PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bipper'lar Mart 2012 üretimleriyle birlikte Multi-Jet Motora Geçiyor

Naman
26-03-2012, 01:41
Arkadaşlar,

Mart 2012 üretimlerinden itibaren Bipper'larda PSA grubunun meşhur 1.4 HDi dizeli yerine, 1.3 Multi-Jet 75bg motor kullanılmaya başlanacak.

tatoo
26-03-2012, 19:13
neden böyle bişey yapma gereksinimi duymuşlar ki ? vergi açısından mı

mygold
26-03-2012, 19:31
eger dogruysa peugeot fabrikayı kapatsın ..

Ömer Gedik
26-03-2012, 20:01
Aynı fabrikada birden fazla motor zor geliyor sanırım. Ama uygulamadan bir zarar görmüyorum. Dizel de HDI ve Multijet ipi göğüslüyor.

Mücahit abi haber doğrudur da tepkin ilginç geldi. Zaten ortak üretim bir araç ne bekliyorsun ki. Keşke Motor yerine diğer ekipmanlar PSA grubunun olsaydı ama değil. Bipper-Nemo-Fiorino üçlüsünün sorunları arasında motor değil diğer mekanik aksam var.

mygold
26-03-2012, 20:49
Aynı fabrikada birden fazla motor zor geliyor sanırım. Ama uygulamadan bir zarar görmüyorum. Dizel de HDI ve Multijet ipi göğüslüyor.

Mücahit abi haber doğrudur da tepkin ilginç geldi. Zaten ortak üretim bir araç ne bekliyorsun ki. Keşke Motor yerine diğer ekipmanlar PSA grubunun olsaydı ama değil. Bipper-Nemo-Fiorino üçlüsünün sorunları arasında motor değil diğer mekanik aksam var.
bence ıyı dusun omer kardeş..bu motor bı kere peugeotun ımajını sarsar hiç bir faydası olmaz.ayrıca dizel peugeot denınce akla hdi gelır yani hdi=peugeot=hdi demek

Ömer Gedik
26-03-2012, 20:52
Niye imaj sarssın Mücahit abi, kasa dahil herşeyin aynı olması zaten bir handikap bana göre varsın motorda aynı olsun. Fiat ortaklaşa üretimleri zaten kalite yönünden sevmiyorum. Bipper harici modellerde aynı motor kullanılıyordu şimdi Bipper da buna dahil olmuş oldu.

tatoo
26-03-2012, 20:52
bence ıyı dusun omer kardeş..bu motor bı kere peugeotun ımajını sarsar hiç bir faydası olmaz.ayrıca dizel peugeot denınce akla hdi gelır yani hdi=peugeot=hdi demek

mantıklı bi yorum bencede

mygold
26-03-2012, 21:06
Niye imaj sarssın Mücahit abi, kasa dahil herşeyin aynı olması zaten bir handikap bana göre varsın motorda aynı olsun. Fiat ortaklaşa üretimleri zaten kalite yönünden sevmiyorum. Bipper harici modellerde aynı motor kullanılıyordu şimdi Bipper da buna dahil olmuş oldu.
bu konuda farklı dusunuyoruz omer neyse anlayacagın ben sevmedım bu işi :dur

γuяdaeя
26-03-2012, 22:49
Peugeot'un multijete geçmesi her şekilde menfaatine.. bipper kullananlara bir sorun bakalım memnunlar mı hdi motordan? Multijet performans olarak daha iyi. Kendini de yeterince kanıtlamış zaten. Eh Peugeot'un da ekonomik olarak işine geliyor olmalı ki böyle bir tercih yapmış.

mahmut
26-03-2012, 22:54
benim kullandıgım peugeot boxerında uzerınde fıat motoru var bencede zaten arabaların en ufak vıdasına kadar aynı varsın motoruda aynı olsun ömere katılıyorum(her ne kadar katılmak ıstemesemde:))

Dreamcatcher
27-03-2012, 08:30
Peugeot'un multijete geçmesi her şekilde menfaatine.. bipper kullananlara bir sorun bakalım memnunlar mı hdi motordan? Multijet performans olarak daha iyi. Kendini de yeterince kanıtlamış zaten. Eh Peugeot'un da ekonomik olarak işine geliyor olmalı ki böyle bir tercih yapmış.
3 ay bipper kullanmış biri olarak katılıyorum,HDI motorla yazın klima açıkken rampada kalkmıyor araç yerinden..çok kötü performansa sahip..

Abdullah
27-03-2012, 09:37
bu ortak üretilen araçta en iyi motorun multijet olduğunu bende duymuştum. Mücahit abi bence imaj sarsılması en baştan yani ortak bir model yapmaktan dolayı çoktan sarsıldı bile bence herşeyi zaten ortak olan aracın motoruda ortak olmalı.

γuяdaeя
27-03-2012, 11:32
İmaj sarsılması? Peugeot'un imajı hafif ticari araçla sarsılacaksa vay haline zaten :D

TanerHoca
27-03-2012, 11:40
İmaj sarsılması? Peugeot'un imajı hafif ticari araçla sarsılacaksa vay haline zaten :D

imaj ve pejo
bu ikilinin "j" harfinden başka ortak yönleri yok...:p

Selim Sümer
27-03-2012, 11:48
imaj ve pejo
bu ikilinin "j" harfinden başka ortak yönleri yok...:p

Doğru söze ne denir.

Naman
01-04-2012, 00:42
Nedeni resmen açıklanmasa da bana göre Bipper kasasında HDi motorun üretim, sıfır satış ve bakım maliyetlerinin yüksek oluşunun yanısıra özellikle yükü fazla olan araçlarda ve otm. viteslilerde performansının da daha düşük oluşu.. Sonuçta 1.4 HDi motor ilk jenerasyon HDi'lardan.. 2001 teknolojisi..

TanerHoca
01-04-2012, 06:53
bipper, 1.4 hdi motor ikilisinin performans açısından son derece sıkıntılı olduğunu ben de duydum özellikle de
otomatik şanzımanlıların...
hatta birisi şöyle demişti:"aracı vitese tak, gaza bas, hareket edene kadar çıkar bir sigara yak":nargile

derwish
28-04-2012, 09:35
bende 2011 bipper var işyerinde kullanıyorum, 1.4hdi düz vites arac rampada felan çok zorlanıyor, öyle fabrika verisi gibi fln bi tüketimede yaklaşılmıyor, kış boyu ortalama yakıt tüketimi yol bilgisayarında 8lt nin altına düşmedi maalesef, öyle aracı çılgınlar gibide kyullanmıyoruz hani :) düşünsenize hem hantal motor hemde çok yakıt tüketimi , bence multijete geçiş kararı doğru olmuş.