PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kaput altından bir resim ve soru?..

Gökay
25-12-2009, 01:08
http://img195.imageshack.us/img195/3421/dsc02252m.jpg

Merhabalar,aracım henuz 800 km'de gecen aksam kaputu açtım ve kırmızı ile daire içine aldığım yerlerden ustekinde gördüğünüz gibi sıçramış fışkırmış bir leke mevcut
aşagıki dairede ise resimde parlak çıkmış gerçi ama metal kısımda bir hafif ıslaklık yada terleme gibi bir durum mevcut.

C.tesi servise uğrayacağım ama yinede fikri olan arkadaşlar varsa memnun olurum. ::)

Ömer Gedik
26-12-2009, 01:39
Aslında cevaplamıştık ama tekrarlamam gerekecek.

Bu olayı bir bilene sordum. Alt kırmızı daire içinde kalan siyah parçaya bağlı beyaz plastiğin iyi sabitlenmemesinden kaynaklı olabilirmiş. Alttaki metal parçaya da yağ akma durumu burdan olabilirmiş.

Gökay
26-12-2009, 19:46
Cevaplara ne oldu ya? ::)
Bugun aldığım yere, Libadiye'deki bayiye-servise götürdüm,baktılar ve araç ve yağ yeni oldugu için terleme yapmış hiç merak etmeyin dediler..

Ben arıza derecesinde titizimdir.Gözüm o bölgede bakalım ilerleyen vakitlerde ne olacak.

Daha temiz bir resim çekip eklerim sizin araçlarda da varmı acaba terleme >:(

Ömer Gedik
26-12-2009, 20:09
jakar1

Dün gece bir aksilik yaşadık site 1 gün geriye gitti maalesef...

Bahsettiğim beyaz plastiğin tam oturmaması motor hava bölümünden terletme şeklinde yağ atmasına sebep oluyor. Aracını bir süre daha iredele çözülmezse ben resimli yardım edeceğim veya istanbulda ise tanıdığım bir özel serviste yardımcı olurum.

Gökay
27-12-2009, 00:29
Servisin bana verdiği cevap mantıklı gelmedi zaten 3.ay bakımı yaklaştığı için üstünde durmadım ama daha yolun başında anlaşıldıki servis servis gezeceğiz artık, kim dilimizden anlarsa onunla çalışacağız. 2 sene geçsede sanayideki ustamıza dönsek!

Bu arada bütün Pug servislerimi böyle aracın yanına çıkamadım güvenlik görevlisi engel oldu,az daha dalaşacaktık.Yanınmada görevli olmadan çıkamazmışım? Ben aracımı görücem arkadaşım nereyi söküyosun nereyi takıyosun? Usta derdini benden dinliycekki anlasın, formenle kulaktan kulağamı oynıyacaz!

kivanc
27-12-2009, 00:54
Bu arada bütün Pug servislerimi böyle aracın yanına çıkamadım güvenlik görevlisi engel oldu,az daha dalaşacaktık.Yanınmada görevli olmadan çıkamazmışım? Ben aracımı görücem arkadaşım nereyi söküyosun nereyi takıyosun? Usta derdini benden dinliycekki anlasın, formenle kulaktan kulağamı oynıyacaz!

Ben restimi çektim bu konuda Ankara göral'a dedim ya beni içeri alırsınız ya da gitcek servis çok dedim.Anlayışla karşıladılar ve güvenle servisteyim her seferinde.Abc ye gittim geçen gün orda biraz sorun çıktı ama tanıdık olduğu için fazla üstelemedim açıkçası.

Ömer Gedik
27-12-2009, 08:50
Servisler araç sahiplerinin serviste dolaşmalarını istemezler. Bunu Peugeot'ta istemez. Olası kazalarda vb. orda olmanızı istemezler. Bir yandan da yaptıkları hataları görmenizi istemezler. :D