PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Farlar Buğu Yaptı Ve Geçmiyor (Farlar değiştirildi)

baragat
26-03-2012, 22:42
Arkadaşlar 5008'in Farların İki Tarafıda Buğu Yaptı Geçmek Bilmiyor ..Sizce Ne Yapmalıyım ? Fikri Olan Varmı

mahmut
26-03-2012, 22:50
farların arkasında ampul takılan kapaklar var onların tam kapalı olduguna bakın kapaklar ufakta olsa hava alırsa farlar buhu yapıyo.

BARBAROS61
26-03-2012, 22:55
motor mu yıkattın su kaçmış olabilir .mahmutun dediği gibi arkadaki kapakları kontrol et ve farları açıp dolaş biraz içeride oluşan ısıyla buğulanma gidecektir .eğer kendi kendine olduysa uğraşma servise git garantiden değiştirsinler

mimit
26-03-2012, 22:56
far kapaklarını açıp saç kurutma makinası yada hava kompresörü ile buğuya neden olan suyu fardan tahliye etmek lazım,sonrasında kapakların tam olarak kapandığından emin olum tekrar su alıp almadığını test etmekte fayda var.tekrar su alma yada buğu yapma durumu olursa suyu alan bölgeleri tesipt etmek ve gerekli tadilatı yapmak gerekir,bazı farların arkasında küçük hava tahliye kanalları vardır,5008 de de vardır diye tahmin ediyorum bu kanallarında açık olup hava sirkülasyonunu sağladığından emin olun.

mahmut
26-03-2012, 23:01
sanırım ben buldum sorunu araca sonradan xenon takmıssınız.xenonlar takılırken arka kapaklar delınıp takıyo ıster ıstemez ordan hava alıyor far bıraz kullanın gecmezse xenonları sokup servıse gıdın tabı yenı kapak alıp goturun aracı servıse.

baragat
26-03-2012, 23:16
Evet Arkadaşlar Saç Kurutma Makinası ve Kompressörle Hava Yapmadığım Kalmadı.Ama Geçmedi..

Aracımda Xenon Var...Xenonlu Olduğunu Servis Anlarsa Değiştirmez Farları..Başka Bi Tedavisi Yokmudur.Aracımın Sökülmesinede İçim Pek El Vermiyor..

mahmut
26-03-2012, 23:19
benim oncekı aracımda da aynı sorunu yasadım bıraz kullanınca kesecektır buhuyu hatta sabah bakın belkıde buhu kalmamıstır.

mimit
26-03-2012, 23:29
saç kurutma makinesini ne kadar süre tuttun acaba? süreyi biraz uzun tutmayı dene,308 de de olmuştu tek bir farda gözümle görünmez hale gelene kadar hava tutup sonra kapatmıştım kapağı ama gene aynısı olmuştu bu sefer mevcut iki kapağı açıp saç kurutma makinesini birinden içeri sokup yaklaşık bir 10 dakika çalıştırmıştım ben.

xenonları sökmek gerekirse de,yerine slim balastlı xenonlardan kullanmıyorsan onlara geçiş yapmanı tavsiye ederim herhangi bir delme kesme işlemi gerektirmiyorlar.istediğin zaman söküp takabilirsin.

baragat
09-04-2012, 21:56
Arkadaşlar Saç Kurutma Makinası Falan Kurtarmadı İşi .. Garantiden Değişebilir Farlar Servisle Görüştüm.

mygold
10-04-2012, 07:43
değiştirme için zorla ozkan..hatta yenisi takmaya karar verirlerse mercekli far farkını verip değiştir derim...

baragat
10-04-2012, 08:57
değiştirme için zorla ozkan..hatta yenisi takmaya karar verirlerse mercekli far farkını verip değiştir derim...

Abi mercek far ile arasinda çok fark var yoksa düşünmedim değil

Dreamcatcher
10-04-2012, 09:01
Söylemeden edemeyeceğim..
Baragat kelimeyi yanlış telaffuz ediyorsun :)
Soğuk bir cisim üzerinde ince bir tabaka şeklinde yoğunlaşmış sıvı : BUĞU

Soğuk bir cisim üzerinde ince bir tabaka durumunda yoğunlaşmış sıvı : BUĞU

baragat
14-05-2012, 13:40
Söylemeden edemeyeceğim..
Baragat kelimeyi yanlış telaffuz ediyorsun :)
Soğuk bir cisim üzerinde ince bir tabaka şeklinde yoğunlaşmış sıvı : BUĞU

Soğuk bir cisim üzerinde ince bir tabaka durumunda yoğunlaşmış sıvı : BUĞU

Düzelttim.Türkçeyi düzgün kullanmamiz lazım :)

Bu arada farları kaskodan değiştirdim arkadaşlar

Dreamcatcher
14-05-2012, 13:46
Özkan hayırlı olsun güle güle kullan :)

mygold
14-05-2012, 13:48
fark verip mercikli takaydın ozkancım..5008 e yakısır harbıden..

baragat
14-05-2012, 14:08
fark verip mercikli takaydın ozkancım..5008 e yakısır harbıden..

Abi merceksiz farın tanesi 350 tl , mercekli farın tanesi 1300 tl cıvarı .. Çok fark var

baragat
14-05-2012, 14:09
Özkan hayırlı olsun güle güle kullan :)

Teşekkür ederim :)

BARBAROS61
14-05-2012, 14:49

garantiden değişmedilermi yani keşke kaskoyu bozmasaydın

baragat
14-05-2012, 17:54
garantiden değişmedilermi yani keşke kaskoyu bozmasaydın

Değiştirmediler hemserim , bozulsun önemli değil :)

BARBAROS61
14-05-2012, 19:46
Değiştirmediler hemserim , bozulsun önemli değil :)

pejoya mail atsana böyle yaptılar diye.aslında o değişmeyen servisi aşlarına yıkacaktınki bak nasıl yapıyolar işlerini ama bize yakışmaz neyse hayırlı olsun

Yasin CCK
14-05-2012, 19:50
Bence de mutlaka servis garantisinden değişmeliydi, sağlık olsun, hayırlı olsun...

fexzi
14-05-2012, 19:52
pejoya mail atsana böyle yaptılar diye.aslında o değişmeyen servisi aşlarına yıkacaktınki bak nasıl yapıyolar işlerini ama bize yakışmaz neyse hayırlı olsun

Kesinlikle katılmakla beraber,Türkiye'de bayileri kınıyorum ( tamamı olmasa da bir çoğu ) garanti kapsamı adı altında değişim koşulsuz yapılması gerekirken sürekli bir işleyiş oyalama..

Kıbrıs'ta okurken arabam arızalandı diye servisi arıyorum,adamların araç geldiği gibi,hangi serviste hangi parça değişsin diye tercih sunuluyor,ülkemin insanı fiyat olarak o kadar fazla ödemesine rağmen hizmet kalitesi malesef dipte.

eyup_31
15-05-2012, 00:14
yeni farlar hayırlı olsun...arızalı yada kusurlu parça kaskodan değişiyor mu

baragat
15-05-2012, 09:26
Garantiden işlerine gelmedikleri için değiştirmediler.elimde belge mevcuttu fakat uğraşmak istemedim böyle gönlüm rahat kaskoyla görüştüm hemen onay verdiler sıkıntı çıkmadı.şuan xenon bağlamadım birdaha buğu yapar diye korkuyorum :)

huseyinturk
25-05-2012, 06:34

aracınız garantili değilmiydi? Yazık olmuş kaskoyu deldirdiğinize.

baragat
25-05-2012, 14:20
aracınız garantili değilmiydi? Yazık olmuş kaskoyu deldirdiğinize.

Garantiliydi Fakat Xenon Var Aracımda.

tAKreS
25-05-2012, 15:34
hayırlı olsun yeni farlarınız...
kaskonuzda nasıl bir kloz vardı da arızalı parçayı değiştirdiler ?