PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Satılık 308 ve tüm HDI motorlar için Chip Box %30 güç artışı, %15 tasarruf.. !!

cagkanozar
21-02-2012, 02:57
Ürünü kendim ithal ediyorum, kendi aracımdada 1 yıldan fazla kullanıyorum ve birçok kişiyede eşime dostumada getirdim, bütün pejolar için çeşitleri var, elimde stok kalmadı, ama 1 haftada ürün elimde olcak şekilde geliyor, ürünün fiyatı 190$ , 100 tl gibi bir kapora alıyorum geri kalanınıda ürünü kargo gorevlısınden teslım alırken oduyorsunuz.. montajı çok kolay istediginiz zaman söküp herhangi bir HDI motorlu araca takabilirsiniz.. Kendi aracımda kullanıyorum ve 110hp lik standart gücü dinamometrede 136hp çıktı net, gercekten ışıktan kalkarken 2.0 motorlu araçların yanından uzadıgınızda ne demek istediğimi anlicaksınız.. detaylı bilgi isteyen msj atabilir..

Burak
21-02-2012, 09:41
hem güç artışı hem de yakıt tasarrufu öyle mi ? Fizik kurallarına aykırı değil mi bu durum ? Eğer öyleyse kesin başka biryere zarar veriyordur, turboya mesela.

TanerHoca
21-02-2012, 19:02
hem güç artışı hem de yakıt tasarrufu öyle mi ? Fizik kurallarına aykırı değil mi bu durum ? Eğer öyleyse kesin başka biryere zarar veriyordur, turboya mesela.

bu konuda açıklamayı şöyle yapıyorlar: "güçlenen motorla birlikte istenen çekişi sağlamak için gaza her zamankinden daha az basılıyor bu da tüketimi azaltıyor."

bence güç=tüketim

Esat
21-02-2012, 19:13
Araç garanti dışı kalıyor bu işlemle ve siyah duman oluyor dimi üstad.....

stormhan
21-02-2012, 22:29
Araç garanti dışı kalıyor bu işlemle ve siyah duman oluyor dimi üstad.....
Bu sorunuza verilen sessiz cevap "evet" manasına mı geliyor? :p

cagkanozar
22-02-2012, 15:16
meraba, kusura bakmayın gec cvp verdiğim için, kendi aracımda kullanıyorum ve en ufak siyah duman atmıyor dip gazda felan, ayrıca Taner arkadaşımında dediği gibi araç gücü artınca zorlanmadan istediğiniz hıza ulaşıyor ve bu yuzdende fazla sıkıştırmıyorsunuz motoru, bu da gaza basma oranınızı azalttıgından daha az yakıt tüketerek aynı hıza ulaşmış oluyorsunuz, garanti konusuna gelince garanti kapsamından çıkması için servisinizin bu cihazın takılı oldugundan haberdar olması gerekiyor ve de ufak bi parça oldugu için saklayıp gostermezsenız zaten bir sorun yok, aracınız garanti kapsamı dışındaysa zaten hiçbir sorun yok :) motora bir zararı yok bu ürünün, ona bakarsanız beyine program atıp daha fazla güçler alıyorlar o olay zarar vermıyorda dışardan bağlanan kutu neden zarar versinki? çalışma prensipi aynı sonucta.. ve ayrıca ECU yani motor beynine yapılan mudahalelerde 140-150hp lere kadar alınabiliyorken bu ürünle 130-135hp ler alınıyor yani daha az zararlı oluyor.. isteyenler olursa yardımcı olurum teşekkurler..

Esat
22-02-2012, 15:23
benim bildigim stage 1 se max %10 verim alirsiniz oda 112 beygirde 10 beygire tekabul ederki buda 122-123 hp olur 130-135 hp araligi biraz dyno abartisi gibi duruyor cunku biz hava filtresinin bile 10 hp guc verdigine inan bi milletiz

cagkanozar
22-02-2012, 15:30
%10 atmosferik motorsa ok dogrudur ama turbo bir aracta katalitiği bile söksen 10hp alırsın ztn turbo araçla atmosferiği karıştırmayalım lütfen ;) en az %25 güç verir chipbox ve ECU yazılımları turbo araçlarda.. Dyno da chipbox ı takmadan once de ölçüm yaptık ve aracım tam 109hp çıktı bunuda belirteyim..

Esat
22-02-2012, 15:44
amacim polemik degil ilk once bunu belirteyim ama dynolara pek bi guvenmiyorum nedense ben tek chip te 20-30 hp elde edilecegine pek inanmiyorum
bunu sakin sizin urununuzle ilgili algilamayin lutfen bu benim sahsi fikrimdir

cagkanozar
22-02-2012, 16:37
10hp lik artışı öyle hissedemezsiniz ki ztn, 130hp lik araçlarla ışıktan kalkarken ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız ;) ben denedim emin olun aradaki o 25-30 hp lik artışı zaten kalkışta anlarsınız ;)

mygold
22-02-2012, 16:41
marka ve garanti bilgisi verırmısınız. tuv onay belgelerı varmıdır..

cagkanozar
22-02-2012, 16:45
yurtdışında satılan bir ürün, Turkıyede bi bayisi fln yok benim ürün aldıgım bir firmadan ithal ediyorum, chipbox proracing diye bir ürün.. TUV onayı yok ama TUV onayını napıcaksınız pardon ? alacagınız 20-30hp için fazla kurcalamaya gerek yok bence.. piyasada aynı tarz urunler 500-600 euro dan başlıyor.. uygun fiyata ben temin edicem isteyen alabilir isteyende TUV onaylısını alabilir..

mygold
22-02-2012, 17:09
TUV onayı yok ama TUV onayını napıcaksınız pardon ? alacagınız 20-30hp için fazla kurcalamaya gerek yok bence.. piyasada aynı tarz urunler 500-600 euro dan başlıyor.. uygun fiyata ben temin edicem isteyen alabilir isteyende TUV onaylısını alabilir..
cagkan bey. Bazı şeyler sizin icin onemli olmayabilir yada fazla kurcalanması gerekmeyen seylerde olabılır ama bu yazım tavrıyla uygun bır davranış sergılemıyorsunuz. burası onemli bir forum. lutfen buna dikkat edelim..isteyen alır yada almaz ama bırseylerı sorup ogrenmekte formun butun uyelerının hakkıdır..

γuяdaeя
22-02-2012, 17:40
HDI motor, özellikle bu tür bir modifiyeye gerek olmayacak kadar tatminkar. Arabalarınız yeterince kişnemiyor mu arakadaşlar? :D

Dreamcatcher
22-02-2012, 18:12
cagkan bey. Bazı şeyler sizin icin onemli olmayabilir yada fazla kurcalanması gerekmeyen seylerde olabılır ama bu yazım tavrıyla uygun bır davranış sergılemıyorsunuz. burası onemli bir forum. lutfen buna dikkat edelim..isteyen alır yada almaz ama bırseylerı sorup ogrenmekte formun butun uyelerının hakkıdır..

Katılıyorum..artı olarak burayı sadece alım-atım yeri olarak görmemek gerekiyor,,lütfen forumun genel saygı yapısına göre hitap tarzımıza dikkat edelim..teşekkürler..

hakan308
22-02-2012, 19:05
Chipbox ile %30 güç artışı sağlanmaz o artışı sağlamak için ECU'nun yeniden yazılması gerekir üstelik %30 güç artışı dumansız olmaz

Yasin CCK
22-02-2012, 20:29
Polemik yaratmamak adına bişey yazmamıştım ama yazmam lazım sanırım :)

Bende kendi aracında yazılım kullanan ve zamanında bu yazılım işini yapan biriyim. 190$ gerçekten uygun fiyat. Normalde bir yazılımcıya maliyeti bu civarlarda. %30 çok yüksek bir artış anlamına gelir, hard yazılımlarla bu güce belki yaklaşılabilir ama sadece chip box ile zor. Ayrıca sıfır duman yoktur az duman vardır ;) Standart dizel bir araç bile mazottan kaynaklı siyah duman olur değilmi.

Katalik iptalinden 10HP yazılımdan en az %25 güç alınır demişsiniz.
Benim 308'imde yazılım+kat iptali+komple egzoz ile 136Hp aldık. Bir yanlış mı yaptık acaba bir yerde?

cagkanozar
23-02-2012, 03:27
valla Yasin kardeşim benim aracım 110hp lik ve şu anda chip box ile 136hp cıktı, 90hp likmi senin araç? 90 lıksa 136hp almış olabilirsin, yada daha hard bir yazılım yaparsın 150hp de verebilir bazı custom yazılımlarla her aracın verdiği deger farklı olabiliyor, ayrıca diğer arkadaşlarada söylüyorum beni yanlış anlamayın tabikide istediğinizi sormalısınız, ama TUV onay belgesi bu üründe yoktur, ve eminim her aldıgınız üründe TUV aradıgınızı sanmıyorum haksızmıyım.. TUV onay belgesi fln işin içine girince zaten bu ürünün bayiliğini almışsınızdır o da zaten 300-400 eurolardan başlar fiyatlar.. yani o belgeleri flnda hep parayla veriyolar almak zor değildir eminim :) burası Türkiye takdir edersinizki parayla birçok şey dönüyor bu ülkede.. kimseye saygısızlık etmek istemedim kusura bakmayın yanlış anlaşılma olmasın.. saygılar..

aydın
23-02-2012, 09:25
bunun en güzel anlatımı bir buluşmada rahat bir mekanda aracınızdaki chipbox sökülebilir olduğundan denemek isteyen arkadaşımızın aracına takılarak bir test sürüşü yapılabilir en azından merak eden arkadaşlar deneme fırsatı bulur ve forumca ilgi olacağını düşünüyorum tabi ki söküle bilirliğini siz daha iyi bilirsiniz naçizane fikrim.

cagkanozar
24-02-2012, 02:41
HDI motorlarda ne yazıkki Common Rail kablosuna takılması gerekiyor chip in ve aracın lifte kaldırılması gerekıyor cunku takılacagı soket manifoldun altına denk gelıyor.. serviste montajı mumkun oluyor ama zaten benim aracımın standardından yanyana kaldırarak cok rahat aradaki farkı gorebılır herkes :)

aRm
24-02-2012, 08:58
Öncelikle katalitik iptali hiçbir şekilde 10HP veremez, bu konuda bir anlaşalım. (:
307 1.4 HDI aracımda kat iptali yaptırdım (tıkandığı için) ve inanın bana tıkalı haliyle bile 10HP farketmemiştir. (:
Box tuning işine gelince ise, Türkiye'de bu işi yapan profesyonel birine arkadaşımın 307 1.6 HDI aracını chiptuning için götürdüğümuzde benim aracıma da denemek için öylesine bir BOX montajlamıştık. Ben çıktım bir iki denedim, iyi güzel araç baya canlandı canlanmasına ama her dipgazda araç arkasında kara bulutlar geziyordu. (:
Açıkçası bu tarz durumlardan hoşlanmadığım için BOX satın almadım. Her türlü TUV onayı ve garanti vardı ama fiyatı da 500 TL idi 2009 senesinde. (:
Bilmiyorum, bence gereksiz ama düşünen arkadaşlar için fiyat uygun gözüküyor.
Yalnız benim gözümde Auto6r gibi bir şanzumanda motorun gücünü bahsettiginiz tarzda arttırmak pek hoş olmayacak sonuçlar doğurabilir. (:

cagkanozar
28-02-2012, 13:45
valla box bende kullanıyorum ama her markanın verileri aynı değil, kara bulutlar hiç bende olmuyor, zaten olsaydı açıkça söylerdım sonucta burda birşey satıp ortadan kaybolmayacagım, ben sattıgım ürünün arkasında durmak isterim kimse kimsenin hakkını yememeli sonuc olarak, belkide arabadan arabaya fark etmiş olabilir 307 ile 308 in teknolojisi farklı sonuc olarak.. ayrıca katalitik iptali yaklaşık olarak %5 lik bir artış saglar, 75hp lik araçta 3,5-4 hp dir bu artış, 110hp lik araçta 5-6 hp dir, lafın gelişi söyledım ben ztn ama sonucta aracı hissedilir derecede rahatlatan bir uygulamadır.. ama dizellerde tavsıye edılmez cunku geri basınç olayını bozarsanız alt devirleriniz ölür ki bizim araçlarda bu sıkıntılı bir durum.. herneyse uzun lafın kısası uygun fiyata bu ürünü temin ediyorum dandik bir ürün değildir kullanınca zaten anlarsınız arkadaşlar ben size uygun fiyata temin edebildiğim için söyledım yoksa aynı urun piyasada 400-500 euroyada satılıyor amacım size yardım etmek sizi kandırmak değil lütfen saldırıya geçmeden önce birazcık iyi niyetli olalım :) saygılar sevgiler :)

Yasin CCK
28-02-2012, 13:49
Saldırı yok dostum, sadece fikir alış verişi var ;)

cagkanozar
28-02-2012, 17:51
bizde bunun için burda diilmiyiz zaten yasin kardeşim.. bilenler bilmeyenlerle fikirlerini bilgilerini tecrubelerini paylaşsın ki herkes en dogrusunu en iyisini ögrensın dimi ama :)