PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geri Vites Yardım _?

muratcan
10-12-2011, 23:34
Arkadaşlar Merhaba Benim Bi Sorum Olacak Sizlere 2000 model 406sv 2.0 Manuel 153000 KM De 2 ay Oluyor Aracı Alalı LPG li Araç Bazen Geri Vitesin Atıyor Giderken Bunun Nedeni Ne Olabilir Servis Şanzuman Dedi Bi Arkadaşımda Vites Teli Spirali Bunlarda Uzar Dedi Özellikle Geri Vitesinde Yapar Dedi Frumu Komple Okudum Böyle Sorunu Olanını Bulamadım Yardımcı Olursanız Sevinirim Teşekürler
Birde Aracın Baskı Balata Ve Bakımı Var Ankarada Özel Servis Arıyorum Yardımlarınız için Teşekürler

mimit
11-12-2011, 00:08
aynen doğru teşhis vites halatlarının presli yerlerinden kurtulabiliyor tel değişince düzelir.130,000 150,000 km araso 406 ların kronik sorunudur ama pahalı bir parça değil.

Ömer Gedik
11-12-2011, 08:18
muratcan aramıza hoşgeldin.

Tanışma bölümünde kendini tanıtırsan seviniriz.

muratcan
12-12-2011, 22:48
Teşekür Ediyorum Arkadaşlar Tanışma İçin Özür

406 niko
15-12-2011, 22:38
arkadaşlar 406 larda tel yoktur direk levye dir rotlu kollarla hareket ederler sorun şanzıman ola bilir normaldemi atıyor zorlayıp yüklenildiyindemi onu bilmek lazım

Soylukan
15-12-2011, 23:07
arkadaşlar 406 larda tel yoktur direk levye dir rotlu kollarla hareket ederler sorun şanzıman ola bilir normaldemi atıyor zorlayıp yüklenildiyindemi onu bilmek lazım

Hocam yanlisin var, tel spiral mevcut ve 406 larda kroniktir bastan birakir kendini, vitesin durdugu konum bile degisir bunla orantili

muratcan
18-12-2011, 15:32
Arkadaşlar Sorun Telden Kaynaklanmış Baskı Balata Değişirken Tellerin Oraya Bi Segman Koyduk Şimdi Problem Yok Birde Uzama Sebebi Eksoz Spraline Yakın Olması Yüksek Isıdan Kaynaklanıyormuş Bilginize.

BEYAZ
18-12-2011, 19:34
Arkadaşlar Sorun Telden Kaynaklanmış Baskı Balata Değişirken Tellerin Oraya Bi Segman Koyduk Şimdi Problem Yok Birde Uzama Sebebi Eksoz Spraline Yakın Olması Yüksek Isıdan Kaynaklanıyormuş Bilginize.
sorundan kurtulmana sevindim.. baskı balatayı aça aldın kaça değiştirdin

muratcan
20-12-2011, 22:55
Hocam Baskı Balata Buji Motor Yağı Yağ Filtresi Hava Filtresi Şanzuman Yağı Ön Rotlar Tabla Fişekleri Motor Kulağı Arka Z Rotlar Rot Ayarı Hepsi 750 TL Tuttu

BEYAZ
20-12-2011, 23:12
Hocam Baskı Balata Buji Motor Yağı Yağ Filtresi Hava Filtresi Şanzuman Yağı Ön Rotlar Tabla Fişekleri Motor Kulağı Arka Z Rotlar Rot Ayarı Hepsi 750 TL Tuttu
malzemeleri kendinmi aldın yoksa usta kendsimı aldı?

muratcan
20-12-2011, 23:14
Beraber Aldık Baskı Balataya Garanti Verdi Bişi Olursa İşçilikte Balata Benden Dedi

BEYAZ
20-12-2011, 23:40
Beraber Aldık Baskı Balataya Garanti Verdi Bişi Olursa İşçilikte Balata Benden Dedi
parçaları nerden aldınızki?

muratcan
20-12-2011, 23:48
Şaşmaz Tek Peugeot Diye Bi Firma 20 Yıllık Bir Geçmişi Varmış

muratcan
15-09-2012, 15:58
Arkadaşlar Sorun Yine Tekrarlandı Geri Vitesten Atıyor Sonuç Halatlar Değişti Sorun Düzeldi Vites Telleri Ekzoza Neredeyse sıfır Geçiyor Halatlar Çelik Ve Uzuyor Ben Yalıtım Yaptırdım Vites Telleri Uzamadan Sizinde Yaptırmanızı Tavsiye Ederim Teller Biraz Pahalı

parkmen
16-09-2012, 15:24
Arkadaşlar Sorun Yine Tekrarlandı Geri Vitesten Atıyor Sonuç Halatlar Değişti Sorun Düzeldi Vites Telleri Ekzoza Neredeyse sıfır Geçiyor Halatlar Çelik Ve Uzuyor Ben Yalıtım Yaptırdım Vites Telleri Uzamadan Sizinde Yaptırmanızı Tavsiye Ederim Teller Biraz Pahalı
Vites halatları daha önce hiç değişmiş mi? siz mi? ilk değiştiren oldunuz. Çünkü bende değiştirdim ve orjinalleriydi değiştirdiklerim yani 11 yaşını geçmişlerdi ve her biri 1 cm kadar uzamıştı 11 senede bu kadarcık uzuyorsa bence yalıtım yaptırmaya gerek yok.

Fenomen
19-09-2012, 08:12
Sorundan kurtulmana sevindim hocam.
Şimdi bende ara ara yaşadığım bir sıkıntıyı yazayım. Benim 206 da bazen geri vitese zor geçiyor ama sadece geri vitese. Bunun sebebi ne olabilir sizce ?