PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ön ısıtma müşiri

safaku
13-01-2010, 16:51
Arkadaşlar herkeze merhaba. 11.01.2010 tarihinde arabamı aldım. Aracım 1.6 comfort auto6r. Aracı çalıştırırken göstergede ön ısıtma uyarı işareti yanmıyor. Biraz bekleyerek çalıştırıyorum ama uyarı işareti hiç yanmadı. Bu tür bir problem yaşayan var mı? Yoksa direk servisin yolunu tutayımmı? Saygılar...

reisG
13-01-2010, 17:07
Ben dizel araçlarda bu ışığın yanması gerekli diye biliyorum. ama şirkette kullandığımız corollalarda böyel bir ikaz ışığı yok. ama tabii ki HDİ araç sahibi arkadaşlarımız buna en doğru yanıtı verecektir. Bu ışık ısıtma bujilerinin ikazı mıdır ?

TanerHoca
13-01-2010, 17:14
Arkadaşlar herkeze merhaba. 11.01.2010 tarihinde arabamı aldım. Aracım 1.6 comfort auto6r. Aracı çalıştırırken göstergede ön ısıtma uyarı işareti yanmıyor. Biraz bekleyerek çalıştırıyorum ama uyarı işareti hiç yanmadı. Bu tür bir problem yaşayan var mı? Yoksa direk servisin yolunu tutayımmı? Saygılar...

sevgili safaku herşeyden önce aracın hayırlı uğurlu olsun. ön ısıtma ışığı ancak dış ısının çok düşük olduğu zaman yanıyor. istanbul'da kullandığım aracımın ön ısıtma ışığı daha hiç yanmadı.yani aracında herhangi bir sorun yok. ben sabahları aracımı ilk çalıştırmadan önce uyarı ışıklarının sönüp ekranda okey yazısının çıkmasını bekliyorum.sonra marşa bas.
dizelin hafif sarsıntısı ve sesi.
dizel araç kullanıyor olmanın bilinç altı keyfi.
aynalara bakış.
1. vitese takış.ve yola çıkış.

Ömer Gedik
13-01-2010, 21:59
Tanerhocam gayet güzel açıklamış. Çok soğuk olmadıkça ön ısınma işareti yanmaz. Bizde de yanmıyor. ;)

safaku
14-01-2010, 08:21
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Rahatlattınız beni. Herkeze hayırlı sürüşler diliyorum.

mhmt05
24-11-2014, 09:04
biraz hort olacak ama bende 2011 aldım autor6 1.6 hdi araç aldım. Bende de yanmıyordu hava sıcaklığı 7 derece fln. Babamda biper var sürekli yanıp sönüyor. Bende neden yanmıyor diye kafama takılmıştı. Bunu neden kullanma kılavuzunda açıklamazlar anlamış değilim.