PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bowling

Yasin CCK
23-11-2011, 10:23
Bowling Tarihçesi

http://www.bowling-tr.com/images/demo01.gif

Bowling basit anlamda dizilmiş 10 adet kuka'yı (pin) bir topla devirmeye çalışmak olarak görülse de bugün 90 dan fazla ülkede 100 milyondan fazla oyuncu ile hem keyifle oynanabilen, hem de yarışma sporu olarak son derece ciddi bir çalışma gerektiren bir strateji ve koordinasyon sporudur.

http://www.bowling-tr.com/images/demo02.gif

İngiliz antropolog, Sir Flinders Petrie'nin 1930'da Mısır'da yaptığı araştırmalarda bir çocuk mezarında bowling benzeri bir oyuna ait malzemeler bulması bu oyunun M.Ö. 5200 yıllarına uzanan (bazı kaynaklarda M.Ö. 3200 olarak geçiyor) bir geçmişi olduğunu, en az 5000 yıllık bir oyun olduğunu ispatlamıştır. Bu dönemde bu oyunun mermer yarım daire şeklinde bir alandaki 10 adet taş kukayı taş toplarla devrilerek oynandığı düşünülüyor.

Eski Polonezyalıların oyandıkları “ula maika” adlı oyun da 60 feet mesafeden kukaların devrilmesine dayanan bir oyun olarak bowling oyununun geçmişinde yer almakta. İşin ilginci bu mesafe hala günümüzde de kullanılıyor.

Tüm bu dönemlerde avcı ve savaşçıların yeteneklerini geliştirmek için benzer oyunlar oynadıkları ve bu oyunların bowlig'in temelini şekillendirdikleri biliniyor.

http://www.bowling-tr.com/images/demo03.gif

Alman tarihçi William Pehle M.S. 300 lü yıllarda bu oyunun Almanya'daki izlerine değinmekte. 3. ve 4. yüzyıllarda bu oyun pek çok kilisede günahlardan arınmanın bir simgesi olarak kullanılıyordu. Tapınanlar “kegel” adındaki 9 ahşap kukayı devirerek günahlarından ne kadar kurtulduklarını gösteriyorlardı. Bu testi başarı ile geçenler tamamen günahlarından da kurtulmuş sayılıyordu. (Protestanlığın kurucusu Martin Luther tüm kukaları devirmesiyle anılıyor) Bowlingçiler için kullanılan “kegler” deyimi bu döneme aittir.

http://www.bowling-tr.com/images/king.jpg

Dinsel bir törenden tekrar bir spor haline dönüşen bowling tipi oyunların kayıtlarına Avrupa'da 14. yy.da rastlanıyor. Bu yıllarda oyun o kadar popüler oluyor ki ünlü 100 yıl savaşlarında askerler ok talimleri yerine kendilerini oyuna kaptırınca King Edward III (1327-1377) ve King Richard II (1377-1399) bu oyunun oynanmasını yasaklıyorlar. Daha sonra King Henry VIII oyunu yasallaştırıyor ve hatta kendisi de oynuyor.

Bu dönemde pek çok bowlinge benzer oyun Avrupa'dan Amerika'ya göçmenlerle taşındı. Bunların arasında İtalyanların bocce'si, Fransızların pentanque'si ve Ingilizlerin lawn bowling denilen, kukasız oynanan bir bowling türü yer almakta. Modern bowlingin temelinin ise Hollandalı göçmenlerin 1600'lü yıllarda taşıdıkları üçgen şeklinde dizilen ahşap kukalarla oynanan “Dutch Pins” oyunundan geldiğine inanılmakta. Hollandalılar bu yıllarda bu oyunu New York'ta hala aynı isimle bilinen “Bowling Green” yöresinde oynuyorlardı.

http://www.bowling-tr.com/images/pins.jpghttp://www.bowling-tr.com/images/old.jpg

Tüm dünyada oynanmasına rağmen kuralları belirli olmayan bowling oyunu ilk organizasyonuna 1875 yılında 9 kuka bowling oynatan 9 kulüp tarafından oluşturulan "National Bowling Organisation" ile kavuştu. Bu organizasyon ve diğer kulüpler standartları belirlemek için yıllarca çalıştı ve sonunda 1895 yılında New York'ta kurulan ABC - American Bowling Congress ile tek bir çatı altında toplandı ve bugün de geçerli olan pek çok kuralı saptadılar. Bu dönemden sonra bowling sporunda erkeklerin katılabildiği resmi karşılaşmalar başladı.

1917 yılında kurulan Women's International Congress ile kadınlar da kendi karşılaşmalarını düzenlemeye başladılar. Bu organizasyon daha sonra Woman's National Bowling Association olarak değiştirildi. 1971 yılında bu organizasyon Women's International Bowling Congress (WIBC) olarak tekrar değişti.

20 yy.da bu sporda çok ciddi gelişmeler oldu. 1905 yılına kadar kullanılan sert ahşap topların yanında plastik toplar kullanılmaya başlandı. 1914 yılında Brunswick “Evertrue” adında “gizli plastik formülü” ile ürettiği ilk marka plastik topunu üretti (bu malzemeye Mineralite adını verdi).

http://www.bowling-tr.com/images/pinsetter.jpg

Belki hiç bir şey bowlingin tarihinde 1940 yılında American Machinery & Foundry (AMF) tarafından üretilen otomatik “Pin Yerleştirme Makinesi”nin (Automatic Pinspotter) bulunması kadar önemli bir değişiklik yapmadı. 1950'lerin başlarında artık pinleri yerleştiren “pinboy” denilen çocukların yerini bu makinalar almaya başladı.

1950'lerde ABC, kurallarında yer alan “sadece beyazlar için” kuralını değiştirdi.

1958'de PBA - Professional Bowlers Association'un, 1960 yılında Professional Women's Bowling Association'un kurulması ile erkek ve kadınlarda profesyonel düzeyde üst düzey spor karşılaşmaları organize edilmeye başladı. Kadınların organizasyonundaki başarısızlıklardan dolayı buradan ayrılan bir grup 1974 yılında Ladies' Professional Bowlers Association adında bir kuruluş kurdular. Daha sonra bu iki kurum 1978 yılında birleşerek Women's Professional Bowlers Association (WPBA)u oluşturdular. 1981 yılında bu kuruluş Ladies Professional Bowlers Tour adını aldı.

1982 yılında genç oyuncuların organizasyonu için YABA - Young American Bowling Alliance kuruluyor.

1993 yılında ABC, kurallarında yer alan “sadece erkeklere mahsus” kuralını kaldırarak kadınların da bu organizasyonda yer almasına olanak sağladı.

Günümüzde gelişen teknolojiler, otomatik skorlama makinaları ile gelişen bowling sporu tüm dünyada 100 milyondan fazla oyuncusu ile bir Olimpiyat Sporu olma yolunda ilerliyor.

(Alıntıdır)

TanerHoca
23-11-2011, 10:31
bowling deyince Fred Çakmaktaş'ı tek geçerim :havali :D

Yasin CCK
24-11-2011, 09:51
Bowling Topunun Özellikleri nelerdir?(Tıkla) (http://www.uzmantv.com/bowling-topunun-ozellikleri-nelerdir)

Yasin CCK
24-11-2011, 10:49
Bowling'te topa nasıl falso verilir?(Tıkla) (http://www.uzmantv.com/bowlingte-topa-nasil-falso-verilir)

gokhancpt
24-11-2011, 13:00

Yasin i de birkere görmek lazım hocam ;)

Yasin CCK
25-11-2011, 23:15

Yasin i de birkere görmek lazım hocam ;)

Buyrun görün hocam :) Bugün oynadığımız oyundan bir kesit ;)

http://www.youtube.com/watch?v=b_c8e9ej5wA&feature=youtu.be

Beyaz kırmızılı benim :havali2

Seramana
26-11-2011, 01:29
Hocam bu nasıl bir şeydir ya :D Bam bam bam :D Falsolu atmak daha iyi sanırım :havali Ama tecrübe fışkırıyor videodan :alkis2

MaLi
26-11-2011, 03:13
Yasin sana bir soru?

Ankara'ya top almaya ne zaman gideceksin?

Yasin CCK
26-11-2011, 09:24
Hocam bu nasıl bir şeydir ya :D Bam bam bam :D Falsolu atmak daha iyi sanırım :havali Ama tecrübe fışkırıyor videodan :alkis2

:tesekkur

Yok ya, kendi çapımızda oynuyoruz ;) Oynadığım siyahlı arkadaş 1.Lig oyuncusu, benden çok daha iyidir... Dün onu yendim :yahoo

Skor yapmak isteyorsanız mutlaka falsolu oynamalısınız...

Yasin sana bir soru?

Ankara'ya top almaya ne zaman gideceksin?

Hocam bu Pazartesi Bowling ligi başlıyor, benim kendi topum var fakat yeni bir top almaya Ankaraya gidecektim, Ankarayı aradım ellerinde hiç top kalmamış :( Bu nedenle gidemedim ve gidiş zamanı belli değil...

MaLi
26-11-2011, 16:15
Hocam bu Pazartesi Bowling ligi başlıyor, benim kendi topum var fakat yeni bir top almaya Ankaraya gidecektim, Ankarayı aradım ellerinde hiç top kalmamış :( Bu nedenle gidemedim ve gidiş zamanı belli değil...

Yasin gideceğin zaman bana haber verirmisin?
Eşime ve kendime top alacağım. Yanımızda bilen birinin olması başka olur.

Bende 2 oyundur falso çalışıyorum. Sanırım bu işi çözeceğimiz.

Banada hanımda bulaştı bu oyun. Kendisi 2004'de Üniversiteler arası bayanlara Türkiye birinciliği var. Hatta Ankaradayken milli takıma çağrıldı fakat bu bizim için o zaman zordu.

cmr_cihangir
26-11-2011, 16:23
İlk oynadığım vakit bileklerim ağrımıştı. Topların farklı ağırlığa sahip olduklarını bilmiyordum. :S Sanırım bana hep en ağır olanı denk gelmişti. :)

Yasin CCK
26-11-2011, 17:18
Yasin gideceğin zaman bana haber verirmisin?
Eşime ve kendime top alacağım. Yanımızda bilen birinin olması başka olur.

Bende 2 oyundur falso çalışıyorum. Sanırım bu işi çözeceğimiz.

Banada hanımda bulaştı bu oyun. Kendisi 2004'de Üniversiteler arası bayanlara Türkiye birinciliği var. Hatta Ankaradayken milli takıma çağrıldı fakat bu bizim için o zaman zordu.

Tabi ki seve seve haber veririm hocam plansız ani bir gidiş olmaz ise ;)

Yengeninde durumu çok iyimiş :alkis2 Normalde bayanlar bu oyunu pek iyi beceremez :D

"1958'de PBA - Professional Bowlers Association'un, 1960 yılında Professional Women's Bowling Association'un kurulması ile erkek ve kadınlarda profesyonel düzeyde üst düzey spor karşılaşmaları organize edilmeye başladı. Kadınların organizasyonundaki başarısızlıklardan dolayı buradan ayrılan bir grup 1974 yılında Ladies' Professional Bowlers Association adında bir kuruluş kurdular. Daha sonra bu iki kurum 1978 yılında birleşerek Women's Professional Bowlers Association (WPBA)u oluşturdular. 1981 yılında bu kuruluş Ladies Professional Bowlers Tour adını aldı.

1993 yılında ABC, kurallarında yer alan “sadece erkeklere mahsus” kuralını kaldırarak kadınların da bu organizasyonda yer almasına olanak sağladı.
";)

Yasin CCK
26-11-2011, 17:25
İlk oynadığım vakit bileklerim ağrımıştı. Topların farklı ağırlığa sahip olduklarını bilmiyordum. :S Sanırım bana hep en ağır olanı denk gelmişti. :)

Top seçimi çok önemlidir Cihan hocam, ciddi sakatlıklara bile neden olabilir.

Bowling'te top seçerken nelere dikkat etmeliyiz?(Tıkla) (http://www.uzmantv.com/bowlingte-top-secerken-nelere-dikkat-etmeliyiz)

MaLi
26-11-2011, 18:50
Tamamdır Yasin.

Pazartesi turnuva var. Bakalım neler yapabileceğiz.

Yasin CCK
26-11-2011, 20:00
Tamamdır Yasin.

Pazartesi turnuva var. Bakalım neler yapabileceğiz.

Bu pazartesi lig başlıyor hocam, ligdemi oynuyorsunuz yoksa salonun bir turnavasımı?

Başarılar ;)

MaLi
26-11-2011, 21:49
Bu pazartesi lig başlıyor hocam, ligdemi oynuyorsunuz yoksa salonun bir turnavasımı?

Başarılar ;)

Yok Salonda. Daha ligte oynayabilmemiz için birkaç top kırmamız lazım.
Saolasın.

Yasin CCK
28-11-2011, 13:59
Çok şanslı atış gördüm ama böylesini görmedim, teknik olarak imkansız ama oluyor işte :D

Crazy Bowling Shot (http://www.youtube.com/watch?v=PjNF7HoQ6yY#ws)

Esat
28-11-2011, 14:42
O kukaların barı kapalı olsaydı salonun sahibi sevinen tarafta olabilirdi:)

Yasin CCK
02-12-2011, 10:51
Kendime mükemmel bir top aldım :yahoo

http://www.bowlwithbrunswick.com/images/headers/BB_Wicked-Siege_Header.jpg

Abdullah
02-12-2011, 10:53
hayırlı olsun yasinimmm

Yasin CCK
02-12-2011, 11:02
hayırlı olsun yasinimmm

Sağolasın Apocan ;)

MaLi
02-12-2011, 16:52
Kendime mükemmel bir top aldım :yahoo

http://www.bowlwithbrunswick.com/images/headers/BB_Wicked-Siege_Header.jpg

Yasin ne zaman ve nerden aldın? ve tabiki maliyeti ne oldu.

Yasin CCK
02-12-2011, 20:01

2 gün önce aldım hocam Amerikandan ;) 200$ civarına mal oldu...

MaLi
02-12-2011, 22:46

Müsait zamanda senden detaylı bilgi alayım Yasin.

Yasin CCK
02-12-2011, 22:55

Müsait zamanda senden detaylı bilgi alayım Yasin.

İstediğin zaman ben müsait olurum Mali hocam ;)

Numaramı PM atıyorum...

MaLi
02-12-2011, 22:57
İstediğin zaman ben müsait olurum Mali hocam ;)

Numaramı PM atıyorum...

Saol Yasin.

Yasin CCK
31-01-2012, 10:28
Veee 2.lige yükseldim :yahoo

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu tarafından ülkemizde Profesyonel bir şekilde Bowling Ligi düzenlenmekte.
Lisanlı oyuncular ilk katıldığında 3.ligde oynamaya başlıyor. 9 hafta süren maraton içinde her Pazartesi fedarasyonun gönderdiği hakemlerin gözleminde 3 oyun oynuyorsunuz ve 9 hafta sonunda ortalama 165i tutturursanız bir üst lige yükseliyorsunuz.

Dün son hafta ve son oyunumu oynadım ve katıldığım ilk sene bir üst lige yükseldim :dans
Bu mutluluğumuda siz sevgili dostlarımla paylaşmak istedim :dans5

MaLi
31-01-2012, 10:35

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu tarafından ülkemizde Profesyonel bir şekilde Bowling Ligi düzenlenmekte.
Lisanlı oyuncular ilk katıldığında 3.ligde oynamaya başlıyor. 9 hafta süren maraton içinde her Pazartesi fedarasyonun gönderdiği hakemlerin gözleminde 3 oyun oynuyorsunuz ve 9 hafta sonunda ortalama 165i tutturursanız bir üst lige yükseliyorsunuz.

Dün son hafta ve son oyunumu oynadım ve katıldığım ilk sene bir üst lige yükseldim :dans

Hayırlı olsun Yasin. Güzel bir haber. Şubat ayı içerisindede sanırım Bursada olacak federasyonun etkinliği. Hatta daha sonraki aylarda İnegölde katılacak federasyon oyunlarına.

Yasin CCK
31-01-2012, 10:50
Teşekkürler Mali hocam.

Etkinlik ayrı bir durum. Her sene farklı illlerde farklı turnuvalar ve kupalar oynanıyor.
Kış ligi ve Bahar Ligi olmak üzere her sene düzenli olarak lig oynanıyor. Gittiğiniz salonun Lig oyunlarına katılıp katılmadığını salondan öğrenebilirsiniz.

Top işini ne yaptınız, tekrar haberleşemedik?

MaLi
31-01-2012, 11:35
Etkinlik dedğim Federasyon Ligi.

Top işide, Güneş bey ile anca telefon ile görüştüler. Ellerinde şu an sadece 15Numara var. Oda hanıma ağır gelir. Nisan'dan öncede gelmicek diyorlar. Beklemedeyiz şu an. Acaba başka yerden alsak Güneş Bey delermiki?

Yasin CCK
31-01-2012, 11:43
Deler deler ;)

Hem güzel hem uygun deler. Ama deliciler dışardan gelen toplara daha fazla para alıyorlar genelde ;)

Bu arada 15 çok ağır, iyi ki almamışsınız :iyi

tAKreS
31-01-2012, 11:48

Tebrik ederim yasin abi :alkis2 hayırlı olur umarım :)

Yasin CCK
31-01-2012, 11:55
Tebrik ederim yasin abi :alkis2 hayırlı olur umarım :)

Teşekkür ederim :arkadas

Yasin CCK
28-02-2012, 00:53
Bugün itibari ile Türkiye Bocce Bowling ve Dart Fedarasyonunun düzenlemiş olduğu Bahar Ligi başladı.
Daha önce de sizlerle paylaştığım gibi bu sezon 2.Ligde oynayacağım. Öncelikle amacım 2.Ligde kalmak, başarabilirsem 1.Lige yükselmek.
Bugün çok güzel sayı attım, umarım diğer haftalarda da devamı gelir :)

γuяdaeя
28-02-2012, 01:00
Bugün itibari ile Türkiye Bocce Bowling ve Dart Fedarasyonunun düzenlemiş olduğu Bahar Ligi başladı.
Daha önce de sizlerle paylaştığım gibi bu sezon 2.Ligde oynayacağım. Öncelikle amacım 2.Ligde kalmak, başarabilirsem 1.Lige yükselmek.
Bugün çok güzel sayı attım, umarım diğer haftalarda da devamı gelir :)

Başarılar dilerim Yasin'cim... falson bol olsun :)

Esat
28-02-2012, 01:20
Yasinim gonlumuz seninle senin basarin biim basarimiz bunu unutma CANKARDES

Ozan
28-02-2012, 01:29
Hayırlı olsun Kartal'ım. :iyi

İlk maçına forumdan hayranların olarak gelebilsek fena olmazdı ama...
Bunun için bir buluşma ve organizasyon gerekir.Mazallah konu kilitlenir filan madara oluruz sonra.
Malumun Forum Yönetimi izni olmadan kimse kimseyle buluşamıyor artık.

Esat
28-02-2012, 01:36
Ozan abi oyle degil gozunu seveyim daha yeni genel bulusma yapildi siz size bulusmak isterseniz bulsuun diyorlar ama genel bulusma yapilmayacak bir sure denildi sende moderator olarak boyle yaparsan yandik aslan abim

Ozan
28-02-2012, 01:47
Ozan abi oyle degil gozunu seveyim daha yeni genel bulusma yapildi siz size bulusmak isterseniz bulsuun diyorlar ama genel bulusma yapilmayacak bir sure denildi sende moderator olarak boyle yaparsan yandik aslan abim

Sana misafirliğe gelsem çay içsek fotograf çeksek malum başlığa konu açamadığımızdan dolayı paylaşamayacağız bunuda biliyorsun değilmi?
Ayrıca kilitlenen konuda 1 satır bile genel buluşma teklifi yapılmamış.İsteyen gelebilir havasında bir masumane bir teklif var ortada.
Ahmet'e yapılan bu hareketi tasvip edemem kimse kusura bakmasın Esat'ım.

tatoo
28-02-2012, 02:48
başarılar dilerim Yasin abi.umarım lig gönlünce geçer

gokhancpt
28-02-2012, 09:39
yasinim şansın bol olsun, başarılar dilerim...:arkadas

Yasin CCK
28-02-2012, 09:54
-Yurdaer Hocam
-Esatım
-Ozan Hocam
-Oğuzcum
-Kaptanım...

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim :) Bu işte şans faktörüde var, güzel şans dileklerinize ihtiyacım olacak ;)

Esat
28-02-2012, 10:42
Sana misafirliğe gelsem çay içsek fotograf çeksek malum başlığa konu açamadığımızdan dolayı paylaşamayacağız bunuda biliyorsun değilmi?
Ayrıca kilitlenen konuda 1 satır bile genel buluşma teklifi yapılmamış.İsteyen gelebilir havasında bir masumane bir teklif var ortada.
Ahmet'e yapılan bu hareketi tasvip edemem kimse kusura bakmasın Esat'ım.

Ozan abim yasinin konusuna limon sıkmayacagım bu konuyu birebir konsuşuruz klavyeden yanlış anlatım olabilir güzel abim

eyup_31
28-02-2012, 10:48
yasin bol şanslar kardeş...iyi dileklerimiz seninle...

Yasin CCK
09-04-2012, 21:07
Veeee 1.Ligteyim :yahoo:yahoo:yahoo

Bugün akşam 2.Ligin 7.Haftasında oynadığım oyunla, ligin bitimine 2 hafta kala 1.Lige yükselmek için gerekli ortalamaya ulaşmış bulunmaktayım :dans

Bu mutluluğumu sizlerle paylaşmak istedim dostlar :)

eyup_31
09-04-2012, 21:10
hayırlı olsun kardeşim.... galiba sizde play off yok:fiuw

Yasin CCK
09-04-2012, 21:12
:D

Var var hocam. 1. Lig'den sonra play off larla Süper Lige çıkıyorsun ;)

tatoo
09-04-2012, 21:39
ooo hayırlı uğurlu olsun abicim başarılarının devamını dilerim :)

Yasin CCK
09-04-2012, 21:56
Teşekkürler güzel kardeşim :arkadas

TanerHoca
09-04-2012, 22:23
yasin tebrik eder, gözlerinden öper, bileğine kuvvet dilerim.yetenekli kardeşim benim.:alkis

Abdullah
10-04-2012, 07:39
helal olsun sanaaaa helal olsunnnn aslan abim çok sevindim Türkiye Şampiyonluğu görüyorum sanki çok yakında :D :alkis

Dreamcatcher
10-04-2012, 08:00

Bugün akşam 2.Ligin 7.Haftasında oynadığım oyunla, ligin bitimine 2 hafta kala 1.Lige yükselmek için gerekli ortalamaya ulaşmış bulunmaktayım :dans

Tebrikler yasin :havali

Esat
10-04-2012, 08:29
Kardes sana herseyin en guzeli yaksiir eline saglik helal olsun

Ömer Gedik
10-04-2012, 10:32
Tebrikler Yasin :)

Yasin CCK
10-04-2012, 10:41
Hepinize çok teşekkür ederim dostlar :)

Mutluluk paylaştıkça çoğalır :arkadas

gokhancpt
10-04-2012, 11:43
yasin'im tebrik ederim. inşallah hep daha iyi sonuçlar alırsın. birde bu yarışmalar istanbul'da yapılmıyormu ya?yoksa seni göremicez...

Yasin CCK
10-04-2012, 13:16
yasin'im tebrik ederim. inşallah hep daha iyi sonuçlar alırsın. birde bu yarışmalar istanbul'da yapılmıyormu ya?yoksa seni göremicez...

:D

Sağolasın kaptan :arkadas

Türkiye'de her il de eş zamanlı yapılıyor bu yarışma, yani kendi ilinde oynuyorsun ama Türkiye ile yarışıyorsun ;)

Bir İstanbul olmadı Abant yapmak istiyorum sizlerle bir arada olmak için :)

Esat
10-04-2012, 13:31
Sen gelirsen abantta patlama olur yasinim herkes seni gormek icin bile olsa gelir diye dusunuyorum

Yasin CCK
10-04-2012, 13:46
:)

Sağolasın Esatım :arkadas

İnşallah Rock'la veya Rock'sız gelmeye çalışacam bu yıl ;)

Esat
10-04-2012, 15:02
yav senin agzindan bal damliyor be kardesim sen neyle gelirsen gel basimizin ustunde yeriin var
King bu adam King...

TanerHoca
10-04-2012, 15:30
yav senin agzindan bal damliyor be kardesim sen neyle gelirsen gel basimizin ustunde yeriin var
King bu adam King...

abartmayalım lütfen.:fiuw

muhti
10-04-2012, 15:52
hobaaa tebrikler başarının devamını dilerim.. ilk hedef süper lig bundan sonra o halde.. :superman

Yasin CCK
11-04-2012, 12:07
Esatım varya sen adamın dibisin dibiii :D

Sağolun be Taner Hocam :p

Teşekkür ederim Muhti ;)

mygold
11-04-2012, 12:21

hayırlı olsun yasıncım.
bıraz ders verırsın artık ..senle oynayamam kardeş 1.Lige cıkmışsın duman edersın bızı:gül4:

TanerHoca
11-04-2012, 14:36

rica ederim. ne zaman istersen:fiuw

Esat
11-04-2012, 14:51
Esatım varya sen adamın dibisin dibiii :D

Teşekkür ederim Muhti ;)

Gene guzel bakip guzel gormussun yasinim ayni seyler senin icinde gecerli
Bu arada sen bi gelde kardesim ben abartirim iş o ki senin gelmeni abartmaya kalsin 407 ciler 308cilerin sayisinin artmasindan korkuyor :p

Yasin CCK
23-04-2012, 20:58
Şok gelişme!

Federasyon üst lige çıkma limitlerini değiştirmiş. Bizde ortalamayı tutturduk diye derbiyi izledik oynamadık. Sonuç olarak 2.Ligte kaldık :(

Çok üzülmedim ama haber vermeyen salona ve kendime kızdım açıkçası. Sağlık olsun, seneye bakarız bir çaresine ;)

Esat
23-04-2012, 21:02
haydaaaa buyur burdan yak oldumu yahu bu simdi 2 gunde 2 uzucu haber saglik olsun Yasin baba her iste bir hayir vardir ...

TanerHoca
23-04-2012, 21:05
gerçekten üzücü olmaktan ziyade sinir bozucu bir durum.
sağlık olsun.

Dreamcatcher
23-04-2012, 21:13
Oldumu şimdi yasin..
o kadar emek..
üzüldüm :(

eyup_31
23-04-2012, 23:07
geçmiş olsun yasin iyimserlik yap bundada bir hayır vardır de...

tatoo
24-04-2012, 02:34
herşeyde bir hayır vardır abi..

Abdullah
24-04-2012, 07:38
hay ben o federasyonun haber vermeyen salonun

Yasin CCK
24-04-2012, 08:17
Canımız sağolsun be dostlar. Taner hocamın özetlediği gibi üzücü değil ama sinir bozucu bir durum...

Yasin CCK
21-12-2012, 09:38
23-24 Aralık 2012 tarihinde başlayacak olan 2013 Ferdi Bowling Kış Ligi'nin tüm sporcular için başarılı ve centilmence geçmesini dilerim :)

Abdullah
21-12-2012, 12:10
23-24 Aralık 2012 tarihinde başlayacak olan 2013 Ferdi Bowling Kış Ligi'nin tüm sporcular için başarılı ve centilmence geçmesini dilerim :)

eee bu sene artık bir üst lig olsun diyorum başarılar diliyorum ;)

Yasin CCK
22-08-2014, 12:19
Ligi bıraktıktan sonra Bowlingi çok ihmal ettiğimden buraları da çok ihmal etmişim :)

Aylar sonra ilk defa dün topu elime aldım, umduğumdan güzel bir oyun çıkardım. Bir bölümünü sizlerle paylaşıyorum ;)

https://www.youtube.com/watch?v=8c39PErZnqA

ayı_boğan
22-08-2014, 12:31
Konuyu ilk gördüğümde son sayfaya bakmamıştım, ilk sayfadan okumaya başladım, ilk sayfada 2011 yılında bir video paylaşmışsın Yasin abi, şimdide video olunca karşılaştırdım 2 videoyu:) valla açıkcası tebrikler ve bravo Yasin abi, Shevchenko gibi adamsın, yıllar geçmesine rağmen atış stili,oyunda değişiklik yok.Zaten bütün sayfalardan anlaşılıyor pro'nunda pro'su olmuşsun Yasin abi :) Tebrikler

Yasin CCK
22-08-2014, 12:36
:D :D :D

Mertcim yüzümde kocaman bir sırıtma yarattığın için çok teşekkür ederim :arkadas
Teveccühün... inan ki benden çok daha iyi oynayan kişiler var. Çok profesyonel değilim, hobi olarak ilgilendiğim bir spor sadece ;)

TanerHoca
22-08-2014, 13:19
Tevazu ne guzel bir erdem. :iyi

ayzinim
22-08-2014, 14:54
:D :D :D

Mertcim yüzümde kocaman bir sırıtma yarattığın için çok teşekkür ederim :arkadas
Teveccühün... inan ki benden çok daha iyi oynayan kişiler var. Çok profesyonel değilim, hobi olarak ilgilendiğim bir spor sadece ;)
Tebrik ederim. Four shots and full!!! Sadece atış yaptıktan sonraki el hareketin dikkatimi çekti hocam. Sebebi var mı?

Emrah_06
22-08-2014, 18:29
Kesin ip var :P

Helal olsun abi diyecek söz yok atışlara

Yanda ki çocuğa gıcık olan bi ben mi varım aceba :)

Yasin CCK
23-08-2014, 08:50
Tevazu ne guzel bir erdem. :iyi

:utan1:

Tebrik ederim. Four shots and full!!! Sadece atış yaptıktan sonraki el hareketin dikkatimi çekti hocam. Sebebi var mı?

Teşekkür ederim. O oyunda 7 strike yaptım üst üste :) Hangi el, sağ mı sol mu?

Kesin ip var :P

Helal olsun abi diyecek söz yok atışlara

Yanda ki çocuğa gıcık olan bi ben mi varım aceba :)

Teşekkürler Emrah. Hangi çocuk, sağ mı sol mu :D

ayzinim
05-09-2014, 14:08
:utan1:

Teşekkür ederim. O oyunda 7 strike yaptım üst üste :) Hangi el, sağ mı sol mu?

Teşekkürler Emrah. Hangi çocuk, sağ mı sol mu :D
Sağ elin hocam.

Yasin CCK
10-10-2014, 08:50
Sol el denge için, sağ el motivasyon :)