PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : klima&kalorifer fan devir bozukluğu?

mimit
13-11-2011, 01:04
merhabalar,malum kış aylarının iyice kendisi hissettirmesi ile kalorifer ve yada klima ları açıp ısınmaya çalışıyoruz,bir kaç gündür dükkatimi çeken bir durum var araç hızlandıkca kanallarda kanallardan gelen hava miktarı artıyor,doğal olarak fan sesini daha çok duyuyorum,araç yavaşladıktan yada durduktan bir süre sonra ise fan yavaşlıyor daha doğrusu kontrol düğmesinin bulunduğu konumda dönmeye başlıyor,genelde 1 ve 2 kademede kullanıyorum fan ı bu düşük devirlerde bile bariz bir şekilde fark oluyor,daha yüksek devirlerde farkta doğru orantılı olarak büyüyor.sorun ne olabilir acaba servisin yolları gözüktü,birde teybim sadece radyo dinlerken parazit yapmaya başladı sanki anten yeterli çekimi sağlayamıyor zayıf kalıyor,daha önce tünellerde bile neredeyse kusursuz çalışan radyo şimdi tünellerde direk hışırtı cızırtı çıkartıyor.

erener
13-11-2011, 02:22
Aküde bir zayıflama olabilimi ?

mimit
13-11-2011, 11:37
aracın marş basmasında,yada aydınlatmasında herhagibir sıkıntı yok, daha önce akü ile ilgili bir sıkıntı yaşamıştım,gaz verdikce ampüllerdeki ışık şiddeti artıyordu,şuan böyle bir durum yok,aküde mayıs ayında değişmişti.

Ömer Gedik
13-11-2011, 12:02
Hava üfleme durumu daima böyledir Siz yeni farkettiniz sanırım.

Radyo için fikir sunamıyorum. Eskiden çalışıp şimdi çalışmaması ilgin.

mimit
13-11-2011, 18:01
308 e has bi durum ozmn ama,arabasını dinleyen birisi olarak daha önceden olsa fark ederdim diye düşünüyorum,atlamış olma ihtimalimiz de var tabiki. ama rahatsız oldum bi çözümü varsa olayı çözüme kavuşturmak lazım.

Ömer Gedik
13-11-2011, 19:57
308 e has bi durum ozmn ama,arabasını dinleyen birisi olarak daha önceden olsa fark ederdim diye düşünüyorum,atlamış olma ihtimalimiz de var tabiki. ama rahatsız oldum bi çözümü varsa olayı çözüme kavuşturmak lazım.

Böyle şeyleri ancak sessiz ortamda ve ses duymaya çalıştığımda duyuyorum. 308'de var ama muhtemelen tüm araçlarda da durum böyledir.

mimit
15-11-2011, 00:01
daha önceki araçlarımda böyle bir şey olmuyordu,bir tek corollada klima yada kalorifer i açınca rolantide dalgalanma oluyordu,406 lar maşallah stabil üflüyordu.

Abdullah
15-11-2011, 08:39
benim üflemelerde bir problem yok devre göre değişen birşey yok yada ben farkedemedim. Ama radyo parazit sesi aracı aldığım günden beri var hala var o benimle özdeşleşti artık takmıyorum :D