PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Peugeot'lu (3008 ALLURE 1.6 THP 156HP otomatik)

mozaika
20-12-2011, 16:05
Herkese merhabalar,

Eski bir Jazz Fun I-shift kullanıcısı ve jazzcikardesler.com üyesi olarak, yeni teslim aldığımız arabamızla (3008 ALLURE 1.6 THP 156HP otomatik) ilgili de bir forum var mıdır diye araştırırken buldum adresinizi. Hemen üye oldum.

Aslında sınıfları farklı olmasına rağmen, harika bir şehir arabası olan Jazz'ı kullanmaktan çok memnundum, fakat ailenin diğer fertleri performansını düşük bulunca son 2011 kampanyaları bizi cezbetti. Açıkçası ben hala Jazz'ımı özlemekten 3008'in pek keyfine varamadım, 4 gündür.

3008'in dizel Auto 6R olanını almış olmayı tercih ederdim, ama 2011 modeli kalmamış olması ve 2012'lerin de tam 12.000 TL daha pahalı olması bizi benzinli otomatik almaya yöneltti.

Tabii ki Jazz'dan sonra daha büyük ve güçlü bir araç kullanmak da fena sayılmaz ama alışkanlıklar insanı çok etkiliyor. 4 yıldır Honda kullanan biri olarak (önce Civic sonra Jazz) Peugeot'a da kısa sürede alışmayı ve seveyi umuyorum. Bu da sayenizde kolaylaşır diye düşünüyorum :)

Her şey iyi hoş fakat şehir içi yakıt tüketimi beni çok üzecek gibi görünüyor :(
Şimdilik alışma dönemindeyim. Biraz daha tecrübe edinip izlenimlerimi detaylı olarak paylaşacağım.

Herkese selamlar,

Abdullah
20-12-2011, 16:21
hoşgeldiniz aramıza çok güzel bir araç almışsınız eminim jazzdan daha doğrusu hondanın o kalitesiz iç mekanından sonra çok çok keyif alacaksınız. Elimizden geldiğince dilimizin döndüğü kadarıyla size yardımcı olmak isteriz bu arada isim,semt,meslek gibi bilgileri paylaşıp o güzel aracınızın fotograflarınıda bizlerle paylaşırsanız çok seviniriz. Teşekkürler... Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin.

tAKreS
20-12-2011, 16:58
hayırlı olsun aracınız...bende aynı zamanda 08 honda civic 1.6 premium auto kullanıcısıyım...açık konuşmak gerekirse bambaşka bir araç...

Yasin CCK
20-12-2011, 17:42
Örnek girişiniz için tebrik ederim :alkis2

THP çok keyifli bir motordur, malum benzin fiyatları nedeniyle biraz sıkıntı çekebilirsiniz sadece..

Keyifli sürüşler, keyifli forumlar...

Selim Sümer
20-12-2011, 18:40
Hoşgeldiniz.Ben'de jazzcikardesler'e hala üyeyim.Önceki aracım Cvt Jazz'ı satalı 2 sene olmasına rağmen düzenli olarak takip ediyorum.En az burası kadar seviyeli ve kaliteli bir forumdur.Yeni aracınız hayırlı olsun.Boyutlarının getirdiği manevra kısıtlaması haricinde çok seveceğinize eminim.Güle güle kullanın.

socrates(MeRiÇ)
20-12-2011, 18:48
Forumumuza hoşgeldiniz. Çok güzel ve örnek bir giriş olmuş gerçekten. Allah kazasız belasız, keyifli sürüşler nasip etsin inşallah :)

Ömer Gedik
20-12-2011, 18:53
156 THP motor gerçek bir keyif unsuru. Aramıza hoşgeldiniz Forumda aktif olmanız dileğiyle.

mozaika
22-12-2011, 11:10
hoşgeldiniz aramıza çok güzel bir araç almışsınız eminim jazzdan daha doğrusu hondanın o kalitesiz iç mekanından sonra çok çok keyif alacaksınız. Elimizden geldiğince dilimizin döndüğü kadarıyla size yardımcı olmak isteriz bu arada isim,semt,meslek gibi bilgileri paylaşıp o güzel aracınızın fotograflarınıda bizlerle paylaşırsanız çok seviniriz. Teşekkürler... Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin.

Hoşbulduk Abdullah bey,
Hem Civic hem de Jazz kullanmış biri olarak Honda'nın iç mekanının kalitesiz olduğu görüşünüze hiç katılmıyorum, ama sizin görüşünüzdür. Umarım önyargı değildir.
Özellikle direksiyonda +/- vites kumandası olmamasını çok yadırgadım, Honda'nın çok eski modellerinde bile var. Tabii 3008'in +ları da çok. Bir ara oturup detaylı yazacağım izlenimlerimi.
Japon Honda'dan sonra Fransız malı kullanmak da -özellikle bugünlerde- pek rahatsız edici ama sizler sayesinde Pejocu olmak kolaylaşacak diye umuyorum. :)
İstanbul-Bostancı'dayım. İhracat sorumlusuyum. Güzel bir fotoğraf çeker çekmez paylaşacağım.
Selamlar..

Esat
22-12-2011, 11:15
Valla japon kullanmis bi adam olarak abdullaha katilmamak elde degil 2008 honda civic sayesinde birdaha honda alirmiyim ASLA almam bu kadarda buyuk konusuyorum honda=sıkınti(bu benim sahsi birebir yasadigim tecrubem)

Hos geldiniz...

mozaika
22-12-2011, 11:16
Hoşgeldiniz.Ben'de jazzcikardesler'e hala üyeyim.Önceki aracım Cvt Jazz'ı satalı 2 sene olmasına rağmen düzenli olarak takip ediyorum.En az burası kadar seviyeli ve kaliteli bir forumdur.Yeni aracınız hayırlı olsun.Boyutlarının getirdiği manevra kısıtlaması haricinde çok seveceğinize eminim.Güle güle kullanın.

Hoşbulduk,
Eski bir JK ile karşılaştığıma sevindim Selim bey :) Ben de JK forumuna devam ediyorum. Boyutlarına alıştım, tabi park yeri bulmak biraz zorlaştı ama benzin tüketimi konusu biraz can sıkıcı; Civic otomatikten bile daha fazla yakıyor şehir içinde. Tabii bu çok sürpriz de değil, katalogda bile şehiriçi tüketim 10,7l/100km görünüyor. En kısa zamanda şehir dışı bir yolculuk yapmak gerek...
Selamlar...

Esat
22-12-2011, 11:21
Sadece 2 seyi cok ozlersiniz gorus mesafesi +park kolayligi
2.ise bir benzinliye gore cok az yakmasi bi sure arkadasimin honda jazz i bende kaldi o sayede esim istanbul trafigine alisti 1.4tam otomatik
Bu ikisi disinda pek bi dezavantajiniz olmayacak kiyaslamak bile dogru degil cunku ayni segmentin arabalari degil keyifli forumlar...

mozaika
22-12-2011, 11:21
hayırlı olsun aracınız...bende aynı zamanda 08 honda civic 1.6 premium auto kullanıcısıyım...açık konuşmak gerekirse bambaşka bir araç...

Teşekkür ederim, ben de 2008 Civic Elegance kullandım 2,5 yıl. Güzel ve sorunsuz bir araç, siz de güle güle kullanın.

mozaika
22-12-2011, 11:23
Forumumuza hoşgeldiniz. Çok güzel ve örnek bir giriş olmuş gerçekten. Allah kazasız belasız, keyifli sürüşler nasip etsin inşallah :)

Hoşbuldum :)
Allah hepimize kazasız-belasız keyifli sürüşler nasip etsin.

mozaika
22-12-2011, 11:26
156 THP motor gerçek bir keyif unsuru. Aramıza hoşgeldiniz Forumda aktif olmanız dileğiyle.

Hoşbulduk Ömer bey. 156 THP gerçekten de çok atak bir motor.

mozaika
22-12-2011, 11:29
Örnek girişiniz için tebrik ederim :alkis2

THP çok keyifli bir motordur, malum benzin fiyatları nedeniyle biraz sıkıntı çekebilirsiniz sadece..

Keyifli sürüşler, keyifli forumlar...

Hoşbulduk Yasin bey,
Giriş mesajımı beğendiğiniz için de teşekkürler :)

emrexxcv
22-12-2011, 12:48
aramıza hoşgeldiniz.öncelikle allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin. :nazar :nazar :nazar forumda aktif olmanız mutlu eder bizi. :arkadas bide şu canavarın :tehlikeli fotolarını görmek isteriz :D

Abdullah
22-12-2011, 17:03
Tekrar hayırlı olsun fakat plastik kalitesi konusunda 3008 i biraz daha kullanın bana hak vereceğinizi düşünüyorum. Aracınızın motoru gerçekten çok iyi o ağırlığa ve HP ye göre jazz dan fazla yakması çok doğal ama alınan zevk ve haz cabası :D Bostancıda bir üyemiz mevcut siyah 107 ye sahip olan SARMAN nickli Ferhan abimiz. Çarşamba buluşmalarına güzel aracı ile bizi şenlendiriyor sağolsun sizide aramızda görmek isteriz buluşmalarımızda. Tekrar hoşgeldiniz.