemi kullanmayi ogretirsin art niyetli bu insanlar ne oran var ne oranti:)

gokhancpt
28-04-2012, 23:36
Sanki gemi yapti dimi abi hepsi bi sizinti kesti ne yapicaksin o zannediyorki meslegine goz diktin :) halbuki gelse sen ona gemi kullanmayi ogretirsin art niyetli bu insanlar ne oran var ne oranti:)
He ya, ne oran var ne orantı:cilgin

TanerHoca
29-04-2012, 08:10
usta:tavandaki zırıltıyı kestik hocam.
müşteri:harika!nasıl yaptınız?
usta:meslek sırrı söylemem:gül5:
http://i1213.photobucket.com/albums/cc477/tkhoca/peugeot_407_macarena_concept_01.jpg

Ömer Gedik
29-04-2012, 08:29
Tavandan ses gelecek aşağı yukarı bellidir aslında. Tavan airbagleri veya tutamaklar veya A sütunu içinde birşey vardır.

Bunu meslek sırrı olarak belirtiyorsa yazık. Meslek bu kadar aşağı düşmüş demek ki.

uikaratas
29-04-2012, 09:00
Ses bana hiç kesilmeyecekmiş gibi geldiği için önemli olan sorunun çözülmüş olmasıydı. Ben o sevinçle çok üzerinde durmadım ama :) biraz kassam eleman söylerdi ya, dediğiniz gibi atomu parçalamadı sonuçta.

Ama harbiden çok bela bi sesti, 1 haftadır yapmadığım kalmamıştı. Muhtemelen Ömer'in dediği gibi tutamak vidası falan gevşemiştir.