PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garipten bir ugultu sesi (kayis sesine benzer)

emax34
08-11-2011, 01:45
Arkadaslar,

bugun trafikte farkettim, arabayla hafif rampada 1. viteste kalkarken motordan kayis sesine benzer ugultu sesi geliyor, ne oldugunu anlayamadim bir turlu, bir tek kalkista yapiyor su an icin??

Fikri olan varmi??

Gökay
08-11-2011, 10:58
Otomatikmiydi senin arac?

Ömer Gedik
08-11-2011, 11:06
Dinlemek lazım bakmak incelemek lazım. Böyle çok zor :(

emax34
08-11-2011, 14:14
Otomatikmiydi senin arac?

Doğrudur Gokay Auto 6r

emax34
08-11-2011, 14:17
Dinlemek lazım bakmak incelemek lazım. Böyle çok zor :(

Haklisin Omercim de ne ara yaparız o ayrı, dün gece ise girerken farkettim bunu bende Beylerbeyi'nden köprüye baglanirken trafik vardı orayı çıkana kadar dur kalkta yapti

Gökay
08-11-2011, 22:01
Otomatikmi diye bundan dolayı sordum ya işte, rampada-yokuşta yoğun dur-kalk'larda bazen debriyaj yapabiliyor bunu.

Ha aynı şeydenmi bahsediyoruz hala emin değilim tabi ama.Bende duyabiliyorum bunu...Her zaman tam durup oyle kalkmak en sağlıklı çözüm görünüyor kendi tecrübelerime dayanarak...

emax34
09-11-2011, 05:24
Otomatikmi diye bundan dolayı sordum ya işte, rampada-yokuşta yoğun dur-kalk'larda bazen debriyaj yapabiliyor bunu.

Ha aynı şeydenmi bahsediyoruz hala emin değilim tabi ama.Bende duyabiliyorum bunu...Her zaman tam durup oyle kalkmak en sağlıklı çözüm görünüyor kendi tecrübelerime dayanarak...

Gokay sanirim ayni seyden bahsetmiyoruz, bu ses ozellikle durup kalktigimda yapiyor, tam durmadan kalktigimda hafif var ama tam durup kalktigimda daha fazla cikiyor ses. Dun aksam ilginc bir sekilde yapmadi, her zaman olan birsey degil, bu arada 1. vitesten 2. vitese geciste de yapmisti hafiften.
Anlayamadim tam olarak neden kaynaklandigini. Sanirim kayis. Persembe sabah servise ugrayip soracagim. Kafama takildi gecen geceden beridir.

emax34
09-11-2011, 05:30

Gokay sanirim ayni seyden bahsetmiyoruz, bu ses ozellikle durup kalktigimda yapiyor, tam durmadan kalktigimda hafif var ama tam durup kalktigimda daha fazla cikiyor ses. Dun aksam ilginc bir sekilde yapmadi, her zaman olan birsey degil, bu arada 1. vitesten 2. vitese geciste de yapmisti hafiften.
Anlayamadim tam olarak neden kaynaklandigini. Sanirim kayis. Persembe sabah servise ugrayip soracagim. Kafama takildi gecen geceden beridir.

Bu arada ben konuyu yanlislikla 3008 in icinde acmisim :(

ÇΔĞLΔΨΔ∏
09-11-2011, 17:27
Arkadaslar,

bugun trafikte farkettim, arabayla hafif rampada 1. viteste kalkarken motordan kayis sesine benzer ugultu sesi geliyor, ne oldugunu anlayamadim bir turlu, bir tek kalkista yapiyor su an icin??

Fikri olan varmi??

kayış gergisi yapıyor aracınız kaç km de

emax34
09-11-2011, 22:50
Araç henüz 23 bin de bu kadar çabuk gitmiş olabilirmi ki?

fectus
10-11-2011, 15:45
Bende de ugultu geliyordu, baskı balata volan 25000'de değiştiğinden gene oraya yordum ve servis'e gösterdim. Özellikle gün içinde ilk kullandığımda bariz duyuluyordu ve Volan'dan geldiğini fakat ömrüne bir etkisi olmadığını sadece ses yaptığını söyleyip böyle kullanın dediler. Çok can sıkıcı bir durum ama kullanıyoruz bakalım nerede dağılacak diye :(

ÇΔĞLΔΨΔ∏
10-11-2011, 16:21
benimkide 36.000 de kullanmaya dewam edin dediler ben artık bütünleştim kalkıştaki seesle :)

FeRoz
03-05-2012, 01:27
aynen :D vıcır vıcır cıyır cıyır öter. 407 manuelde 1 de kalkışta gaza basma debriyaja yuk bındır ses artıyor baskı balata 2 3 milyar istiyor çakallar ne ayak anlayadım :) tum 407 lerde war ses

feliks01
05-05-2012, 11:46
aynı uğultu bende de vardı triger bilyelerinden kaynaklanıyordu adam takarken fazla germişti şimdi komple seti değiştirdim ses bitti bilmeyen adamdan değiştirmeyin