PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 Sportium auto 6r

Cellchuk
03-09-2011, 22:50
Merhabalar arkadaşlar,
Şu anki kullanmış olduğum araç 2011 Model Peugeot 308 Comfort Pack Auto 6R 0 km aldım 39.800 TL mal olmuştu. Kuzenimde aynı araçtan almıştı fakat daha sonra satarak sportium modeli ile değiştirdi ve araç benimde ilgimi çekti şu an var olan aracımı satıp yerine 43.500-44.000 rakam verip 2. el 18.000-35.000 km lerde Sportium almak nasıl bir fikir farkları ise kabataslak aşağıda yazdığım gibi özellikle sportium kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.İlginiz için şimdiden teşekkür ederim

Comfort Pack Sportium
16" Çelik Jant 17" Çelik Jant
Anolog Klima Digital Klima
4 adet air bag 6 adet airbag
Aynaların Katlanması
Alüminyum Spor Pedallar
Yağmur ve Işık sensörü
Spor ön ve arka tampon

JET
03-09-2011, 23:00
Merhaba,

öncelikle aracınız daha sıfır sayılabilecek kadar yeni, neden aynı sınıf bir aracın yüksek versiyonunu almak istiyorsunuz ki üstelik aracınızın ilk sahibisiniz ve 2. el düşünüyorsunuz, bana kalırsa aracınıza ufak modifiyeler yaparak bu durumu atlatın çok bir fark yok çünkü, şahsi fikrim değmeyeceği yönünde.

selamlar.

Cellchuk
03-09-2011, 23:05
Merhaba,

öncelikle aracınız daha sıfır sayılabilecek kadar yeni, neden aynı sınıf bir aracın yüksek versiyonunu almak istiyorsunuz ki üstelik aracınızın ilk sahibisiniz ve 2. el düşünüyorsunuz, bana kalırsa aracınıza ufak modifiyeler yaparak bu durumu atlatın çok bir fark yok çünkü, şahsi fikrim değmeyeceği yönünde.

selamlar.

Açıkçası aracım şu an 22.000 km oldu alıcağım sportiumda 20.000 civarlarında olur tahminimce 2.500-3.000 TL fark veririm diye düşünüyorum.Saymış olduğum farklarda o fiyatlara yapılabilirmiki

Ufuk
03-09-2011, 23:08
En azından 18" lincancabur alırsınız. Otomatik Klimanın Bir Faydası Yok Benim ilk arabam da Otomatik Klima Var dı. Aynalar Katlanıncada Çok Katlanmış Gibi Durmuyor arabanız sizi üzmediyse bence sizde onu satarak üzmeyin genelde 2. elde problem çıkabiliyor.. Bu arada aliminyum spor pedallar EBay da 69$

JET
03-09-2011, 23:15
Merhaba,

selamlar.

Açıkçası aracım şu an 22.000 km oldu alıcağım sportiumda 20.000 civarlarında olur tahminimce 2.500-3.000 TL fark veririm diye düşünüyorum.Saymış olduğum farklarda o fiyatlara yapılabilirmiki

elbette o fiyatlara aracınızı sportium seviyesine çıkartamazsınız, ama bu farklılıklarda diğer tüm ugraşlar(alım satım ödemeler v.s) için yeterli bir gerekçe değil, alacagınız aracın 2. sahibi olacaksınız satarken 3. kişiye satacaksınız. Her aracın kullanıcısına uyum süreci vardır, en azından ben tüm huylarını tüm noktalarını biliyorum (15,000 kmde şuan) yabancı bir aracı alıp ilk heyecanınızıda sattıgınızda bırakacaksınız. Ben otomobilimle iletişim kurabildiğim için başkasına ait bir otomobile adepte olamıyorum :) böyle bir probleminiz yoksa bu yazdıklarımı hiç umursamayın. :D

Ufuk
03-09-2011, 23:17
Bende Jet'e katılıyorum Hepsi Aynı Fabrikadan çıkmasına Rağmen Her arslanın huyu farklı oluyor :) Ankara Buluşmalarında Birbirimizin arabalarını test ettiğimiz için biliyorum bunu..

Cellchuk
03-09-2011, 23:22
Bende Jet'e katılıyorum Hepsi Aynı Fabrikadan çıkmasına Rağmen Her arslanın huyu farklı oluyor :) Ankara Buluşmalarında Biribirimizin arabalarını test ettiğimiz için biliyorum bunu..

Bizzat test ettim demeseniz inanmazdım farklı huyu suyu olacağına söyledikleriniz yeterince ikna edici anlaşılan Comfort Pack ile yola devam =) GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ İLGİYEDE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM..

JET
03-09-2011, 23:24
Bende Jet'e katılıyorum Hepsi Aynı Fabrikadan çıkmasına Rağmen Her arslanın huyu farklı oluyor :) Ankara Buluşmalarında Biribirimizin arabalarını test ettiğimiz için biliyorum bunu..

Bizzat test ettim demeseniz inanmazdım farklı huyu suyu olacağına söyledikleriniz yeterince ikna edici anlaşılan Comfort Pack ile yola devam =) GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ İLGİYEDE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM..

Biz teşekkür ederiz Selçuk bey inanın sizin mutlu olmanızı isteriz ve mutlu olacagınız araç kendi aracınızdır,

iyi akşamlar. :)

Ufuk
03-09-2011, 23:30

Biz teşekkür ederiz Selçuk bey inanın sizin mutlu olmanızı isteriz ve mutlu olacagınız araç kendi aracınızdır,

iyi akşamlar. :)

Evet Biz de sana Tşk. Ediyoruz :)
Bence 18 inç lincancabur jant alın eliniz deki paranın bir kısmına ki yaklasık lastiklerle 1600 tl yi bulur.. 69$'a Ebayden Aliminunyum Pedal seti alırsınız. Arka Kromaj çıtası 32 tl'ye servisten alabilirsiniz 250 tl'ye Cam Filmi Yaptırabilirsiniz.

Ozan
04-09-2011, 01:32
Benim şahsi fikrim 3-5bin TL fark ile halledebiliyorsanız Sportium alın.

*Digital klima ile manuel klima arasında performans olarak dağlar kadar fark vardır.
*Aracınıza sadece jant lastik alsanız 2000-2500 TL civarında bir maliyet olur.Tamponları da değiştireyim derseniz buyrun size yaklaşık maliyet 4000 TL.
*Diğer eksik kalan aksesuarlarda size bedavaya gelmiş olur.
*Bulmayı düşündüğünüz 20000-30000 km.deki Sportium araç bence hasarsızsa sıfırdır demektir.
*Birde alacağınız aracın km.si sizinkinden düşük olursa lokum olur hemde kaymaklı. :)

Buyrun burdan yakın bende kafanızı karıştırayım biraz,Benim şahsi fikirlerimde budur :)

CES
04-09-2011, 01:47
Comfort Pack'ten bir kaç farkı daha;

- Deri Direksiyon
- Far Yıkama
- Park Sensörleri ve "C Tipi - Grafik Yüzlü" ekran
- Hız Sabitleme - Limitleme
- Kendiliğinden Kararan İç Dikiz Aynası
- Titretmeyen yeni fren diskleri
- ve tabi ki ESP donanımı

ama alınacak araç BHP 112hp -auto6r olacağı için yanında biraz şakırdama probleminin gelmesi muhtemel :D

Bulunabilirse, THP Sportium'u şiddetle tavsiye ederim, homurtusu bağımlılık yapar. :D : :havali

Ömer Gedik
04-09-2011, 09:01
Comfort Pack Aracınızda Executive Pack var ise aslında doluluğu fena değil.

Deri Direksiyon-Kol Dayama-Hız sabitleme mevcut olmalı. Ama Sportium donanımı aslında Direksiyon, Pedallar, Tamponlar, Jantlar, Koltuklar, Digital klima gibi güzel ekstralara sahip. Bunları 4000 TL gibi bir tutarla mevcut aracına eklemek mümkün değil.

Ozan abimin dediği digital klima performansına katılıyorum. Klima sistemini değiştirmek ise imkansız.

Gökay
04-09-2011, 10:21
Ömer,Ozan ;

dijital klima ile normali arasında neden fark olduğunu bana açıklarmısınız?

2'side var bizde biliyorsunuz fark yok idda ederim sonuna kadar :D

Ömer Gedik
04-09-2011, 10:33
Ömer,Ozan ;

Ben manuel klimalı araç sahibiyim aynı zamanda birçok manuel ve otm klimalı araca bindim. Otm. klima genelde üşümeme sebep oluyor. Manuel de ise genellikle soğuyamıyorum bile. Aslında eş zamanlı iki araç yakalarsam Parlar lı da en azından üfleme sıcaklıklarını test edebilirim.

Ufuk
04-09-2011, 12:22
Ömer,Ozan ;

Ben manuel klimalı araç sahibiyim aynı zamanda birçok manuel ve otm klimalı araca bindim. Otm. klima genelde üşümeme sebep oluyor. Manuel de ise genellikle soğuyamıyorum bile. Aslında eş zamanlı iki araç yakalarsam Parlar lı da en azından üfleme sıcaklıklarını test edebilirim.

Aynı Klima Kompresörünü mü Kullanıyorlar, Yoksa Farklı Kompresör mü Kullanıyorlar, Aynı Model Yılının ve Aynı Bg Gücündeki arabaların Klima Kompresorlerini Karşılaştırırsak Sonuca ulaşabiliriz gibi geliyor.

Ömer Gedik
04-09-2011, 12:39
Klima kompresörü üretimden tutun motor tiplerine göre çok çeşitli. Mesela benim aracımla aynı yıl üretilmiş bir aracın kompresörü farklı olabilir.

Ufuk
04-09-2011, 12:51
Klima kompresörü üretimden tutun motor tiplerine göre çok çeşitli. Mesela benim aracımla aynı yıl üretilmiş bir aracın kompresörü farklı olabilir.

Benim Demek İstediğimde o Mesela 112 bg auto 6r 2011 comfortpack ile 112 bg auto 6r 2011 Premium Plus arasındaki Komproser aynı mı farklı mı. Mesela Mayıs Ayındaki Ankara Buluşmamızda Benim 308 ile Complication'nın 3008 motor Kaputunun altının resmi çekmitim onun ki donanım olarak Full olmasına rağmen Motor kısmı tümü ile aynı gözüküyordu. Bu arada İkimizin aracıda "112bg auto 6R dizel" Yani adamlar aynı Yıl aynı motor, şanzuman opsiyonu almış araçlar için sanki aynı ekipmanları kullanıyorlar

carpediem77
04-09-2011, 18:53
Merhabalar arkadaşlar,
Şu anki kullanmış olduğum araç 2011 Model Peugeot 308 Comfort Pack Auto 6R 0 km aldım 39.800 TL mal olmuştu. Kuzenimde aynı araçtan almıştı fakat daha sonra satarak sportium modeli ile değiştirdi ve araç benimde ilgimi çekti şu an var olan aracımı satıp yerine 43.500-44.000 rakam verip 2. el 18.000-35.000 km lerde Sportium almak nasıl bir fikir farkları ise kabataslak aşağıda yazdığım gibi özellikle sportium kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.İlginiz için şimdiden teşekkür ederim

Comfort Pack Sportium
16" Çelik Jant 17" Çelik Jant
Anolog Klima Digital Klima
4 adet air bag 6 adet airbag
Aynaların Katlanması
Alüminyum Spor Pedallar
Yağmur ve Işık sensörü
Spor ön ve arka tampon

Kendi aracım yeterince dolu olmasına rağmen artı olarak sportıumlarda bulunan direksiyon ve pedal seti uygulamayı düşünüyorum. bence böyle bir araca geçersen kesinlikle pişman olmayacaksın ve kullanmaktan keyif alacaksın.

Ozan
04-09-2011, 23:32
Ömer,Ozan ;

Kartalım,
Sen klima kullanırken maviye (soğuk) sonuna kadar alıp 1,2,3 kademe neyse ayarlıyorsun sanırım.Normalide bu zaten. :iyi

Ben daha klimamı 16 derece altında kullanamadım,kısmet olmadı.(16 dan sonra 15,14 ve low konumu var)Yani ben soğuk hava ihtiyacım olduğunda manuel klimalardaki mavinin ortalarında denk gelen kısmında kullanıyor ve buna rağmen donuyorum. :soguk
Ayrıca ben geçen sene foruma en sıcak havada bile aracımda tamamen soğumanın 1 dk.dan daha kısa sürdüğü konusunda yazdığımda herkes şaşırmıştı.
Bu arada araçlarda bırak sistemi,kullanılan polen filtreleri dahi farklı.

Dreamcatcher
05-09-2011, 07:48
Ozan söylediklerine katılıyorum..2008 model 308 imde klima performansı çok iyi iken..2010 model şu an kullandığım 308 aracımda klima gazını tamamen değiştirmiş olmama rağmen yeterli değil..ikisi de manul klima ama performans farklı..

Ömer Gedik
05-09-2011, 08:55

Benim Demek İstediğimde o Mesela 112 bg auto 6r 2011 comfortpack ile 112 bg auto 6r 2011 Premium Plus arasındaki Komproser aynı mı farklı mı. Mesela Mayıs Ayındaki Ankara Buluşmamızda Benim 308 ile Complication'nın 3008 motor Kaputunun altının resmi çekmitim onun ki donanım olarak Full olmasına rağmen Motor kısmı tümü ile aynı gözüküyordu. Bu arada İkimizin aracıda "112bg auto 6R dizel" Yani adamlar aynı Yıl aynı motor, şanzuman opsiyonu almış araçlar için sanki aynı ekipmanları kullanıyorlar

Zaten kaputu açtığında herşeyin aynı olması çok normal :) Kompresörler ve sistem düzeneği klimalarımız için farklı

volcanic
20-10-2011, 10:15
cellchuk, bende sportium var siyah kazasız ve boyasız, 22500 km de auto 6 R, düşünürsen 44 bine bırakırım...
kesinlikle kaza ve boya yok, mekanik kısmı da sorunsuz, ancak aradan şıkırdama yapıyor haberin olsun. gerçi seninki de şıkırdıyor olmalı