PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FAP( partikül filitresi hakkında) yardım

kaan__
20-02-2012, 23:49
arkadaşlar ne olduğunu anlamadığm bir şekilde aracın altında bulunan yakıt katkı maddesi(sürtme yada başka bişey olmadığı halde) yada çalındı:anlamadim2 bilemiyorum..
Herneyse böyle bi plastik kutunun içinde serum yada kan torbası gibi bişey zaten serviste bi kez görmüştüm...
Anlamadığım olay bu tam olarak ne zaman düştü bilemiyorum ama herhangi bir arıza lambası yanmadı yada araçta bir olumsuzluk yaşamadım...
servise sorduğumda arıza lambası yakar denildi ayrıca bu çevre kirliliğini önlemek için olan bir sistemmiş çok çok önemli bir şey değilmiş bu cevap bana pek mantıklı gelmedi..
Bunuda geçtim her ne kadar eksik olan bir parça olduğundan ben bunu alma taraftarıyım ama alsam mı almasam mı kafam karıştı...yakıt sarfiyatında da herhangi bi düşme yada artış da şimdilik söz konusu değil...
Plastik kapak+katkı maddesi 255tl
resimdeki 32 numaralı plastik kapak ve 30numaralı torba bi şekilde yok olmuş..ne hikmetse 31 ve 33 numara yerinde ve herhangi bi kırık yada çatlak yok
http://img18.imageshack.us/img18/3028/ekranalntsia.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/18/ekranalntsia.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

kaan__
20-02-2012, 23:58
birde bu açtığım konu neden neler yeni bölümüne gelmedi onuda pek anlayamadım...umarım bi yerde yanlışlık yapmamışımdır

Ömer Gedik
25-02-2012, 23:28
Muhtemelen alttan o bölümü sürterek düşürdün. Bence imkanın var ise taktır. Bu sistem kirlilik önleme diye geçer. Egsoz salınım değerlerini düşürür.

Konuyu sen gördükten sonra mesaj yazılmaz ise yeni mesajlar bölümünde gözükmez. Yararlı linkler-Bugünkü Mesajlar bölümünden takip edebilirsin.

byhakan
15-03-2012, 00:55
Bu parçaların okadar ucuz olmaması lazım. bende kırmıştım. çok kolay kırılabilecek biryerde. hatta ben aracı ilk aldığım günlerde üzerinde aliminyum bir koruması vardı o hiç anlamadığım bir anda düştü. daha sonrada fap kutusunu biryere çarpmışım. serviste kaskodan değiştirtmiştim çok yüksek fiyattaydı.

InsMuh
21-03-2012, 18:59
Bu parçaların okadar ucuz olmaması lazım. bende kırmıştım. çok kolay kırılabilecek biryerde. hatta ben aracı ilk aldığım günlerde üzerinde aliminyum bir koruması vardı o hiç anlamadığım bir anda düştü. daha sonrada fap kutusunu biryere çarpmışım. serviste kaskodan değiştirtmiştim çok yüksek fiyattaydı.

nasıl düştü, ne zaman düştü hiç anlamadım bile. "egzoz sisteminde arıza " uyarısı alıyordum sürekli, servise gittim düştüğü orada ortaya çıktı.
gerçekten çok saçma sapan bir yere koymuşlar. 30-32-72 nolu parçalar + bir parça daha değişecek ve maliyeti gerçekten çok fazla. parçaların liste fiyatı 725TL.

arkadaşlar arada parçanın durumunu kontrol edin vidaları gevşemiş mi bakın derim.

byhakan
21-03-2012, 23:30
fap bir şekilde iptal ediliyordu bence iptal ettirmenin yollarını ara.yenisini taktırsan yine düşecek emin ol ben 2 defa düşürdüm.

kaan__
21-03-2012, 23:38
255 lira katkı maddesi + 2 plastik kapak biri 70 diğeri 25 lira olması lazım tamamı için bana verilen iskontolu fiyat bu...toplamda 350
diğer araçların kaskodan değişti için sanırım fiyat biraz şişirilmiş...
ben farkında olmadan 1 belki 2 ay kullandım herhangi bir arıza yada sorun yaşamadım ama ne olur ne olmaz diye taktırdım...biraz daha sağlam bişey oldu şimdilik

Ömer Gedik
21-03-2012, 23:47
Arkadaşlar kaskodan değişebilirsiniz. Ben bu bölgeyi sürtmedim bile nasıl düşürdüğünüzü anlamadım. ???

kaan__
22-03-2012, 00:21
o kutuyu 2 tane somun bir tane destek sacı ile tutuyo.. zamanla titreşimden veya neden bilmiyorum ama düşüyo galiba serviste bi kaç kişi de daha bu şikayetten değişim yaşanmış...zaten bende de sürtme vs olmamıştı ama..şimdi çok daha sağlam yaptık ;)

InsMuh
22-03-2012, 12:29
fap bir şekilde iptal ediliyordu bence iptal ettirmenin yollarını ara.yenisini taktırsan yine düşecek emin ol ben 2 defa düşürdüm.

sordum ama servis bilgisayardan iptal edemedi. nasıl iptal edileceğini de bilmiyorlar.

InsMuh
22-03-2012, 12:38
o kutuyu 2 tane somun bir tane destek sacı ile tutuyo.. zamanla titreşimden veya neden bilmiyorum ama düşüyo galiba serviste bi kaç kişi de daha bu şikayetten değişim yaşanmış...zaten bende de sürtme vs olmamıştı ama..şimdi çok daha sağlam yaptık ;)

daha sağlam yaptık derken... biraz açarmısınız neler yaptınız.
45 nolu kayış var, sizin resimde yoktu. acaba onu mu eklediler. http://img207.imageshack.us/img207/3900/fapp.jpg

kaan__
22-03-2012, 15:36
45 nolu kayış bendeki resimin üst tarafında görünüyor...sağlamlık konusuna gelince...plastik kutunun üst bölümü ve haznesi birbirine yaylı 3 adet segman ile bağlı biz bu segmanların oldugu bölgelere somon attık vidaladık ayrıca kayışın ters yönüne tam hazneye göre saç kestirip perçinledik...artı şeklinde bi bağlantı oldu gözünüzde canlandırmış olursanız :p baya sağlam oldu şu an için

MaLi
23-03-2012, 00:12
Bu FAP genelde SW lerde gidiyor herhalde.

Benimki de hızlı bir şekilde suya girme sonucunda yerinden kopmuştu.
Ama yerinden düşmemişti.

Hoş değişen bir şey olmadı. Yenisi takıldı.

InsMuh
23-03-2012, 17:15
45 nolu kayış bendeki resimin üst tarafında görünüyor...sağlamlık konusuna gelince...plastik kutunun üst bölümü ve haznesi birbirine yaylı 3 adet segman ile bağlı biz bu segmanların oldugu bölgelere somon attık vidaladık ayrıca kayışın ters yönüne tam hazneye göre saç kestirip perçinledik...artı şeklinde bi bağlantı oldu gözünüzde canlandırmış olursanız :p baya sağlam oldu şu an için
tam da benim düşündüğüm gibi yapmışsınız. :iyi