PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 5008 Sis Farı Değişikliği + Xenon

baragat
10-11-2011, 14:07
Arkadaşlar Ebay.com'dan 5008'e Xenon Tarzı Beyaz Ampül Getirttim.

Orjinal Ampülü 12V 35Watt
Getirttiğim Ampül 12 V 45Watt

Taktım kendim fakat çalışmadı.acaba wattdan kaynaklanan bir sıkınıtımı ?ampüllerde sıkıntı yok gibi ?

Abdullah
10-11-2011, 15:54
Arkadaşlar Ebay.com'dan 5008'e Xenon Tarzı Beyaz Ampül Getirttim.

Orjinal Ampülü 12V 35Watt
Getirttiğim Ampül 12 V 45Watt

Taktım kendim fakat çalışmadı.acaba wattdan kaynaklanan bir sıkınıtımı ?ampüllerde sıkıntı yok gibi ?

http://www.tdamotorsports.com/images/NK-P-H16_01.jpg

308 comfort kullanıcısı olarak kısa farlarda farklı ampüller kullanıyorum watt ları değişik herhangi bir sıkıntı yaşamadım. En doğru çözüm başka bir araçta ampülleri denemek olacaktır.

baragat
10-11-2011, 17:16
teşekkür ederim

güncel

Ömer Gedik
10-11-2011, 18:39
Watt gereksinimi orjianlden çok olduğu için diye düşündüm direk

baragat
11-11-2011, 11:50
watt aydınlatma gücüdür diye biliyorum .olmazsa ankaraya gidip servise gösteririm

baragat
18-11-2011, 21:18
arkadaşlar sisleri taktırdım en yakında fotoları yükleteceğim detaylı şekilde

BahadırALTUN
18-11-2011, 23:09
Aydınlatma gücü değildir watt. Doğru akımda çok basitce watt= voltaj x akım gibi düşünebilirsiniz
Akuden gelen voltaj ve taktiginiz ampulun (watt)değişmeyeceği icin daha fazla akım çekiyor . Ve muhtemelen fazla akım çektiği icin korumaya alıyor . Devredeki her hangi kabloyu vs yakıp daha fazla zarar vermemek İcin.

BahadırALTUN
18-11-2011, 23:10
arkadaşlar sisleri taktırdım en yakında fotoları yükleteceğim detaylı şekilde

Ne yaptılar , devreye veya yazılıma müdahale mı edildi ?

ÇΔĞLΔΨΔ∏
19-11-2011, 00:27
sis farı demişken genelde modifiyeli araçlarda görüyorum genellikle şekil olsun diye taktırıyorlar sanırım tam bilmiyorum ama benim hoşuma gitti sislere çok güçlü sarı ışık ama sapsarı altın sarısı gibi ışık vurduğu yeri güneş gibi aydınlatıyo ben sisleri sadece sisli havalarda kullandığım için geceleri açmam sorun olmucak görüntü bakımından ama sis ampulleri ne diye geçiyor bilen varsa msjları beklıyorum bi denicem bizim buralar :) kışın hep sis

baragat
20-11-2011, 19:57
Arkadaşlar Sisleri Kendim Taktığımda Çalışmadı.Size Sorduktan Sonra Göral Yetkili Servise Götürdüm.Kabloda Temassızlık Varmış Halledip Güzelce Taktılar. Bakalım Beğenecekmisiniz :)

Tekrar Söyleyim Farlar 8000K Xenon
Sisler Xenon Değil Resimdeki Mavimsi 8500K Ampül.

http://b1111.hizliresim.com/r/n/nk5w.jpg
http://c1111.hizliresim.com/r/n/nk7q.jpg

eyup_31
20-11-2011, 20:01
güle güle kullan...ampülün patlamasın

baragat
20-11-2011, 20:02
teşekkkür ederim :)

mygold
20-11-2011, 21:17
güle güle kullan kardeş..bırde gece goruntusu olursa daha ıyı anlayabılırız ..ayrıca mahzuru yoksa kaç euro tuttu.

baragat
20-11-2011, 22:59
güle güle kullan kardeş..bırde gece goruntusu olursa daha ıyı anlayabılırız ..ayrıca mahzuru yoksa kaç euro tuttu.

teşekkür ederim.kargosu dahil 30 dolar.

Yasin CCK
21-11-2011, 10:48
Sislere xenon girmemeniz yerinde bir tercih olmuş :havali

Güle güle kullanın ;)

Abdullah
21-11-2011, 11:01
güle güle kullanın çok yakışıklı olmuş

baragat
21-11-2011, 14:07
teşekkürler beyler

baragat
04-12-2011, 12:40
Arkadaşlar Sisleri Orjinal Sarıya Geri Çevirdim.Yurtıdışından Getirttiğim Malzeme Dandik Çıktı.Toplasam 3 Saat Bile Yakmadığım Sislerin Boyası Attı Ve Sarıya Döndü. :(

Seramana
04-12-2011, 13:49
Arkadaşlar Sisleri Orjinal Sarıya Geri Çevirdim.Yurtıdışından Getirttiğim Malzeme Dandik Çıktı.Toplasam 3 Saat Bile Yakmadığım Sislerin Boyası Attı Ve Sarıya Döndü. :(

Vatan saolsun :arkadas

baragat
22-01-2012, 21:14
NOT: Bu Sislere Ben Xenon Uyduramadım Ve Bu Sisler H16 ..Türkiyede Kesinlikle Xenonu Yok.Yurtdışından ,Ebaydan Gönlüme Göre Olanıda Bulamadım Son Çarem Bu Oldu.

Hatırlarsanız Sis Farlarına Yurtdışından Ampül Getirtmiştim Randıman Vermemişti.Sonra Orjinal Sarıya Döndüm..Ama Kesinlikle İşin Sonunu Bırakmıcaktım :D

Gelelim Şimdiki Planıma..İşi Gerçekleştirdim Sayılır Ama Yinede Anlatayım Sizlere...

1-2 Ay Araştırdım..( H11 )Megane 2,Ford Transit-Fusion-Fiesta(Son Kasa),Peugeot 307 (2006 üzeri) vs vs araçların Sisleri Aynıymış..Bende Merak Ettim 5008'in Sol Sisini Söktüm ve Parçacıları Gezdim .Sadece Tamponun Hiç Görünmeyen Kapağın İçerisinde Olan Yere Hafif Bir Tamirle Bu Sislerin Tam Ayaklarıyla Beraber Oturabileceğinin Kesin Kanaatine Vardım.Dün Ankara Ostimden Çıkmacılardan Orjinal VALEO Sis Farı Aldım.Dün Gece Garajımda Çok Güzel Şekilde Taktım Ve Kesinlikle On Numara Oldu.Şimdi Sipariş Üzerine Farlarımın Rengine Uyumlu 8000K H11 Xenon Sipariş Ettim.Detaylı Fotoları Paylaşacağım Sizinle :D :D kısaca takıntılık başa bela

Valeo Sis Farı
http://images.gittigidiyor.com/4556/RENAULT-MEGANE-2-VALEO-SIS-FARI__45564964_0.jpg

5008'den Çıkan Sisler

http://a1201.hizliresim.com/t/q/20lz2.jpg
http://c1201.hizliresim.com/t/q/20m0k.jpg

57.aLaY
23-01-2012, 02:11
Hadi bakalım, takıntı değil laz inadı o :))) Bekliyoruz fotoları

jonjon
24-01-2012, 20:03
Takipteyiz :D yeni gelen 5008 leri kıskanıyorum sırf bu yüzden :'(

baragat
24-01-2012, 20:10
xenonlar gelmedi gelsin herdetayı fotolarla paylaşcam

baragat
28-01-2012, 23:32
arkadaşlar farlarımdaki xenonların aynısından getirttim.onda sıkıntı yok fakat yeni sislere getirttiğim xenonları taktım .ampüller titriyor bunun sebebi nedirki ?

Dreamcatcher
28-01-2012, 23:42
arkadaşlar farlarımdaki xenonların aynısından getirttim.onda sıkıntı yok fakat yeni sislere getirttiğim xenonları taktım .ampüller titriyor bunun sebebi nedirki ?

Çin malı olması..

mimit
29-01-2012, 01:13
Dostum her şeyden önce sislerde xenon uygulaması kısa farlardakin den çok daha can sıkıcı oluyor diğer araç kullanıcıları için,şahsen rahatsız oluyorum. merceksiz farlarda kullanabileceğin xenon modelleri bellidir bunlardan tercih etmelisin.Xenonlardan vaz geçip tekrar ampul takmanı tavsiye ederim,marka olarakta Narva tavsiye ederim,406 aracımda kısa uzun ve sislerde bu markanın beyaz ampülleri kullandım, çok başarılı ama 8000kw değeri yok diye biliyorum. 4100/4350 kw değerinde olanlardan kullanmıştım ben yağışlı havalarda da sıkıntı çıkarmamışlardı aynı şekilde alman malı olmasından dolayıda uzun ömürlü 2,5 3 yıl kullandım sıkıntısız.

gördüğüm kadarıyla senin sislerinde şapka olarak tabir edilen ampulun ucuna denk gelen parçada yok.bu yüzden xenonlar dan vaz geçmelisin,şapka olsaydı kodu R ile biten xenon kitlerinden kullanabilirdin(d2r/d3r)

amaç görüntü ise ledli sis ampulleri de çok hoş görüntü sağlıyor ama aydınlatmaya olan etkileri normal bir ampul gibi değil tabi ki. Duyarlı bireyler olarak kendimizi düşündüğümüz kadar başkalarını da düşünmek zorundayız gibi geliyor bana.

eyup_31
29-01-2012, 02:06

aynı olay 308de başıma gelmişdi elektrikle ilgili bişey...elektiriği düzenleyici bir parça ekleyip halletmişlerdi...

baragat
31-01-2012, 23:41

Çin malı olması..
nerden biliyorsunuz çin malı olduğunu ? ön yargılı davranıyorsunuz ?

Dostum her şeyden önce sislerde xenon uygulaması kısa farlardakin den çok daha can sıkıcı oluyor diğer araç kullanıcıları için,şahsen rahatsız oluyorum. merceksiz farlarda kullanabileceğin xenon modelleri bellidir bunlardan tercih etmelisin.Xenonlardan vaz geçip tekrar ampul takmanı tavsiye ederim,marka olarakta Narva tavsiye ederim,406 aracımda kısa uzun ve sislerde bu markanın beyaz ampülleri kullandım, çok başarılı ama 8000kw değeri yok diye biliyorum. 4100/4350 kw değerinde olanlardan kullanmıştım ben yağışlı havalarda da sıkıntı çıkarmamışlardı aynı şekilde alman malı olmasından dolayıda uzun ömürlü 2,5 3 yıl kullandım sıkıntısız.

gördüğüm kadarıyla senin sislerinde şapka olarak tabir edilen ampulun ucuna denk gelen parçada yok.bu yüzden xenonlar dan vaz geçmelisin,şapka olsaydı kodu R ile biten xenon kitlerinden kullanabilirdin(d2r/d3r)

amaç görüntü ise ledli sis ampulleri de çok hoş görüntü sağlıyor ama aydınlatmaya olan etkileri normal bir ampul gibi değil tabi ki. Duyarlı bireyler olarak kendimizi düşündüğümüz kadar başkalarını da düşünmek zorundayız gibi geliyor bana.
haklısın fakat sis farı sarıdada göz alıyor..sis olmayan havalarda açmıyorum zaten..ve inanın piyasada çok merceksiz far var laf anlatmak mümkün değil

aynı olay 308de başıma gelmişdi elektrikle ilgili bişey...elektiriği düzenleyici bir parça ekleyip halletmişlerdi...

evet ayrı kit varmış .aldım o kitten titremesini engellemek için.yarın takıcam Allah izin verirse.herşey hallolsun resimleri yükleyeceğim :)

mimit
01-02-2012, 00:08
normal bir sis farının merceksiz xenon kadar göz alma ihtimali yok tur,ayrıca sisli havalarda sis farların da xenonların aydınlatmaya bir etkisi yoktur,aksine önüne beyaz bir perde çeker,tavsiyem şudur ki beyaz kaliteli bir ampul al,yola çıkarken yada kış ayların sislenme durumu söz konusu olduğunda normal ampullerini takarsın,böylece sis farların da işlerini yaparlar.

Dreamcatcher
01-02-2012, 08:27
Özkan kardeşim,piyasada satılan hatta pejo servisinin taktığı xenon kitlerinin %9o'ı çin malı..philips photon un bile çin malı olanı var..orijinal diye satıyorlar,ayırt etmek imkansız..ta ki takıp kullanmaya başlayana kadar..