PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ntc sensörü

BEYAZ
29-02-2012, 14:10
sanırım benım arabamın ntc sensörü bozuk motor neredeyse 70 dereceye gelene kadar rölanti 900 devire inmiyor.406 kullanan arkadaşların rölanti devrine inmesi ortalama hangi sıcaklıklarda oluyor?

mimit
29-02-2012, 15:56
benim aracında kışın sabahları ronaltide çalıştırırken araç gaza geçmeden ki bunu kış aylarında 45 derece olarak ayarlamıştık araç rolantiye iniyordu,ibrede mavi kısımın ortalarına yakın oluyordu.ama bu sene soğuklar gerçekten etkili.biraz daha geç düşmesi bence iyi ama genede kontrol ettirmekte fayda var.

BEYAZ
29-02-2012, 18:42
sanırım benımkı bozuk.çok geç rölanti devrine oturuyor.soğuk havalarda aracın yakıtını azda olsa etkiliyor sanırım. benım lpg geçiş ısım 35 derece ama 35den sonra çok çok sonra rölanti düzeliyor 3 km falan gidiyorum..

mimit
29-02-2012, 19:12
ben lpg yi yaz kış farklı değerlerde kullanıyorum ısı olarak.yazın bende 25 30 arası bir değerde tutuyordum. tek bir yerden kaynaklanmıyor olabilir hata,bilgisayara bağlayıp sistem kontrolü yaptırmakta fayda var.işini bile bir usta sensörlerin değerinden sorun var mı yok mu anlayabilir.

BEYAZ
29-02-2012, 19:38
motor soğukken kontrol etmek lazım. ama benım tahminim sıkıntılı bir sensör. fiyatına baktımda 45 tl çokda bişey değil.

406 niko
21-03-2012, 11:54
arkadaşlar gaz geçişi için 30c uygundur heralde ama bula bilirseniz iyi bir gazcıya ayarlarınızı konturol ettirtin benim son ayarlarımdan sonra araba bi depo gazda 60 km fazla gitmeye başladı bilginize kolay gelsin

BEYAZ
21-03-2012, 21:50
arkadaşlar gaz geçişi için 30c uygundur heralde ama bula bilirseniz iyi bir gazcıya ayarlarınızı konturol ettirtin benim son ayarlarımdan sonra araba bi depo gazda 60 km fazla gitmeye başladı bilginize kolay gelsin
lpg ayarımı kendım yapıyorum. :) artık ustaya abi çok yakıyor diyip zaman ayıracağıma lpg ara kablosu alıp kendım yapıyorum..ustanın yaptığı ayarda aynı şekılde. 20 tlden kurtuluyorum. hemde zamandan:)