PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : xenon renk uyuşmazlığı

ozan308
12-12-2011, 22:58
arkadaşlar aracımı aldığımdan beri xenon kullanıyorum bugune kadar 4300k,6000k ve 8000k'lık xenonlar kullandım.en iyi aydınlatmayı 4300k'dan,en iyi dış görünüşü de 8000k'dan aldım.kullandığım xenonların hepsinin markası monza idi ve gayette kaliteli bir markaydı.en son farlarımdan birisi geçince bende sanayiiden alelacele markası pek bilinmedik h7 8000k'lık bir xenon aldım ve taktırdım.ama sis farlarımda kullandığım monza marka xenon'un rengiyle kısa farlarımda kullandığım marka xenonun renginin tutmadığını farkettim.markasını bilmediğim ve pek kaliteli olmayan bu xenonun rengi,sis farlarımda kullandığım monzadan daha açık renkte duruyor ve gözüme çok batıyor.kullandığım balastların sağlam olması nedeniyle de tekrar tekrar 2 takım xenon almak hem cebime yazık hemde çok gereksiz geliyor.bunun yerine sadece ampullerini değişmeye karar verdim.araştırdığıma göre piyasadaki en iyi marka xenon üreticisi mtech.bu markanın xenon yedek ampullerini alıp kullansam aynı renk tonunu tutturabilirmiyim? yani farların renginin balastlarla ilgisi varmı yoksa sadece ampulleri değişmem yeterlimi?tavsiyeleriniz neler?

Dreamcatcher
13-12-2011, 08:21
Ozan balastlarla ilgisi yok,benim de başıma gelmişti daha önce..sadece malın kalitesi ile ilgili...12000k diye aldığım xenonlar 6000k ya yakın bir ışık vermişti..rengi de kullandıkça kısa sürede bozuluyor zaten bu tür malların..

Abdullah
13-12-2011, 08:34
kimse sislerle uyacağının garantisini veremez fakat mtech in garantili xenon ampülleri var onları tercih et bence.