PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uyarı sesleri sorunu

ozan308
21-12-2011, 17:08
mrb arkadaşlar bir süredir ara sıra aracımdaki uyarı (sinyal,benzin ışığı,emniyet kemeri uyarısı vb.) sesleri sessiz çalışmakta.servise gittim,kontrol ettirdim direksiyon kutusundaki bir parçanın (silecek kolları,sinyal kolları ve hatırlamadığım birkaç parçanın) değişmesi gerektiğini,fiyatının da 600 tl olduğunu söylediler.uyarı sesleri kesildiği zaman direksiyon kutusuna hafifçe vurduğum zaman sesler yeniden aktif oluyor ama servisten Allah korusun bir kaza durumunda airbagların belki açılmayacağını söylediler ama ekranda airbag hatası uyarısı vermiyor.bu konuda yardımcı olursanız sevinirim sizce ne yapmalıyım?

Abdullah
21-12-2011, 17:13
kısaca bus mıydı neydi o değişecek yani garantiye girmesi gerekir garantiniz devam ediyorsa

ozan308
21-12-2011, 17:19
kısaca bus mıydı neydi o değişecek yani garantiye girmesi gerekir garantiniz devam ediyorsa

Maalesef Abdullah.garanti bitti,araba dökülmeye başladı zaten :) bu sorun önemli bişeymi durduk yere 600 tl para bayılacağım eğer sadece sesler gidip gelcekse değiştirmem ama airbag konusu kafamı karıştırıyor..

Abdullah
21-12-2011, 17:25

Maalesef Abdullah.garanti bitti,araba dökülmeye başladı zaten :) bu sorun önemli bişeymi durduk yere 600 tl para bayılacağım eğer sadece sesler gidip gelcekse değiştirmem ama airbag konusu kafamı karıştırıyor..

yani o parça önemli bir parça sadece sesler değil parçanın görevi başka görevleride var forumdan bir arkaşımız değiştirmişti yanlış hatırlamıyorsam konu ile ilgili resim vardı.

huseyinturk
21-12-2011, 18:07
benim aracımda 2003 model 307.Bazı uyarılarda dit sesi çıkartıyor (el freni kalkık,parklar açıkken,arızalarda vs) ama emniyet kemeri gibi bazı konularda ses yok.Bu şekilde olması normalmi yoksa benim araçtadamı bir problem var?

Dreamcatcher
21-12-2011, 18:22
Emniyet kemeri kilidinde bulunan switch' i ve kablolarını kontrol etmenizi öneririm öncelikle..

tAKreS
21-12-2011, 19:30
sinyal kartı veya airbag makarası mı dediler...

ozan308
21-12-2011, 21:30

makara dediler sanırım

tAKreS
21-12-2011, 21:41

makara dediler sanırım

airbag lambasının yanması lazım aslında...
airbag makarası sinyal kollarıyla beraber satılıyor maalesef...
korna çalışıyor mu peki?
son olarak eğer makaranın kabloları tek yerden koptuysa lehim vs oluyor...ama geçici çözüm tabi...

ozan308
22-12-2011, 14:52

makara dediler sanırım

airbag lambasının yanması lazım aslında...
airbag makarası sinyal kollarıyla beraber satılıyor maalesef...
korna çalışıyor mu peki?
son olarak eğer makaranın kabloları tek yerden koptuysa lehim vs oluyor...ama geçici çözüm tabi...

Korna çalışıyor,airbag uyarısıda yok sadece arada bir sesler gidip geliyor.servisleri biliyorsunuz en ufak birşeyde hemen değişme yanlısı oluyorlar.ufak bişey olsa hemen değişeceğim de 600 tl ufak bi meblağ olmadığı için biraz düşünceliyim