PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 200lük rcz tıra arkadan çarpmış :(

Alper90
29-02-2012, 22:39
allah rahmet eylesin kalanlara sabır versin arabayla ilgili araştırma yaparken denk geldi moralim bozuldu gerçekten :(

http://www.dha.com.tr/dhavideogaleri.asp?vid=278935

Ömer Gedik
29-02-2012, 22:56
Araç neredeyse hiç şasiden hasar almamış.Direk ön cam ve tavandan girmiş.

Alper90
29-02-2012, 23:10
herhangi bir araç olsaydı bu kadar olmazdı belkide ama şu tırlar yok mu bizim okulun oraya böyle duruyorlar uyuz oluyorum gece gece moralim bozuldu uyarıcı bile koymamış adam ya

mahmut
29-02-2012, 23:13
o nasıl bı kaza allah rahmet eylesın cok uzuldum.

hakan308
29-02-2012, 23:15
herhangi bir araç olsaydı bu kadar olmazdı belkide ama şu tırlar yok mu bizim okulun oraya böyle duruyorlar uyuz oluyorum gece gece moralim bozuldu uyarıcı bile koymamış adam ya

tır veya herhangi bir aracın emniyet şeridinde duraklamasında uyuz olunacak bir durum göremiyorum bütün suç tırdamı şimdi RCZ'nin emniyet şeridinde o hızla ne işi vardı peki?

Alper90
29-02-2012, 23:19
RCZ de suç yok demedim tabiki var hızla makas atıyormuş başka bir tıra vurmuş ondan emniyet şeridindeki tıra savrulmuş bildiğim kadarıyla direkt vurmamış yani ve uyarı koyması gerek her türlü başka bir araçta olabilirdi dalgınlıkla vurabilirdi vs vs bu kazada suç tek taraflı değil tırın yanındaki tabela herşeyi açıklıyor tırın dörtlüleri bile yanmıyormuş benim okandan bir arkadaşım var bana o tamamen anlattı olayı..

hakan308
29-02-2012, 23:51
RCZ de suç yok demedim tabiki var hızla makas atıyormuş başka bir tıra vurmuş ondan emniyet şeridindeki tıra savrulmuş bildiğim kadarıyla direkt vurmamış yani ve uyarı koyması gerek her türlü başka bir araçta olabilirdi dalgınlıkla vurabilirdi vs vs bu kazada suç tek taraflı değil tırın yanındaki tabela herşeyi açıklıyor tırın dörtlüleri bile yanmıyormuş benim okandan bir arkadaşım var bana o tamamen anlattı olayı..

Tamam iyi güzelde siz aracınız yolda bozulunca emniyet şeridinden başka bir yere mi çekiyorsunuz?Emniyet şeridinde bir araç duruyosa dörtlü yakması gerekmez(karanlık değilse) bence ama tabi dörtlüleri yaksaydı daha iyi olurdu

mimit
01-03-2012, 00:20
manzara korkunç,hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin,geride kalanlara da sabır versin.üzülüyorum bu tarz olaylar olunca hata,ihmal ve kusur olduğu kesin araç sürücüsünde yada tır şöförün de,ama aracın hasar durumdan çok hızlı olduğu bence ortada. yazık genç insanlarımızı kaybediyoruz ben en çok ona üzülüyorum.

Abdullah
01-03-2012, 00:37
Bende şimdi gördüm haberleri okurken foruma koyayım dedim benden önce koyulmuş fakat aracı görür görmez inşallah bizim arkadaşlarımızdan değildir dedim plakaya bakılırsa Ataşehirin aracı HF ler Ataşehirden veriliyor diye biliyorum Allah rahmet eylesin...
http://www.haberseninle.com/yasam-haberleri-11/29_subat-tem_de_feci_kaza-haberi-73401.html

ÇΔĞLΔΨΔ∏
01-03-2012, 00:50
Allah rahmet eylesin...

γuяdaeя
01-03-2012, 00:52

Alper adamın aracı arıza yapmış olabilir veya öylesine kısa süreliğine durmuş olabilir. Herhangi bir işaret koymadığı için suçlu tamam kabul. Ama RCZ'nin ne işi var emniyet şeridinde?
Muhtemelen makas atarak kaptırıp gidiyordu. Bir anlık gafletle emniyet şeridinde duran TIR'a çarptı...
Allah rahmet eylesin, ailesine sabırlar versin.

emax34
01-03-2012, 01:06
Gercekten cok yazik olmus, allah rahmet eylesin, bu plaka cok tanidik geliyor bana ama cikaramadim...

Dreamcatcher
01-03-2012, 08:18
Alper adamın aracı arıza yapmış olabilir veya öylesine kısa süreliğine durmuş olabilir. Herhangi bir işaret koymadığı için suçlu tamam kabul. Ama RCZ'nin ne işi var emniyet şeridinde?
Muhtemelen makas atarak kaptırıp gidiyordu. Bir anlık gafletle emniyet şeridinde duran TIR'a çarptı...
Allah rahmet eylesin, ailesine sabırlar versin.

Katılıyorum..ancak emniyet şeridi adı üstünde acil durumlar için kullanılır ayrıca uyarı işareti koymaya gerek yoktur..

ÇΔĞLΔΨΔ∏
01-03-2012, 09:23
arkadaşlar ölmüş birinin arkasından olumsuz konuşmak iyi değildir öyle yada böyle ölmüş ecel Allah rahmet eylesin emniyet şeridine uyarıcı işaretler koymakta zorunludur bana göre herzaman makas atan insanlar emniyet şeridinde kaza yapmayabilir çok süratli giden ambulans veya polis de emniyet şeridinde de duran araca çarpabilir emniyet şeridini polis ve ambulanslar sık kullanıyor.. ne olursa olsun duran aracın 100 metre gerisinde honi veya reflektörlü uyarıcılar olsa 100 metre ilerde sıkıntı olduğu anlaşılabilir..ve bu şekilde üzücü olaylar olmaz

Yasin CCK
01-03-2012, 11:40
Çok kötü :(

Allah rahmet eylesin...

tatoo
01-03-2012, 18:17
Allah rahmet eylesin.Yakında bizim okul kazalarıyla anılacak ne yazıkki..

Alper90
01-03-2012, 21:18
arkadaşlar ölmüş birinin arkasından olumsuz konuşmak iyi değildir öyle yada böyle ölmüş ecel Allah rahmet eylesin emniyet şeridine uyarıcı işaretler koymakta zorunludur bana göre herzaman makas atan insanlar emniyet şeridinde kaza yapmayabilir çok süratli giden ambulans veya polis de emniyet şeridinde de duran araca çarpabilir emniyet şeridini polis ve ambulanslar sık kullanıyor.. ne olursa olsun duran aracın 100 metre gerisinde honi veya reflektörlü uyarıcılar olsa 100 metre ilerde sıkıntı olduğu anlaşılabilir..ve bu şekilde üzücü olaylar olmaz

suç tek taraflı demiyorum arkadaşa katılıyorum her durumda uyarıcılar konulmalı ve yapılan hareketinde sonucu düşünülmeli yazık olmuş altındaki araba ne olursa olsun hız yapmak özelliklede o hızla makas atmak akıl işi değil ben burada rcz yi yada kamyon şöförünü korumuyorum her ikiside suçlu az yada çok ama azda olsa aldıgım hukuk derslerinden biliyorum acil olsa bile kamyonun uyarıcı koyması gerekiyor trafiği bilgilendirmek için özelliklede duraklamanın yasak olduğu yerde mecburi duruş yapmış olsada uyarıcı koymak zorundadır ve flaşörüde yakmak zorundadır.suç tek taraflı değil hız yapanda da önlem almayanda da suç var burada kamyon şöförü sütten çıkmış ak kaşık mı ?

Cem B
03-03-2012, 22:41
Gökay abi çok iyi bilir. ulusu caddesinde okula gelmeden önce bi binanın önünde durur araç.Aynı kişinin 1 adet mavi renkli 330 ci si de vardır.Gökay abi ile bir kaç bina yanyanadırlar.Kardeşimin arkadaşı ile evli oldugunu öğrendim,1.5 yaşında bir kızı varmış.Allah ragmen eylesin...kaza sonrası ayrıntılar çok can yakıcı...

TanerHoca
03-03-2012, 22:49
...evli oldugunu öğrendim,1.5 yaşında bir kızı varmış...

iç burkucu...
Allah taksiratını affetsin.

Esat
03-03-2012, 23:50
Allah rahmet eylesin yazik ya

kaanclx
04-03-2012, 17:10
Biz ataşehir'de 3 tane HF plakalı RCZ sahibi kişileriz. 2 tanesi beyaz 1 tanesi siyah bu araçlarımız.

Siyah olan bu RCZ ile aynı semt de oturuyorum. Birebir olarak tanışmıyoruz fakat carrefur express in orda sürekli yanyana geliriz, sonrası maalüm tahmin edebiliyorsunuz. Ben en son olarak gecen hafta suadiye sahilinde ışıklarda yanyana geldik, yeşil yandı başladık, çok hızlı araba sürüyordu, keskin makaslar atıyordu, sonra duydumki arabası 400bg dn fazlaymış cip felan taktırmış herhalde.

şimdi ise üzücü haberini tv den öğrendim bende, allah rahmet eylesin çok üzüldüm.

Esat
04-03-2012, 17:47
yazik degilmi bi yetim bide dul kalan insan var annesinden babasindan bahsetmiyorum bile...

baragat
04-03-2012, 17:51
Çok Kötü ..Allah Rahmet Eylesin ..ama arkadaşlar dikkat...

Cem B
04-03-2012, 22:56
Biz ataşehir'de 3 tane HF plakalı RCZ sahibi kişileriz. 2 tanesi beyaz 1 tanesi siyah bu araçlarımız.

Siyah olan bu RCZ ile aynı semt de oturuyorum. Birebir olarak tanışmıyoruz fakat carrefur express in orda sürekli yanyana geliriz, sonrası maalüm tahmin edebiliyorsunuz. Ben en son olarak gecen hafta suadiye sahilinde ışıklarda yanyana geldik, yeşil yandı başladık, çok hızlı araba sürüyordu, keskin makaslar atıyordu, sonra duydumki arabası 400bg dn fazlaymış cip felan taktırmış herhalde.

şimdi ise üzücü haberini tv den öğrendim bende, allah rahmet eylesin çok üzüldüm.

Beyaz HF lerden biri carrefour expresin arka tarafında biraz aşşağıda bir sitenin önünde durur,arkadaşım yan bina da oturur onu bırakmaya giderken görürüm.

enverjrcz
11-03-2012, 14:07
Aractan soğudum saticam!

enverjrcz
11-03-2012, 14:08
Yuksek araç olsa kurtulurdu

Ömer Gedik
11-03-2012, 14:58
Yuksek araç olsa kurtulurdu

Bencede akıllı uslu olsa kurtulurdu...

TanerHoca
11-03-2012, 15:46
Aractan soğudum saticam!

arkadan tıra çarpan bir araçtan nasıl bir tepki bekliyordun ???

kaldı ki türkiyedeki tırların kasalarının arkası bu tarz kazalarda insan hayatını hiçe sayacak kadar yüksek!!!
resmen giyotin...

buyrun:http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/katliam-gibi-kaza-boluda-korkunc-kaza-3-olu/5818/149263/

http://i1213.photobucket.com/albums/cc477/tkhoca/149263-ali-uncu4.jpg

ÇΔĞLΔΨΔ∏
11-03-2012, 15:52
Bencede akıllı uslu olsa kurtulurdu...

beygiri yüksek araçla akıllı uslu olmak zor be ömer birde gençlik var söylenene göre 400 beygirlik bir araçmış ister istemez yolda arayış içine girer insan tabi doğrumu yanlış..

ben olayı kader diye bağlıyorum.. arkadaşımının abiside ford connect le tıra arkadan çarpmıştı otobanda rahmetli olmuştu tıra aarkadan hangi marka model araçla çarparsan çarp sonuç genelde ölümle bitiiyor sürat varsa

Esat
11-03-2012, 17:03
arkadan tıra çarpan bir araçtan nasıl bir tepki bekliyordun ???

kaldı ki türkiyedeki tırların kasalarının arkası bu tarz kazalarda insan hayatını hiçe sayacak kadar yüksek!!!
resmen giyotin...

buyrun:http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/katliam-gibi-kaza-boluda-korkunc-kaza-3-olu/5818/149263/

http://i1213.photobucket.com/albums/cc477/tkhoca/149263-ali-uncu4.jpg

3 ust duzey yonetici vefat etmisti bu aracta uzucu ankara ist istikametinde

Alp17
29-04-2012, 18:05
Gerçekten Çok Feci Allah Rahmet Eylesin.. Kimsenin Başına Böyle Bişey Gelmemesi Temennim Aracın Durumu Çok Kötü.. Rcz Alma Arifesindeyim Kaportası Çok Düşündürüyor Beni.....

mimit
29-04-2012, 18:21
Bugun bmw audi gibi markalar otomobillerini daha da hafifletmek için alüminyum kasalara geçmiş durumda,bu tip kasalarında çok sağlam olduğunu söylenemez.kafes olarak adlandırılan kokpit bölümünün ve bu bölümdeki güvenlik önlemlerinin yeterliliği çok daha önemli bence.

sarman
29-04-2012, 18:52
Dostlar, trafikte makas atan, araçların arasında dansedenleri ben ya pistlerde görmeyi yada "kanında boğulduğunu" görmek istiyorum. Arabamda eşim ve çocuklarımı taşıyroum, sapsız balta gibi ortalarda dolaşanlardan nefret ediyorum.

Bir peugeot makas yapıp gelirken sahil yolunda "sadece sıkı tutunun diyebildim" arkadan çaprazlama bize çarptı. İçinden 3 kişi çıktı. Ayaklar çıplak gömlekler göbeğe kada açık ve SARHOŞLAR. Haftalarca boyun ve bel ağrısı çektik. Kızımın hala boynu problemli.

Aynı noktanın 500 metre ilersinde ikinci bi peugeot makaslayarak geldi benim tamponu sıyırdı, sol şeritteki taksiyle çarpıştı. içinde ehliyeti daha ıslak bir it indi. Taksi içindeki yolcularla 180 derece döndü, peugeot savrulma ile kaldırım taşlarına yandan bindirdi. sol taraftaki tekerlekler 90 derece kırılıp yere yapışmıştı.

Asla trafikte tehlikeli durum yaratanları affetmiyorum bunun haklılığını ne bana ne de ters şeritten gelen araba ile kafa kafaya çarpışma da kızını kaybeden arkadaşıma anlatabilir.

Peugeot un varsa asil süreceksin, kimseyi tehlikeye düşürmeyeceksin, ardından çümle aile fertlerine küfrettirmeyeceksin.

sarman
29-04-2012, 19:11
Taner hoca nın fotoğrafını koyduğu mercedes de alt komşumun yiğeni de öldü. hafif bir rampayı 220 ile çıkıp doğrudan tırın altına girmişler. tırın yerine 90 km yasal süratle giden ve içinde çoluk çocuk bir aileyi barındıran bir arabaya arkadan çarpsalardı ne olurdu acaba. Gaza basmak güzel ama illa adrinalin istiyorsa dağa tırman enfazla düşüp geberirsin. Ama trafikte asla affetmem, hoş görmem.

Dreamcatcher
29-04-2012, 20:50
....Peugeot un varsa asil süreceksin...

Katılıyorum :iyi

Esat
29-04-2012, 21:43
abim ates dustugu yeri yakiyor da iste geride kalanlar yaniyor keske onlarda duzgun araba kullansalardi simdi hayatta olsalardi araban ne olursa olsun duzgun surmek lazim aslinda bilinclenmek lazim.

hgonul
20-06-2013, 17:31
Geçenlerde bu rcz haberini scirocco'cuların forumunda görmüştüm acı hep aynı kaza aynı allah ailesine sabır versin alman fransız farketmiyo.

http://video.haberturk.com/haber/video/tira-ok-gibi-saplandi/91710

Ömer Gedik
20-06-2013, 21:58
Hiçbir otomobil'in Tır-Kamyon Kazalarında özellikle yüksek hızlarda şansı yok. Çünkü araçlarımızın darbe emici noktaları bu araçlara göre oldukça alçak kalıyor. Scirocco'da yer yakın bir bariyere vurmalıydı ki araç bir dayanım göstersin.

Bunlarla ilgili inşallah bir düzenleme gelir. Yoksa durum hiç iç açıcı değil.

Bir durum da Çekici araçlar için... Onlarda aracın binmesi için uzun rampa oluyor ve bu uzantı resmen camdan girecek şekilde konumlandırılmış. Berbat bir durum.

yaşar306
21-06-2013, 20:10
allah rahmet eylesin.