PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses Sistemi Modifiye

Sayfa : [1] 2

Yasin CCK
25-01-2010, 11:35
Selam arkadaşlar,

Malum aracın ses sistemi güzel yanlız ben bunu biraz arttırmak istiyorum. Elimde güzel bir setim var;

Sony MP3&USB Player,Kicker Comp 30 Sub, Jameson USA 800 4Kanal anfi 1500W digital, 400W Pioneer oval takım, Hertz mid takımı...Yanlız şu ikilemde kaldım;

Eğer CD-Çaları değiştirirsem ki bunun için özel bir çerçeve getirttirecem, üstünde ki MENU tuşuda iptal olacağından bazı fonksiyonları ayarlıyamıyormuşum ???

Mevcut CD-Çaları kullanırsam onlarında anfi çıkışı olmadığı için kaliteli bir anfi çıkışı getirttirecem, ne derece verim alırım bilemiyorum ???

Yorum ve yardımlarınızı bekliyorum...

otmotvmhndsi
25-01-2010, 16:55
Mevcut Teybe hiç ellemeyin. Teybin altındaki göz kısmını çıkartın ve elinizdeki diğer teybi oraya takın. Güzel bir uygulama sonrasında eğer orjinal teybi kullanırsanız, sonradan taktığınız otomatik olarak susuyor, diğerini çalıştırırsanız orjinal teyb susuyor. Yaptıranlar var bu şekilde...

Fotoğrafını bulunca eklerim buraya. Eğer bu şekilde uygulama yaparsanız yol bilgisayarı menü tuşlarınıda kullanmaya devam etmiş olursunuz...

Yasin CCK
25-01-2010, 17:13
Evet birkaç arkadaşımda bu uygulamadan bahsetmişti, yanlız uçuk bir rakam söylediler diye hatırlıyorum, sizinde söylediğiniz gibi"güzel bir uygulama"gerekiyor, bilinçsiz bir şekilde aracımda oynama yapmak istemiyorum. 2 teyb üst üste biraz abes kaçar gibime geliyor. Çıkamıyorum işin içinden :)

reisG
25-01-2010, 17:36
Berker' e tamamen katılıyorum. orjinal sistem ile oynamayın zaten o bir kumanda sistemidir. aracın pek çok konfigürasyonu devreden çıkar. o kalsın. alta yeni sistemininiz takın bunu yapan pek çok kişi var ve gayet şık duruyor..... iyi bir müzik merkezinde mevcut sistemin altındaki yere montajı yaptırın. görüntüde güzel olacak ve ön göğüs tamamen dolu olacaktır.

mygold
25-01-2010, 18:23
bende bu konuda araştırmalar yapmıstım. peugeot için "direksiyondan kumanda unitesi" adı verilen bir kablo var. ama ben sadece pioneer için bulmustum.bu kablo ile direksiyondan kontrol yapılabiliyor. hatta youtube bir video var .peugeot 308 e pioneer avıc-hd3 takmıslar ve bu urun takılı ıken direksiyondan kontrol tuslarını kullanarak menuye giriyordu.yani aslında orjınal teyp olmadanda menulere giriliyor. eger youtube gırebilirsenız pioneer avıc-hd3 peugeot 308 diye aratın videolar cıkar .ordan izleyebilirsiniz.

mygold
25-01-2010, 18:35
eger benım aracımdakı orjınal cd caları satabilsem hıc dusunmeden cıkarır pioneer avıc serısi navıgasyonlu bir urun takardım.cok yakısıyor.ayrıca bizim rd4 ler 15x4 w lık bır cıkısa sahıp yanı cok cok az bır gucu var. tabii bunlar benım yorumum.kımı arkadaslar ses gucunden cok memnun. velhasılı menu ayarlarıda kaybolmuyor eger dedıgım direksiyon kontrol unitesini bulabilirseniz.

mygold
25-01-2010, 19:04
pioneer icin buldugum liste
http://www.dosyasitesi.com/93779743

otmotvmhndsi
25-01-2010, 19:15
eger benım aracımdakı orjınal cd caları satabilsem hıc dusunmeden cıkarır pioneer avıc serısi navıgasyonlu bir urun takardım.cok yakısıyor.ayrıca bizim rd4 ler 15x4 w lık bır cıkısa sahıp yanı cok cok az bır gucu var. tabii bunlar benım yorumum.kımı arkadaslar ses gucunden cok memnun. velhasılı menu ayarlarıda kaybolmuyor eger dedıgım direksiyon kontrol unitesini bulabilirseniz.

myGold, orjinal MP3 çalarlı teybi kaça satarsın eğer satarsan?

mygold
25-01-2010, 19:25
http://www.sahibinden.com/peugeot_308_orjinal_mp3-08WQQaXQQ20794130WQQpXQQdisplayitem?
nasıl fiyat? berker

otmotvmhndsi
25-01-2010, 19:27
http://www.sahibinden.com/peugeot_308_orjinal_mp3-08WQQaXQQ20794130WQQpXQQdisplayitem?
nasıl fiyat? berker

450 değilsede 350 eder...

mygold
25-01-2010, 19:31
450 ıyı bence. daha ben 4 ay kullandım berker kardes. yanı cok temız satayım sana ;D

mygold
26-01-2010, 00:07
buldum.bu pioneer ıcın direksiyon kontrol unitesi
http://www.incarexpress.co.uk/view_product.php?partno=CARPI161

otmotvmhndsi
26-01-2010, 00:19
450 ıyı bence. daha ben 4 ay kullandım berker kardes. yanı cok temız satayım sana ;D

hahha, saol =) allaha şükür MP3 lü CD çalarım var canıııımm =))

kivanc
26-01-2010, 01:11
Bu şeyi aslında en çok isteyenlerden biride benimdir.Fakat biraz ojinal haliyle binmek en güzeli.Planlar hazır halbuki, 2 sene sonra aracı Halil ustanın garajına çekicem bilen bilir bu işte tekdir(Abartmıyorum bodrumda Abrahamoviçin teknesinin düzenini bile o yaptı).Sonrasında mükemmel bir izalasyonla bakalım 308 de sq(sound quality/ses kalitesi)nasıl olacak.Sizleri bilmem ama ben artık bambambam hiçbir anlam ifade etmeyen subwooferdan çıkan o yoğun sesten bıkmış durumdayım.Artık kaliteli müzik dinlemek için varım.Elbetteki sistem subwoofer içerecek ama bass ın nerden geldiği anlaşılmayacak bile.

Size nacizane fikrimi söyleyeyim pandizota oval hoparlörleri falan yaptırmayın.Düzgün bir component hoparlor çünki sahnede ses önden gelmelidir(rainbow marka yalıtımsız kapıda iyi çalanlardan)+subwoofer+amfi..Teyp için birşey söyleyemiyeceğim bu sizin kararınıza kalmış ama sanırım alt hazneyi kullanmak daha uygun olacak gibi geliyor araç konfigrasyonlarını kontrol etmek adına.

reisG
26-01-2010, 09:02
Ses sistemi kurulması hususunda özellikle İstanbul'da çok profesyonel yerler var. Mesela Okçu gibi. bu tip yerlere gidip gayet sıkı audio& video&dvd&navigation sistemlerini yaptırabilirsiniz.
Ben aracın orjinalinde ne varsa onu kullanan bir insanım. Ama kaliteli bir sisteminin verdiklerini de babamın Chrsyler'inde gördüm ve dinledim
Araçta özel sipariş verilmiş orjinal bir Boston Aqustic multimedia sistem var. 20 Gb harddisk desteği de olan sistemde 230 wattlık dijital subwoofer desteği ile arka koltuklara yönelik 7 inch LCD ekrandan DVD seyretmesi çok güzel oluyor. bu araç için kurulmuş ve ölçümleri yapılmış bir ses sistemi olduğundan kayıpsız ve rahatsız etmeyecek bir gücü hissediyorsunuz. Ayrıca cep telefonun entegre bluetooth sistemi vb gibi özelliklerde var tabii..

kivanc
26-01-2010, 13:41
Eğer bu işle uğaşılacaksa profesyonel biçimde. http://www.caraudioturkey.com/forum/ sitesini ziyaret etmenizi öneririm.Sq bölümü var Halil ustanın med ini zaten orda duyabilirsiniz.

Yasin CCK
26-01-2010, 16:26
Teşekkürler arkadaşlar,

Fikirlerinizi harmanlayıp, ustamla görüşecem bakalım ne sonuç çıkacak ;)

mygold
04-02-2010, 14:11
yasin ustanla göruştunmu ses sıstemı hakkında.

sportway
08-11-2010, 15:21
Merhaba arkadaşlar,

Bizim 308 lerin kapılardaki hoparlörler kaçar cm lik,bilen var mı acaba?
Birde kapıların sökülme işlemi zor mu,yoksa kolay yapılabilir mi?
Elimden bu işler biraz gelirde,kendim yapabilirmiyim diye merak ettim.

reisG
08-11-2010, 16:11
kullanım klavuzunda yazıyor.

Ömer Gedik
08-11-2010, 16:28
Önler 16,5 arkalar 13 tü sanırım ama emin değilim. Hoparlör değişimi için kapı içlerinin komple sökülmesi gerekiyor ve bu işin dikkatli yapılması lazım.

sportway
08-11-2010, 16:51
kullanım klavuzunda yazıyor.

Bende biliyorum kullanma kılavuzunda yazdığını ama aracım şu an yanımda değil.
Kullanma kılavuzunda yazıyor yazacağınıza biliyorsanız cevabı yazsaydınız daha iyi olmazmıydı?
Kusura bakmayın yordum sizi...

Aracımı aldığımdan beri forumu uzaktan takip ediyorum,ama artık takip te etmeyeceğim.
Lütfen üyeliğimi iptal edebilirmisiniz?

Tüm 308 kullanıcılarına sevgiler...

γuяdaeя
08-11-2010, 17:05
Kullanma kılavuzunda yazıyor yazacağınıza biliyorsanız cevabı yazsaydınız daha iyi olmazmıydı?

Aracımı aldığımdan beri forumu uzaktan takip ediyorum,ama artık takip te etmeyeceğim.

Uzaktan takip edeceğinize keşke paylaşımcı olsaydınız sizi daha iyi tanırdık... Reis'in cevabında bir terslik yok, keza kesin cevabı o da bilmiyor olabilir. Sadece kılavızda yazıyor diye sizi bilgilendirmiş.

Bu kadar fevri olmaya gerek yok... Yine de tercih sizin elbette :)

Ömer Gedik
08-11-2010, 17:07

Uzaktan takip edeceğinize keşke paylaşımcı olsaydınız sizi daha iyi tanırdık... Reis'in cevabında bir terslik yok, keza kesin cevabı o da bilmiyor olabilir. Sadece kılavızda yazıyor diye sizi bilgilendirmiş.

Bu kadar fevri olmaya gerek yok... Yine de tercih sizin elbette :)

Burada kötü bir tavır yok siz yazı dilinden öyle yorumlamışsınız. Size ulaşamadığı bilginin kaynağını göstererek bilgi vermiş Reis abi. Kendisini tanımadığınız için böyle yorumlamışsınız. Kızmayı gerektirecek bişey yok.

Saygılarımla
FP Yönetimi
Ömer Gedik

hakan308
08-11-2010, 17:41
Merhaba arkadaşlar,

Bizim 308 lerin kapılardaki hoparlörler kaçar cm lik,bilen var mı acaba?
Birde kapıların sökülme işlemi zor mu,yoksa kolay yapılabilir mi?
Elimden bu işler biraz gelirde,kendim yapabilirmiyim diye merak ettim.

önler 17 arkalar 13 eğer el beceriniz varsa kendiniz açabilirsiniz yada ankaradaysanız illa kendim açıcam diyosanız yardım edebilirim

cmr_cihangir
08-11-2010, 17:59
Sevgili sportway,
Forumpeugeot'ya üye olalı yaklaşık 4 ay oldu. Bu süreç içerisinde değerli forum üyeleri ile zaman zaman kullandığım aracıma dair tecrübelerimi paylaştım zaman zaman da onların tecrübe ve bilgilerinden yararlandım. Muhtemeldir ki sizin yazılarınızdan da yararlanmışımdır. Buna mukabil, pek çok hususta sorularım oldu. Sn. Reis Bey, Yurdaer ağabey, Ömergedik kardeşim, Tanerhocamız, Abdullah kardeşim başta olmak üzere ve diğer ismini belirtmediğim nice saygıdeğer forum üyesinden sorularıma ve sorunlarıma ilişkin cevaplar aldım, faydalandım. Bir forumunda asli görevi bu olmalı. Bu bağlamda ben de diğer arkadaşlarım gibi ReisG ağabeyimizin yazısında sizi rencide edecek bir üslub göremedim doğrusu. Saygılarımla....

Yasin CCK
08-11-2010, 21:40
Sanırım bir yanlış anlaşılma olduğunu anlamışsınızdır bunca açıklamadan sonra..Yazı dilinde böyle yanlış anlaşılmalar olabiliyor..

Kızgınlığınız geçtiyse size tam anlamıyla yardımcı olabilirim, zaten konu benim konum :D

Önler 16 cm arkadaşlar. 2 gün önce mevcut ses sistemine ilavede bulunduk. Orjinalleri 20watt olan ön hoparlörleri çıkartıp 200watt Hertz HCX Mid-Bass takımı yerleştirdik ve bunlarıda amfiye bağladık. Ses kalitesi ve gücü inanılmaz değişti.. Gelişmeleri ve detayları Rock'N Rolla başlığında paylaşırım sizlerle..

Bu arada kapıları açmanızı önermem, gerçekten çok zor bir işlem, profesyonel bir uygulama gerek. Çok güzel bir izalasyon var kapının içlerinde, açmak bir dert oturtmak bir dert, hoparlörler vida ile değil pens ile bağlı, spiral ile ayırmak gerekiyor.

Umarım bu detaylı anlatımla yaprdımcı olabilmişizdir sizlere. Keyifli forumlar...

γuяdaeя
09-11-2010, 00:00
Yasin hoparlör gücünde 10 kat belki daha fazla artış elde etmişsin.. Normal haliyle tıngırdayan kapı trimleri şu an çiftetelli oynuyordur muhtemelen. İzolasyon vb iyileştirme de yaptınız mı? :D

Yasin CCK
10-11-2010, 00:44
Yasin hoparlör gücünde 10 kat belki daha fazla artış elde etmişsin.. Normal haliyle tıngırdayan kapı trimleri şu an çiftetelli oynuyordur muhtemelen. İzolasyon vb iyileştirme de yaptınız mı? :D

Hocam ne çalarsan onu oyunuyor ;D

Bu arada söylemediğim bir kaç değişiklik daha var, oda süpriz ilerleyen zamanlarda fotoğraflarla açıklarım ;)

Ses sistemini yapan ustam bu işin piri, fuar için özel araç bile hazırlıyor. Bir iyileştirme işlemi yaptı kapılara ama ne yaptı tam olarak bilmiyorum.

Yaptığı işlerden birine örnek ;

http://img99.imageshack.us/img99/6013/30941902.jpg

InsMuh
19-01-2011, 17:16
elimde kendinden amfili bir subwoofer var. elektriğini bagajdaki çakmak prizinden alıyorum. ses bağlantısını nasıl yapacağız bilen varmı.

aydın
19-01-2011, 17:43
amfili sub derken nasıl bir model bende düşünüyorumda jbl in vardı bir ara bazuka tipi amfili

Emir28
22-01-2011, 01:14
orjinal teyibi hiç ellemden....3000watt lık FORX marka subwoofer + 3000 lık FORX marka yine amfi taktımm + teyibe yükseltici taktımm,yerinden çıkartarakk...olayı bu şekilde hallettimm...
bagajı tesisat ile kapattım anlıcaqın ...ve istediqim sesii kat ve kat alıyorum...eksi yönü cam tavan olduqu için aracımm...fazla sesdeee...cam zıplıyoo öyle söylimmmm :))))

γuяdaeя
22-01-2011, 01:24
orjinal teyibi hiç ellemden....3000watt lık FORX marka subwoofer + 3000 lık FORX marka yine amfi taktımm + teyibe yükseltici taktımm,yerinden çıkartarakk...olayı bu şekilde hallettimm...
bagajı tesisat ile kapattım anlıcaqın ...ve istediqim sesii kat ve kat alıyorum...eksi yönü cam tavan olduqu için aracımm...fazla sesdeee...cam zıplıyoo öyle söylimmmm :))))

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. Aracınıza gösterdiğiniz özeni Türkçe için de gösterin lütfen. Forum olarak bu konuda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz :)

Emir28
22-01-2011, 01:29

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. Aracınıza gösterdiğiniz özeni Türkçe için de gösterin lütfen. Forum olarak bu konuda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz :)

k.bakma bakmayın..bundan sonra daha dikkatli olacaqım

hakan308
22-01-2011, 09:42

k.bakma bakmayın..bundan sonra daha dikkatli olacaqım

dikkatli olacagim diyorsunuz " g " harfi yerine hala " q " harfi kullaniyorsunuz!

cixmone
02-02-2011, 04:30
Yasin kardeşim benim aracımda da var ses sistemi.

Kötü bi haber vermem lazım :) Orjinal teyibini ve çerçevesini sökmen gerekiyor. Yeni cihazına göre çerçeve yaptırman gerekiyor. Bende pioneer cd çalar var ve ona görede özel çerçeve var bütün teyiplere kullanabiliyorum.

Yasin CCK
02-02-2011, 14:20
Yasin kardeşim benim aracımda da var ses sistemi.

Kötü bi haber vermem lazım :) Orjinal teyibini ve çerçevesini sökmen gerekiyor. Yeni cihazına göre çerçeve yaptırman gerekiyor. Bende pioneer cd çalar var ve ona görede özel çerçeve var bütün teyiplere kullanabiliyorum.

Suat kardeş benimde sana iyi bir haberim var :) Forumda çok aktif olmadığın için gözünden kaçtı sanırım, 1 yıl önce yazdığım bir konuyu cevaplamışsın :D

Çerçerve getirttim, montajı yapıldı ;)

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=497.450

Aracım başlığında ses sistemini tanıtırsan bu işi düşünen arkadaşlara fikir vermiş olursun. Ses sistemin ile keyifli müzikler dilerim...

gogo801
08-03-2011, 13:52
Merhabe arkadaşlar başlıkdada belirttiğim gibi 2010 Model 308 millenium 'um var. Ses sistemi yaptırmak istiyorum 1000 tl gibi bir bütcem var önerilerinizi bekliyorum. Asıl sorum şu ben arabanın orjinal teypini değiştirmek istemiyorum bu sistemi bağladıkdan sonra ben sistemden tam verim alabilcekmiyim teyp kötü etkilermi sistemi yani sesin az çıkması yada kalitesiz gibi teyp sisteme uyum sağlıyabilirmi şimdiden TEŞEKKÜRLER... Yorumlarınızı bekliyorum.

TanerHoca
08-03-2011, 14:16
konu zaten var olan "Peugeot 308 Ses Sistemi Modifiye"konusuyla birleştirildi . lütfen konu açmadan önce arama butonunu kullanalım.

Cem B
08-03-2011, 19:00
Bende bir kaç cümle bişey söyleyebilirim sanırım.Önle rde 16.5 arkalar da ise 13 cm lik kolonlar kullanılır 308lerde.Alınan mid takımları da genelde 16.5 cm dir.Arkada kapılarda kullanımı için kapının metal bölümünden bir kaç cm lik bir oyuk yapmak gerekli.Aynı tesisatı 3. peugeot a taktıgım için az çok biliyorum:)Yani arka kapıda kesme işlemi olmadan midleri yerleştirmek imkansız olabilir daha farklı taktikleri biliyorsanız bilemem:)

Geçen sene aynı ay içinde kelebek camı kırılarak iki kez orjinal teybin çalındıgını düşünürsek ben aracımda farklı bir marka kullanma gereği duymadım.Çeviriciler sayesinde gayet iş görür durumda şuan.2 takım infinity pro midler ile birlikte 400 RMS lik bir kenwood sub ve JBL 5 kanallı amfi o kadar çok iş görüyorki daha fazlası için bazen deli olmak gerektiğini düşünüyorum:) Yada yaşlandık fazlası için:)

Saygılar

aydın
06-10-2011, 15:57
arkadaşlar merak ettiğim bir konu oluştu bir tanıdığım kendi aracındaki 30cm bas ve amfisini bana veriyor yalnız bağlantı konusunda bilmediklerim var daha önceki konularda orjinal teybin amfi çıkışı yok deniyor bunun için ne gerekli yada nasıl olacak bilgilerinizi merakla bekliyorum ???

mimit
06-10-2011, 20:25
Bir amfi dönüştürücü ile bu duru sorun olmaktan çıkıyor,ama kablolama olayına özen gösterin kabloların kalitesi,ses kalitesi ile doğru orantılı ne kadar iyi kablo o kadar az veri kaybı demek buda daha güçlü daha net sesler demek.

aydın
07-10-2011, 08:37
amfiye yalnız bass mı bağlanacak yoksa öna kapılardaki kolonlardamı bağlanacak, ben abartı aramıyorum ama orjinal kolonlarla yeter mi sizce ?

Yasin CCK
07-10-2011, 09:58
amfiye yalnız bass mı bağlanacak yoksa öna kapılardaki kolonlardamı bağlanacak, ben abartı aramıyorum ama orjinal kolonlarla yeter mi sizce ?

Amfiniz mono ise sadece bass bağlanabilir, digital ise diğerlerinide bağlayabilirsiniz...

aydın
07-10-2011, 10:57
pıoneer 4 kanallı yanılmıyorsam da digital yazıyordu akşam bir daha bakarım yasin ön kapıdakiler bağlanırmı yoksa yalnız bassmı?

Yasin CCK
07-10-2011, 11:08
pıoneer 4 kanallı yanılmıyorsam da digital yazıyordu akşam bir daha bakarım yasin ön kapıdakiler bağlanırmı yoksa yalnız bassmı?

Digitaldir muhtemelen, o zaman hem ön kapıları hem wooferı bağlayabilirsin ;)

Amfiden sonra ses daha temiz olacaktır ama hazır elin değmişken ya arka pandizota oval ya da ön kapılara mid-bass girmeni tavsiye ederim :havali

emax34
22-10-2011, 03:35
hazir konu acilmisken, ben kolonlarimi degistirmeyi dusunuyorum, infinity kolonlar nasil sizce? yada tavsiyeniz ne yonde olur?
onler 16,5 cm arkalar da13 cm component coaxial diye dusundum tavsiyeniz ne olur - butce ortalama 300 diyelim, anfi dusunmuyorum simdilik :)

Yasin CCK
22-10-2011, 08:06
İnfinity hakkında pek bir bilgim yok ama tavsiyem 200watt Hertz HCX Mid-Bass, ben önlerde kullanıyorum çok memnunum.

mygold
22-10-2011, 08:20
midlerı dls yada focal duşunun..coaxielden pek verım alamazsınız. ınfinity ve jbl aynı firma urunudur. kalite olarak ust sevıye serısı ıyıdır..

mimit
22-10-2011, 13:57
bence infinity güzel seçim olur,mücahit abi markayla ilgili bilgiyi vermiş zaten ama türkiyedeki infinity ler jbl üst seri componentleri ile denk bunun için fiyatları biraz yüksek gelebilir.
focal ve dls ise tam anlamıyla profosyonel,birde bunlara alternatif olarak bulabilirseniz orjinal boss veya wibe gibi markalarda çok çok iyidir.ama boss ün maalesef çok fazla taklit ürünü var.
bir kere olsun tam olsun diyenlerdenseniz bu markalar içinde araştırma yaparak bütceye en uygun olanı almanız kesinlikle yararınıza olacaktır.

emax34
23-10-2011, 00:57
sanirim tercihimi infinity den yana kullanacagim cok tesekkurle bilgiler icin arkadaslar, yalniz amfi olmadan ne kadar verim alcam onu kestiremiyorum, su an - Infinity Ref-6530CS 16 cm Mid Bass onlere ve İnfinity Ref-5030CS 13 cm Mid Bass de arkaya dusunuyorum, sanriim butceyi artirip anfi takmak farz :))

mimit
23-10-2011, 15:02
bass koymayı düşünmüyorsanız güzel bir 4 kanal amfi ile çok tatmikar olacaktır.

mygold
23-10-2011, 15:16
sanirim tercihimi infinity den yana kullanacagim cok tesekkurle bilgiler icin arkadaslar, yalniz amfi olmadan ne kadar verim alcam onu kestiremiyorum, su an - Infinity Ref-6530CS 16 cm Mid Bass onlere ve İnfinity Ref-5030CS 13 cm Mid Bass de arkaya dusunuyorum, sanriim butceyi artirip anfi takmak farz :))

anfi kullanmadan midlerden hıc bır verım alamazsınız. acıl anfı onerırım..

Yasin CCK
24-10-2011, 08:48
Amfi kesinlikle şart.

Kullandığınız marka ne kadar kaliteli olursa olsun yarı performansla bile kullanamazsınız ;)

emax34
24-10-2011, 12:21
Arkadaslar tavsiyeleri tekrar gözden geçirdim ve Yasin in de bahsettigi. Hertz 200w almaya karar kilim arkalar da 13 cm hertz olur andı için araştırmadayim su an ve amfiyi nereye koyacağım onu dusunuyorum

Yasin CCK
25-10-2011, 07:43
Arkadaslar tavsiyeleri tekrar gözden geçirdim ve Yasin in de bahsettigi. Hertz 200w almaya karar kilim arkalar da 13 cm hertz olur andı için araştırmadayim su an ve amfiyi nereye koyacağım onu dusunuyorum

Güzel tercih :havali
Amfiyi arka koltuğun bagaja bakan sırt kısmına koyabilirsin ;)

emax34
26-10-2011, 00:48

İste sorun da burda Yasin kardesim, ben bu konularda biraz hassasim, gorunmesini istemiyorum o yuzden yer bakiyorum :))

Yasin CCK
26-10-2011, 08:46

İste sorun da burda Yasin kardesim, ben bu konularda biraz hassasim, gorunmesini istemiyorum o yuzden yer bakiyorum :))

Hocam özel kutu döktürmeniz lazım başla bir yer için, en uygun yer dediğim yer Bu gibi durumlarda kadın çorabı veya file kullanıyoruz, yardımcı olacaktır :D

mimit
26-10-2011, 10:15

sağ ön koltuğun altınada alabilirsiniz amfiyi, tabi böyle olunca durum ve seçenekler değişiyor,tekrar 4 kanallı boyut olarak küçük bir amfi bulmak gerekiyor.

Ömer Gedik
26-10-2011, 23:42
Bende amfinin görünmesine karşıyım. Mimit'in dediği işlemi forumdan Mali abi'm yapmıştı. Yolcu koltuğunun altında amfi vardı ve ses müthişti. Onda bagajda Subwoofer da mevcuttu.

emax34
27-10-2011, 00:44
sanirim en guzeli koltugun alti olacak, kabloyu da bir sekilde halinin altindan gecirip islemi tamamlarim, kucuk ve 4 kanalli bir anfi istedigim isi gorucektir, buyuk birsey dusunmuyorum zaten, toplamda 4 tane mid olacagindan.

zaten on yolcu koltugunu fazla oynatmiyorum o yuzden kablo veya konnektorlerin asinma durumu sorun olmayacaktir diye dusunuyorum. anfi ve hoparloru uygun fiyatta yakaladigim anda isciligi iyi olan bir yerde de montajla islem bitmis olur.

İlkay
27-10-2011, 00:50
sanirim en guzeli koltugun alti olacak, kabloyu da bir sekilde halinin altindan gecirip islemi tamamlarim, kucuk ve 4 kanalli bir anfi istedigim isi gorucektir, buyuk birsey dusunmuyorum zaten, toplamda 4 tane mid olacagindan.

zaten on yolcu koltugunu fazla oynatmiyorum o yuzden kablo veya konnektorlerin asinma durumu sorun olmayacaktir diye dusunuyorum. anfi ve hoparloru uygun fiyatta yakaladigim anda isciligi iyi olan bir yerde de montajla islem bitmis olur.

308 de sağ ön koltuk altında bildiğim kadarıyla tabanda bir kutu sensör ve koltuğa doğru giden bir kablo var, Koltuk altını öncelikle bir kontrol edin, daha sonra olumlu bir fizibilite çalışması yapabilirsiniz.

emax34
27-10-2011, 01:00

308 de sağ ön koltuk altında bildiğim kadarıyla tabanda bir kutu sensör ve koltuğa doğru giden bir kablo var, Koltuk altını öncelikle bir kontrol edin, daha sonra olumlu bir fizibilite çalışması yapabilirsiniz.

Ilkay dogrudur, biraz once baktim, kutu var, muhtemelen airbag, emniyet kemer ikazi vb uniteleri kontrol eden kutudur, fazla bosluk da kalmamis bu yuzden, anlasilan koltuk arkasi son care olcak :(

İlkay
27-10-2011, 01:09

Ilkay dogrudur, biraz once baktim, kutu var, muhtemelen airbag, emniyet kemer ikazi vb uniteleri kontrol eden kutudur, fazla bosluk da kalmamis bu yuzden, anlasilan koltuk arkasi son care olcak :(

Koltuk arkasına güzel montaj ve kablolama yapılırsa çok güzel olur ve fazla göze çarpmaz. Ya da araca monta etmek istemiyorsanız: Ufak bir subwoofer alıp amfiyi subwoofer üstüne montalaya bilirsiniz. Bagaj da uygun bir yerde durur göze çarpmaz. Hemde mid basslara subwoofer takviyesi ile ortam ambiyansı ve ses akustiği mükemmel seviyelere ulaşır.

γuяdaeя
27-10-2011, 01:58
Bu amfilerin torpidoya falan sığacak şekilde küçükleri yok mu?

Yasin CCK
27-10-2011, 10:54
Koltuk arkasına güzel montaj ve kablolama yapılırsa çok güzel olur ve fazla göze çarpmaz. Ya da araca monta etmek istemiyorsanız: Ufak bir subwoofer alıp amfiyi subwoofer üstüne montalaya bilirsiniz. Bagaj da uygun bir yerde durur göze çarpmaz. Hemde mid basslara subwoofer takviyesi ile ortam ambiyansı ve ses akustiği mükemmel seviyelere ulaşır.

Aynen :iyi

mimit
27-10-2011, 13:21
koltuğun altındaki kutu ve koltuğa uzanan kablo esnek malum koltuk hareketlerinden dolayı,boyut olrak küçük bir amfi alınırsa sorun oluşacağını sanmıyorum ben.

emax34
28-10-2011, 01:50
Mimit, dedigin dogru mantikli ama o kadar kucuk amfi bulurmuyuz?

Yasin,
Bass dusunmuyorum ya, bizim oglan arkada hop oturup hop kalkar, cocugun icini ddisina cikarmayalim, biraz buyusun nasil olsa o kendi koyacaktir :))

aRm
30-10-2011, 10:44
Merhabalar...
Öncelikle aracınız gerçekten dikkat çekici duruyor. :) Görünen bir yerine minik bir nazar boncuğu şart.
Ben de halihazırda 2003 model 1.4 HDI 307 kullanıcısıyım. Aracın yaşı da kilometresi de aldı başını gitti. Çok şükür bana bugüne kadar ufak tefek şeyler dışında en ufak bir sıkıntı açmadı motoru küçük yüreği büyük aslanım. :arkadas
Peugeot'tan memnuniyetimdendir ki aracı değiştirince 110'luk HDI manuel 308 almayı düşünüyorum. Şu an kullandığım aracımın üstünde ufak çaplı bir ses sistemi var.
Pioneer DEH-6350 SD ana ünite,
Xetec Xi-600 mono anfi,
Alpine SBE-12BR subwoofer.
Cadence 5 Farad kapasitör.
Ana ünitenin HPF denen marifeti sayesinde kapı kolonlarından bass sesini tamamen alıp subwoofer'a yönlendirince makyajsız 307 serisinin dandik hoparlörleri bile baya bi işe yarar hale geliyor. :iyi
Dolayısıyla aracı değiştirdiğimde de bu ses sistemini yeni araca aktarmak niyetindeyim. Fakat 308'de, 307'de feragat ettiğim direksiyon kumandası dışında daha farklı şeylerden de feragat etmem gerekiyormuş.
Bunu önlemek için bir aparattan bahsettiler fakat yurtdışından almalıymışım. Direksiyon kumandası dışında başka neyi kontrol edemiyoruz açıkçası merak ediyorum.
Şimdi şöyle bir hesap yaparsak orjinal ünite üzerine anfi çıkışı ve usb, aux, sd giriş sağlayıcısı almamla Pioneer üniteyi araca aktarıp çerçeve ve bahsettiğim aparatı almak arasında pek bir maliyet farkı oluşmıyacak gibi duruyor. Fakat Pioneer ünite ile alacağım sesin çok daha güzel olacağı aşikar.
Direksiyon kumandası dışında feragat edeceklerim çok önemli değilse açıkçası aparat almayı dahi düşünmüyorum.
Sizin aracınızda ses sistemi olduğunu görüyorum. Bahsettiğim konularda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Kazasız, belasız sürüşler... :ralli

Ömer Gedik
30-10-2011, 10:59
ARM sorunuzu lütfen Modifiye/308 başlığında ilgili konuya (308 Ses sistemi modifiye) yöneltin.

aRm
30-10-2011, 11:17
Uyarınız için teşekkürler, burdan mesajları silerseniz sevinirim. Görüntü kirliliğini önlemiş olalım. :)

Yasin CCK
30-10-2011, 11:17
Merhabalar..

Bir aslan ve ses sistemi kullanıcısı olarak zaten tecrübelisiniz ;) Sisteminiz güzel, ek olarak bir digital amfi öneririm..Sorunuza gelince, bizim araçların bütün ayarları teyp üzerindeki MENU tuşundan yapılıyor; gündüz farı, saat/tarih ayarı, ses ayarları gibi...Tabi orjinal teybi çıkardığınızda tüm bu özellikleride değiştiremiyorsunuz maalasef, dediğiniz gibi bir dönüştürücüye ihtiyaç var, bu konuda Mücahit hocamın(mygold) bir çalışması olmuştu..Özet olarak mevcut setinizi sadece bir amfi çıkışı ile orjinal teyp ile kullanabilir yada pioneer ile daha kaliteli bir ses alıp benim gibi bu fonksiyonlardan fedakarlık edebilirsiniz ;)

(Ömer soru burda olduğundan burda cevap verdim, gerekirse taşınabilir)

Ömer Gedik
27-12-2011, 15:08
Dostlar yapacağımdan değilde internette gezinirken bir ürüne denk geldim ve paylaşmak istedim.

Ürün: Pioneer TS-WX77A modeli. Amfili Subwoofer.

Orjinalci arkadaşların seveceği tarzda bir ürün. Link üzerinden incelenebilir.

http://www.pioneer.eu/tr/products/25/131/201/TS-WX77A/index.html

Abdullah
27-12-2011, 16:13
süpermiş de fiyatı göremedim :D

Ömer Gedik
27-12-2011, 18:44
süpermiş de fiyatı göremedim :D

Fiyat 850-1050 TL aralığında değişiyor sanırım. Firmaya göre tabi.

KAaN
07-01-2012, 23:33
arkadaşlar aracıma ufak çaplı bir ses sistemi yaptrmak istiyorum şuanlık sadece anfi ve woofer düşünüyorum tavsiye edeceğiniz parçalar varmıdır birde istanbulda nerede taktırabilirim bildiğiniz tanıdığınız daha önce bu işlemi yaptrdığınız bir dükkan varmıdır acaba bütcem 600 tl bu fiyata yaptırılırmı :bilmem

Dreamcatcher
08-01-2012, 13:00
O fiyata rahat rahat yaptırırsın dostum
Ancak sadece anfi+woofer le verim alamazsın,iki adet de oval ve yüksek wattlı kolon alman gerekir ki bütçeni aşmayacaktır
Şu an benim aracımda bulunan sistem :
JBL Gt5 anfi
JBL 1000W kabinli woofer
2x440W pioneer oval kolonlar
Pionner ts-s20 tweeter lar
artı orijinal cd çaların çıkışına anfi çıkış adaptörü

KAaN
09-01-2012, 02:34
600 tl ye bunları yaptırabilceksem çok iyi çok sevindim buna :D peki istanbul avrupa yakasında bunları nerede yaptırabilirim hiç bir yer bilmiyorum istanbulda,daha önce yaptıran arkadaşlar işini iyi yapan bir dükkan falan biliyormusunuz tavsiye edebileceğiniz bir yer varmıdır?

mimit
29-02-2012, 23:37
uzun araştırmalar ve yaklaşık 7 farklı deneme yanılma yolu ile aracımda istediğim şekilde bir bass sesi yakaladım sonunda.

Jbl 5355 ün ses çıkış gücü nedeniyle kullandığım baslarda genelde homurtu şeklinde sesler ve müzikte olmayan ama subwoofer ın yapısından kaynaklı uzayan bass sesleri müziğin kalitesini düşürüyordu.Aslında kapalı kutu portlu bir magnat arıyordum ama piyasada bulmak çok zor, olanlarda çok yüksek fiyat çektiler.yurt dışı fiyatları ilede arada ucurum gibi bir fark vardı.

bu arkadaş 600 watt peak ve 300w rms değerine sahip,güç ilk bakışta düşük gibi gelebilir ama 1600 w 700rms lık bir amfiniz yoksa 1600 lük bir sub kullanmanın da bir mantığı yok bence.güç orantısı sayesinde ne amfi nede bass zorlanıyor. Net ve tok bir ses elde ettim.

daha güzelleri iyileri sizlerin olsun inşallah.

markayı bilmeyenler için de kısa bir bilgi; boss gibi bu arkadaşta amerikan malı ve üretimi.teknoloji ve kalite olarak gerçekten iyi bir marka.üst sınıf cihazlar yapıyorlar.

Kendi orjinal kabini ile birlikte ilk fırsatta fotoğraflıyacağım ama şimdilik temsili bir fotoğrafını koyuyorum.

http://www.dynamicebay.com/ebayimg/2powerbassS124Dx01.JPG

mygold
29-02-2012, 23:40
hadı hayırlı olsun mehmet. gorusmek uzere

mimit
29-02-2012, 23:44
teşekkür ederim Mücahit abi :) biliyorsun niyetim alpine almaktı ama denk getiremedik bir türlü.

mygold
29-02-2012, 23:46
teşekkür ederim Mücahit abi :) biliyorsun niyetim alpine almaktı ama denk getiremedik bir türlü.
ses tonunu yakaladıysan sorun degıl mehmet .soyle malzemelerı bır lıste halınde versene

mimit
01-03-2012, 00:10
orjinal ana ünite RD4
Vibe slick 4ga kablo kiti
JBl 5355 amfi
powerbass s 124dx sub
sony xs-ht170sn ve 130 sn componentler.

ama bugun bass ayarlarını yaparken arka kapılardaki componentler seslerini kestiler.ben ilk önce amfi çıkışını yaktığımı düşündüm ama çıkışta bir sorun yok. bunun üzerine arka kapıları tekrar orjinal sisteme çevirdim amfiye bağlamadan direk teyp üzerinden çalışıyorlar şimdilik. aynı üründen bulabilirsem almayı düşünüyorum bulamazsam başka bir marka seçicem ama bu sefer akustiği ve kaliteyi tutturmak adına önleride değiştirmem gerekecek.gülü seven dikenine katlanır diyorum şimdilik.

bunların dışında capasitör ve bir eq ses işlemcisi bağlamayı düşünüyorum.ses üzerinde biraz daha ince ayar yapabilirsem benim için çok daha iyi olacak.ayrıca kapı yalıtımı kesinlikle şart oldu :)

mimit
02-03-2012, 16:18
merhabalar değerli forum üyeleri.

Ses sistemine yaptığımız en değerli dokunuşlardan olan subwoofer lar ile bagaj da ciddi anlamda bir daralma oluyor,uzun yola çıkarken de bunu söküp eve koymak gibi durumlarda yaşanabiliyor bazen.(ben her defasında yaşıyorum bunu).bass ı söktükten son araç içindeki bütün ses bozulduğu için bir sürü ayar yapmak gerekiyor yeniden buda benim için can sıkıcı bir durum. bu sorunu gözlemleyen mühendislerin geliştirdiği slim subwooferlar var bunlarda markasına göre çeşitlilik gösteriyor,powerbass,vibe,pioneer,jbl ve alpine nin çeşitli ebatlarda ürünleri mevcut.bir kaç tanesini inceleme ve test etme fırsatım oldu.özellikle 30 cm çapındakiler ciddi anlamda güzeller.Bende bunlardan bir tane almaya niyetlendim ve vibe optisound adlı ürün de karar kıldım 20 cm lik yapısı ve özel kutusu ile birlikte geliyor.araç içinde koltuk altına bile yerleştirebiliyorsunuz.bunun dışında yine bagajda da kullanıma son derece müsait bir ürün.öyle ortalığı inletmiyor tabi ki ama araç içinde yolculuk esnasında rahatsız etmeyecek derecede bass vuruşları yapabiliyor.hali hazırda amfi olduğu için pasif olanını almak daha ekonomik ve uygun geldi bana.

bagajından taviz vermeden aracında biraz daha bass hissetmek isteyenler için güzel bir tercih slim wooferlar.özellikle 407 kullanıcıları için powerbass slim hem fiyatı ile uygun hemde ses olarak fazlası ile tatminkar.

http://images.gittigidiyor.com/4435/VIBE-OPTISOUND-20-CM-ANFILI-INCE-ARAC-BASS-I__44359402_5.jpg

http://rw-online.co.uk/asps/resources/super/832-1.jpg

Yasin CCK
02-03-2012, 17:05
Hocam sizinde dediğiniz gibi ses anlamında çok tatmin etmediği söyleniyor ama tabi ne beklediğinizle alakalı ;)

Kullanışlı bir ürün, hayırlı olsun...

mimit
02-03-2012, 17:09
Teşekkür ederim.powerbass 30 cm lik slim denedim gerçekten çok güzel,ama bunun koltuk altına monte edilebiliyor olması ufak yapısından dolayı daha iyi oldu benim için,ama slim düşünenlere powerbass güzel ve uygun fiyatlı bir çözüm alpineler de var ama fiyatları benim için oldukça fazla.şahsen powerbass içimde kaldı diyebilirim :) neden se o an bagaj hiç bir şey gözükmez diye düşünüp bunu aldım.

mygold
02-03-2012, 17:40
merhabalar değerli forum üyeleri.

Ses sistemine yaptığımız en değerli dokunuşlardan olan subwoofer lar ile bagaj da ciddi anlamda bir daralma oluyor,uzun yola çıkarken de bunu söküp eve koymak gibi durumlarda yaşanabiliyor bazen.(ben her defasında yaşıyorum bunu).bass ı söktükten son araç içindeki bütün ses bozulduğu için bir sürü ayar yapmak gerekiyor yeniden buda benim için can sıkıcı bir durum. bu sorunu gözlemleyen mühendislerin geliştirdiği slim subwooferlar var bunlarda markasına göre çeşitlilik gösteriyor,powerbass,vibe,pioneer,jbl ve alpine nin çeşitli ebatlarda ürünleri mevcut.bir kaç tanesini inceleme ve test etme fırsatım oldu.özellikle 30 cm çapındakiler ciddi anlamda güzeller.Bende bunlardan bir tane almaya niyetlendim ve vibe optisound adlı ürün de karar kıldım 20 cm lik yapısı ve özel kutusu ile birlikte geliyor.araç içinde koltuk altına bile yerleştirebiliyorsunuz.bunun dışında yine bagajda da kullanıma son derece müsait bir ürün.öyle ortalığı inletmiyor tabi ki ama araç içinde yolculuk esnasında rahatsız etmeyecek derecede bass vuruşları yapabiliyor.hali hazırda amfi olduğu için pasif olanını almak daha ekonomik ve uygun geldi bana.

bagajından taviz vermeden aracında biraz daha bass hissetmek isteyenler için güzel bir tercih slim wooferlar.özellikle 407 kullanıcıları için powerbass slim hem fiyatı ile uygun hemde ses olarak fazlası ile tatminkar.

http://images.gittigidiyor.com/4435/VIBE-OPTISOUND-20-CM-ANFILI-INCE-ARAC-BASS-I__44359402_5.jpg

http://rw-online.co.uk/asps/resources/super/832-1.jpg
mehmet anlatım focus uzerınde yapılmıs , eger 308 uzerınde anlatım yapılmış olsaydı kabul edebılırdım:D

BARBAROS61
02-03-2012, 20:27
bu meret kutu gibi bass veriyor demek .teknolojiyi geriden takip ediyoruz galiba:)

mimit
02-03-2012, 21:20
mehmet anlatım focus uzerınde yapılmıs , eger 308 uzerınde anlatım yapılmış olsaydı kabul edebılırdım:D

abi 308 üzerinde ben kendim yaparım anlatımı sana.test etme imkanıd a sunuyorum.

900w 300 rms değerine sahip ama koca kabinliler gibi ortalığı yıkmıyor. ama slim olum ortalığı inletmeye yetecek güçte olanları da var.

mygold
02-03-2012, 23:55
abi 308 üzerinde ben kendim yaparım anlatımı sana.test etme imkanıd a sunuyorum.

900w 300 rms değerine sahip ama koca kabinliler gibi ortalığı yıkmıyor. ama slim olum ortalığı inletmeye yetecek güçte olanları da var.
havalar ısınınca deneyelım mehmet ;)

mimit
03-03-2012, 00:02
memnuniyetle :)

Ömer Gedik
03-03-2012, 10:17
Bende bagajıma bir kutu koymayacak olanlardanım. Aslında bir koltuk altına slim woofer bir koltuk altına da amfi mi yerleştirsem. :D

mimit
03-03-2012, 11:30
Bende bagajıma bir kutu koymayacak olanlardanım. Aslında bir koltuk altına slim woofer bir koltuk altına da amfi mi yerleştirsem. :D

Bence güzel olur :) ama bagaja yerleştirilebilecek çok daha güzel slim bass lar var.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-oto-arac-power-bass-slim-73278421/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-orjinal-amerikan-cadence-slim-sub-kabin-cerceve-hediyeli-57760400/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-slim-bass-aracinizda-yer-kaplamadan-performansli-ses-dinleyin-47815836/detay

http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/kicker-comp-vt10-25cm-slim-ince-tip-subwoofer-42506102

http://www.sahibinden.com/data/images/blank.gif
http://www.sahibinden.com/data/images/blank.gifhttp://www.sahibinden.com/data/images/blank.gif

Ömer Gedik
03-03-2012, 19:14
mimit ben bagajımda bu tarz bir ürün hiç istemem açıkçası :)

mimit
03-03-2012, 19:19
:) tercih meselesi tabi ki,bende isterdim ki jbl hi-fi li gelsin aracım hiç bunlarla uğraşmayım :)

Ömer Gedik
03-03-2012, 19:27
:) tercih meselesi tabi ki,bende isterdim ki jbl hi-fi li gelsin aracım hiç bunlarla uğraşmayım :)

Keşke:(

mechanix
04-03-2012, 18:58
Dostlar yapacağımdan değilde internette gezinirken bir ürüne denk geldim ve paylaşmak istedim.

Ürün: Pioneer TS-WX77A modeli. Amfili Subwoofer.

Orjinalci arkadaşların seveceği tarzda bir ürün. Link üzerinden incelenebilir.

http://www.pioneer.eu/tr/products/25/131/201/TS-WX77A/index.html

Arkadaşlar; ben de aracıma, sadece yeterli düzeyde net ses alabileceğim ve bagajda fazla yer kaplamayacak bir ses sistemi modifikasyonu yapmayı planlıyorum. Ömer'in tavsiye etmiş olduğu ürün çok hoşuma gitti. Bu konuda biraz tecrübesizim ve birkaç sorum olacak yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.

1-) Bu ürünü alsak araçta mevcut hoparlörleri kullanarak net bir ses alabilir miyiz?
2-) Arka kapılarda sesi açınca kapıdaki oynama nedeniyle cızırdama oluyor. Bası ayırarak bu sesi kesebilir miyiz yoksa kapılara müdahale etmek gerekir mi?

Dreamcatcher
04-03-2012, 19:52
Sadece bu anfili subwoofer le istenen ses alınamaz,sadece belli belirsiz bir bas alırsın..orijinal kapı kolonları çok zayıf çünkü..ayrıca anfi sadece kendi wooferine bağlı olduğu için diğer sisteme başka bir anfi düşünülmesi gerekir...kapılara mid bas sistem 13 artı 16,5 cm lik kolonlar takılırsa tadından yenmez:havali

mimit
04-03-2012, 20:41
net ses almak için illa amfi yada başka ses işlemcileri kullanmanıza gerek yok aslında bu tam olarak ne istediğinizle ilgili, yoksa bir ana ünite ve 4 hoparlör ilede güzel ses alınabilir ama bu beklentileri ne dere karşılar burası önemli. 308 lerin orjinal ses sistemi ni amfi ile beslemeye başladığınız anda hoparlörleriniz yanar büyük ihtimalle.kapılara yalıtım yapılması da çok büyük değişiklikler sağlıyor gerek orjinal sistemde gerekse güçlendirilmiş sistemlerde.bagaj da aşırı yer kaplamadan yapılacak değişikliklerde alternatif çok,bu iş ler birazda bütçe ile ilgili.yani bugun 150 tl yede 13 cm hoparlör alabilirsin 1500 tl ye de.

Bass için aktif bass denen kendinden amfili sistemler mevcut,bunun dışında hoparlörü beslemek için 4 kanal ikinci bir amfiye daha ihtiyacınız olacak. bir diğer çözüm ise 5 kanallı amfi alım bass ve kolonları tek amfiden beslemek ama ben bu uygulamayı yapıp pişman olanlardanım. çift amfi kullanmak her zaman daha iyi,hem ses açısından hemde sistemin sağlığı açısından.yer kaplamaması açısından slim bass lar tercihlerniz de öncelikli olacaktır.

mechanix
04-03-2012, 23:31
O zaman anlaşılan amfili bas haricinde bir çift 16,5 cm; bir çift de 13 cm hoparlör ve extra bir amfiye ihtiyacım olacak. Peki bunlar için tavsiyeniz ne olurdu. Sizin sony xs-ht170sn diye verdikleriniz var mesela. Arka kapılara onlarla uyumlu bişeyler almak lazım sanırım.

mimit
04-03-2012, 23:36
onlar eski ama benim vazgeçemediğim modeller,pek bulamayız sanırım piyasada,kafanızdaki bütçeyi paylaşa bilirseniz daha iyi olur ona göre marka model seçimi yapabiliriz.

mechanix
04-03-2012, 23:41
Açıkçası bir bütçe belirlemedim beğendiğim sistemin fiyatına göre hareket etmek isterim. Aslında 1000 TL'ye kadar uygun olurdu ama o beğendiğim pioneer amfili sub sadece o civarda zaten. O yüzden biraz kararsız kaldım. Bagaja da kocaman bir kutu istemiyorum.

Yasin CCK
04-03-2012, 23:43
Bu işin sonu yok ama 1000TL bütçe ile yine güzel bir sistem kurabilirsin ;)

TanerHoca
04-03-2012, 23:54
Bu işin sonu yok ama 1000TL bütçe ile yine güzel bir sistem kurabilirsin ;)

çok para...
500-600 e bağalyalım şu işi:havali

mimit
04-03-2012, 23:56
akitf bass lar ve slim bass lar biraz pahalı oluyor maalsef. bence 4 kanal bir xetec amfi(230-270tl) ve uygun jbl, digital desing componentler(150-180) bulalım.bütçe biraz daha esnek olursa bunları infinity(200 tl +) e çeviririz.kablo kiti 30 a da var 300 e de ama cadence marka kitler 50-70tl arası.bass seçimide sizin aktif bass istediğiniz için.rakamları tahmini verdim 3 5 aşağı yukarıda olabilir bu rakamlardan.

mechanix
05-03-2012, 09:22
akitf bass lar ve slim bass lar biraz pahalı oluyor maalsef. bence 4 kanal bir xetec amfi(230-270tl) ve uygun jbl, digital desing componentler(150-180) bulalım.bütçe biraz daha esnek olursa bunları infinity(200 tl +) e çeviririz.kablo kiti 30 a da var 300 e de ama cadence marka kitler 50-70tl arası.bass seçimide sizin aktif bass istediğiniz için.rakamları tahmini verdim 3 5 aşağı yukarıda olabilir bu rakamlardan.

150-180 TL arası dediklerinden 2 takım alacağız yani. Bu durumda 400 midler, 250 amfi, 50 kablo kiti derken yaklaşık 700-750 TL gibi bütçe oluyor. (Bass hariç) Onu da katmak istersen 500-600 TL'ye yapacağın işi 2000 TL'ye yapmış oluyorsun. Anlaşılan bu da dipsiz kuyu. Yok iyi ses versin yok bagajda yer kaplamasın derken uçup gidiyorsun.

mimit
05-03-2012, 11:58
maalsef öyle,sonu yok gibi bir şey, 1250 1300 tl ye komple sistem de kurabiliyorsunuz yada sadece bir takım component te alabiliyorsunuz.markaların üst seviye ürünlerini almaya kalktığınız bir şahin parasını geçebiliyor sistemin maliyeti.Benim kullandığım kablo kiti 150 tl mesela ki ekstra kablo almamda gerekti ama kimine göre önemsiz olan kablo kalitesi benim için çok önemli bir konu.

Yasin CCK
05-03-2012, 12:43
Kesinlikle kablo kalitesi önemli :iyi

Değeri 5.000 - 10.000 TL olan ses sistemine sahip arkadaşlarım var :muzik:music2

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/31277_112690778774018_100000992894090_70086_804423 9_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/24005_103678859675210_100000992894090_27304_266246 0_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/33846_144024805640615_100000992894090_203702_52612 72_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/24005_103678869675209_100000992894090_27305_177262 _n.jpg

mimit
05-03-2012, 14:09
bende dün bir arkadaşımın aracına 2 takım focal component montajı yaptım,başlarına bir iş gelecek diye aklım çıktı ama kazasız bir şekilde montajı tamamladık. bir takımı 1530 tl ye geldi bir şey olsa çok mahçup olurdum.

TanerHoca
05-03-2012, 14:17
yasin hondadaki şeridin rengi muhteşem.kimin aklına geldiyse tebrik ederim.:iyi2

mechanix
05-03-2012, 15:11
Kablo kalitesinin önemli olduğuna kesinlikle katılıyorum. Zaten hamama giren terler misali o kadar ekipman aldıktan sonra iyi kablo da almak şart.

Yasin CCK
06-03-2012, 14:04
yasin hondadaki şeridin rengi muhteşem.kimin aklına geldiyse tebrik ederim.:iyi2

Bizim aklımza geldi :D

Kardeş araç diye paylaşmıştım hocam hatırlarsanız ;)

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/60087_144024458973983_100000992894090_203684_90182 9_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash2/63349_144024582307304_100000992894090_203692_82110 45_n.jpg

aRm
19-05-2012, 19:40
Yasin kardeş merhabalar... (:
Daha önceden konuşmuştuk bu konuda fakat aklıma bir soru takıldı, izninle sormak istiyorum.
Ana üniteyi değiştirdiğimizde gündüz farı vs. ayarlayamadığımızdan bahsetmiştin. Peki bu ana üniteyi değiştirdiğimizde tarih saat ayarını nasıl yapıyoruz ?
Gündüz farıydı, direksiyondan kumandaydı, şarkı adının yol bilgisayarında gözükmesiydi bunlardan geçtim de. Tarih ve saat ayarı ne şekilde yapılıyor buna aklım takıldı açıkçası. (:

Yasin CCK
19-05-2012, 20:08
Yasin kardeş merhabalar... (:
Daha önceden konuşmuştuk bu konuda fakat aklıma bir soru takıldı, izninle sormak istiyorum.
Ana üniteyi değiştirdiğimizde gündüz farı vs. ayarlayamadığımızdan bahsetmiştin. Peki bu ana üniteyi değiştirdiğimizde tarih saat ayarını nasıl yapıyoruz ?
Gündüz farıydı, direksiyondan kumandaydı, şarkı adının yol bilgisayarında gözükmesiydi bunlardan geçtim de. Tarih ve saat ayarı ne şekilde yapılıyor buna aklım takıldı açıkçası. (:

Selamlar :)

Bu konudan da bahsetmiştim. Saatide değiştiremiyoruz :D Ve benim gibi kutup başını sökmek zorunda kalırsan hem yanlış hemde yanıp sönen bir saatin oluyor :cilgin

Çözüm: Elektrikçiye uğrayıp kısa süreliğine orj. üniteyi takıp saati ayarlayıp geri çıkarmak ;)

mygold
19-05-2012, 20:17
yasin senın şeridide bu renk yapsak dıyecem tamam tamam ben kaçtım :kac

aRm
19-05-2012, 20:18
Bu kötüymüş bak... (:
Peki araca diagnoz cihazı ile falan bağlanıp herhangi bir müdahale yapılamıyor mu ? Ana ünite şart mı ?

Yasin CCK
19-05-2012, 20:18
yasin senın şeridide bu renk yapsak dıyecem tamam tamam ben kaçtım :kac

İyi yaptın hocam :D

Yasin CCK
19-05-2012, 20:19
Bu kötüymüş bak... (:
Peki araca diagnoz cihazı ile falan bağlanıp herhangi bir müdahale yapılamıyor mu ? Ana ünite şart mı ?

Bak onu bilmiyorum, olmaz derim olur mahçup olurum :D Denemek lazım ;)

aRm
19-05-2012, 20:27
Diagnoz ile müdahale edilip düzeltilebiliyorsa sorun yok. (:
Ama öbür türlü ne bilim bir tak bir çıkar.
Arkadaşın 308'i ile uğraşıyoruz, kimse kızmasın ama ana ünitenin verdiği ses saman gibi yahu. Bir de sene olmuş 2012 hala mp3 yapmakla uğraşmak falan garip geliyor bana, bir yeni şarkı çıkıyor hoppa komple baştan yeni cd yap. O yüzden hem ses kalitesi hem de SD kart ve USB'nin pratikliği açısından ana ünite değişimi şart.
Sadece anfi çıkışı ve usb, sd giriş sağlayıcının fiyatı ana ünite kadar tutuyor. Alınan sonuç ise ortalama bile değil giriş seviyesi bir ana ünitenin yanında.
Bu diagnoz ile tarih saat ayarı konusuna açıklık getirmek gerek... (:

Yasin CCK
19-05-2012, 20:30
Kızmaz kimse merak etme :D

Dediklerine katılıyorum :iyi

socrates(MeRiÇ)
20-05-2012, 10:52
Kızmaz kimse merak etme :D

Valla kızan çıkar mı çıkar :gül5:

mimit
20-05-2012, 22:04
Diagnoz ile müdahale edilip düzeltilebiliyorsa sorun yok. (:
Ama öbür türlü ne bilim bir tak bir çıkar.
Arkadaşın 308'i ile uğraşıyoruz, kimse kızmasın ama ana ünitenin verdiği ses saman gibi yahu. Bir de sene olmuş 2012 hala mp3 yapmakla uğraşmak falan garip geliyor bana, bir yeni şarkı çıkıyor hoppa komple baştan yeni cd yap. O yüzden hem ses kalitesi hem de SD kart ve USB'nin pratikliği açısından ana ünite değişimi şart.
Sadece anfi çıkışı ve usb, sd giriş sağlayıcının fiyatı ana ünite kadar tutuyor. Alınan sonuç ise ortalama bile değil giriş seviyesi bir ana ünitenin yanında.
Bu diagnoz ile tarih saat ayarı konusuna açıklık getirmek gerek... (:

:) ne yaparsınız yapın hangi ana üniteyi alırsanız alın orjinal bir cd de ki ses kalitesini mp3 te yakalayamazsınız,orjinal ana üniteyi güzel bir ses işlemcisi ile beslerseniz ve müzik kulağı iyi olan birisi ayar yaparsa piyasadaki bir çok ana üniteden güzel sonuç alabilirsiniz, bunu daha üst seviyeye çıkartmak için iyi bir ana ünite(ki bu bence alpine olmalı) + ses işlemci ile daha da güzel ses alırsınız,hazır yeri gelmişken de elde ettiğimiz sesi de kalite kaybı olmadan hoparlöre ulaştırmak lazım bunun içinde doğru seçilmiş kablolar lazım.

Saat konusuna gelince bagajdaki orjinal ana ünitenin kimseye zararı olmaz :) yada in dash alıp orjinal ana ünitenin altına yerleştirebilir. ekran açılınca orjinalide görmeyiz

mygold
21-05-2012, 08:47
saati ayarlayabilmek için direksiyon kontrol aparatını kullanabilirsınız. ama bu aparat kullandıgınız ana üniteyle(pioneer,alpine,sony gibi) uyumlu olmalı..o zaman bilgi ekranındaki ayarlara ulaşabiliyorsunuz.

Yasin CCK
21-05-2012, 09:22
saati ayarlayabilmek için direksiyon kontrol aparatını kullanabilirsınız. ama bu aparat kullandıgınız ana üniteyle(pioneer,alpine,sony gibi) uyumlu olmalı..o zaman bilgi ekranındaki ayarlara ulaşabiliyorsunuz.

Aynen hocam, zaten o aparat oldumu eklediğimiz üniteye müdahale edilebiliyor. Benim bahsettiğim durum bu aparat olmaması halinde...

mygold
21-05-2012, 09:31
Aynen hocam, zaten o aparat oldumu eklediğimiz üniteye müdahale edilebiliyor. Benim bahsettiğim durum bu aparat olmaması halinde...
anladım yasın kardeş, demek istedigim aparatı alırsanız çogu zorluga gırılmemiş olur..

_ENGiN_
04-06-2012, 23:32
Bu benim ikinci peugeot arabam ses sistemine başlamadan önce imkan varsa kesinlikle kapı içşerine ses izalasyon mazemesi kullanılmalı..kısmetse suan proje araştırmam var bir kaç firma izo cam mazemesini tavsiye etti eğer kafama yatarsa projeyi sizinlede paylaşırım.

Yasin CCK
05-06-2012, 09:34
Engin hoşgelmişsin :)

Aracım bölümünde kendini ve aracını tanıtırsan sevinirim.

http://www.forumpeugeot.com/forumdisplay.php?19-Arac%FDm

Keyifli forumlar...

Ghost Hunter
12-06-2012, 10:21
Hocam ne çalarsan onu oyunuyor ;D

Bu arada söylemediğim bir kaç değişiklik daha var, oda süpriz ilerleyen zamanlarda fotoğraflarla açıklarım ;)

Ses sistemini yapan ustam bu işin piri, fuar için özel araç bile hazırlıyor. Bir iyileştirme işlemi yaptı kapılara ama ne yaptı tam olarak bilmiyorum.

Yaptığı işlerden birine örnek ;

http://img99.imageshack.us/img99/6013/30941902.jpg

ah ahhhhh bu resimleri gördümü cız etti içim cadence beast master yarışma serisi şampiyon bası aracıma 1 adet koyucaktım yalnız kendisiyle beraber birçok eksileride olucagı için koyamadım deli bastır yaram deşildi şimdi resimlerdeki arabayı lime lime parçalıcak güçtedir zaten montajı yada tercih sahibi çok büyük yanılgı içersindeler 1: o basları o anfiler çalıştıramaz 2: o baslar o aracı parçalar 3: enaz 2 tane 60 amper akü lazım vs vs neyse görüntüye bak çay kahve iç o kadar hoşşş

FKZ
30-07-2012, 10:25
Arkadaslar merhaba, aracimda 2 din teyplerden var, uretici sayfasinda subwoofer baglantisi oldugu belirtilmis. Bagaja ihtiyacim oluyor cocugun esyalari vs o yuzden aracin icinde birseyler istiyorum. Asagida linkini verdigim tarzda sub kullanan var mi?
amfi kendi icinde, uygun boyutlar ve kablolu kumanda ile bass seviyesinin ayarlanabilmesi beni cezbediyor. 150$ civari bir fiyata gelecek iscilik haric. Yorumlarinizi beklerim.

http://www.rsteknoloji.com/Focal-SB-20-BUS-20cm-Aktif-Koltuk-Alti-Subwoofer,PR-1763.html

EmRaH.
30-07-2012, 10:34
Fiyatı inanılmaz pahalı ve verim alabilecegini hiç sanmıyorum bu cihaz ile hocam .. bu fiyata komple tesisat kuruluyor zaten :)

Sizin yapacagınız tek şey 4 kapıyada mid bass almak keyifle o zaman müzik dinleyebilirsiniz

parkmen
30-07-2012, 10:43
Emraha sonuna kadar katılıyorum bu fiyata tesisat kuruyoruz biz Türkiye'de

FKZ
30-07-2012, 11:17
150$ a komple tesisat kuruluyor mu? Burda iscilik cok pahali amfi ve hoparlor isine girersem tuzluya kacar baya :) Servis disi yaptiramiyorum garanti sartlarindan dolayi.

parkmen
30-07-2012, 11:34
ufak çaplı amatör bir tesisatı kartalda azeri güven kuruyor.

BZK
30-07-2012, 12:04
torpido altı baslar var ama sadece sürücü tatmin ediyor bildiğim karadıyla.sizin aracınız 308 di bagaja en küçüklerinden kicker L serisi bir bas alsan 20 cm bence önlerde 1takım kompak mid alsanız 4 kanallı amfiyide koltuğun arkasına montaj yaparsınız basıda sağ veya solda kenar boşluguna tamamdır bagajdanda yer kaybetmemiş olursunuz.

BZK
30-07-2012, 12:07
ufak çaplı amatör bir tesisatı kartalda azeri güven kuruyor.

:gül5::gül5::gül6: sen çok yaşa abiya :D

FKZ
01-08-2012, 17:46
Simdilik varolanla yetinecek gibiyiz. 150 dolarlik sub a 180 dolar is iscilik istedi servis :D

mimit
01-08-2012, 20:52
Ben bu slim bass lardan kullanıyorum,ilandaki ürün focal olması sebebi ile muhteşem tabi ki ama farklı alternatiflerde mevcut, 30 cm lik bir bass gibi ortalığı inlettikleri söylenemez ama iş görmez ürünlerde değiller, bende bagaj lazım olduğu zaman 30 cm lik kocaman subwoofer ı eve alıp küçük olanla idare ediyorum.

Linkteki ürün haricinde bir ürün tavsiyem daha olur size oda powerbass ın 30 cm lik slim sub woofer ı dır, 30 cm lik yapısı ile son derece tatminkar slim yapısı sayesinde de bagajı öldürmüyor,şahsen elimdeki iki bass tan kurtulup bu üründen almayı planlıyorum böylece bu sök tak işinden de kurtulurum diyorum kendi kendime.

link teki üründen 150$ a almak gibi bir imkan varsa bende istiyorum.Focal hayallerimi süsleyen bir markadır.işcilik için ücret çok söylenmiş,dışarıda servise nazaran bu işi tam anlamıyla profesyonelce yapan yerler var onlar daha uygun ücretle montajı yapacaklardır.

FKZ
02-08-2012, 05:55
Mimit selam, oncelikle aciklaman icin tesekkurler. Bir sekilde gonderebilme imkanim olsa 1 degil 10 tane de alabiliriz sorun degil ama gondermesi mesele. Burda malesef iscilik herseyden degerli onun icin boyle fiyatlar. Disarda servise garanti sorunlari yuzunden yaptiramiyorum. Herhangi bir sorun durumunda araci garanti disi birakabilirler. Mesela daha dun garantinin nimetlerinden faydalanip sogutma pompasini bes kurussuz degistirdim.

Isin asli surdaki baslari dinleyince is gorecekmis gibi geliyor da; http://www.youtube.com/watch?v=NnhHR7QdeaA
ama dedigim gibi cihaz bedelinin uzerinde montaj bedeli prensipte bana ters :)

Bu arada ufak bir duzeltme benim 150$ diye bahsettigim focal marka degildi simdi baktimda focal de 250$ Ben basta ornek olmasi acisindan gondermistim linki.

mimit
02-08-2012, 21:16
benim almak istediğim ve dinlediklerim içinde en çok hoşuma giden bu ürün oldu,daha iyileri vardır yoktur tartışılır sonuç olarak bir zevk meselesi ve ürünlerin tonlamaları farklılık gösteriyor.

http://www.powerbassusa.com/s-12t-s-12td-thin-mount-12-subwoofer

mimit
12-08-2012, 22:14
bugun gene rahat duramadım ufak bir değişikliğe gittim aracın ses sisteminde, arka kapılarda kullandığım hertzler sürekli tweetları patlatınca değiştirmek şart olmuştu, 13 lik ürünlerden vazgeçip gerekli tadilatı yapıp 16 cm lik bir ürün kullanmaya karar verdim,işler ise tahmin ettiğimden kolay ilerledi çünkü 13 cm lik yuvayı sökünce ek hiç bir şeye gerek kalmadan 16 cm lik vibe slick matrix( slick6 v2) leri yerlerine cuk diye oturdu böylece ek maliyetten de kurtarmış oldu beni. tweetlerden daha iyi verim alabilmek adına kapıyı kesmeye karar verdim yaptık ve oldu.

http://img843.imageshack.us/img843/291/20120812154636.jpg

http://img214.imageshack.us/img214/5092/20120812154217.jpg

http://img835.imageshack.us/img835/5306/20120812154942.jpg

http://desmond.imageshack.us/Himg717/scaled.php?server=717&filename=20120812154913.jpg&res=landing

http://img26.imageshack.us/img26/1880/20120812155238.jpg

http://img339.imageshack.us/img339/1694/20120812155709.jpg

http://img201.imageshack.us/img201/7478/20120812155823.jpg

mygold
12-08-2012, 22:35
daha kuvvetli ses alacaksın artık mehmet.. akustik açıdan guzel sonuç verir gule gule kullan ;)

mimit
12-08-2012, 22:42
sonu yok bu işin abi, bu kısmı çözüme kavuşturduk ya şimdide bass ı biraz daha mı kuvvetlendirsem diyorum :) ama öncesinde güzel bir ses yalıtı şart oldu artık.

TanerHoca
12-08-2012, 22:48
hayırlı olsun mehmet.güle güle kullan.
fotoğraf da hoş olmuş. :havali

mimit
12-08-2012, 23:26
hayırlı olsun mehmet.güle güle kullan.
fotoğraf da hoş olmuş. :havali

fotoğraftaki kişi ben değilim Taner abi, montajı yapan arkadaşım :) yakında sub woofer kabinine girip oradan fotoğrafımı çek derse şaşırmıycam.

Yasin CCK
13-08-2012, 08:08
Hayırlı olsun, güzel işlem :iyi

Bass'ı kuvvetlendireyim diyorsan Kicker öneririm, serttir bass'ı, kullanıyorum memnunum ;)

mimit
13-08-2012, 11:42
şuan kullandığım powerbass dan da çok memnun um aslında sesi tam istediğim toklukta, şuan için yeterlide ama işte malum bir kere başlayınca insan duramıyor, seçenek çok acelemiz yok önceliklerim bu sefer biraz daha ciddi markalarda focal gibi :)

orhun57
02-09-2012, 22:50
Merhaba arkadaşlar. Bende ufak çaplı bir değişiklik daha doğrusu bir iyileştirme düşünüyorum ses sistemi için. Önerilerinize ve bilgilerinize gerek duyuyorum ve önem veriyorum. Konuyu okudum ama benim düşündüğümü kimse yapmamış olduğu için sizlere bir kaç sorum olacak. Ben aracın orijinal hoparlörlerini hiç ellemeden pandizota bir komponent takımı almayı ve aldığım takımı bir amfiye bağlayarak kullanmayı düşünüyorum. Yani orijinal hoparlörleri amfiye bağlamayacağım. Subwoofer almak gibi bir niyetim yok yani hiç değilse şimdilik. Düşündüğüm sistem ne kadar işe yarar sizce? Düşündüğüm gibi bir iyileştirme olur mu? JBL GTO 6508C 16cm Mid Bass Takımı düşündüm komponent olarak, amfi olarak sanırım pahalıya kaçmadan jameson gibi ürünlerle yetineceğim. Birde merak ettiğim şeylerden biride mid bassların ayrı ayrı değilde iç içe olduğu 2, 3 veya 4 yollu hoparlörlerin farkı nedir oval olanlar veya yine yuvarlaklar (Coaxial denilenler) yani daha mı iyidir daha mı kötüdür?

mygold
02-09-2012, 22:59
coaksiyel hoparlore anfi baglanamaz companent almanız lazım. anfiyi iyisinden alırsanız daha pürüzsüz ses alırsınız. pandizota mid takımı iyi olablir ama sesi agırlıklı arkadan almış olursunuz. bu yuzden önlerede bir takım companent takarsanız ses akustiğini yakalayabilirisiniz.

orhun57
02-09-2012, 23:26
coaksiyel hoparlore anfi baglanamaz companent almanız lazım. anfiyi iyisinden alırsanız daha pürüzsüz ses alırsınız. pandizota mid takımı iyi olablir ama sesi agırlıklı arkadan almış olursunuz. bu yuzden önlerede bir takım companent takarsanız ses akustiğini yakalayabilirisiniz.

Öncelikle teşekkür ederim. Bazı coaxial olanların açıklama bölümünde amfi ile kullanılır yazıyordu bende hepsini öyle sanıyordum. Benim kapıları ellemek istemememin sebebi baya zor bir işlem olduğundan dolayıydı herkes karışık ve zor işlem olduğunu söylemiş bende ondan çekindim. Yani ben onları pandizota koyarsam sanırım önler yetersiz kalacak ve müzik sanki tamamen arkadan geliyormuş gibi olacak. Doğru mu anladım?

mygold
02-09-2012, 23:40
Öncelikle teşekkür ederim. Bazı coaxial olanların açıklama bölümünde amfi ile kullanılır yazıyordu bende hepsini öyle sanıyordum. Benim kapıları ellemek istemememin sebebi baya zor bir işlem olduğundan dolayıydı herkes karışık ve zor işlem olduğunu söylemiş bende ondan çekindim. Yani ben onları pandizota koyarsam sanırım önler yetersiz kalacak ve müzik sanki tamamen arkadan geliyormuş gibi olacak. Doğru mu anladım?
yardımcı olduysam sevınırım.
on kapılara işlem yapmak oyle zannetiğiniz kadar zor bir iş degıl iyi bir usta bulursanız ön kapılara guzel bir yalıtımla hoparlorleri yerleştirecektir ama profesyonel bir usta olması iyi olur.
ses akustiği açısından önlerede companent takmak iyi olacaktır.

orhun57
03-09-2012, 00:08
yardımcı olduysam sevınırım.
on kapılara işlem yapmak oyle zannetiğiniz kadar zor bir iş degıl iyi bir usta bulursanız ön kapılara guzel bir yalıtımla hoparlorleri yerleştirecektir ama profesyonel bir usta olması iyi olur.
ses akustiği açısından önlerede companent takmak iyi olacaktır.

Anladım. Yani benim iki takım kompenanta ihtiyacım olacak. Biri ön kapılara diğeri de pandizota. Bir de öğrendiğim kadarıyla bizim orijinal ana ünitenin amfi çıkışı bulunmuyor eklenmesi gerekiyor bu parçayı temin edebileceğim bir yer var mı yoksa bu her yerde kolay bulabileceğim birşey mi? Düşündüğüm kompenant takımı ( JBL GTO 6508C 16cm Mid Bass Takımı ) hakkında görüşleriniz nedir acaba yeterli olur mu?

mygold
03-09-2012, 07:51
Anladım. Yani benim iki takım kompenanta ihtiyacım olacak. Biri ön kapılara diğeri de pandizota. Bir de öğrendiğim kadarıyla bizim orijinal ana ünitenin amfi çıkışı bulunmuyor eklenmesi gerekiyor bu parçayı temin edebileceğim bir yer var mı yoksa bu her yerde kolay bulabileceğim birşey mi? Düşündüğüm kompenant takımı ( JBL GTO 6508C 16cm Mid Bass Takımı ) hakkında görüşleriniz nedir acaba yeterli olur mu?
ana üniteye anfi çıkış aparatı alıp takarsanız sıkıntı kalmaz. bu parçayıda montajı yaptıracagınız usta temin edecektir. kompanentte seçimınde yelpaze cok geniş. seçim aslında para durumuna bakıyor. maddi durum iyi ise focal yada dls alın derim..

orhun57
03-09-2012, 08:35
ana üniteye anfi çıkış aparatı alıp takarsanız sıkıntı kalmaz. bu parçayıda montajı yaptıracagınız usta temin edecektir. kompanentte seçimınde yelpaze cok geniş. seçim aslında para durumuna bakıyor. maddi durum iyi ise focal yada dls alın derim..

Fiyatlarına baktım biraz önce düşündüğüm bütçenin üzerinde. Daha alt seviyelerle yetineceğim en azından şimdilik belki daha sonra geliştiririm. Tekrar teşekkür ederim.

orhun57
03-09-2012, 08:35
Anadolu yakasında arabama zarar vermeden bu işleri halledebilecek önerdiğiniz bir usta var mı?

orhun57
27-09-2012, 11:11
Aracımda ki müzik sistemi üzerinde değişimler yapıp kaliteli ve doyurucu bir sistemi yakalamak istediğimi daha önceden belirtmiştim fakat ben bu konularda fazlasıyla pimpirikli biri olduğum için vazgeçtim :) Aslında vazgeçtiğim şey amfi ve kompanent olayı. Oradan buradan çekilecek kablolar, amfinin yeri (Bass düşünmüyordum eğer olsaydı kabine takardım) gibi sorunlar beni caydırdı. Şimdi ise arabanın orijinal hoparlörlerinin yerine daha kaliteli hiç değilse yüksek seslerde bozulma yapmadan çalabilecek hoparlörler takmayı düşünüyorum amacım yüksek bass veya daha yüksek bir ses değil zaten şuan bile en yüksekte dinlemeyi kaldıramıyorum :)
Şimdi asıl soruma gelecek olursam (biliyorum çok uzadı) aracımın ön ve arka hoparlör yuvalarına amfiye bağlamadan kullanılan coaxial hopalör takılır mı ve düşündüğüm gibi verimli olur mu? ve şuan kullanılan hoparlörlerin çeşidi nedir tam olarak?

Yasin CCK
27-09-2012, 12:07
Şimdi asıl soruma gelecek olursam (biliyorum çok uzadı) aracımın ön ve arka hoparlör yuvalarına amfiye bağlamadan kullanılan coaxial hopalör takılır mı ve düşündüğüm gibi verimli olur mu?

Kesinlikle olmaz. İstersen en kaliteli hoparlörü tak amfi olmadan verimli ses alamazsın.

orhun57
27-09-2012, 12:21
Kesinlikle olmaz. İstersen en kaliteli hoparlörü tak amfi olmadan verimli ses alamazsın.

Peki pandizota iki oval koysam bir etkisi olur mu Yasin abi? Birde teybin çıkışı var mı yeterince?

Yasin CCK
27-09-2012, 12:24
Peki pandizota iki oval koysam bir etkisi olur mu Yasin abi? Birde teybin çıkışı var mı yeterince?

İşte o hiç olmaz :) Ses daha çok bozulur. Ses sistemi konusunda yapılan en yaygın yanlıştır. Hoparlörü çoğaltarak veya güçlendirerek daha güzel ses alınmaz. Mutlaka amfi ile desteklenmesi gerekir.

orhun57
27-09-2012, 12:33
Onun içinde oradan buradan kablolar bagaj olacak perşembe pazarı yapmıyorum hiçbir şey tamam :)

mimit
27-09-2012, 14:40
İyi bir usta bulursanız işçiliği ile sizi hayretler içinde bırakacak ortalıkta ne kablo gözükür nede herhangi bir alet ha ama tabi bunun da bir maliyeti olur.örnek olarak yapı olarak küçük bir amfi alınıp sağ ön koltuğun altına yerleştiril bilinir,ileride subwoofer koymak isterseniz bunun içinde slim subwoofer lar dan tercih edebilirsiniz.burada da gene güzel bir işçilik ile koltuk altı yada bagajda hacim kaybına sebep olmayacak şekilde yada slim olduğu için min. kayıpla bu işi çözebilir aracınıza binerken de daha kaliteli ve güzel müziğin tadını çıkartabilirsiniz.

orhun57
27-09-2012, 14:55
İyi bir usta bulursanız işçiliği ile sizi hayretler içinde bırakacak ortalıkta ne kablo gözükür nede herhangi bir alet ha ama tabi bunun da bir maliyeti olur.örnek olarak yapı olarak küçük bir amfi alınıp sağ ön koltuğun altına yerleştiril bilinir,ileride subwoofer koymak isterseniz bunun içinde slim subwoofer lar dan tercih edebilirsiniz.burada da gene güzel bir işçilik ile koltuk altı yada bagajda hacim kaybına sebep olmayacak şekilde yada slim olduğu için min. kayıpla bu işi çözebilir aracınıza binerken de daha kaliteli ve güzel müziğin tadını çıkartabilirsiniz.

Küçük amfilerin fiyat aralığı nedir?

mimit
27-09-2012, 15:20
Marka ve çıkış güçlerine göre dah doğrusu sah,p olduğu teknolojiyegöre fiyatı tabi ki fiyatı değişecektir ama 150 tl den başlar ve binlerce liraları bulan seçenekler çıkar önümüze.

orhun57
27-09-2012, 21:46
Marka ve çıkış güçlerine göre dah doğrusu sah,p olduğu teknolojiyegöre fiyatı tabi ki fiyatı değişecektir ama 150 tl den başlar ve binlerce liraları bulan seçenekler çıkar önümüze.

İlerleyen zamanlarda yaptırabilirim iyi bir usta bulduğum taktirde yoksa asla yapmam. Şimdilik daha öncelikli şeyler var. Herkese teşekkür ederim bilgilendirmeler için.

TanerHoca
30-10-2012, 09:15
resim ekleyemiorum yardımcı olun lütfen

http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?2584-Foruma-Resim-Eklemek-(Video-ile-Anlat%FDm)

orhun57
25-11-2012, 13:37
Değerli abilerim kardeşlerim sizlere bir kaç sorum var. Uzun zamandır arabada usb, aux veya sd kart girişinin eksikliğini hissediyorum araba git gide cd çöplüğüne döndü sizde beni bu konuda anlıyorsunuzdur eminim. Bir kaç gün önce aracıma usb-aux-sd box taktırdım ve sonuç rezalet çünkü piyasadaki hiçbir markanın boxı araca uyumlu değil felaket cızırtı yapıyor. Alacak olanlara düşünenlere duyurulur. Sözü fazla uzatmadan konuya geleyim.
Bizim aracın orijinal teybini sökmeden alttaki boş çekmeceye pioneer (mh-1400) veya sony (dsx-a30) düşünüyorum bu iki modelde mekaniksiz yani cd desteği yok. Bundan dolayı fiyatları çok uygun, görüntü olarak altta üstte cd girişinin olmayacak oluşu beni cezbediyor. Orijinal teypten vazgeçemiyorum onunda çalışır durumda olmasını gerektiğinde cd takıp çalışmasını istiyorum, yani hoparlörler her iki teybe de bağlı olacak bu durumda hangi çalışırsa onu kullanacak. Bütün yazıları ve uygulamaları inceledim benim dediğimi yapanı görmedim bu sistem olur mu herhangi bir sıkıntı ile karşılaşır mıyım? Yardımınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

mimit
25-11-2012, 21:25
dediğin gibi bir sistem mümkün tabi ki ama direk sök tak şeklinde olaya yaklaşılırsa sıkıntılı bir kullanım süreci olabilir. Her şeyden önce alacağın teyplerinde cd çalma özelliği olsun bence neden dersen en kaliteli mp3 dosyasında bile cd deki kaliteyi yakalayamazsın, görüntü olarak cd girişi görünmesin diyorsan ona göre hareketli kapaklı bir model düşünülebilir.bunun la birlikte değişen teyp ile birlikte direksiyon altındaki kumandan bir nevi devre dışı kalacak.

bir başka konusu ise hoparlörler yeni alacağın ana ünitenin ses çıkışları aracının hoparlörlerine fazla gelecek biraz yüksek seste hoparlörleri patlatmak mümkün öncesinde oluşacak hırıltılara değinmiyorum bile kısık seviyelerde dinlersen sıkıntı yok. bunun için hoparlörlerin değişmesi şart burada gene bir negatif durum oluşuyor bu seferde orijinal teybinden cd dinlemek istediğinde hoparlörlerin yüksek güçte olacağından yüksek seste teybin çıkışlarına zarar verebilirsin.

İkisin ide sorunsuz kullanmak imkansız değil ama montaj yapacak ustanın bayağı bilgili ve tecrübeli olması lazım,yeni tesisat falan çekmek gerekebilir.bu tarz durumlarda maliyeti yükseltecektir.

onun için cd çalarlı güzel bir ana ünite ile sadece müzik işini halledip, aracın orijinal teybi ile de araç ayarlarını ve yol bilgisayarını kullanmak çok daha sağlıklı olacaktır.

orhun57
25-11-2012, 22:19
Demek istediğinizi anladım yani yeni bir teyp alıp (cd-usb-aux destekli) orijinal ana ünitenin hoparlör bağlantılarını bu teybe takmak daha iyi bir çözüm. Orijinal teyp sadece araç özelliklerini yeni teypte ses sistemini kullanacak. Amfisiz kullanım için hoparlör öneriniz var mı peki? Bu işlemlerden sonra araca kendinden amfili yani aktif sub takmayı düşünüyorum bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktı. İstediğim teyplerin çoğunda sub kontrolü olduğu için bir nevi crossover görevi görüp bası sadece subwoofera aktarmayı düşünüyorum. Bu konuda görüşünüz nedir doğru mu düşünüyorum? Çok soru soruyorum çünkü pek bilgili değilim açıkçası.

mimit
25-11-2012, 23:00
amfisiz kullanım için en güzel çözümler bence coaxial hoparlörler, hoparlör tavsiyesinde bulunabilirim tabiki ama bu işler bütçe ile doğrudan alakalı biliyorsunuz, akla ilk gelen ve heryerde bulabileceğiniz markalar Jbl ve pioneer dır, bunların dışında ben size Alpine başta olmak üzere,Massive Audio,FLİ, Vibe , Digital Desing, Powerbass, hertz gibi alternatif ve kaliteli markaları önerebilirim,çıtayı biraz daha da yüksetmek mümkünse maddi olarak Focal ve DLS gibi markalarda düşünülebilir.

Sub taktığınıız zaman hoparlörlerden bassı alıp, mid ve tiz i yüksletmek lazım burada seçeceğiniz ana ünitenin bu işlevi çok önemli. çünkü normalde amfisiz kullanımlarda coaxiel hoparlör bas,tiz ve mid alınan bir sistem olarak yeterli oluyor ve en net insan sesini coaxiel ler den alıyoruz,ancak işin içine sub girdiğinde yüksek ses seviyelerinde bu 3ü bir arada arkadaşlar biraz su koyuveriyor bunun içinde ana ünitenin başarılı bir e.q sistemi olması gerekiyor.Aktif subların çoğunda analog sub kontrolü de oluyor bir yerde avantajlı olabilir bass ayarı açısından.

orhun57
25-11-2012, 23:10
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim çok yardımcı oldu. Teyple beraber hoparlörleri değiştirme kararı aldım. Benim bir de sorunum var şu arka kapılardaki hoparlörlerle başım belada. Arabamı aldım alalı her bakımda kesin ve bakım haricinde de 2-3 defa servise gidip arka kapıdan gelen sesleri şikayet ettim ve sağ olsunlar her seferinde sesi kesilmiş bir şekilde teslim aldım. Aldım ama ne çare aldıktan 2-3 hafta sonra yine aynı ses, klipslerden dolayı oluyormuş bass çok açınca ses yapıyor herkes duymaz kimse de fark bile etmedi ama ben duyuyorum :) huyum kurusun. Neyse bu durum beni bıktırdı bende arka hoparlörleri iptal edip pandizota iki tane oval alayım dedim ama emin olamıyorum bir türlü yararı mı olur zararımı olur bilemedim bir de hani olurda arkaya biri oturursa adamın beynini sarsmak gibi olmasın. Bildiğim kadarıyla siz birde güçlendirdiniz arka hoparlörleri nasıl peki ses olmuyor mu?

mimit
25-11-2012, 23:29
arka kapılarda 13 cm lik hoparlörler var orjinal olarak bende önceleri 13 component kullanmıştım ama sonra bir kaç sıkıntı olunca ve akustiği yakalayamayınca kapıları gerekirse kesip 16 cm lik hoparlör koymaya karar vermiştim ki 13 lük yuvaları sökünce 16 lık slim komponentler direk yerine oturdu. ben slim ürün kullandığım için sorun yaşamadım,bunun için sizde arka kapılarda slim ürünler tercih ederek 16cm lik hoparlörler kullanabilirisiniz, ben bagajı sık kullandığım için pandizoptu kesmek pek işime gelmedi açıkcası pandizotu kesmektense kapıları kestim :) tweetler için :)

arka kapılardan gelen sesi biliyorum çok can sıkıcı, aslında ses yalıtımı en güzeli ama biraz masraflı oluyor,sesten kurtulmak için kapı içlerindeki bazı bölgeleri sert süngerler ile besleyerek bu seslerden kurtula bilirsiniz.süngerler sert olmalı çünkü plastiğe baskı yapıp hareket etmesini engellemeli. ayrıca kapının alt tarafından ve direğe yakın olan taraftan yani gözükmeyecek yerlerden bir iki vida da atıla bilir daha da sağlam tutması açısından ama zayıf yerleri desteklemeden buda pek fazla bir işe yaramaz.aynı sorun yeni golfler de de var herkes malzemeden çalmaya başlamış :)

orhun57
25-11-2012, 23:44
Fark ettim dün test sürüşünü yaptım yeni golfün benim aracım hiç değilse ilk bakıma kadar tık etmedi sıfır arabada bile tıkırtı yapıyor. Bilgiler için tekrar teşekkür ederim bu ay içinde sistemi güçlendireceğim buradan yazar yapılanları hakkında bilgi veririm :)

mimit
25-11-2012, 23:54
şimdiden hayırlı olsun,işlemler bittiğinde arabada müzik dinliyerek yolculuk yapmak eminim çok daha güzel bir hal alacaktır.

orhun57
26-11-2012, 00:10
Umarım öyle olur :)

mimit
26-11-2012, 00:16
öyle olmazsa daha iddiali bir sistem kurarız :D

anil007
26-11-2012, 12:18
http://www.youtube.com/watch?v=XpO2SXYfen4

İlgili videodaki pioneer avıc-hd3 serisini nerden ne kadara temin edebiliriz arkadaşlar bilen var mı?

orhun57
26-11-2012, 14:18
m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=87365787.

Telefondan yaziyorum ilani fiyati yuksek bu fiyata deger mi bilemem acikcasi orasi size kalmis.

anil007
26-11-2012, 14:31
m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=87365787.

Telefondan yaziyorum ilani fiyati yuksek bu fiyata deger mi bilemem acikcasi orasi size kalmis.

Tahmin ettiğimden çok pahalı gerçekten en fazla 1500 civarıdır diye düşünmüştüm. Bu ürün sizce iş görür mü?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-oto-arac-peugeot-308-orjinal-multimedia-dvd-usb-navigasyon-bluethooth-lu-96565043/detay/

orhun57
26-11-2012, 17:02
öyle olmazsa daha iddiali bir sistem kurarız :D

Sanki kasıtlı yapıyormuş gibi bugün sağ hoparlör patladı :) hemde garantisi yeni bitti bilerek yapıyor kerata :) ufak tefek öncelikler var onlar bitsin halledeceğim.

orhun57
26-11-2012, 17:11
Tahmin ettiğimden çok pahalı gerçekten en fazla 1500 civarıdır diye düşünmüştüm. Bu ürün sizce iş görür mü?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-oto-arac-peugeot-308-orjinal-multimedia-dvd-usb-navigasyon-bluethooth-lu-96565043/detay/

Fena değil gibi gözüküyor mağazada tanıdık geçenlerde bolca sohbet ettim sahibi ve oğluyla ama işlerini bilmiyorum yani tavsiye ediyorum sanmayın. Açıkçası bu tür ürünleri kullanan çok kişi var forumda ve çevrede ama ben bu kadar parayı gidip ne olduğu belirsiz bir markaya vereceğime giderim pioneer double din, kenwood double din veya sony alırım çünkü bunların kalitesine asla yaklaşamazlar. Gerekli apartlar temin edilip direksiyon kumandası ve bilgi ekranınada ulaşılır. Bu başlıkta double'lar hakkında fazlasıyla bilgi mevcut http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?1153-PEUGEOT-308-quot-DVD-quot-quot-Navigasyon-quot-quot-Double-Din-quot-quot-Bluetooth-quot

mimit
27-11-2012, 12:10
mutimedya öğelerin kullanılan işlemciler ve ram önem arz ediyor,desteklenen formatlar tamam ama dosyalar arasındaki kalite farkı sıkıntı yarata biliyor.

Pioneer gerçekten güzel ürünler çıkartıyor ama fiyatları çok fazla geliyor bana herhangibi bir modelde sandece navigasyon farkı 400 500 tl yi bulabiliyor,ayrıca araç ayarları için gene orjinal ana ünitenin araç üzerinde biryerlerde olması gerekiyor direksiyon kumandası bir modül ile ürünle uyumlu hale gelebiliyor.Benim aracımın tesistı yapan arkadaşımda sürekli takalım diyor ama dediğim gibi araç ayarları biraz kafamı kurcalıyor,ayrıca çerçeve montajı yapıldığında göğüsteki bütünlük kayboluyor, bunun yerine çin malı birebir uyumlu modeller daha cazip oluyor benim için,aydınlatma renklerine kadar aynı,araştırdığınız zaman bu ürünlerinde hatrı sayılır rakamlara hatrı sayılır özellikte cihazları var. ama karar tabi ki kullanıcının.

Yasin CCK
04-12-2012, 23:53
Bass mı :kac

http://www.youtube.com/watch?v=g2orFIkA2LI

mimit
05-12-2012, 10:31
Bass mı :kac

http://www.youtube.com/watch?v=g2orFIkA2LI

sonra bütün plastik aksamlardan ses geliyor diye şikayet ediyorlar :gül5:

Abdullah
05-12-2012, 10:32
yok yok bunlar etmez çünkü bu sistemi yapmasada daciadan ses geliyor :D

Yasin CCK
05-12-2012, 10:36
sonra bütün plastik aksamlardan ses geliyor diye şikayet ediyorlar :gül5:

yok yok bunlar etmez çünkü bu sistemi yapmasada daciadan ses geliyor :D

:cilgin :gül4:

mimit
19-12-2012, 01:34
Merhabalar forum üyeleri gün geçmiyorki şeytan dürtmesin,bu dürtmlerin sonunda tabi kapsamlı bir araştırma hesaplama kargolama ve montajlama işlemi gerçekleşmesin.

malumunuz aracımda ki ses sistemini güçlendirmek için JBL 5355 anfi kullanıyordum,ürün gayet tatminkar ama dedim ya şeytan dürttü,daha güçlü bir sistem istiyorum artık dedim ve araştırmaya başladım ilk önce gene tak amfi ile devam etmek istedim 5 kanal lar arasında git gel ler yaşadım sonra olayı iki adımda çözmeye karar verdim ilk adım da componentleri daha sağlıklı beslemeyi tercih ettim, bir çok marka ürünü inceledim videolarını izledim, rakamlar tercihlerimi etkiledi falan derken kaçırmamam gereken bir fırsat çıktı karşıma Bu fırsatın adı :
AudioSystem Twister F6 380

http://www.trial-auto.ru/www/imgs/avtosound/amplifiers/audio_system_f6_380_big.jpg

Ürün 6 kanal, ileride sistem üzerinde değişiklik yapmak istediğimde bana bir çok açık kapı bırakan bir ürün, şimdilik subwoofer ı kanalları köprüleyip kullanacağım, daha sonra bass için ayrı bir anfi devreye girecek ve boşa çıkan kanallar büyük bir ihtimal mid olarak değerlendirilecek.

Yasin CCK
19-12-2012, 08:28
Mehmet anlayamadığım şu; ürünü aldın mı alacak mısın :)

mimit
19-12-2012, 11:28
Ürünü aldım, bir kaç saat içinde montajlanmış olacak.

Yasin CCK
19-12-2012, 11:30
Markayı bilmiyorum ama teknik kapasitesi yüksek. Güzel seçim :iyi

Hayırlı olsun...

mimit
19-12-2012, 11:38
teşekkür ederim yasin, Türkiye de bulamadık, bir kaç mağazanın sitesinde ürün var ama ellerinde yoktu,Almanya da ki akrabalar sağ olsunlar çok yardımcı oldular, sadece köprüleme olayı biraz canımı sıkıyor ama biraz bu şekilde idare edicez, cihaz tahmin ettiğimden pahalıya mal oldu bana :)

orhun57
19-12-2012, 11:45
Hayırlı olsun mehmet bey. Bende hala el atamadım bir sürü aksilik çıkıp duruyor.

mimit
19-12-2012, 11:51
Marka olarak Türkiye de pek bilinmiyor ama İtalyan malı ve dediğin gibi teknik kapasitesi benim için şuan yeterli, Vibe componenetler umarım güzel bir sonuç yakalayabiliriz,genelde ürünlerimi hep dinleyerek test ederek alırdım,bu ürün için böyle bir şansım olmadı ama her yerde çok övülmüş bir ürün, aslında aradığım şey Audison du ama okuduğum yazılar incelediğim forumlar aralarında pek bir fark olmadığı yönündeydi, ayrıca bu anfinin bir kaç ayrıntısı aynı sınıftaki audison dan bir adım önce çıkmasına neden olunca tercihim bu üründen yana oldu. Umarım güzel olur :D

mygold
19-12-2012, 11:52
çok kaliteli bir urun almışın mehmet bu ürünü biliyorum... hayırlı olsun.gule gule kullan..

mimit
19-12-2012, 11:59
Hayırlı olsun mehmet bey. Bende hala el atamadım bir sürü aksilik çıkıp duruyor.

O aksilikler bitmek bilmez zaten başka bir şeye niyetlenince,geç olsun ama güç olmasın.

çok kaliteli bir urun almışın mehmet bu ürünü biliyorum... hayırlı olsun.gule gule kullan..

Komple Focal sistem kurulana kadar yolu var Mücahit abi, Her alış verişten sonra bu son diyorum ama olmuyor bir türlü.

mygold
19-12-2012, 14:07
mehmet audio systemın cok guzel kompanentleride var. onlarla super bir sistem kurabılırsın.

mimit
19-12-2012, 15:53
evet yeni anfimiz araç üzerindeki yerini aldı,kötü hava şartlarında dolayı biraz acele etmek zorunda kaldım,koltuğun çift saclı bölümü delmek 15 dakika ma ve iki matkap ucuna mal olsa da şimdilik operasyon şimdilik tamam.

sesin değiştiği ilk anda hissettim çok daha güzel oldu, ayarları biraz daha kurcaladığım da daha iyi olacak sanırım ama tek başıma yağmurlu havada şimdilik bu kadar. kablolar biraz dağınık kaldı onlar içinde güzel bir spiral kablo düzenleyici alıp koltuğun alt tarafını da düzenleyince içime sinen bir sistem olacak.

http://img405.imageshack.us/img405/8722/20121219143420.jpg

http://img842.imageshack.us/img842/2563/20121219143432.jpg

mygold
19-12-2012, 17:04
oooo ses buralara kadar gelıyor mehmet... anfi iyi bir seçim oldu.kalite her zaman farklıdır...goruşmek dileğiyle..selamlar...

mimit
19-12-2012, 17:15
Teşekkür ederim mücahit abi,şimdi düşündüm de jant alacaktım ben :) gene ertelendi :)

mygold
19-12-2012, 18:14
18" jant lastiğin zaten şimdi pek tadı olmaz mehmet. mart nisan 'a kadar hem araştırır hemde parayı hazırlarsın daha rahat olur. ozaman gelınce buluşur konusuruz ..

emrexxcv
19-12-2012, 18:20
güle güle kullanın hayırlı olsun

mimit
19-12-2012, 21:19
18" jant lastiğin zaten şimdi pek tadı olmaz mehmet. mart nisan 'a kadar hem araştırır hemde parayı hazırlarsın daha rahat olur. ozaman gelınce buluşur konusuruz ..

18 değilde benim olayım 17 gibi mücahit abi :)

güle güle kullanın hayırlı olsun

Teşekkür ederim daha iyileri sizlerin ve müzik sevenlerin olsun.

converse10
19-12-2012, 21:56
cihaz gayet güzel ve başarılı inşallah kapasitör takmışsındır ilerde çok can sıkıcı sigorta kutusu ve marş motorunun yanmasına neden olabilir

mimit
19-12-2012, 22:16
1 faradlık bir kapasitör vardı ama yetersiz kaldığı için tekrar takmadım(çokta memnun değildim zaten), şuan için amfiye fazla yüklenmiyorum teybi de motoru durdurmadan önce kapatıp aracı çalıştırdıktan sonra açıyorum,bir iki güncelleme daha yapmak istiyorum onlardan sonra oluşacak güce göre kapasitör almak daha doğru olacak.

converse10
19-12-2012, 22:51
önceki aracımda ses sistemi vardı ben kapasitörle kullanıyordum oda cıkartmış yer kaplıyor diye sigorta kutusu kople yandı 1000tl masraf hani önerim güzel bir amfi almışınız 100-150tl'lık masraftan kacınmayın derım;)

mygold
19-12-2012, 22:56
önceki aracımda ses sistemi vardı ben kapasitörle kullanıyordum oda cıkartmış yer kaplıyor diye sigorta kutusu kople yandı 1000tl masraf hani önerim güzel bir amfi almışınız 100-150tl'lık masraftan kacınmayın derım;)
ismail dogru söylüyor mehmetcim elin kayar açarsın sesi en iyisi kapasitörü es geçme..

mimit
19-12-2012, 23:43
ES geçilecek bir konu değil zaten Mücahit abi, anfinin ayarları orta seviyede bile değil, alacağım mono anfiye göre kapasitör almam lazım ona da daha karar vermedim,2 el kapasitörü elden çıkartmakta çok büyük sıkıntı, ayrıca şuan piyasada çok fazla ürün var ama kaliteli ürün yok,arayış içindeyim,massive audio nun bir iki ürününü buldum, bunun haricinde de bir iki marka var aklımda.

mygold
20-12-2012, 00:15
ben bunu onerırım mehmet .bu marka iyidir.audisonda iyidir..
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-oto-arac-rockford-fosgate-kapasitor-88783516/detay

mimit
20-12-2012, 00:20
evet abi markayı biliyorum,aklımda olsun kullanılmamış uygun fiyatlı bulabilirsek çok daha güzel olur.

dincerk
20-12-2012, 00:25
kapasitör olarak cadence side öneririm yaklaşık olarak 2,5 senedir aracımda 2.5 farad kapasitörü var henüz bi sıkıntı çıkarmadı

mimit
20-12-2012, 01:01
kapasitör olarak cadence side öneririm yaklaşık olarak 2,5 senedir aracımda 2.5 farad kapasitörü var henüz bi sıkıntı çıkarmadı

Bende de cadance var ama pek memnun değilim 4 kanal kullandığım zaman bile pek sağlıklı çalışmadı ışıklarda kısılma oluyordu.

dincerk
20-12-2012, 02:25
yeterli gelmiyo olabilirmi acaba ? veya arızalı

gelçi bende büyültücem kapasitörü banada artık yetmiyo extra akü gerekmeye başladı
bendeki sistem kabaca şöyle 4 takım mid 2 takım coaxiel 38cm kicker l7 pionner ana ünite anfiler audiobahn mono anfi jbl streo anfiler (bu sistemin yarısı baglı ve 2.5 farad cadence var şuan söküldü tamamı yalıtımdan sonra extra akü ile kapasitörü büyültücem kısmet olursa)

mimit
20-12-2012, 02:44
Büyük bir ihtimal arızalı ürün gönderildi,çünkü dediğim gibi bass ı söküp sadece hoparlörlere yüklendiğim zaman bile tavan lambaları görsell bir show a girişiyorlardı. ürün arızalıydı yada sahteydi tam bilemiyorum ama işim görülmediği kesin, onun için biraz daha araştırma yaparak almayı düşünüyorum,ayrıca dediğim gibi sisteme bir anfi daha eklenecek ve kuvvetle muhtemel sub da değişecek öncelikel bunlara karar verip ona göre bir kapasitör almam gerekecek. 4 farad bana yeter de artar gibi ama diğer cihazları biraz daha netleştirmem lazım.

dincerk
20-12-2012, 02:59
olabilir sahte çok fazla var yada gönderimde bişeler olmuş olabilir bence sub değişecekse ondan sonra karar ver ben aldıgımda 30 cm 1000watt hertz vardı l7 den sonra sıkıntı olmaya başladı

ufkks
21-12-2012, 13:05
peki mevcut cd calar panalını söküp yerine multımedya yanı ekranlı olan navıtech de var sanırım %100 uyumlu yazıyor bunu takarsak aracın ekran moduyla uyumlu oluyormu ? taktıran varmı arkadaslar

orhun57
21-12-2012, 13:07
Piyasadaki çoğu ürün uyumlu oluyor ama taktırmadan denemekte fayda var tabiki.

mimit
21-12-2012, 14:48
%100 uyum yazısına dikkat edin genelde %100 montaj uyumu der, buda yer konusunda bir sıkıntı yaşamıyacağınız anlamına gelir,yeni nesil bu tip cihazlarda genelde direksiyon altındaki kumanda da iptal olmuyor yada çalıştırılması için ek bir parçaya gerek kalmıyor,

araçlara birebir uyumlu cihazlarda aslında çok fazla çeşit var,öyle ürünlere denk geldim harbinde çinliler yapmış dedim,örnek olarak verecek olursak gelişmiş model ürünlerde,aracın ayarlarını da bu üniteler üzerinden yapabiliyorsunuz ekranı ikiye bölüp yol bilgisayarı verilerini takip edebiliyor diğer kısımda ise medya bilgilerini görebiliyor ve kumanda edebiliyorsunuz.Bence %100 uyum budur. diğer türlü araç ayarlarını yapabilmek için orijinal ana ünitenin sökülüp takılması yada araç üzerinde başka bir yere taşınması gerekebiliyor.

mimit
25-12-2012, 18:55
Bugun slim bass ı yeniden araca koydum. birde video çekeyim dedim ama telefon ille video kaydı yapınca pek hoş olmamış videonun son 5 10 saniyesin de bass ayarı 0 ses ise 4.kademede. ve daha anfi ayarlarını tam oturtamadım. bir ara video kamera ile kayda alırsam sanırım performansı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=3tBiLrcvcCQ&feature=youtu.be

orhun57
25-12-2012, 21:56
Boyutuna göre baya başarılı bir bassa benziyor. Ses sistemi maalesef videodan pek belli olmuyor :(

Yasin CCK
25-12-2012, 22:02
Hayırlı olsun Mehmet.

Video kameranla ilgisi yok, ses sistemini maalesef hiçbir kamera ile tam olarak yansıtamazsın.

Abdullah
26-12-2012, 01:18
Yasin abininde dediği gibi video çekimiyle anlaşılmaz bencede ama işe yaradığını tahmin edebiliyorum bass ın hayırlı uğurlu olsun.

mimit
26-12-2012, 01:23
bass uzun zamandır var yahu , bu sıralar biraz bagaj lazım oluyordu da yer açtık :)

Abdullah
26-12-2012, 01:25
bass uzun zamandır var yahu , bu sıralar biraz bagaj lazım oluyordu da yer açtık :)

var olduğunu biliyorum mimit ;) takmışsın ya o yüzden hayırlı olsun dedim. Bu arada yan çevirip koltuğun sırtına doğru monte etsen pek yer kaplamaz diye düşünüyorum ama orası dayanır mı o ayrı mesele.

mimit
26-12-2012, 01:31
ön yolcu koltuğunun altına almayı düşünüyorum aslında,birde bir ışık belirdi aklımda ama orjinal hi-fili bir aracı incelemem lazım bagaj içindeki yerleşimi nasıl dır görmem lazım, yapılabilir bir sistemse bagaj içindeki plastik kapağı servisten alıp 25 likte bir sub alıp şansımı denemek istiyorum.

orhun57
26-12-2012, 01:35
ön yolcu koltuğunun altına almayı düşünüyorum aslında,birde bir ışık belirdi aklımda ama orjinal hi-fili bir aracı incelemem lazım bagaj içindeki yerleşimi nasıl dır görmem lazım, yapılabilir bir sistemse bagaj içindeki plastik kapağı servisten alıp 25 likte bir sub alıp şansımı denemek istiyorum.

Bende fotoğrafı vardı bulabilirsem eklerim. Bagajın sağ tarafında diye hatırlıyorum.

mimit
26-12-2012, 01:38
işte kapağın içide önemli Orhun, herhangibir yuva mı var yoksa free air şeklindemi çalışıyor port var mı falan, kimse okadar kurcalatmaz herhalde, aa serivisbox ta yok mudur ki ya detaylı şekli parçaları falan:)

orhun57
26-12-2012, 01:56
Vardır mutlaka vida kesitini koyan bunu da koyar herhalde :D :D

Yasin CCK
26-12-2012, 08:53

Hiç bu işe girme derim. Hem kapalı bir kutu ne çıkacağı belli değil hem de tam oturmaz bass tan zamanla gevşer, takır tukur ses yapar, her seferinde açılacak bir yer değil...

Nasıl soğuttum ama :cilgin

converse10
26-12-2012, 20:09
benim aracımda takılı navitech 217 f var tamemn uyumlu elektronik ve görsel olarak tamamen uyumlu öneririm.ikinci resimde aracın menülerine girme paneli
http://i1061.photobucket.com/albums/t464/converse994/20121024_141704.jpg
http://i1061.photobucket.com/albums/t464/converse994/20121024_141709.jpg

Furkann
13-01-2013, 13:08
Orjinal teybe amfi dönüştürücü takılıyormuş heralde bir zararı olur mu araca?
Eski aracımdan söktüğüm 1 aylık bass amfi kapasitor var onları takmayı dusunuyorum hafta ıcı ..

mimit
13-01-2013, 13:12
bir zararı olmaz,bir çok araçta kullanılan bir parça,sadece biraz iyisinden almaya özen göstermek lazım,parazitlenme olmaması için.

Furkann
13-01-2013, 13:18
bir zararı olmaz,bir çok araçta kullanılan bir parça,sadece biraz iyisinden almaya özen göstermek lazım,parazitlenme olmaması için.

Tamam abicim bir de kablosu falan var bende , montaj ücreti ne kadar vereyim ?

mimit
13-01-2013, 13:41
Kullanılacak rca dönüştürücüye ve ustanın işciliğine göre değişir ne söylesem yalan olur şimdi :)

Furkann
13-01-2013, 14:04
Kullanılacak rca dönüştürücüye ve ustanın işciliğine göre değişir ne söylesem yalan olur şimdi :)

tamam abi :)

orhun57
13-01-2013, 14:33
Alpine'nın da dönüştürücüsü var başka markalarında Alpine 80tl civarı idi.

Furkann
13-01-2013, 15:47
Alpine'nın da dönüştürücüsü var başka markalarında Alpine 80tl civarı idi.

kaliteli dönüştürücü kullanmak iyi olur heralde ses kalitesi açısından insallah vardır alpine ;)

mimit
13-01-2013, 22:48
Kalite önemli tabi ki ama komple sistem değişmeyecekse çok fazla sorun etmemek lazım. üzerinde frekans ayarı olsun kafi.

orhun57
13-01-2013, 22:56
Kalite önemli tabi ki ama komple sistem değişmeyecekse çok fazla sorun etmemek lazım. üzerinde frekans ayarı olsun kafi.

Mehmet abi dönüştürücü takıp amfi bağlanınca ve hoparlörler amfiye bağlı olmayınca yani sistemde sadece ekstra olarak bass varsa hoparlör çıkışları düşmüyor mu? yapacağımda değil meraktan soruyorum.

mimit
13-01-2013, 23:05
Bass gerekli gücü zaten anfi den alacak,ama zaten bass ın sesinden muhtemelen arka hoparlörlerin sesi duyulmaz :)

orhun57
13-01-2013, 23:18
Bass gerekli gücü zaten anfi den alacak,ama zaten bass ın sesinden muhtemelen arka hoparlörlerin sesi duyulmaz :)

Anladım abi.

Yasin CCK
16-01-2013, 10:38
Orjinal teybe dokunmayın bence. 2 ay önce aldığım 308 ime aktepe soundda ses sistemi yaptırdım. Gayet de memnunum. Hoperlör ebadına gelince de söktürdüpğüm için net biliyorum önler 16cm arkalar 13 cm. Bunların sesi iyi fakat taktırdıklarımın yanında midye kabuğu gibi kaldılar:)

Öncelikle hoşgeldiniz, verdiğiniz bilgiler zaten başlığımızda mevcut yine de teşekkür ederiz. Ayrıca hiç ellemeyin demek te doğru değil, uzun süre orjinal teyp ile kullandım sonra değiştirdim, arada dağlar kadar fark var.

Forum kurallarınızı okuyup madde 10 u yerine getiriniz.

http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?933-Forum-Kurallar%FD

InsMuh
02-03-2013, 11:55
Elimdeki amfili wooferı "aracın orjinal teybinde amfi çıkışı olmadığı için" nasıl bağlarım bana özet geçecek bir arkadaş var mı?

Yukarıda bir arkadaş rca dönüştürücü demiş, google dan arattım alakasız şeyler çıkıyor, bu parçanın tam adı nedir onu da belirtirseniz sevinirim.

iyi forumlar...

Furkann
02-03-2013, 12:27
Elimdeki amfili wooferı "aracın orjinal teybinde amfi çıkışı olmadığı için" nasıl bağlarım bana özet geçecek bir arkadaş var mı?

Yukarıda bir arkadaş rca dönüştürücü demiş, google dan arattım alakasız şeyler çıkıyor, bu parçanın tam adı nedir onu da belirtirseniz sevinirim.

iyi forumlar...

amfi dönüştürücü diye bişey var teypcilerde falan satılıyor onlarla bağlarsınız.

orhun57
02-03-2013, 12:31
Deck çevirici, amfi çevirici diye aratırsanız çıkar. Bu parça amfi çıkışını rca ya dönüştürür. Fiyatları değişir ama kaliteli birşey almak lazım zira çeviriciler de güç kaybı oluyor orijinal amfi çıkışının yerini tutmuyor. Bu sebepten dolayı iyi bir çeviri tercih etmekte fayda var.

mimit
02-03-2013, 17:53
deck dönüştürücü olarak ta araştırabilirsiniz, teyplerin normal ses çıkışlarını amfilere uygun rca çıkışlara çevirir,araştırarak almanızda fayda var 2 4 ve 6 çıkışa kadar destekleyen ürünler var,biraz kaliteli bir ürün almakta fayda var çünkü kalitesiz ürünler ses kalitesinde düşme ve cızırtı olmasına neden olabiliyor,üzerinde en azından bir sağ sol kanal sinyal ayarı bulunsun. volt değeri ne kadar yüksek olursa seste ki kalite kaybı o kadar az olur.

InsMuh
02-03-2013, 18:13
peki arka hoparlörleri iptal etmeye gerek varmı? arka + woofer birlikte çalışsa olurmu?

mimit
02-03-2013, 20:02
sizde aktif subwoofer var o tarz bir ürün üzerindeki amfiye hoparlör bağlayamazsınız.

InsMuh
03-03-2013, 00:00
yok hayır, arka hoparlöre hiç dokunmuyorum, teybin arkasından arka hoparlör çıkışını bulup o çıkıştan hem subwooferı hemde arka hoparlörü paralel besleyeceğim.

orhun57
24-03-2013, 18:08
Bildiğiniz üzere bende araca ses sistemi yapmaya başladım. Sizlere danışmak istediğim bir durum var. Bagaja aldığım 30cmlik subwooferın önünde herhangi bir koruma mevcut değil ve bende ister istemez çekiniyorum, şimdilik bir terslik yok ama ben bildiğiniz gibi aynı zamanda bisiklete biniyorum ve bagajda bazen bisikletle alakalı şeyler oluyor. Kısacası subı koruyacak birşeyler gerekli olabilir. Bu konuda öneriniz nedir acaba?

Bende sistemdekilerin listesini yazıyorum, belki birilerinin işine yarar.

- Teyp Kenwood 3054
- Subwoofer Kenwood kfc w1012
- Amfi Kenwood kac m646

Kapılar şimdilik orijinal ama düşüncem Alpine. Herşey Kenwood oldu ama kasıtlı olmadı :)

mimit
25-03-2013, 00:09
Orhun 30 cm çapında koruma ürünleri var, farklı çeşitlerde bu ürünler mevcut, beğendiğin bir model i seçip alabilirsin.bir kaç örnek.

http://image5.sahibinden.com/photos/96/31/98/big_81963198bxy.jpg

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRW5gCJVHWhbBwfL0yt2PIl9QZUl3lSi vfvAQTkp9p-XYXOZHpt

http://images.gittigidiyor.com/4172/HERTZ-SUBWOOFER-KORUMA-KAPAGI-ESG-380__41729117_0.jpg

http://images.gittigidiyor.com/6273/Kicker-15-subwoofer-izgarasi-38CM__62736006_0.jpg

http://images.gittigidiyor.com/7238/ISIKLI-SUBWOOFER-KORUMA-KAPAGI-SIK-TASARIM__72388915_0.jpg

Cem B
25-03-2013, 00:56
ben şu dişlere bayıldım:)

Yasin CCK
25-03-2013, 08:56
Dişler bombaymış :D

Orhun dikkatli kullandığın sürece bir şey olmaz diyeceğim ama sen biraz titizsin :)

Kullanırken subb'a bir şey değmesi kadar hava boşluğununun önünü kapatacak poşet veya kutu koyulmaması da önemli. Dikkat et ;)