PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merhabalar.

Selim Sümer
06-11-2011, 22:26
Tüm Peugeot severlere selamlar.Adım Selim.Evliyim ve İstanbul'da oturuyoruz.Aygaz'da çalışıyorum.Yaklaşık 2 yaşında ve 33 bin km'yi devirmiş Auto 6R'li 3008 sahibiyiz.Bu süre zarfında irili ufaklı birçok sıkıntı yaşamış olsak da arabamızı keyifle kullanıyoruz.İlk görüşte bağlandığımız ve hiçbir alternatifini araştırmadan aldığımız ilk Peugeot'muz bu.Forumunuza birkaç ay önce üye olsam da işim nedeniyle yurt dışında bulunmam nedeniyle ilk mesajımı bugün atıyorum.Böyle seviyeli ve üyelerin dostluk düzeyinde birbirine bağlı olduğu bir foruma üye olmaktan çok mutluyum.
Selametler.

Ömer Gedik
06-11-2011, 22:33
Aramıza hoşgeldiniz. Detaylı bir giriş yaptığınız için de ayrıca teşekkür ederim. Umarım forumda keyifli vakit geçirirsiniz.

3008/Aracım başlığında aracınızı fotoğraflarıyla paylaşırsanız çok seviniriz.

Gökseld
06-11-2011, 22:35
Hoş geldiniz, keyifli vakit geçirmenizi dilerim.

Yasin CCK
06-11-2011, 22:35
Aramıza hoşgeldiniz,

Forumumuzun farkının farkında olmanız sevindirici :)

Sizi ve aracınızı daha yakından tanımak isteriz, keyifli forumlar ;)

ÇΔĞLΔΨΔ∏
06-11-2011, 22:38
hoş geldiniz fotoları bekliyoruz

Selim Sümer
06-11-2011, 22:42
Belki size komik gelecek ama nasıl büyük hacimli resim yükleyeceğimi bilmiyotum :( Sıkıştırma falanmı yapmam gerekiyor acaba?Bendeki cep telefonuyla çekilen resimler bile 128kb'dan büyük.

Esat
06-11-2011, 22:45
Hos geldiniz aramiza....

Gökseld
06-11-2011, 22:46
Belki size komik gelecek ama nasıl büyük hacimli resim yükleyeceğimi bilmiyotum :( Sıkıştırma falanmı yapmam gerekiyor acaba?Bendeki cep telefonuyla çekilen resimler bile 128kb'dan büyük.

Aşağıdaki link yardımcı olacaktır. :D

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=2303.0

Selim Sümer
06-11-2011, 23:17
Göksel Bey yardım için çok teşekkür ederim.İlk resmimi sayenizde yükledim :D

Gökseld
06-11-2011, 23:24
Göksel Bey yardım için çok teşekkür ederim.İlk resmimi sayenizde yükledim :D

Yardımcı olduğuma sevindim. :)

cmr_cihangir
07-11-2011, 09:57
Selim Bey, aramıza hoşgeldiniz. 3008 bence ülkemiz koşulları gözönüne alınacak olursa küçük aileler için güzel bir seçim: Bir kere çok uzun ve yüksek olmaması buna karşın geniş ve ferah bir iç mekan, normal bir araca göre daha iyi bir görüş hakimiyeti ve park edilebilme kolaylığı sağlaması 3008'i uzun ve geniş otomobillerden ayıran bir özellik. Keza bazı eksileri olsa da bende 3008'i bir sonraki tercih edeceğim araçlardan biri olarak görüyorum. Aracınızla size kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum.

gokhancpt
07-11-2011, 10:29
Selim Bey,aramıza hoş geldiniz.

Selim Sümer
07-11-2011, 11:24
Selim Bey, aramıza hoşgeldiniz. 3008 bence ülkemiz koşulları gözönüne alınacak olursa küçük aileler için güzel bir seçim: Bir kere çok uzun ve yüksek olmaması buna karşın geniş ve ferah bir iç mekan, normal bir araca göre daha iyi bir görüş hakimiyeti ve park edilebilme kolaylığı sağlaması 3008'i uzun ve geniş otomobillerden ayıran bir özellik. Keza bazı eksileri olsa da bende 3008'i bir sonraki tercih edeceğim araçlardan biri olarak görüyorum. Aracınızla size kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum.

Dediğiniz gibi genelde insanların büyük bir araç olarak algılamalarına rağmen temel de gövdesi yükseltilmiş bir 308.Önceki aracımız Honda Jazz'dan sonra özellikle ehliyetini yani almış eşim için aracı abramak biraz zor oldu.Şimdi ise kendini o kadar rahat ve güven de hissediyorki uzun seneler başka bir otomobil fikrini kabul etmeyecek gözüküyor ::) İlk mesajımda dediğim gibi hiç düşünmeden büyük bir şevk ile 3008'i aldık.Hala ilk günkü gibi direksiyon arkasına geçeceğim anı iple çekiyorum.Ama bu 2 sene de tatsız bazı problemler yaşadık.Sizi sıkmadan özetlemem gerekirse;üçüncü ay da ön göğüs söküldü ve sesli çalışan havalandırma motoru değiştirildi.Triger seti değiştirildi.Sol ön rotil kullanıcı hatası diye ücretle değiştirildi.3 Farklı zamanda motorda tekleme ve gaz yememe sıkıntısı ayrıca yol bilgisayarının EGR uyarısı nedeniyle servise gitmek zorunda kaldım.Enjektör yazılımı güncellendi,yakıt pompası değiştirildi.Kendim özel serviste carbon cleaning yaptırdım.Her an bu arızasıyı tekrar bekliyorum.En son olarak da birkaç ay önce apartmanın park yerinde manevra yaparken araç düşük yağ basıncı uyarısı vererek motorunu durdurdu.Yola çıkmaya korktuğumuz için çekici üzerinde servise gittik.Günler süren araştırmalar sonucunda motor sigorta kutusunun arızalandığı ve büyük bir kazanın eşiğinden döndüğümüz(kelimesi kelimesine servis çalışanının ifadesidir)söylendi.1 Hafta serviste kaldı.Bu arada biz de emanet verilen Hyundai Accent'in ne kadar hoş :D bir araç olduğunu ve Peugeot kullandığımız için ne kadar doğru bir karar verdiğimizi anladık.
Bu sıkıntılara rağmen arabamızı çok seviyoruz.Servislerin ilgi ve alakasını çok takdir ediyorum.Ama Aralık sonunda garanti bitince ne yapacağımı da kara kara düşünüyorum.Benim hikayem bu işte.
Hepinize selametler dilerim.