PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracımı nasıl yıkatmalıyım?

ANKA
26-04-2012, 23:16
Arkadaşlar diğer aracımda pek çok çizik olduğu için nerde nasıl yıkandığını çok önemsemezdim ama 308'imin sadece bir iki yerinde minik birkaç çizik var ve özenli yıkatmam gerekiyor. Aldığımdan buyana iki kez oto yıkamacılara götürdüm biri süngerle biri şu meşhur köpükle yıkadı ikisinden de memnun kalmadım. Bir kere de iki kova su ile ben yıkadım dışarıda köpüksüz, çok daha temiz oldu araç. Ama her zaman dışarıda yıkama şansım yok.
Şimdi daha önce birkaç arkadaşım kendi sünger veya yıkama eldiveni ile şampuanını alıp tanıdık yıkamacılara gidip araçlarını yıkatıyorlardı. Oldukça da memnunlardı. Marka adı vermek reklam olur mu bilemedim ama bir markanın şampuanı ve yıkama eldiveni oldukça meşhur. Ben de buna benzer bir şey mi yapsam diyorum. Aracım gerçekten iyi korunmuş bugüne kadar, ben de aynı şelilde korumak istiyorum. Mesela 2009 model olmasına rağmen fırça çiziği gibi çizikler yok arabada. Gayet iyi duruyor boyası.
Sizlerden şampuan ve yıkama eldiveni önerisi almak istiyorum. Reklam olursa özelden mesaj da atabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

Esat
26-04-2012, 23:17
omer detailing konusunda uzmandir yardimci olur birde barabaros 61

ozgur_106
26-04-2012, 23:59
2 Günde 1 iznim var Garajımda itina ile kendim yıkıyorum :) Çokta zevkli oluyor Tavsiye ederim :)

Meguars'ın temizlik ekipmanları iyidir :) hiç kullanmadım pahalı sadece alıntı

Ömer Gedik
27-04-2012, 11:58
Meguiars ürünlerini tavsiye ederim.

Meguiars Wash Mitt Yıkama Eldiveni
Meguiars WaterMagnet Kurulama Bezi
Meguiars Ultimate Wash&Wax Yıkama Şampuanı

Bu ürünleri şu şekilde kullanırsan faydasını çok görürsün.

Öncelikle varsa basınçlı yıkama makinesi ile aracın kaba kirini akıtmalısın.

Daha sonra İki kova hazırlamalısın biri Şampuanlu Su diğeri ise Sadece Su. Bu kovalardan şampuanlı olana yıkama eldivenini daldırıp aracın bir veya yarım panelini yıkarsın. Daha sonra eldivenin bir miktar kirlenir bu kiri Sadece su olan kovada eldiveni yıkayarak temizlersin. Böylece hiçbir zaman kir taneleri aracı yıkadığın şampuanlı suya bulaşmaz. Tekrar Şampuanlı suya daldırıp yıkamaya bu döngü ile devam edersin.

Tekrar basınçlı sus tututup kurulama işlemine geçiyoruz.

Kurulama bezini kullanırken en az iki kat kullanmaya dikkat etmelisin. Mikrofiber doku aracın çizilmesini engelleyecektir.

Eldiven ve Kurulama Bezi Makinede Sıvı deterjanla yıkanabiliyor. Bu da bir avantaj.

Bu bir genel yıkama detaylı istersene jant-iç aksam-lastik vb onlarıda bir ara yazarım.

ANKA
27-04-2012, 13:51
2 Günde 1 iznim var Garajımda itina ile kendim yıkıyorum http://www.forumpeugeot.com/images/smilies/gül1.gif Çokta zevkli oluyor Tavsiye ederim http://www.forumpeugeot.com/images/smilies/gül1.gif

Meguars'ın temizlik ekipmanları iyidir http://www.forumpeugeot.com/images/smilies/gül1.gif hiç kullanmadım pahalı sadece alıntı
Öyle tabi de benim garajım yok, garajı geçtim uygun bir yer ve zamanım olsa gidip yıkarım kendim. Benim de çok zevk aldığım bir uğraşıdır araba yıkamak.

Berker'in pasta ve cila önerilerini de not ettim. Biri 37 biri 60 TL kadar netteki fiyatları. Araç yıkatmak için sizin dediklerinizi de alırım. Artık iyi bir yıkamacı da bulursam sorunu hallettmiş olurum. Arabaya bakmak lazım. Ne kadar boya koruma falan da yaptırsak araç kötü yıkanınca birçok uygulamanın bir faydası olmuyor. Meguiars Wash Mitt Yıkama Eldiveni, Meguiars WaterMagnet Kurulama Bezi ve Meguiars Ultimate Wash&Wax Yıkama Şampuanı da 90 TL civarlarında tutacak gibi.
Bu kurulama bezi çok mu özl bir bez evde 3-5 tane mikrofiber bez var aynı işi görmez mi acaba?
Teşekkürler.

mimit
27-04-2012, 14:47
Ankara da bu tip konularda yardımcı olabilirim,bir detailing merkezimiz var.Meguiar's ürünleri ile uygulama yapıyoruz,sadece motor ve klima sistemi temizliği için würth ürünleri kullanıyoruz.

ANKA
28-04-2012, 08:43
Arkadaşlar yıkama için sonax'ın mikrofiber yıkama süngeri var, sanki yıkamacılarda yıkatacağım için daha kullanışlı gibi geldi, diğeri eldiven olunca sıkıntı olabilir. Bu ürün ile ilgili düşünceleriniz neler?
Sonax'ın kendi sitesinde ürünü bulamadım da şöyle birşey
http://www.hepsiburada.com/Liste/sonax-mikrofiber-sunger/productDetails.aspx?productId=otson428100&categoryId=20035764

mimit
28-04-2012, 14:30
bu tarz ürünler kullanırken dikkatli olmak lazım,öncesinde boya yüzeyinde taş çamur kuru dal vb maddelerin kalmadığından emin olmak gerekir aksi taktirde beze, süngere yapışan bu maddeler boya yüzeyinde çiziklere neden olabilir.

eldiven daha kullanışlı olacaktır aracın eğimli bölgelerini,kapı kenarlarını eldiven e parmaklarınızla şekil verebildiğiniz için daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

BARBAROS61
28-04-2012, 17:42
süngerin gözeneklerine giren kum taneleri boyayı çizebiliyor bu yüzden yıkama eldiveni tavsiye ederim .bu ürünün aynısını kullanıyorum bim den 3 liraya almıştım
http://www.hepsiburada.com/Liste/modacar-microfiber-yikamakurulamacilalama-eldiveni-090288/productDetails.aspx?productId=otm090288&categoryId=20035758&SKU=OTM090288
şampuan olarak alttaki ürün fiyatve performans olarak iyidir
http://erdemboya.ticaretimiz.com/p217990-atasauto-bella-cilali.html
bunların dışında iyi bir mf kurulama bezi ,yıkama birtince parlaklığı artırmak için detay spreyi istersende lastik parlatıcı alabilirsin
http://erdemboya.ticaretimiz.com/p54415-meguiarsultimate-quik-detailer.html

yıkama yerine gelince ben 3. kattan hortum sarkıtıyorum eğer öyle bir imkanın varsa sende öyle yap yıkamacıya gitmek zorunda değilsin :) hortum uçlarına takılan basınç arttırıcı aparatlarda iş görür.he ben uç noktaları yaşıyorum makinede aldım :)

Dreamcatcher
28-04-2012, 17:51
Barbaros şu hızlı cila ile microfiber bezden temin edecektin bana?

BARBAROS61
28-04-2012, 17:59
Barbaros şu hızlı cila ile microfiber bezden temin edecektin bana?

hemenmi istiyorsun :) .2bez alayım biri kurulama diğeri prlatma yaparsın ok

Dreamcatcher
28-04-2012, 18:06
uygundur barbarosum..

ANKA
30-04-2012, 19:05
Bu sonax'ın süngeri tam bir klasik sünger gibi değil püsküllü bir sünger, bugün bir markette baktım garip duruyor ama araya taş kum falan girecek gibi durmuyor.
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/8771936297-4-6-2010.jpg

Ama illa bunu alacağım diye bir durum yok, eldivenlere bir bakacağım, meguiars'ın eldiveni ile modacar'ın eldiveni arasında çok aman aman bir fark var mıdır? Yavaş yavaş ürünleri toplayıp iyi bir de yıkamacı bulacağım.
Sonrasında Berker'in önerdiği AutoGylm SRPve Collinite 915 alıp bir deneme yapacağım. ürünlerle ilgili çok olumlu yorum işittim.
Herkese mutlu günler...

BARBAROS61
30-04-2012, 19:31
Bu sonax'ın süngeri tam bir klasik sünger gibi değil püsküllü bir sünger, bugün bir markette baktım garip duruyor ama araya taş kum falan girecek gibi durmuyor.
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/8771936297-4-6-2010.jpg

Ama illa bunu alacağım diye bir durum yok, eldivenlere bir bakacağım, meguiars'ın eldiveni ile modacar'ın eldiveni arasında çok aman aman bir fark var mıdır? Yavaş yavaş ürünleri toplayıp iyi bir de yıkamacı bulacağım.
Sonrasında Berker'in önerdiği AutoGylm SRPve Collinite 915 alıp bir deneme yapacağım. ürünlerle ilgili çok olumlu yorum işittim.
Herkese mutlu günler...

evet bu püsküllü yıkama süngeri tam aradığımız tipte bir ürün.srp ve üzerine 915 elle uygulamada başlangıç için iyidir

Ömer Gedik
30-04-2012, 21:27
Ben Meguiars Wash Mitt ve Water Magnetten çok memnunum. O yüzden alternatiflere pek bakmıyorum. Bir tek kurulama da ayrıca I4D Uber Blue kullanıyorum. :)

Şampuan için bir kez Meguiars Wash&Wax kullanırsanız kolay kolay vazgeçmezsiniz. ;)

ANKA
02-05-2012, 09:19
Sanırım şu püsküllü süngerden, meguiars şampuandan, meguiars kurulama bezinden alacağım en kısa sürede. Uygun bir fiyat bulabilirsem çok iyi olacak çünkü nette biribirinden çok farklı fiyatlar var.
Hele de AutoGylm SRP ve Collinite 915 için fiyatlar birbirinden çok farklı, bu ürünler için uygun fiyat alabileceğimiz yerler var mı? Paylaşırsanız çok sevinirim.
Herkese kazasız belasız sürüşler, mutlu günler.

ANKA
02-05-2012, 09:35
Şu çift kova ve bir kovanın içine çamur, kum ve pisliğin dibe çökmesine ve suya karışmamasına yardımcı olan kova içi plastik ızgara (grit guard) koyma işi aklıma yattı ama sanırım Türkiye'de böyle bir ürün yok. Aklıma şöyle birşey geldi evde birkaç tane plastik baca kapağı var. Kovanın altına ondan koysak hem delikli onlar sanırım iyi kötü işe yarar. En azından dar ve nispeten uzun bir kova alıp içine baca kapatan plastik konulunca güzel bir yıkama kovası elde etmiş olurum gibi geldi bana. En kısa sürede bunu da denemek lazım, resimleri ekleriz. Belki şu menfezlerde işe yarayabilir. Aslında şu anneannemlerde olan bir tür elek vardı, nohutları falan elemek için o tip birşey de işe yarayabilir. Varsa daha iyi öneriler onlarıda öğrenelim. Ben kafaya taktım bir şey bulup grit guard'a benzetmem lazım:)
Örnek olarak:
http://88.247.52.2/index.php?p=urun&id=10146
http://www.gamabanyo.com/?BID=0&Page=10&CatID=10&id=74&Title=yuvarlak-baca-kapagi-100mm
http://www.nalburtek.com/u-oval_koseli_baca_kapagi-2330.html
Şu şeffaf olan fena değil gibi.

Ömer Gedik
02-05-2012, 18:05
Anka istanbulda olsan veya Abanta gelsen Elden teslim edip Meguiars ürünlerine iyi fiyat sağlardım ama Ankarada olduğun için kargo yüzünden pek avantajı kalmaz.

ANKA
02-05-2012, 20:35
Anka istanbulda olsan veya Abanta gelsen Elden teslim edip Meguiars ürünlerine iyi fiyat sağlardım ama Ankarada olduğun için kargo yüzünden pek avantajı kalmaz.

Ürünler sizler gibi güvenilir insanlar tarafından yollanacaksa aynı fiyat bile olsa isterim. Sitelerin çoğuna pek güvenmiyorum. Birkaç tecrübem var başka ürün yollanması ile ilgili. Eğer olursa bu ay fazla açıldım ama diğer aya iletişime geçeyim sizinle.
Teşekkürler.

mimit
02-05-2012, 20:47
Meguiars ın online satış sitesi var meguiars ın amatör kullanım için olan ürünleri oradan temin edebilirsiniz.

http://www.meguiars.com.tr/shophome.php?cPath=46

Kuzgun
02-05-2012, 23:03
Kendin yıka bence en güzeli bu

ANKA
03-05-2012, 08:01
Meguiars ın online satış sitesi var meguiars ın amatör kullanım için olan ürünleri oradan temin edebilirsiniz.

http://www.meguiars.com.tr/shophome.php?cPath=46

Meguiars ürünlerini teminde genel anlamda sorun yok da Meguiars Ultimate Wash Wax sitede satılmıyor. Bu ürün yerine NXT Generation® Car Wash alsam çok fark eder mi sizce?

Bir de şu boya koruyucu iki ürünü doğrudan satan bir yer bulamadım. Gittigidiyorda falan var ama ne kadar güvenilir yerler bilemiyorum. Sitede olan Meguiars ürünlerini yakın zamanda sipariş edeceğim. Ancak şu şampuan ve diğer iki ürün için yardım isteyeceğim artık.

Selim Sümer
03-05-2012, 09:06
İsterseniz bir de şu siteye bakın.Araç bakımı ile ilgilenenler özellikle tavsiye ediyor.

erdemboya.ticaretimiz.com

muhti
03-05-2012, 09:19
erdemboyadan alışveriş yapıyorum. fiyat konusunu bilemem ama ürün çeşitliliği, eksiksiz teslimat konusunda şüpheniz olmasın. siparişi geçtiğiniz gün kargoya veriyorlar ertesi gün elinizde oluyor ürünler tavsiye ederim bende.

ANKA
03-05-2012, 12:25
foxfrot ve muhti arkadaşlara teşekkürler. Erdemboya'da sanırım hem meguiars hem de mesajda yazdığım srp+wax'ı bulabilirim.
Şöyle bir fiyat araştırması yaptım çeşitli ürünlerle ilgili sonuç şöyle:

Meguiars Ultimate Wash Wax : 32 TL
NXT Generation® Car Wash (Cilalı Yıkama Şampuanı ve Koruyucu) 1893ml.: 26 TL
Water Magnet™ Mikrofiber Kurulama Bezi 50 x 75 cm. : 33 TL
High Tech El ile Uygulama Pedi: 7 TL
Plast-X™ Saydam Plastik Yüzey Temizleyicisi ve Cilası: 22,5 TL
Meguiars Wash Mitt Mikrofiber Yıkama Eldiveni: 29.90 TL

Uber Blue Mikrofiber Kurulama Bezi: 30 TL
Sonax Mikrofiber Yıkama Süngeri: 17 TL
ModaCar M-Care Microlif Yıkama Eldiveni: 10 TL
AutoGlym Cila Uygulama Sünger Pedi : 11,20 TL

Collinite 915 Wax: 60 TL
AutoGlym Super Resin Polish: 37 TL

Şu modacar'ın yıkama eldiveni ile ilgili oldukça iyi yorum var gerçekten iyi mi acaba? Kurulama bezi konusunda uber blue daha öne çıkıyor bende. Hem daha büyük hem daha emici imiş.
Son alışveriş listem şöyle olacak sanırım:
1. Meguiars Ultimate Wash Wax
2. High Tech El ile Uygulama Pedi
3. Plast-X™ Saydam Plastik Yüzey Temizleyicisi ve Cilası
4. Uber Blue Mikrofiber Kurulama Bezi
5. ModaCar M-Care Microlif Yıkama Eldiveni
6. Collinite 915 Wax
7. AutoGlym Super Resin Polish
Kargo ile şöyle bir yuvarlak hesap 200 civarlarında olacak gibi. Araba iyi hoş da pek masraflı bir hobi :)

Ömer Gedik
03-05-2012, 12:40
Plastix yerine herhangi bir orta düzeyde aşındırıcı bir pasta alabilirsin bence.

Uber Blue bende kullanıyorum ve memnunum.

Meguiars Eldiveni uzun süredir kullanıyorum ama Modacar ı hiç incelemedim.

NXT Şampuan yerine kesinlikle Ultimate Wash Wax derim.

Collinite 915 uzun süredir kullanıyorum 10 larca araç yaptım süper ürün.

Selim Sümer
03-05-2012, 13:04

Bu ürünü nerede kullanmayı düşünüyorsunuz?Benim göstergelerdeki bez çiziklerinde işe yararmı acaba?Yoksa ağırmı kaçar?

ANKA
03-05-2012, 13:10
Plastix yerine herhangi bir orta düzeyde aşındırıcı bir pasta alabilirsin bence.

Uber Blue bende kullanıyorum ve memnunum.

Meguiars Eldiveni uzun süredir kullanıyorum ama Modacar ı hiç incelemedim.

NXT Şampuan yerine kesinlikle Ultimate Wash Wax derim.

Collinite 915 uzun süredir kullanıyorum 10 larca araç yaptım süper ürün.

Yani aslında plastix'i şu tavandaki siyah plastik şerit, tampon koruma şeritleri, iki kapının arasındaki plastik parçalar ve motor kaputunun içindeki HDI logolu motor kapağı için düşündüm ama hepsi için ideal olur mu bilemiyorum tabi. Bir de almışken tek ürünle farları da silsem iyi olacak. Ön farlar çok az matlaşmış gibi geliyor gözüme.
Bu konuda öneriye ihtiyacım var, özellikle plastik parçalar konusunda.
Bir sorum daha var benim tavandaki plastik şerit toz gibi olmuş neden anlamadım, ben hiçbirşey sürmedim kışın iyiydi de havalar ısınınca sanki toz toz dökülüyor gibi ele geliyor siyah plastik tozları.

ANKA
03-05-2012, 13:17

Bu ürünü nerede kullanmayı düşünüyorsunuz?Benim göstergelerdeki bez çiziklerinde işe yararmı acaba?Yoksa ağırmı kaçar?

Videoya bakınca adam ön farı oldukça parlatmış sanki göstergedeki çizikleri de kapatır gibi geldi bana. Ama o kısım oldukça dar olduğunda çok uğraştırır. Vakit varsa denemekte fayda var.

http://www.youtube.com/watch?v=hpNkF71Z2Sc

ANKA
03-05-2012, 13:24
Sanırım plastix siyah plastik aksam için çok mantıklı değil. Videolara baktım da hep ön far gibi parlak pürüzsüz plastik yüzeylere uygulanmış. Bana sanırım Maguiars trim detailer lazım.
Tam bu tip bir ürün arıyorum. Ama görüntüdeki ürün piyasada yok sanırım. Onun yerine Ultimate Protectant Kauçuk ve Vinil Koruyucu var sanırım onu almam lazım.
İlk video trim detailer

http://www.youtube.com/watch?v=jbWr8fUNn2U
2. video ultimate Protectant dash&trim restorer

http://www.youtube.com/watch?v=PaOSmgTa3Nk

Olayı çözdüm Plastix yerine Ultimate Protectant Kauçuk ve Vinil Koruyucu alacağım.

ANKA
03-05-2012, 13:46
En son liste şöyle:
1. Meguiars Ultimate Wash Wax
2. High Tech El ile Uygulama Pedi
3. Ultimate Protectant Kauçuk ve Vinil Koruyucu
4. Uber Blue Mikrofiber Kurulama Bezi
5. ModaCar M-Care Microlif Yıkama Eldiveni
6. Collinite 915 Wax
7. AutoGlym Super Resin Polish

Ömer Gedik
03-05-2012, 14:01
PlastX sadece şeffaf plastikler için. Gösterge plastiğine çok baskı yapamayacağınız için çok fayda beklemeyin. Söküp yaparsanız faydalı olur.

Tüm plastik ürünler için bir uygulama düşünüyorsanız Meguiars ın Plastik temizleyicisi ve ayrıca Vinil plastik koruyucusunu almalısınız.

Tavan çıtanızdaki sorun aslında üretim kaynaklı birşey sanırım. Güneşte bozuluyorlar ve benim aracımda da leke gibi mevcut.

mimit
03-05-2012, 14:01
Boyazıs plastik yüzeyler için würth ün çok güzel bir ürünü var ama 1kg olarak satılıyor buda kişisel kullanım için fiyat olarak yorucu oluyor 75 tl gibi bir fiyata satılıyor.ürünü kullandığımızda daha ilk katta plastiğin renginin canlandığını gördük,plastik parçaların bakımı ve korunması için çok güzel bir ürün, basınçlı su ile yıkadığımız araçlarda da hemen akma gibi durum söz konusu olmadı,etkisini uzun süre koruyor.

http://shop.wurth.com.tr/image/cache/00893-477-500x500.jpg

Ömer Gedik
03-05-2012, 14:04
Plastik tampon çıtaları gibi ürünlerde Isıtma ile yenileme mümkün ama doğru ve hassas uygulama şartı var. :)

Ben dış plastik aksam da Meguiars'ın Profesyonel ürünü Hyper Dressing kullanıyorum çokta memnunum. Birde yine Prrofesyonel bir ürün olan All Season Dressing var ki yağmurda bile gitseniz lastiklerinizden çıkmıyor.

muhti
03-05-2012, 14:12
plastix i bir hafta önce babamın farı için kullandım. tek farı değişmişti eski kalan far çok kötü sırıtıyordu sapsarıydı nerdeyse servis 450 tl isteyince araştırıp bulmustum ürünü. öncesinde su zımparası 1500-2000-2500-3000 5er dakika kullanırsanız farınız nerdeyse ilk günkü gibi olacaktır. plastik aksamlar için kullanılmıyor diye biliyorum adına aldanmayın.

mimit
03-05-2012, 14:19
All Season Dressing :havali

Ömer Gedik
03-05-2012, 15:41
Aracımı Meguiars ta yıkatırsam kullanıyorlar acayip bir ürün :) Hyper Dressing i Galon aldım gerçi ondan da çok memnunum ama biterse ASD alacağım.

Esat
03-05-2012, 15:43
valla arkadaslar su muhhablerinize hayran kaldim inanin arabasina duskun bir adamim ama bu kadar ince eleyip sık dokuyamam ciziliyorsada benden sonra alicak adam dusunsun ben ciziliyorum yahu arac cizilse ne olur
ama bu sizin emeginize saygisizlik anlamina gelmesin tamamen benimkisi size hayranlik:iyi

mimit
03-05-2012, 15:56
Aracımı Meguiars ta yıkatırsam kullanıyorlar acayip bir ürün :) Hyper Dressing i Galon aldım gerçi ondan da çok memnunum ama biterse ASD alacağım.

Dükkan da galon galon yatıyor ürünler ama benim arabanın şimdiye kadar gördüğü tek ürün m66 oldu, ekmek parası diye dokunmuyorum :) bırakılan numunelerinde hepsini de araç üstüne uygulayamam,sanırım bir çıkma kaput alıp denek olarak kullanıcam onu.

valla arkadaslar su muhhablerinize hayran kaldim inanin arabasina duskun bir adamim ama bu kadar ince eleyip sık dokuyamam ciziliyorsada benden sonra alicak adam dusunsun ben ciziliyorum yahu arac cizilse ne olur
ama bu sizin emeginize saygisizlik anlamina gelmesin tamamen benimkisi size hayranlik:iyi

Bazılarına göre takıntılı kişilikleriz ama ben bu halimden memnunum, şahsen aracımın dış yüzeyinde kullandığım bezi içeride kullanmam,camları sildiğim bez ile göğüsü silmem,toz aldığım bez ile bakım ürünlerini uygulamam. araç üzerinde çizik görmek çok canımı sıkıyor mesela,pasta ile bir deniyorum baktım geçmiyor hiç gözümde olmaz ilk fırsatta boyatırım.

Esat
03-05-2012, 16:32
Onun icin beyaz size ters renk siyahta en sevdiginiz renk :gül6:

mimit
03-05-2012, 16:37
Onun icin beyaz size ters renk siyahta en sevdiginiz renk :gül6:

:) bir daha siyah araç alacağımı sanmıyorum :) hatta sadece siyah değil koyu renk araç alacağımı sanmıyorum.

Esat
03-05-2012, 16:43
siyahi bir alan birda satan seviniyor herhalde:)

Ömer Gedik
03-05-2012, 17:12
Koyu renk hakikaten büyük dert. Çok fazla Siyah araçta çalıştım bende Siyah almam. :)

Mert Ali
03-05-2012, 18:32
Meguiar's a o kadar çok para vermeyin derim ben. atas ile daha ekonomik ve fiyat/performans açısından daha verimli ürünler elde edebilirsiniz... Naçizane. :)

mimit
03-05-2012, 18:55
sanmıyorum Meguiar's kadar etkili olabilsin başak ürünler, hele hele m21 in muadili olduğunu sanmıyorum şuan,hele birde bilemyen bir kişi uygulama yapmışsa izleri gidermek için 1,5 gün uğraştığımız araçlar oluyor.

Mert Ali
03-05-2012, 19:09
Meguiar's ın adı var. Ben demiyorum kesinlikle Meg kullanmayın. Misal ; Meg jant temizleyici 25 lira, atas'ın konsantre 1 kg jant temizleyicisi 25 lira ve 1/3 sulandırılıyor. Ben kullanıyorum çokda memnunum.
Boya koruyucu olarak NXT kullandım ama pek etkili bulmadım onun yerine FK1000P ve Colli 467S kullanıyorum... gibi :)

Geçen sene Meg. UQD aldım sonra aynı paraya aynı işi gören atas hydrorep aldım 1 kg 1/3 sulandırılıyor. UQD'ı geçen seneden beri 3-4 kez arabaya ya uyguladım ya uygulamadım :)

Ömer Gedik
03-05-2012, 20:46
Mert Ali

Ben Meg'in prof ürünlerini alıyorum Galon ile Senin hesaptan daha da ucuza geliyor. Mesela

Meguiars Wheel Brightener 3,78 Lt alıyorum. En az 1/4 oranında sulandırıyorum. Ömürlük resmen :D

mimit
03-05-2012, 21:16
Meguiar's ın adı var. Ben demiyorum kesinlikle Meg kullanmayın. Misal ; Meg jant temizleyici 25 lira, atas'ın konsantre 1 kg jant temizleyicisi 25 lira ve 1/3 sulandırılıyor. Ben kullanıyorum çokda memnunum.
Boya koruyucu olarak NXT kullandım ama pek etkili bulmadım onun yerine FK1000P ve Colli 467S kullanıyorum... gibi :)

Geçen sene Meg. UQD aldım sonra aynı paraya aynı işi gören atas hydrorep aldım 1 kg 1/3 sulandırılıyor. UQD'ı geçen seneden beri 3-4 kez arabaya ya uyguladım ya uygulamadım :)

isimde kolay yapılmıyor kardeşim,amatör ürünleri ile profesyonel ürünleri arasında da bariz bir fark var.

Mert Ali
03-05-2012, 21:26
Ama her ne olursa olsun en iyi ürün şudur demek yanlış olur en iyi ürün kullanıcının sevdiği,memnun kaldığı üründür.

ANKA
12-05-2012, 13:20
Arkadaşlar şu uberblue bezi kesin alacağım son kararı verdim. Bir video gördüm adam arabayı kurularken sadece bastırıp çekiyor. Bezi yüzeye sürtmüyor. Böyle bir yönteme ne dersiniz merak ettim. Araba yıkamacı ile kesin kavga edeceğiz dur bakalım :)

http://www.youtube.com/watch?v=JE9qQPxrs_Q

Mert Ali
12-05-2012, 16:55
Uber bezi bende kullanıyorum... Şiddetle tavsiye ediyorum :)

ANKA
14-05-2012, 08:28
Kurulama hakkında başka düşüncesi olan? Berker'de uzun süredir yok sanırım mesaj atacaktım ama 3 aydır foruma giriş yapmamış.
Kurulama hakkında bilgisi olan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum. ürünleri bugün sipariş edeceğim erdemboyadan.

BARBAROS61
14-05-2012, 09:33
uber bezler kurulamada en iyileridir niyetin varsa geç kalma bence . kurulamadan sonra detay spreyleri ile parlaklığı arttırabilirsin

ANKA
14-05-2012, 10:37
An itibari ile aşağıdaki ürünlerimi sipariş etmiş durumdayım. Kargo dahil 110 TL'ye mal oldu.

Meguiars Ultimate Wash Wax
Meguiars Wash Mitt Yıkama Eldiveni
MeguiarsUltimate Protectant Kauçuk ve Vinil Koruyucu
Uber Blue Mikrofiber Kurulama Bezi

Ürünler gelsin yıkama öncesi ve sonrası fotografları eklerim. Diğer aya da kısmet olursa kaliteli bir lastik parlatıcı, Collinite 915 Wax ve AutoGlym Super Resin Polish alacağım. Böylece benim amatör araç bakım setim oluşmuş olacak. Ben de hiç hesapta yokken "detailer" oldum ya süper oldu :)

Selim Sümer
14-05-2012, 11:49
Hayırlı olsun.Artık yıkayın aracınızı da rahatlayalım :)

ANKA
14-05-2012, 12:19
Bence de bir yıkasam ben dahil tüm forum rahatlayacak :)
Sonra daha önemli bir iş başlayacak araca kil uygulayıp AutoGlym ve 915 uygulayacağım. Şimdiden sabırsızlanıyor insan ne kadar kir çıkacak ve araç ne kadar parlak olacak diye.

Ömer Gedik
14-05-2012, 12:28
Anka ürünler hayırlı olsun güle güle kullan. Bu işe başladın mı öyle kıyısından sıyrılamıyorsun dur bak daha neler olacak. :D

ANKA
15-05-2012, 22:58
Anka ürünler hayırlı olsun güle güle kullan. Bu işe başladın mı öyle kıyısından sıyrılamıyorsun dur bak daha neler olacak. :D

Ömer Bey teşekkür ederim. Bugün iki de fırça aldım, jantlar ve klima kanalları falan için. Ankara'da hava biraz açılsın birkaç oto yıkamacı var aklımda bir gidip sormam lazım. Uber blue bez ile ilgili videoda adamın aracı kurutma şekli nasıl sizce?
Acaba şampuanın yüzeyde bıraktığı koruyucu tabaka gitmesin diye mi öyle kurutuyor aracı?
Neyse yarın birgün de iki kova arayacağım, şu grid guard benzeri bir mekanizma da yapacağım, geçen şu meyve falan yıkamak için kullanılan delikli kapları gördüm bir çeşit plastik süzgeç gibi olanlardan. Onları düşünüyorum alıp kovanın içine ters çevirerek koysam aynı işi görmez mi diye.
İki kova, iki fırça, yıkama eldivenim, şampuanım ve uber blue bezimle düşeceğim yollara artık. Bu arada uber blue'ya bayıldım kocaman bir bez, eve geldiğim gibi de yeşil sabun ve ılık su ile güzelce yıkadım baya bir mavi su akıttı ve pamuk gibi oldu.
Şu eldiveni yıkamaya gerek varmı ilk kullanımdan önce? onu bilemedim.
Herkese teşekkürler. Valla kanına giriyor insanın, benim kafamda prpfesyonel olarak bir yer açıp bu tip bir iş yapmak var da bakalım hayırlısı artık:) Ya tamirhane ya detailing merkezi.

BARBAROS61
15-05-2012, 23:37
Mert Ali

Ben Meg'in prof ürünlerini alıyorum Galon ile Senin hesaptan daha da ucuza geliyor. Mesela

Meguiars Wheel Brightener 3,78 Lt alıyorum. En az 1/4 oranında sulandırıyorum. Ömürlük resmen :D

ömer bey kaça alıyrsunuz o galonu biz 5lt atas jant temizleyiciyi 40liraya alıyoruz ve 1/5 sulandırıyoruz hatta 1/40yapıp dış yıkamada dahil kullanıyoruz
bu kalitede hiç bir marka bundan ucuz olamaz emin olun .ayrıca kalitesinden şüphe edenler benim arabaya ve yaptığım uygulamalara bakabilirler

Mert Ali
16-05-2012, 00:37
Barbaros abi referans :) bende daha evvel Meguiar's tutkunuydum... ama şimdi atas'dan başka malzeme alamıyorum :D
Fiyat/Performans açısından en iyisi.

Ömer Gedik
16-05-2012, 01:01
Atas'ın 1kg ürünü 25 TL yazmış Mert Ali ben hiçbir Atas ürününü kullanmadım hatta fiyatlarına dahi bakmadım. Meguiars'ın prof ürünlerinden memnunum ve kullanıyorum.

Bilgi mahiyetinde de yazayım Galonu aklımda kaldığı kadarıyla 75 TL dolayındadydı. Ben alalı uzun zaman oldu tabi. Meguiars ürünü 1/10 oranında sulandırılabiliyor. Hatta yıkamacılar jant için daha çok sulandırıyor çünkü yıkama için zaten fazlasıyla güçlü. Ben Galon aldığım ve detailing içinde kullandığımdan şişemi 1/4 ayarlıyorum ve kullanıyorum.

Bu işi bir yarışa dönüştürmenin birbirimize bey diye hitap etmenin bir manası yok. İsteyen istediği ürünü kullansın. Şahsi olarak öneride bulundum sadece.

γuяdaeя
16-05-2012, 01:08
Geleneksel yıkamalara göre pahalı ve su sarfiyatı fazla ama detailing masrafı yok en azından :cilgin

http://www.youtube.com/watch?v=7SCIwbaG9o8

BARBAROS61
16-05-2012, 08:16
Atas'ın 1kg ürünü 25 TL yazmış Mert Ali ben hiçbir Atas ürününü kullanmadım hatta fiyatlarına dahi bakmadım. Meguiars'ın prof ürünlerinden memnunum ve kullanıyorum.

Bilgi mahiyetinde de yazayım Galonu aklımda kaldığı kadarıyla 75 TL dolayındadydı. Ben alalı uzun zaman oldu tabi. Meguiars ürünü 1/10 oranında sulandırılabiliyor. Hatta yıkamacılar jant için daha çok sulandırıyor çünkü yıkama için zaten fazlasıyla güçlü. Ben Galon aldığım ve detailing içinde kullandığımdan şişemi 1/4 ayarlıyorum ve kullanıyorum.

Bu işi bir yarışa dönüştürmenin birbirimize bey diye hitap etmenin bir manası yok. İsteyen istediği ürünü kullansın. Şahsi olarak öneride bulundum sadece.

ne diyim be sana hocam diyim ozman yüzünü görmedik yaşını bilmiyorum dediysek kibarlıktan dedik:)
tabiki bunu söylerken bende yarış mahiyetinde değilde aynı kalitede çok daha ucuz olup aynı işi yapan ürünler var anlamında dedim niye millet boş yere fazla para harcasın değilmi herkes zor kazanıyor .mesela sen de bu işi ücret karşılığı yapıyorsun neden daha fazla kazanmayasınki

Abdullah
16-05-2012, 08:20
ne diyim be sana hocam diyim ozman yüzünü görmedik yaşını bilmiyorum dediysek kibarlıktan dedik:)
tabiki bunu söylerken bende yarış mahiyetinde değilde aynı kalitede çok daha ucuz olup aynı işi yapan ürünler var anlamında dedim niye millet boş yere fazla para harcasın değilmi herkes zor kazanıyor .mesela sen de bu işi ücret karşılığı yapıyorsun neden daha fazla kazanmayasınki

Barbaros abi Ömer farklı bir şekilde anlamış konuyu sende tam tersi şekilde anlamışsın. Klavyeden bu tarz şeyler meydana gelebiliyor. Ama sana bir dip not: Ömer bu işi kesinlikle ticaret olarak yapmıyor ki yapsa şuan rahat bir dükkan açacak kadar müşteri portföyüne sahip. Ömer sadece eş,dost,arkadaş dediği kişilerin araçlarını sırf sevdiği bir iş olmasından dolayı bu işi boş zamanlarında yapıyor. Zaten sırf bu işten para kazansa bir aracın sırf içiyle bir gün uğraşmaz bence yarım günde aracı bitirir diğer yarım günede başka bir araç alır.

ANKA
16-05-2012, 20:36
Geleneksel yıkamalara göre pahalı ve su sarfiyatı fazla ama detailing masrafı yok en azından :cilgin

http://www.youtube.com/watch?v=7SCIwbaG9o8

Bu süpermiş işte en iyisi arabadan bıkınca böyle yıkatıp 0 km hal getireceksin :)

Bu arada benim kurulama videosundaki adamın tekniği hakkında yorum istiyorum arkadaşlar üçdür soru soruyorum araya kaynıyor. Haftasonu yağmur yağmazsa götüreceğim aracı yıkamacıya, adama bir yıkama dersi verme niyetindeyim. Bilgiler sağlam olsun bari:)

Hitap ve ürün övme-yerme konusunda bence hiç kimse biribirini kırmasın foruma geldiğimden beri tek dikkatimi çeken herkes çok ilgili ve saygılı birbirine karşı aynen böyle devam etmeli. En iyi yol bildiğin yoldur sözüne paralel olarak kim hangi üründen memnunsa en iyi ürün odur. Herkes cebine göre ürün alacak bana kalsa gider 200 liralık şampuanla Volvo S80'imi yıkamak isterdim ama gücüm şimdilik 308'e yetti ve 2 ayda az biraz bütçe ayırıp bir meguiars şampuan aldım. Bakarım incelerim fiyat performans dengesi olarak daha iyisi çıkar burada da paylaşırım ama diğer ürünü kötülemeden, bu ürün de şöyle bir ürün şöyle artıları var şöyle eksileri var diyerek.
Herkese çok mükemmel geçecek bir gün diliyorum. Sağlıcakla kalın.

Selim Sümer
16-05-2012, 20:44
Hadi hayırlı uygulamalar o zaman.Ben de uygun yerim olsa aracımı hiç kimseye elletmem ama şartlar işte.Bu arada umarım düzgün bir yıkamacı bulursunuz.Bizim insanımız öyle işlerine karışılmasını pek sevmez.Bugün ünlü firmaların uygulama merkezlerinde bile dangıl dungul tipler karşımıza çıkıyor.Maalesef çoğu zaman sağlımızdan bile fazla önem verdiğimiz araçlarımızı bunlara emenet ediyoruz.Umarım şevkinizi kıracak tiplerle karşılaşmazsınız.

ANKA
16-05-2012, 22:01
Hadi hayırlı uygulamalar o zaman.Ben de uygun yerim olsa aracımı hiç kimseye elletmem ama şartlar işte.Bu arada umarım düzgün bir yıkamacı bulursunuz.Bizim insanımız öyle işlerine karışılmasını pek sevmez.Bugün ünlü firmaların uygulama merkezlerinde bile dangıl dungul tipler karşımıza çıkıyor.Maalesef çoğu zaman sağlımızdan bile fazla önem verdiğimiz araçlarımızı bunlara emenet ediyoruz.Umarım şevkinizi kıracak tiplerle karşılaşmazsınız.

Ayne öyle Selim Hocam, bakalım birkaç telefon var elimde arayacağım önce ve kibarca işime karışmayın sadece kapalı bir yer ve tazyikli su ihtiyacım olduğu için size geliyorum diyecem :)
Geçen arabayı yıkatmaya gittim adam köpükle yıkıyoruz dedi ben de tamam dedim ama pinpirikli adamım ben öyle içerde çayımı yudumlarken arabasını yıkatanlardan olamadım hala:) neyse adam sürekli sen içeri gir abi rahatına bak dese de ben dinlemedim böyle iyi dedim. Neyse arkadaş bir su tuttu araca sonra başladı köpüğü atmaya köpük demeye şahit ister öyle bir köpük yani. Neyse sonra baktım eline şu bildiğimiz otobüs yıkadıkları fırçalardan birini aldı başladı sol ön jantı yıkamaya dedim ki herhalde jantlara sürüp aracı durulayıp bitirecek yıkamayı ama nerde baktım fırçayı doğrudan tavana götürüyor. Arkadaş orda dur dedim fırçasız yıkama deyip fırça ile yıkıyorsun ayrı bir sorun hadi onu geçtim fırça ile yıkıyorsan önce jant lastik yıkanır mı dedim? Abi ben hep böyle yıkıyorum demez mi. Tabi bizim millet cipini falan bırakıyor içeride çayını yudumlarken araç içeride inin inim inliyor. Bir sürü çizikli süper temiz pirüpak bir aracınız oluyor.
Keşke yerim olsa hiç uğraşmam, küçümsemek için asla demiyorum ama amatör oto yıkamacılarda ne iş olsa yaparım diyen bir sürü insan çalıştığı için laf anlatmak da bir o kadar sorun oluyor. Bakalım gideyim de, paylaşırım detayları.

ANKA
17-05-2012, 09:05
Kovalarımı da aldım çifti 7 TL'den. Şeffaf olanlara 20 civarı istenince şeffaf olmasa da olur dedim. Bim'den 4 tane de MF bez bir de 2 tane cam bezi aldım. (Bu arada BİM'e 5'li MF bez gelmiş geçen cuma hepsi bitmiş). Şimdi marketlere plastik satan yerlere göz gezdirip plastik süzgeç ile kovanın içine grid guard denen yani bir çeşit kova filtresi yapmaya çalışacağım. İcat tamamlanınca resimleri eklerim.

mimit
17-05-2012, 20:51
dükkana günde bir çok pazarlamacı geliyor yerli yabancı bir çok numune ürün bırakıyorlar,hepsinin birbirinden farklı olduğu alanlar öne oluyor, örnek olarak sonax ın yoğun jant temizleyicisini süper marketlerde bile bulabilirsiniz ve gündelik yıkamada kullanmak için çok çok güzel bir ürün fazlasıyla iyi,meguairs ın amatör kullanım için olan ürünü onun kadar iyi değil bence.

Yeni araçlarda ürünlerin kendini tam olarak gösteremediğini düşünüyorum ben,yeni bir araca piyasda ki ortalama bir ürün ile uygulama yapsanız hare sorunu yoksa hatırı sayılır bir parlıklığa ulaşabilirsiniz, ama model düştükce bu iş öyle olmuyor 6 ayda bir düzenli olarak uygulama yaptığımız bir müşterimiz var kendi ürünleri getirir ve bize sadece işcilik öder 98 model bir mercedes i var, bir gün kendisinden izin alarak meguiars ile uygulama yaptık ve sonuç hepimiz için çok şaşırtıcı oldu, ve ben meguiars ı tekrar tebrik ettim,burada adı geçen geçmeyen hemen hemen her türlü marka ürünü bu yollarla kullanma ve test etme şansımız oluyor.

Benim tavsiyem şu olur bir kereye mahsus meguiars ürünleri ile araca profesyonel bir uygulama yapın sonrasında üstüne ne sürerseniz güzel olacaktır,ama arada bir tekrar meguiars ı unutmayın.

ANKA
17-05-2012, 23:10
Mehmet sana katılmamak elde değil. Meguiars sadece Türkiye'de değil dünya çapında beğenilen bir marka olmuş. Şu plastik koruyucuya bayılmış durumdayım. Evde birkaç plasitkte denedim sonuç mükemmel ötesi. Hatta bizim plastik kapı kenarının rengi acayipleşmişti aldım çok az birşey sürdüm ve hanıma demedim içeri girdi ve ışıl ışıl parlayınca plastik demeden anladı "şu araba için aldığın şeyden mi sürdün oraya" diye :)
Gerçekten kaliteli bir ürün. Şampuanı da yakında deneyeceğim. Sonrasında boya koruyucu iki ürünü de aldıktan sonra işlem tamam. Bu ara aklıma şu atas'ın araç ıslakken atılan cilası takıldı. Srp ve sonrasında Colli 915 uyguladıktan sonraki süreçte aracı Meg. şampuanla yıkattıktan sonra durulama sırasında atas idrolak kullansam nasıl olur acaba? İdrolak'ın colli'ye bir zararı olur mu? Bana bir 200 TL daha ek bütçe çıkıyor gibi bakalım hayırlısı:)
Ama arada okuldan sonra stres atmak için araba ile uğraşmak çok iyi gelecek bana. Onun yorgunluğu bile başka bir güzel oluyor. Eser öyle pırıl pırıl karşında durunca;)

Mert Ali
17-05-2012, 23:43
İdrolak ıslak kullanım Hızlı cila Hydrorep kuru kullanım (Quik Detailer). İdrolak'ın parlaklığı derindir hydrorepe göre. Hydrorep'in ise su kaydırma özelliği çok kuvvetlidir,yağmur kaydırıcı gibi kullanabilirsiniz camlara. Parlaklığı da güzeldir. Traş kolonyası gibi kokar :)

Ben ikisinide kullanıyorum. Bu aralar İdrolak tercihim. İdrolak'ın uygulamasıda kolay zaten...

Ömer Gedik
17-05-2012, 23:45
Barbaros yanlış yorumlamışım kusura bakma bana direk ismimle hitap edebilirsin. ;)

ANKA
24-05-2012, 22:21
Arkadaşlar aracı henüz yıkatamadım Ankara'da gök delinmiş gibi yağdı bugün yağmur. Devam da edecek gibi ama sabah şu plastik koruyucuyu bir test edeyim dedim. Uygulama pedi yoktu elimde ben de kullanılmamış boyacı süngeri ile uyguladım. Boyacı süngeri de fena değil biraz zorlasa da dağıttı koruyucuyu. Ve sonuç mükemmel. Arabanın resimlerinin olduğu sayfaya yeni fotoğrafları ekledim. Motor kapağı ve tavan çıtalarında harikalar yarattı meret. Bu arada amma plastik varmış araçta, hemen her yer plastik:)
Meguiars'ı plastik aksam konusunda tek geçebilirim. Yıkatıp şu iki ürünle boya bakımını da yaptırdıktan sonra emniyete başvurup aracın yaşını küçülttürmeyi düşünüyorum, 2011 model yapacağım :)
Resimler :
http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?3151-2009-308-1-6-hdi-comfort-auto-r6-al%FCminyum-gri

Mert Ali
24-05-2012, 22:27
Bendede var aynısı. Güzel ürün. Ama tavsiyem ; İç plastiklerde sıvı,dış plastiklerde krem,jel ürünler kullanmak. Dış plastikler için Autoglym Plastic Conditioner 39B kullanıyorum. Şahane mi desem mükemmel mi desem :D Çok kalıcı bir ürün...

ANKA
24-05-2012, 22:35
Mert, önerini bir yere not ettim. Şimdilik bana bu kadar parlaklık yeter gibi. Aslında derdim plastiğin ilk alındığı günkü gibi olmasıydı hemen hemen oldu gibi. Oto yıkamacılara iç aksamı elletmezsem iyi olur çünkü şu silikon içeren berbat ürünleri sürüyorlar hemen. Bir keresinde direksiyona sürülen silikon yüzünden kaza yapıyordum. Direksiyon bildiğin kaydı gitti elimin arasında. Ondan sonra yıkamayıcıya gittiğim gibi sakın silikon sürmeyin derdim. Şimdi sadece toz alsınlar, paspasları süpürsünler yeter.

eyup_31
24-05-2012, 22:58
Dış plastikler için Autoglym Plastic Conditioner 39B kullanıyorum. Şahane mi desem mükemmel mi desem :D Çok kalıcı bir ürün...
cam çerçevelerim solmuş durumda bu ürün işe yarar mı? servisde bir parlatıcı sıktılar normal şiddet de bir yağmurdan sonra eski haline döndü

ANKA
25-05-2012, 14:35
Eyüp, ben dün cam çerçevelerine de sürdüm meguiars'ı ve dün yoğun bir yağmur vardı bugün sabah baktım aynen duruyor. sadece ilk 1-2 saatte elini fazlaca sürersen el izi çıkabiliyor. Onun dışında gayet başarılı bir ürün. Hatta resimlere bakabilirsen cam çerçevelerindeki etkisi görülüyor. Ben al derim.

Mert Ali
25-05-2012, 15:04
cam çerçevelerim solmuş durumda bu ürün işe yarar mı? servisde bir parlatıcı sıktılar normal şiddet de bir yağmurdan sonra eski haline döndü

Plastik aksamın ilacı bir ürün. Yağmur,çamur etkilemez onu :)

eyup_31
25-05-2012, 15:05
Eyüp, ben dün cam çerçevelerine de sürdüm meguiars'ı ve dün yoğun bir yağmur vardı bugün sabah baktım aynen duruyor. sadece ilk 1-2 saatte elini fazlaca sürersen el izi çıkabiliyor. Onun dışında gayet başarılı bir ürün. Hatta resimlere bakabilirsen cam çerçevelerindeki etkisi görülüyor. Ben al derim.
anka sende Autoglym Plastic Conditioner 39B mi kullandın

eyup_31
25-05-2012, 15:07
Plastik aksamın ilacı bir ürün. Yağmur,çamur etkilemez onu :)
mert ürün bu değil mi http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-autoglym-39b-plastic-conditioner-plastik-besleyici-jel-250-gr-68513201/detay/

Mert Ali
25-05-2012, 15:16
Evet abi o ürün. Erdem boyada var.

http://erdemboya.ticaretimiz.com/p155158-autoglym39-plastic-conditionersiyah.html

eyup_31
25-05-2012, 15:32
tşkler mert...

Can
26-05-2012, 19:16
Bildigim kadari ile asphalt Turkiye'ye orjinal mat boya olarak ithal edilen ilk otomobil. Kime sorsam bu boyanin nasil korunacagini, recine, kus pisligi, ince cizik v.b durumlarda ne yapilacagini tam olarak bilmiyor. Peugeot bir sey olursa getirin biz hallederiz diyor ama benim suphelerim var:) Hazir konu acilmisken ben sizlere sorayim o zaman. Mat boyali bir araba nasil yikatilmali ve korunmalidir? :)

ANKA
27-05-2012, 22:17
anka sende Autoglym Plastic Conditioner 39B mi kullandın

Eyüp ben meguiars kullandım. Autoglym nasıldır bilemiyorum ama Mert iyi diyorsa o da iyidir. Hani beklentim ölçüsünde benim iyi diyebileceğim bir ürün Meguiars plastik koruyucu.

Arkadaşlar benim grit guard icadım bitmek üzere iki makarna süzgeci ve güçlü iki mıknatıs ile halledeceğim sanırım. Bu süzgeç işi güzel de kovanın içine su girince haliyle "evreka" deyip yukarı doğru çıkıyorlar, ya alta bir ağırlık bağlayacağız ya da benim düşündüğüm gibi bir tane süzgecin dibine bir tane de kovaya güçlü mıknatıs yapıştıracağız.

Bu arada adamlar ürünü ithal etmiş o kadar bakıp görememiştim ama "kumtaşı koruma" yazıyordu bir yerde baktım bildiğimiz grid guard. Fiyat çok pahalı 33,40 TL istiyorlar bir tane süzgeç için.
Ürün budur:
http://www.swissvax.com.tr/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=swissvax&Product_Code=SE1099159&Category_Code=WASHING-PRODUCTS
Bir de yıkama seti yapmışlar o da 220 TL
O ürün de budur:
http://www.swissvax.com.tr/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=swissvax&Product_Code=SE1099142&Category_Code=WASHING-PRODUCTS

Ben sonuç olarak 2 tane kovaya 7 TL 2 makarna süzgecine de 6 TL verip 13 TL'ye hallettim yıkama kovalarımı. O kadar zengin değilim :)
Tam bitsin kova ayrı bir başlık açalım başlığı ingilizce de yazalım amatör grit guard şeklinde dünyadan ziyaretçi akını olur bizim foruma :)

Hatta bir fikrim var icatlarımız şeklinde bir alt bölüm yapalım. Ne varsa yaptığımız amatör ürünler o bölümde paylaşalım. Potansiyeli yüksek bir sürü üye var forumda. Arkadaşlar grit guard önerilerini bekliyorum. Benimki acayip komik birşey oldu :) ama işe yarayacak gibi duruyor.

ANKA
27-05-2012, 22:26
Bu arada bir girişimci şu grit guardlardan yapıp 10 TL'den satsa ciddi para kazanır gibi geliyor bana. sanırım bu ürün ya komple metal ya da üst kısmı plastik alttaki kanatlar metal. Çok büyük maliyeti yok gibi duruyor. Yapılacak tek şey Türkiye'de satılan ortalama kovalara bakıp iki boyda bu üründen yapmak ve satmak. Para kazanmak çok kolay da ortam lazım işte. Ben biraz anlasam bu işlerden hiç düşünmeden yapardım. Bu detailing işi oldukça polüler olmaya başladı çünkü son dönem.

ANKA
27-05-2012, 22:36
Bildigim kadari ile asphalt Turkiye'ye orjinal mat boya olarak ithal edilen ilk otomobil. Kime sorsam bu boyanin nasil korunacagini, recine, kus pisligi, ince cizik v.b durumlarda ne yapilacagini tam olarak bilmiyor. Peugeot bir sey olursa getirin biz hallederiz diyor ama benim suphelerim var:) Hazir konu acilmisken ben sizlere sorayim o zaman. Mat boyali bir araba nasil yikatilmali ve korunmalidir? :)

Can bence sen önce iki grit guard kova al, sonra meguiars gibi profesyonel bir firmadan kaliteli bir şampuan, yıkama eldiveni, bir kurulama bezi, hızlı cila, jant için fırça, lasitk parlatıcı, plastik koruyucu vs al sonra yerin yoksa sağlam bir oto yıkamacı bul aracı kendi ürünlerinle yıkat. Yerin varsa da kendin yıka. Köpükle yıkama yapabilirsen atas'ın oldukça iyi ürünleri var. Benim yerim müsait olsa alırdım bir yıkama makinesi bir de köpük yapma aparatı aracı iyice bir köpükler sonra kirli yerleri eldivenle yıkar, uber blue gibi yüksek kaliteli bir bezle kurulardım. Maksat aracı çizmeden en iyi şekilde temizlemek. Arkadaşların bana önerdiği ve benim aldığım ürünler beni oldukça memnun etti.
Detaya meraklı ve bu işte çok iyi olan arkadaşlar var sesini duyarlar birazdan. Benim önerilerim şimdilik bu kadar.
Kazasız belasız günler dliyorum.

Can
28-05-2012, 08:44
Can bence sen önce iki grid guard kova al, sonra meguiars gibi profesyonel bir firmadan kaliteli bir şampuan, yıkama eldiveni, bir kurulama bezi, hızlı cila, jant için fırça, lasitk parlatıcı, plastik koruyucu vs al sonra yerin yoksa sağlam bir oto yıkamacı bul aracı kendi ürünlerinle yıkat. Yerin varsa da kendin yıka. Köpükle yıkama yapabilirsen atas'ın oldukça iyi ürünleri var. Benim yerim müsait olsa alırdım bir yıkama makinesi bir de köpük yapma aparatı aracı iyice bir köpükler sonra kirli yerleri eldivenle yıkar, uber blue gibi yüksek kaliteli bir bezle kurulardım. Maksat aracı çizmeden en iyi şekilde temizlemek. Arkadaşların bana önerdiği ve benim aldığım ürünler beni oldukça memnun etti.
Detaya meraklı ve bu işte çok iyi olan arkadaşlar var sesini duyarlar birazdan. Benim önerilerim şimdilik bu kadar.
Kazasız belasız günler dliyorum.

Tesekkur ederim. Yerim musait ve her turlu temizlik malzemem var. Sitede yikamacimiz var onlara gereken sekilde yikattiriyorum ama asil endisem boyada meydana gelecek ufak hasarlarda ne olacagi.

γuяdaeя
28-05-2012, 09:19
Tesekkur ederim. Yerim musait ve her turlu temizlik malzemem var. Sitede yikamacimiz var onlara gereken sekilde yikattiriyorum ama asil endisem boyada meydana gelecek ufak hasarlarda ne olacagi.

Şöyle bir link buldum belki işine yarar :)

http://exoticdetail.co.uk/blog/2011/03/01/matt-paint-the-truth/

http://www.drbeasleys.com/blog/2011/11/03/matte-car-detail/

tigerland
28-05-2012, 10:12
Arkadaşlar diğer aracımda pek çok çizik olduğu için nerde nasıl yıkandığını çok önemsemezdim ama 308'imin sadece bir iki yerinde minik birkaç çizik var ve özenli yıkatmam gerekiyor. Aldığımdan buyana iki kez oto yıkamacılara götürdüm biri süngerle biri şu meşhur köpükle yıkadı ikisinden de memnun kalmadım. Bir kere de iki kova su ile ben yıkadım dışarıda köpüksüz, çok daha temiz oldu araç. Ama her zaman dışarıda yıkama şansım yok.
Şimdi daha önce birkaç arkadaşım kendi sünger veya yıkama eldiveni ile şampuanını alıp tanıdık yıkamacılara gidip araçlarını yıkatıyorlardı. Oldukça da memnunlardı. Marka adı vermek reklam olur mu bilemedim ama bir markanın şampuanı ve yıkama eldiveni oldukça meşhur. Ben de buna benzer bir şey mi yapsam diyorum. Aracım gerçekten iyi korunmuş bugüne kadar, ben de aynı şelilde korumak istiyorum. Mesela 2009 model olmasına rağmen fırça çiziği gibi çizikler yok arabada. Gayet iyi duruyor boyası.
Sizlerden şampuan ve yıkama eldiveni önerisi almak istiyorum. Reklam olursa özelden mesaj da atabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.ben sürekli kendim yıkıyorum oto yıkamada sağda solda kalan tozları görünce kızıyorum. Araç yıkamak demek iç dış su tut süpürge tut paspaslara kağıt koy hazır :) o yüzden bende aldım bi Black&Dacker yıkama mak. köpükleyip yıkıyorum genelde. Makineyi çıkarmaya üşendiğimde ise 9 Tl değerinde yıkama hortumuda başarılı basınçlı su veriyor çokta başarılı. Tavsiye ederim. Sünger kullanmakta aracı çiziyor azda olsa fırça sünger kullanmadan yıkamak bence daha iyi.

http://www.hepsiburada.com/liste/decorx-oto-yikama-sistemi-11-metre-avuc-icine-sigabilen-hortum/productDetails.aspx?productId=otctn72001&categoryId=20004372

http://www.hepsiburada.com/liste/blackdecker-pw-1400tdk-yuksek-basincli-yikama-makinesi-110-bar/productDetails.aspx?productId=hrblpw1400k&categoryId=34001222

ANKA
01-06-2012, 06:53
Arkadaşlar 33 liradan 66 TL verip almaktanda kendi grit guardımı kendim yapmak istedim. Oldukça emek harcadım ama fena olmadı sanki. Bakınca az biraz komik dursa da oldukça işe yarıyor, 1-2 deneme yaptım.
İşte fotograflar
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/kovalarm.jpg
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Grnt0842.jpg
Kovaları dediğim gibi 3,5 TL'den aldım, iki süzgece de 6 TL verdim. Evde uç kısmı mıknatıslı not defterlerinden kalma güçlü mıknatıslar vardı, onları da bir kovanın dibine bir tane de süzgeçin dibine yapıştırdım japon yapıştırıcısı ile şimdi süzgeç kovaya yapışıyor ve yukarı çıkmıyor. Adamlar Türkiye'ye getirmiş grit guard'ı ve sadece süzgecine 33 TL istiyorlar. Alın size 13 TL'ye çift kovalı yıkama seti. Aramızda çok daha iyisini yapacak arkadaşlar olduğuna inanıyorum.
Herkese kazasız belasız günler diliyorum.

Selim Sümer
01-06-2012, 17:03
evet ne zaman yikayacaksiniz artik?Ben merakla sizi takip ediyorum.

ANKA
01-06-2012, 17:55
evet ne zaman yikayacaksiniz artik?Ben merakla sizi takip ediyorum.

Selim Hocam kovalarım da hazır, kısmetse çok yakında yıkıyorum :) Tüm forum şişti beni bekliyor :)
Bu ara sınavlar sunumlar derken dönem çok yoğun geçiyor. Haftaya tam anlamıyla rahatlamış olacağım. Bir yıkayayım da boya koruma işlerine yoğunlaşacağım artık.

Bu arada google amcaya "aracı nasıl yıkatmalıyım" yazınca direk ilk sırada bu sayfa çıkıyor. Tüm Türkiye hatta 80 milyon araç nasıl yıkanır konusunu burdan takip ediyor yani. Çok dikkatli olmam lazım. Tüm forum dedim az oldu sanki tüm Türkiye bekliyor arabayı yıkamamı:)

Mert Ali
01-06-2012, 18:19
Süper olmuş :D Eline sağlık abi.

ANKA
01-06-2012, 18:26
Sağol Mert sana da yapalım bir tane, bugün nasıl oldu da görmediysem arabana yaptığın mini güzelleştirme çalışmana baktım. Süper olmuş. Hafif de bir kıskançlık oldu sorma gitsin acilen daha iyisini yapmam lazım dedim :) Şaka bir yana güzel uğraşmışsın. Ben de vakit oldukça uğraşacağım artık. Garip ama bazen araba sürmekten daha keyifli geliyor insana aracını güzelleştirmek. Sanırım bizler yaşlanınca şöyle hayırlısı ile 70-80 falan olunca klasik birer aracımız olur garajda millet havada falan uçarken biz klasikleri parlatırız:)

Mert Ali
01-06-2012, 18:39
Senin içinde Detailing aşkı var abi :D Zaten bu bir hastalık,gittikçe büyür...

81samara18
07-06-2012, 08:45
Meguiar's a o kadar çok para vermeyin derim ben. atas ile daha ekonomik ve fiyat/performans açısından daha verimli ürünler elde edebilirsiniz... Naçizane. :)

evet bende atas ürünleri kullanıyorum, hem ekonomik hemde çok çok iyi, zaten çoğu profesyonel oto yıkamacılar bu markanın ürünlerini kullanıyor, plastik aksamlar için PLAK2, genel temizlik içinse VİNET kullanmanızı öneririm. Bunlar konsantre olarak satılıyor 1 LT. VİNET' e 10 litre su koyabilirsiniz, 1 litre PLAK
ye de 3 litre su koyabilirsiniz. Şayet temin etmek isteyen varsa yardımcıda olabiirim.

ANKA
07-06-2012, 20:42
Tüm forumun hatta tüm Türkiye'Nin gözü aydın olsun:) Arabamı yıkattım sonunda :)
Arkadaşlar havalar Ankara'da oldukça bozuk olmasına rağmen artık yeter deyip yeni açılan bir yıkamacıya gittim. Adamlarla tanıştım ve dedim ki "Bak arkadaş ben takıntılıyım, titizim, araç burda, malzemelerim var ve benim istediğim gibi yıkanacak, tamam derseniz hep size gelirim, yok derseniz başka yer bakacağım" adam tamam dedi ve macera başladı:
Aracı yıkayan amcan 61 yaşında imiş, pek bi tatlı adam dı, aynen şöyle dedi "dimek takıntılısın" ben de "evet aynen öle dedim"
Sonra Ramazan Amcama kısaca kovalarımı, yıkama eldivenimi, şampuanımı, uber blue bezimi, fırçalarımı ve diğer bilimum tüm bezlerimi tanıttım. Ve başladım anlatmaya "Önce araca iyi bir su tutacağız, sonra iki kovanın birine şampuan koyup şampuanlı su yapacağız diğerine sadece su koyacağız, sen önce eldiveni şampuanlı suya daldırıp aracın tavanından yıkamaya başlayacaksın sonra diğer kova ile durulayıp tekrar şampuanlı suya daldıracaksın" dedim. Amcam "hakkat sen takıntılısın iyi değilsin dedi" epey bir güldük beraber. İçimden şey diyorum tabi "ben böyle değildim severken oldu der gibi ben böyle değildim peugeot forumdan oldu..." :)
Neyse dediğim gibi başladık: Fotoğraflarla devam edeyim hikayeye:
Su tutup kirleri iyice akıttıktan sonra kovaları hazırladık birlikte. (Amcam takıntılı olduğumu anlayınca aracı basınçlı su ile bir yıkadı altları falan yani şampuan sürmesem de pırıl pırıl giderdim eve)
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Grnt0847.jpg
Sonra aracı birlikte bir güzel yıkadık. Fırça ile kuytu köşelere bir el attım. Sonlara doğru amcam kovaları karıştırdı nasıl gülüyoruz görmeyin. Bu arada çift kova alacak arkadaşlara farklı renkte almalarını öneriyorum.
Durulama başladı:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/durulama.jpg

Sonra kurulamaya geçtik. Amcama uber bezi verdim, ne acayip şeymiş dedi ve başladık kurulamaya

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Grnt0850.jpg
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Grnt0851-1.jpg

Amcam kaportayı kurularken ben de kaputu açtım aralara sızan suları kompresörle temizleyip sağı solu iyice kuruladım.
Neyse uğraştık bir 45 dakika kadar. Sonra amcama teşekkür ettim, diğer sefere yine beraber yıkarız deyip ayrıldım.
Yıkama sonrası telefonla çektim 3-5 kare. Telefon ile çekmem ve havanın hafif kararmaya başlaması sebebi ile net çıkmadı ama benim içime sindi. Evet yıkama sonrası:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Grnt0853.jpg
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Grnt0856.jpg

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Grnt0857.jpg
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Grnt0855.jpg
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Grnt0854.jpg
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Grnt0852.jpg

Aracı yıkadık kuruladık herşey güzeldi ve eve gidince kova ve bez temizliğine başladım. Annem görse gözleri yaşarırdı :)
Kovalara süzgeç monte etmem ne kadar işe yaramış dipteki kumu görünce anladım:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Grnt0859.jpg
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Grnt0860.jpg

Herşeyi iyice bir yıkadım. Bezleri ve havluyu sabun ve ılık su ile elde yıkadım.
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Grnt0861.jpg
Vee mutlu son:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Grnt0862.jpg

Aracı yıkatırken plastiklere geçen yaptığım uygulamanın ne kadar yerinde olduğunu gördüm. Neredeyse hiçbir şey olmadı. Pul pul dökülen tavandaki siyah bandı bir görmeniz lazım, yeni alınmış gibi pürüzsüz olmuş durumda. Şampuana hiçbir sözüm yok inanılmaz güzel kokuyor, çok iyi temizliyor ve gerçekten iyi bir parlaklık veriyor. Eldiven süper ötesi zaten, amcamı biraz yorsa da gerçekten kaliteli olduğunu belli ediyor. Ubere yorum yapmıyorum, 3 araç daha yıkansa silerdi uber.
Bu arada araç yıkattığım yer bir iş merkezinin otoparkı, oldukça geniş bir yer ve otopark birkaç tane olduğu için tümüyle boştu. 100 araçlık falan bir yer.(Ankara Etimesgut Sincan Eryaman taraflarında oturanlar için adres tarifi yapabilirim). Araca yakından bakınca loş ışıkta çizikler gözüme göründü. Baya kılcal çizik mevcut. Yakın zamanda şu boya koruma ürünlerimi almam lazım. Uygulama yerimi buldum. Ramazan Amcamla yıkarız sonra ben kenarda yavaş yavaş korumaya alırım aslanımı.

Sonuç olarak ürünleri almamda emeği geçen tüm arkadaşlara çok çok teşekkür ediyorum. Gerçekten araba nasıl yıkanır öğrenmiş oldum. Siyah Vectra'ma resmen işkence ediyormuşum ağlıyormuş araba yıkanırken onu anladım. Bu arada o leş gibi olmuş kum dolu süngerlerle aracı yıkatıp aracının çizilmediğini zanneden insanlara birşeyler demek istiyorum ama olmuyor. Gözümün önünde bir Fabia çizim çizim çizildi ama ne yapayım öylece baktım :)

Tüm foruma (hatta orijinal bir başlık ya tüm Türkiye'ye:)) kazasız belasız günler diliyorum.

Mert Ali
07-06-2012, 23:12
Bu gün 50/50 yapayım dedim. :) Autoglym Plastic Conditioner 39B...

http://img341.imageshack.us/img341/4189/hpim0182.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/341/hpim0182.jpg/)

ANKA
08-06-2012, 08:38
Bu gün 50/50 yapayım dedim. :) Autoglym Plastic Conditioner 39B...

Mert Gayet iyi olmuş. Benim ürün de süpermiş. Foograflara bakınca belli oluyor. Yıkama sonrası bile ciddi bir bozulma olmadı koruyucuda. Gerçekten şunu anladım kaliteli ürün kullanmak başka birşeymiş.

Yasin CCK
08-06-2012, 08:52
Hadi gözün aydın :) Pırıl pırıl olmuş aslam maşallah :nazar

EmRaH.
08-06-2012, 08:52
Aracımı çoğu zaman kendim yıkıyorum.Bir dahaki sefere fotoları paylaşırım bende :)

ANKA
08-06-2012, 12:49
Hadi gözün aydın :) Pırıl pırıl olmuş aslam maşallah :nazar

Sağol Yasin. Başlık gerçekten google'da diğer arama motorlarında ilk sıralarda çıkan bir başlık olmuş. Biraz daha bilgi eklemek lazım. Ömer nasıl yapar bilmiyorum da şu tıklanma sayısı eğer foruma üye olmayanları da hesaplasaydı 10bini geçmiştir bence bu sayfanın tıklanma sayısı. Aslında hit kısmına ikinci birşey açılabilir genel hit / forum hit gibi mesela.
Bu arada konunun adını "araba nasıl yıkanır?" olarak değiştirmek mümkün olur mu? Genel ve kapsamlı bir başlık olsun. Az daha geliştirirsek sabit konu yapılır belki.

Ömer Gedik
08-06-2012, 13:56
Sonunda araç yıkanmış. :) Yıkanmış ama tamda olmuş yani :iyi :nazar

Aslan pırıl pırıl maşallah. Siz yine 45dk da çok iyi bitirmişsiniz. Benim 2 saati buluyor. :S

Başlık değiştirilebilir ama Aracı nasıl yıkatmalıyım da güzel bence. Sadece Aracı yerine Aracımı olabilir.

ANKA
08-06-2012, 15:12
Sonunda araç yıkanmış. :) Yıkanmış ama tamda olmuş yani :iyi :nazar

Aslan pırıl pırıl maşallah. Siz yine 45dk da çok iyi bitirmişsiniz. Benim 2 saati buluyor. :S

Başlık değiştirilebilir ama Aracı nasıl yıkatmalıyım da güzel bence. Sadece Aracı yerine Aracımı olabilir.

teşekürler Ömer ürün önerilerin için çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok memnun kaldım.
Aracımı... olabilir. Nasıl uygun görürseniz değiştirin.

serkan719
08-06-2012, 22:39
aracınız koyu renk ise kesinlikle fırça ve normal sabun benzeri şeyler kullanmayın. sünger ile yıkayın mutlaka cilalı şampuan kullanın.
düzenli olarak
Meguiars NXT cila kullanın. hem yıkarken rahat edersiniz hemde maximum parlaklığa ulaşmış.

Ömer Gedik
08-06-2012, 23:49
Anka Aracımı şekliden değiştirdim. Paylaşımlarının devamını bekliyoruz. :)

Mert Ali
09-06-2012, 00:00
aracınız koyu renk ise kesinlikle fırça ve normal sabun benzeri şeyler kullanmayın. sünger ile yıkayın mutlaka cilalı şampuan kullanın.
düzenli olarak
Meguiars NXT cila kullanın. hem yıkarken rahat edersiniz hemde maximum parlaklığa ulaşmış.

Koyu veya açık renk ayırt etmeksizin araç; fırça ve süngerle yıkanmamalı. mikrofiber yıkama eldivenleri,pedleri kullanılmalı. Fırça,sert kılları sebebiyle araç yüzeyinde çizilmelere,harelenmelere yol açıyor. Sünger ise yıkama esnasında araç yüzeyinde bulunan kir,çamur,toz,kum gibi maddeleri delikli yüzeyine hapsediyor ve süngeri her sürüşte boyayı aynı şekilde etkiliyor. Yıkama önemli olduğu kadar aracın kurulanmasıda önemli yine bu esnada mikrofiber bezler devreye giriyor... NXT boya koruma anlamında çok yeterli olmasada boyayı parlatma,çizikleri maskeleme anlamında güzel bir sıvı wax,onun haricinde güzel bir koruma elde etmek için sağlam ve ismi ün yapmış waxları kullanmak gerek. (Collinite,Finish Kare vs. bunlar başlıcaları)
Şunu unutmayalım ki ; aracın yüzeyine hangi cilayı sürerseniz sürün aracı çiziklerden arındırıp,ilk gün ki parlaklığına getiremezsiniz. İlk önce boyayı çiziklerden polisaj yaparak arındırmak sonrasında boyayı koruma altına almak gerek. Bu aralar Detailingturkey'de nano boya koruma favori :)

Selim Sümer
09-06-2012, 12:59
Anka ,sonunda beklediğim yazınız geldi.İlk sizin yazıyı bir çırpıda okudum.Tebrik ederim.Beni de gaza getirdiniz.Maşallah diyorum :)

TanerHoca
13-06-2012, 22:22
işte böyle...

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=X0Sqi1lAj1A

budsing
20-06-2012, 18:19
Ömer Bey Sizin dediğiniz Şampuan bumudur ? http://www.meguiars-ankara.com/uploads/image/6181204dffde42b29e7cdf05d163258d.jpg

baturalpm
20-06-2012, 18:43
işte böyle...

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=X0Sqi1lAj1A

adam çok iyi ya

Ömer Gedik
20-06-2012, 18:50
Budsing

Evet doğrudur bu şampuan. Kullanıyorum ve oldukça memnunum.

Geçenlerde Gümüş Ok ta bu şampuanla bıcı bıcı yaptı. Halinden memnun görünüyordu. :D

budsing
20-06-2012, 18:56
Budsing

Evet doğrudur bu şampuan. Kullanıyorum ve oldukça memnunum.

Geçenlerde Gümüş Ok ta bu şampuanla bıcı bıcı yaptı. Halinden memnun görünüyordu. :D

:gül5: :D Maaşallah allahım nazarlardan saklasın :nazar Bunda alıp deneyeceğim önerin için Teşekkür ederim .

ANKA
30-10-2012, 15:26
Yurtdışı alışveriş başlangıcını verince bugün grit guard kova sistemine bakayım dedim kovadan geçtim de şu altındaki ayırıcı zımbırtıdan baktım. 9 Dolar falan ürün ama kargo ile 30 doları buluyor. Ben de meguairsı aradım en son Selim Bey'e yönlendirdiler bu işi çözse çözse İstanbul çözer dedi. İstanbul'da Volkab bey varmış amatör ürün istekleri ile ilgilenen kişi olduğunu söyledi Selim Bey. Ben de info@horizon-as.com.tr adresine bir mail attım şu ürünü artık Türkiye'ye ithal edin diye.

Plastik kalıp işi ile uğraşan bir tanıdık olsaydı üründen bir demo alır üretirdik geçen Sincan Organize Sanayiye gittim, bizim ülkede neler yapılıyormuş şaştım kaldım. Geri kalmış falan değiliz aslında üretimde sadece reklam yapamıyoruz bir de en kötüsü dünyaya mal olmuş bir marka yaratamıyoruz. Adamlar koskoca kepçe yapmış koymuş fabrikanın önüne. Şimdi dündendir şunu düşünüyorum bizim ülkede meguiars, atas gibi üretim yapacak doğrudan yerli sermayeli hiç mi firma yok nasıl olmaz diye.
Olsaydı da keşke ederinin %70 fazlasını da kargoya verip almasak şu ürünleri. Bizim boya firmalarının ufukları çok dar. Koskoca bir pazar var etrafında ama görmüyorlar. Anca dış cephe boyası üretsin bizimkiler.

Neyse lafı fazla uzatmadan info@horizon-as.com.tr şu adrese biraz baskı yapalım da getirsinler şu girt guardlardan.

ANKA
01-11-2012, 21:08
Adamlar 35 TL'ye getirtiyorlarmış. Maile cevap geldi. Alabilirim belki ama fiyat oldukça pahalı.

Özdemir
01-11-2012, 21:26
Adamlar 35 TL'ye getirtiyorlarmış. Maile cevap geldi. Alabilirim belki ama fiyat oldukça pahalı.

bence değmez o paraya gerek yok. şampuanlı kovanız hep temiz oluyor zaten, durulama kovasını da çok doldurmadan 2-3 kez döker yeniden temiz suyla doldurursanız bir sıkıntı yaşamazsınız.