PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik Magandaları...

Ozan
21-10-2011, 21:45
Malumunuz arkadaşlar,bugün öğleden sonra İstanbul'da TEM otoyolunda bir tırın lastiğinin patlaması sonucu karşı şeride geçmesinden dolayı 8 kişini ölüp 8 kişininde yaralandığı bir trafik kazası yaşandı.Ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum.

Akşam trafiğinde işten dönerken RadyoTrafik kanalını dinliyordum.Bağlanan bir doktor vatandaş,kazadan 3 dk.kadar sonra olay yerine gelen ambulansın içindeki sağlık ekibindenmiş.Ancak içinde bulunduğu ambulans,emniyet şeridinin hayvanlar tarafından istila edilmesinden dolayı olay yerine yaklaşık 300 mt.kala kaza mahaline gelmeden durmak zorunda kalmış.

Doktor "ilk yardım malzemesi olarak elimize ambulanstan ne alabildiysek aldık ve 300 mt kadar koşarak olay yerine ulaştık.Olay yerine vardığımızda 4 kişinin ölmüş olduğunu gördük ancak 2 kişininde durumu ağırdı.Ambulans olay yerine kadar gelemediği için yeterli ekipmanımız olmadığından dolayı bu 2 kişiye yeterli müdahaleyi yapamadık.O anda tıbbi malzemelerimiz yanımızda olsaydı belkide daha sonradan olay yerinde vefat eden 2 kişiyi kurtarabilirdik" dedi.

Bu gün bu hayvanlar yüzünden 2 kişi öldü.Ve daha nice vatandaşta bu hayvanlar yüzünden ölecek.Allah korusun yarın bizimde başımıza gelmeyeceğinin hiçbir garantisi yok.

Ben emniyet şeridi ihlali işine yıllardır çok takılmış durumdayım.
Şimdi sizlere soruyorum.Ben duyarlı bir vatandaş olarak üzerime düşen ne varsa yapmaya hazırım.
Biz FP olarak bu konuda ne yapabiliriz?

Sanırım herkesin kameralı telefonu var.Aklıma ilk gelen -tabiki bizler için bir hukuki boyutta sorun yaratmayacaksa-bir başlık açıp çektiğimiz hayvanların resimlerini plakaları ile birlikte yayınlamak.

Değerli fikirlerinizi bekliyorum.

Not:Kazada ölenlerin sayısı az önce 9 a yükseldi :(

γuяdaeя
21-10-2011, 22:03
Trafik yavaş akıyorsa şayet ve sağdaysam, birilerinin emniyet şeridinden geldiğini gördüğümde (ki az çok kendilerini belli ediyor kazmalar) şeridi ortalıyorum. Birgün başım fena derde girecek ama hayırlısı artık.
Yıllardır Nihat dinlerdim işe gidip gelirken.. Onun da bu konuda epey bir duyarlılığı var ve yıllarca mücadele etti. Azalacağı yerde çoğalıyorlar. İş çığırından çıktı artık. Polis bile bazen gördüğü halde müdahale etmiyor :(

Biz burda sayfa açarız, güzelce de yayınlarız. Ayın kazmasını bile seçeriz. Yeterki bir iki tanesini kurtaralım.

muhti
21-10-2011, 22:11
Öncelikle kazada hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet diliyorum. Bu arada kazadan 15 dakika kadar önce aynı yoldan gebzeye gittim verilmiş sadakamız varmış. Emniyet şeridi olayına bende son derece takık durumdayım. Özellikle 2. köprü yolunu çok sık kullanıyorum kavacıka giderken sıkışık olduğu saatlerde dakikada en az 30-40 araç geçiyor sağımdan emniyet şeridinden. Bir keresinde çok sinirlenip polisi öfkeli bir şekilde aramıştım plakasını bildirin bize demişlerdi cevap olarak bende hangi birini bildireyim solumdan çok sağımda araç var demiştim. bunun üzerine ekipleri yönlendireceğini söyledi ve 10 dakika geçmeden 5 tane motorlu ekip saydım emniyet şeridinde kavacık çıkışına kadar. Medeniyetsizliğimizin en büyük ispatı olarak görüyorum. Cezası da caydırıcı diye biliyorum ama demekki yaptırımı yok, ceza kesilmiyor ki bu kadar çok hayvan emniyet şeritlerini tıkamaya devam ediyor.

Gökay
21-10-2011, 22:47
Ölenlere rahmet gönderiyorum. :(

Ben bıktım artık uğraşamıyorum arkadaşlar sonu yok çünkü,pes ettim :kafa

Hafif yoğun akan trafikte bile adamlar emniyet şeridinden gidiyor anlamak mumkun değil :kafa

Hastalık bu psikolojik sorun, belki adam iktidarsız ne biliyim işinde başarız evinde karısı eziyo ne biliyim,cahillik değil psikolojik sorun bu :kafa

Hergün Anadolu Avrupa geçiyorum sabah ayrı terane akşam ayrı terane.Bazen bu lanet insanlarla aynı topraklarda yaşadığıma çok üzülüyorum.

Radyo trafiğin kampanyası vardı işte Foto çekip gonderin diye ama hem direksiyon salla hemde çek zor oluyor.

Ömer Gedik
21-10-2011, 22:51
Son dönemde belli bölgelerde EDS ile caydırma çalışmalarına rağmen hala çok büyük anlamda Emniyet Şeridi Hayvanları mevcut. EDS'den sonra iş başka boyuta taşındı. Tepe lambasını ve çakarlarını takan Sivil araçlar emniyet şeridini kullanıyor ve bunlardan da çok var. Polis amcalarda Sen kimsin necisin diye bir kere bile durdurmuyorlar.

Bahsi geçen konu çok mühim yarın bizden birinin kaza geçirip acil sağlık müdahelesi ihitiyacında olmayacağı ne malum. Ama insanımız Empati kurmuyor. Ne yapılabilir diye düşününce içinden çıkamıyorum.

İşin bir diğer komik tarafını belirtmek isterim. İstanbulun en çok kullanılan çevreyolu E-5 'te Emniyet şeridi yok!!!

Gökay
21-10-2011, 23:04
Ömer , artık emniyet şeridinin olması yada olmamasının da farkı kalmamış memlekette..

Ya polisimizin bazısı hatta çoğuda vurdumduymaz bu nasıl görev anlayışı bilmiyorum,daha geçen gün emniyet şeridinden Polis aracı gidiyor tamam normal ama peşinden de 2 3 normal vatandaş basmış gidiyo yani yuhh dedim bu kadar olmaz artık bitmişiz biz :kafa

Hasan_33
21-10-2011, 23:43
Bu is kültür meselesi ve yönetici olarak o makamlari isgal edenlerin beceriksizlikleri :kizgin
bir sucun caydirici bir bedeli yoksa... magandalarin insiyatifine birakirsiniz caninizi

cmr_cihangir
22-10-2011, 10:30
İşyerim Bostancı oto sanayi de olduğundan Kadıköy'e gitmek için E5 Bostancı köprüsünün altından çok geçerim. Orada oturan arkadaşlar bilirler. Köprünün altında emniyet şeridinde kameralar vardır. Ama emniyet şeridi ayılarına bunlar bile engel olamıyor. :bam3 Üstelik bu duruma sadece orada değil pek çok yerde şahit oldum. Ancak emniyet şeridinde bekleyen bir ekip varsa bu pişkinlerin şeritten çıkmak için bir kaçışları var görmenizi isterim. :D Tabiri caizse donlarına etmişe dönüyorlar. Bende bundan acayip keyif alıyorum. Hele ki yanımda birisi bu şekilde normal şeride geçmeye çalışırsa ona yol vermeyip kudurmasını izlemek ayrı bir keyif..... :cilgin

Gökay
22-10-2011, 10:59
EDS'ler çalışmıyor diye biliyorum yada benim gördüğüm lokasyonlarda çalışmıyor sanırım çünkü kimse takmıyor bunları :bam3

Ozan
29-11-2011, 21:24
Gene O. Çocukları!..
Bunlar gerçekten O. Çocuğu.. Başka lafı yok.. Geçen cumartesi bu defa E-5'de ağır bir kaza olmuş.. Oradakiler anlattı.. Kan revan içinde yaralılar yerlerde, ama ne ambulans gelebiliyor, ne yolu açacak polisler.. Çünkü O. Çocukları anında Emniyet Şeridini doldurmuşlar..
Doldururlar.. Çünkü iş hep onların olmayan vicdanına kalıyor.. Polis bunları tutup, "Ölüme sebep olmaktan" mahkemeye verecek, savcılar anında tutuklama kararı alacaklar, bakın bir daha cesaret edebiliyorlar mı?.
Ama polis, hele hafta sonları görev yapmıyor bu şehirde.. Yapan da, inanmadan.. Bu O. Çocuklarının kökünü kazımayı onur meselesi yapmıyorlar. Çünkü hep derim ya, bu kentin sahibi yok.. Yok oğlu yok.. Bedava yaşıyoruz.. Allah'ın izniyle.. Polisin, trafiğin falan değil..

Bu arada.. Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar aradı.. "Benzin için istediğimiz rakamın bütçeye konmayışı hizmetleri aksatmaz, merak etmeyin" dedi. Maliye Bakanı bizzat söz vermiş. "İşinizi gerektiği gibi yapın.. Ödeneğiniz biterse, çaresine bakarız" demiş..
Bu iyi haber..
İyi de Sayın Kılıçlar, hele İstanbul Trafik Müdürlüğü temposu ile çalışılıyorsa, o eksik ödenek bitmez, hatta artar..
Burada trafik ekipleri, önlerindeki rezalete seyirciler. Vatandaş da işin farkında.. Tek uğraşları var. Cumartesi geceleri, alkollü avlamak. Gerisi hikâye..
Bir gün İstanbul'a yolunuz düşerse, kimseye haber vermeden bana gelin..
Sizi şöyle bir dolaştırayım. Bu kent trafik müdürlüğü ne iş yapar, gözlerinizle görün.. Yani "Ne iş yapmaz?.."

Hıncal ULUÇ

sarman
29-11-2011, 22:43
Malesef bu magandaları adam edecek pek bir yol yok. Reklam etsek bile adamların umurunda değil. Başka bir yasal yol bulup caydırmak lazım. Aramızda hiç fahri trafik polisi yokmu? Ya da forum olarak bu işlerden ciddi sıkıntı duyduğumuzu bir heyet oluşturup emniyet müdürlüğünde üst düzey biri ile paylaşabiliriz. Belki. Herkez aklındakileri yazsın bakalım hiç aklımıza gelmiyen bir fikir çıkar ve bizde birşeyler yapabiliriz.

Bu arada bu trafik magandalarının fotoğraflarını çekmeye devam edebiliriz. Ancak bu fotoları yayınlamak ciddi yasal problem çıkarabilir. Bu nedenle öncelikle görüşleri alalım derim.

KAHROLSUN MAGANDALAR ! :kizgin

sarman
17-09-2012, 11:39
"Kendisini emniyet şeridine girmemesi konusunda uyaran 67 yaşındaki sürücüyü yumruklayıp kaçan Atilla Taş'ın kimliği, plakası sayesinde tespit edildi"

O trafik kuyruğunda bende vardım
Emniyet şeridini kullananların tümünü protesto ediyorum

(not: emniyet şeridini hakkı olmadan kullananların kulakları epey çınlamıştır. Ne biçim bir haysiyettir ... pes valla)

Ayrıca kendisini uyaran 67 yaşındaki adama yukruk atması da ayrı bir hayvanlık

Yasin CCK
17-09-2012, 12:01
Hocam tepkin de sonuna kadar haklısın. Sanırım hala çok sinirlisin. Anlayışına inanarak sivri bazı yerleri editledim...

orhun57
17-09-2012, 12:14
Ben çoğu zaman trafik yoğunken sağ şeritte isem çoğu zaman şeridi ortalıyorum keşke bana denk gelse. Gerçi bu saatten sonra kazayla bir yerde denk gelir inşallah karakteri yerleşmemiş güçsüz insanlar bunlar. Gücü ona yetiyor işte.

runo
17-09-2012, 12:16
Şiddetle kınıyorum bendhe!

Gökay
17-09-2012, 12:58
Lanet olsun ki hangi biriyle uğraşıcaksınız 1 değil 2 değil onlarca var,mikrop gibi heryerdeler :)
ya sende maganda olucan haddini bildiricen keyfin kaçıcak hababam karakolluk olucan yada gözünü kapıycan Allaha havale edicen kul hakkını vermiycen öteki tarafa peşinden gelsin kul hakkını kurtarmak için :)

Iktidarsız bunlar, hayatta biyere gelememiş ezik insanlar içinde okumuşuda var zengin olanıda eğitimlede alakalı değil yani!!!

sarman
17-09-2012, 15:17
Hocam tepkin de sonuna kadar haklısın. Sanırım hala çok sinirlisin. Anlayışına inanarak sivri bazı yerleri editledim...

sağol :)

TanerHoca
17-09-2012, 16:50
işin en acı tarafı adamların hem suçlu hem güçlü olmaları.
ne kural ihlali yapanlara ne de bunları denetlemesi gerekenlere asla hakkımı helal etmiyorum...
bu kadar başıboşluğun sonu nereye varacak bilmiyorum.

Yasin CCK
28-09-2012, 08:57
Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, TEM Otoyolu’nda başlattığı uygulamayla bir haftada emniyet şeridi ihlali yapan 5 bin araca ceza kesti.
Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, emniyet şeridi ihlalinin çok olması üzerine TEM Otoyolu’nda başlattığı uygulamayla bir haftada 5 bin araca ceza kesti.Hürriyet'in haberine göre, otoyolun virajlarına ekip otolarını park eden ya da yaya konuşlanan 150 trafik polisi, emniyet şeridine giren sürücülere ceza kesti.Trafik polislerini fark ederek son anda kaçmaya çalışan sürücülerin otoyolun en son şeridine doğru yöneldiği görüldü.

Ceza yemekten kurtulamayacaklarını söyleyen bir trafik polisi, “Durduramazsak plakasını alıyoruz. Değişen bir şey yok” dedi.Emniyet şeridi ihlallerine 72 lira para cezası kesildiğini söyleyen polis, “20 de ceza puanı işleniyor. Para düşük ama ceza puanı yüksek” dedi. (ntvmsnbc)

Selim Sümer
28-09-2012, 08:59
Resmi bir açıklama. Ama gerçek durumu gördükten sonra hiç inandırıcı gelmiyor.

TanerHoca
28-09-2012, 09:19
ceza kesmek iş değil.önemli olan kesilen cezayı tahsil edebilmek.
kesilen cezaların ödenme oranı çok düşük...

Yasin CCK
28-09-2012, 10:01
ceza kesmek iş değil.önemli olan kesilen cezayı tahsil edebilmek.
kesilen cezaların ödenme oranı çok düşük...

Onlarda farkında hocam...

reisG
28-09-2012, 12:49
Resmi bir açıklama ama.Gerçek durumu gördükten sonra hiç inandırıcı gelmiyor.

Selim haklısın , emniyet şeridi daima kalabalık ....

MTN
28-09-2012, 12:56
Çok doğru bir uygulama bazen konvoyda beklerken bazı kendini kurnaz zanneden kişilerin yanımızdan geçip gitmeleri şık olmuyor.

Özdemir
28-09-2012, 12:57
2.köprü yolunda gidiş geliş her 2 kmde bir polislerin emniyet şeridinde durmasının nedeni anlaşıldı şimdi..

Yasin CCK
13-12-2012, 11:15
Malesef bu magandaları adam edecek pek bir yol yok. Reklam etsek bile adamların umurunda değil. Başka bir yasal yol bulup caydırmak lazım. Aramızda hiç fahri trafik polisi yokmu? Ya da forum olarak bu işlerden ciddi sıkıntı duyduğumuzu bir heyet oluşturup emniyet müdürlüğünde üst düzey biri ile paylaşabiliriz. Belki. Herkez aklındakileri yazsın bakalım hiç aklımıza gelmiyen bir fikir çıkar ve bizde birşeyler yapabiliriz.

Bu arada bu trafik magandalarının fotoğraflarını çekmeye devam edebiliriz. Ancak bu fotoları yayınlamak ciddi yasal problem çıkarabilir. Bu nedenle öncelikle görüşleri alalım derim.

KAHROLSUN MAGANDALAR ! :kizgin

Daha önce konuştuğumuz, beklediğimiz uygulama başladı nihayet.
Bu haberi es geçmeyin, iletişim adreslerini not alın, üzerinize düşeni yapın arkadaşlar.

Şerit ihlaline tweet'le ihbarAcil durumlar için ayrılan emniyet şeridini ihlal eden sürücüler, vatandaşlar tarafından fotoğraflanıp Twitter üzerinden ihbar edilecek.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne bağlı Beyaz Masa Birimi, emniyet şeridi ihlalleriyle ilgili yeni bir uygulama başlattı.
Sosyal medyayı aktif bir biçimde kullanan İBB Trafik Kontrol Merkezi, vatandaşlardan emniyet şeridini ihlal edenleri fotoğraflayıp Twitter'dan kendilerine göndermelerini istedi.
Beyaz Masa'ya ait @ibbbeyazmasa adresinden yapılan açıklamada, ihlal fotoğraflarının Twitter'da @4441154 ve @ibbbeyazmasa adresiyle paylaşılmasını istedi.

Böylece trafik polisininin olmadığını zannedip şerit ihlali yapan sürücüler, vatandaş tarafından denetime tabi tutulacak.
Trafik Müdürlüğü, fotoğraflarda emniyet şeridi ihlalinin tam gözükmesini ve plakanın da okunabilir olmasını istedi.
Vatandaşların gönderdiği fotoğrafları incelemeye alacak olan Trafik Kontrol Merkezi, plakadan ceza kesip sürücünün adresine postalayacak.
Özellikle büyükşehirlerde büyük sorun haline gelen "emniyet şeridi ihlalleri" cezası Karayolları Trafik Kanunu'ndaki değişiklik taslağı ile, geçtiğimiz hafta 72 liradan 650 liraya çıkartılmıştı.

orhun57
13-12-2012, 11:31
Sırf bu sebepten twitter açarım. Bazen güzel uygulamalarda oluyor inşallah başarılı olurlar.

sessizgece
13-12-2012, 12:07
çok güzel bir uygulama olmuş.
ben bu fotoğraf çekerek -emg ye- gönderim işini yapıyordum zaten. özellikle okul servislerinin yaptığı her hatayı fotoğraflama çalışıyorum. çocuklarımızı emanet ettiğimiz bu insanların hataları ihbar etmek bence bizlerin görevlerinden biridir.
benim çocuklar servis kullanmıyor ama o serviste bulunan çocuklar hepimizin diye düşünüyorum.:iyi

Ghost Hunter
13-12-2012, 16:03
bravo ayakta alkışlamak lazım bu uygulamayı neden daha önce düşünmediler anlamam
ben bilinçli bir sürücü ve vatandaş olarak trafikte yola çöp atanları hemen ihbar ediyorum:)

Abdullah
13-12-2012, 17:26
uygulama çok iyi de gönderene de trafikte telefon kullanıyorsun diye ceza gelmesin :gül9:

Burası Türkiyeee :D

baturalpm
14-12-2012, 21:04
Konuyu baya geç gördüm uygulama çok doğur bence bende seyir kamerası olduğu için böyle hayvanları yakalama imkanım oluyor bakınız yazın kayseriye giderken karşılaştığım bir kazadaki hayvanlar;

http://i1266.photobucket.com/albums/jj537/baturalp_185/SDC12529_zpsfa4871f2.jpg

http://i1266.photobucket.com/albums/jj537/baturalp_185/SDC12528_zps48854ef1.jpg

http://i1266.photobucket.com/albums/jj537/baturalp_185/SDC12527_zps21e21ea4.jpg

http://i1266.photobucket.com/albums/jj537/baturalp_185/SDC12526_zps84947f8f.jpg

http://i1266.photobucket.com/albums/jj537/baturalp_185/SDC12525_zpsc2df9b30.jpg

http://i1266.photobucket.com/albums/jj537/baturalp_185/SDC12524_zps1852d7cc.jpg

http://i1266.photobucket.com/albums/jj537/baturalp_185/SDC12523_zps76daa527.jpg

http://i1266.photobucket.com/albums/jj537/baturalp_185/SDC12522_zps597c1a4f.jpg

http://i1266.photobucket.com/albums/jj537/baturalp_185/SDC12521_zps082abd66.jpg

http://i1266.photobucket.com/albums/jj537/baturalp_185/SDC12519_zpsddbbca95.jpg

bunlar sadece birkaçı

Yasin CCK
14-12-2012, 23:19
Eline sağlık Baturalp, bunları verdiğim adrese gönderirsen vatandaşlık görevini yerine getirmiş olursun ;)

fexzi
14-12-2012, 23:33
Valla şu emniyet şeridinden belki de en çok mağdur olanlardan biriyim,2 sene önce mecburu bir seyahate çıktık ailemle birlikte,kar üzerinden şehir içi tecrübem mevcut fakat uzun yolda ilk kez deneyimim olmuştu,Ankara'dan Bolu otobanına çıktım ve bir süre sonra aracı babama teslim ettim ne de olsa yılların şöförü..şu an ki kar lastikleri o zamanda çok sık olmamakla beraber aracımızda mevcuttu ve zincirde bagajda yola devam ettik,boluya yaklaştığımız sıra da polis ekipleri durdurdu ve zincir takmadan devam edemeyeceğimizi bildirdi,zincirimizi taktık ve devam ettikten 15 dk sonra ki fazla bi yol gidemedik,zincirin attığını farkettik,muhtemelen soguktan tam oturtamamışım,benim taktığım lastikti,sağ tarafa ait lastikte..
Neyse düzeltmek için emniyet şeridine çektik tabi bir çok araç sürücüsü aynı durumda,bir yandan kar küreme makineleri devrede tuzlama vs. tam gaz devam ederken,bir X5 emniyet şeridine dalıp bir kaç araca çarptı,tekrar sol savurdu kar küreme makinesine çarptıgı gibi bizim aracım üstüne geldi tam arabaya vurmadı derken kar küreme makinesi beni kaldırdıgı gibi anlık bi şekilde beni savurdu attı,enteresan şekilde ölümden döndüm..şu an dahi uzun yolda emniyet şeridinde durmam,gider kamyon-tır garajına girer işimi halleder devam ederim..
Böyle sorumsuz bireyler varken kullanmak bile çok riskli.

Abdullah
14-12-2012, 23:41
Allah korumuş vallahi abi geçmiş olsun diyelim.

Can ÖNEL
14-12-2012, 23:48
Allah korumuş gerçekten, büyük geçmiş olsun.

Baturalp Seyir kamerası nasıl bir şey? Oldukça net çekmiş, marka model hakkında bilgi verir misin?

orhun57
15-12-2012, 00:10
Geçmiş olsun Fexzi bey. Ne diyelim altına arazi aracı alan bütün yollarda gidebileceğini yaşıyor bende geçen sene bir Range Rover yüzünden kaza yaptım daha doğrusu o yaptı ben ondan kaçarken yoldan çıktım kardan dolayı.
Bende seyir kamerası olayını merak ettim bende olsa hergün ayrı macera :) GoPro mu?

baturalpm
15-12-2012, 01:47
Eline sağlık Baturalp, bunları verdiğim adrese gönderirsen vatandaşlık görevini yerine getirmiş olursun ;)

gönderdim zaten :D

kamera konusundada tam marka hatırlamasamda amerikadan gelmişti kısaca özelliklerini biliyorum 12mp-1080p video kayıt-balık gözü objektif-64gb hafıza artı sdkart

sessizgece
15-12-2012, 17:00
Seyir kameraları genelde Rusya da kullanılıyor. Hatta tv lerde ki görüntülü kazalara dikkat edin ya Çin ya da Rusya da olan kazalar. Bu kameralardan bende almayı düşünüyorum. Zira Abdullah ın dediği gibi ceza gelme olayı var ve görüntü almak riskli oluyor.
Ankara da kırmızı bir Ferrari nin resmini çekerken az daha arkadan giriyordum.:terli Hareket halinde görüntü almak çok ama çok tehlikeli

baturalpm
15-12-2012, 19:41
Seyir kameraları genelde Rusya da kullanılıyor. Hatta tv lerde ki görüntülü kazalara dikkat edin ya Çin ya da Rusya da olan kazalar. Bu kameralardan bende almayı düşünüyorum. Zira Abdullah ın dediği gibi ceza gelme olayı var ve görüntü almak riskli oluyor.
Ankara da kırmızı bir Ferrari nin resmini çekerken az daha arkadan giriyordum.:terli Hareket halinde görüntü almak çok ama çok tehlikeli

rusyada zorunlu ve trafik kazaların vs çok işe yarıyor derdini anlatmaktansa açıyorsun izliyor polis

fexzi
16-12-2012, 11:10
Konuyu açanada yazıma yorum yapanlara teşekkürler :)

Bu seyir kamerası işi bildiğim kadarıyla başta hafif ticari,servis minibüs ve otobüslerine bağlanmaya başladı,sanayi de ve arada online alışveriş sitelerinde karşılaşır oldum,4-6-8 kameralı bilmem kaç gb hafızalı seyir kamerası diye.

Ama şu da komik geliyor,Allah kimseye vermesinde kaza anında biz Türk'lerin küfürleri düşünemiyorum :D ( gerçi rusça oldugu için anlamıyoruz belki onlarda götürüyordur )

orhun57
16-12-2012, 16:09
Konuyu açanada yazıma yorum yapanlara teşekkürler :)

Bu seyir kamerası işi bildiğim kadarıyla başta hafif ticari,servis minibüs ve otobüslerine bağlanmaya başladı,sanayi de ve arada online alışveriş sitelerinde karşılaşır oldum,4-6-8 kameralı bilmem kaç gb hafızalı seyir kamerası diye.

Ama şu da komik geliyor,Allah kimseye vermesinde kaza anında biz Türk'lerin küfürleri düşünemiyorum :D ( gerçi rusça oldugu için anlamıyoruz belki onlarda götürüyordur )

Küfürlerini bilmiyorum ama silah çekeni, inip döveni, dayak yiyeni bir hayli şenlikli oluyor oturup izliyorum arada :) :) :)

Abdullah
17-12-2012, 11:57
tabi sen onları oturup izlerken o trafik arkada can çekişiyor bende o kazaları karşı şeritte bile olsa durup izleyenlere kılım hep içimden gel orayı izleme bende sana çarpayım otur kendi kazanı izle diyorum ama aracıma kıyamıyorum :D

dincerk
20-12-2012, 00:36
vallaha bence ceza kesmek yerine direk trafikden men etmeleri lazım aracı yada şöförün ehliyetine uzun süre el koymaları lazım

ANKA
20-12-2012, 12:30
Ben de alacağım şu kameralardan bir çeşit kanıta dayalı fahri müfettişlik yaparız yolda. Aslında sayıca çoğalıp bu insanların hak ettikleri cezaları almalarını sağlamak çok yerinde olur. Direk kamera kaydı da var itiraz edecekleri birşey de kalmaz. Ben az biraz maddi olarak düze çıkayım hemen alacağım uygun bir cihaz. Bu arada öylesine bir baktım 60-70 TL'den 300-400 TL'ye kadar kayıt cihazı var. Öyle çok profesyonel birşeye gerek yok, Aylık 10 saatlik kayıt yapsa yeter bana. Öneride bulunacak arkadaşlar varsa benim gibi kayıt cihazı almayı düşünenlere fikir olur.

Şöyle ürünler var: http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=ARA%C7+%DD%C7%DD+TRAF%DDK+KAYIT+KAMERASI

ayı_boğan
21-01-2014, 19:28
bende bugün emniyet şeridinden fenerbahçe takım otobüsünü geçerken gördüm 1 saat oluyor arkasından da s'ler panamera, land cruiser beraber basıp geçti.

SerhatRCZ
21-01-2014, 19:38
Bende sırf bu hayvanlar yüzünden çocukluğumdan beri fahri trafik müfettişi olmayı çok istiyorum. Ama tüm yazdığım cezaları kamera ile kanıtlamak şartıyla yazacağım.

orhun57
31-01-2014, 18:48
Sevgili dostlarım, değerli ağabeylerim, bugün sürekli karşılaştığımız canımızı sıkan yeri geldiğinde tartışmalara kavgalara sebep olan bir durumla karşılaştım. Bir aracın eni kadar olan bir kaldırımda yürürken bir araç o kaldırımda yürümeme rağmen beni hiçe sayarak hatta üzerime sürerek kaldırıma çıktı. Aracının önünde durup "Ne yapıyorsun dedim" sürmeye devam etti o sırada fark ettim kendisi bir kadın. Kadın olmasaydı şuanda konu açıyor olmazdım ama kadın olduğu için kendisine tek kelime laf etmedim. Telefonumu cebimden çıkarttığım gibi anı yakaladım :) sonrada arabadan inerken bir poz daha aldım kendisinden. Fotoğraflarda plakası ve bulunduğu cadde gayet net belli oluyor hatta onun yüzünden yola inmek zorunda kalan insanlarda var karede.

Fotoğrafları çekerken açıkçası çokta şikayetçi olmayı düşünmedim ama sonradan onun yüzünden yaşlı insanların vızır vızır işleyen bir caddede zar zor kaldırımdan inip o yolda yürümesi bana çok koydu açıkçası. Derdim üzerime sürmesi falan değil umrumda da değil tek isteğim bu fotoğraflar doğrultusunda ceza alması.

Sizlere soruma gelecek olursak eğer, elimdeki fotoğrafları nereye ve nasıl iletmemi önerirsiniz? Konuyla ilgili bilgisi olan, emniyet mensubu olan kardeşlerimden ağabeylerimden bu konu hakkında yardım istiyorum.

ayı_boğan
31-01-2014, 19:11
Geçmiş olsun Orhun. Çoğu bayan Nascar'da yarışması lazım tam onlara göre. istanbul emniyet müdürlüğünün ihbar hattı var ordan trafiği seçip altta eklenecek dosya bölümünden de resimleri eklebilirsin tabi geri dönüş yapar mı bilemem. Tekrar geçmiş olsun. OLay bağdat caddesinde mi oldu?

orhun57
31-01-2014, 19:18
Allahtan hızlı hareketler edipte bir de vurmadı bana. Yok abi olay Bağdat Caddesinde olmadı olsaydı zaten sürekli polis kontrolü olduğu için hemen ekip çağırırdım. Dediklerin doğrultusunda internetten bahsettiğin şeyi buldum lakin bir soru daha çıktı :) İhbar mı edeyim şikayet mi edeyim?

https://www.iem.gov.tr/iem/?menu_id=34

ayı_boğan
31-01-2014, 19:21
valla abicim onu bilemem şikayet veya ihbar olayını. şimdi senin yerinde ben olsaydım tel.den fotoları çıkartıp karakola direk giderdim. netten yapmak istesem direk şikayet ederdim. valla birgünde ben çekicem resim şu şirket araçlarından gına geldi yollarda.

orhun57
31-01-2014, 19:28
Ben bundan sonra elimden geldiğince bu gibi durumları fotoğraflayacağım. Gelecek cevaplara göre şikayetimi veya ihbarımı yapacağım.

TanerHoca
31-01-2014, 19:30
konular birleştirildi.

parkmen
31-01-2014, 20:09
Orhun twitter üzerinden emniyet genel müdürlüğüne de atabilirsin fotoyu. Ben bazen yapıyorum bir iki tanesini takip ettim yaya trafikçi gelip hatalı park cezası yazdığını bizzat gördüm, hatta Abdullah emniyet şeridindekileri çekip aynı yolla emniyete gönderiyordu diye biliyorum

Tapatalk...

POLISTNBLS
31-01-2014, 20:50
valla abicim onu bilemem şikayet veya ihbar olayını. şimdi senin yerinde ben olsaydım tel.den fotoları çıkartıp karakola direk giderdim. netten yapmak istesem direk şikayet ederdim. valla birgünde ben çekicem resim şu şirket araçlarından gına geldi yollarda.
Arkadaşlar, karakollar ülkemizde trafikle ilgili hiçbir konuya bakmazlar. En iyi ihtimal sizi gideceğiniz ilgili birime yönlendirme yaparlar. Ancak trafikte meydana gelmiş asayişe müessir yani kavga, cana mala kastetme gibi olayların müracaatını alırlar. Şikayet ve ihbar olayına gelirsek, şikayet şahsınızla alakalı zarar gördüğünüz bir olay varsa ve bizzat şikayetçiyseniz karşı taraftan yapmanız gereken seçenek, siz direk zarar görmediyseniz ve olayın muhattapı yada tarafı olmadan kamu düzenindeki bir olayı bildirmek istiyorsanız ihbar seçeneği doğru seçenektir.
Olaya gelince;
Bu tür yaratıkları trafikten mene kadar götürecek engüzel yol siz ve sizin gibi duyarlı arkadaşlarımızın yaptığı gibi polisin olmadığı yerde bu duyarlılık duygusuyla ihbar şikayet ve de delillerle emniyete güçlerine yardımcı olarak birlikte hareket etmektir...
Herkes sizin gibi duyarlı olur umarım bu tür konularda...

orhun57
31-01-2014, 20:51
Orhun twitter üzerinden emniyet genel müdürlüğüne de atabilirsin fotoyu. Ben bazen yapıyorum bir iki tanesini takip ettim yaya trafikçi gelip hatalı park cezası yazdığını bizzat gördüm, hatta Abdullah emniyet şeridindekileri çekip aynı yolla emniyete gönderiyordu diye biliyorum

Tapatalk...

İEM'ye fotoğraflara beraber ihbar ettim durumu açıklama bölümünde anlattım. Umarım yeterli olmuştur. Ben fotoğrafını çekerken alkışta tuttu bana canım ya :) keşke şansım olsa da bende o cezayı öderken ona alkış tutsam.

orhun57
31-01-2014, 20:55
Arkadaşlar, karakollar ülkemizde trafikle ilgili hiçbir konuya bakmazlar. En iyi ihtimal sizi gideceğiniz ilgili birime yönlendirme yaparlar. Ancak trafikte meydana gelmiş asayişe müessir yani kavga, cana mala kastetme gibi olayların müracaatını alırlar. Şikayet ve ihbar olayına gelirsek, şikayet şahsınızla alakalı zarar gördüğünüz bir olay varsa ve bizzat şikayetçiyseniz karşı taraftan yapmanız gereken seçenek, siz direk zarar görmediyseniz ve olayın muhattapı yada tarafı olmadan kamu düzenindeki bir olayı bildirmek istiyorsanız ihbar seçeneği doğru seçenektir.
Olaya gelince;
Bu tür yaratıkları trafikten mene kadar götürecek engüzel yol siz ve sizin gibi duyarlı arkadaşlarımızın yaptığı gibi polisin olmadığı yerde bu duyarlılık duygusuyla ihbar şikayet ve de delillerle emniyete güçlerine yardımcı olarak birlikte hareket etmektir...
Herkes sizin gibi duyarlı olur umarım bu tür konularda...

İEM'nin sitesi üzerinden ihbarımı yaptım. Yazdığınızı okumadan yaptım ama anladığım kadarıyla doğru olanı yapmışım. Cevabınız için teşekkür ederim. Her zaman her yerde bir polis olması imkansız ama maganda her yerde. Bu sebeple dediğiniz gibi bize madem böyle bir seçenek tanınmış sonuna kadar elimizden geleni yapmalıyız. Bundan sonra ben de bu gibi durumları ihbar edeceğim.

POLISTNBLS
31-01-2014, 21:01
İEM'nin sitesi üzerinden ihbarımı yaptım. Yazdığınızı okumadan yaptım ama anladığım kadarıyla doğru olanı yapmışım. Cevabınız için teşekkür ederim. Her zaman her yerde bir polis olması imkansız ama maganda her yerde. Bu sebeple dediğiniz gibi bize madem böyle bir seçenek tanınmış sonuna kadar elimizden geleni yapmalıyız. Bundan sonra ben de bu gibi durumları ihbar edeceğim.
En doğru olanı yapmışın kardeşim.
Toplum adına bu duyarlılığın için ben teşekkür ediyorum eline sağlık...

ayı_boğan
31-01-2014, 21:07
Emniyet şeridinden gitmek,kırmızıda geçmek, kaldırıma park etmek bunlar aslında hiçbirşey . geçen gün sanırım dündü maltepede ki olay yol verme olayından biri hayatını kaybediyor.

orhun57
31-01-2014, 21:19
En doğru olanı yapmışın kardeşim.
Toplum adına bu duyarlılığın için ben teşekkür ediyorum eline sağlık...

Teşekkür ederim :)

Emniyet şeridinden gitmek,kırmızıda geçmek, kaldırıma park etmek bunlar aslında hiçbirşey . geçen gün sanırım dündü maltepede ki olay yol verme olayından biri hayatını kaybediyor.

Evet olayı bende duydum. Bu kaçıncı olay Mert abi, yol vermedi diye kaçıncı cinayet kim bilir. İki gün önce ben kırmızıda durdum saat 23.00 civarı, arkamdaki taksi selektör yapıp kornaya basıyor :) ambulans değil, polis değil beni kırmızıda geçirecek aklınca.

ANKA
31-01-2014, 21:22
Yakında kamerayı takıyorum aslana haftalık emniyete bir cd yollayacağım. Ankaralı magandaların bilgisine sunulur özellikle de İstanbul yolunu kullananlara. Yeni bir kanun geçecekti ne oldu ki acaba bu türden resimli videolu şikayetler doğrudan işleme alınacaktı. Ama kanunu beklemeye gerek yok ben çakma xenonlu araç gördüm mü hemen yazıyorum netten emniyete en kötü en yakın karakola çağırıp bakıyorlarmış sök tak uğraşması bile azap oluyordur inadına devam.

ayı_boğan
31-01-2014, 21:25
Teşekkür ederim :)

Evet olayı bende duydum. Bu kaçıncı olay Mert abi, yol vermedi diye kaçıncı cinayet kim bilir. İki gün önce ben kırmızıda durdum saat 23.00 civarı, arkamdaki taksi selektör yapıp kornaya basıyor :) ambulans değil, polis değil beni kırmızıda geçirecek aklınca.

gaz gidiyor, ışıklarda beklerse zarar eder :) :) aslında gerçekler işte bunlar.ne yapacaksın iyi taksicilerde var birde bunlar gibi ......

sessizgece
01-02-2014, 18:28
Kameram aslanım da monteli. Özellikle öğrenci servis hatalarını ayıklayarak servis ve minibüsçüler odasına gönderiyorum.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Ghost Hunter
01-02-2014, 19:35
arkadaşlar sürekli trafikte olan biri olarak neler görmüyor neler yaşamıyorumki ya sabır ya sabır barut gibi oluyorum özellikle yola çöp atanları emniyet şeridinden gidenlere şüphelendigim plakasız gezen araçları trafikte hareket halindeyken yanındaki karşı cinsle yakın münasebet ve araç kullanmaya birarada yapmaya çalışanları hemen trafige şikayet ediyorum:)

ANKA
01-02-2014, 22:03
Kameram aslanım da monteli. Özellikle öğrenci servis hatalarını ayıklayarak servis ve minibüsçüler odasına gönderiyorum.

Hazır yeri gelmişken hangi kamerayı kullanıyorsunuz ben hala karar veremedim.

Hasan_33
01-02-2014, 22:18
ya arkadas ne sıkıcı memleketmiş, bir aydir sadece bir kere sinyalsiz serit degistirene denk geldim:aran hic aksiyon falan yok boşa aldik kamerayi :i-ih3::D

Ömer Gedik
01-02-2014, 23:20
Hasan abi alemsin :gül9:

Burada durumlar rezalet maalesef... :kafa

TanerHoca
02-02-2014, 02:03
ya arkadas ne sıkıcı memleketmiş, bir aydir sadece bir kere sinyalsiz serit degistirene denk geldim:aran hic aksiyon falan yok boşa aldik kamerayi :i-ih3::D

:D
çevirip sordun mu nerelisin hemşerim diye :gül9:

sessizgece
02-02-2014, 11:21
Benim kamerayı pek tavsiye etmem. Gece görüş yok, karanlıkta çekim sıfır
Sanırım lensden kaynaklı açı pek yok. Kamera cam ortasına takılı iken en geniş sağ sol farlardan açı başlıyor.
İçerinin sesi anlaşılmıyor

kvnc35
02-02-2014, 12:03
çift şeritli yolda ben tırı sollarken arkamdan gelip sellektörünü söndürmeden yol isteyen canlıya ne denir???

ANKA
02-02-2014, 16:18
çift şeritli yolda ben tırı sollarken arkamdan gelip sellektörünü söndürmeden yol isteyen canlıya ne denir???
Öyle tiplere dörtlü yakıp yavaşlıyorum çıldırdıktan sonra elle araç bozuldu işareti yapıyorum hiçbirşey diyemiyorlar. Çoluk çocuk olmasa toplayacağım 3-5 arkadaşı nerde böylesi var yüzüne vücuduna doğal makyaj yapıp koyacaksın arabasına.

kvnc35
02-02-2014, 16:21
Zaten surekli aynadan trafigi kontrol ederim sollama anindayken daha ne diye tampona yapisip yol istenir anlamam... bahsettiginiz olayi benden sari isik yaninca harekket etmemi isteyen cinslere yapiyorum inadina yavas kalkiyorum yesilde....

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hasan_33
02-02-2014, 16:37

:gül5: ilahi Taner hocam :gül5:

mahmut
02-02-2014, 16:41
karswegaslı olabılırler abi:D

sessizgece
02-02-2014, 20:33
Karswegas derken !

mimit
17-03-2014, 13:13
ben bu tiplerden bıktım artık, hiç gereği yokken neden açarlar bu lambaları anlamam, hadi ön sisler belki dönüşlerde falan işe yarayabilir belki diyorum ama arka sis farı açık gezenlere tahammülüm kalmadı, parlak ışık benim gözümü alıyor ve göz akıntısına neden oluyor,kuşe kağıttan bir şeyler okumakta zorlanan birisiyim,sürekli damla ve güneş gözlüğü kullanmam gerekiyor, akşamları da bu söz konusu bile olamadığından kendimce bu tipleri eğitmek adına bir kaçgün önce aracımın sis farlarına xenon taktırdım, uygun ampul bulamadığım için söktüğüm kısa farlarım da xenon kitide tekrar bağlattım ama onlarda h7 xenon aslında olmaması gerekenlerden yani . baktım birinin arka sisleri yanıyor hemen ön sisleri açıp kısaları da yükseltip aracın arkasından gitmeye başlıyorum.

bu bir kaç gün içinde bu yüzden bir kaç kişiyle konuştum yada tartıştım denebilir,bunlardan biriside bayan bir sürücüydü ve arka sis farının nerden kapanacağını dahi bilmediğini iddia etti. :/

Yasin CCK
17-03-2014, 13:24
Verdiği rahatsızlık ve yanlışlığı konusunda hemfikiriz Mehmet ama senin yaptığında pek doğru olmamış. Trafikte o kadar çeşit insan var ki, bir gün cahil, seviyesiz, hayattan beklentisi olmayan birine denk gelirsin, tartışma daha kötü yerlere gidebilir. Dikkatli ol...

SerhatRCZ
17-03-2014, 13:47
Bende Yasin Abiye katılıyorum. Aynı noktaya değinecektim , trafikte okadar hatalar var ki hepsine birşey yapmaya çalışsak kesin sonu kötü olur diye artık bende susuyorum. Evet çözüm değil ama canımızdan da kıymetli değil.Çünkü kaybedecek hiçbirşeyi olmayan gözü dönmüş okadar çok kişi dolaşıyor ki etrafta.Allah korusun.

Ömer Gedik
17-03-2014, 14:15
Yasin ve Serhatla hem fikirim. Hiç beklemediğim kişilerin araçlarında neler gördüm bir bilseniz. Tanımadığım bir araçta ise koltuk altında balta vardı.

Bende bahsi geçen şahıslardan ve ayrıca sebepsiz yere ön sisi yakanlardan rahatsızım. Ayrıca sonradan takılan Xenonlar beni deli ediyor.

Birgün okul çıkışında arka sis yakan bir Auris beni öyle rahatsız etti ki adama defalarca selektör yaptım. En son yavaşladı ve arka sis yanıyor dedim. Farkında olmayan ve kullanımını bilmeyen sürücü çok.

akin
17-03-2014, 14:26
Geri sis yakanlarin arkasına girip uzunlari cakıyorum kör olana kadar ben bir de merceksiz xenon kullananlara uyuzum gözümü mahvediyor resmen

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gökay
17-03-2014, 14:49
Hatalar keşke sadece sis farları olsa,

şöför koltuğuna değil oturmak, eline anahtar verilemeyecek insanlarla aynı trafikte boğuşuyoruz.
Eğitimlede alakası yok bunun,ne kravatlı ne kelli felli amcalar görüyorum.
Saymakla bitmezki istanbul olmus 17 milyon nüfus :)

HamzaHakkı
17-03-2014, 15:33
Arka sislerini yakan kişiler araca arti beygir getirdigini dusunuyorlar sanırım çünkü bu tiplerin çogu sacma sapan ve hızlı araba kullanıyorlar.

mimit
17-03-2014, 15:36
sislerde xenon u bende kabullenmem normalde bunu da forumda ki her uygun konuda tekrar ve tekrar dile getiririm ancak bu tipler başka bir şeyden anlamıyor, birisi yahu ne oluyor dediğinde, gözünü mü aldı diyorum eve diyor o zaman arka sisleri kapat diyorum,yarım ağız bir şeyler söyleyip gidiyorlar genelde.

powerb
17-03-2014, 15:49
Bide bunların tam tersleri var özeliikle çok yağmur yağdığı günler görüş 0 a yakınken arka sislerini açmamakta ısrar edenler.

Can ÖNEL
17-03-2014, 16:31
Çok çeşit insan var okumuş-okumamış, genç-yaşlı, bay-bayan fark etmiyor. Kötü birine denk gelir başınıza bela alırsınız. Trafiğin önlem alması lazım bu tarz olaylara. Yarın öbür gün sis farından dolayı size gelir ceza yazarlar onlar yine öyle dolanırlar... Ben işim gereği çok tünele giriyorum ,Ordu-Fatsa arası, tünelde far yakmayan o kadar adam var ki. Selektör yakıyorum dörtlü yakıp söndürüyor "ne var?" gibisinden. Farkında değil adam. Seyir farı yanmayan mı?, far yerine 10000k projektör takan kuş serisi mi? Gerçekten akıl kârı değil trafiğe çıkmak. Sesli egzoz takıp adamı uykusundan sıçratanları saymıyorum bile... İsimleri bile var kurt egzoz, yılan egzoz... konuşurlarken duydum.. :)

orhun57
17-03-2014, 20:12
Bende arka sis yakanlara sinir oluyorum. Gerçekten çok ama çok rahatsız edici bir durum. Hepinize katılıyorum, hayatımda en nefret ettiğim şey bir insanı rahatsız ederek yaşayan insanlar. Bazen kendimi tutamıyorum bende maalesef bir gün bir gelecek var başımıza.

Sinyal vermekten aciz insanların arasındayız ve araçta yapılan en basit işlem sinyal vermek bunu yapmıyor insanlar.

Arka sise gelince, karşımdan mavi-mor farlı bir araç geldiğinde ne yapıyorsam onu yapıyorum. Arabada ne kadar ışık varsa açıyorum dünyayı yıksa kapatmıyorum. Aynı şekilde arkadan gelen olursa ona da yol veriyorum önüme geçince yine ne var ne yok açıyorum.

Allah hepinize sabır versin sevgili forum üyeleri.

Emrah_06
17-03-2014, 20:19
Şu gereksiz kör edici sisler xenonlar projektörler vs düz yolda uzun yakanlardan sollamak için tampona kadar yaklaşan dan , sollayıp öne geçip yavaşlayan özetle her türlü hayvandan rahatsızım trafikte.

Adamlar boşa dememiş " Direksiyonda eşek varken motordaki beygirin ne önemi var"

ayı_boğan
17-03-2014, 20:28
Çok çeşit insan var okumuş-okumamış, genç-yaşlı, bay-bayan fark etmiyor. Kötü birine denk gelir başınıza bela alırsınız. Trafiğin önlem alması lazım bu tarz olaylara. Yarın öbür gün sis farından dolayı size gelir ceza yazarlar onlar yine öyle dolanırlar... Ben işim gereği çok tünele giriyorum ,Ordu-Fatsa arası, tünelde far yakmayan o kadar adam var ki. Selektör yakıyorum dörtlü yakıp söndürüyor "ne var?" gibisinden. Farkında değil adam. Seyir farı yanmayan mı?, far yerine 10000k projektör takan kuş serisi mi? Gerçekten akıl kârı değil trafiğe çıkmak. Sesli egzoz takıp adamı uykusundan sıçratanları saymıyorum bile... İsimleri bile var kurt egzoz, yılan egzoz... konuşurlarken duydum.. :)

Kurt egzoz aslında güzeldir kaval veya flüt sesi gibi bi ses vardır aslında :) çoğunlukla Karadeniz'de uygulanıyor. Video'nun sonunda melodi bile yapıyor :)

https://www.youtube.com/watch?v=8QYAjMOTx78

İlkay
17-03-2014, 23:22
''Sadece bir iyi vardır, bilgi; ve sadece bir kötü vardır, cehalet.'' Üstat Sokrates böyle demiş. İnsanların birbirine saygı ve sevgi göstermediği, bu toplumda böyle şeyleri görmeye bayağı devam ederiz.

kozanibo
18-03-2014, 03:52
Sislerin gereksiz yakılmasına ben de karşıyım hatta gıcığım :banghead:

ANKA
18-03-2014, 07:10
En güzeli kamera takıp çekeceğiz bu tipleri sonra Emniyet'in sitesine yükleyip şikayet edeceksiniz. Ben son bir aydır nerde hata görsem çekip yolluyorum geri de dönüyor emniyet xenon kullananların plakasını veriyorum onlarda arabaları ile en yakın karakola çağırılıyormuş. Araç içi kamera şart oldu bir ara topluca alım yapsak ne güzel olur Ankara'da makasçı bırakmam:)
Dikkatimi birşey daha çekiyor çoğu sürücü şoför koltuk yükseklik ayarını da bilmiyor koltuk en dipte boy da kısa kafayı kaldırıp gidiyor millet
Geçen arkadaş fiesta almış onun da haberi yok bu ayardan yolu göremeden gidiyor çoğu. Sis farını bilerek yakan kadar bilmeden yakan epey sürücü var memlekette

kozanibo
18-03-2014, 11:15
Araç ici kamera fikrinizi destekliyorum. Alım yapabiliriz iyi bir model

ayı_boğan
18-03-2014, 14:23
Araç içi kamerası olan arkadaşlar sanırım Peugeot kullananları şikayet etmezler :)

Yasin CCK
18-03-2014, 16:33
Trafik magandası şekil:A

Artizz gibi atlarsan karpuzz gibi patlarsın :gül6:

http://www.zapkolik.com/video/artistlik-yapan-soforun-kacinilmaz-sonu-824339

ANKA
19-03-2014, 01:22
Trafik magandası şekil:A

Artizz gibi atlarsan karpuzz gibi patlarsın :gül6:

http://www.zapkolik.com/video/artistlik-yapan-soforun-kacinilmaz-sonu-824339

Bu bombaymış gerçekten, adam hala çok rahat "aynadan bakmazsan böyle olur" diyor bir de...

Bugün yaya geçidinde kırmızı yanıyor arkamda da Alnıaçıklar marketin müşteri servisi var bir selektör bir korna sonra dayanamadım ışığı gösterip kör müsün? dedim. Kaldı öyle bir an hiçbirşey diyemedi. Bu tip yaya geçitlerinde bazen durup yol vermeye korkuyorum ben durunca geçecek çocuklar sonra dingilin biri durmayacak çarpacak çocuklara. Her yere mobese takılsın arkadaş ben destekliyorum, BBG olsun her yer varsın, kimse ölmesin hata yapan da cezasını çeksin. Varsın 24 saat izlenelim trafikte.
Arkadaşlar bu kamera konusunda oldukça ciddiyim, fiyat olarak 100-150 civarı olsa mükemmel olur. İlgili bir arkadaş varsa destek olsun alalım, takalım. Hatta belki burada da paylaşırız. Aynı anda eminiyete de yollarız. Yolda peugeot gören korkar artık :)

vanheru
01-05-2014, 19:11
Konunun yeri yanlış ise yöneticilerimiz değiştirebilirler..

Arkadaşlar trafikte saygısız ,kuralları hiçe sayan, başkalarının can güvenliğini tehlikeye düşüren ve bir de bunun üstüne uyarıldıklarında daha da teröristleşen insanlık dışı bu varlıklara karşı nasıl sabır gösteriyorsunuz? veya bu konuda sabretmeyi başarabiliyor musunuz? K.Maraşta yaşıyorum ve hakikaten bu konudan çok muzdaribim! Bir gün katil olacam diye yemin ederim korkuyorum buradaki bu tur şöförler yüzünden..Yaklaşık 4-5 yıldır yaşadığım şehirdeyim,(Ankarada doğup büyüdüm) ve bu trafik meselesi resmen psikolojimi bozdu..

Sizler yaşadığınız yerde bu tip şöförlerle karşılaştığınızda nasıl sabır gösteriyorsunuz? Tavsiyesi veya bu konuda sabrımızı artırıcı tedbirleri paylaşırsanız sevinirim...La havle çek çek bi yere kadar,şeytan diyor al sopayı dal bi kaç tanesine ama işte çoluk çocuğun hatrına vageçiyorum....

e_uludag
01-05-2014, 21:03
Fikirlerinizi sonuna kadar destekliyorum.1 mayıs tatilini değerlendirip hanımla İstanbul a gezmeye gidelim dedik. Dün akşam yola çıktık, Dilovası ndan geçerken dakika 1 gol 1, 120 km hızla rampa çıkarken altındaki 10 tonluk kamyonla sol şeride çıkan ve ortalığı birbirine katan kamyonun bu pişkinliği ile moralimiz alt üst oldu, bugün de Kanlıcaya bi yoğurt yemeye gidelim dedik, transit minibüslerin tacizi, sağına soluna bakmadan yola fırlayan taksiler, e5 de 150 ile makas ata ata giden hondalar, sol şeritten 50 ile giden;selektör attığında bi anda gaza yüklenip ortalığı kara dumana boğan fiat mühendislerinin tornetten feyz alıp geliştirdiği traktörle aynı üretim bandından çıkan fiat punto doblo ve muadili şirket araçları. İnsan İstanbul a gelince Ankara da ne kadar medeni bir hayat olduğunu anlıyor. Allah İstanbul da araç kullanan medeni insanlara kolaylık ve sabır versin. Bu yaratıklarla artık ben kavga etmekten, tartışmaktan, bu hanzoları polise şikayet etmekten bıktım, yıldım. Bu durumu böyle kabul edip aynı havayı solumaya devam edicez, bu çaresiz çözümsüz bir konu. Allah bizim gibi insanlara sabır versin.

Ghost Hunter
02-05-2014, 19:09
degerli arkadaşlarım bu yazdıklarınızı ve daha fazlasını günlük şehir içi ve dışı aktif araç kullanan biri olarak hergün yaşıyorum çareeeeeee mevcut olan kötüler için malesef:(
zaman geçtikçe nesil yenilendikçe ilerleyen zamanlarda belki diyorum herşeyin başı egitimmmm
ben ne yapıyorum tesbih sakız sabır soguk suyla serinleme akşamları çıplak ayakla topraga basmak:)

orhun57
02-05-2014, 19:30
Ne yaptıysam para etmedi, kavga deseniz bu sözde delikanlılar ya bıçak çeker ya silah. O yüzden en kötü fikir o yoksa zaten bu kadar sinirlenmeyiz :) bir nevi sinir atarız.

Her gün İstanbul içi 120-140 km yol yapıyorum. Taksisinden de dolmuşundan da bıktım usandım tek cevabım bana ne yaparlarsa aynısını onlara yapıyorum. Önüme mi kırdı biraz bekliyorum ben de onun önüne kırıyorum, saçma sapan selektör mü yaptı arkasına geçip ne var ne yok yapıyorum, dibime mi girdi (en çok buna sinir oluyorum) vites küçültüp basıyorum aniden frene ne yapacağını şaşırıyor. Bunlarda doğru değil biliyorum ama bunları yapmazsam katil olacağım diye düşünüyorum.

Şu sıralar her akşam azda olsa spora ayırmaya başladım biraz daha sakinleştiğimi söyleyebilirim. Sizde deneyin. Kısa mesafe araç kullanmayın, mümkün olduğunca toplu taşıma kullanın maalesef bu insanların değişeceği yok, kabalık, cahillik moda oldu ülkemizde.

e_uludag
02-05-2014, 20:08
Hataya hata ile karşılık vermek her ne kadar yanlış olsa da benimde çözümüm bu yalnız bu sefer de hanımla birbirimize giriyoruz:) haliyle biz magandalarla birbirimize girerken o da tedirgin oluyor, korkuyor. Bilemedim nasıl bir çözüm bulmak lazım.

ANKA
03-05-2014, 00:18
Bazen sihirli güçleri olsun istiyor insan, Jim Carrey'nin Aman Tanrım isimli bir filmi var dalga geçen gruptan biri sen Tanrı'ysan ben de ...dan maymun çıkarırım diyor o maymun çıkıyor :) Öyle birşey olacak farlar gözünü mü aldı bir işaret farlar patlayacak, dibine mi girdi dört lastiği birden asvalta yama yapacaksın, önüne mi kırdı kırdığı yöne doğru yatay gitmeye devam ettireceksin, makas mı attı kusana kadar arabasını fırıl fırıl döndereceksin :gül6::o:vandal
Gece gece çok fantastik bir dünya hayali ile uyumaya gidiyorum. Rüyamda bu hayalimi gerçekleştirip sabaha çok daha zinde uyanırım umarım :)

ANKA
29-07-2014, 20:48
Arkadaşlar şu trafikteki magandalar için birşeyler yapılması gerektiğini söyleyip duruyoruz, hep aklıma birşeyler geliyordu ama fırsat olmuyordu.
Dün başka bir forumda epey konuşup, tartıştık. Artık bu iş mobese, polis ve jandarma ile çözülemeyecek kadar ilerledi maalesef. Biraz halk desteği lazım diyorum. Bir şekilde duyarlı birer vatandaş olarak tepkimizi göstermemiz lazım. Sanal ortam aslında çok çok etkili bu konuda.
Ben bir mail adresi aldım bir de blog sayfası oluşturdum. Diyorum ki trafikte bize saygısızlık edenleri çekelim videolarını youtube gibi sitelere yorumları mutlaka devre dışı bırakarak yükleyelim, sonra ben bu videoları elimden geldiğince sayfaya yükleyeyim. Ve bu videoları mutlaka emniyete bildirelim. Videonun çekildiği tarih, saat, yer, araç bilgileri ve yapılan hatayı açıkça yazarak hem şikayet edelim hem sayfada yayınlayalım. Belki bu başlık altında da videoları ekleyebiliriz ek olarak.
Küfür etmek, arabadan inip dövmek, sinirlenmek, video olmadan polise şikayet etmek biliyorsunuz ki hiçbir işe yaramıyor. Artık taşın altına elimizi koymamız lazım. Benim gibi bu tiplerden bıkanlar mutlaka birer araç içi kamera alıp bunları kaydedelim sonra şikayet edelim ayrıca videoları da nette yayınlayalım diyorum. Bu konuda bir kamuoyu oluşturabiliriz. Düşünsenize günde 50-60 kişinin bu tipleri kaydedip şikayet ettiğini, bir süre sonra giderek azalacaklarına eminim. Hatta basını mutlaka bu hareketten haberdar etmemiz lazım. Biliyorsunuz basına yansırsa ve ceza kısmı da gündeme gelirse olay magazinsel bir reklamdan öte suç ve ceza odağına kaymış olur. Adamlar nette efsane olmuşlar makas atma konusunda, artık buna bir dur demenin zamanı geldi diye düşünüyorum.
Arkadaşlar gerçekten destek bekliyorum hem de sonuna kadar tam destek. Öyle arkandayız deyip hiçbir gün video çekmezsek olmaz bu iş. Rahatsız oluyorsak ses çıkarmamız lazım, yoksa o yanlışı yapanlar kadar suçlu oluruz. Bir gün o çakallardan biri bizim veya sevdiklerimizden birinin önüne de kırabilir bunu unutmayalım.

Çekilen videoları önce youtube'a yükledikten sonra hemen emniyete online ihbarda bulunuyoruz sonra da trafiktesaygi@gmail.com adresine video linkini ekleyerek, tarih, saat, yer, araç plakası ve işlenen suçu yazıp mail atıyoruz. Ben de bunu siteye ekliyorum. Hatta vakit bulursanız bu konuya da ekleyin.

Blog sayfası şimdilik çok çok basit bir arayüz gibi görünüyor ama esas amaç zaten videoları daha görünür kılıp bir bilinç yaratmak.
Adres şöyle: http://insanavetrafigesaygi.blogspot.com.tr/

Arkadaşlar bu blog yönetimi konusunda da destek bekliyorum, bu iş artık bebeğim de olduktan sonra çok canımı sıkmaya başladı, bu ülkeyi ancak bu ülkede yaşayanlar olarak bizler düzeltebiliriz başkaları değil. Haydi bakalım...

**Yönetimin ilgisini çekeceğini umuyor ve uygun görülürse sabit konu yapılmasını öneriyorum.

converse10
30-07-2014, 14:17
güzel bir paylaşım teşekkürler inşallah ülkemizdeki bu trafik kaosu bir an önce biter

ehondi
30-07-2014, 15:04
yerinde bir paylaşım emeğinize sağlık, araç içi kamerayı taktıktan sonraki ilk işim olacak, insanımız empati kurmayı başarabilse bu ülke çok daha güzel bir yer olacak.

ANKA
05-08-2014, 22:22
Konu ayrı kalsa iyiydi ama neyse böyle uygun görüldüyse yapacak birşey yok. O kadar dert yanıyoruz daha bir video bile gelmedi bende de para kalmadı kamera alacak, Eylül ayında kamerayı alayım çok iyilik yapacağım Ankaralı magandalara...