PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zincir mi? yoksa plastik kar zinciri mi?

aydalper
26-10-2011, 17:05
Arkadaşlar kış lastiklerini aldık kurtulduk, şimdi geldi birde zincir ayarlamaya, öbür arabanın zincirleri uymayınca mecburen babama hibe ettik. Şimdi kafama takılan kauçuk kar zinciri diye bir şeyler var, bunlardan kullanan var mı? Fiyatları nerelerde, dayanıklımı acaba. Normal zincirler bir kaç kullanımda mutlaka kırılıyor, böyle bir şey verdiğimiz fazladan paraya değer mi? Tavsiye edebileceğiniz bir marka ve internet üzerinden alabileceğimiz bir site tavsiye edebilir misiniz?
Şurada bir örnek buldum.
http://www.snowtech.com.tr/kaucuk-snowtech_kaucuk_karpaleti_nedir.html

γuяdaeя
26-10-2011, 23:17
Malzeme kalitesini bilmiyorum ama zincirden daha iyi görünüyor. Göbeğe sabitlenen kar paletleri var bir de. Hem takması da bunlara göre daha kolay.

emax34
27-10-2011, 00:59
bence de kar zincirinden daha iyi gibi gorunuyor, bir de bunlara benzer kar corabi adini verdikleri bir urun var
tekerlek merkezine sabitleneni ben tercih etmezzdim, butun kis boyu jantin ortasinda kapakla gezmeyi tercih etmem :))

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-lastik-aksesuar-ekipman-kar-corabi-auto-sock-62751267/detay/?

cengiz
27-10-2011, 10:47
civili lastikten sasmayin derim, tabiiki Turkiyede satiliyor ise

aydalper
27-10-2011, 11:30
civili lastikten sasmayin derim, tabiiki Turkiyede satiliyor ise

Kışlık lastiklerimi aldım . Hem çivili lastik kullanacak kadar aylarca kalkmayan kar gibi bir durumum yok. Kar paletleri hakkında yorumlarda göbeğe takılan aparat kısmı caymama yetti. Bu ürünlerin fiyatları da öyle yabana atılacak gibi değil, benim aracıma uygun olanları 270 lira olarak görünüyor. En kral zincir ise 80-100 gibi bir fiyata alınır. Videolarından izlediğim kadarıyla takma olayı zincirden çok ta farklı değil, aynı sürede ben zinciri de rahatlıkla takarım zaten. Benim için en önemli nokta 3 takım zincir eskitecek kadar dayanıklı mıdır.

cengiz
27-10-2011, 13:15
Burada (rusya) henuz kar ve buz yok ama sabahlari don olur diye civilileri taktik, ve kuru asfalttada kullaniyoruz (cikar tak yapmamak icin)

mimit
27-10-2011, 13:36
plastik olması biraz kafamı kurcaladı açıkcası sıcak ve soğuğa dayanıklılığı nedir öğrenmek lazım bunun dışında sürekli sürütnmeye maruz kalacağından daha çabuk yıpranabileceğini düşünüyorum. Bu düşüncelerimden ötürüde ben Y yada X desenli zincirleri daha güvenilir ve kullanışlı buluyorum.

ÇΔĞLΔΨΔ∏
01-11-2011, 19:47
Göbeğe sabitlenen kar paletleri var bir de. Hem takması daha kolay.

bende kar paletlerinden almayı düşünüyorum kullananan varmıdır arkadaşlar zincir kadar etkili oluyormu fiyatları nasıldır teşekkürler

ÇΔĞLΔΨΔ∏
05-11-2011, 19:50
anlaşılan kar paletlerini kullanan yok sitede

Selim Sümer
07-11-2011, 15:22
anlaşılan kar paletlerini kullanan yok sitede

Merhaba.Önceki aracım Honda Jazz'da kar paleti vardı.Seneler önce dünyanın parasını verip kaliteli olsun diye İsviçre malı olanını almıştım.4 Sene jant üzerindeki diski monte ederek dolaştım.Ama şansıma hiç kullanacağım hava şartı oluşmadı.Yalnız Şubat ayındaki Abant turumda göl etrafındaki bir yokuşta yolda kalarak benim ile birlikte birkaç aracın daha geçişini engelleyen bir Golf vardı. "Quick" model kar paletini takarak çıkmayı denedi.Dakikalarca uğraştığı halde metre ilerliyemedi.Sonra da vazgeçip geri döndü.Ben kar çorabımı takıp güle oynaya devam etmiştim .Gördüğüm kadarıyla kolların arasında kalan kısım aracın patinaja düşmesine neden oluyor.İncelemişsinizdir.Kar paletinin bir de zincirli versiyonu var.O işe yarıyor olabilir ama çok da pahalı.

ÇΔĞLΔΨΔ∏
07-11-2011, 15:33
hıımm bilgiler için teşekkür ederim

Ömer Gedik
08-11-2011, 00:07
Kar paletlerinin isviçre malları (kaliteli olanlar) oldukça pahalı diğerleri ise çabuk deforme olup kırılıyor. Patinaja karşı çok dayanıksız. Bana Kar paletleri makul gelmiyor. Aslında en iyisi kış lastiği.

aydalper
10-11-2011, 18:57
Patinaja karşı dayanımı yoksa zaten bir anlamı da yok. Benim özellikle aradığım özellik patinaja karşı dayanıklılık. Dört lastiğim de zaten kış lastiği ama onun bile kurtaramadığı yollardan geçmem gerekebiliyor. Böyle durumlarda zaten kaldığım yerde zinciri takıyorum, ve ilk kavrama kısmında kırılması deli ediyor beni. Demek ki bize yine kaliteli bir zincir alma yolu görünüyor.

Ömer Gedik
10-11-2011, 19:12
Zincirlerden en önemli husus gerdirmelerin çok doğru ve sıkı yapılması. Eğer buna dikkat ederseniz sağlıklı olacaktır.

gokhancpt
23-12-2011, 17:01
arkadaşlar, şayet tahminler doğru çıkar ise haftasonu kısa süreli de olsa kar yağışı bekleniyor. araçlarımızda zincir bulundurmayı unutmayalım. hani yolda filan kalırız diye değil, polis amcalar kızmasın diye :fiuw

Esat
23-12-2011, 17:04
arkadaşlar, şayet tahminler doğru çıkar ise haftasonu kısa süreli de olsa kar yağışı bekleniyor. araçlarımızda zincir bulundurmayı unutmayalım. hani yolda filan kalırız diye değil, polis amcalar kızmasın diye :fiuw

senin tuzun kuru tabi abicim ohhh mis gibi kışlıkların var :)

gokhancpt
23-12-2011, 17:13
Esat'ım kışlıklar olsa dahi çevirmelerde sormaya başlamışlar ;)
tuz meselesine gelirsek;evet, kışlıklar takılıyken tuzun kuru oluyor :)

Esat
23-12-2011, 17:15
Esat'ım kışlıklar olsa dahi çevirmelerde sormaya başlamışlar ;)
tuz meselesine gelirsek;evet, kışlıklar takılıyken tuzun kuru oluyor :)

Ben işten eve giderken çok zorlanıcam gene desene:(

Ömer Gedik
23-12-2011, 17:24
Bugüne kadar kış herhalde gelmeyecek dedim :) Bugün 5-6 dereceleri görünce Kışlık lastik takma dönemi dedim. Tabi ki benim için değil :D Aracımı dinlenmeye aldım. :)

gokhancpt
23-12-2011, 17:53
[/quote]
Esatım, senin işin çok zor yaa, kendimi bazen senin yerine koyuyorum,ne yapardım bilmiyorum :cilgin

Esat
23-12-2011, 17:57

Esatım, senin işin çok zor yaa, kendimi bazen senin yerine koyuyorum,ne yapardım bilmiyorum :cilgin
[/quote]

aynen abim ya :fiuw
bazen yol gözümde çok büyüyor

Dreamcatcher
23-12-2011, 18:09
Esatcan sen neden takmıyorsun kış lastiği?

TanerHoca
23-12-2011, 18:19
aracınızda kış lastiği takılı olsa bile istanbulda kar yağarsa polis mutlaka zincir sorar ve taktırır.
özellikle de boğaz köprüsünden geçerken.hatta bir zamanlar bu durum şikayet sebebi olmuştu.
bir de bolu dağında şiddetli kar yağıyorsa eğer kış lastiğine falan bakmadan zincir takmadan bırakmazlar.

gokhancpt
23-12-2011, 18:20

Esat,içimizdeki en duyarlı vatandaş olarak;Istanbul trafiğinde araç yoğunluğu oluşturmamak için kışları arabasını kullanmasını sevmiyomuş :cilgin

Esat
23-12-2011, 18:21

Binmeyiz abi arabaya kar yagınca ne yapalım:)

Esat
23-12-2011, 18:22

Esat,içimizdeki en duyarlı vatandaş olarak;Istanbul trafiğinde araç yoğunluğu oluşturmamak için kışları arabasını kullanmasını sevmiyomuş :cilgin

Abim duygularımın ancak başkası tarafından en net şekilde yazılmış oldugunu gösterdin :havali :alkis2

Dreamcatcher
23-12-2011, 18:27
Anlamsız ve bilinçsiz bir uygulama..karın göbeğinde yaşamış ve defalarca karlı zeminlerde ılgaz dağlarında gezmiş biri olarak şunu söylüyorum : kar lastiğinin yetersiz kaldığı bir zeminde zincirin hiçbir artı faydası olmaz...ve ben hayatımda hiçbir zaman zincir takmadım,kar lastiklerim hiçbir zaman yüzümü kızartmadı..zincir sadece ağır tonajlı araçlarda kullanılmakta zaten günümüzde,binek araçlarda zincir tarih olmuştur benim düşüncem..

TanerHoca
23-12-2011, 18:33
tamamen haklısın ama sen de biliyorsun ki canım ülkemde yasalar ve yönetmelikler
sürekli vatandaşın ve güncel uygulamaların gerisinden gelir. :havali

Dreamcatcher
23-12-2011, 18:36
tamamen haklısın ama sen de biliyorsun ki canım ülkemde yasalar ve yönetmelikler
sürekli vatandaşın gerisinden gelir. :havali

Benim tepkim de buna zaten hocam...geçen seneydi sanırım,kar lastiklerim varken zincir taktırma girişiminde bulundu bana jandarma..el sallayarak yanlarından geçip gitmiştim..elalemi bana güldürecekler..düşünsenize;eşşek kadar kar lastiklerinin üzerine zincir sarmışım :)

Esat
23-12-2011, 18:44
Abiler bence sorun yasalarda degil almanya ya gidin bu mevsimde yaz lastikle dişi düşük silik lastikle bakın kimse dolaşmaya teşebbüs edebilirmi biz aman kış lastigi almayalım derdindeyken onlarda zorunlu bence suç ilk bizde sonra fırsatçılık kanunlarda...

Gökay
23-12-2011, 19:35
Husman abi,bizden daha cok karli zemin tecruben olduguna eminim.Ama eski araclarimdan birinde 2sezon Michelin Alpin kullandim fakat hafif buzlu zeminde beni zor duruma dusurdu.Ya civili yada zincir takmanin gerektigine inandim ondan sonra..?Yani buzda ayakta bile duramiyoken aslinda lastik nasil donsun,bisekilde tutunmasi lazim degilmi?

Dreamcatcher
23-12-2011, 19:49
Dostum buzlu zeminde karlastiği (ki adı üstünde) ve zincirin de çok faydalı olabileceğini düşünmüyorum,zincirli olduğu halde kayan araçları gördüm ,ancak çivili lastik sözkonusu olabilir,ama bu da extrem bir durum yani...

aydalper
25-12-2011, 20:40
Aracımda 4 tekerde kış lastiki olduğu halde mutlaka zincirde bulundururum. Bazı arkadaşlar gereksiz filan demiş ama kesinlikle katılmıyorum, zincirin gerekli olduğu yer kesinlikle başkadır. Cuma akşamı bunu canlı olarak tekrardan yaşadım, sıra sıra araçların yolda kaldı ortamda gereken yerde zincirimi takarak, yeri geçtiğinde çıkararak sorunsuz, kazasız belasız gittim. Benim devam edip gittiğim virajın içinde 4 araç savrulup kaza yapmıştı. Hiç kar olmayan yerde arkadaşlar zorla zincir taktırdılar, ne gerek var diye söylene söylene giderken allahtan orada taktırmışlar dedim, yoksa rampanın ortasında takmak zorunda kalacakmışım...

Ahmet Ç.
26-12-2011, 15:58
dostlar slm,
yazıları okudum ama son durum nedir?
ben şimdi 225/45/18 yaptım lastikleri,
buralarda asla kar lastiği alınmaz verilmez bin tl kıs lastiğine hava okadar bozmuyor cok gereksiz yani takanda 3-5 kişidir.
ben diyorumki kar paleti alayım koyayım bagaja.
yılbaşı için ailecek afyon a gideceğiz bişiler yapmam gerekiyor haftasonu kar yağmur gösteriyor sartlar.
ne önerirsiniz bana?
sunu alayımmı mesela?

http://www.hepsiburada.com/Liste/modacar-kar-paletihareketsiz-montaj-uygulama-eldivenli-grup-c6-60c045/productDetails.aspx?productId=otm60c045&categoryId=20024790

öneri yorumlarınızı bekliyorum dostlarım ...

Burak
26-12-2011, 16:11
alacaksan plastik olanlardan değil, kauçuk olanlardan al. plastikler kırılıyor.

http://www.snowtech.com.tr/

Burak
26-12-2011, 16:13
veya bunun gibi birşey

http://www.snowwolf.com.tr/

TanerHoca
26-12-2011, 16:31
ahmet hocam ilk önerim ne yap et bir şekilde tedbirini al, o lastiklerle öylece gitme!
şunu da unutma 18" lik janta zincir takılmaz.mecburen diğer alternatiflere yönelmen gerekiyor.

Gökay
26-12-2011, 19:18
zincire en iyi alternatif nedir suanda dostlar,ortak bir sonuc cikaralim.Kislik takim alamadim bu sezon acil durum icin zincir harici cozum dusunuyorum...

aydalper
27-12-2011, 14:17
Ahmet bey buralarda kar lastiği alınmaz demişsiniz ama hatırlatmak isterim, kar lastiği değil kış lastiğidir işin doğrusu. 7 derecenin altında ise farkını çok belirgin bir şekilde gösterir, bu yüzden havaların soğumaya başladığı kasım başında ben aracıma taktırdım. Gerçi lastik ebatlarınıza uygun ikinci bir takım lastik gerçekten çok pahalı. Ben baya bir araştırdıktan sonra bir pratikliğini veya dayanıklılık konusunda kesin bir artısını bulamadığım için yine zincir aldım. Ancak 18 jant ve o kadar ince yanakta zincir kullanmakta problem çıkarabilir. Bu haftasonu bende afyona gimiştim ve afyona giden yolların hangisinde olursa olsun bu mevsimde buzlanma riski oldukça fazladır, özellikle gece kesindir. Eğer diğer jantlarınız duruyorsa onlara uygun fiyatlı kış lastiği yanınada bir takım zincir en makul çözüm olur bence.

Ahmet Ç.
27-12-2011, 18:12
Ahmet bey buralarda kar lastiği alınmaz demişsiniz ama hatırlatmak isterim, kar lastiği değil kış lastiğidir işin doğrusu. 7 derecenin altında ise farkını çok belirgin bir şekilde gösterir, bu yüzden havaların soğumaya başladığı kasım başında ben aracıma taktırdım. Gerçi lastik ebatlarınıza uygun ikinci bir takım lastik gerçekten çok pahalı. Ben baya bir araştırdıktan sonra bir pratikliğini veya dayanıklılık konusunda kesin bir artısını bulamadığım için yine zincir aldım. Ancak 18 jant ve o kadar ince yanakta zincir kullanmakta problem çıkarabilir. Bu haftasonu bende afyona gimiştim ve afyona giden yolların hangisinde olursa olsun bu mevsimde buzlanma riski oldukça fazladır, özellikle gece kesindir. Eğer diğer jantlarınız duruyorsa onlara uygun fiyatlı kış lastiği yanınada bir takım zincir en makul çözüm olur bence.

Doğru diyosunuz cok tesekkür ederim.
Fakat kar Paleti almaya karar verdim ve Afyona izmir üzerinden gidip geleceğim aksilik çıkmaz insallah.
175 tl civarı kar paleti alırsam takıp paylaşacağım.
Tskrlr ...

aydalper
27-12-2011, 21:38
Fakat kar Paleti almaya karar verdim ve Afyona izmir üzerinden gidip geleceğim aksilik çıkmaz insallah.
Tskrlr ...

Bende genelde İzmir yolundan Uşak üzerinden Afyona gidip geliyorum. Yolda Uşaktan sonra 3 kritik nokta var, biri dumlu rampası ki bu gidişimde zinciri oranın öncesinde taktırdılar ve tepesinde 4 araç yoldan çıkmıştı, sonrasında bir rampa daha var ve son olarak Özdilek rampalları, afyonun girişinde olan. Geçen sene iki kere tipiye yakalandım, bu senede anlattığım gibi baya bir zorluydu yol, yolunuz açık olur işallah.

Ahmet Ç.
27-12-2011, 22:41
Tskrlr ...

Bende genelde İzmir yolundan Uşak üzerinden Afyona gidip geliyorum. Yolda Uşaktan sonra 3 kritik nokta var, biri dumlu rampası ki bu gidişimde zinciri oranın öncesinde taktırdılar ve tepesinde 4 araç yoldan çıkmıştı, sonrasında bir rampa daha var ve son olarak Özdilek rampalları, afyonun girişinde olan. Geçen sene iki kere tipiye yakalandım, bu senede anlattığım gibi baya bir zorluydu yol, yolunuz açık olur işallah.

dostum en son ne zaman gectinde bu durum oldu ?

aydalper
28-12-2011, 20:23
Geçtiğimiz Cuma giderken saat:17.30 gibi küçük araçları zincirsiz bırakmadılar yola, zaten ben geçtikten bir süre sonrada yolda kapanma olmuş duyduğum kadarıyla. Cumartesi gecesi yine kar yağmıştı yok açıktı ancak Özdilek rampalarında yine buzlanma vardı. Tabi yolun saati saatine uymuyor, tuzlamanın hemen arkasına denk gelirseniz bu sorunsuz devam da edebilirsiniz.

Ahmet Ç.
28-12-2011, 22:18
Dostlar slm,
öncelikle bu konuyu merak eden, çözmek isteyen dostlara umarım iyi fikir verir ve iyi bir paylaşım olur.

Bugün uzun arastırmalar sonucunda can dostumla 407 ye ve onun citroen C5 ine plastik zincir almaya karar verdik. canakkaledensanayiiden aldım.
+ 225/45/18 benimkini 180 kdv dahil
+ 245/45/18 C5 inkini 190 kdv dahil aldık
+ En cok dikkat ettiğim ve özelikle aradığım janta zarar vermeyecek hatta değmeyecek sekilde aparat almıs oldum.
+ Sert plastik üzerinde yine sert civiler var. Janta yaklasan bölümü ip ve plastik.
+ Bizim Çanakkalede sabahları yılda 1-2 kez yollar buzlu olur 3 yılda bir lastikler patinaja düşecek kadar kar yağar dolayısıyle kar lastiği cok gereksiz bir harcamadır kullanan,alan nüfuzun %1 i değildir. ben babam ailemden kimse suana kadar almadık sadece zincir bulundururz dolayısıyle bu sartlarda yasayanlar için iyi bir çözüm olabilir. yada uzun yola gidecekseniz bagajınızda önlem olabilir.
+ Marka snowwolf 2 yıl garanti internetten almak isterseniz linK:
http://www.hepsiburada.com/liste/snowwolf-classic-tiger-c14-2-kar-paleti-60c021/productDetails.aspx?productId=otm60c021&categoryId=20024790

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/zincir5.jpg

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/zincir4.jpg

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/zincir3.jpg

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/zincir2.jpg

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/zincir1.jpg

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/zincircitroen4.jpg

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/zincircitroen2.jpg

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/zincircitroen.jpg

:)

aydalper
28-12-2011, 23:29
Ahmet bey özellikle kullandıktan sonraki yorumlarınızı bekliyorum, dayanıklılığı nasıl vede titreşim durumu nedir. Özellikle titreşim durumunu merak ediyorum, bizim araçlarımızda elektronik aksam çok olduğu için aracın üstüne inip çıktığı serme tip zincirlerden uzak durulması tavsiye ediliyor, bu plastik zincirlerden kaçınmamın bir nedenide serme zincir gibi sadece enine kısımlardan oluşmasıydı.

Ahmet Ç.
28-12-2011, 23:35
Ahmet bey özellikle kullandıktan sonraki yorumlarınızı bekliyorum, dayanıklılığı nasıl vede titreşim durumu nedir. Özellikle titreşim durumunu merak ediyorum, bizim araçlarımızda elektronik aksam çok olduğu için aracın üstüne inip çıktığı serme tip zincirlerden uzak durulması tavsiye ediliyor, bu plastik zincirlerden kaçınmamın bir nedenide serme zincir gibi sadece enine kısımlardan oluşmasıydı.

Dostum senin dediğin yerde cumartesi günü takmak zorunda kalacağım galiba ozaman yazarım tecrübemi.
bu arada ctesi kar var dediğin hatta galiba takacaz paletleri :(

Abdullah
29-12-2011, 15:44
Abi hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin takılması nasıl biraz bahsedebilir misin?

eyup_31
29-12-2011, 16:01
ahmet abi hayırlı olsun....buralarda ne kar lastiği ne zincir derdimiz var akdenize bekleriz....

Ahmet Ç.
29-12-2011, 19:56
Abi hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin takılması nasıl biraz bahsedebilir misin?

Abdullahcım cok tesekkürler.
Acıkcası benin en önemli kriterim janta zarar vermemesi ve aracın ön takımını üzmemesiydi ve bu ürün tam istediğim gibi.
öncelikle lastiği yanağında aparatın sınırı bitiyor yani janta kadar inmiyor. resimlerde görürsün.
diğer güzel kısmı ufacık iki parcasının ve yere basan kısmının dısında metal bir bölümü yok dolayısıyle çizilme gibi bir durum söz konusu değil.
aparatı yere seriyorsun ortasına geldiğinde sağ elinle sağ başı sol elinle sol başı alıp lastiğin üzerinde birleştiriyosun ve kancalarını geciriyorsun sonra yandan jantın üzerinden aparatın lastiğini ahtopot seklinde bi çok yerinden plastik kancalarla tutturuyorsun ve plastik zincir geriliyor bu kadar.
kitapçığı var 2 dakikanı alır takmak.
yarın afyon için yola cıkıyorum 1 gece izmirde konaklayıp afyona gececeğim hava karlı gösteriyor büyük olasılıkla takmak zorunda kalacağım fırsat bulabilirsem foto cekip paylaşırım.
insallah ailemle sağsalim gider gelirim apdullah kardesim :)

Ahmet Ç.
29-12-2011, 20:02
ahmet abi hayırlı olsun....buralarda ne kar lastiği ne zincir derdimiz var akdenize bekleriz....

nede güzel dedin eyüpcüm geliyoruz arasıra oralarada :)
güzel memlketin var dostum

muhti
29-12-2011, 22:58
hayırlı olsun abicim, iyi yolculuklar dilerim..

hakan308
29-12-2011, 23:23
dostlar slm,
buralarda asla kar lastiği alınmaz verilmez bin tl kıs lastiğine hava okadar bozmuyor cok gereksiz yani takanda 3-5 kişidir.
yılbaşı için ailecek afyon a gideceğiz bişiler yapmam gerekiyor haftasonu kar yağmur gösteriyor sartlar.
ne önerirsiniz bana?
sunu alayımmı mesela?

http://www.hepsiburada.com/Liste/modacar-kar-paletihareketsiz-montaj-uygulama-eldivenli-grup-c6-60c045/productDetails.aspx?productId=otm60c045&categoryId=20024790

Ahmet abi merhabalar Afyona büyük ihtimalle kaplıcaya gidiceksindir bende daha 2 gün öncesine kadar Afyon Oruçoğlundaydım ve şunu söyleyebilirmki az biraz kar yağarsa bile yolda kalma riskin çok yüksek heleki Afyonu biliyorsan karın az serpiştirip geçmeyeceğinide bilirsin heleki Kütahya üzerinden gidiceksinki yol çalışması falanda var bence çok riskli

Ahmet Ç.
30-12-2011, 00:13
dostlar slm,
ne önerirsiniz bana?
sunu alayımmı mesela?

Ahmet abi merhabalar Afyona büyük ihtimalle kaplıcaya gidiceksindir bende daha 2 gün öncesine kadar Afyon Oruçoğlundaydım ve şunu söyleyebilirmki az biraz kar yağarsa bile yolda kalma riskin çok yüksek heleki Afyonu biliyorsan karın az serpiştirip geçmeyeceğinide bilirsin heleki Kütahya üzerinden gidiceksinki yol çalışması falanda var bence çok riskli

Eyvallah bitmiş vaziyetteyim :kafa
evet dostum orucoğluna gidiyorum bende yılbasında eşimle oğluma sürpriz yapayım dedim ama bakalım sonuc ne olacak.
işte sırf kütahyayı görmeyim yollar kötüdür diye canakkale-izmir-usak-afyon gideyim diyorum.
ne dersin durum nasıl olur? :(

Ömer Gedik
30-12-2011, 00:18
Ahmet abim nedense bu taktıkların bana güven vermedi. Çivisi çok az değil mi? Umarım olumlu sonuçlar verir. Paylaşırsan sevinirim.

Ahmet Ç.
30-12-2011, 00:29
Ahmet abim nedense bu taktıkların bana güven vermedi. Çivisi çok az değil mi? Umarım olumlu sonuçlar verir. Paylaşırsan sevinirim.

ömercim çivilerini kontrol ettim cıkıntısı fazla yani iyi gözüküyor ama takmadan kar buz üzerinde gitmeden anlayamam.
ama 18" ne takacan bundan baska yada polis durdursa ne gösterecen baska carem yoktu.
bire diğer sıkıntım esp/asr/abs iptal suan o daha evvel bahsettiğim parcadan dolayı insallah sıkıntı yasamam.
acaba diyorum eşime yeni aldığım corsa ilemi gitsem lastikler 155/85/13 kar dayanmaz :)

snowwolf kar paleti (http://www.youtube.com/watch?v=5-hUANbeDfQ#)

snowwolf uludag (http://www.youtube.com/watch?v=XeIU3uPopBk#)

TanerHoca
24-01-2012, 18:49
enteresan...

snow chains - next generation (part two) (http://www.youtube.com/watch?v=wed6GATc5Is#)

aydalper
24-01-2012, 20:24
vaybe bu eklemeli zincir olayı değişik görünüyor. Fiyatını bilen var mı acaba?