PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soğuk motorda stop etme.

Ablay
13-11-2011, 14:00
Selamlar.
1999 Model 106xn ( Benzin+Lpg) Model aracım da son bir aydır bu sorunla uğraşmaktayım.
Sabah ları yada akşamları , daha doğrusu soğuk motorda aracı çalıştırdığımda.Arac çalışıyor fakat hemen ardından stop ediyor.Bir kac dakika ayağımı gaz pedalına basılı tutuyorum ve motor ısınınca stop etme sorunu ortadan kalkıyor.Sıcak motorda bu sorun kesinlikle olmuyor.
Motor tek nokta enjeksiyonlu olduğundan ara motor diye geçmekte ve bir çok usta bu motor konusunda fazla bir bilgiye sahip değil.
Birkac usta rolanti motorunda sorun var dedi.
Bir ustada mavi ve yeşil muşirden dedi.
Otomatik jigle varmı bilmiyorum yada otomatik jigle görevini yapan parca hangisidir.
Yardımlarınızı bekliyorum...

Ozan
13-11-2011, 16:51
Sorununuz LPG montajından sonramı başladı?

Ablay
13-11-2011, 18:58
Sorununuz LPG montajından sonramı başladı?

LPG Takalı iki sene oldu.Bu zamana kadar hiç sorun cıkarmamıştı.
Son iki aydır arac sorun cıkarmaya başladı.

ozgur_106
25-04-2012, 23:06
Sorunun birkaç nedeni ve çözümü var
1. Otomatik jikle var.
2. Rolanti motoru tam boğazın üst kısmında (daha yeni değiştirdim :) bu parça problemli olsa vuruntu ve sürekli 3 bin devir çalış bu sorun olamaz...
3.LPG ayarı sanmam ama taktırdığın yere göstermekte fayda var.
4. Boğaz temizliği önerim.Boğazın üzerindeki 2 sensör var rolentide sabit çalıştırması için onların testini yapabilirsin yan sanayileri 2 sinin 90tl

Şuanda aklıma gelen bu İst-Ataşehir tarafındaysan eğer Rolanti motoru verebilirim Ufak bi problemi var ama işini görür kıl biri olduğum için değiştirdim sadece trafikte sarsıntı yaratıyor senin işini görebilir belki

5. Son olarak emme manifolt sensörü var kare plastik olan boğazın takıldığı yerin sol tarafında bi sensör var o bozuk olduğunda stop eder araç birde onu kontrol ettirmende yarar var...

Abdullah
25-04-2012, 23:09
vay özgürüm ilk giriş ve güzel bilgiler birde tanışma bölümünde kendini tanıtta arkadaşlarda tanısınlar seni hoşgeldin.

http://www.forumpeugeot.com/forumdisplay.php?128-Tan%FD%FEma-B%F6l%FCm%FC

gokhancpt
26-04-2012, 08:34
özgür, aramıza hoş geldin, 106 aracım bölümünde kendini ve aslanını bize tanıtırsan seviniriz. senin gibi bilgili bir arkadaşımızın forumda surekli olmasını isteriz.

ozgur_106
26-04-2012, 22:41
Foto is Loading :)....

Gökhan Abi 106'yı canldırıcam fkat 106cılar şuanda hiç görünmüyor. Sorunu olann yazmış gitmiş galiba :)

Birkaç kişi olsak birbirimize tutuluruz zaten :)

Abdullah
26-04-2012, 22:44
Foto is Loading :)....

Gökhan Abi 106'yı canldırıcam fkat 106cılar şuanda hiç görünmüyor. Sorunu olann yazmış gitmiş galiba :)

Birkaç kişi olsak birbirimize tutuluruz zaten :)

Özgür onlarda senin mantıkta geldiler baktılar başka 106 yok gittiler sen burada duracaksın ki onlarda seni görüp gelsinler buraya girdin mi bir daha çıkış yok hele bir dene fazla değil 10 adımda yanındayım :D

Esat
26-04-2012, 22:50
aynen ozgur bir ara 407 basliginda sadece taner abi ve bahadir abi vardi simdi bak bissuru abimiz kardesimiz var bence sen cok hizli bi giris yaptin insallah ayni hizla cikis yapmassin :)

ozgur_106
26-04-2012, 22:51
Sıkıntı yok abi :)

Zaten gelenler birazdan Silverımın fotolarını görünce kendi araçlarınınkinide ekleyecek oradan devam ederiz artık.

Benim de kurallarım var. 20 Mesajdan sonra sorunlu makinelere cevap vereceğim. 20 den aşağısını kabul etmiyorum artık :)

aynen ozgur bir ara 407 basliginda sadece taner abi ve bahadir abi vardi simdi bak bissuru abimiz kardesimiz var bence sen cok hizli bi giris yaptin insallah ayni hizla cikis yapmassin :)

Abi çıkarsam Abdullah abim arabamı cizer yolumu keser mazallah arabamda daha kazayı bırak boya yok kız gıbı bakıyorum başına bişi gelmesini hiç istemem :) gerçi bu aralar Red-Line'dan eksik etmiyorum ama yol boş olunca Dip gaz..

Esat
26-04-2012, 22:58
Hadi bakalim kardesim insallah dedigin gibi olur ama bu benzin zamlariyla dipgaz biraz seni uzer haberin olsun :)

ozgur_106
26-04-2012, 23:45
:) haklısın 5 tl olunca kontak kapama eyleminde bulunucam yeter ya. Benzini koklasa bile 40krş yakıyor :)

delikurt
29-10-2014, 00:13
Merhaba arkadaşlar. son zamanlarda bu sıkıntı benimde başımın belası bir ustaya gittiğimde ateşleme bobininden olacağını söyledi orjinal olması gerekiyormuş o da kesin bir çözüm değilmiş sanırım ne yapacağımı bende bilmiyorum