PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Göstergeleri açınca ses geliyo :)

Gökay
24-01-2012, 08:39
Caanımmm beyaz göstergelerimi acınca çok ince bi zzzztttt elektronik ses geliyo,reostayla oynadım kısınca yada açınca kesildiğini keşfettim sanki...

Daha önce karşılaşan varmı acebaaa ? Niye olmuş olabilir :bilmem

Edit:reostayı bi basamak kısmıştım ses kesilmişti sandım ama kesilmemiş.

Gökay
27-01-2012, 09:22
Buraya konuyu yazdıktan sonraki gun sağ far ampulum patladı,
bugunde benzincide stop ettim bi daha çalışmadı aslanım.

baya bi korkuttu beni ilk başta fren sistemi arızalı yazdı yok immobilizer arzıalı yazdı ve tabi silecekler devamlı çalışır vaziyette :)

akü ömrünü doldurmuş,iş çıkışı Fatih ustaya uğrayıp aslana yeni kalp takıcam kısmetse.

Sanırım bu göstergedeki vızıltı belkide akünün zayıflamasının bir sonucuydu,değiştikten sonra bakalım vızıldıycakmı :D

Yasin CCK
27-01-2012, 09:35
Hadi bakalım hayırlı olsun yeni akü şimdiden :) Sonucu paylaşırsın Gökay hocam ;)

by_ekiz
28-01-2012, 00:40
[quote=Gökay ]

bu olay bizimde başımıza gelmişti servis, petrolde frekansların karışabilcegini söylemişlerdi kutup başını söküp taktıktan sonra düzelmişti.:)

Ozan
28-01-2012, 12:59
Konuyu açarken akü boşalıyor diye yazmayı hayal etmiştim.
Doğru tahmin etmişim.

Ömer Gedik
28-01-2012, 13:03
by_ekiz

Durum akünün zayıflamasında kaynaklanıyor. 308 lerdeki tüm aküler maks. 2,5 yıl ömürlü.

Gökay
28-01-2012, 13:53
Gençler akü yenilendi ama ama gösterge tablosu aydınlandığı anda hala vızıldıyor :kafa Müzik açıyorum duymuyorum..

Ömer Gedik
28-01-2012, 14:26
abi nasıl bir ses ki acaba :s Fatih ustaya bir uğra istersen

Gökay
28-01-2012, 14:58
abi nasıl bir ses ki acaba :s Fatih ustaya bir uğra istersen

Tamamen elektronik bir vızıltı Ömer,boyle derinden gelen bzzzztttt :D anlatmak çok zor bu ses tarif olayını.Muhtemelen gösterge aydınlatmasındaki artık led ampulmu yada ne kullanılıyosa sönücek yada havalar cok soğuk onun bir etkisi :aran
Önümüzdeki hafta iş çıkışı uğrarım kısmetse,hanımın işyerine çok yakın zaten Fatih usta..