PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Modeller Hakkında Izlenimlerim(GDO' lu mısır taneleri)

HELICOPTERPILOT
17-11-2011, 10:47
Geçen hafta arkadaşım tunç(seremana) ile birlikte Ankara Peugeot Göral 'da

508
5008
3008

modellerinin test sürüşlerini yaptık.
öncelikle şunu söylemek istiyorum Peugeot böyle araç yapmaya devam ederse 308GT satın aldığım son peugeot araç olacak.

:kizgin 508 ile başlayalım. :S :S :kac
kullandığımız araç 508 e-hdi otomatik sözde donanımlı bir araçtı.dış görünümle klasik peugeot DNA sını kaybetmiş biraz alman genleri eklenmiş,---kendi karakterini bulamamış--- GDO lu mısıra benzeyen bir araç gibiydi ön tasarımı beğenmedim.arkadan araç şık dursada önden görünüşü karnıma ağrılar soktu.kanaatimce bu GDO lu ön modele peugeot komple geçiş yapmayı planlıyor zira 208 in internette dolaşan fotoğrafları bu düşünceyi pekiştiriyor.motor teknolojisi olarak motoru anında durduran sistem çok güzel zira şehir içi ki özellikle trafiğin durkalk ile geçtiği istanbul gibi yoğun trafikli illerde büyük tüketim avantajları sağlayacağını düşünüyorum ancak turbonun bu işe nasıl dayanacağı konusu halen aklıma yatmış değil zzira yanımızda gelen danışman turbosu daha güçlendirildi dese de bu burum motor yağından yapılan turbo yağlamasının ben hala yetersız kalacağı kanaatindeyim.

508 in transmisyonu çok garipti: Tuncun aracında(308auto6r 112 bg) da aynı auto6r vites kullanılmasına karşın 508 vites geçişleri çok sert.biraz daha sert olsaymış metalci gibi kafa sallamaya başlayacaktık.112 bg 508 e yetmiyor.şunu açık yüreklilikle söyleyeyim ki babamın kullandığı 307 1.6hdi 90 hp 508 i çok rahat geçer.ağırlık/güç hususunda peugeotun bir yanlışı var bence.süspansiyon konusunu hiç açmıyorum klasik peugeot sorunlarına devam ki 1.5 tona yaklaşan bir araçta niye bu işi düzeltememişler anlayamadım.donanım ise 60-70 milyarlık bir araba için yetersiz kelimesi bile az kalıyor.

508 in notu 10 üzerinden 6

5008:
kullandığım model 5 kişilik 112bg hdi auto6r idi.508 ile yakın ağırlık ve aynı transmisyona sahip olsalarda bu araç 508 den daha seri,daha sessiz ve vites geçişleri daha yumuşak.tam bir aile arabası diyebiliriz.süspansiyon aile arabası için biraz sert kaçsada çukura giriş testimizde 3008 ve 508 den çok çok daha iyi performans verdiği aşikar.donanım olarak yine az olduğunu düşünsemde konfor olarak gayet iyi bir araçtı.yinede daha önce boya ve kaporta ustaları ile yaptığım sohbette 5008 ile ilgili olumsuz görüş bildirmeleri bu arabaya soğuk bakmama neden oldu.aile babası ve 2 çocuğum olsa param yetiyorsa peugeot modelleri arasında ilk alacağım araç bu olurdu.iç hacmin genişliği gerçekten insana keyif veriyor.

5008 in notu 10 üzerinden 7

3008:geriye dönüş

tam bir hayal kırıklığına uğradım aracın kalkışı ile beraber hatta tunç ile şaşırdık.size şunu açık sözlülükle yazabilirim 2007 model 307,2005 model peugeot partner daha az motor gürültüsünü içeri alıyor.tam bir rezalet.bu araç için hiçbirşey söylemiyorum.zira ufak birkaç manevrada aracın ufkiyeti değişiyor.sert bir manevra yapsan takla atmaya hazırım diyor araç.hala 5 senelik audio disk çaları utanmadan bu araca koyan zihniyeti de kınıyorum zira bu donanımın takılı olduğu araçta head up display de var altı şişhane üstü kasımpaşa.aynı motora dizel motora sahip bu araç test ettiğimiz araçlar arasında en seri hızlananı idi.iç hacim ve ferahlık olumlu olsa da sert süspansiyon ile aracın manevrada yatışa hazır olması çok büyük bir karmaşa.

3008 in notu 10 üzerinden 6.5

esp nın testini yaptığımız modellerde olması olumlu idi.

(ideal değer 0.090 gibi bir değerdi anlış hatırlamıyorsam) bg/ağırlık oranları uygun olmayan bu araçlardan gündelik kullanımda alıştığımız peugeot yakıt tüketimi cimriliğinden sözetmek bence zor.fabrika verileri iyi gibi dursada benım kanaatim bu araçlar 3-4 yıl önceki peugeot değerlerine gündelik kullanımda zor ulaşır

test ettiğimiz araçlar benı hayal kırıklığına uğrattı (5008 i bir miktar ayrı kefeye koysam da)milyarlarca lira verip araç alıyorsunuz donanım muadillerine göre az,viraj performansları genel olarak vasat.hele 508 in ön görünüşü.beni çok üzdü.peugeot umarım böyle devam etmez.

test sürüşlerinin sonunda bir izlenim anketi var onu dolduracaktık ama kale alınmadığını öğrenince onu da doldurmadık...

bir hafta kadar önce yazmam gereken bu yazıyı göndermeden önce tekrar okuduğumda

:kafa :kafa :kafa kendimi alman arabası manyağı anti peugeotçu fanatiklere benzettim :) Allahtan öyle değilim ama dost acı söyler.---sanırım kral çıplak.--- bir peugeot kullanıcısı olarak görüşlerim bunlar.

saygılar
cenk

düzeltme: Konu başlığının tamamı büyük harf yazıldığından düzenlendi.

Abdullah
17-11-2011, 11:05
Güzel detaylı bir test sürüşü ve izlenim olmuş teşekkür ederiz.

ÇΔĞLΔΨΔ∏
17-11-2011, 11:09
508 konusunda katılıyorum diğerleri ile fikrim yok 508 in içi birebir opel yeni modellerrin aynısı

Abdullah
17-11-2011, 11:11
508 konusunda katılıyorum diğerleri ile fikrim yok 508 in içi birebir opel yeni modellerrin aynısı

ben 208 konusunda dile getirmiştim. Yeni tasarımlar mutlaka bir yerlerinden başka araçlara benziyor peugeotun kendine has görüntüsü kayboldu maalesef bir yerden mutlaka başka bir araca benzetiyorum buda beni hem kızdırıyor hem üzüyor :( Bundan sonra sanırım Citroenci olacağım.

HELICOPTERPILOT
17-11-2011, 11:18

ben 208 konusunda dile getirmiştim. Yeni tasarımlar mutlaka bir yerlerinden başka araçlara benziyor peugeotun kendine has görüntüsü kayboldu maalesef bir yerden mutlaka başka bir araca benzetiyorum buda beni hem kızdırıyor hem üzüyor :( Bundan sonra sanırım Citroenci olacağım.

:seytan iki markanın birçok modeli fabrikada aynı banttan çıkıyor ama en azında citroen GDO değil kendine has bir tarzı var :seytan

Abdullah
17-11-2011, 11:26

:seytan iki markanın birçok modeli fabrikada aynı banttan çıkıyor ama en azında citroen GDO değil kendine has bir tarzı var :seytan

kesinlikle :alkis

Ozan
17-11-2011, 12:29
508 ile başlayalım.
kullandığımız araç 508 e-hdi otomatik sözde donanımlı bir araçtı.dış görünümle klasik peugeot DNA sını kaybetmiş biraz alman genleri eklenmiş,---kendi karakterini bulamamış--- GDO lu mısıra benzeyen bir araç gibiydi

Bu yorumlara şapkamı çıkarıyorum :alkis2 :alkis2 :alkis2

eyup_31
17-11-2011, 16:50
her konuda en kötüsü 3008 bence....detaylı anlatım için ayrıca tşkler

tAKreS
17-11-2011, 17:30
508 benim sevdiğim bir model özelikle tasarım olarak...daha önceden 5 yıl 407 sahibi biri olarak söyleyebilirim ki 508 çok daha iddialı tasarım olarak...

HELICOPTERPILOT
18-11-2011, 18:33
her konuda en kötüsü 3008 bence....detaylı anlatım için ayrıca tşkler

ben teşekkür ederim

Seramana
18-11-2011, 18:43
Cenk o kadar sinirlendi ki son araç olan 3008 i kullanmadı bile sadece yanda oturdu. Ben bunu kullanmam diyerek kestirip attı. :D O kadar yorum yazdıktan sonra benim ekleyecek tek şeyim 508 çok hoşuma gitti ama o kadar para vermem herhalde :cilgin

HELICOPTERPILOT
18-11-2011, 21:52
Cenk o kadar sinirlendi ki son araç olan 3008 i kullanmadı bile sadece yanda oturdu. Ben bunu kullanmam diyerek kestirip attı. :D

:ask :melek :ask