PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu aracın Türkiye'ye geliş fiyatı ne olur ?

Alper90
25-04-2012, 02:17
Arkadaşlar öncelikle peugeot haricinde bir araç bu sizin fikrinizi almak istedim farklı bir marka olduğundan eğer yasaksa kaldırabilirsiniz konuyu öncelikle bunu belirteyim :)

Öncelikle benim az birşey birikmişim var babamıda ikna ettim kafamda 2 araç var ya supra yada rx-7 bu iki haricinde bir araç almayı düşünmüyorum aslında bir tane daha var ama o son alternatifim olacak.

bu link ilk baktığım aracı yansıtıyor buna benzer ayarda birçok araç var istediğim düşündüğüm kasa bu 93-96 arası.

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=143892559&utm_source=ooyyo.de&utm_medium=free&utm_term=Cooperation&utm_campaign=Listing

araç RX-7 yurt dışında biri satıyor şahıs olarak yani galeriden falan değil şimdi sorularım şunlar:

1-Aracın Türkiye'ye geliş fiyatı ne olur.
2-Ne kadar güvenilirdir aslında en doğrusu gidip bakmak o işide yapabilecek biri var aslında.
3-Birşey olduğunda parça bulma sıkıntısı olacak sanırım ama onuda yurt dışından getirtebilir miyim.
4-Sizce böyle bir aracı yurt dışından almak mantıklı mı (asıl can alıcı sorum bu ) :)

''Açıkcası böyle bir şekilde araç almak mantıklı gelmiyor ama Tr'de bulsam hemen alırım durumuna bakmadan fakat aşırı fiyat çeken biri var yoksa e-bay yoluyla araç almak pek mantıklı değil açıkcası ama motor getirtenler bile var buda onun fiyatına geliyor neredeyse.''
aklıma soru geldikçe soracağım sık sık :)

tatoo
25-04-2012, 03:12
sürekli uğraşıcaksın.parça bekliyceksin..bu tarz arac alanlar genelde 2-3 belkide fazlası araca sahipler.parça bekleme sıkıntısı olmayan insanlar..madem araç getirticeksin RCZ Cabrio derim.. :iyi

reisG
25-04-2012, 06:56
Öncelikle düşündüğün RX-7 son kasa üretilen araç nefis bir dizayna sahip üretildiği dönem Mazdanın Türkiye distribütörü olarak seri olarak ancak çok az sayıda ülkemize ithal edildi. Çok özel ve çok şık bir araç olduğundan sahipleri tarafından garajlarında bulundurulan bir araç ve ikinci ele nerdeyse hiç çıkmadı ben son 5 yılda sadece bir tane ilan gördüm. Bence İstanbul'da merbil ve benzeri eski bir mazda servisine gidip bu araçlardan nerede ve kimlerde var satılık olanı varmı diye sorman yerinde olur. Yurtdışı ithali çok zorlu uğraş isteyen ve bazen astarı yüzünden pahalı olan bir durum ayrıca wankel motorlu mazdalar kimi ülkede iki katı hacimli olarak işlem görüyor. yani rx8 1.3 lt. iken rotorun çift dönüşü ile bir tur tamamlaması örnek gösterilip kimi ülkede moor hacmi 2.6 lt olarak hesaplanıyor. Bu tip bir durumda ithal edeceğin ülkede hesap yapılmışsa sana ithali çok pahalıya gelir. ayrıca Mazda nın şu anki yetkili ihalatçısı belçika mazda ve eski distribütör döneminde ithal edilen mazdalara pek iyi niyetli destek olmuyor. araç harika ama ben eğer bütçen yeterse Türkiyeye resmi ithal edilen bir araç bul ve al derim.

Alper90
25-04-2012, 14:16
Oğuzalp haklısın ama benim amacım arkadan itiş bir araç almak ve oda eski birşey olsun istiyorum bendede 2 araç olacak o yüzden sıkıntı olmayacak gündelik kullanmayacağım yani benim rcz kaza yaptıgında ben 1 ay parça bekledim rx-7 için 2-3 ay beklerim sorun değil aynı şey çünkü :)
reis abi rx-8'de düşündüm bir ara ama bu kasa en muhteşem kasa bence ve orada iki katlı hacim uygulanmıyor araca diye biliyorum burada galerici bir arkadaşı var bizim aile dostumuz sürekli almanya'dan araç getiriyor oradan birinin üzerinden aracı bulursam gidip bizzat kendi bakacak yada benle beraber gidecek bütçe konusuna gelince bu araç için sadece kendi birikmişimi kullanabileceğim ondan yurt dışından düşünüyorum yoksa burada satan 1-2 kişi var üstelik modlanmış ama bana aynı zamanda stock lazım ben sadece kafamda ona jant egzos ve xenon uygulaması yapacağım onun dışında ellemeyeceğim aracı :)

Ömer Gedik
25-04-2012, 14:24
O km ve klasik harici araç ithal edemezsin Alper.

Alper90
25-04-2012, 14:27
O km ve klasik harici araç ithal edemezsin Alper.

direk ben kendi üzerime getirtmeyeceğim galeri üzerinden gelecek öyle birşeyde yine getiremiyor muyum sebep ne peki ?

Ömer Gedik
25-04-2012, 14:35
direk ben kendi üzerime getirtmeyeceğim galeri üzerinden gelecek öyle birşeyde yine getiremiyor muyum sebep ne peki ?

Sebep belli yönetmelik müsaade etmiyor. Galeri sahibi bunu bilmiyor mu?

Esat
25-04-2012, 14:35
benimde bildigim omerim ya 2 yada 3 yasina kadar getirilebiliyor ama bu arac 2 yasindan buyuk

fexzi
25-04-2012, 14:43
benimde bildigim omerim ya 2 yada 3 yasina kadar getirilebiliyor ama bu arac 2 yasindan buyuk

Kesinlikle doğru,araç üretildiği tarihten itibaren maksimum 3 yaşında olmak şartı ile getirtilebiliyor,geldiğinde ise gümrükteki standart prosedür bedelleri ödendikten sonra rayiç bedelinden %20-30 civarında ucuz girmiş oluyor..

Bir diğer getirtme alternatifi ise uzun yıllar farklı bir ülkede ikamet edip oturma ve çalışma izni vasıtasıyla vatandaşlık alıp,kat-i dönüşte araçla dönme imkanı sunuluyor yine gümrük prosedürleri ödenmesi şartı ile..

Farklı bir alternatifte Allah kimsenin başına vermesin,engelli ehliyeti ve belirtilen kriterler arasında ise kullanıcı,araç engelli aracı olarak bulunduğu ülkeden çıkartılabiliyor.(prosedürüne dair net bir bilgim söz konusu değil )

Benim bildiklerimde bunlar :)

Alper90
25-04-2012, 14:50
o zaman ülke içinde arama yapacağım yada en iyisi bir tane nissan s14 yada s14a bunlar en azından piyasada var bakalım.Ömer galeri sahibiyle net konuşmadım ama hangi aracı istersem modeli yılı farketmeden getirebiliriz bir tane demişti ondan galeri üzerinden diyorum çok kötü bir durum Türkiye'de böyle araçların tadına varamıyoruz çok enterasan bir ülkede yaşıyoruz.

Ömer Gedik
25-04-2012, 15:29
fevzi

O dediğin yıllar önceydi. :) Ben takip ediyorum maalesef Sıfır km harici ithalat yasak şu an. Ya da Klasik olacak (Min 25 veya 30 yaştı)

Esat
25-04-2012, 15:31
omerim 2005 te degisen kanunla 3 sene ve daha yasli getiremiyorsun diye biliyorum bende

fexzi
25-04-2012, 15:34
fevzi

O dediğin yıllar önceydi. :) Ben takip ediyorum maalesef Sıfır km harici ithalat yasak şu an. Ya da Klasik olacak (Min 25 veya 30 yaştı)

Kıbrısta okurken gümrüktekilerle ahbap olmuştuk,söylenilenler bunlar,aracım 2004 modeldi 2010 yılında çıkarmak istedim tüm gümrük vb ödemelerini,3 yaş olmadığı için satıp döndüm..şu an için 3 yaş sınırı olduğunu biliyorum Ömer,tabi güncel değişiklikler varsa takip edemediğim için kaçırmış olabilirim.

Alper90
25-04-2012, 15:34
abi benim hiç mi şansım olmayacak ya :)

tatoo
25-04-2012, 20:02
abi benim hiç mi şansım olmayacak ya :)

var ki RCZ kullanıyorsun :havali Türkiye'de işini görebilecek bir araç bulabilirsin bence :) İlle de Rx7 diyorsan klasik olmasını bekleyeceksin demekki :)

Yasin CCK
25-04-2012, 21:31
Bu aracın Türkiye'ye geliş fiyatı ne olur bilmiyorum ama Supra gelirse olay olur :)

Supra varken RX7 neymiş :bee

Ömer Gedik
25-04-2012, 21:38
Yasin bende rx7 varken supra ile ilgilenmem :-) hatta GT5te RX7 koleksiyonu yapiyorum. ;-)

mimit
25-04-2012, 21:44
Ankara da şuan kaç supra var bilmiyorum,önceden bir iki tane vardı ama şuan sayıları belirsiz,yasalar böyleyken bu araçların sayısı nasıl oluyor da artıyor anlamış değilim.

Yasin CCK
25-04-2012, 21:47
Yasin bende rx7 varken supra ile ilgilenmem :-) hatta GT5te RX7 koleksiyonu yapiyorum. ;-)

Sanalda değil reelde çok pis tokatlar Supra RX7'yi :cilgin

Ömer Gedik
25-04-2012, 21:51
Sanalda değil reelde çok pis tokatlar Supra RX7'yi :cilgin

Maksat tokatlar üstünden zıplar değil ki :) RX7nin duruşunu Wankel Rotary motorunu ve farklılığını seviyorum.

Yasin CCK
25-04-2012, 21:58
Maksat tokatlar üstünden zıplar değil ki :) RX7nin duruşunu Wankel Rotary motorunu ve farklılığını seviyorum.

Wankel motoru bende çok severim.

Hatta Mersin'de bir abimiz Şahine bu motoru taktı :cilgin 1000 beygir civarında bir güç çıkaracağı tahmin ediliyor :korku3

Yasin CCK
25-04-2012, 22:16
Ahanda bu da videosu. Ben aracı canlı gördüm görmez olaydım :D

Şanzıman farklı, motor farklı, dingil ve diskler, kaliperler farklı. Sadece kasa Şahin :D Hafif bir kasa istendiği için.

Mersin ve Modifiye dedin mi korkacan :cilgin

http://www.youtube.com/watch?v=GJFIXyNutVc

tatoo
25-04-2012, 22:24
hahahaha öldüm Yasin abi yoruma :)

fexzi
25-04-2012, 23:13
Supraymış Rx7 imiş anlamam :) olacak şöyle bir 500E500 w124 mercedes V8 aman Allahım yerinde durmasın :)

Young classic olarak müzelerde yer alsa da daha klasik olmadı,olunca bende araştırma içine girme düşüncesindeyim..