PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4 çıkışlı orjinal egzoz istiyorum

Serhat61
13-03-2012, 20:55
Herkese iyi akşamlar,
Beyaz 156lık RCZ aracımın orjinal çift çıkışlı egzozunu 4lü hale getirmek istiyorum.sahibindende bir kaç ilanda 4 egzoz görmüştüm ve bu olay bu güzel aracı mükemmel hale getirmiş.Arabayla pek oynama taraftarı değilim ama bu tarz ufak detaylarla uğraşıcam sanırım arabamda.Bununla başlamak istiyorum fakat şimdiye kadar hiç bu tarz şeylerle işim olmadı bu yüzden nereye gidicem kime ne sorucam nasıl yaptırcam hiç bi fikrim yok.Ben işin sadece görüntü kısmındayım 4lü egzoz görünsün yeter tabii güzel sesli bişe olursa da ne ala.İstediğim şey tam olarak bu resimdeki olay.Ankara'da bunu yaptıracağım yer var mı veya peugeot'un orjinal servisinde bunu yaparlar mı?Yardımcı olursanız sevinirim
http://g1203.hizliresim.com/v/f/3hlbl.png (http://bit.ly/c25MCx)

buraks
14-03-2012, 07:47
istanbul olsa yardımcı olabilirdim belki ama ankara'da hiç bi bilgim yok

TanerHoca
14-03-2012, 09:03
fotoğraftaki haliyle gerçekten çok şık görünüyor.

Abdullah
14-03-2012, 09:29
ben senin yerinde olsam herkesin yaptığı 4 çıkışı değilde resimdeki, kimsenin yapamadığını yaptırtmaya çalışırdım

http://images.paultan.org/images/Peugeot_308_RC_Z_1_Large.jpg

Serhat61
14-03-2012, 09:33
fotoğraftaki haliyle gerçekten çok şık görünüyor.

kesinlikle sade bir şıklık katmış arabaya

Serhat61
14-03-2012, 09:34
ben senin yerinde olsam herkesin yaptığı 4 çıkışı değilde resimdeki, kimsenin yapamadığını yaptırtmaya çalışırdım

Keşke yaptırabilsem 4lüden çok daha hoş duruyor fakat bunun için ciddi bi araştırma yapmak ve ankaradaki ustalara güvenmek lazım ki ikinci dediğim bende yok malesef :)

Esat
14-03-2012, 10:00
bunlar cok zor seyler degil fiberciler fiberden nerdeyse insan yapicaklar ya su ayrinti nedir ki

Serhat61
14-03-2012, 10:05
bunlar cok zor seyler degil fiberciler fiberden nerdeyse insan yapicaklar ya su ayrinti nedir ki

İşte başta da söylediğim gibi bu işlerle hiç uğraşmadım şimdiye kadar o yüzden ne nasıl yapılır kim yapar hiç bir fikrim yok o yüzden yardım almak için açtım bu konuyu :) Ankara'da bu işleri bilen birinin beni yönlendirmesine ihtiyacım var

emax34
14-03-2012, 10:06

bu uygulama ve goruntu gercekten cok guzelmis bende begendim ++

mimit
14-03-2012, 11:44
sadece görüntü olsun derseniz işlem çok kolay,aynı yapıda ikinci bir uç bulunup bir ayak ile sabitlenir araca. Ankara da iki usta önere bilirim. ellerinde yoksa bile üretirler :)

abarth muhsin : Merkez San. Sit. 21 Cad. 574 Sok. No: 15 muhsin usta.

Lider egzoz : ostim organize sanayi bölgesi, alın teri bulvarı d:4

yalnız bu insanlar sanayi tipi iş yaparlar,böyle markalı alıp takayım uğraşmasınlar aracın orasıyla burasıyla diye düşünüp araca özel kit ister iseniz.. proshop,street art ve fifty tuning ile görüşmeniz daha iyi olur.

mimit
14-03-2012, 11:51

308 RCZ bizdekilerden daha güçlü ve güzel :( o kadar para veriliyor bu araçların bile resmen boş donanımını gönderiyorlar bize.

Alper90
14-03-2012, 17:37
ben o ortadan çıkışı beğenmiyorum 4 tane olması taraftarıyım benim bir arkadaşım tuning yeri açtı ve carbonfiber döküm yapan biriyle anlaştı ben 4 çıkış için döküm yaptıracağım sanırım ama ileride olmazsa fiyat alır sizi haberdar etmeye çalışırım.

Esat
14-03-2012, 17:41
Bu kisisel bi zevk begenidir Alpercim ama bence bu 2 cikis cok guzel gerci renginde etkisi olabilir ki griyi sevmem ama cok hos durmus

Alper90
14-03-2012, 17:44
haklısın esat abi göreceli biraz ama bana göre orada sis falan daha şık :D zaten güzel desemde yaptırabileceğimiz birşey değil burada 4 çıkış için bile nasıl uğraşıyoruz :/

Esat
14-03-2012, 17:51
haklısın esat abi göreceli biraz ama bana göre orada sis falan daha şık :D zaten güzel desemde yaptırabileceğimiz birşey değil burada 4 çıkış için bile nasıl uğraşıyoruz :/

Ben o lambayi unutmusum pardon ya evet o cok guzel gorunuyor

Ömer Gedik
14-03-2012, 18:06
308RCZ yerin ben güncel RCZ yi tercih ederim. Arka difüzör çok daha hoş görünüyor.

Alper90
14-03-2012, 18:17
308RCZ yerin ben güncel RCZ yi tercih ederim. Arka difüzör çok daha hoş görünüyor.

++++ adamımsın ömer :D

Ömer Gedik
14-03-2012, 18:45
++++ adamımsın ömer :D

308 RCZ nin aynaları görünce çok şükür RCZ yi düzeltip piyasaya sürdüler diyorum. :D

Serhat61
14-03-2012, 19:38
sadece görüntü olsun derseniz işlem çok kolay,aynı yapıda ikinci bir uç bulunup bir ayak ile sabitlenir araca. Ankara da iki usta önere bilirim. ellerinde yoksa bile üretirler :)

abarth muhsin : Merkez San. Sit. 21 Cad. 574 Sok. No: 15 muhsin usta.

Lider egzoz : ostim organize sanayi bölgesi, alın teri bulvarı d:4

yalnız bu insanlar sanayi tipi iş yaparlar,böyle markalı alıp takayım uğraşmasınlar aracın orasıyla burasıyla diye düşünüp araca özel kit ister iseniz.. proshop,street art ve fifty tuning ile görüşmeniz daha iyi olur.

çok teşekkür ederim seçenektekilerin hepsiyle görüşcem en uygununa işlemi yaptırcam sanırım.ama fifty tunningde egzozla alakalı bir şey bulamadım belki o işte yokturlar :D

Esat
27-03-2012, 14:59
Görüntü olarak istersek yetkili servis getirtiyor yalnız exhaust krom uçları ayrı satılmadığı susturucu ile birlikte komple geldiği için 550tl civarı bir fiyat çıkıyor ama buda çok yüksek bir rakam. Sanayi veya bu işi yapan yerlerde ise RCZ nin orjinal exhaust uçları yok o nedenle benzer farklı uçlar takıyorlar 4 tarafa onuda ben tercih etmedim bakalım komple exhaust yaptırmayı düşünüyorum artık sizde bir gelişme olursa yazarsanız bilgi paylaşımında bulunalım.

Ustadim bizimde ilk tercihimiz giriste kendini tanitan uyeler burasi bir forum belirli kurallari var uyarsak seviniriz...

mtahakorkmaz
27-03-2012, 16:22
bende baya araştırdım servis bana 380tl fiyat verdi ve fransadan gelicek 20 güne gelir dediler en geç pert rcz lerden bulamaya çalışıyorum :) çıkmacılara bakıyorum

Serhat61
27-03-2012, 19:01
Görüntü olarak istersek yetkili servis getirtiyor yalnız exhaust krom uçları ayrı satılmadığı susturucu ile birlikte komple geldiği için 550tl civarı bir fiyat çıkıyor ama buda çok yüksek bir rakam. Sanayi veya bu işi yapan yerlerde ise RCZ nin orjinal exhaust uçları yok o nedenle benzer farklı uçlar takıyorlar 4 tarafa onuda ben tercih etmedim bakalım komple exhaust yaptırmayı düşünüyorum artık sizde bir gelişme olursa yazarsanız bilgi paylaşımında bulunalım.
demin ankara balgattaki göraldaydım 7'ye 10 kala ordaydım fakat 7de kapatması gereken servis bölümü kapanmıştı bu yüzden 4 egzoz olayını soramadım.bu konuda hem fiyat hem de garanti durumunu soracaktım fakat dedigim gibi kimse yoktu.bana da sanayiciler önerdi bir kaç egzoz ama orjinal güzelliginin yanından geçmez o gösterdikleri uçlar o yüzden ben de kesinlikle orjinal istiyorum.madem yeri geldi burdan sorayım orjinal serviste egzozları taktırsam araba garantiden çıkar mı?(genel soru)

Serhat61
27-03-2012, 19:09
bende baya araştırdım servis bana 380tl fiyat verdi ve fransadan gelicek 20 güne gelir dediler en geç pert rcz lerden bulamaya çalışıyorum :) çıkmacılara bakıyorum

çıkmacılardan falan bi yol olmaz bence boş yere yorma kendini :) 380 tl bana çok gelmedi aslında belki de bu işlerle pek ilgilenmedigimdendir ama bu 380 tlye ses falan dahil mi yoksa sadece görüntü amaçlı mı?

mtahakorkmaz
27-03-2012, 21:44
çıkmacılardan falan bi yol olmaz bence boş yere yorma kendini :) 380 tl bana çok gelmedi aslında belki de bu işlerle pek ilgilenmedigimdendir ama bu 380 tlye ses falan dahil mi yoksa sadece görüntü amaçlı mı?

Cikmacilir biraz zahmetli ama fiyat uygun servisde 400liralik malzemeyi cikmacida50 liraya alabiliyorsun
Ben difuzoru kesip orjinal bi sekilde tampona monte edip egzos borularini uzatmayi dusunuyorum calisir durumda olacak yani hem goruntu hem ses

Serhat61
27-03-2012, 22:04
Cikmacilir biraz zahmetli ama fiyat uygun servisde 400liralik malzemeyi cikmacida50 liraya alabiliyorsun
Ben difuzoru kesip orjinal bi sekilde tampona monte edip egzos borularini uzatmayi dusunuyorum calisir durumda olacak yani hem goruntu hem ses

Bunu serviste mi yaptırcaksın yoksa her hangi bir tunningcide mi?çalışan kısmı 4lemek tüketimi çok arttırır diyorlar aslı var mı peki

mtahakorkmaz
28-03-2012, 09:43
Bunu serviste mi yaptırcaksın yoksa her hangi bir tunningcide mi?çalışan kısmı 4lemek tüketimi çok arttırır diyorlar aslı var mı peki

ben bütün işlerimi serviste yaptırıyorum difüzorü güzelce kestiricem sonra aynen monte ettiricem ve tekrar içinede egzos borularını sokucam yani çalışır durumda olacak.
mantıken baktığın zaman neden tüketim artsınki sonuçda tek borudan bi çıkış daha alıyorsun çift çıkış oluyor yani yine tek boru üzerinden çıkıyor egzos gazı motordan direk 2+2 maniforddan tek tek çıkış almadığın sürece sıkıntı yok :)

Selim Sümer
28-03-2012, 11:30
Gökhancım sen egzost'u , jant'ı bosverde benim iş ne oldi ? ;)

gokhancpt
28-03-2012, 11:38
Gökhancım sen egzost'u , jant'ı bosverde benim iş ne oldi ? ;)

dostum unutmadım aklımda ama bir türlü fırsat bulup konuşamadım, bugün sana haber vereceğim:)

Selim Sümer
28-03-2012, 11:42
dostum unutmadım aklımda ama bir türlü fırsat bulup konuşamadım, bugün sana haber vereceğim:)

Tamamdır.Sabırsızlanmaya başladım bak :)

Serhat61
28-03-2012, 16:47
Bugün de görala gittim ve egzoz fiyatlarini aldim bana 570 lira fiyat cekti nedenini sordugumda susturucuyla birlikte geldigi icin yuksek dediler.ardindan ostime sanayiye gittim lider egzoz'a.orda da arabanin altina bakip bu olmaz yapilmasi icin kaportanin kesilmesi ve kaportaciyla ortak calismam gerekir dedi yani anlayacaginiz isi sanayide yaptirmak isteyen baya bi ugrasir.en son tam umidi kesmisken aklima buraya koydugum 4 egzozlu rcz sahibine ulasmak geldi ve sahibinden.comdaki ilani buldum ve aradim.kendisi de gercekten sagolsun cok yakindan ilgilendi.o egzoz uclarini susturucusuz bir sekilde almis izmirde tanidik peugeot bayisinden.susturucuya su borusu baglayip su borusunu egdirerek istepne cikintisinin etrafindan sag tarafa ulastirip uclari ona taktirmis.sonuc olarak sag egzozdan sola gore degisik bi ses cikiyomus ama gayet iyimis.fikir olarak kafama yatti fakat ciddi bi ugras ve cidden bu isi saglam yapan birileriyle calismam gerekiyor.bundan daha az ugras isteyen ve daha etkili bi cozum bulursaniz lutfen paylasin

mtahakorkmaz
28-03-2012, 17:04
Bugün de görala gittim ve egzoz fiyatlarini aldim bana 570 lira fiyat cekti nedenini sordugumda susturucuyla birlikte geldigi icin yuksek dediler.ardindan ostime sanayiye gittim lider egzoz'a.orda da arabanin altina bakip bu olmaz yapilmasi icin kaportanin kesilmesi ve kaportaciyla ortak calismam gerekir dedi yani anlayacaginiz isi sanayide yaptirmak isteyen baya bi ugrasir.en son tam umidi kesmisken aklima buraya koydugum 4 egzozlu rcz sahibine ulasmak geldi ve sahibinden.comdaki ilani buldum ve aradim.kendisi de gercekten sagolsun cok yakindan ilgilendi.o egzoz uclarini susturucusuz bir sekilde almis izmirde tanidik peugeot bayisinden.susturucuya su borusu baglayip su borusunu egdirerek istepne cikintisinin etrafindan sag tarafa ulastirip uclari ona taktirmis.sonuc olarak sag egzozdan sola gore degisik bi ses cikiyomus ama gayet iyimis.fikir olarak kafama yatti fakat ciddi bi ugras ve cidden bu isi saglam yapan birileriyle calismam gerekiyor.bundan daha az ugras isteyen ve daha etkili bi cozum bulursaniz lutfen paylasin
gelişmeleri bekliyorum :)
susturuculu fiyat olursa eğer onun fiyatı 1500tl nin üstünde olur kesinlikle

Serhat61
28-03-2012, 18:53
yok zaten susturuculu fiyatı 570.aradığım kişi sadece uçları 300-350 civarı bir fiyata getirtmiş ama ben bugün göral bayisinde sadece ucunu istiyorum dedigimde olmaz susturucuyla birlikte gelir dedi.

mtahakorkmaz
28-03-2012, 19:59
İyde susturucu fiyatinin bu kadar dusuk olmasi garip deil yerli otomobillerinki bile 1000liradan asagi deil

Serhat61
28-03-2012, 20:42
İyde susturucu fiyatinin bu kadar dusuk olmasi garip deil yerli otomobillerinki bile 1000liradan asagi deil

bu cümleni pek anlayamadım cidden :D bence sırf egzoz için 570 tl büyük para.kesin düzgün monte edebilceklerini bilsem yine neyse de adamlar ona da garanti vermedi

mtahakorkmaz
28-03-2012, 21:08
Ben bi servise gideyim yarin parca fiyatini kodunu ve kroki resmini alayim burdan paylasirim :)

Serhat61
28-03-2012, 21:29
Ben bi servise gideyim yarin parca fiyatini kodunu ve kroki resmini alayim burdan paylasirim :)

bi de sanırım seninkilerle benimkiler farklı.3 farklı çeşit rcz egzoz tiplerine baktı adam ve neden anlamadım yani farkını

mtahakorkmaz
29-03-2012, 08:02
bi de sanırım seninkilerle benimkiler farklı.3 farklı çeşit rcz egzoz tiplerine baktı adam ve neden anlamadım yani farkını
fark yokki benim bildiğim susturucu boyutları farklı olabilir ama resimlerden incelediğim kadarıyla herşey aynı tipi montaj yeri boyutları neyi farklıymışki?

Serhat61
29-03-2012, 19:08
krokilerdeki montaj şekilleri farklıydı sanırım

mtahakorkmaz
29-03-2012, 22:36
En guzel aciklamayi sana asagidaki link yapar :)

http://www.supersprint.com/en/prod-p-7115-11462-14-peugeot_rcz_thp_16i_16v_200_hp_2010_E28093E280BA_. aspx

γuяdaeя
30-03-2012, 05:04
Güzel olmuş sanki :)

http://www.youtube.com/watch?v=Yb46ynkQjSg

Ömer Gedik
31-03-2012, 22:09
Yurdaer'in paylaştığı videoyu daha önceden izlemiştim. Bence çok başarılı.

Yasin CCK
01-04-2012, 11:00
Güzel olmuş sanki :)

http://www.youtube.com/watch?v=Yb46ynkQjSg

Güzel mi :) Süper olmuş bence :alkis

Yapılan işlemleri beğendim fakat jantı pek beğenmedim ;)