PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bagajdan gelen ses

uğurduyar
01-03-2012, 09:04
Aracı ilk aldığımda böyle bir sorun yoktu ama ses sistemi taktıktan sonra giderken arka bagaj kapağı gıcırtı yapıyor sebebi nedir ve hiç başına gelen oldu mu acaba? çok rahatsız ediyor müzik açık değilken

Dreamcatcher
01-03-2012, 09:13
Uğur muhtemelen soğuktan...ama çok canını sıkıyorsa fitillere özel malzemeler var gıcırtıyı kesmek için...onları uygulayabilirsin..

uğurduyar
01-03-2012, 09:32
çok teşekkürler.. nereden bulabilirim ? veya ben uygulayabilir miyim

Ömer Gedik
01-03-2012, 09:57
Muhtemelen plakalığınızdan kaynaklanıyordur.

Dreamcatcher
01-03-2012, 09:57
Kolay bulunan bir malzeme aksesuarcılarda da vardır..kendin uygulayabilirsin..

uğurduyar
01-03-2012, 13:10
çok teşekkürler :)

reisG
01-03-2012, 13:45
Benim sıfıt km alıp 4 sene kullandığım 206 da da aldıktan belli bir süre sonra ses başladı bir nevi sürtme veya gıcırdama sesi gibi bir şeydi. Arkadaşlarımın da yazdığı gibi çözüm yolları denedim. Bakın anlatayım. Plakayı ve plakalığı söktüm bagajda pandizot yedek lastik vb. ne varsa söktüm böyle aracı kullandım. ses devam ettim.aracın arka koltuk ve kapı içlerinde ses yapabilecek her şeyi çıkardım yine ses vardı. Fitilleri yumuşatıcı malzeme kullandım yine ses vardı. Sonrasında Bakırköy efe ye gittim.Derdimi anlattım. Arka bagaj kapağının kilit kısmını değiştirdiler çok cüzi bir miktar para vermiştim. problem bitti. yol şartları veya bazen zorlanmadan ötürü olabiliyormuş. Artık ses yoktu......

Dreamcatcher
01-03-2012, 13:57
Benim sıfıt km alıp 4 sene kullandığım 206 da da aldıktan belli bir süre sonra ses başladı bir nevi sürtme veya gıcırdama sesi gibi bir şeydi. Arkadaşlarımın da yazdığı gibi çözüm yolları denedim. Bakın anlatayım. Plakayı ve plakalığı söktüm bagajda pandizot yedek lastik vb. ne varsa söktüm böyle aracı kullandım. ses devam ettim.aracın arka koltuk ve kapı içlerinde ses yapabilecek her şeyi çıkardım yine ses vardı. Fitilleri yumuşatıcı malzeme kullandım yine ses vardı. Sonrasında Bakırköy efe ye gittim.Derdimi anlattım. Arka bagaj kapağının kilit kısmını değiştirdiler çok cüzi bir miktar para vermiştim. problem bitti. yol şartları veya bazen zorlanmadan ötürü olabiliyormuş. Artık ses yoktu......
İhtimal dahilinde :havali

uğurduyar
01-03-2012, 19:38
gerçekten çok teşekkürler. arkada woofer bulunmakta acaba diyorum woofer a dayanacak kilit bulmak mümkün müdür? hani okuyanlar da bilgilensin..

ergin1983
31-10-2014, 17:49
arka bagaj kilidinin vidalarını gevşet ve çekiçle aşağı vur ardından vidaları tekrar sık sorun giderilecektir.

H.ibrahim Erdemir
22-11-2014, 02:09
Aynı sorunu bende yaşıyorum bazen, birtürlüde anlam veremiyordum. Çözümünü buradan öğrenmiş oldum teşekkürler :havali