PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : OZ 35.yıl jantları ve takas sorunsalı - )

Eren
17-12-2009, 17:21
Merhaba arkadaşlar, öncelikle konuyu nereye açıcagımı bilemedim..Bugün yaşadıgım olay karşısında kararsız kaldım ve sizlerin görüşlerini almaya karar verdim..Piyasa fiyatı 2500 tl olan OZ 18 inç 35. yıl jantları artı lastikler artı yay ile benim aracımın 16 jantları lastikleri artı 800 tl gb bir miktarı takas etme durumu söz konusu, şimdi sizlere soruyorum siz olsaydınız ne yapardınız..Ayrıca jantlar 308 e çok yakışmıştı..308 den çıkıcak zaten arkadaş aracını satıcagı için..Peşin olmasa direk alıcaktım ancak peşinatı biraz beni düşündürüyor malum okul harcydı vesaire sıkışmıştm braz son dönemde neyse uzamasın..Velhasıl görüşlerinzi bekliyorum

Eren
17-12-2009, 17:35
yanlış yere açmış olabilirim..

hakan308
17-12-2009, 18:49
jantlarda tamir kaynak düzeltme yoksa ve lastiklerde temizse fiyat olarak uygun ama replicamı orjinalmi onu iyi araştırmak lazım bu arada benim şahsi görüşüm 35.yıl jantı yakışmaz 308e

Eren
17-12-2009, 20:23
yarın detaylı inceleyecegm, yalnız o.z oldugu kesin..artı yay fln da olunca fiyat iyi gb geldi eet..Bilmiyorum orjinal jant lastikleri satmaya kalksak kaça satabiliriz, piyasası 1000 1500 ü geçmez herhalde..yakışma konusunda, bende öyle düşünüyordum ta ki aracı görünceye kdr gerçekten araçla uyum içindeydi jantlar, bnm araçta siyah ztn..

hakan308
17-12-2009, 20:28
orjinal jant lastiği 1000liraya bile zor satarsınız eger oz lar gerçkese ve düzgünse kaçırılmayacak fırsat yaylar hangi marka 35likmi 50likmi alacağınız jant lastiğin araba üstündeki fotosunu koyarmısınz

Eren
17-12-2009, 20:39
açıkcası bende öyle düşünüyorum, yaylar kaçlık bilemiyorum ancak trabzon küçük bir şehir dogal olarak aracı sürekli görüyordum ancak genelde otoparkta vesaire bir ara beklemeyi fln düşündm sahibi gelse de sorsam nerden kaça aldı diye..Jantın fiyatı 2500 - 3200 arası sitelerde..yarın detaylı inceleyip karar vericem, foto olsa koyardım kısmet olurda alırsam eklerim artık :)

Selahattin
17-12-2009, 20:48
jant güzel ancak aracını yorabilir 18

Eren
17-12-2009, 21:19
eet o ihtimalde var bütün alternatifleri gözönüne alıp karar vericem artık, fikir ve önerileriniz için teşekkürler

reisG
18-12-2009, 12:01
18 inchlik jantlar ve eğer ince yanak lastik kullanacaksan konfordan çok fazla ödün verirsin. Tabii kullanılmış bir alaşımjant almak için jantı düzgün bir yerde tepeden tırnağa kontrol ettirmek gerekir. çatlak tamir vb. bir şey varmı diye. birde bu jant 5li bijona mı sahip ben 5 li bijon diye biliyorum. spacer kullanman gerekecek.

Eren
18-12-2009, 13:14
eet konfordan ödün vericegim kesin, yalnız spacere gerek yok zira peugeot jantı..yorumlarınz için teşekkürler yarın kısmetse jantı detaylı incelemeye gidecegim..

reisG
18-12-2009, 17:24
eğer bahsettiğin jantlar bunlarsa 308 e çok yakışacaktır derim ben.
http://www.tuningpeugeot.com/Forums-file-viewtopic-t-42008.html

hakan308
18-12-2009, 17:30
evet arkadaşın bahsettiği jant o ama ben hala yakışmaz kanaatindeyim

reisG
18-12-2009, 17:34
206 üzerinde 18 lik jantlar çok sırıtmış ama 308 çok geniş ve karoserinde stilistik detaylar olan bir otomobil bu yüzden çok kollu bu jantlar güzel olabilir diye düşünüyorum. biraz bilgisayar bilgisi olan arkadaş sanal olarak bu jantı 308in üzerine koyabilir. tabii aracın rengi de görünümü farklı kılabilir.
yay için ilginç bir ilan, epeydir duruyor
http://urun.gittigidiyor.com/PEUGEOT-308-EIBACH-HELEZON-SPOR-YAY-SETI_W0QQidZZ17146491

hakan308
18-12-2009, 18:21
oz olucaksa superturismo gt olmalı bence

Eren
18-12-2009, 19:56
amacım zevkleri tartışmak degil, bana göre araçta çok şık durdu jantlar yani görmediginiz sürece elbette sadece janta bakarak veya smliasyon siteleri üzerinden araca o jantı koyarak fikir edinebilirsiniz fakat canlı görmek daha başka oluyor tabii..fikirleriniz için teşekkür ediyorum herbirinize, bu arada benim amacım takas koşulları konusunda sizlerin fikirlerini almaktı, görünüm bana göre oldukca şık yani o yönden sıkıntı yok açıkcası :)

Eren
18-12-2009, 20:55
Eren kardesim ben seni anladim sanirim, ben derimki git o jantlari al almaz isen eminim pisman olacaksin yanliz almadan guzelce bak birde alacagin arabaya binin cikin asfalt yola teybi camlari kapayip sesi dinle, sebebine gelince kac senedir kullaniliyor tekerlekler bilmiyorum belki o tekerlekleri kisinda surmus lastikler soguk yiyip sertlesmis olabilir. Senin araba kac km yapmis bilmiyorum spor yaylari almasan iyi olur sadece jantlar ve tekerleklere talip olsan fiyati 500 gibi tutsan. Satan kiside arabayi sattigina gore elinden cikarmak istiyor orijinal jant ariyor istesede cikma jant bulamaz bence senin dedigin olur biraz pazarlik et keske sen jantlarini vermesen onlari para ilen alsan ama oyle bir imkan yokki gibi geldi bana okuduklarimdan . Kolay gelsin sana.

teşekkür ederim kardeşim, yarın şartları konuşucam tekrar açıkcası senin de söyledigin gb aklıma tek takılan konu orjinal jantlarımı veriyor olmam..tekrardan görüşücem yarın şartlarda anlaşırsak olucak artık sıkıldım bu ironik durumdan :)

Eren
21-12-2009, 10:49
eet jantları detaylı inceledim mükemmel bir görüntü vardı karşımda yalnız takılan araç 110 bygir artı chip vesaire oldugu için zorlanmadan taşıyordu jantları..benmkide problem olurdu bu durum..ki ilk bana söz verdigi için sahibi bana sordu alıcak msn dye..bu durumda alamcagımı belirttim..Yeni sahibi zaten sırada bekliyormuş..Başka arkadaşa kısmet oldu diyelim..Konu kapanmıştır..Fikir belirten arkadaşlara teşekkürler..