PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rcz Blow off ?

Alper90
26-04-2012, 18:27
Evet arkadaşlar araca blow off taktırsam mı diye düşünüyorum ama aracım bildiğiniz gibi otomatik bunun etkisi ne olur otomatik araçta blow off olur mu olmaz mı olursa cuflama sesi uzun mu olur yoksa kısa mı (rcz'nin vites geçişleri dsg kadar hızlı değil cuflama süresini ondan soruyorum) HKS'nin orjinal japon üretim linkte burada

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-orjinal-japon-hks-blow-off-cgs-den-82725184/detay

sizce ne yapayım bu fiyat bana pahalı geldi yine HKS diyip japon malı diyip 100 lirayada var tam bilmediğim için size sormak istedim en önemlisi ise taktırdıktan sonra araca polis sorun çıkartır mı malum çakar olayından sonra daha dikkatli olmak istiyorum birde araca zararı olur mu konuda bilgisi olanlardan yorum ve önerilerini bekliyorum özellikle yasin kardeşimden :)

Yasin CCK
26-04-2012, 21:59
Dostum otomatik araçta hiç blow off kullanan duymadım :) Bişey diyemeyeceğim :(

Esat
26-04-2012, 23:00
valla ben aracina yazik etme derim acikcasi alperim.

Naman
27-04-2012, 02:59
Bunun yerine bence Dump Valve'in oraya Forge Motorsport'un blow off unu düşünün.. Hem çok daha ucuz, özel tesisat gerekmiyor, istediğiniz zaman kendiniz söküp takabilirsiniz.. IKEA eşyalarıyla beraber alyen anahtarıyla gayet rahat oluyor :)

Ama pek şahane ses vermediğini de belirtmeliyim.

MuratÇ.
27-04-2012, 09:18
Ootomatik araçta istediğin tepkiyi alamayan bilirsin.

ErgunK
27-04-2012, 10:40
valla ben aracina yazik etme derim acikcasi alperim.
blow off un turboya faydası var diye biliyorum. ama otomatik şanzımanda bende hiç duymadım

Esat
27-04-2012, 11:18
blow off un turboya faydası var diye biliyorum. ama otomatik şanzımanda bende hiç duymadım

Aracina yazik etme derken ha met siyah kaplattin hada blowoff taktirdin dogan sahin muhabbeti oldu

ErgunK
27-04-2012, 11:24
Aracina yazik etme derken ha met siyah kaplattin hada blowoff taktirdin dogan sahin muhabbeti oldu
mesaj alındı :havali

Esat
27-04-2012, 11:33
mesaj alındı :havali

Aynen oyle aslan abim yoksa mekanin anlamda degil yani isin o kismini hic dusunmemistim acikcasi :)

mtahakorkmaz
27-04-2012, 18:08
blow off 200 lüklerde olmuyor 156lıklarda oluyor fakat ses ve verim istenildiği gibi olmuyor burdan enver arkadaşımız yaptırmıştı sordum sesi hoş olmadığı için geri çıkardı

Alper90
29-04-2012, 17:24
Sağolun arkadaşlar ama artık bu arabaya birşey yaptıramamak canımı çok sıkmaya başladı esat abi uğraşmak istiyorum ama birşey yok yasinim otomatikte kullanan duydum ben ama manueldeki gibi olmuyor haklsınız hiçbirşey yapamadım ya araca sırf bu yüzden 2. bir seçeneğe kayıyorum zaten aldım alalı sıkıntım bitmedi ama hayırlısı bu demekki neyse çok teşekkür ederim yardımlarınız için :)

Serhat61
29-04-2012, 23:13
aynı sıkıntı bende de var bir şey yaptırmak istiyorum ama araç modifiyeye çok uygun değil mecbur ufak tefek şeyler yapıyorum dün green hava filtresi taktırdım mesela ama öyle gözle görülür bir şey hissetmedim.yazılım yaptırmayı düşünüyorum ama garanti kapsamında peugeot servisinin yapabileceği bi işlem var mıdır onu da bilmiyorum bilen varsa yardımcı olsun lütfen.rcz modifiyesiyle ilgili aklınıza parlak fikirler gelirse paylaşın lütfen :)

Alper90
29-04-2012, 23:18
serhat araca yapılabilcek modifiyeler egzos,yazılım, kutu içi filtre, spor balata , spor yay, kaliperler boyanır yada başka bir markadan kaliper alınır , sisler xenon yapılır far karartma yaparsın cam filmi yaparsın blow off önermiyoruz :) başka gelmedi aklıma modifiye istiyorsan honda alacaksın ama eskilerden alacaksın 3000tl ye turboyu hallediyorsun geçen nette gördüm öyle yani rcz için artık keyif arabası diyorum kendi kendime ve artık rcz'm için modifiye ile ilgili birşey düşünmüyorum blow offtan sonra sadece binerim arkadaş o kadar :)

Serhat61
29-04-2012, 23:33
kesinlikle haklısın keyif arabası sürmesi çok keyifli fakat insanoğlu işte sıkılıyo her şeyden o yazdığın şeylerin bir çoğunu yaptırdım zaten fakat kesmiyo işte :D bodykit yaptırmak istiyorum fakat çok denenmemiş bir şey oldugu için o işe de girmek istemiyorum.modifiye meraklısı değildim fakat arabayı alınca öyle olmuyomuş scirocco almış olsaydım tanınmayacak hale getirirdim heralde :D

Alper90
29-04-2012, 23:36
hacım o zaman scirocco alma sen sakın :) şaka bir yana araca sakın öyle birşey yaptırma rcz dış görüntsüyle gayet dikkat çekici dışarıdan yapılacak belli şeyler var onlarıda yazdım öyle body kit falan sakın nfs değil buralar :)

Serhat61
29-04-2012, 23:39
haklısın napıyım artık gidip kaliperi boyatıyım bari ondan da korkuyorum bi yere sıçratırlar diye.kapak da istemiyorum cok cakma duruyor

Alper90
29-04-2012, 23:42
serhat iyi biryerde yaparsan sıçratmazlar bant falan çekerler aslına bakarsan bana göre en uygunu tamamen söküp boyamak böylece hiçbir yere sıçramaz ve daha iyi boyanır ama kim uğraşır :)

Serhat61
29-04-2012, 23:46
aynen kimse ugrasmaz,en iyisi basında durup sıkı tembihlemek :)

Yasin CCK
29-04-2012, 23:54
Arkadaşlar modifiye işi tamamen zahmetli bir keyif işidir :D

Farklı marka ve modeller için bu iş kolay, hazır Ledli Far-Stop, body kit, egzoz vs. varken bizim 308 ve RCZ bu parçaları bulamıyorsunuz. Bütün modifiyeyi yaratıcılık ve ustalıkla manuel olarak yapıyorsunuz.

Aslında bu işin keyfide burda. Fark yaratmak ;)

Alper90
29-04-2012, 23:57
yasinim manuel yapalım tamam ama yapacak birşey yokki bak sen yapılabilecek herşeyi yaptın zaten o jantları sökeceğim benimkine olsa :D sen bir abanta gel seninle proje çizeriz belki bakarsın araca dokunmayacağım dedim ama aklımı çelebilirsin sanırım :D

Ozan
30-04-2012, 00:13
RCZ aracım olsa tek ama tek yapacağım değişiklik tavandaki gri kuşağı siyaha kaplatmak olurdu.

Esat
30-04-2012, 00:29
RCZ aracım olsa tek ama tek yapacağım değişiklik tavandaki gri kuşağı siyaha kaplatmak olurdu.

tavandaki gri kusak derken?

Yasin CCK
30-04-2012, 08:41
tavandaki gri kusak derken?

Bu sanırım Esatım...

http://www.traraba.com/wp-content/uploads/2009/08/yeni_new_peugeot_rcz_3.jpg

Alper90
30-04-2012, 10:09
yandaki gri direkler sanırım değil mi ?

Esat
30-04-2012, 13:36
Eger o ise benimde dusuncem tam tersi arabanin tum sportifligi katan o direkler bir tane gordum rcz karbon kaplatmisti berbat olmus berbattt

eyup_31
30-04-2012, 13:49
Eger o ise benimde dusuncem tam tersi arabanin tum sportifligi katan o direkler bir tane gordum rcz karbon kaplatmisti berbat olmus berbattt
aynen:havali

Naman
01-05-2012, 20:03
Aslında o direkler 3 renk.. Ama Türkiye'ye sadece bu griler geliyor.. Şampanya sarısı ve siyah ta var.. Tavanı da mat karbon yapabiliyorsunuz.. Onu da geçtim kaliper renklerini de ayarlayabiliyor, ön tamponun kendi renginde mi yoksa piano siyah mı olacağını da seçebiliyorsunuz.. Jant seçeneklerini vb. zaten geçtim..

CKURT
16-07-2012, 15:29
Merhaba arkadaşlar,

Bir problemim mevcud ve artık sürekli beni servisten çıkarmaması beni deli etmeye başladı ve artık RCZ den ufaktan soğumama sebep olmayaki, ilk200 lük rcz sahiplerinden biri olmama rağmen aşkla almama rağmen isyan seviyesine getirdi

Aracıma bundan aylar önce HKS Blow Off kiti aldım ve bana ilk başta bi sorun çıkarmadı taki 230 la giderken bi anda arıza verene kdr, arızanın sebebi aracın orjinal yazılımıymış, araç blow off un basıncı bi anda atmasından dolayı aracın turbo basıncını düştüğünü varsayıp arıza moduna geçirip düşük ritimde kullanıma geçirmesine sebep oluyormuş, bir nevi önlem alıyormuş ben bunu blow dan olduğunu ilk bakışta anladım çünkü vites geçişlerindeki gaz kesmemde blow hava atmamakta sanki 1.4 HDI araç gibi gitmekte ve 140 tan yukarı çıkmamakta detaylı bir bakımdan sonra aracımın motornda HİÇ BİR HASAR VE SIKINTI OLMADIĞI ortaya çıktı, aracıma yazılım atıldı ve motor basınc oranı sorunu ortadan kaldırıldı tabi custom yazılımla ciddi oranda 40 45 beygirlik bi artış aldım downpipe tan sonra aracım dyno yaptırmadığımdan çok ciddi bi biçimde kalkmaya yürümeye başladı ama nitekim sorun devam etmekte VE ARTIK ÇILDIRMAK ÜZEREYİM!!!!!!!!!!!!!!!!!AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAA

bu arada aracımı kenara çekip bi 10 dk beklettikten sonra normale dönüyor ama yüksek devirlere çıkınca gene sıkıntı yaratıyor, bi kaç arkadaşım intercooler ını büyüt diyor soğuma sıkıntısı olabilir dediler...

Ömer Gedik
16-07-2012, 15:41
Ckurt Blow off ile ilgili zaten bir konumuz olduğundan mesajınız buraya taşınmıştır. ayrıca lütfen forum kurallarını okuyup kendinizi tanışma bölümünde tanıtınız.

mtahakorkmaz
16-07-2012, 15:45
ben buraya yazmıştım 200lükde blow off sıkıntılarını okumadınız galiba bende baya uğraştım hatta montajını bile yaptım üstüne gitmeden paşa paşa söktüm :)

CKURT
16-07-2012, 15:47
sakin taktirma !!!! Bende mevcud araç sürekli basinci düştüğünden motor arizasi veriyor

mtahakorkmaz
16-07-2012, 15:55
sakin taktirma !!!! Bende mevcud araç sürekli basinci düştüğünden motor arizasi veriyor
sakin ol panik yapma geçtiğin yoldan ben bi yıl önce geçtimmmm :)

mygold
16-07-2012, 15:57
blow off takan arkadaşların bunu bilmesi lazım.her aracın ozelligi farklı rcz içinde bir çözüm vardır ama ustasını bulmak lazım ...ayrıca replika hks ortalıkta bolca gezıyor haberiniz olsun..

CKURT
16-07-2012, 15:58
isyan ettim bide arkadaşlar bişi sorucam başınızı hiç direksiyonunu bulunduğu tarafın altına götürdünüzmü:))))))) yemin ederim hayal kırıklığına uğradım:D:D:D:D direksiyon mili açıkta dönüyo bön bönD:D:D:D::D:D:DD

CKURT
16-07-2012, 16:01
abi tek çözüm custom yazılım ama ağır bi şekilde gazladığınız zaman grafik tavan bi şekilde kalktığınızda araç ısındığı anda arıza veriyor, ses konusunda size video yüklemek isterim buraya... sesi cidden yürek hoplatıcı bi biçimde:D

Abdullah
16-07-2012, 16:04
abi tek çözüm custom yazılım ama ağır bi şekilde gazladığınız zaman grafik tavan bi şekilde kalktığınızda araç ısındığı anda arıza veriyor, ses konusunda size video yüklemek isterim buraya... sesi cidden yürek hoplatıcı bi biçimde:D

sesi dinlemek isteriz youtube dan direk link verip videoyu video penceresi olarak forumumuzda paylaşabilirsiniz. Video eklemek detaylı anlatım için lütfen tıklayınız... (http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?1141-Foruma-Video-Ekleme-(Resimli-Anlat%FDm)/page2)

mtahakorkmaz
16-07-2012, 16:07
isyan ettim bide arkadaşlar bişi sorucam başınızı hiç direksiyonunu bulunduğu tarafın altına götürdünüzmü:))))))) yemin ederim hayal kırıklığına uğradım:D:D:D:D direksiyon mili açıkta dönüyo bön bönD:D:D:D::D:D:DD
onu bende görünce midem bulanmıştı ama yapacak bişe yok
blow off konusuna gelirsek rcz 200 lüklerin motor çalışma prensibi çoğu araçlardan farklı rcz de gaz kelebeği diğer araçlar gibi gazı verdiğin zaman açılıp kapanmıyor sabit duruyor bunun sakıncasını önlemek içinde 3. bi egzantirik varmış gaz tepkisini ve ayarlaması o yapıyormuş bizimde kelebek sabit olduğu için blow off olmuyor olsa bile sıkıntı çıkıyor yoksa montajında ve tesisatına 2 saat kafa patlattınmı herşey oluyor ben montajını yaptım 1 gün araç üstünde kaldı sonra çıkardım böyle daha iy :) tabi bu konuştuklar 200lükler için 156lıklara uyuyor onlarda sıkıntı yok motorlar birbirinden çok farklı biri peugeot üretimi biri bmw üretimi motorlar sana bi tavsiyem ben bi çok şeyi mini cooper s parçlarından tamamla filtre downpipe motorda aklına gelebilecek herşey :)

CKURT
16-07-2012, 16:25
taha 200 lük aracım ama bidiğin ortalığı ayağa kaldırıyor blow acaba senin araçtamı bi sıkıntı war gerçi bende arıza veriyo bende sıkıntı var:D

mtahakorkmaz
16-07-2012, 16:35
taha 200 lük aracım ama bidiğin ortalığı ayağa kaldırıyor blow acaba senin araçtamı bi sıkıntı war gerçi bende arıza veriyo bende sıkıntı var:D
sıkıntı olacağını bildiğim için çıkardım zaten :)

γuяdaeя
16-07-2012, 23:49
Yaklaşık 2 saat önce mutfak balkonundan çuf çuf sesler duydum... heralde komşulardan biri ağır vasıta araç aldı park etmeye çalışıyor diye düşündüm. Ama ses öyle böyle değil. Dışarı bir baktım dizel bir Fiat Linea park etmeye çalışıyor. Kimileri bu sesten oldukça haz duyuyor ama nedense bana hiç keyif vermedi :)

mtahakorkmaz
17-07-2012, 07:45
aynen ya ilk çıktığında cupracılar audiciler subarucular çok yaptı onlar bile artık yapmıyor bide ürün orjinal olmadıkdan sonra hiç bir şeye yaramıyor

CKURT
17-07-2012, 12:46
geçen gün bi olay başıma geldi bi leon vardı taksimde meydanda yanımda basıyo ama sürekli aynı tonda bi wıııış wıııış wıııış diye bi ses gelio ama hep aynı ses kafamı çevirdim güldüm:))) hemde baya bi güldüm =)))) tabi kalktım yürüdüm ilk vites geçişimde adamın yüzü çok komikti:)))) araştırdım elektronikmiş :D:D:D:D:D zarar vermezse motora ben alev atmasını istiyorum araba renginde yada başka renkte olabilir ama kaplama alev alırsa baya bi rezil olurum:D:D:D:D:D

bylal666
17-07-2012, 23:56
ilginizi çeker mi bilmem lakin izlemekte fayda var...

http://youtu.be/AU8DoAK0Qh8

CKURT
18-07-2012, 09:46
blow off sorunu çözüldü arkadaşlar sorunu alt kattaki tamircim çözdü şaka gibi:D HKS blow offlarda bi hortum wardır ve blow havasının bi kısmını hava filtresinden alıyormuş, o hortum fabrika çıkışı HATALI hortum çok küçük ve ince olduğundan bükülüp tıkanmış, daha büyük ve kumaş sargılı bir hortum taktı ve aracımdaki hatayı bilgisayarla sildi...şimdi CAAANNNAAAVAAAAAARRRR!!!!! :) Akşam sizler için exhaust ve blow videosu çekicem arkadaşlar, sonunda iyi bi nefes aldım YAŞASIN KAHRAMAN OTO YAŞASIN MEHMET ABİ!!

CKURT
18-07-2012, 23:09
http://www.youtube.com/watch?edit=vd&v=3ZdPFbl0ngs HKS alıcaksan borusunu orjinalin çöpe at çünkü tıkanıyor ve araç arıza veriyor...bendeki 200 olmasına rağmen Blow bu sekilde ses veriyor

mygold
19-07-2012, 12:00
blow off sorunu çözüldü arkadaşlar sorunu alt kattaki tamircim çözdü şaka gibi:D HKS blow offlarda bi hortum wardır ve blow havasının bi kısmını hava filtresinden alıyormuş, o hortum fabrika çıkışı HATALI hortum çok küçük ve ince olduğundan bükülüp tıkanmış, daha büyük ve kumaş sargılı bir hortum taktı ve aracımdaki hatayı bilgisayarla sildi...şimdi CAAANNNAAAVAAAAAARRRR!!!!! :) Akşam sizler için exhaust ve blow videosu çekicem arkadaşlar, sonunda iyi bi nefes aldım YAŞASIN KAHRAMAN OTO YAŞASIN MEHMET ABİ!!
soylemıştim işin çözümü iyi bir usta ile olur.. gule gule kullanın..

tol62
01-08-2012, 22:28
arkadaslar 200 hp olan modelde blow off gayet basarılı calısıyor .ben 5 aydır kullanıyorum.hıc sorun yok.markasıda blitz..hks gibi ıslık sesi vermiyor.tam anlamıyla çufluyor :)))) intecde yaptırdım oda ciddi basarılı...ekzost da yaptırdım,uzaktan kumandalı manifoldun ordan komple ıptal edıyor veya istersenız kumanda sayesınde orjınalıne donuyor...sehor ıcınde efsane oluyor..ister sesi ve performansı arttırıyorsun..ister kumandayla orjinale donuyorsun...bılgı ısteyenlere burdan bılgı verebılırım...ıyı geceler..hepınıze selam

Yasin CCK
02-08-2012, 18:16
Bilgiyi aracım başlığınızda bekliyoruz ;)