PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CD Okuma Sorunu Hakkında...

demir_mert
19-02-2012, 14:55
Herkese Merhaba,

Aracımın CD çaları kendi yapmış olduğum müzik CD'lerini okumuyor. CD'yi takıyorum ve 2-3 sn sonra CD geri çıkıyor. Bu gün eskilerden kalma orjinal CD taktım ve sorunsuz şekilde okudu. Sizlerde böyle bir sorun var mı? Nasıl bir çözüm uyguladınız?

ÇΔĞLΔΨΔ∏
19-02-2012, 15:04
aklıma gelen tek şey mp3 leri çalmıyor track cd si yapmamız gerekiyor

mimit
19-02-2012, 15:45
308 de de benzer bir durum yaşadım,internette dolaşırken cd nin kalitesinin önemli olduğuna dair bir bilgiye denk gelmiştim,gidip bir yerden farklı markalarda 7 8 tane cd aldım.sonra hepsine aynı şarkıları yazdırdım.bir kaç tanesi gene çalmadı,çalan cd ler phillips,sony,verbatim,maxxel ve dms idi dms yerli malı bu arada. DMS nin farklı özelliklerde cd leri var,ben müzik cd yapmak için kullanıcam dediğimde üzerinde dms audio yazan üstü yeşil bir cd verdiler.diğerleri ile arasında fark olduğu da inkar edilemez bir gerçek.birde cd leri yazdırmak için nero dışında alternatif programlar var sesleri temizliyor açıyor vs vs onlardan temin müzik lerinizi yazdırdığınız da çok daha güzel sonuçlar alırsınız.

birde bazı cd çalarlar tekrar yazılabilir cd leri okumuyor.

Ahmet Ç.
19-02-2012, 16:30
Herkese Merhaba,

Aracımın CD çaları kendi yapmış olduğum müzik CD'lerini okumuyor. CD'yi takıyorum ve 2-3 sn sonra CD geri çıkıyor. Bu gün eskilerden kalma orjinal CD taktım ve sorunsuz şekilde okudu. Sizlerde böyle bir sorun var mı? Nasıl bir çözüm uyguladınız?

comforttu sanırım aracın,
mp3 calar yok track çalar dostum.

socrates(MeRiÇ)
19-02-2012, 16:51
Kullandığın medya'nın yada CD'nin kalitesindedir sorun şayet MP3 CD si değilse hazırladıkların... TDK-Verbatim-Phlips gibi markalardan şaşma derim. Bu arada CD yazmak için kullandığın programdan ötürü de sıkıntı çıkabilir ya da CD yazdırırken seçili olan seçeneklerden ötürü de olabilir.

Mesela CD yi kapatmayı seçmediysen ( gerçi müzük CD si yaparken bu tip bir seçenek var mı hatırlamıyorum ama ) araç teybin o CD yi çalmayabilir...

demir_mert
19-02-2012, 18:40
Aracım comfort donanım ve MP3 çalmıyor. Zaten kendi yaptığım CD'ler track CD'sidir. Windows Media Player'in yazdırma programında yazdırıyorum. En düşük ve en yüksek hızda 2 CD yazdırdım ancak ikisini de okumadı. Muhtemelen CD'nin kalitesi ile alakalı bir durum.

socrates(MeRiÇ)
19-02-2012, 21:52
Sana şiddetle Nero Burning Room yada Nero Express tavsiye ederim. Sorun tamamen yazdırdığın programdan kaynaklanıyor. Benimde başıma daha önce defalarca geldi...

ÇΔĞLΔΨΔ∏
19-02-2012, 21:56
Windows Media Player'in yazdırma programında yazdırıyorum..

bende w.media player den yazdırıyorum sorun olmuyor cd den de olabilir

Dreamcatcher
19-02-2012, 21:57
Media playerle yazdırmayın arkadaşlar...okumada sorun çıkarıyor..nero vb diğer programları kullanın

socrates(MeRiÇ)
19-02-2012, 22:11
bende w.media player den yazdırıyorum sorun olmuyor cd den de olabilir
Şanslı azınlıktansın :D

ÇΔĞLΔΨΔ∏
19-02-2012, 22:13
Şanslı azınlıktansın :D

katılıyorum :iyi

mimit
20-02-2012, 00:24
Mp3 leri track olarak yazdırmadan önce üzerinde işlem yapabileceğiniz programlar ile çok daha kaliteli seste alabilirsiniz.nero da bunu kısmen sağlıyor,ama çok daha iyi programlar var.nero ya göre daha uzun sürede yazıyorlar.ashompoo da neroya alternatif olarak sunulabilir. herşeyi yazdırıyor.

Yasin CCK
20-02-2012, 10:13
Arkadaşlarıma katılıyorum, birde Nero ile yazdır öyle dene, olmazsa başka yorumda bulunuruz ;)

Dreamcatcher
20-02-2012, 10:17
Ayrıca yazdırma hızını ne kadar düşük tutarsanız o kadar iyi verim alırsınız..

demir_mert
20-02-2012, 10:23
Dün akşam 2-3 sene önce nero da yazdırdığım Philips marka CD'yi okudu. Demekki hem programı hem de CD'yi değiştiricez...

taurine
20-02-2012, 20:29
Merhaba Mert
Arkadaşlar bazı önerilerde bulunmuşlar tekrar gibi olacak ama
1-Nero vb bir programla yazdırmanı,
2-CD nin çok fark edeceğini sanmıyorum çok adi CD ler olmazsa tabiiki, ben çok ayırt etmeden hatta ReWritable CD kullanıyorum yaz sil defalarca kullanabiliyorum.
3-CD okuyucuda bulunan optik okuyucu sanırım tozlanmış olabilir. Bunu temizleme CD ve aparatları var sanıyorum senin sorunun optik okuyucudan.Yine sorunun devam ederse tavsiyem optik okuyucuyu temizlemen.

Sorunsuz ve kazasız günler...

mimit
20-02-2012, 22:09
cd nin kalitesi önemli bir etken bence,müzik konusunda hasassanız ve kulağınız iyi ise size tavsiyem özellikle bu iş için yapılmış olan cd leri kullanmanız, dms,jvc ve sony nin audio cd leri mevcut. nerodan birazda mp3 leri kurcalayarak ki mp3 ler 320kbps olsa çok daha iyi olur, cdleri yazdırdığınızda farkı hemen anlarsınız.

demir_mert
20-02-2012, 22:15
O zaman yapmamız gereken şu,

1- Bilgisayara Nero programını indiriyoruz
2- Kaliteli bir CD alıyoruz
3- Şarkıları CD'ye yazdırıp, arabada çıstak çıstak dinliyoruz :dans6

mimit
20-02-2012, 22:18
Ben hep dms audio cd kullandım ama ellerinde kalmamış :) sony lerde bitmiş bir bu kalmış.fiyat hakkında bilginiz olması açısından paylaşıyorum. bende bunlardan sipariş verecek gibiyim.

http://www.cd.com.tr/asp/product/25163/CD-R-Audio-JVC-700MB-10-lu-paket (http://www.cd.com.tr/asp/product/25163/CD-R-Audio-JVC-700MB-10-lu-paket)

davut72
04-04-2012, 23:37
Ben cd okumama yüzünden yaklaşık olarak 25 adet cd yi heba ettim.hep nero yu kullanmıştım hem yazmada hemde mp3/track çevirmede.sonra mp leri başka bir proğram ile track yaptım ve neroda ses cd si olarak yazdırdım.Sonuç daha önce 25 adet cd mi okumayan teyp hemen okudu ve çalmaya başladı.bu şekilde tavsiye ederim.mp3 leri trac yapmak için kullandığım proğramın adı (Reklam olmasın ama) Adensoft Audio MP3 Converter dir.

demir_mert
06-04-2012, 12:39
3-5 adet CD'yi Nero'da farklı hızlarda Maxell marka CD'ye yazdırarak denedim ancak sonuç yine hüsran oldu :( Kafayı yedirtecek bu teyp bana...

Dreamcatcher
06-04-2012, 13:10
3-5 adet CD'yi Nero'da farklı hızlarda Maxell marka CD'ye yazdırarak denedim ancak sonuç yine hüsran oldu :( Kafayı yedirtecek bu teyp bana...
Demir-mert..
şu durumda cd çalarında sorun var,okuma gözünü temizletmeyi denemelisin..

Yasin CCK
06-04-2012, 17:44
CD mi ne kadar banal :p Ben uzun zamandır USB kullanıyorum, tak çalıştır, ohh :keyifli

demir_mert
07-04-2012, 11:46
Merhaba, aracımın cd çalarında sorun olsaydı orjinal cd leri okumazdi. orjinal cd lerde herhangi bir sorun yok

dirtyharry
07-04-2012, 12:26
Merhaba, aracımın cd çalarında sorun olsaydı orjinal cd leri okumazdi. orjinal cd lerde herhangi bir sorun yok

bia ara bendede okumamazkık yapıoydu 2005 model benım aracta
servıse gıttıgımde benı peugeotnun jbl ıcın anlastıgı yere gondermıstı aracların orjınal teyplerınde boyle sorunlar oluyor bunun ılgılı yapacak bırseyımız yok
orjınal cdlerı okur kopya cdlerın hepsını okumaz demıslerdı su an kopya cdlerı okuyor kendı pcden degılde baska pcden yazdırdıgın cd denedınmı hıc

Dreamcatcher
07-04-2012, 16:38
Orijinal cd lere profesyonel ortamlarda kayıt yapılır ve okunması kolaydır..bizim kayıt yaptığımız cd ler farklıdır doğal olarak..cd playerin okuma göz performansı düşünce kopya cd leri okumaz..