PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 5008 için video player çözümü

Burak
30-12-2011, 08:57
Bir süredir 5008'deki ekranları faaliyete sokma adına araştırmaya başladım; portatif media playerlara vs. baktım. Evde WD TV var önce onu kullanayım dedim, aleti önce DC olarak çakmaktan direkt bağlamak için DC->DC adaptör aradım. Adaptörler var 30-40 TL civarına ancak 5 amper desteklemiyorlardi genelde. Alet 12V * 5a = 60W elektrik çekiyor. Ev kullanımına uygun. DC->AC adaptörler biraz daha pahalı, ancak o da çok mantıklı gelmedi. Cihazın adaptörünü bağlayacaktım ve tekrar DC'ye çevrilecekti elektrik. Kablo ve adaptör kalabalığı artacaktı. Ayrıca DC->AC adaptörleri uzun süre kullanımını önermiyorlar (donanımforum'dan okuduğum kadarıyla)

Geçen gün internette aşağıdaki aleti gördüm, Vatan bilgisayar'dan gidip aldım. Fena değil, özellikleri hayli var.
- Her türlü DVD, divx, vcd v.s. destekliyor (mkv desteklemiyor, gerek de yok zaten)
- AV çıkışı var, composite kablo ile 5008'in video pack'ine bağlanabiliyor.
- Çakmak adaptörü var, direkt alete bağlayabilirsiniz.
- USB ve SD kart girişleri var.
- içinden askı aparatı çıktı, ekran olmayan araçların kafalığına da takılabilir.
- Uzaktan kumandası tüm fonksiyonları yerine getirebiliyor. aletin tuşlarına basmanıza gerek yok.

http://www.piranha.com.tr/product.php?product_id=123

http://media.piranha.com.tr/product_media/123/gallery/Mediamonster_S_Type.png

Esat
30-12-2011, 09:46
Burak abi benden sana bi oneri bu ise hic girme yolcu ile sofor arasindaki bagi koparan gereksiz birsey tabi bu benim fikrim ama sonucta bu bi araba hergun 300 km yol yapmiyorsun bildigim kadari ile sevgiler

Burak
30-12-2011, 10:18
zaten benimle muhabbet edecek yolcular için değil, oğlumu eğlendirmek için düşündüğüm bir çözümdü. O nedenle sıkıntı yok :havali

baragat
30-12-2011, 10:32
en iyisini yaptınız.elinizdeki ürünün jameson markalısıda bende var.arada yiğenim ve kardeşim için açıyorum ikisininde arabada sesi çıkmıyo :D
fotoğrafları paylaşmanızı bekliyorum .bende yakıında sizlerle paylaşacağım.

Bu arada aracın playeri bağladıktan sonraki ekrandan şifresinl istiyor.Şifresi = 0000 bilginiz olsun

Esat
30-12-2011, 10:52
zaten benimle muhabbet edecek yolcular için değil, oğlumu eğlendirmek için düşündüğüm bir çözümdü. O nedenle sıkıntı yok :havali

Ozaman hala neden bekliyorsun almak için abi:)

Burak
30-12-2011, 12:19
aldım zaten :iyi

jonjon
31-12-2011, 12:09
Ben alırken zorunlu olduğu için aldım video pack i yoksa düşünmüordum .. çocukları bu kadar teknoloji bağımlısı yapmamak lazım bence .. evde pc, tv de yumurcak tv , arabada çizgi film .. yalnış bence bırakın konuşsunlar çevreye baksınlar hayatı tanısınlar .. bu sadece uzun yolculuklarda gerekli olabilir oda yılda bi kez tatile gidersen ..

baragat
01-01-2012, 15:42
teknolojiyi tanımaları bence uygun.abartmamak kaydıyla.zaten normal hayatta herşeyi fazlası zarar