PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boya Koruma Pasta Cila

ender44
25-01-2012, 09:42
arkadaşlar ben netten baktım pasta cila malzemesi makinası dahil 130 lira falan tutuyor adamların bizden pasta cila için talep ettiği fiyat 250 falan buluyor bende aldım ablamın aracına uyguladım 2 saat sonra gıcır gıcır oldu araç yakında boya koruma malzemeside gelecek bence bu kadar para vermeye değmez boyacılara saygılar

Ömer Gedik
25-01-2012, 09:53
Merak ettim Pasta Cila Malzemesi dahil 130 TL ye aldığınız makineyi ve pastaları :)

ender44
25-01-2012, 12:59
sahibinden sitesinde makinası nı 95 liraya veriyorlar pasta ve cila sıda gittigidiyordan temin ettim mükemmil bir şey ortaya çıktı bence boşa para vermeyin derim

MaLi
25-01-2012, 13:42
marka nedir? özellikle pastanın.
birde aracınıza ne kadar sürede uygulama yaptınız?

mimit
25-01-2012, 14:19
pasta var Pasta var,cila var Cila,uygulama merkezlerinde aracın durumuna göre ihtiyaç doğrultusunda farklı aşındırıcılar kullanılır. Marketlerden amatör ürünleri temin edebiliyoruz,uygulama merkezleri genelde profesyonel ürünlerini kullanırlar bu ürünlerin de fiyatı farklı oluyor doğal olarak.yanlış malzeme seçimi aracın boyasına zarar verir,profosyonel hizmet aldığınızda polisaj malzemesinde kullanılan pedler, ped altı destek süngerleri bile kullanılacak malzemeye göre seçilir.

boyacılar dediğiniz kesim sanayideki boya ustaları ise onlarda bizim marketlerde bulduklarımızdan daha iyi ürünler bulabiliyor çoğu zaman.

Yasin CCK
25-01-2012, 16:23
pasta var Pasta var...

Mehmet hocama katılıyorum :cilgin

http://www.itusozluk.com/image/yas-pasta_24820.jpghttp://www.koyuncuoglumarket.com/upload/Resim/buyuk/Modacar/otm095623_cbs_aqua_ince_pasta_cila_1000_gr_095623. jpg

Şaka bir yana tabi ki amatör uygulamalar yapabiliriz kendi aracımıza ama profesyonel uygulamalarla bir tutmamak gerek ;)

Mert Ali
25-01-2012, 18:00
Merak ettim şimdi,Makina ne marka ? Polish ne marka ? 2 saatte nasıl yaptınız ? Çizikler tam anlamıyla gittimi ? Yaani :)

ender44
25-01-2012, 22:17
http://garaj.gittigidiyor.com/oto-yedek-parca-aksesuar?k=%28cila%2C+polisaj%29%28makinesi%2C+mak inas%FD%2C+seti%2C+tak%FDm%FD%29&gclid=CJXzs5L-660CFUJAzQodvzES7Q bu adreste makinaya bakın ben pastayı en iyi kalite alıp almadıgımı bilmiyorum sadece malatyada bu işi yapan ustaların kullandıgı markayı gördüm ve aldım cila zaten boyayı kesinlikle harap etmiyor aracı kuru yere cekip güzel bi yıkadıktan sonra pastayı araca uygulayın makinayla iyice temizleyin pasta kalın olmasın diye ara sıra su serpiştirin işlem bittikden sonra aracı yıkayıp kuruladıkdan sonra cila sürüp makinayla etrafından gezdirin ve kurumadan bez parçasıyla kurulayın bitti benim ablamın aracı chevrolet ave idi kardeşimle 2 saat gibi kısa sürede bitirdik çizikler falan hepsi gitti derin cizikler hariçbenden söylemesi arkadaşlar bu iş özel beceri gerektirmeyen iş herkez yapabilir saygılarımla

Mert Ali
25-01-2012, 22:47
Linkini verdiğiniz makina devir ayarsız,yani çizik giderme işlemlerinde yetersiz. Ama wax,cila işlemlerinde başlangıç düzeyinde bir makina. Siz wax(cila) mı yaptınız yoksa polish mi ? :)

mimit
25-01-2012, 23:30
Amatör uygulamalar zaten anlaşılacağı üzere herkesin yapabileceği uygulamalar ve zamanı olan aracını seven kişiler için güzel bir uğraştır,tavsiyem meguiars ürünlerini kullanarak devam etmeniz yönünde olur,amatör ürünlerini markanın kendi sitesinden online alışveriş sistemi ile alabilirsiniz.Aracınıza özel yıkama ürünleri kullanarak ta elde ettiğiniz parlaklığı daha uzun süre koruyabilirsiniz

Ömer Gedik
25-01-2012, 23:51
Bu işi bilen kişiler tarafından doğru malzemelerle yapılan işler bahsedildiği gibi küçümsenecek işler değildir. Malzemesinden Makinesine Ek gereçlere kadar herşey piyasanın iyi ürünleri seçilerek uygulanır.

Şu an benim kullandığım Flex L602 VRB modelidir. Sadece Polisaj Makinesi için bulabileceğiniz fiyat 400 TL dir. Yine sadece makine üzerinden konuşacak olursam en az 10 tane Ped mevcuttur. Bunlar ağırlıklı 3M ve Meguiars ürünüdür. Ortalama fiyatları da 30 TL dir. Ayrıca bu ped ler için 3 farklı tabla mevcuttur.

Bunlar farklı araçlar farklı boya tipleri ve farklı çizikler için gereklidir.

Dikkat etti iseniz Pasta Wax ve diğer ürünlerden hiç bahsetmiyorum.

Bu iş belirli bir araştırma-eğitim sürecini gerektirir.