PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Triptronic Vites

bbb90
15-10-2011, 21:58
Merhaba aranıza yeni katıldım bu sorunun cevabını web ortamında aradım ancak hiç bir paylaşım listesinde cevabını bulamadım.Sorum şu:
Triptronic Vites 308 kullanıyorum.Sorum şu: Manuel kullanımda vites arttırırken(vitesten) en fazla 2.vitese kadar çıkılabiliyor.(Göstergede yazan m1 - m2 neden m2'den sonra m3'e vs geçmiyor)
Şimdiden çok teşekkür ederim...

γuяdaeя
15-10-2011, 22:07
Merhaba,
Aracınız kaç model, benzinli mi dizel mi?

bbb90
15-10-2011, 22:15
2009 model , Benzinli

γuяdaeя
15-10-2011, 22:27
2009 model , Benzinli

Kullanmış olduğunuz VTi otomatik aracın şanzımanı (AL4), Pejonun en sıkıntılı şanzımanı maalesef. Daha önce ben de 2.5 sene kadar aynı aracı kullandım. Manuel kullanımda hiç takılma olmadı ancak benim aracımda bazen kilitlenme oluyordu. Araç kendini 3. vitese sabitliyor ve ne yaparsanız yapın aşağı ya da yukarı vites değiştiremiyorsunuz. Bunun şanzıman içindeki basınç valflerinden kaynaklandığını söylediler ve değişim gerekiyor dendi.

Sizin sorununuza gelince.. Otomatik kullanımda herhangi bir sıkıntı yok, sadece manuel kullanımda en çok 2. vitese kadar çıkabiliyorsunuz. Bu durumda benim ilk aklıma gelen sensör arızası olabilir.

Diğer arkadaşlardan da değişik yorumlar gelebilir. Aracınızın garanti süresi devam ediyorsa bir an önce servise götürün derim :)

Abdullah
15-10-2011, 22:52
Yurdaer abiminde dediği gibi maalesef sorunlu bir şanzıman kullanıyorsunuz en kısa sürede servise götürüp bilgisayara bağlatmanızı tavsiye ediyorum mutlaka yazılım güncellemesi vardır.

bbb90
15-10-2011, 23:08
Teşekkür Ederim Yorumlar İçin...

Ömer Gedik
16-10-2011, 08:46
Bu şanzımanı sıkıntısız sorunsuz kullananlarda mevcut. Tamamen sorunlu sıkıntılı demek yanlış olur düşüncesindeyim.

bbb90
Senin soruna gelince, Araç durduğu yerde mi bunu deniyorsun. Çünkü araç sabit dururken 3, vitesle kaldırmamak için Sadece M1 ve M2 kullanılır. Yoksa hareket ederken mi bu sorun var.

γuяdaeя
16-10-2011, 10:26
Bu şanzımanı sıkıntısız, sorunsuz kullananlar da mevcut. Tamamen sorunlu, sıkıntılı demek yanlış olur düşüncesindeyim.

Elbette öyle bir genelleme yapmak doğru değil.. ;)

bbb90
16-10-2011, 13:47
Bu şanzımanı sıkıntısız sorunsuz kullananlarda mevcut. Tamamen sorunlu sıkıntılı demek yanlış olur düşüncesindeyim.

bbb90
Senin soruna gelince, Araç durduğu yerde mi bunu deniyorsun. Çünkü araç sabit dururken 3, vitesle kaldırmamak için Sadece M1 ve M2 kullanılır. Yoksa hareket ederken mi bu sorun var.

Araç hareket ederken hiç denemedim sadece kalkışlardayken denedim.Hareket halindeyken deneyeceğim umarım ben yanılmışımdır.Teşekkür ederim...

Gökay
16-10-2011, 14:31
Yaa varya bende araç seyir halindeyken manuel olarak vitesler yükselmiyor sanmıştım :kafa

γuяdaeя
16-10-2011, 18:16
Araç hareket ederken hiç denemedim sadece kalkışlardayken denedim.Hareket halindeyken deneyeceğim umarım ben yanılmışımdır.Teşekkür ederim...

Bu normal birşey.. Araç duruyorken manuel kullanımda 1. veya 2. viteste kalkış yapabiliyorsunuz. Mantığını tam bilmiyorum ama büyük ihtimal karlı buzlu yollarda çekiş kontrolü sağlamak için ;)

bbb90
16-10-2011, 22:11
Bugün denedim seyir halindeyken ancak m2'den yukarı vitese geçmedi aracım ne yazık ki...

γuяdaeя
16-10-2011, 22:35
Bugün denedim seyir halindeyken ancak m2'den yukarı vitese geçmedi aracım ne yazık ki...

3. vitese atmak için yeterince hızlandınız mı?

Gökseld
17-10-2011, 13:07
Ben %90 manuel kullanıyorum ve gercekten limitleri zorluyorum ama bu güne kadar hiçbir sıkıntı yasamadim :cilgin

Abdullah
17-10-2011, 13:14
Ben %90 manuel kullanıyorum ve gercekten limitleri zorluyorum ama bu güne kadar hiçbir sıkıntı yasamadim :cilgin

abim Allah nazarlardan korusun aslanı :D maşallah...

bbb90
17-10-2011, 13:39

sizde araç dururken manuel kullanımda vites kaça kadar çıkıyor deneyebilirseniz sevinirim? Ben seyir halindeyken de denedim sonuç alamadım dediğim gibi ama merak ediyorum

eyup_31
17-10-2011, 15:03

sizde araç dururken manuel kullanımda vites kaça kadar çıkıyor deneyebilirseniz sevinirim? Ben seyir halindeyken de denedim sonuç alamadım dediğim gibi ama merak ediyorum

araç dururken 2 den yukarı çıkmaz...

Gökseld
17-10-2011, 17:12

araç dururken 2 den yukarı çıkmaz...

Evet cikmiyor zaten. Seyir halinde de deyistirmiyorum o kendisi atıyor zaten :gul5

Ömer Gedik
17-10-2011, 19:03
Yeterli hıza çıkamazsanız yine 3'e atmaz.