PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hangi araç kokusu?

drwhiskey
28-03-2012, 14:44
arkadaşlar aracınızda hangi kokuyu kullanıyorsunuz ve hangi kokuları tavsiye edersiniz?

california scents'i çok övüyorlar ancak Türkiye'de bulmak zor sanıyorum. Biraz araştırdım ama ürünün sahteleri de piyasada varmış. Bunun satıldığı yeri bilen, duyan ya da gören varsa bilgilendirirse sevinirim. İzmir'de bildiğiniz yer varsa önceliğimdir. palm springs pinapple baya güzelmiş forumlardaki araştırmalarıma göre.

Ömer Gedik
28-03-2012, 14:47
Ben koku kullanmıyorum ama Detailing ciler California Scents i tercih ediyor. İstanbulda erdem boya adlı bir firma internet üzerinden de satış yapıyor.

Esat
28-03-2012, 14:52
kavun shell de satiliyor kol dayamanin altina koyuyorsun araba harika kokuyor arabadan cikincada kol dayamanin ustune koy binen herkes hayran kaliyor 10.5 tl

mimit
28-03-2012, 16:53
Ben yaz kış ayrı kokular kullanıyorum,kışın biraz daha tatlı yazın biraz daha ferahlık hissi veren kokuları tercih ediyorum,Eyüp sabri tuncerin gizli bahçe serisi ürünleri çok güzel,nar çiçeği de favorim,yeni nesil hava şartlandırıcı yazıyor üzerinde sanırım bu yüzden belli bir kullanım sonra aracın içine siniyor ve haftada 2 3 defa kullanmak yeterli oluyor. havalar biraz daha düzelsin okyanus ferağlığı diye bir ürünü var ona geçicem.

http://www.eyupsabrituncer.com/shop/liste.asp?katid=31&sayfa=1&sirala=price&ascdesc=asc

Mert Ali
28-03-2012, 19:03
California scents öyle aman aman bir koku değil. yurtdışı fiyatını göze alırsak 1 sakız parası neredeyse :) Türkiye de az olduğu için fiyat yüksek ve popüler. Ben 2 senedir airwick mango kullanıyorum,memnunum. zaten sprey kokuların pek kalıcılığı olmuyor. Katı kokuları tercih etmenizi öneririm...

BARBAROS61
28-03-2012, 19:51
bende atas ın vanilya ve elma kokularında buldum huzur ve kalıcılığı erdem boyada çeşitleri mevcut

tatoo
28-03-2012, 21:15
kavun shell de satiliyor kol dayamanin altina koyuyorsun araba harika kokuyor arabadan cikincada kol dayamanin ustune koy binen herkes hayran kaliyor 10.5 tl

Esat abime katılaraktan nacizhane bi yorumda bulunayım başka bir forumda bi üyenin başına bişey gelmişti bu kokularla ilgili.ön havalandırma ızgarasına asılan cam şişedeki kokular güneşten patlayabiliyormuş.bilmiyorum % kaç ihtimalli olur ama önümüz kış..sözü geçen üyenin aracında bu durum oluşmuş (araç mercedes modeli tam hatırlamıyorum ama eski bir mercedes değildi) ve koku suyu torpidoya yayılmış ve 1000 küsürlük bir hasar vermiş araca..
bence en güzeli Esat abinin dediği kokular.kavunda favorim

tatoo
28-03-2012, 21:15
Edit: Üstteki mesajım kopyası oldu kusura bakmayın.

mimit
28-03-2012, 21:28
bende orta havalandırma ızgarasını değiştirip şu parfüm yuvası olanlardan alıp takayım diyoru,bittikçe doldururuz daha güzel olmaz mı :)

tatoo
28-03-2012, 21:51
bende orta havalandırma ızgarasını değiştirip şu parfüm yuvası olanlardan alıp takayım diyoru,bittikçe doldururuz daha güzel olmaz mı :)

Esat abinin dediği daha kullanışlı ya :):) ister arabanın arkasına ister önüne istersen bagaja koy oh mis gibi :):) bende bu işin pazarlamacısı gibi savundum ama :)

mimit
28-03-2012, 22:21
bende bir ara kullanıyordum onlardan ama sonradan bu eyüp sabrileri kullanınca vazgeçtim :) ben sürekli uğraşmayım diye cırt cırt denilen malzemeden almıştım,bitince söküp yeni aldığımı aktarıyordum yapışkanlı şişeye koltuğun altında hem direk güneşten korunuyordu hemde devrilmiyor du.

tatoo
28-03-2012, 22:29
bende bir ara kullanıyordum onlardan ama sonradan bu eyüp sabrileri kullanınca vazgeçtim :) ben sürekli uğraşmayım diye cırt cırt denilen malzemeden almıştım,bitince söküp yeni aldığımı aktarıyordum yapışkanlı şişeye koltuğun altında hem direk güneşten korunuyordu hemde devrilmiyor du.

valla abi buda mantıklı ve güzel bir çözüm..koku yayılıyorsa şayet yer de kaplamaması açısından başarılı bi çözüm olmuş:dans4

γuяdaeя
28-03-2012, 22:35
Araba yeniyse kesinlikle koku kullanmam :)
Eğer alacaksam da asılan kokulardan tercih ediyorum. Hatta yeni araba kokusu bilem var :D Talimata göre kullanınca 2 ay kadar gidiyor.

Esat
28-03-2012, 22:36
hadi ya yeni araba kokusu varsa hemen alayim satarken ise yarar hhehhehehe

mimit
28-03-2012, 22:38
ben üstteki gri kapağı çıkartıp koyuyordum :)

tatoo
28-03-2012, 22:39

abi bombasın hemen yapıştırmışsın cevabı :havalı galeriler neden keşfedememişler hala bunu acaba :D

Cem B
28-03-2012, 22:40

Yıkamacımdan alıyorum minik oval bi şişesi var,turuncu renkli,arabaya binen herkes bayılıyor :) 10 TL ye alıyorum bende.

Bu arada daha önce kullandıgım megane de kullanılan ızgaraya asılan kokular eger bir şekilde ızgara çevresine dökülürse kaplamasını tamamen kaldırdıgıda başıma gelmiştir..bu konuda dikkat

γuяdaeя
28-03-2012, 22:41

Arabada değil ama evde çok kullanıyorum. Gerçekten muhteşem bir koku (turuncu olan, kavun ya da mango bilemedim) :iyi

Arabada iyice sabitle Esat'ım. sıvı kokuların her türlü dökülme, akma riski var...

Esat
28-03-2012, 22:44
abim shell de yeni kokuyu eskisi gibi tombul yapmamislar adamlar isi uyandi dikey uzun ve bardak kalinliginda yappmislarki bardakliga tam otursun diye ;)

Esat
28-03-2012, 22:45
Yıkamacımdan alıyorum minik oval bi şişesi var,turuncu renkli,arabaya binen herkes bayılıyor :) 10 TL ye alıyorum bende.

Bu arada daha önce kullandıgım megane de kullanılan ızgaraya asılan kokular eger bir şekilde ızgara çevresine dökülürse kaplamasını tamamen kaldırdıgıda başıma gelmiştir..bu konuda dikkat

Cem herhalde ayni kokudan bahsediyor olabiliriz ben topkapi shell den aliyorum binen herkes kokuya takik :)

γuяdaeя
29-03-2012, 04:58

Little Trees diye bir marka, aynaya asılan tiplerden. Shell'de satılıyordu. Yeni araç kokusu dahil olmak üzere epey çeşit var :)

drwhiskey
29-03-2012, 09:09
benzinciden eyüp sabri tuncer'in araba kokularından aldım bugün. mango vanilya olanından. diğerleri de fena kokmuyordu, bunu seçtim. bu arada california scents de satılıyordu. bire bir çakma... olsun yine de alayım dedim. desert jasmin aldım; açtım. koku hem çirkin hem de az kokuyor. arabaya koymadım tabi ki. zaten 6.5 tl ye satılan maldan ne bekledim ben de bilmiyorum...

socrates(MeRiÇ)
29-03-2012, 16:44
E benim arabanın kendi parfüm haznesi olduğundan, çok sıkıntı olmuyor :D Şu anda portakal kokusu kullanıyorum :p

orhun57
29-03-2012, 21:36
Glade kullanıyordum yaklaşık 1 senedir havalandırma yerlerine takılanlardan çok memnundum, görüntüsü de çok hoştu karbon fiber desenliydi. Genelde klima açık olduğu için kalıcı oluyor arkalara hatta bagaja kadar yayılıyordu fakat yazın güneşten dolayı kuruyordu. Sonra benzinlikten kavun kokulu olandan kullanmaya başladım koku güzel, kalıcı fakat tipinden nefret ediyorum kapının içinde tutuyorum ne zaman gözüm değse kendimi tuvalette gibi hissediyorum. Yakındır bundan da vazgeçer yeni tercihler ararım. Bu arada çoğu sprey döşemede leke yapar, hemen yapmasa bile bir süre sonra ıslakken birinin oturması veya bir eşya konulması durumunda tozu çeker iz bırakır.

budsing
18-06-2012, 20:25
Arkadaşlar Air wick top şeklinde olan parfümü gerçekten güzel mango ve tarçınlı olanı güzel bir koku tavsiye ederim ben çiftini kampanyalı 16 tl ye aldım teki 9.90

Safak065
18-06-2012, 21:05
Glade fresh kokulu, mavi olanlardan kullanıyorum. Herkese tavsiye ederim. Hem kalite hem pratik hem güzel koku.

TFSI
18-06-2012, 22:03
http://www.ereyon.com.tr/ProductImages/760985/BAutomix_Oto_Kokusu_Kavun-1.jpg

Bu ürünü kullanıyorum Laleli de devamlı aldıgım Seyyar satıcı dayı var. 7.5 tl bana 5 tl :)
Bahar kokusu diye geçiyor sarımsı diger çeşitleride var lakin arabada güneş e magruz kaldıgında koku daha keskin oluyor ve baş agrıtıyor.

budsing
18-06-2012, 22:24
En iyisi air wick mango !:dans3http://unluoto.com.tr/admin/system/image.php/SAM_0350.jpg?width=800&height=800&image=SAM_0350.jpg

Mert Ali
19-06-2012, 00:52
Bende aır wıck mangocuyum. Metrodan 2 tanesını 10.99 a almıstım :D.
Onun harıcınde paspasları temızledıgımde onlara atas deopar elma sıkıyorum. Mıs gıbı ...

EmRaH.
19-06-2012, 08:05
En iyisi air wick mango !:dans3http://unluoto.com.tr/admin/system/image.php/SAM_0350.jpg?width=800&height=800&image=SAM_0350.jpg

Katılıyorum ... :)

budsing
19-06-2012, 11:52
Aslında bu kokuyu çok seviyorum bazen galerileri gezince arabaları kokluyorum bayılıyorum bu kokuya bundan alacağım bir tane bir kere sıkınca bezle gögüse birde içeriye 2 hafta etkiliymiş . http://www.sepeteindir.com/19402-45917-large/yeni-araba-kokusu-new-car-smell.jpg

Ömer Gedik
19-06-2012, 11:55
Bu New Car Smell den bir kere denemiştim ama ben pek beğenmedim. Bu arada bende yeni aracın kokusunu severim ama bence bu tam onu yansıtamaz zaten.

Mert Ali
19-06-2012, 14:05
O koku orjınalı degıl zaten. Kalıcılıgı ıse soylenıldıgı gıbı degıl. :) orjınalı chemıcal guys new car smell .

orhun57
19-06-2012, 21:02
Car freshener little trees aldım en son glade kullanıyordum. Hatta yeni araba kokusu (new car scent) yazanı aldım alakası yok yeni araba kokusuyla fakat şunu söyleyeyim bence çok çok hoş bir koku ağır değil buram buram insanın başını ağrıtan bir konu değil çok beğendim. Tek sıkıntım bana bir ay etkili dediler 2 hafta olmadan geçti kokusu.

γuяdaeя
20-06-2012, 00:58
Car freshener little trees aldım en son glade kullanıyordum. Hatta yeni araba kokusu (new car scent) yazanı aldım alakası yok yeni araba kokusuyla fakat şunu söyleyeyim bence çok çok hoş bir koku ağır değil buram buram insanın başını ağrıtan bir konu değil çok beğendim. Tek sıkıntım bana bir ay etkili dediler 2 hafta olmadan geçti kokusu.

Little trees aynaya asılan tiplerden ben de kullandım ama öyle hemen 2 haftada falan geçmedi kokusu. Tabi bu mevsim sıcaklıklarına göre değişebilir. Üstündeki poşeti hafif sıyırıp öyle bırakıyordum.

uikaratas
20-06-2012, 09:40
Esat abime katılaraktan nacizhane bi yorumda bulunayım başka bir forumda bi üyenin başına bişey gelmişti bu kokularla ilgili.ön havalandırma ızgarasına asılan cam şişedeki kokular güneşten patlayabiliyormuş.bilmiyorum % kaç ihtimalli olur ama önümüz kış..sözü geçen üyenin aracında bu durum oluşmuş (araç mercedes modeli tam hatırlamıyorum ama eski bir mercedes değildi) ve koku suyu torpidoya yayılmış ve 1000 küsürlük bir hasar vermiş araca..
bence en güzeli Esat abinin dediği kokular.kavunda favorim

Aman diyorum sakın bunlardan kullanmayın. Akma ihtimali çok yüksek ve aktığı zaman altındaki kısmı mahvediyor. Önceki aracımda panel çerçevesini çıkarıp komple boyatmak zorunda kalmıştım.

budsing
20-06-2012, 15:48
Peki arabalar fabrikadan çıkarken bunu sıkıyorlar bu kokuyu nasıl temin edebiliriz ?

orhun57
20-06-2012, 21:39
Little trees aynaya asılan tiplerden ben de kullandım ama öyle hemen 2 haftada falan geçmedi kokusu. Tabi bu mevsim sıcaklıklarına göre değişebilir. Üstündeki poşeti hafif sıyırıp öyle bırakıyordum.

Bugün tazeledim bakalım ne kadar dayanacak ;)

Ömer Gedik
20-06-2012, 23:15
Araçlar fabrikadan çıkarken koku sıkılmaz. Yeni parçaların kokusunu duyuyoruz.

budsing
27-06-2012, 20:31
Araçlar fabrikadan çıkarken koku sıkılmaz. Yeni parçaların kokusunu duyuyoruz.
Ömer Bey Citroen e Gittiğimde sormuştum aklıma geldiğinde bana koku sıkılıyor demişti .

GhostRider
27-06-2012, 21:39
Ben de airwick mango kullanıyordum, çok şahane kokuyor. Şimdi de glade kullanıyorum klima açıkken içerisi çok ferah oluyor :)

huseyinturk
29-06-2012, 10:33
kavundan gerisi yalan. Airweek sanırım onların markası başka bir çeşidini aldım anca kendi kokuyor ama kavun oldumu farkediliyor araçta koku olduğu

GhostRider
02-08-2012, 10:05
Dün şok'tan california scents çakması aldım 1 liraya, kavunlu çok guzel kokuyor herkese tavsiye ederim :D bir de california scents almak isteyen olursa ortak ebayden 10lu söyleyebiliriz yarı yarıya.

FKZ
02-08-2012, 13:02
Ben sifir arac kokusuna hastayim :)) gectiginde geri getirmek icin bi islem olsa yapmak isterim :)

reisG
02-08-2012, 13:10
Ben sifir arac kokusuna hastayim :)) gectiginde geri getirmek icin bi islem olsa yapmak isterim :)

Tek çözüm var yeni bir otomobil almak.....

Mert Ali
02-08-2012, 13:11
Satılık sıfır arac kokuları var. Yerlı uretım bıle var. DFX chemıcal dıye aratırsanır bulursunuz. Ama orjınal olanı chemıcal guys new car smell dır,oda yurtdısı alısverıs sıtelerınde var.

FKZ
02-08-2012, 13:33
Satılık sıfır arac kokuları var. Yerlı uretım bıle var. DFX chemıcal dıye aratırsanır bulursunuz. Ama orjınal olanı chemıcal guys new car smell dır,oda yurtdısı alısverıs sıtelerınde var.
Hay cok yasa hemen yazdim kenara :))

eyup_31
02-08-2012, 14:26

arkadaşlar bu kokudan dün aldım,sabah arabaya binince içerisi çok güzel kokuyordu fakat direksiyon, vites topuzu vb. deri yerlerin hepsi yapış yapış olmuştu...

Mert Ali
02-08-2012, 15:18
Nıye olsun abı ? Bende aynısını kullanıyorum araba komple derı olmasına ragmen hıcbırsey olmuyor :)

eyup_31
03-08-2012, 11:48
Nıye olsun abı ? Bende aynısını kullanıyorum araba komple derı olmasına ragmen hıcbırsey olmuyor :)
bende anlamdım mert ali nasıl oldu, bununda mı çakmasını yaptılar nedir:)

tesla
13-11-2012, 17:09
Bu yeni araba kokusu denen şey, bildiğimiz plastik kokusu değil mi sonuçta? Koku duyusu hafızayı en fazla tetikleyen duyudur. Bu yüzden yeni araba satın almış olmanın verdiği mutluluğu yeniden hatırlattığı için yeni araç kokusu insana güzel geliyor. Aslında güzel bir koku olduğından değil yani. hiç yeni araca binmemiş birine koklatsan, "bu ne be, plastik" der.

Ben dikdörtgen şeklindeki Glade Sensations'un yeşilinin yedeğini kullanıyorum Camlı kokunun yedeği. İncecik olduğu için teybin altındaki göze atıyorum, kesinlikle görülmüyor. Yedeğin arkasındaki alüminyumu tamamen açmıyorum, yoğun da olmuyor.

http://media.taw9eel.com/catalog/product/cache/1/image/800x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/1/7/177_1.jpg