PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik Cezası!!!

TanerHoca
02-02-2012, 09:16
dün mtv yi ödemek için sisteme girdim.bir alt dilime düşmüşüm sevindim.
hazır girmişken her defasında yaptığım gibi ceza kısmına baktım.
2009 yılının 10. ayında yazılmış 128 liralık bir ceza gözüküyor.
sevincim kursağımda kaldı :bam3
2010 yılında tebliğ edilmiş görünüyor ki benim haberim yok.kaldı ki 2011 yılı temmuz ayında
yine vergiyi öderken baktığımda hiç bir ceza kaydı yoktu.faiziyle beraber 281 lirayı bulmuş ceza.
ne yapmam lazım.bir çıkış yolu var mı ???

Yasin CCK
02-02-2012, 09:18
Karışık bir durum :anlamadim2

Ama eninde sonunda bu parayı alırlar gibi geliyor hocam...

reisG
02-02-2012, 09:19
Hocam bende senin gibi bir alt dilimi düştüm ve bu yıl sadece 288 TL haraç ödedim. Ceza olayına ise üzüldüm. Büyük ihtimalle plakaya yazılmış bir trafik cezasıdır. Nerede olduğuna ve sebebine bir bak ancak iptali olmaz gibi geliyor bana

TanerHoca
02-02-2012, 09:23
daha da artar mı yoksa faiz işletmede bir üst limit var mı?
neden soruyorum:eğer 281 lirada kalacaksa af çıkmasını bekleyebilirim.
böylece sadece ana parayı öderim.ama daha da artacaksa hal yoluna bakmak lazım.

rakamdan yola çıkarsak bir de 2009 yılında hangi kural ihlalinden ceza yemiş olabilirim.
ışık ihlali mi, hız ihlali mi ???

γuяdaeя
02-02-2012, 09:26
Tebliğ edilmiş ancak sen ihbarname falan aldın mı? Kaldıki sistemde de görünmüyor. Müneccim değiliz nerden bileceğiz. Durumu anlatan bir dilekçeyle başvuru falan yapılırsa, en azından cezanın faizinden kurtulma şansı olabilir belki...

Bana da hiç kullanmadığım doğal gaz için 49 TL fatura göndermişler.. Okuyan zatı muhterem yanlış okumuşmuş. Telefon açıp duruma itiraz ediyormuşuz, sayaç yanlış okunan değere gelene kadar tahsilat yapmayacaklarmış :D

TanerHoca
02-02-2012, 09:32
valla çok moralim bozuldu.anında haberim olsa 96 lira ödeyeceğim ceza
olmuş 281 lira. :kafa nerede görülmüş böyle bir faiz oranı :bam3

Ömer Gedik
02-02-2012, 09:33
Benim arkadaşıma hiç gitmediği yerden hız cezası gelmişti. Ancak öncek Cezayı ödeyip sonra itiraz etmişlerdi. Daha sonra iade alınmıştı. Bir dilekçe yazmakta fayda var.

TanerHoca
02-02-2012, 09:50
şimdi bu ceza eğer ödemezsem eskiden olduğu gibi mart ayındaki muayede de karşıma çıkacak mı?

Ömer Gedik
02-02-2012, 10:08
Maalesef olmaması lazım Hocam. Aşağıdaki cümle Tüvtürk Sitesinden alınmıştır.

Aracın vergi borcu, trafik cezası ve OGS,KGS geçiş borcu olmaması (www.gib.gov.tr (http://www.gib.gov.tr) adresinden vergi borç durumunuzu kontrol edebilirsiniz.)

TanerHoca
02-02-2012, 10:10
mtv, ceza, muayene...
hepsi üstüste geldi :kafa

Yasin CCK
02-02-2012, 10:12
mtv, ceza, muayene...

Zor durum hocam...

mygold
02-02-2012, 10:16
hocam teblig edılmiş ne demek :bam3.. teblig edıldıgıne daır belge ıste hocam..belgede imzan varmı yokmu bakarsın.. bazen teblıg adresınde bulunmayınca muhtara bırakıyorlar. muhtar alıpta sana bıldırmeyımı unuttu yoksa bı araştır ıstersen..

tAKreS
02-02-2012, 11:28
ceza ödenmeden itiraz edilmiyor maalesef....

TanerHoca
02-02-2012, 12:07
ceza ödenmeden itiraz edilmiyor maalesef....

en sinir olduğum şey de bu işte! :kizgin

gokhancpt
02-02-2012, 12:19
mtv, ceza, muayene...

hocam geçmiş olsun, tebligatı size ulaştıramadıkları durumda muhtara bırakıyorlar, muhtarlığa bırakıldığında ne yazıkki tebliğ edilmiş sayılıyor. bu yüzden ceza katlanmaya başlamıştır. itiraz için ise önce cezayı ödemeniz daha sonra yasal yola başvuru yapmanız gerekiyor.

reisG
02-02-2012, 12:20
Hocam bende muayeneyi Aralıkta erken yaptırdım. gitmeden önce mutlaka tüm cezaları ödemek gerek yoksa işlem yapılmıyor hatta randevu bile vermiyorlar.

ender44
02-02-2012, 12:25
mrb ben jandarma trafikte astsubayım öncelikle geçmişolsun önce maliyeye gidecen durumunu anlatacan ihbarname elime ulaşmadığı halde hakkımda cezaimüeyyide uygulamışlar bu ihbarname kim tarafından alındığını ve imzalandığına bak eğer 1 nci dereceden akraban ise yapacak bi şey yok 2 nci dereceden akraban ise beyan eder 2 nci dereceden akrabam almış bana beyan etmedi dersin ve 128 lira üzerinden yüzde 25 bir indirim di sanırım ödeyerek düzeltebilirsin eğer 1 nci derece akraban imzalamış ise cezayı maalesef ödeyeceksi.Bu arada muhtemelen 1 nci dereceden akraban almıştır çünkü postacı böyle evrakları verirken nesi oluyosunuz diye sorması gerekir aksi takdirde yanlış kişiye 2 nci veya 3 ncü dereceden akrabalarına vermişse kendiside görev ihmalden işlem yer.yani senin 1 nci dereceden akraban almıştır muhtemelen saygılar

TanerHoca
02-02-2012, 12:58
ender44 açıklayıcı bilgiler için teşekkür ederim. :)

gerek telefonla arayan, gerekse buradan ilgilenip cevap veren,
bilgisiyle yol gösteren arkadaşlara çok teşekkür ederim. :arkadas

buradaki bilgiler ışığında gereğini yapacağız artık.

Dreamcatcher
02-02-2012, 14:56
Açıklayıcı bilgiler için ben de teşekkür ederim Ender..prosedürün bu şekilde olduğunu bilmiyordum..

sinan34
02-02-2012, 17:57
Hocam geçmiş olsun.
Bir trafik cezasıda benden ;
Bu cumartesi misafirlerimi Eyüp Sultan'a götürmüştüm.Park parası vermemek için mahalle arasında bir yere arabamı bırakmıştım .Döndüğümde 70tl + trafik cezası beni bekliyordu.
Çekme ve otopark parası olan 70tlyi ödedim.Kesilen cezayı erken ödemek için için ceza makbuzunun adresime gelmesini bekliyorum.

Hasan_33
02-02-2012, 19:06
Hocam gecmis olsun! cok can sıkıcı bir durum anliyorum. Gecen, hanim evin önünde 30luk yerde yakalanmis, tabiki fotograflanmis, bile bile lades :bam3 bekliyoruz artik 25€luk bir mektup :kizgin

Kanunlar degistimi bilmiyorum ama, en son Türkiyede önce 2 katina sonra 3 katina cikip, öyle kaliyordu.
Benim adima kesilen ceza, bir sene sonra, arabayi satarken karsimiza cikti. 40 küsürden 120 küsüre cikip kalmis.

simdi netten baktim, yönetmelik degismis; belki yardimci olur.

http://www.posta.com.tr/turkiye/HaberDetay/Trafik_cezasina_gecikme_faizi.htm?ArticleID=67991

TanerHoca
02-02-2012, 20:01
sinan sana da geçmiş olsun.eğer aracın çekilmişse en kıl cezalardan biridir park cezası.
çekme+otopark parası ve üstüne bir de cezanın kendisi derken direk iki katına çıkar :bam3

TanerHoca
02-02-2012, 20:07
çok sağol hasan :arkadas linki okudum şöyle bir ifade ile karşılaştım.

"Trafik idari para cezaları yetkili memurlarca derhal tahsil edilecek. Ödeme derhal yapılmadığı takdirde, para cezalarının, tutanağın tebliğ tarihinden itibaren bir ay içinde ödenmesi gerekecek. Bir ay içinde ödenmeyen cezalar için her ay yüzde 5 faiz uygulanacak.

Aylık faizin hesaplanmasında ay kesirleri tam ay olarak dikkate alınacak. Bu suretle bulunacak tutar cezanın iki katını geçemeyecek."

acaba bizimki 2009 da olduğu için yeni kanun hükmü geçerli olur mu?

TanerHoca
03-02-2012, 14:40
arkadaşlar bugün nakil vasıtaları vergi dairesine gittim.
cezayla ilgili bana veya muhtara herhangi bir tebligat ulaşmadığını söyledim.
oradakiler ilanen tebliğ edilmiş olabileceğini söylediler
yani yerel bir gazete de ilan edilmiştir dediler.

bende tebligatın nasıl yapıldığını öğrenmek istediğimi belirten bir dilekçe yazarak
oradan ayrıldım.şimdi beklemedeyim.

Abdullah
03-02-2012, 14:42
arkadaşlar bugün nakil vasıtaları vergi dairesine gittim.
cezayla ilgili bana veya muhtara herhangi bir tebligat ulaşmadığını söyledim.
oradakiler ilanen tebliğ edilmiş olabileceğini söylediler

bende tebligatın nasıl yapıldığını öğrenmek istediğimi belirten bir dilekçe yazarak
oradan ayrıldım.şimdi beklemedeyim.

hadi hayırlısı hocam bence tanıdığı olan birine yazılan bir ceza üzerinde oynama yapılarak size kaydırıldı gibi geliyor.

TanerHoca
03-02-2012, 14:44
hadi hayırlısı hocam bence tanıdığı olan birine yazılan bir ceza üzerinde oynama yapılarak size kaydırıldı gibi geliyor.

ne diyon apo sen! oluyor mu böyle birşey ???

Abdullah
03-02-2012, 14:49

ne diyon apo sen! oluyor mu böyle birşey ???

olmaz mı hocam :D kesinlikle oluyor.

γuяdaeя
03-02-2012, 15:00
...ilanen tebliğ edilmiş olabileceğini söylediler

Bu durum onları haklı çıkarıyo mu peki? Ya biz o gazeteyi okumuyosak, ya da ne bileyim ilan edildiğinde yurtdışındayızdır vs vs... ne kadar komik yahu ???

TanerHoca
03-02-2012, 15:05
...ilanen tebliğ edilmiş olabileceğini söylediler

Bu durum onları haklı çıkarıyo mu peki? Ya biz o gazeteyi okumuyosak, ya da ne bileyim ilan edildiğinde yurtdışındayızdır vs vs... ne kadar komik yahu ???

yurdaer daha o aşamaya gelemedik.önce şu tebligat kime, nasıl yapılmış onu bir öğrenelim.
sonrasına bakacağız artık.

sarman
03-02-2012, 15:14
Geçmiş olsun, bir ara tebligat için pul bulamadıklarından tebligatları göndermiş gibi yapıyorlardı. Mutlaka imzalı nushayı istemek lazım. Sonuç hayırlı olur inşallah.

γuяdaeя
03-02-2012, 15:31
Umarım sonuç senin için olumlu olur hocam... :)

Bir zamanlar Ankara'da vosvosun far ampulü tutukluk yaptığı için ceza kesmişlerdi. Tebligatı imzalayıp aldım memur beyden, ertesi gün bankadan ödemeyi yaptım. Aylar sonra eve yeni bir tebligat geldi. Baktım cezanın kesildiği tarih aynı, ceza aynı.. dekontu alıp karakola gittim. Memur bey "haklısın ama önce öde sonra itaraz et, alırsın paranı geri" dedi. Bozuk mozuk ama sistem bir şekilde çarkını döndürüyor :)

mimit
03-02-2012, 16:37
imzanız olmadığı sürece tebliğ edilmiş sayılmaz hocam,ceza ruhsattaki adrese gönderilmiştir ama adreste kimse yoksa muhtara bırakıyorlar.siz imzalayıp teslim aldıktan sonra 15 gün için de de öderseniz indirimli ödüyorsunuz.muhtemelen muhtarlıkta bir sıkıntı olmuştur.

BahadırALTUN
03-02-2012, 17:33
iki üç gün önce plaka değiştrebilmek için Bmw yi satıp geri aldım. Bende 234 TL lik rdar cezasını malesef 409 TL olarak ödemek zorunda kaldım. Valla alım satım masraflarında çok cezayı birde faizi ile ödemek daha zoruma gitti.

Geçmiş olsun hocam umarım düzeltilir.

TanerHoca
03-02-2012, 18:06
mimit imza yok.muhtarda tebligat geldiğine dair kayıt yok.
dilekçenin sonucunu bekleyeceğiz bakalım.

bahadır sana da geçmiş olsun :uzgun

hakan308
03-02-2012, 22:27
Plakanıza ceza yazılmıştır cezayı getiren memur ya sizi evde bulamamıştır yada adresi bulamamıştır muhtara gitmiştir tc kimliğiniz olmadığı için ceza makbuzu vergi dairesine dönmüştür orda ilanen tebliğe çıkmıştır kesinleşmiştir geçmiş olsun mecburen ödeyeceksiniz

Esat
04-02-2012, 11:24
http://gundem.milliyet.com.tr/4-milyon-arac-sahibine-haciz-/gundem/gundemdetay/04.02.2012/1497980/default.htm

sarman
04-02-2012, 14:00
10 yıl dan biraz fazla bir zaman önce babama ve bir sürü konu komşuya vergi dairelerinden tebligat geldi. Konusu "eski yıllara ait şu şu tarihlerde konut verginizi ödememişsiniz derhal ödeyin aksi halde....."

Ama ilaveten şunuda yazmışlardı; "belirtilen tarihlere ait ödeme makbuzunuz var ise bununla müracaat edip düzeltme yaptırınız. Aksi halde....."

Yani diyorlarki, biz sizi biraz yolacağız ama kazaran geçmiş yılların ödeme makbuzunu sakladıysanız "ki kaç kişi saklar? devletin kayıtlarına güvenmeyip birde makbuz mu saklayacağız ayıp yahu" bu makbuzu getirin bizde hiç yüzümüz kızarmadan ha tamam ödemişsiniz aferin diyelim.

Babam tüm makbuzları ibraz etti, bu enayi vergisini ödemedik. Ama kuzen epey ödeme yaptı. Çünki annesi makbuzları saklamamış. Ama ödemeleri kuzen yaptığı için hemde kendi eliyel ödediğine emin. Asıl komedi ondan sonra;

Yapılan ödemelerinsonucunda dotmatris printerlerden çıkmış, antetsiz ne ne için ödeme yapıldığı belirsiz birer ödeme "makbuzu" vermişler. Bende gördüm şaşırdım, imza yok, paraf yok, sarı çizmeli mehmet ağa kağıdı bide utanmadan makbuz demişler.

Kıssadan hisse sakla makbuzu keleğe gelme :)

reisG
01-03-2012, 10:01
Hocam, senin dilekçeye yanıt henüz gelmedi herhalde. Dün de babama bir yazı gelmiş vergi borcu veya ödenmemiş Trafik cezanız olabilir, ödeyin diye.-ki Esat Milliyet gazetesinden ilgili linki yukarıda vermişti. Hemen internete girdim. 10/2009 tarihinde 128 TL lik ceza yazılmış ve 11/2009 tarihinde tebliğ edilmiş ve cezanın faizi ile birlikte tutarı 300 TL olmuş. Burada ilginç olan biz arabayı 05/2010 tarihinde muayeneye sokmuşsuz ve muayene öncesinde vergi dairesinden temiz kağıdı alınmış, aracın ne vergi ne de trafik cezası borcu yokmuş.
Şimdi sizlerin de yazdıklarına göre önce Muhtara gidip böyle bir ceza muhtara ulaşmış mı diye soracak. eğer gelmiş ve muhtar sümen altı etmişse tutanak karşılığı alıp nakil vasıtaları vergi dairesine gidip ceza bana şimdi tahakkuk etti deyip indirimli ödeme için başvuracak. Ceza makbuzu muhtarda yoksa o zaman Taner Hocamın yaptığı gibi nakil vasıtaları vergi dairesine tebliğ konusunda dilekçe verip indirimli ödeme veya ödememe konusunda dilekçe verecek. Burada elimizi güçlendiren sözde ceza tebliğ tarihinden sonra vergi dairesinin bize vergi ve ceza borcunuz yoktur diye temiz kağıdı vermesi ve muayenenin yapılması. Bakalım ne olacak...

Ömer Gedik
01-03-2012, 10:08
sarman

Aynı sıkıntıyı Amcamlar yaşadı. Makbuzlar da bulunamadı maalesef. :(

Yasin CCK
01-03-2012, 11:41
Burası Türkiye :kafa

TanerHoca
01-03-2012, 13:08
reis sizin durum biraz daha farklı.
ama üzülerek söylüyorum ben o cezayı ödedim:kafa

reisG
01-03-2012, 13:39
Büyük ihtimal bizde ödeyeceğiz ancak ceza kesildikten sonra temiz kağıdı verip muayene yapılmasının tutar tarafı varsa belki cezanın sadece ana parası ile kurtarırız.

Yasin CCK
01-03-2012, 13:43
Bir avukata danıştınızmı Reis?

Geçmiş olsun Taner Hocam...

TanerHoca
01-03-2012, 13:46
...

Geçmiş olsun Taner Hocam...

öyle oldu:fiuw

reisG
01-03-2012, 13:48
Yasin avukatla uğraşmayız. Sadece sizlerin yazdığı yoldan gidip çözüme ulaşmaya çalışacağız. Sonuçta bir ceza kesilmiş ve muayene için biz aracı temiz kağıdı için sorduğumuzda vergi dairesi cezanız/borcunuz yok diye temiz kağıdı vermiş. Bunun üzerinden bir araştıracağız bakalım ne olacak.

Yasin CCK
01-03-2012, 13:48
öyle oldu:fiuw

:cilgin

kinky
02-03-2012, 10:41
aracım çekildiğinde bana verdikleri belge ile https://intvd.gib.gov.tr ödemiştim hatırladığım kadarıyla,
"ceza bilgileri" sayfasında aldığım cezayı görmemiştim, bende elimdeki belgeyle sayfanın en sağ tarafındaki
"beyanlı trafik cezası ödeme" sayfasından ödemiştim, indirim hesaplıyor orası.
şimdi tam hatırlamıyorum ama araç çekildiğinde zaten size bir ceza makbuzu veriyor olmaları gerekmiyor mu?

Fenomen
26-05-2012, 00:53
Arkadaşlar aracı ankaradan aldıktan sonra istanbulda plakayı değiştirdik. Geçen merakla garanti internet bankacılığından acaba ceza varmı diye bakayım dedim yeni aldığım plakaya 2000'e yakın ceza var isim soyad da başka birinin adı yazıyor zaten. Daha önce bu plaka kullanıldığı için mi öyle gözüküyordur acaba ve nezaman düzelir. ??? Gece gece rahatsız etti beni:(

Selim Sümer
26-05-2012, 06:33
plakaya 2000'e yakın ceza var

Doğrumu yazdınız?plakanızın eski sahibi organize suç örgütü lideri falanmıydı yoksa?

Fenomen
26-05-2012, 07:30
Bende anlamadım ki. Araç plakası değiştikten sonra bir yenileme olacak mı acaba ? Yada bunu nereye sorabilirim ?

Ömer Gedik
26-05-2012, 08:01
Fenomen

Aracın satış belgesi ile Trafik şubeye uğrayarak durumu düzelttirin bence.

eyup_31
26-05-2012, 08:46
plakaya 2000'e yakın ceza var

Doğrumu yazdınız?plakanızın eski sahibi organize suç örgütü lideri falanmıydı yoksa?

2000tl ye yakın mı demek istediniz...

Fenomen
26-05-2012, 09:03
2000tl ye yakın mı demek istediniz...
Evet 2000tl ye yakın :D orda bi yazım hatası oldu :)

Her hangi bir trafik şubeye uğrasam olur heralde ?

Ömer Gedik
27-02-2013, 08:32
Günaydın ForumPeugeot

Gün pek keyifli başlamadı. Saat 07,55 de Haramidere Bağlantı yolunda ilerlerken polis çevirdi. Neyse evrak istedi verdim. Baktım araçta oturup ceza yazıyor. Neden ceza yedim dedim. Telefondan dedi. Dedim telefonla konuşmuyordum ki. Biz gördük ondan durdurduk zaten dedi. Yok kesinlikle telefonla konuşmuyorum dedim. Bu sefer Cam filmine döndü 7 gün süre tanıyorum dedi. Filmi sökrütüp şubeye gidip tespit ettirecekmişim. 166 TL ceza da cabası. Madde 30/1b den cezayı kesti memur beyefendi.

Hertürlü kurala riayet etmek konusunda özenli davranan ben böyle saçma bir şey yüzünden bu kadar para ödeyeceğim. Sabah sabah canım sıkıldı.

onur
27-02-2013, 08:52
herkese günaydın geçmiş olsun ömer nekadar keyifsiz bi olay telefondan kesemediği cezayı hiç alakası olmayan bişeye çevirmiş ellerinde yetki varya yalan yanlış kullanıyo

sessizgece
27-02-2013, 08:57
geçmiş olsun. Güne hiç iyi başlamamışsın. :S

dirtyharry
27-02-2013, 09:40
geçmiş olsun.sabah sabah can sıkıcı bır durum olmuş.

reisG
27-02-2013, 09:42
Herkese günaydın. Ömer çok geçmiş olsun. bugün bir miktar ceza kesmeleri gerekiyormuş, besbelli. telefondan tutturamayınca , cam filminden kesmiş.

mae
27-02-2013, 09:53
Ömer Bey geçmiş olsun. Şu günlerde bende film yaptırmayı planlıyordum ama şimdi düşünüyorum. Parasından ziyade sanki çok büyük bir kural ihlal etmişsin gibi ceza yemek insanı üzüyor. Cam filimleri serbest bırakılacak diye bir şey vardı bir ara daha yürürlüğe girmedi o. Tasarruf için izin verilecekti.

EmRaH.
27-02-2013, 10:25
Günaydın arkadaşlar

Ömer geçmiş olsun. Hiç yoktan paran gidecek üzüldüm . Malesef bizim ülkemiz böyle her seyin satısı yasal fakat kulanı mı yasak çok sacma bır durum ..

mygold
27-02-2013, 10:25
gunaydın dostlar ..ömercım geçmiş olsun ..filmi söktürecekmisin ?

Ömer Gedik
27-02-2013, 12:02
7 gün içinde tespit e gitmem gerektiğinden tüm filmleri sökeceğim.

dirtyharry
27-02-2013, 12:20
arkadaşımın başına gelmişti birazda zıtlaşınca polislerle aracı bağlattırıyor ve trafıkten men alıyor sonrası biraz garipti ama camların filmini söktükten sonra tespit etme olayı plakalar görünür şekilde aracın fotografını istiyolar yani aracın başına gelip sökülmüş mü sökülmemiş mi kontrol etmiyorlar bu da ister istemez sistem açığını ortaya koyuyor bilmem anlatabildim mi :fiuw

Ömer Gedik
27-02-2013, 12:22
Evet fotoğraf istiyorlarmış birde :S

Can ÖNEL
27-02-2013, 14:05
Evet fotoğraf istiyorlarmış birde :S

Yok mu eskilerden bir fotoğraf? En filmsizinden.

Ömer Gedik
27-02-2013, 14:12
Aracımı aldım çok kısa sürede film yaptırdım. Sökeceğim mecbur.

dirtyharry
27-02-2013, 14:55
photoshop var :seytan

budsing
27-02-2013, 17:01
Herkese İyi Akşamlar ..
Geçmiş Olsun Ömer Bey.

sohbet23
27-02-2013, 17:18
Geçmiş olsun Ömer Bey kendi araçlarına ve polis araçlarına film serbest vatandaşa gelince olmaz ne ala memleket olayı

Yasin CCK
28-02-2013, 09:04
Günaydın dostlar.

Ömer çok geçmiş olsun. Bana arabanın yanındayken park cezası yazan zihniyetten başka bir şey beklenemez zaten!
Geçenlerde arkadaşım kulağını kaşırken polisin yanından geçiyor ve ilerde durduruyorlar, ehliyet ruhsat... Hiç bir şey demeden ceza yazmaya başlıyorlar, arkadaş neye dayanarak ceza yazıyorsunuz dediğin de telefonla konuşuyordun deniliyor, arkadaş dakikalarca derdini anlatmaya çalışıyor ama aldığı klasik cevap "biz cezayı yazalım siz itiraz edersiniz" . Arkadaş daha sonra kullandığı GSM operatöründen konuşma dökümü alıyor, ceza yazılan saat ve dakikanın 1 saat öncesi veya sonrasında herhangi bir konuşma yok! Hukuki yollara başvuracam dedi ama sonra ne oldu bilmiyorum, muhtemelen usanıp zaten onların istediği gibi cezayı ödeyecek!

Söylenecek çok şey var da, burası yeri değil...

fexzi
28-02-2013, 09:14
Günaydın arkadaşlar...

Benim de sabah sabah moralim bozuk..dün büyük keyifle aslanla konyaya gittik fakat zihinsel engelli bazı polislerimiz sırf plakadan ötürü mümkün olmayan mesafe ve süratten 343 TL yazdılar..

ışıklardan radara ulaşma bekli 250-300m ki o mesafeye kadar o trafikte 98km çıkılmaz..emniyet şeridinden audi,bmw kazıyıp gidiyor neymiş radarın görüş alanı değilmiş..işin usulsüzlük yani sana sormadan bilgilendirmeden ceza makbuzu eline geliyor..yetmiyor görmek isteyince neymiş efendim yetkim yokmuş..

Polise acıyıp hoş görülü mü davranmak bundan sonra mümkün değil..ne nezaketten anlıyorlar ne insalıktan..Haram zehir zıkkım olsun..

Şimdi de itiraz dilekçesi ile şikayet edip hakkımı arayacağım.

Can ÖNEL
28-02-2013, 09:34
Başınıza gelene üzüldüm. Geçmiş olsun. Son zamanlarda ceza olayı arttı. Ben de temkinli sürüyorum, güzergahımda 72tane kamera var :) Banada patlatacaklar bir tane diye geçiyor içimden. Polis de işinde ustaymış. Bari radarın görüş alanında olmadığını söyleme... Onlar gerçi orta şerittende gitseler radara yakalanmazlar... Onlar ghost rider.

orhun57
28-02-2013, 09:57
Forum günaydın, Ömer öncelikle geçiş olsun, can sıkıcı bir durum. Fevzi bey sizede geçmiş olsun.
Ömer tespitten sonra tekrar film yaptırmak gibi bir niyetin olmasın çünkü ikincide araç bağlanıyor eğer bir kez daha yakalanırsan trafikten men ediliyorsun. Geçen bir arkadaşıma rastladım o söyledi bana da onun arabayı bağlamışlar ikinci yakalanmada. Bu sıralar böyle durumlar çok sıklaştı sonumuz hayır olsun.

sessizgece
28-02-2013, 20:03
geçmiş olsun Fevzi. Bu aralar cezalar artmaya başladı. hadi hayırlısı. Sırf film cezalarından dolayı aslanıma film yerine perde almaya karar verdim. Hatta bugün Ankara dan alacaktım, ama siparişim olan bagaj havuzunu -1 hafta geciktiğimden- sattıklarından almadım. Pazartesi alacağım inşallah.

parkmen
01-03-2013, 15:23
7 gün içinde tespit e gitmem gerektiğinden tüm filmleri sökeceğim.

Ömer hiç sökme senin aracın aynı renginden tanıdık kimsede yok mu? filmsiz tabiki. Plakaları değiştirin götür onu göster şasi numarasına hiç bakmıyorlar. Fotoğraf olarakta filmsiz aracın senin plakalarla olanını çek göster. ÇOK CİDDİYİM BU KONUDA

GOXIN
01-03-2013, 16:17
Ömer, geçmiş olsun. Gerçekten çok tuhaf bir yerde yaşıyoruz. Arkadaşın da dediği gibi her şeyi satmak yasal ama kullanmak suç. Polislere bugün mesai bitimine kadar şu kadar ceza yazacaksınız diyorlar onlarda ne bulursa yazıyor, sonuçta hata ararsan elbet bulursun. Bir kere hiç unutmuyorum kenara çekmişler geleni durdurup, ceza yazıyorlar. Tabiki bende o kafileye katılmıştım. Ama yok böyle bir şey durduruyor dırek yazıyor, senı ugurluyor arkadakı 4-5 aracı cekıyor. Adamlar hiç boş durmadılar koçanları bitirdiler yani. Geçenleri niye yakalamıyorsunuz deyince de gördüklerimizi alıyoruz diyorlar. 1-2 gün sonra radyoda duydum, Emniyet müdürlüğü o haftada yanlış olmasın 3000 mi 30bin mi ne ceza yazmış. 308 ile de çok dikkat çekiyoruz anlaşılan ki geçenlerde otobanda gişelerden tam çıktım aramızda 15-20m var, adam resmen önüme atladı, dur dur kenara çek diye işaret yaparak. Görsen sanki azılı bir katili görmüşte yakalamaya çalışıyor sanırsın. Sonra açtım camı kemerin takılı mı diyor takılı dedim iyi devam et dedi Allahtan. Başka bir şey bulabilirdi de. Yani ne yaparsan yap bir şekilde cezayı kitliyorlar, yeter ki akıllarına koymasınlar.

sarman
01-03-2013, 16:41
Geçmiş olsun Ömer kardeşim, trafikte bu kadar zibidi varken ve polisin yanından ellerini kollarını sallaya sallaya geçerken senin gibi kurallara bağlı birinin ceza yemesi adil olmamış. Çarşamba toplantıdan dönerken baktık bir peugeot tüm ışıklar kapalı, koyu renk zor görülüyor polisin umurunda olmadı .

Tekrar geçmiş olsun

aliço
01-03-2013, 16:48
Ömer geçmiş olsun aynı olay benimde başıma geldi bikaç ay önce ben filmleri söktürmeden hallettim bi tanıdık memur ayarlayıp tabi biraz bişeyler ateşledik:anlamadim

aracın resimleri şart onuda şöyle çözdüm benim bi takım yedek plakam var onu aynı renkte bir başka 308 e taktm (hatta avm otoparkında tanımadığım bir araca öyle alel acele)

filmleri söktür sora geri taktır ayrı bir maliyet ama film yaptırmayacaksan pek gerek yok böyle alengirli işlere

öyle çektim o sorunu da çözdüm çok şükür :havali

fexzi
01-03-2013, 17:15
Ömer geçmiş olsun,bundan sonra prensibim hiç bir polise nezaket, esneklik yok..sırf markadan renkten korkan bireyler,marka lüks olunca içinden kim çıkar diye korkuyor orta halli araçlara aslan kesiliyorlar, hiç bir şekilde itimat etmeyip aksini yapacağım bundan sonra.

γuяdaeя
01-03-2013, 21:07
Plakayı başka bir araca takıp fotoğraf çektiniz ve gösterdiniz diyelim. Peki aynı sebepten ikinci defa bir ceza yemeniz durumunda ne olacak? Sistemde görünmüyor mu daha önceki ceza?

orhun57
02-03-2013, 09:34
Plakayı başka bir araca takıp fotoğraf çektiniz ve gösterdiniz diyelim. Peki aynı sebepten ikinci defa bir ceza yemeniz durumunda ne olacak? Sistemde görünmüyor mu daha önceki ceza?

Ben yazdım ama arada kaynadı sanırım. İkinci kez yakalandığınız da araç bağlanıyor, sonrasında yine yakalanırsa trafikten men ediliyor.

parkmen
02-03-2013, 11:28

Ben yazdım ama arada kaynadı sanırım. İkinci kez yakalandığınız da araç bağlanıyor, sonrasında yine yakalanırsa trafikten men ediliyor.
Bu dediğimizi zaten tekrar film yaptıracaksan yani bağlatmayı göze aldıysan öneriyoruz arkadaşlar. Tekrar film masrafı yapma diye.

aliço
02-03-2013, 13:37
ilk yakalandığında da 1 hafta için de teste gitmessen men oluyo zaten.resimden sonra yine filmli yakalanınca aynı şey tekrar oluyo eğer film yaptırmayacaksanız hiç polemiğe gerek yok

tekrar film uygulayacaklar için bu çözüm 350 tl verip lumar film yaptırıp ben şahsen söktürmem :havali2

Ömer Gedik
02-03-2013, 13:44
Arkadaşlar bir süre film vb. işlere girmeyeceğim. Filmleri de kendi ısıtıcı makinemle sökeceğim.

301gti
04-03-2013, 09:56
Merhabalar iyi forumlar olsun herkeze. Cam filmi uygulaması 2013 yılı içinde serbest olmadımı aarkadaşlar? Ceza halen yazılıyor vs diye duydum bilgisi olan varmı?

Can ÖNEL
04-03-2013, 10:00
Ben bir serbestlik okumadım, duymadım. Daha geçtiğimiz günlerde forum yöneticimiz Ömer Bey'in başına üzücü bir ceza olayı geldi hatta. :(

Yasin CCK
04-03-2013, 10:05
Bırakın cam filmini Türkiye'de modifiye yasak!

Cam filminden ceza yiyen ben dahil bir çok arkadaşım var forumda.

Özellikle şu sıralar her şeye ceza yazıyorlar, hatta geçen cumartesi İstanbul'da buluşma düzenleyip yemek yiyen arkadaşlara sanki teröristmiş gibi baskın yapıp bir çok aracı çekici ile götürmüşler!!!

fexzi
04-03-2013, 10:12
Bırakın cam filmini Türkiye'de modifiye yasak!

Cam filminden ceza yiyen ben dahil bir çok arkadaşım var forumda.

Özellikle şu sıralar her şeye ceza yazıyorlar, hatta geçen cumartesi İstanbul'da buluşma düzenleyip yemek yiyen arkadaşlara sanki teröristmiş gibi baskın yapıp bir çok aracı çekici ile götürmüşler!!!

Bir şeylerin suyunu çıkarmaya başladılar,aynı durumu farklı kesimlere yapamıyorlar..adaletten çok uzak seyir halindeler..

mimit
12-03-2013, 18:12
Merhabalar Forum üyeleri sıkıntım şu şekilde,

ocak ayı içinde yol kenarında park etmiş 4 lüleri mi yakmış babamı bekliyordum,kendisi ayağından ameliyat olduğu için fazla yürümemesi gerekiyor du,neyse park etmenin yasak olduğu yerde mecburen bekliyordum, polis memuru geldi cama tıkladı devam et dedi,durumu izah ettim hemen peşin ehliyet ruhsat dedi çıkardım verdim o sıra arkadan ekip otosu geldi, ekip aracının yanına gidelim dediler,tamam dedim, ekip otosunun orada 10 dakika falan bekledik hiç bir işlem yapılmadan, yazalım mı yazmayalım mı gibi bir muhabbet oldu, bende görevinizi yapın lütfen, durumu size izah ettim dedim,bu durumun için kullanabileceğiniz inisiyatifiniz yoksa gereğini yapınız dedim. yazıyorum bak dedi tekrar yazın dedim, o sırada babamın çıktığını gördüm arabaya kadar refakat etmek için koşa koşa yanına gittim,araca bindirdim geri ekip otosunun oraya gittim. döndüğümde daha cezayı yazmamışlardı,hayırdır bir sorun mu var dedim, ben burada uğraşırken sen arkanı dönüp nasıl gidersin gibisinden saçma bir konuşma geçti aramızda neyse yazıp verdiler cezayı araca dönüp oradan uzaklaştım, araç babamın kullandığı şirket aracıydı bugun şirkete tekrar bir ceza makbuzu ulaşmış, aynı gün ve hemen hemen aynı saate yazılmış aralarında 10 dakika varmış, yetkili memurun işaret ve uyarılarına uymamak diye 180 tl ceza yazıp göndermişler. bunun için ne yapmak lazım polislerden bilgi almaya çalıştım ama birbirlerini korumak için bişey yapamazsın falan deniyor,madem ikinci bir ceza yazılacaktı ben oradayken neden yazılmadı direk bana verilmedi ? oradan uzaklaşırken herhangibir polis memurunun uyarısı falanda olmadı düz yol zaten 500 mt ileride kırmızı ışıkta durup yoluma devam ettim.

Yasin CCK
12-03-2013, 18:46
Allah onları bildigi gibi yapsın!!!

Hasan_33
12-03-2013, 19:37
adam kendini ezik hissetmis, karsisinda abi yalayim-yutayim edebiyati yapsan belki farkli olurdu... elinde olan bütün hirsla bunu yapabilmis...böyle memlekete böyle memur anlayisi desem cok mu olur...olmaz...az bile...

tesla
12-03-2013, 19:43
Benim babam da trafik polisiydi. Teşkilatı çok iyi bilirim. Kimisi resmen padişah sanıyor kendini. Arkanı dönmeden eğilip uzaklaşacaktın yanından, yanlış yapmışsın. Dönüşte de kaftanının eteğini öpecektin muhteşem süleymanın torunu olan o polisin. Yetkili memurun hangi işaretine uymamışsın ki? cezanın iptali için idari dava açabilirsiniz dicem ama ekip arabası da oraya geldiği için polisin otomatikman şahidi olmuş oluyor. birbirlerini kollarlar doğal olarak. beddua etmekten başka çareniz yok gibi. Yine de bir dilekçe ile polisin de adını vererek şikayet dilekçesi yazabilirsiniz. Ama sonuç çıkacağını sanmıyorum. Geçmiş olsun. Polis teşkilatının kibirden uzak, eğitimli en önemlisi de vicdan sahibi memurlardan oluştuğu günleri görürüz inşallah.

Yasin CCK
12-03-2013, 19:53
Mehmet avukat kardeşime sordum senin için. Tutanaklara bakmak gerek dedi, Farklı maddelerden yazmış anladığım kadarıyla, cezayı yazan aynı memur mu? Ocak ayında ki ceza bugün neden ulaştı? Postaya ne zaman verilmiş? Bunları söylersen belki hukuki anlamda yardımcı olabiliriz.

mimit
12-03-2013, 20:38
Yasin hocam teşekkür ederim ilgin için,şirket arabası olduğu için ceza babamın çalıştığı adrese gitmiş,gerçi bende orayı adres olarak vermiştim,telefonda da çok fazla bilgi alamadım doğrusu ama babam da yarın şirketin avukatına durumu açacak ona göre yasal prosedür ne ise uygulanacak.

genede yazıklar olsun demekten kendimi alıkoyamıyorum.bu nasıl bir egodur anlamadım,gerçi memlekette artık özel güvenlik güçleri bile öğrencilere cop la saldırabiliyor.

Bekir
12-03-2013, 21:45
Mehmet geçmiş olsun çok üzüldüm gereksiz ve pisipisine bir ceza olmuş buna kısa bir fıkra ile cevap verelim

Trakyalı yaşlı köylü eşeğine binbiş tarlasına gitmektedir.
Trafik polisleri yolu kesmiş kontrol yapmaktadır.
Yaşlı köylünün eşeğiyle geldiğini görünce onunla biraz gırgır geçmeyi düşünürler.
Polis-amca dur bakalım.Nereye böyle gidyosun?
Köylü-Tarlaya gidiyom beya nere gitçem ben.
Polis-Amca golan nerde ?(golan:emniyet kemeri)
Köylü-ne golanı be yav...
polis-ben anlamam ceza kesecez.
Köylü-kes be yav çabuk kes işime gücüme bakem beyav.
polis-amca cezayı eşeğe kesersek beş lira, sana kesersek on beş lira hanginize keseyim cezayı.
Köylü-cezayı bana kes beyav.
Polis-Eşeğin cezası seninkinden çok az niye eşeğe kestirmiyon cezayı?
Köylü-Biz onu okutçez polis yapçez sicili bozulmasın...

Alper90
12-03-2013, 22:08
polisler böyle işte geçmiş olsun yapacak şey şu sadece şikayetçi olabilirsiniz ama arkadaşında dediği gibi ekip otosu geldiği için şahidi var normal olarak he nasıl olur uğraşacağım derseniz babanızın o gün o saatte hastanede kaydı vardır bununla ispat edebilirsiniz babanızında şahitliği olabilir ama kabul edilir mi orası meçhul tabi bunlar yapmadan önce canım ülkemin muhtesem hukuk kuralları varya itirazdan önce cezayı ödemek durumundasınız ya böyle kayıtları falan açtırarak uğraşacaksınız yada dedikleri gibi teşkilatın bu çürük yumurtaları için beddua etmek ile yetineceksiniz geçmiş olsun tekrar.

ANKA
12-03-2013, 22:22
Arkadaşlar bir süre önce Adliye'de çalışmış biri olarak birkaç önerim olacak sizlere:
Öncelikle size ceza kesilmişse kesinlikle bir kanıtı olmalı, video fotoğraf gibi ki bu bilgi genelde makbuza yazılır, ceza makbuzunda bu bilgi varsa ve kısmen düşük bir ceza ise ödenir ancak astronomik bir ceza gelmişse makbuzda resim var dense de itiraz etmekte fayda var zira çoğunlukla bu kısma foto var diye not düşüyorlar ama ortada fotograf olmuyor.
İtiraz için direk olarak bir dilekçe ile mahkemeye başvurabilirsiniz, para falan ödemeye gerek kalmaz. Bana 2004 yılında araba ile hiç gitmediğim bir ilden kırmızı ışık cezası geldi cezayı hiç ödemeden itiraz ettim ceza iptal edildi.

Bir konu daha var yolda çevirme olduğunda polisin arama izni yoksa arabanızı arayamaz ayrıca izin olmadan sizi arabadan indiremez, indirmeye çalışırlarsa inmeyin evraklarınızı verin arabada bekleyin, indirmek isterlerse nedenini sorun ve sizin için düzenlenen bir arama emri olup olmadığını sorun. Tabi herhangi bir suç işlememiş iseniz, alkollü araç kullanma, kazaya karışma, kazaya sebebiyet verme gibi.
Bununla ilgili bir örnek vereyim geçen yaz Muğla'dan Ankara'ya dönüyorum rutin kontrol var durdurdu polis sağa çektirdi baktım kimse gelmiyor ben de inmedim bekledim, camı indirdim araca baktım polis ağır hareketlerle geldi, içeri baktı belli ki biraz sinirlenmişti arabadan inmedim diye, bir sorun mu var dedim hayır yok dedi, kemerler takılı, radara girmemişim, alkol vs yok. Hiçbirşey diyemedi aldı evrakları baktı iyi yolculuklar diledi ve ayrıldım.
Bizim ülkemizde en kötü şey insanlar kanunları ancak başına bir hal geldiğinde okur ve çoğu haklarını bilmez, işte ne gelirse gariban vatandaşın başına bu bilgisizlikten gelir. Hakkınızı bilin ve arayın arkadaşlar davaysa dava, şikayetse şikayet, dilekçeyse dilekçe, ne kadar çok bilirseniz o kadar haklı olursunuz.
Herkese sorunsuz bir gün diliyorum.

mimit
12-03-2013, 23:05
Babam 30 yıla yakın süredir aynı şirkette çalışıyor,bende birçok zaman yazları vaktimi orada geçirdim,patronu bu tarz konularda çok duyarlıdır radar cezası bile olsa şoförlere kızar bağırır ama maaşlarından falan kesilmez,cezaları şirket hesabından öderler,bu rakam şirketi batırmaz da çıkarmaz da, ortada bir haksızlık var bir ayıp var, bu tarz olayların yaşanmaması için karşınızdaki insana yasal yollardan haddini bildirmek gerekir, şirket avukatını da tanıyorum, onlarda ellerinden geleni yapacaklardır,bende gelişmeleri takip ediyor olacağım zaten. Umarım yanlarına kar kalmaz.

Ömer Gedik
13-03-2013, 00:26
Geçmiş olsun. Çok talihsiz bir durum. Anlaşılıyor ki polisler bir şeyler vermeni beklemiş. Sen vermeyince de tepki vermiş. İyi de vermemişsin.

Can ÖNEL
13-03-2013, 08:42
Geçmiş olsun gerçekten sinir bozucu bir durum. Bazen memur olduğunu, sadece üzerine düşen görevi yapması gerektiğini unutan polisler oluyor. Bazen de çok iyi niyetli polisler oluyor. Bana henüz böyle kötü niyetli bir polis denk gelmedi. Allah kimsenin başına vermesin. Dilerim sorun bir şekilde sizin lehinize çözülür.

sessizgece
13-03-2013, 09:12
geçmiş olsun. Yorum çok ama yorumsuz. onlar :kral kendilerince

parkmen
13-03-2013, 09:33
Arkadaşlar biraz atmosferi yumuşatmak adına bende geçen perşembe günü yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum. Perşembe akşamı acilen Trabzon'a gitmem gerekti uçak bileti bulamadım, otobüs işime gelmedi bende akşam saat 09:00'da vira Bismillah deyip vurdum marşa dedim ya acil gitmem gerekti diye süratlice seyir halindeydim sabah saat 03:00 suları Tosya yakınlarında ekip otoları yolun kenarında polisler yolun ortasında resmen beni bekliyorlardı yolun sağına alıp durdum, yolda da acayip susamıştım sularda bagajdaydı hazır durmuşken önce polislere selam verdim az durun geliyorum diyip açtım bagajı şişeyi aldım kana kana su içmeye başladım o arada polislerden biri kıllandı sanırım usulca yanıma geldi baktı su içiyorum inanın resmen iç geçirdi (ooooohhhhhh) su içer misin? dedim teşekkür etti almadı. Evraklarımı rica etti verdim o arada yanına diğer arkadaşı geldi tabi bu arada evrakları alan memur sorgulama yapıyor derken bir ekip daha geldi anladım ki vardiya değişimine denk gelmişim, yeni gelen ekip evraklarıma bakan memura bir sıkıntı yok inşallah dedi ve memurda yok yok rutin kontrol dedi, çok şaşırdım doğrusu çünkü kesinlikle radara girdiğime emindim ve meskün mahal olduğu için en az 300 tl cezaya hazırlıyordum kendimi. Neyse memur evraklarımı iade etti ve iyi yolculuklar diledi, afalladım resmen boş boş memurun gözüne bakmaya başladım, adam durumu anlamış olacak ki diğer memurlara baktı hepsi bizden uzak sonra döndü bana '' kardeşim radara girmişsin fakat radar ne hızını nede plakanı okuyamamış demek ki 190'nın üzerindeydin, bize telsizle anons etmediler telefon açtılar, şimdide vardiya değiştireceğiz, sen devam et yoluna aman dikkatli git hız yapma kardeşim'' demez mi? adamı alnından öpesim geldi, teşekkür ettim resmen parmaklarımın ucunda yavaş yavaş ayrıldım.

Can ÖNEL
13-03-2013, 10:06
Yani 190'ın üzerinde gidersek radar free takılırız. Basalım arkadaşlar... :f1 :):):) Şaka hocam. Aman Allah iyi insanlara çattırsın yoksa bu hayat her konuda zorlaşır. Aynı durum doktorlarda da var kimi doktor biçerdöver gibi kimi doktor ise ahbap gibi. Her meslekte var böyle insanlar...

Fenomen
13-03-2013, 11:26
Geçen alkol çevirmesinde bir memura denk geldim. Arkadaş bir memur bukadar mı kibar ve düzgün olur. Kız arkadaşımla ikimiz resmen şaştık kaldık. Beyfendi üfleyebilirmisiniz, beyfendi iyi seyirler dilerim, aman alkollü yola çıkmayın lütfen gibi şeyler söyledi.
En son gidicez Anlayışınız için teşekkürler dedi gönderdi. Oha dedim resmen. Keşke her memurumuz böyle yapıcı olsa.

Ben bunda şunun da etkisini görüyorum : Artık polislik mesleğine birini alırken ince eleyip sık dokuyorlar.

mimit
03-09-2013, 21:02
İlk kırmızı ışık ihlali cezam :D trafikte en dikkat ettiğim kuraldır,burada her ne kadar ceza da yazmış olsalar kavşağı geçmediğime eminim, Ankara da çoğu ışık kırmızı yeşil e geçmeden önce sinyal vermiyor doğal olarak yeşil yanıyor diye seyrimize devam ediyoruz,kırmızıyı görünce de frene basıyoruz.basmışım durmuşum ama ışığı geçmişim :D

http://img22.imageshack.us/img22/8726/h7oi.jpg

Can ÖNEL
03-09-2013, 21:10
E durmuşsunuz işte kavaşağı geçip gitmemişsiniz. Böyle bir durumda ceza yiyorsak basalım gidelim... bazen bana da oluyor bu durum yaya geçitinde kalıyorum yayalar geçsindiye ileri salıyorum biraz. GEri vitese takıp geri mi gelelim?

Geçmiş olsun üzücü bir durum yani durmasaydınız üzülmezdiniz... Az parada değil... :(

mami202
03-09-2013, 22:51
Mart ayında E5 çayırova tuzla arasında 111 km hız ihlalinden 350 lira cezadan sonra uzun bir süre otobandan gidip geliyordum bi pazar günü E5 i kullandım yol boş, ortalıkta kimse yok; önüm -arkam- sağım -solum açık istanbul istikameti çayırova köprüsüne yakın bi mesafede arkamda bi gri renkli clio içerde bişeyler oluyo tamda göremiyorum
benim araçta arkadaşlarla müzik muhabbet felan gidiyoruz pek dikkat etmedim salı sabahı işyerine postacı geldi 153 km hız ihlalinden fotoğraflı 350 liralık bi ceza daha ozaman arkadaki clionun içinde ne olduğunu anlamış oldum ama iş işten çoktan geçmişti.

reisG
04-09-2013, 08:22
Dün 1.haber verdiler yine af çıkıyormuş....

mimit
04-09-2013, 08:39
bence af yerine uygulamaların devamlılığı sağlanmalı yani her gün polisin önünden tıka basa dolu bir şekilde geçen dolmuşlar var aylarca bunlara ses çıkarmadılar,dün öğleden sonra kızılayda yolcu taşıyacak dolmuş yoktu neredeyse bir çoğunu çekmişler ceza yazıyorlar,bu yasaksa her gün yasak değil mi neden belli günlerde cezai işlem yapılıyor.anlamıyorum.

parkmen
04-09-2013, 11:27
İlk kırmızı ışık ihlali cezam :D trafikte en dikkat ettiğim kuraldır,burada her ne kadar ceza da yazmış olsalar kavşağı geçmediğime eminim, Ankara da çoğu ışık kırmızı yeşil e geçmeden önce sinyal vermiyor doğal olarak yeşil yanıyor diye seyrimize devam ediyoruz,kırmızıyı görünce de frene basıyoruz.basmışım durmuşum ama ışığı geçmişim :D

http://img22.imageshack.us/img22/8726/h7oi.jpg
Görevli memur arkadaşın soyadı çok enterasan

mimit
04-09-2013, 11:33
facebook ta falan bulamadım bulsaydım birşeyler söyleyecektim :D

kvnc35
24-09-2013, 22:16
memurun soyadı ilginçmiş :)

bende sorgulama yaptım plakadan çok şükür temiz ..

emrexxcv
25-09-2013, 09:22
tak-kaç :gül4:

HakanAnt
25-09-2013, 11:26
Soyisme bakın yav Takkaç...:gül4: insanın takıp kaçası geliyor,yani kırmızı ışık ihlali yapıp kaçmak gibi :gül6:

emax34
25-09-2013, 16:24
Cok gecmis olsun, ama Takkac ve Hecbek yazilari beni benden aldi :)

Emrah_06
28-10-2013, 20:21
Bi sorum olacaktı kafam karışık işin içinden çıkamadım.

Aslanıma ilk ceza geldi yine moraller bozuldu :/ Miktar çok değil ama o makbuzu görmek can sıkıcı .

01/10/2013 tarihinde trafik kanunun61/1-9 maddesine göre ikinci sıraya park etmem sonucu 77 lira cezayı acımadan yazmışlar arkamdan. :/
Bu ceza GİB de gözükmüyor ve makbuzu bugün ulaştı bana tebliği yani. 28.10.2013 tarihinde yani 28 gün sonra.

Bi kaç hafta önce şu emsal teşkil eden 10 gün olayı vs vardı.

Şimdi 28 gün sonra makbuz tebliğ edildiği için cezanın iptali için itiraz edebilir miyim ? Edersem de nereye edebilirim ?

HamzaHakkı
28-10-2013, 22:37
15 gün içerisinde sulh ceza mahkemesine itiraz yazmalısınız diye biliyorum ben.Bana da eski aracımda ceza yazılmıştı arabayı sattım daha cezası gelmedi bu vakitten sonra gelmez heralde :) Aşağıda bir dilekçe örneği alıntısı yaptım:

SULH CEZA MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİNE

İTİRAZ EDEN :
ADRESİ :

KONUSU : Trafik Ceza Tutanağına İtiraz

AÇIKLAMALAR:
1- Şahsıma ait ………………………. tescil plakalı araca ilişkin olarak bilgim dışında …/…/……. günü itibariyle trafik ceza tutanağı düzenlenmiş, bu ceza tutanağı …/…/…… tarihinde tarafıma tebliğ edilmiştir.

2- Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 166. ncı maddesine göre *Tescil plakasına göre tanzim edilen tutanaklar, Trafik Para Cezalarının Tahsilinde ve Takibinde Uygulanacak Esas ve Usuller ile Kullanılacak Belgeler Hakkında Yönetmeliği"nin 10, 11 ve 12. nci maddelerinde belirtilen esas ve usullere göre takip ve tahsil edilir*.

Trafik Para Cezalarının Tahsilinde ve Takibinde Uygulanacak Esas ve Usuller ile Kullanılacak Belgeler Hakkında Yönetmeliği"nin 10/maddesine göre; *Aracın kayıtlı olduğu kuruluştan arşiv kayıtlarına göre araç sahibi veya işleteni tespit edilerek (birden fazla ise ilk sıradaki) tutanağın boş kalan yerleri doldurularak ilgiliye 7201 sayılı Tebligat Kanunu hükümleri uyarınca tebliğ edilir ve tutanağın bir nüshası takip ve tahsil için ilgili mal sandığına gönderilir. Tebligat işlemine yedi iş günü içinde başlanır. Yapılan tebligatta bu şekilde uygulanan cezalar için, tebliğ tarihinden itibaren yedi gün içinde yetkili mahkemeye itiraz edebilecekleri belirtilir. İtiraz, ödemeyi ve ödeme ile ilgili süreyi durdurur. Ancak itiraz üzerine verilen kararlar kesindir*.

Tarafıma yasal süre aşıldıktan sonra tebligat yapılmış olup, bu durum yönetmelik hükümlerine aykırıdır. Bu nedenle ceza tutanağının iptali gerekmektedir.

İSTEM VE SONUÇ: Yukarıda izah olunan nedenlerden dolayı dava konusu trafik ceza tutanağının iptalene karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. ../../2013

İtirazeden
Ad Soyad
İmza

EK :
-Ceza tutanağı fotokopisi

TanerHoca
29-10-2013, 19:30
konu daha önce açılmış olan konu ile birleştirildi...

Yasin CCK
30-10-2013, 10:49
Bir arkadaşımın yediği trafik cezası :

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1002921_10151785689218731_1921269445_n.jpg

İyice kulağa su kaçırmaya başladılar!

301gti
30-10-2013, 11:08
yuhh arkadaş 50km lik yerde 55 le gidiceksin maximum, 56 km olunca ceza yı basmışlar yazık günah ya...

woonmalker
30-10-2013, 12:25
devlete para lazım :D şaka bir yana geçen gün ankarada bir polis arkadaşla konuşuyorum şu şehir içi kameralarından günde 300 e ykaın ceza yazıyorum dedi şaşırdım :D acaba bana da sonradan gelirm i bu cezalar bilemedim. internetten gözükmüyor ama adrese geliyormuş .

Mustafa_03
30-10-2013, 12:37
Devlete para lazım mı bilmiyorum ama, yeni polislerle çok işimiz olacak onu biliyorum. :) ramazan bayramında denizli-bozkurt ilçesinde gece saat 02.08 de sis farında 77 tl ceza yemişim. istanbula döndüğümde postacı sağolsun sabah sabah uykumu açmıştı. Babam istanbulda, amcam ise denizlide polis memuru olduğundan amcama dedim bi bak diye, cezayı yazan arkadaş daaha 1 haftalık polismiş, bende de nasıl şans varsa artık :)

GOXIN
30-10-2013, 12:46
Bir arkadaşımın yediği trafik cezası :

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1002921_10151785689218731_1921269445_n.jpg

İyice kulağa su kaçırmaya başladılar!

Memlekette ne doğru ki bu sistem doğru olsun. Sen önüne gelene ehliyet ver, insanları eğitme sonrada 56km hıza ceza yaz. Kazaları önlüyorlar ya aferin.

kvnc35
30-10-2013, 13:40
devlete para lazım :D şaka bir yana geçen gün ankarada bir polis arkadaşla konuşuyorum şu şehir içi kameralarından günde 300 e ykaın ceza yazıyorum dedi şaşırdım :D acaba bana da sonradan gelirm i bu cezalar bilemedim. internetten gözükmüyor ama adrese geliyormuş .

internetten sorgulama da görünmeme ihtimali varmı ?

Yasin CCK
11-12-2013, 15:26
Az önce elime ulaşan trafik cezası nedeniyle çıldırmış durumdayım!

Bundan 5 ay önce benzer bir trafik cezası şirkete geldi. Saçma sapan bir nedenden Fahri (!) trafik müfettişi yazılmış :

http://i1257.photobucket.com/albums/ii512/cankatan/Ceza1.png (http://s1257.photobucket.com/user/cankatan/media/Ceza1.png.html)

Lanet olsun, kim uğraşacak şimdi dedim ve cezayı cebimden ödedim.

Az önce elime ulaşan ceza ise şudur :

http://i1257.photobucket.com/albums/ii512/cankatan/Ceza2.png (http://s1257.photobucket.com/user/cankatan/media/Ceza2.png.html)

Bu nedir arkadaş! Fahri Trafik Müfettişi kimdir, nedir !?

Ama bu sefer takip edecem, mahkemeye verip itiraz edecem. Para kolay kazanılmıyor. Gram hakkım geçiyorsa haram zıkkım olsun!!!

POLISTNBLS
11-12-2013, 19:25
Yasin sonuna kadar haklısın kardeşim hakkınıda sonuna kadar ara. Bu fahri trafik müfettişi olayı bizim ülkemizde farklı amaçlarla kullanılıyor. Hele ki günümüzde trafik cezaları görüntüyle delillendirilmek zorundayken bu adamlar kafasına göre milletin canını yakıyor görüntüsüz delilsiz. Adam sana gıcıksa ya da arabana malına fesatlığı varsa kafasına göre delilsiz ceza kesebiliyor. Benimde başıma geldi ve bu sonradan görme normal yaşamında bir yere gelememiş insan bozuntusu bana haksız bir şekilde önüme kırdığı halde aracından inip kimliğini gösterip ben fahri trafik müfettişiyim ceza keserim sana diye tehdit etmeye kalktı ve tahmin edeceğin üzere cevabını ve haddini bildi kendisini. Bu ülkede seviyesiz cahil ve fesat insanlar bol iken bu fahri trafik müfettişi olayına son verilmesi gerekir acilen...

Furkann
11-12-2013, 19:43
Fahri Trafik müfettişlerinin yazdıkları cezalara itiraz edilirse delil olmadığı için iptal ediliyor diye biliyorum .. Bence şansınızı deneyin..

sessizgece
11-12-2013, 21:22
Fahri müfettişler Konya da fena ceza kesiyorlar. Şimdilik bana gelmedi ama çoğu tanıdığıma cezalar gelmiş. Hemde bayan müfettiş. Herkes cezayı ödüyor, itiraz edeni duymadım. Hatta haberlere bile çıktı bu Fahri müfettişler.
Fahri müfettişlerin aracı durdurarak ceza yazma yetkileri yok ve kesinlikle belirttiğiniz şekilde konuşamaz. Plakasını, adını emniyete bildirseydiniz müfettişliği kaybetme riski var, diye biliyorum.

iPhone 'den Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

POLISTNBLS
11-12-2013, 21:32
Fahri müfettişler Konya da fena ceza kesiyorlar. Şimdilik bana gelmedi ama çoğu tanıdığıma cezalar gelmiş. Hemde bayan müfettiş. Herkes cezayı ödüyor, itiraz edeni duymadım. Hatta haberlere bile çıktı bu Fahri müfettişler.
Fahri müfettişlerin aracı durdurarak ceza yazma yetkileri yok ve kesinlikle belirttiğiniz şekilde konuşamaz. Plakasını, adını emniyete bildirseydiniz müfettişliği kaybetme riski var, diye biliyorum.

Abi bunlar her ilde aynılar. Sağlam ve görüntülü anti delille bunların keyfi kestikleri cezalara itiraz edilebilir diye düşünüyorum. Ben nelere şahit oldum. Adamın samimi arkadaşı fahri trafik müfettişi. Gıcık olduğu yada düşman olduğu kişinin plakasını fahri arkadaşına verip rica ediyor ceza kestirtiyor. Ülkem ne hale gelmiş düşünün!
Bu arada bunların çalışma prensibini ve nasıl ceza yazdıklarını elbet biliyorum abi ama o benim bunu bildiğimi bilmiyordu aklınca beni boş beleş zır cahil olduğumu düşünüp erkeklik yapacaktı ama cevabını sağlam aldı. Filden büyük fil avcısı var ;)

Yasin CCK
11-12-2013, 21:47
Yasin sonuna kadar haklısın kardeşim hakkınıda sonuna kadar ara. Bu fahri trafik müfettişi olayı bizim ülkemizde farklı amaçlarla kullanılıyor. Hele ki günümüzde trafik cezaları görüntüyle delillendirilmek zorundayken bu adamlar kafasına göre milletin canını yakıyor görüntüsüz delilsiz. Adam sana gıcıksa ya da arabana malına fesatlığı varsa kafasına göre delilsiz ceza kesebiliyor. Benimde başıma geldi ve bu sonradan görme normal yaşamında bir yere gelememiş insan bozuntusu bana haksız bir şekilde önüme kırdığı halde aracından inip kimliğini gösterip ben fahri trafik müfettişiyim ceza keserim sana diye tehdit etmeye kalktı ve tahmin edeceğin üzere cevabını ve haddini bildi kendisini. Bu ülkede seviyesiz cahil ve fesat insanlar bol iken bu fahri trafik müfettişi olayına son verilmesi gerekir acilen...

Eyvallah kardeş, elimden geleni yapacağım. Senin olaya ise söylenecek hiç bir şey yok. Benim o saydıklarımı kanıtlar nitelikte bir örnek olmuş. Peki sen sıradan bir vatandaş olsan ne olacaktı? Yazık ki ne yazık...

sessizgece
11-12-2013, 21:55
ben kendimce çözüm buldum. Aslanıma seyir kamerası aldım. Sürekli kayıtta. Tarih, saat yazıyor. Sd karta kayıt yapıyor. Kayıtları bilgisayara depoluyorum. Böyle bir ceza gelirse en azından kendi kayıtlarımı delil olarak kullanabilirim. Sizlere de tavsiye ederim. Böyle durumlar için harika. Yalnız benim kamerada gece görüş yok. Gece görüntüleri far aydınlatmasına göre alıyor ve mikrofon net kayıt almıyor. Konuşmalar net anlaşılmıyor.
Geçmiş olsun

Yasin CCK
11-12-2013, 22:07
ben kendimce çözüm buldum. Aslanıma seyir kamerası aldım. Sürekli kayıtta. Tarih, saat yazıyor. Sd karta kayıt yapıyor. Kayıtları bilgisayara depoluyorum. Böyle bir ceza gelirse en azından kendi kayıtlarımı delil olarak kullanabilirim. Sizlere de tavsiye ederim. Böyle durumlar için harika. Yalnız benim kamerada gece görüş yok. Gece görüntüleri far aydınlatmasına göre alıyor ve mikrofon net kayıt almıyor. Konuşmalar net anlaşılmıyor.
Geçmiş olsun

Hocam adam sinyal vermeden şerit değiştirmekten ceza yazmış, kamera olsa ne yazar :)

sessizgece
11-12-2013, 22:14
dikkat etmemişim. :fiuw
ama kamera da bir nebze işe yarar. Tehlikeli araç kullanma, ışık da geçme, sana yeşil bana yeşil yandı, hatalı solladın, yol benimdi gibi. Bunları ibra ettiğinde o müfettiş hatalıysa gitti müfettişliği ;)
En güzeli de seni sollayan araç bilmiyorsa eğer, radar aracı zannederek yavaşlıyor.:gül9:

γuяdaeя
12-12-2013, 02:53
2014 bütçesinde vatandaş ve esnaftan tahsil edilmesi hedeflenen ceza tutarı 7.9 milyar tl :)

bacadir68
12-12-2013, 07:02
Peki bu cezalar internette görünüyor mu? Bir ara benzer durum başıma gelmişti ve internette görememiştim cezayı. Sağolsun posta görevliside adrese teslim etmeyince faiziyle birlikte ödemek zorunda kalmıştım. Keşke emniyet sms ile ceza bilgilendirmesi yapsa ruhsat sahibine.

Zulan
12-12-2013, 09:22
Herkese günaydın. Geçenlerde haberlerde de çıktı, akıllı telefonu olan herkes fotoğraf çekip bunları emniyete gönderebilecekmiş. Sonra oradaki memurda kontrol edip, uygunsa ceza yazacakmış. Peki o zaman ne olacak? Adam birine kafayı taktıysa bir husumeti varsa artık sabah akşam arkasında takipte cezaları yağdır. Şerit değiştirirken sinyal vermedi bende yazdım ceza bu nedir ya? Akşamları İstanbul yolunda polis radar kuruyor hemde bir benzinliğin girişindeki sıralı aydınlatmaların yanına parkları da açıyor ki senkronizasyon bozulmasın. Uzaktan anlaşılması çok çok güç zannedersin ki ışıkların devamı ve uyarı levhası da yok. Aaa pardon yol üzerinde bilmem nerede sabit bir tabela dikmişler değil mi 'RADAR' diye doğru her an tetikte olmamız lazım. Sonrada cezayı arkadan yolla girenin ruhu bile duymuyor. Geçmiş olsun...

reisG
12-12-2013, 09:41
Bir arkadaşım fahri trafik müfettişi, Yasin'e yazılan gibi bir cezayı ancak psikolojik problemleri olan birisi yazar dedi. Bir nevi görevi kötüye kullanma gibi bir şey, eğer ona ceza yazılırsa her araca günde en az yüz kere ceza gelmesi gerek.

Emrah_06
12-12-2013, 22:11

http://i1257.photobucket.com/albums/ii512/cankatan/Ceza2.png (http://s1257.photobucket.com/user/cankatan/media/Ceza2.png.html)

O değil de abi niye işaret vermeden şerit değiştiriyorsun :) (tamam tamam kızma)

İyide adı üstünde fahri yani devlet resmi personeli olmayan bir insana güvenip kayıtsız nasıl vatandaşı itam eder anlamak güç doğrusu.

reisG
16-12-2013, 11:10
Yasin , bu senin durumuna bir yardımcı olabilir.
Karasu Sulh Ceza Mahkemesi, fahri trafik müfettişinin emniyet kemeri takmadığı gerekçesiyle kestiği 77 liralık cezayı "şüpheden uzak, somut delil bulunmadığı" gerekçesiyle iptal etti.

Otomobil sürücüsü Cihan Ersöz, seyir halindeyken emniyet kemeri takmadığı gerekçesiyle kendisine tebliğ edilen cezanın iptali için "somut delil bulunmadığı gerekçesiyle" Karasu Sulh Ceza Mahkemesine başvurdu.

Kararı değerlendiren mahkeme, Anayasa'nın 38. maddesinde "kanıtlanıncaya kadar kimsenin suçlu sayılamayacağı ve cezai sorumluluğun şahsi" olduğunu belirterek, Türk ceza sisteminde de kişilerin suçlu veya kabahatli sayılması için şüpheden uzak, somut delillerin ortaya konulması ve şüpheye mahal verilmemesi gerektiğini, aksi halde keyfi uygulamalara zemin hazırlanacağının aşikar olduğunu kaydetti.

Anayasa'ya göre de cezaların şahsiliği prensibinin kabul edildiğine dikkati çeken mahkeme, şu ifadelere yer verdi:

"İdari yaptırıma konu emniyet kemeri takmama kuralının kim tarafından ihlal edildiği şüpheden uzak şekilde tespit edilememektedir. Her ne kadar fahri trafik müfettişlerinin kimlikleri gizli ve kişilerle muhatap olmaları yasak olsa da bu hususların denetimi ortadan kaldıracak şekilde uygulamaların yapılabileceği anlamı taşımamakta, günümüz teknolojik imkanları değerlendirilmek suretiyle denetime imkan verecek delillerin ortaya konulması gerekmektedir. İtiraza verilen cevaplarda, müfettişlerin görüntü alma, fotoğraf çekme, şahit bulma gibi yükümlülüklerinin bulunmadığı belirtilmiş ise de herhangi bir kanun veya yönetmelikte böyle yükümlülüklerinin bulunmadığı belirtilmemekte, yalnızca Fahri Trafik Müfettişliği Görev ve Çalışma Yönetmeliği'nin 9/e maddesinde 'araç durduramaz, sürücülerle muhatap olamaz, belge veya evrak kontrolü yapamaz' denilmektedir."

Mahkeme, yargılama giderlerini kamu üzerinde bırakarak, fahri trafik müfettişinin kestiği cezayı iptal etti.

Yasin CCK
16-12-2013, 11:16
Teşekkürler Reis.

Ghost Hunter
23-12-2013, 14:12
arkadaşlar fatsa bolaman arasında güya 50 km hız sınırı olan yerde 80 km hızla gittigime dair trafik cezam geldi kii hız sınırlarına ve kurallara uyan biri olarak titizimdir inandırıcı gelmedi hersene gittigim ve radarın nereye kuruldugunu bilen biri olmama ve o radar aracını görmeme ragmen 325.00 tl lik cezayı kesip göndermişler radar görüntü resmini yollamadıkları için ilgili şubeyi aradım bana samsuna gidip mahkemeye verip kazandıktan sonra radar resmini verebileceklerini söylediler prosedür bumudur bilgisi olan varmı?

parkmen
23-12-2013, 14:47
ABOOOOOWWWW o ne biraderim adam öldürsen bu kadar olur ancak....... geçmiş olsun

gokeri06
23-12-2013, 23:15
Okuldan bayan öğretmen arkadaş 70 hiz sınırı olan yerde 114 ile radara giriyor ilerdeki cevirmede polisleri sonradan goruyor 349 lira hiz ihlali 169 lira dur ihtarına uymamak, ayni yerde 1 hafta oncede yine 110 civarı hizla girmis oda arkadan gelmis toplamda bir hafta da 349+349+169 lira ceza...
Baska bir bayan arkadasa da eşi mesaj atiyor 349 lira radar cezsdi geldi diye ikiside bunlari gulerek anlatiyor. Eşlerinin yerinde olmak istemezdim...

mobil...

sessizgece
23-12-2013, 23:58
Şu cezalar bıktırıyor insanı. Geçen ay 1300 küsür ceza ödedim. Ayda ortalama şirket aracı ile 7000-7500 km yol yapıyorum. O halde sadece cep telefonu ile bana ceza geldi. Gerisi hanımın aslanla yediği cezalar. Blulutut (yazmayı beceremedim) aslanda var kullanmıyor cepten, kemer uyarısı var kullanmıyor kemerden, hız sınırlama - sabitleme var kullanmıyor radardan:) maşallah ne kadar ceza varsa toplamış. Şimdi ben aslanıma müzik tesisatı ve eksoz nasıl takayım? İnsanın babası yurtdışında olunca pek takmıyor. Ha bi de bayan trafik polisine kafa tutması var.
Hadi bakalım ben ne yapayım. Altı üstü ayda 100-150 km yol yapıyor.

Yasin CCK
24-12-2013, 08:57
Şu cezalar bıktırıyor insanı. Geçen ay 1300 küsür ceza ödedim. Ayda ortalama şirket aracı ile 7000-7500 km yol yapıyorum. O halde sadece cep telefonu ile bana ceza geldi. Gerisi hanımın aslanla yediği cezalar. Blulutut (yazmayı beceremedim) aslanda var kullanmıyor cepten, kemer uyarısı var kullanmıyor kemerden, hız sınırlama - sabitleme var kullanmıyor radardan:) maşallah ne kadar ceza varsa toplamış. Şimdi ben aslanıma müzik tesisatı ve eksoz nasıl takayım? İnsanın babası yurtdışında olunca pek takmıyor. Ha bi de bayan trafik polisine kafa tutması var.
Hadi bakalım ben ne yapayım. Altı üstü ayda 100-150 km yol yapıyor.

:gül4: Kolay gelsin...

Ghost Hunter
29-12-2013, 17:25
[QUOTE=parkmen;152612]ABOOOOOWWWW o ne biraderim adam öldürsen bu kadar olur ancak....... geçmiş olsun[/QUOTE

Saol kanka radar aracina bodozlama girsem bu kadar ceza yemezdim Su radar cezalarina verdigim para acayip zoruma gidiyor polis gordumu hasmimi gormus gibi oluyorum yeni arabanin ilk cezasi cikicak param varmış deyip kendimi teselli etmeye calisiyorum:)

Ghost Hunter
29-12-2013, 17:27
Cok dikkat etmeme ragmen senede 3-4 ceza yigiyorum bir ara sirketten bir arkadasima haftada 1-2 radar cezasi geliyordu bu boyle 1ay devam etti cocuk nerdeyse maas alamiyordu sonra taksitlendirdilerde maaş alabildi:)

Ghost Hunter
29-12-2013, 17:32
Okuldan bayan öğretmen arkadaş 70 hiz sınırı olan yerde 114 ile radara giriyor ilerdeki cevirmede polisleri sonradan goruyor 349 lira hiz ihlali 169 lira dur ihtarına uymamak, ayni yerde 1 hafta oncede yine 110 civarı hizla girmis oda arkadan gelmis toplamda bir hafta da 349+349+169 lira ceza...
Baska bir bayan arkadasa da eşi mesaj atiyor 349 lira radar cezsdi geldi diye ikiside bunlari gulerek anlatiyor. Eşlerinin yerinde olmak istemezdim...

mobil...

Beterin beteri var deyip halime şükrediyorum beni rahatlattiginiz için tşk ederim:)

ayı_boğan
09-01-2014, 18:38
Sayın site yöneticileri eğer yanlış yere açtıysam konuyu özür dilerim.
birşey sormak istiyorum, uzun zamandır yoktum bugün vergi dairesinde işim vardı bana 590 tl lik 2003 yılından trafik cezam olduğunu söylediler. plakayı sordum ve bana söylenen plakayı ilk defa duydum. aracı araştırdım araç 3 defa el değiştirmiş 2000 model mazda. gecikme faizi ile 590 tl olmuş ceza. ne yapmam gerekiyor bu duruma. şimdiden teşekkür ederim.

parkmen
09-01-2014, 19:55
Ceza ne ihtiva ediyor ve nerede kesilmiş bu bilgilere ulaşabildiniz mi?

Tapatalk...

ayı_boğan
09-01-2014, 20:18
yok ulaşamadım ama döküman mı diyorlar bilmiyorum ondan çıkarmak eve gelince aklıma geldi yarın veya pazartesi tekrar gideceğim.

Yasin CCK
09-01-2014, 20:30
Geçmişe dönük cezaların bütçe açıklarını kapatmak için yolladığını, size bildirildiği tarihin önemi olmadan gecikme faizi yazıldığını biliyorum. Mahkeme yoluyla itiraz edebilirsiniz.

ayı_boğan
09-01-2014, 20:49
Geçmişe dönük cezaların bütçe açıklarını kapatmak için yolladığını, size bildirildiği tarihin önemi olmadan gecikme faizi yazıldığını biliyorum. Mahkeme yoluyla itiraz edebilirsiniz.

Yasin bey mahkeme 590 tl yi geçer sanırım ödesem diyorum ama benim öyle bir arabam olmadı. küçük emrah'ın dediği gibi amca benim hiç mazdam olmadı :) döküman alıp tekrar burdan paylaşırım.teşekkür ederim.

Ghost Hunter
09-01-2014, 22:01
Beyler polis egosu yüzünden ceza yedim
23/12/2013 tarihinde sabah 08:20de tekstilkent kuzey E80 otabanda 47/1C maddesinden 77.00 tl ceza kesmişler kafayi yigecem intetnetten baktim trafik tabelalarina uymamak diyor bana otabanda nasıl böyle bir ceza gelebilirki derken jeton düştü dikkatsiz yanlis şekilde duba dizmeye baslayan polis yüzünden aracimin duran trafikte lastigi dubanin ayagina değip devrildi polis memurunun görmüyörmusun sorusuna imali bir şekilde bakip görmedim dedim sanki kendi kabahati yüzünden olmamis gibi dik dik bakistik arkamdanda ceza kesip yollamiş

ayı_boğan
09-01-2014, 22:23
Beyler polis egosu yüzünden ceza yedim
23/12/2013 tarihinde sabah 08:20de tekstilkent kuzey E80 otabanda 47/1C maddesinden 77.00 tl ceza kesmişler kafayi yigecem intetnetten baktim trafik tabelalarina uymamak diyor bana otabanda nasıl böyle bir ceza gelebilirki derken jeton düştü dikkatsiz yanlis şekilde duba dizmeye baslayan polis yüzünden aracimin duran trafikte lastigi dubanin ayagina değip devrildi polis memurunun görmüyörmusun sorusuna imali bir şekilde bakip görmedim dedim sanki kendi kabahati yüzünden olmamis gibi dik dik bakistik arkamdanda ceza kesip yollamiş

duba devrildi diye 77 tl ceza, eds olmayan emniyet şeridinden gidipte polisi gördüğünde normal şeride girene ceza yok. çok geçmiş olsun. internetten cezanın açıklamasına nerden baktınız banada bir ceza kesilmiş öyle bir aracım olmadığı halde merak ettim hangi sebepten kesilmiş.

Ghost Hunter
11-01-2014, 00:25
İlgili ceza maddesini yazinca googla konuyla ilgili tüm siteler çıkıyor ayrica trafik kurallari ve maddeleri cezalarinin oldugu kitap var

Ghost Hunter
13-01-2014, 22:01
arkadaşlar 47/1c maddesinden yedigim haksız trafik cezasına istinaden İstanbul emniyet müdürlügüne konuyla ilgili meil hazırlayıp gönderdim şimdiden hakkınızı helal edin:)

Mustafa_03
13-01-2014, 22:55
Abi bişey soracağım fotoğraf mevcut mu veya bi görüntü gibi bişey.

Ghost Hunter
14-01-2014, 09:21
hiçbirşey mevcut degil zaten konu polisin yanlış yerde yanlış duba dizmesinden dolayı devirdigim dubayı kaldırmasının kendisinde yarattıgı eziklik sonrası arkamdan ceza kesip yollaması:)

EmRaH.
14-01-2014, 09:33
Abi geçmiş olsun .

Artık iyice namlandı modifiye konusunda türkiye polis zaten ters biri ise en ufak şeyden yazıyor cezayı

Emrah_06
15-02-2014, 00:53
Sevgililer gününe özel cezam da geldi bugün çok mutluyuz emniyet amca unutmayıp bu anlamlı günde mektubunu göndermiş Ayaş yolu etimesgut iskimatin de 70 le gidersin dedik sana niye 84 le geçtin demiş bi kaç da yakışıklı resim çekmiş. Resim bedeli 166 lira alayım diyor :'(

Bu arada kameraya da 5 ekim 2013 de el sallamışım. Zalimler 5 ay sonra ceza mı gönderilir.

HamzaHakkı
15-02-2014, 01:20
Ceza adrese 5 ay sonra geldiyse ödemenize gerek yok. 1 hafta içinde gelmezse ödemiyorsunuz diye biliyorum ben.

ayı_boğan
15-02-2014, 01:30
Ceza adrese 5 ay sonra geldiyse ödemenize gerek yok. 1 hafta içinde gelmezse ödemiyorsunuz diye biliyorum ben.

bana sanırım birkaç ay önce 2003 yılından bana ait olmayan bir plakadan 590 tl hız cezası geldi :) Emrah Bey geçmiş olsun.

Emrah_06
15-02-2014, 01:36
bana sanırım birkaç ay önce 2003 yılından bana ait olmayan bir plakadan 590 tl hız cezası geldi :) Emrah Bey geçmiş olsun.

Teşekkür ederim el mahkum yapacak birşey yok ödeyeceğiz ...

http://www.youtube.com/watch?v=meoqdn21Gwo&feature=kp

HamzaHakkı
15-02-2014, 02:21
"Kara Yolları Trafik Kanunu Hükümleri Gereğince Uygulanan İdari Para Cezalarının Tahsilinde ve Takibinde Uygulanacak Usul ve Esaslar ile Kullanılacak Alındılar, Tutanaklar ve Defterler Hakkındaki Yönetmelik"in 10/3-b maddesine göre, idari trafik para cezası tutanaklarının tanzim edildiği tarihten sonraki 10 iş günü içinde gönderilmesi gerekir.

ayı_boğan
15-02-2014, 02:35
"Kara Yolları Trafik Kanunu Hükümleri Gereğince Uygulanan İdari Para Cezalarının Tahsilinde ve Takibinde Uygulanacak Usul ve Esaslar ile Kullanılacak Alındılar, Tutanaklar ve Defterler Hakkındaki Yönetmelik"in 10/3-b maddesine göre, idari trafik para cezası tutanaklarının tanzim edildiği tarihten sonraki 10 iş günü içinde gönderilmesi gerekir.

Haklısınız böyle bir kanun var , şahsen ben bu işler nasıl dönüyor anlamadım , bi arada eski cezaların tebliğ edileceği çıkmıştı.bu piyango beni de vurdu fakat plakada bir hata var, uğraşmadım da ödemedim de http://gundem.milliyet.com.tr/cuval-acildi-surpriz-trafik/gundem/detay/1744459/default.htm

Yasin CCK
10-03-2014, 09:30

Bundan 5 ay önce benzer bir trafik cezası şirkete geldi. Saçma sapan bir nedenden Fahri (!) trafik müfettişi yazılmış :

http://i1257.photobucket.com/albums/ii512/cankatan/Ceza1.png (http://s1257.photobucket.com/user/cankatan/media/Ceza1.png.html)

Ama bu sefer takip edecem, mahkemeye verip itiraz edecem. Para kolay kazanılmıyor. Gram hakkım geçiyorsa haram zıkkım olsun!!!

11/12/13 tarihinde ( tarihe geçecek nitelikte olmuş :) ) başlatmış olduğum hukuk mücadelem lehime sonuçlanmış ve mahkeme cezanın iptaline karar vermiştir :yahoo

SerhatRCZ
10-03-2014, 09:40
Tebrikler Yasin Abi , çok sevindim senin adına. Hak yerini bulmuş , bukadar kolay olmamalı ceza kesmek ! Hergün emniyet şeridi canavarları fink atsın onlara bişey yok bize yaz cezayı hemen.

matara
10-03-2014, 09:56
Cezalar Fahri Trafil müfettişince tespit edilmiş sanırım sana takık biri var :D diyeceğim cezaları kesenler farklı

Ghost Hunter
10-03-2014, 10:09
bravo Yasin yüregin dert görmesin
geçenlerdede bir trafik polisi beni durdurmak için hamle yaptı ama ben geç farkettim aynadan baktıgımdada plakamı yazıyordu hadi hayırlısı:)

Ömer Gedik
10-03-2014, 10:20
Yasin abi süreci örnek olsun ve bizde gerektiğinde itiraz edelim diye detaylı yazabilir misin?

sessizgece
10-03-2014, 10:52
Geçmiş olsun. Azmin, direnmenin, sabrın sonu. Tebrikler.

Mobil cihaz

Taylan43
10-03-2014, 10:53
Kardeşim Tebrik ederim, hak yerini bulmuş ;)

Yasin CCK
10-03-2014, 11:28
Teşekkürler arkadaşlar, umarım emsal teşkil eder...

Yasin abi süreci örnek olsun ve bizde gerektiğinde itiraz edelim diye detaylı yazabilir misin?

Ömercim dilekçeye ulaşabilirsem ayrıca bir konu açarım.

Ceza tebliğ edildikten sonra 15 gün içerisinde "Sulh Ceza Mahkemesi"ne dilekçe ile itiraz ediyorsunuz. Tanıdık avukatınız varsa yardımcı olur yoksa "idari para cezasına itiraz dilekçesi" örneklerine internetten ulaşabilirsiniz. İtiraz için dilekçe ve pul parası olarak 10 TL civarında bir para ödüyorsunuz. Daha sonra beklemeye başlıyorsunuz. Hakim duruşmalı veya duruşmasız karar verebiliyor (Genelde duruşmasız) Olumlu yada olumsuz sonucu size tebliğ ediyorlar.

(Dip Not: Davayı kaybetme ihtimaline karşı ceza tutarını ödemeniz yararınıza olacaktır. Biliyorsunuz 15 gün içerisinde ödediğiniz de %25 indirimli ödüyorsunuz. Dava sonuçlandığında kaybeder ve ödememiş olursanız tutarı işleyen gecikme faizi ile ödüyorsunuz. Kazanmanız durumunda para tarafınıza iade ediliyor.)

SerhatRCZ
10-03-2014, 11:34
Teşekkürler arkadaşlar, umarım emsal teşkil eder...

Ömercim dilekçeye ulaşabilirsem ayrıca bir konu açarım.

Ceza tebliğ edildikten sonra 15 gün içerisinde "Sulh Ceza Mahkemesi"ne dilekçe ile itiraz ediyorsunuz. Tanıdık avukatınız varsa yardımcı olur yoksa "idari para cezasına itiraz dilekçesi" örneklerine internetten ulaşabilirsiniz. İtiraz için dilekçe ve pul parası olarak 10 TL civarında bir para ödüyorsunuz. Daha sonra beklemeye başlıyorsunuz. Hakim duruşmalı veya duruşmasız karar verebiliyor (Genelde duruşmasız) Olumlu yada olumsuz sonucu size tebliğ ediyorlar.

(Dip Not: Davayı kaybetme ihtimaline karşı ceza tutarını ödemeniz yararınıza olacaktır. Biliyorsunuz 15 gün içerisinde ödediğiniz de %25 indirimli ödüyorsunuz. Dava sonuçlandığında kaybeder ve ödememiş olursanız tutarı işleyen gecikme faizi ile ödüyorsunuz. Kazanmanız durumunda para tarafınıza iade ediliyor.)

Abi peki bir sorum olacak . Karar metni itirazınız haklı bulunmuştur tarzında mı ? Yoksa şuyüzden itirazınızda haklısınız gibi bir yazı da var mı ? Örneğin yazılan cezada hiçbir delil yoktur gibi . Bu konuyu da merak ettim. Teşekkürler bilgilendirme için :).

Yasin CCK
10-03-2014, 11:43
Abi peki bir sorum olacak . Karar metni itirazınız haklı bulunmuştur tarzında mı ? Yoksa şuyüzden itirazınızda haklısınız gibi bir yazı da var mı ? Örneğin yazılan cezada hiçbir delil yoktur gibi . Bu konuyu da merak ettim. Teşekkürler bilgilendirme için :).

Rica ederim Serhat. Ben karar metnini görmedim, avukatımız bana haber verdi. Sanırım delil olmadığından iptal edildi...

SerhatRCZ
10-03-2014, 11:45
Rica ederim Serhat. Ben karar metnini görmedim, avukatımız bana haber verdi. Sanırım delil olmadığından iptal edildi...

Anladım hocam tekrar teşekkürler. Geçmiş olsun.

orhun57
10-03-2014, 11:59
Yasin abi açıkçası geçen bu konun aklıma geldi, ihtimal vermedim bizim ülkede olmaz öyle şeyler diye ama olmuş. Çok sevindim. Tebrik ederim :)

Yasin CCK
10-03-2014, 12:06
Yasin abi açıkçası geçen bu konun aklıma geldi, ihtimal vermedim bizim ülkede olmaz öyle şeyler diye ama olmuş. Çok sevindim. Tebrik ederim :)

Sağol Orhunum :arkadas Bizim avukatın da ilk kazandığı Trafik Davası olmuş :D

gHoSt_308
10-03-2014, 12:22
aracı aldığımın ertesi günü araç hediyesi yollamışlar bana :)

Ankarada güzergahı bilenler vardır. 11.02.2014 tarihinde natoyolu-çevre yolu istikameti diye not düşülen yerde 90 km hız ile 356TL ceza yemişim. bildiğim kadarı ile hız kamerası yok o bölgede.

yalnız ceza 05.03.2014 tarihinde geldi bana. yaklaşık 20 gün geçmiş üzerinden.

geç tebliğden itiraz etmemi önerir misiniz, yoksa uğraşma mı dersiniz :)

Yasin CCK
10-03-2014, 12:35
...

geç tebliğden itiraz etmemi önerir misiniz, yoksa uğraşma mı dersiniz :)

Bu konuda da araştırmam olmuştu. Fakat şöyle bir durum var:

http://www.memurlar.net/haber/413582/

Karar sizin ama ceza radar olunca pek bir şey çıkacağını sanmıyorum.

TanerHoca
10-03-2014, 13:11
gözün aydın yasin.
madem ki ceza mahkeme tarafından bir şekilde haksız bulundu umarım yazana da en azından bir uyarı gider.

Yasin CCK
10-03-2014, 13:14
gözün aydın yasin.
madem ki ceza mahkeme tarafından bir şekilde haksız bulundu umarım yazana da en azından bir uyarı gider.

Teşekkürler hocam. Umarım... Ama hiç sanmıyorum...

gHoSt_308
10-03-2014, 13:40
Bu konuda da araştırmam olmuştu. Fakat şöyle bir durum var:

http://www.memurlar.net/haber/413582/

Karar sizin ama ceza radar olunca pek bir şey çıkacağını sanmıyorum.

tesekkür ederim, denemekte fayda var

ayı_boğan
10-03-2014, 14:55
Yasin abi gözün aydın. artık bütün fahri müf. seni takip edip foto. ile ceza keser :)

SerhatRCZ
14-08-2014, 09:30
Arkadaşlar , geçen hafta bir ceza yedim. Ve 15 gün içinde ödeyip indirimden yararlanmak istiyorum. Ancak sistemde ceza falan gözükmüyor. Cep telefonuyla konuştuğum için polis çekti kenara cezayı elinde ki makbuza yazdı , yazarken de bu uyarı olsun acaba yazmasam mı falan yaptı. Ancak bir kağıda yazıp kesip verdi bana bende devam ettim yoluma. Şimdi internetten sorgulatıyorum ceza gözükmüyor. Sizce ne yapmalıyım ?

Yasin CCK
14-08-2014, 09:38
Kağıda derken? Standart ceza makbuzundan bahsediyoruz değil mi Serhat?

Eğer öyle ise makbuzun üzerinde ki seri numarası ile cezayı yatırabilirsin. Bazen sisteme geç düşüyor ve sen indirimli süreyi kaçırabiliyorsun.

SerhatRCZ
14-08-2014, 09:41
Yasin Abi , evet standart ceza makbuzu , ilk defa ceza yediğim için tabir edemedim :). Belki yazmamıştır oyüzden gözükmüyordur diye de düşündüm ama en iyisi kağıtla gidip yatırayım. 60 tl oluyor zaten indirim uygulanınca 1-2 yıl sonra karşıma çıkmasın sonra artmış ceza.

woonmalker
14-08-2014, 10:28
Hocam vergi dairesine git makbuzun seri nosunu ver ordan cikiyor. Gecmis olsun .

SerhatRCZ
14-08-2014, 10:41
Teşekkür ederim hocam. İlk cezamızı yedik , ilk ve son olur umarım :).

Temida
14-08-2014, 11:42
Serhat interneten ödemek istersen seri no ve tarih falan gir ceza taahhuk ettiriceksin sonra indirim tarihe bakıp sistem otomatik yapıyor ve kredi kartı ile yatırıyorsun

SerhatRCZ
14-08-2014, 12:22
Serhat interneten ödemek istersen seri no ve tarih falan gir ceza taahhuk ettiriceksin sonra indirim tarihe bakıp sistem otomatik yapıyor ve kredi kartı ile yatırıyorsun

Ben farklı adresten bakıyorum ozaman başka yere girmeliyim çünkü benden sadece plaka istiyor. Neyse abi bi vergi dairesine gidip makbuzla ödeyeyim. Dedim belki sistemde gözükmüyor ceza yememişimdir ama anlaşılan sisteme geç düşüyor gerçi 1 hafta oldu ama hala bir hareket yok. Sonra önüme çıkar diye ödeyeyim.

akin
14-08-2014, 22:07
Abi internete seri numarasini ve Tebliği tarihini gir otomatik olarak indirimi ve faizi hesapliyor

woonmalker
14-08-2014, 23:29
Teşekkür ederim hocam. İlk cezamızı yedik , ilk ve son olur umarım :).
Umarim son cezaniz olur :) beni otomatige bagladilar ayda bir gonderiyolar :)

horus
15-08-2014, 01:10
Trafik cezaları hepimiz için sevimsiz gözükmekte, tek cezam var o da otobanda radyo ile uğraşırken şeritte tadilat varmış 80 limit koymuşlar ve levhayı görmemiştim. Ceyhan girişine yakın adamlar üşenmemiş birde radar koymuşlar :D % 10 aşıldığı için cezayı arkamdan muhtar amcamıza yollamışlardı :D tek ve şuana kadar son cezam oldu (2011).
Ancak trafik içinde olan biri olarak sadece şunu diyebilirim. maalesef o kadar bilinçsiz, kural tanımayan maganda ile dolu ki yollar, kesilen cezaların devede kulak olduğuna inanıyorum. her iki şoförden biri elinde cep telefonu, makasçılar, kafalarına göre biz kırmızı ışıkta beklerken sağımızdan gelip sinyal verme zahmetinde bulunmadan önümüze kırıp sol tarafa geçiş yapanlar. kafalarına göre her yere aracını park edenler, okul, hastane kapı önlerine. hele araba birazda lükse kendini milletvekili gibi dokunulmaz zannedip her kuralsızlık kendine hakmış gibi görenler. hep sorarım kendime bu trafikçiler bunları nasıl görmez/görmezden gelir diye.
kimse kusura bakmasın ama eğitimsiz cahil bir milletiz, vesselam.

Yasin CCK
15-08-2014, 09:08
Bülent hocam dediklerinize katılmakla birlikte bir şey eklemek isterim. Dediğiniz gibi aracını düzgün kullanmayan şoförler olduğu gibi işini düzgün yapmayan polis memurları da mevcut. Özellikle son dönemlerde ceza yazacağım diye bir çok düzgün araç kullanan ve kurallara uyan vatandaşı mağdur etmekteler. Bunlardan biri de benim. Daha önce bu konu içinde saçma sapan nedenlerle yazılan cezaları paylaşmıştım. Hatırlayalım:

Söylediğim gibi hakkımı aradım, mahkemeye verdim ve kazandım.

Yeri gelmişken sonucu paylaşayım. Vergi dairesine gittim ödemiş olduğum ceza tutarını geri almak için. Şöyle bir şey önerdiler ; henüz motorlu taşıtlar vergisinin 2.taksini ödememiştim. Oradan mahsuplaşalım denildi. Kabul ettim, ceza tutarı kadar MTV'den düşüldü ve ödemesini o şekilde yaptık. Anlayacağınız kazandığımız davada yine devlet bize bir şey ödemedi üzerine biz ödedik :D

canmühür
15-08-2014, 09:30
10 kuruş borcun olsun devlete 10 lira masraf yapar o 10 kuruşu alır senden :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ayzinim
15-08-2014, 10:48
Bütçedeki rakamı tutturmak zorundalar. Devlet baba buyurmuş bir kere.

ahmetyldz
15-08-2014, 12:35
Af gelecek die duymustum ben 100-120 tl arasindaki borclarin silinecegi solenmisti haberlerde.

horus
15-08-2014, 21:59
Konuyu baştan sona okudum, Yasin. Sende yerden göğe haklısın. Görülmesi gerekeni gördükleri gün iş sahipleri zaten bu tarz sorunlar yaşamayız. Sonuçta Mtv'den ceza tutarı kadar indirim sağlanmış. :)

jerpelea
17-09-2014, 20:46
Herkese iyi akşamlar,

Bugün aracımı 20dk iş icabı park ettim ve aracıma doğru giderken uzaktan çekildiğini gördüm koştum fakat çekiciye yetişemedim sırtına atmış aracı götürüyordu. İstanbul'un yabancısı olduğum için İSPARK tabelasının 1 metre gerisine park etmiştim. Ben orayıda park alanı zannettim hatta park ettikten sonra 5dk falan sağa sola bakındım yetkili kimseyi göremedim dedim heralde makbuz bırakıyorlar gelince ödüyoruz fakat benden önceki araçtan sonra park sonmuş. Yabancısı olduğum için farketmemişim.

Herneyse aracı gittim otoparkdan aldım. 80 lira ödedim. Fakat makbuz falan hiçbişey yok şimdi ben bu cezayı nereye nasıl ödeyeceğim ? mtv sitesine baktım henüz ceza yok. Acaba ceza yazılmamış olması mümkün mü ? İlk defa aracım çekildiğini için bu konuya yabancıyım. Gerçi 5 yıldır hiç cezada yememiştim bu park cezası ilk olacak.

rocker307
17-09-2014, 20:51
Ben de aynı hatayı yapmıştım, geçmiş olsun.. Direğin önü arkası derken arabayı çektirmek biraz kötü olmuştu:) otoparka 15tl park ve 55tl çekici parası vermiştim ve bir zaman sonra da 100küsür ceza gelmişti postayla. Evde babam elinde makbuzla bekliyordu:) kardeşim de sırıtıyordu:D bu arada bayağı geçti üzerinden ama sistem aynıdır herhalde..

jerpelea
18-09-2014, 11:25
Sağolun bilgilendirme için. Ruhsatta yazılı olan adresimizden taşındık. Umarım postayla ceza tebligatı yapılınca internet üzerinden gözükür ceza ordan öderim. En çok zoruma gidende benim araç çekildikten sonra 2 araç arka arkaya park etmişti ben gittim aracı otoparkdan aldım 1 saat sonra aynı caddeden geçerken o park halindeki araçlar hala duruyordu, ya onlar şanslılar ya da plaka yabancı diye bizim aracı çekip götürdüler ^^

rocker307
18-09-2014, 14:13
Plaka olayını ben de duydum olabilir. Bizim ülkede herkes tutturabildiğine zaten..

ayzinim
18-09-2014, 21:20
Cezayı posta ile gönderiyorlar. Ama süreç 1 ay da olabilir 2 ayda.

jerpelea
19-09-2014, 11:05
Cezayı posta ile gönderiyorlar. Ama süreç 1 ay da olabilir 2 ayda.

Peki hocam biz adresimizden taşındık. Şimdi oraya postayla ceza geldikten sonra mtv sitesinde ceza gözükür mü ? Kısaca bu park cezası illaki yazıldı benim aracıma ben bu cezayı faiz falan binmeden nerden kontrol ettirip ödeyebilirim ?

ayzinim
19-09-2014, 13:13
Peki hocam biz adresimizden taşındık. Şimdi oraya postayla ceza geldikten sonra mtv sitesinde ceza gözükür mü ? Kısaca bu park cezası illaki yazıldı benim aracıma ben bu cezayı faiz falan binmeden nerden kontrol ettirip ödeyebilirim ?
egm.gov.tr sitesinden trafik cezası ve otopark sorgulama bölümünden gerekli kontrolü sağlayabilirsiniz. Ayrıca gib.gov.tr adresinden de yapabilirsiniz.

jerpelea
19-09-2014, 17:28
egm.gov.tr sitesinden trafik cezası ve otopark sorgulama bölümünden gerekli kontrolü sağlayabilirsiniz. Ayrıca gib.gov.tr adresinden de yapabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim. egm sitesinden kontrol yapıldığını bilmiyordum. Biraz önce kontrol ettim ve 80 lira park cezası gözüküyor.

ayzinim
19-09-2014, 17:46
Çok teşekkür ederim. egm sitesinden kontrol yapıldığını bilmiyordum. Biraz önce kontrol ettim ve 80 lira park cezası gözüküyor.
Rica ederim. Umarım bu ilk ve son olur.

serdarhoca
22-05-2015, 16:01
Bugün itibarı ile sulh ceza mahkemesine radar cezası için itirazım sonuçlanmış olup, idari para cezasının iptaline karar verilmiştir. Gerekce: Yargıtay 7.Ceza Mahkemesinin kararı+hız limitlerini gösterir uyarıcı levhaların olmaması+radarla hız denetimi yapıldığını gösterrir uyarıcı levhaların olmaması) Yalnız bugun mal müdürlüğüne iade için gittim. Memur arkadaş Cezayı yazan İlçe emniyete iade için dilekçe yazılması ve ordan gelecek yazıya göre iade yapılacağını söyledi. Süreç nasıl işliyor?

Canerozler
22-05-2015, 18:23
Değerli kardeşlerim arkadaşlarım. İlanen tebligat yapılması için bir adresin meçhul olması gerekir. Sizin nüfusa kayıtlı adresiniz olduğunu varsayarak böyle bir şeyin mümkün olmadığını belirtmek isterim. Tebligatların yapılmadığının garantisini verebilirseniz cezayı anaparayla ödeyebileceğinizin de garantisini ben verebilirim. Meslek doğrultusunda sabittir :))

bacadir68
22-05-2015, 19:30
Tebligatı muhtar alıncada tebliğ edilmiş sayılır.

Sahin74
23-05-2015, 00:50
Değerli kardeşlerim arkadaşlarım. İlanen tebligat yapılması için bir adresin meçhul olması gerekir. Sizin nüfusa kayıtlı adresiniz olduğunu varsayarak böyle bir şeyin mümkün olmadığını belirtmek isterim. Tebligatların yapılmadığının garantisini verebilirseniz cezayı anaparayla ödeyebileceğinizin de garantisini ben verebilirim. Meslek doğrultusunda sabittir :))

Caner bey benim başıma şöyle bir olay geldi. İlk aracım olan puntomu 12.06.2014 de sattım. ?.04.2014 de bir kaza atlattım.
http://i.imgur.com/ULiptVa.jpg
Kırmızı ışığın yandığını son anda fark ettim ve yolun ortasından gecen kamyona 30cm kala dura bildim soğuk terler akıttım o vakit :( kanyona vurmayı geçtim yolun solunda karşıya gecmeyi bekleyen adamada vura bilirdim. Allahdan lastik sesini duydu yola girmedi. Neyse ben burdan ışık ihlali yaptıgım işin ceza yemişim ve bu cezayı ben ?.02.2015 de e-devlet de fark ettim sözüm ona bana bildirilmiş ve faize gecmiş o gün baktığım da 179tl ceza 57tl faizi vardı. Muhtarlığa gittim ceza kağıdını orda buldum. Ben şimdi buna itiraz edebilir miyim. Muhtarlık dan ceza belgesini alalı 3.5 ay oldu. Arkadaşlar bir şey elde edemezsin öde gitsin dediler üstüne düşmedim faiz affını bekliyorum olursa sadece ceza öderim diye şuan faizi 89tl olmuş çünki

GOXIN
20-06-2016, 13:14
Arkadaşlar merhaba, eski bir konuyu canlandıracağım. Bugün kapıma bir hız cezası geldi. Belirtilen gün ve saate istinaden yaptığım araştırmalarda telefon kayıtlarıma baktım ve hastanede doktorumu aradığımı hatırladım. Hem bu sebepten hem de söylenen güzergahı asla kullanmadığımı biliyorum. Çünkü ceza 09:44 de Kartal bağlantı yolunda kesilmiş, Doktorla görüşmem 09:56'da olmuş, bahsi geçen yer ile gitmiş olduğum hastane arasını asla 12 dakikada bitiremem. Ayrıca ben Kurtköy'de oturuyorum ve gittiğim hastane Tuzla tarafında. Yani Kartal bağlantı yolu tam aksi istikamette kalıyor. Kısacası ortada bir karışıklık var. Ya sallamasyon iş yapılıyor ya da plakayı klonladılar çünkü herhangi bir resim yok. İtiraz edeceğim ama önce ödemeyi yapmanın faydalı olacağı yazılıyor, indirimden yararlanmak için. Fakat ödemeyi yapmak suçu kabul etmek olmayacak mı diye düşünüyorum. Bu konuyla alakalı itirazımı Bimer üzerinden yapsam uygun olur mu acaba?

Teşekkürler.

Ömer Gedik
20-06-2016, 13:16
Bu tarz itirazlarda önce ödemeyi yapıyorsunuz ardından itiraz edip ispat etmeye çalışıyorsunuz.

ayzinim
20-06-2016, 13:26
Öncelikle geçmiş olsun. Emniyete gitmeniz halinde görüntüleri izleyebilirsiniz. Bunun akabinde itirazda bulunmanız daha sağlıklı olur.

GOXIN
20-06-2016, 13:30
Teşekkür ederim. Emniyette görüntü izlettirirler mi ki? EGM 'nin mobil uygulamasında bilgi edinme bölümü var oraya yazsam görüntü istiyorum gibi sonuca ulaşabilir miyiz? Bu kadar iş yoğunluğumda bir de bununla uğraşacağım. Ödemeyi yapayım barı 200 lira kesmişler 150 lira ödeyeceğiz o zaman. Gerçi sorgulattım çıkmıyor, tebligata göre ödeme gibi bir bölüm var oradan ödeyeceğim artık. Bimer hakkında ne dersiniz?

ayzinim
20-06-2016, 13:42
Evet izletirler. Bir arkadaş da aynı olay ile karşılaşmıştı ve görüntüleri izleyince vazgeçmişti. Bu arada yazılı olan güzergah hatalı veya sizin düşündüğünüz yer haricinde bir yerde olabilir. Arkadaş telefon etmişti ve emniyete çağırmışlardı. Görüntü göndermemişlerdi. Bimer'in etkili olabileceğini düşünmüyorum açıkçası.

GOXIN
20-06-2016, 13:51
Anladım, şirketten izin almak lazım. Görüntü varsa tabii ki itiraz etmem ama dediğim gibi gittiğim yer ve zamana göre söylenen yerde olamam. Kartal bağlantı yolu radar no:5579 diyor. Netten bakınca Kartal köprüsünden yakacık tarafına otobana çıkan yol olarak çıkıyor. Oysa ki ben Kurtköydeyim ve gittiğim hastane nedeniyle güzergahım Kurtköy Pendik bağlantı yolu yani tam tersi konumdayım. EGM mobilden bir şansımı deneyeceğim, bilgi edinme yeri koymuşlar.

serdarhoca
20-06-2016, 13:54
Geçmiş olsun. Sulh Ceza Mahkemesine durumunuzu belirten itiraz dilekçesini yazınız. Hakim zaten eminiyetten kayıtları istiyor. Kayıt yoksa zaten cezanız sistemden düşecektir... Cezayı öderseniz paranızı vergi dairesinden yada ilgili mal müdürlüğünden mahkeme kararı ile geri alırsınız. Ödemezseniz şöyle bir sıkıntı olur ,trafik tescil haklıysa indirimden yararlanamasınız...

ayzinim
20-06-2016, 13:58
Kurtköy Pendik bağlantı yolu yani tam tersi konumdayım.
Benimde tam olarak demek istediğim buydu. Ters dediğimiz konuma aynı ismi veriyor olabilirler.

GOXIN
20-06-2016, 15:00
Geçmiş olsun. Sulh Ceza Mahkemesine durumunuzu belirten itiraz dilekçesini yazınız. Hakim zaten eminiyetten kayıtları istiyor. Kayıt yoksa zaten cezanız sistemden düşecektir... Cezayı öderseniz paranızı vergi dairesinden yada ilgili mal müdürlüğünden mahkeme kararı ile geri alırsınız. Ödemezseniz şöyle bir sıkıntı olur ,trafik tescil haklıysa indirimden yararlanamasınız...

Cezayı dediğiniz gibi indirimden yararlanmak için ödeyeyim dedim ama egm de çıkmıyor, gib.gov.tr de ödeme yapamıyorum.

GOXIN
20-06-2016, 15:08
Benimde tam olarak demek istediğim buydu. Ters dediğimiz konuma aynı ismi veriyor olabilirler.

Tersi konumda derken yanlış anlatmış olabilirim. Yani gidiş geliş bir yoldan bahsetmiyorum biri farklı bir semtin(Kartal) yolu, diğeri farklı bir semtin(Pendik) tem bağlantısı.

emax34
21-06-2016, 13:40
Goxin geçmiş olsun dostum, bana da geçenlerde geldi bir ceza, nedir ne değildir derken hanımın güzergahı olduğunu farkettim, 422 tl lik bir ceza pek de hoş olmadı ama böylelikle hanımın oldukça seri araç kullandığını öğrenmiş oldum :eek: :eek: :cool:
Ben kameranın nerde olduğunu hala tespit edebilmis değilim çünkü sabit radar görüntüsü mevcuttur yazıyordu, uygun bir anda Emniyetten bir iki rakama sorup öğreneceğim, senle aynı bölgede oturduğumuzdan aklında bulunsun Kurtköy - tuzla(pendik) yan yolda lokasyonu belli olmayan bir radar mevcut ;)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GOXIN
22-06-2016, 09:52
Eyvallah. Ya orada olsa gam yemeyeceğim zaten, gitmişimdir diyeceğim. Fakat Kartal bağlantı yolunda bulunmadım. İnternetten ödeme yapmak istiyorum site hata veriyor. Ödeyip itiraz edeceğim. İtiraz hiçbir şekilde netten olmuyor değil mi? Dilekçe yazıp elden vermek lazım değil mi?

emax34
22-06-2016, 10:27
gib.gov.tr den beyanli odemistim bende, cunku sistemde ceza gorunmuyordu, bildigim kadarıyla yazili olarak gidip basvurmak gerekiyor ama daha once ben hic yapmadim, gelen cezalar hic yanlis gelmedi malesef :(

felekman
03-05-2017, 21:48
sistemde borç olarak görünmeyen yani vergi dairesi veya trafik denetleme müdürlüklerince tebliğ edildikten sonra tahakkuk (ödeme kaydı) verilmemiş trafik cezaları sistemde borç olarak gözükmez... bu nedenle tahakkuk verilmemiş trafik cezalarını plaka bilgileri girilerek İnternet bankacılığı yada www.gib.gov.tr (http://www.gib.gov.tr) den borç sorgulayıp ödemek mümkün değildir. bir trafik cezası yediğinizde ortalama olarak Türkiye geneli 30-45 gün arası borç olarak sisteme düşmektedir. bunu hızlandırmanın bir yolu henüz mümkün değildir. 15 gün ortalama tebliğ süresi (cezanın size ulaşması) ve 30 gün tahakkuk süresi olarak söylenebilir.

yeni kesilip size postayla adresinize gönderilen veya size (elden) ceza anında tebliğ edilen trafik cezalarının seri - sıra numaraları örnek: MA-12345678 gibi yada HY-00098765 gibi seri sıra numarası seri-sıra no bölümüne girilerek "beyanlı trafik cezası ödeme" ekranlarından kredi kartı veya banka hesabı yoluyla ödenmesi gerekmektedir. nakit ödemeler sadece banka - ptt veya vergi dairesi veznelerinden yapılabilmektedir.

beyanlı trafik cezası ödemek için internet bankacılığı kullanan arkadaşlar (ödemeler - trafik cezası veya mtv ödeme - plaka girilir sorgulama yapılır eğer ceza gözükmüyor ise beyanlı trafik cezası ödeme ekranına geçilir)
plakayı yazınız. örnek 34 ABC 34 - 34 AB 1234 yada - 34 AB 123 gibi
cezanın sağ üst kısmında yer alan seri sıra no giriniz örnek : MA-12345678 eğer 45678 gibi bir sıra no varsa başına 3 tane sıfır ekleyiniz. (rakamlar 8 haneli olmalıdır)
tebliğ tarihi otomatik olarak gözükecektir. eğer tebliğ tarihi yoksa cezanın size geldiği veya elden tebligatının yapıldığı tarihi giriniz. bunu doğru girmelisiniz. yoksa size extra olarak kalan fark borç olarak gözükür!
tutar ve indirimler otomatik olarak çıkacaktır. çıkmazsa tutarları siz de yazabilirsiniz.

ceza takipte (android) uygulamasını kullanırsanız bunları kolayca takip edebilirsiniz. yada https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp

yada https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MENU_MTV yada e devletten sorgulama yapılabilmektedir.

emax34
04-05-2017, 10:04
Hakkını vermişsin [emoji23][emoji106][emoji6] 210 km/h geçmiş olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bekir
04-05-2017, 10:07
Radara Girmek :)

http://i1210.photobucket.com/albums/cc405/burakcan34/Resim%20296_zpsn4ssvumt.jpg (http://s1210.photobucket.com/user/burakcan34/media/Resim%20296_zpsn4ssvumt.jpg.html)

Bekir
04-05-2017, 10:12
Hakkını vermişsin [emoji23][emoji106][emoji6] 210 km/h geçmiş olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teşekkürler ödedik geçti :)

burak.erol
31-07-2017, 17:05
Yeni konu açmayım dedim, bir konuda hatırlatma yapmak isterim benim gibi bilmeyen arkadaşlara..

Geçen ay Avrasya Tünelinden tam 1640,90TL kaçak geçiş cezası geldi adresime :S 9 kere kaçak geçmişim sözde!! Bildiğiniz gibi otoban gişelerinden geçerken hgs'de bakiye olmasa bile 15 gün içerisinde bakiye yüklendiğinde geçiş ücreti bu bakiyeden düşüyor ve herhangi bir cezası yok.. Ancak Avrasya Tüneli özel bir işletme olarak bu uygulamanın dışındaymış, gişeden geçtiğiniz anda bakiyeniz yeterli değilse geçmiş olsun! Ben de bir Ankara'lı olarak arada bir gittiğim İstanbul'da köprü trafiğine takılmamak için tüneli kullandım, hesabımda bakiye olmadığını biliyordum ancak 15 gün sürem var diye rahat davrandım. Sonuç 1640 lira 90 kuruş.. Üstelik 15 gün içerisinde bu cezayı ödemediğim takdirde dava açılacağını bildiren ihbarnameye kadar herhangi bir bildirim de yok. Konuyla ilgili tüketici hakem heyetine danıştım, ödemeyi durduramayacaklarını, ödeme yaptıktan sonra dilekçe vermem gerekiğini söylediler. Paşa paşa ödedim :S Dilekçemi verip itirazımı yaptım, ne sonuç çıkar bilemiyorum.

Aklınızda olsun bakiyeniz olduğundan emin değilseniz Avrasya Tünelini kullanmayın!!

Ömer Gedik
31-07-2017, 17:06
Çok kötü olmuş. Ne kadar enteresan bir uygulama :/

SM-N920G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rocker307
31-07-2017, 17:35
Bunu ben de sosyal medyada gördüm. çok canı yanan var, yazık. Bizde bazı şeyler niye bu kadar eziyete dönüşüyor, niye uygulamalarda bir standart olamıyor. Daha çok yolumuz var

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

burak.erol
31-07-2017, 17:40
Maalesef.. Bu konuda söylenecek çok söz var da, siyasete girer burası yeri değil.

ayı_boğan
31-07-2017, 18:00
Yeni konu açmayım dedim, bir konuda hatırlatma yapmak isterim benim gibi bilmeyen arkadaşlara..

Geçen ay Avrasya Tünelinden tam 1640,90TL kaçak geçiş cezası geldi adresime :S 9 kere kaçak geçmişim sözde!! Bildiğiniz gibi otoban gişelerinden geçerken hgs'de bakiye olmasa bile 15 gün içerisinde bakiye yüklendiğinde geçiş ücreti bu bakiyeden düşüyor ve herhangi bir cezası yok.. Ancak Avrasya Tüneli özel bir işletme olarak bu uygulamanın dışındaymış, gişeden geçtiğiniz anda bakiyeniz yeterli değilse geçmiş olsun! Ben de bir Ankara'lı olarak arada bir gittiğim İstanbul'da köprü trafiğine takılmamak için tüneli kullandım, hesabımda bakiye olmadığını biliyordum ancak 15 gün sürem var diye rahat davrandım. Sonuç 1640 lira 90 kuruş.. Üstelik 15 gün içerisinde bu cezayı ödemediğim takdirde dava açılacağını bildiren ihbarnameye kadar herhangi bir bildirim de yok. Konuyla ilgili tüketici hakem heyetine danıştım, ödemeyi durduramayacaklarını, ödeme yaptıktan sonra dilekçe vermem gerekiğini söylediler. Paşa paşa ödedim :S Dilekçemi verip itirazımı yaptım, ne sonuç çıkar bilemiyorum.

Aklınızda olsun bakiyeniz olduğundan emin değilseniz Avrasya Tünelini kullanmayın!!

Geçmiş olsun öncellikle.Avrasya,Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim gişeleri farklıdır.HGS'yi bilmiyorum ama OGS ile aynı olduğunu düşünüyorum avrasya'dan geçtiğiniz zaman para hemen tahsil edilmiyor.Aynı şey osmangazi köprüsü içinde geçerli eğer ogs hesabınız 100 tl ve üstüne tanımlı değil ise bariyer açılmıyor , bu yüzdende ogs gişesinde yoğunluk oluşuyor.
Bence ogs alın ve 100 tl tanımlı yapın hiç sıkıntı yaşamazsınız.Tekrar geçmiş olsun

CaglarB
01-08-2017, 13:05
Geçmiş olsun öncellikle.Avrasya,Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim gişeleri farklıdır.HGS'yi bilmiyorum ama OGS ile aynı olduğunu düşünüyorum avrasya'dan geçtiğiniz zaman para hemen tahsil edilmiyor.Aynı şey osmangazi köprüsü içinde geçerli eğer ogs hesabınız 100 tl ve üstüne tanımlı değil ise bariyer açılmıyor , bu yüzdende ogs gişesinde yoğunluk oluşuyor.
Bence ogs alın ve 100 tl tanımlı yapın hiç sıkıntı yaşamazsınız.Tekrar geçmiş olsun

Yeni OGS satışı yok diye biliyorum

mechanix
01-08-2017, 14:13
Öncelikle geçmiş olsun. İşte halka hizmet edelim derken mağduriyette son nokta. Söylenecek çok şey var ama gerçekten yeri değil.

Bu arada bu bilgiyi paylaştığınız için çok teşekkürler. Ben İstanbul'da değilim ama eşim, çocuğun sağlık kontrolleri nedeniyle Avrasya Tüneli'ni çok sık kullanıyor. Yazıyı okuduğum anda ilk işim bakiyeyi kontrol etmek oldu. Şansa minimum bakiye altına indiğindeki otomatik ödemeler aksamamış, yoksa şu anda ben de aynı durumda olabilirdim. Halen de bir şey olur mu diye düşünmeden edemiyorum.

burak.erol
01-08-2017, 22:25
Öncelikle geçmiş olsun. İşte halka hizmet edelim derken mağduriyette son nokta. Söylenecek çok şey var ama gerçekten yeri değil.

Bu arada bu bilgiyi paylaştığınız için çok teşekkürler. Ben İstanbul'da değilim ama eşim, çocuğun sağlık kontrolleri nedeniyle Avrasya Tüneli'ni çok sık kullanıyor. Yazıyı okuduğum anda ilk işim bakiyeyi kontrol etmek oldu. Şansa minimum bakiye altına indiğindeki otomatik ödemeler aksamamış, yoksa şu anda ben de aynı durumda olabilirdim. Halen de bir şey olur mu diye düşünmeden edemiyorum.

Umarım sorun yaşamazsınız. Çok sayıda şikayet varmış, 15 bin TL civarı ceza yiyenler var. Bir düzenleme yapılır diye düşünüyorum.

ayı_boğan
01-08-2017, 22:45
Yeni OGS satışı yok diye biliyorum

Bankalar veriyor , onun dışında bilgim yok

Gökay
02-08-2017, 07:41
OGS kullanan arkadaşlar SGS koprulerinden gectıgınızde HGS kacak gecis yazıyor bilginize,(HGS kullanana da belki OGS kaçak geciş yazıyordur) nasıl sistem bu anlamadım.Sonra yavas yavas siliniyor ama bakınca en az 7 8 kaçak gecıs herzaman listede duruyor.

mesela 1 geçişim var OGS ile HGS arasında 2 dk zaman farkı var sistem silmiyor.

Güven06
05-10-2017, 14:12
Bilgileriniz için teşekkür ederim. Bende bir ankaralı olarak bu geçişlerden inanın hiç bir bilgim yok. İstanbula sürekli gidiyorum ancak şahsi arabamla değil elbet bir gün gideceğiz bu bilgileri öğrendiğim iyi oldu :) yoksa kimse o kadar uçuk rakamlarda ceza ödemek istemez.