PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turbo Problemi

kinky
22-02-2012, 10:43
Merhaba, 2008 model 407 comfort 1.6 hdi aracımı geçen cuma günü teslim aldım. Daha önce aracı test ettiğimde, ustaya gösterdiğimizde bir problem yoktu. cuma günü aracımı alıp eşimi almaya gittiğimde yokuş yukarı çekmediğini ve motordan gelen sesin gittikçe arttığını farkettim. ilk dizel aracım olduğu için acaba ben mi kullanamıyorum diye düşünürken, bilenler bilir sarıyer hacı osman yokuşunu aracın 2 viteste çıkmadığını farkedince hemen servis yolu göründü tabii. bakan usta hemen turbonun devreye girmediğini söyledi. Kısa bir araştırma sonucunda turboya bağlı hortumun yerinden çıktığı farkedildi. Şimdi sıkıntısız kullnaıyorum, umarım böyle devam eder.

gokhancpt
22-02-2012, 10:51
geçmiş olsun, problemin kısa zamanda çözülmesine sizin adınıza sevindim. keyifli günlerde kullanmanız dileğiyle...

ÇΔĞLΔΨΔ∏
22-02-2012, 11:01
geçmiş olsun benimde turbo hortumunun kelepçesi gevşemişti sıktırmıştım serviste

demir_mert
22-02-2012, 11:43
Geçmiş olsun...

γuяdaeя
22-02-2012, 14:03
Geçmiş olsun... En büyük turbo sorunumuz hortum problemi olsun inşaallah :)

Ahmet Ç.
22-02-2012, 14:44
Geçmiş olsun... En büyük turbo sorunumuz hortum problemi olsun inşaallah :)

kesinlikle!
siren çalmaya başlayıncaya kadar keyifle kullanın :)

kinky
22-02-2012, 17:42
sağolun, umarım en byük problemimiz böyle olur.

Abdullah
22-02-2012, 17:43
geçmiş olsun aman olan hortuma olsun kendisine birşey olmasın da :D

taurine
22-02-2012, 22:01
Geçmiş olsun...

TanerHoca
22-02-2012, 23:35
ömer turbo hortumunu sıkıştıran vidalı kelepçenin vidasız olanla değiştirilmesini şiddetle tavsiye ediyor.

kinky
23-02-2012, 14:24
sanırım servisin bile bundan haberi yok, bu kadar kolay çıkan bir şeyse başka yolu yok mu diye sorduğumda "yok abi iyi sıkmamışlar, biz şimdi bidaha çıkmayacak şekilde sıktık" diye cevap verdiler...

TanerHoca
23-02-2012, 16:23
sanırım servisin bile bundan haberi yok, bu kadar kolay çıkan bir şeyse başka yolu yok mu diye sorduğumda "yok abi iyi sıkmamışlar, biz şimdi bidaha çıkmayacak şekilde sıktık" diye cevap verdiler...

var var.hatta ben bunu talep ettiğimde hiç gereği yok dediler...

Ömer Gedik
23-02-2012, 20:54
Turbo hortumunun sıkılmasına rağmen yerinden çıkmasının bir tek sebebi var. Siyah Plastik borunun içindeki turuncu Kauçuk Eleman ın yırtılması. Bu yırtılma borunun yerinden çıkmasını sağlıyor.

Ayrıca vidalı kelepçeler bir süredir üretim modelleri dahil sunulmuyor. Bunun yerine kelepçe pensesi ile sökülebilen kelepçeler mevcut. Pahalı birşey de değil değişmekte fayda var.

Eski model (2006-2007) araçların vidalı kelepçelerinde ayrıca bir sorun var. Bu kelepçelerde kelepçenin düzgün sıkmasını engelleyen bir metal mevcut. Serviste bunları kırarak söküyorlar. Sökmezlerse tehlikeli olabiliryor.

KRATERYA
13-09-2015, 21:14
Turbo hortumunun sıkılmasına rağmen yerinden çıkmasının bir tek sebebi var. Siyah Plastik borunun içindeki turuncu Kauçuk Eleman ın yırtılması. Bu yırtılma borunun yerinden çıkmasını sağlıyor.

Ayrıca vidalı kelepçeler bir süredir üretim modelleri dahil sunulmuyor. Bunun yerine kelepçe pensesi ile sökülebilen kelepçeler mevcut. Pahalı birşey de değil değişmekte fayda var.

Eski model (2006-2007) araçların vidalı kelepçelerinde ayrıca bir sorun var. Bu kelepçelerde kelepçenin düzgün sıkmasını engelleyen bir metal mevcut. Serviste bunları kırarak söküyorlar. Sökmezlerse tehlikeli olabiliryor.
http://i724.photobucket.com/albums/ww249/AKININCE/IMG_0031_zpsohxvalls.jpg (http://s724.photobucket.com/user/AKININCE/media/IMG_0031_zpsohxvalls.jpg.html)
http://i724.photobucket.com/albums/ww249/AKININCE/IMG_0032_zpshr1esrxs.jpg (http://s724.photobucket.com/user/AKININCE/media/IMG_0032_zpshr1esrxs.jpg.html)
Turuncu lastiği bende merak ettim çıkardım ve tam ortasından yırtılmıştı takarken komple yırtıldı şu an turbonun ağzındaki boru gevşek elinle veya titremeyle ileri geri gidecek vaziyette bu haldeyken aracı 150 km götürmemde bir sıkıntı olurmu ...

KRATERYA
19-09-2015, 16:31
Konu güncel önümüzdeki günlerde tatil var yol yapacağız sıkıntı olurmu ....