PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 premium plus 1.6 VTİ

kyzgunes
11-02-2012, 00:25
arkadaşlar merhaba,

foruma yeni arabamla yeni üye oldum.Aracı dün satın aldım , 2011 308 premium plus VTİ otomatik ,10 bin km de beyaz renk.

yanlız ben bişey paylaşmak istiyorum aracı daha 2 gündür kullanıyorum fakat 2 günlük tecrübemde , bundan önceki aracım 2005 model Opel Astra cosmo triptonikti .bilmiyorum biraz erken olabilir ama 2 günlük tecrübemde eski aracımla kıyasladığımda gaz pedalı tepkisi , arabanın bir anda toplaması ,süspansiyon ve yalıtım daha iyiydi.

308 120 hp - astra 105 hp üstelik lpg li idi bilmiyorum daha yeni kullanıyorum ama inşallah pişman olmam.

üstelik 308 hakkında pek fazla bilgimde olmadığı için buradan yardımlarınıza baya bi ihtiyacım olucak sanırım.

graffspee
13-02-2012, 16:29
öncelikle foruma hoşgeldiniz. aracınız hayırlı olsun. beyaz 308 e en yakışan renktir. seçiminizden ötürü tebrik ederim.
bende de 1,6hdi 112 hp auto6r var. benim izlenimime göre de aracın gaz tepkisi biraz geç. yani ara hızlanma istediğinizde gazdan ortalama 0,5-1 sn sonra cevap alabiliyosunuz. sanırım şanzıman ile ilgili bi durum bu. ekonomi anlamında motor-şanzıman ilişkisi mükemmel ancak performans anlamında biraz zayıf diyebilirim.

TanerHoca
13-02-2012, 16:51
aracınız hayırlı olsun.güle güle kullanın.
başka bir konudaki mesajınız aracım bölümünde bağımsız bir başlık olarak düzenlenmiştir.
aracınızla ilgili her türlü paylaşımı bu bölümde yapabilirsiniz.

tatoo
13-02-2012, 18:03
aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız vede cezasız sürüşler dilerim..

musti55x
14-02-2012, 01:49
Foruma hoşgeldin...Benim kankimde 2007 model astra hatcback 43.000 benzinli manuel araç var..hafta içi çoğu zaman kullanıyorum..Kendi 308 1.6 vti otomatik ile kıyasladığım zaman

1- Astra süspansiyonu yumuşak - 308 süspansiyonu sert = Astra biraz daha konfor / 308 biraz daha spor bir tasarımı olduğu için sert olması yol tutuşunu artıyor.
2- Astra ses izalasyonu alman arabası farkı - 308 ses izalasyonu astra ile farkedilmeyecek derece = 308'in vti motor sesi hiç de rahatsız etmiyor.Aksine tutku aşılıyor.
3- Astra gaza tepkisi insanın içini gıcıklamıyor gayet normal - 308 otomatiğin 120 bg gücü aracın ceylan gibi kalkışı şehvetlendiriyor.. = Bmw destekli bir motor her zaman favorim
4- Astranın arka koltuk omuz mesafes çok düşük - 308 bu karoserde omuz mesafesini yükseltmiş geniş bir mekan sunuyor = Hatcback araçlarda aramadığım bir özellik
5- Alman arabalarının kalitesi tartışılmaz - Fransızlar bize hep özelliği ve kalitesi düşürülmüş araçlar gönderiyorlar = 6 yıl önce Bir fransandan gelen hollandalı müşterim 206 aracıma binince çok şaşırmıştı.Bu nasıl bir 206 diye ..Bir çok malzemenin kaltiesinin fransadaki 206 lara göre çok kötü olduğunu belirtmişti.

Sonuç olarak keyifle bineceğiniz tüm bakışları üzerinize toplayacağınız farklı ve agresiv bir tasarımı olan araç almışşsınız.Güle güle kullanın..

Yasin CCK
14-02-2012, 09:11
Güzel karşılaştırma olmuş, eline sağlık ;)

kyzgunes
15-02-2012, 23:46
herkese çok teşekkür ederim .Sanırım biraz daha alıştım gün geçtikçe daha çok sevicem galiba.

neyse arkadaşlar en önemli konu bügün aracı LPG montajı için arkadaşımın BRC 2a mühendisliğin bayiliğini yaptığı Mocan oto ya bıraktım ,yarın öğleden sonra getirecekler bakalım nasıl olucak.

shoemaker
20-12-2012, 14:10
Hayırlı olsun güle güle kullanın. lpg ile ilgili izlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Yasin CCK
20-12-2012, 14:15
Hayırlı olsun güle güle kullanın. lpg ile ilgili izlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Sizinde üyeliğiniz hayırlı olsun. Forum kurallarını okuyup kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

ufkks
21-12-2012, 11:53
hayırlı olsun kardeşim Allah nazardan saklasın ....