PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot alacaklar mutlaka okumali

FL
03-09-2011, 18:45
Yaşadigim sorunlar vs.. Umrumda olmadan Zevkle kullandigim 308 imi bugun yasadiklatimdan sonra satmaya karar verdim.508 almayi dusundugum su aralar bundan sonra peugeot a lanet ettirdiler. Yalanci , sahtekar ve beceriksiz servislere daha fazla dayanamayacagim. 2008 model aracin akusu 2010 agustosta bitirken garantiden yol yardim degistiriyor ve ayni aku tam 1 yil sonra tekrar bittiginde yol yardim degisimin garanti kapsamina girmedigini belirtiyor.madem garantiden degisimde garanti bitince tekrar degisimin yapilamayacagi yerine 2 yil alunuz garantilidir diye bilgi veriyorsunuz.ayrica sorunu cozmek yerine sinirlerimi bozan musteri hizmetlerinede sevgilerini iletiyorum.simdi isin boyutunun farkinda degilsiniz ama sizin standart disi isleriniz icin hukuki surec baslaticam ve peugeot markasini karalamak icin herseyi yapacagima emin olabilirsiniz. Simdi yeni arac olarak peugeot almayi dusunen arac sahiplerinin magdur olmamasi icin bu yaziyi okumasi onemli

Ömer Gedik
03-09-2011, 18:50
Öncelikle karalama kampanyanız hayırlı olsun. Her markadan müşterilerin yaşadığı tarz sorunlarla boğuşuyorsunuz bu markaya değil ülkemize ve insanımıza özgü bir durum. Bu sebeple markaya küsmeniz bence anlamsız.

Öncelikle Garanti şartlarını tekrar okumanızı öneririm. Çünkü bildiğim kadarıyla değişen parçaya yeni Garanti oluşturulmaz mevcut toplam garanti devam ettirilir.

Kişilerin hatalı bilgi vermesi ve müşteri hizmetlerinin tavrı konusunda savunulacak bir durum elbette yok.

TanerHoca
03-09-2011, 20:08
en iyisi vw almak :havali :fiuw

Ömer Gedik
03-09-2011, 20:14

Bencede :gul9

Selami
03-09-2011, 21:21

:gul5 :gul6

Dreamcatcher
03-09-2011, 21:25
Murat,servislerimizin seviyesi herkesce malum...ancak gavura kızıp dinden çıkma bana sorarsan...biraz sakinleşince aslanından vazgeçemeyeceksin yine diye düşünüyorum :)

Abdullah
03-09-2011, 21:53
müşteri hizmetleri ve servisler insanı çoğu zaman çileden çıkartıyor fakat konu 308 olduğunda orada dururum çünkü ben aracımı herşeye rağmen seviyorum ve herkese gözüm kapalı tavsiye ediyorum siz kızmışsınız tamam fakat bu karalama kampanyasını forumdan yapmazsanız daha güzel olur sonuçta burası forumpeugeot peugeot sevenler burada sevmeyenler vw de genellikle yada insignia forumda :D tabiki araçlarımızın kötü yanlarını uygun bir dille hep beraber eleştiriyoruz ve bilgileniyoruz fakat konu karalamaya geldiğinde ben bu duruma kesinlikle karşıyım keza sizin yaşadığınız sadece basit bir akü problemi üyelerimizden emax34 nickli arkadaşımız sıfır aldığı araçla neredeyse 6 ay uğraştı fakat en ufak aracına karşı birşey söylemedi çünkü oda bizim gibi bir peugeot sever.

JET
03-09-2011, 23:06
Arkadaşa katıldığım tek konu ''Yalanci , sahtekar ve beceriksiz servisler'' daha da eklenebilecek şeyler var servisler adına ama eminimki biryerlerde işini düzgün yapan bir servis mutlaka vardır.

kurda kızıp koyununuzu kesmeyin derim.

BahadırALTUN
04-09-2011, 00:31
Bu ülkede içerisinde insan ve servis kelimesi geçen hangi organizasyon düzgün ki? Peugeot servisininde düzgün olmasını bekliyorsunuz.

Esat
04-09-2011, 00:56
Gecmis olsun sorunsuz bi arac almaniz dilegi ile

JET
04-09-2011, 00:57
Bu ülkede içerisinde insan ve servis kelimesi geçen hangi organizasyon düzgün ki? Peugeot servisininde düzgün olmasını bekliyorsunuz.

ürün pazarlama birimlerinin mükemmel derecede işlediği kurumlardan bahsediyoruz bahadır bey, kaldı ki en zor durum aşılmış araç satılmış parası kuruşuna kadar alınmış ama söz konusu ürüne ''sahibi yokken'' düzgünce bakamıyorsunuz, araç bakımına dahi hizmetten çok ticari gelir gözüyle bakıyorsunuz, kullanıcısının verdiği değer ve hassasiyeti göstermiyorsunuz.

hani bir cümle vardır Malı satana kadar tam olarak bahsettiğimizde bu,

bu arada bende bir Otomotiv firmasının Yetkili Servisliğini yapıyorum,
düzgün bir organizasyon görmek adına sizi birgün servisime davet etmek isterim :)

muhti
04-09-2011, 00:59
Aslanınızla ilgili tek derdiniz tasanız biten akünüz olsun, bu kadar sıkmayın canınızı..

Ozan
04-09-2011, 01:13
Hakkınızda hayırlısı olsun...
Bir akü için bu tepkiyi görmek ilginç.

Arabamı değiştirecek olsam bu yazı fikirlerimi değiştirmezdi.

carpediem77
04-09-2011, 18:27
34 MRT şu an yaşamakta olduğun sıkıntı diğer marka araç kullanan kişilerin başına da gelebilecek bir durum. çünkü maalesef ülkemizde satış sonrası hizmet anlayışında ( her türlü sektör dahil ) bir sıkıntı var. bu sorunun marka odaklı değil insan odaklı olduğunu düşünüyorum. ben kendi adıma önceki aracım 307 şimdiki aracım 308 den çok memnunum.

FL
05-09-2011, 09:24
Herkese Selamlar;

Forum Peugeot formu ve buradakiler kadar en az bende o kadar peugeot severim.Bundan önceki aracım 307 şuan 308 kullanıyorum.

Bundan sonrası için alırmıyım bilemiyorum (308 almadan önce de bunu söylemiştim :) ) verilen hizmet ve servislerin tavrı tutumu insanı bu noktaya getiriyor.

Ben nişanlımın aracı için vw servisine gittiğimde bizdeki servislerin rahatlığı , vurdumduymazlığı malesef yok.Servislerde her türlü soruda alacağınız cevap belli şuan için onunla uğraşmaya değmez boş bir zaman da bakalım mantığı.

Ya benim gittiğim Berk'e çok kötü hizmet veriyor , (Mepa'da buna yakındı ) yada bunların hepsi böyle.

Müşteri hizmetlerinin sorun için verdiği cevap 2 iş gününde çözebiliriz şeklinde.Aklı selim bir insan o sorunun 2 gün içinde çözülemeyeceğini bilmeli.

Neyse sorun değiş şikayeti aldılar bakıcaz ben zaten dışardan akümü değiştirdim.

Ayrıca yanlış biliyorsam bilgilendirmenizi isterim.Araçların standart üzerinden gelen 72 amper akü olması gerekli.Geçen yıl akü değişirken Berk'e yol yardım benim akümü alıp 60 amperlik bir akü takmış ve ben dün 72 amperlik yeni bir akü taktırdım tekrar.Madem garantiden değiştiriyorsun u aküyü neden aynı ürünle değiştirmiyorsun.

Ben servislerin ciddi anlamda sahtekar olduğunu düşünüyorum ve hiç bir şekilde güvenmiyorum..

Serviste yaptıracağım hiçbirşeyin garanti kapsamına girmeme ihtimali olduğunu düşünüyorum.

Buda markaya olan güvenimi hergün daha da sarsıyor.

Abdullah
05-09-2011, 09:29
tabiki haklı yönleriniz var birçoğumuz servisler ve müşteri hizmetleri konusunda zaman zaman sinirlenmişizdir keşke gökhan kaptan online olsaydı yaşadıklarını size anlatsaydı neyse ki ben servisimden çok memnunum şuana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım şükür sizinde sorunlarınızı en kısa sürede çözmenizi dilerim.

Ömer Gedik
05-09-2011, 09:42
Murat bey,

Vw'den bahsetmişsiniz. Bende eski şirket araçlarımızın Vw servislerindeki sıkıntılarını yazsam buraya dağ olur. Ama Garanti sürecinden bir örnek vereyim Sizin için. Arabanın Cam düğmesi bozuldu. Sonuçta cam düğmesinin üstünde tepinmedik değil mi? Garantiye sokmadılar ve o zaman 55 TL cebimden para verdim. :bam3 Turbo sorunları, şanzıman sorunları, kavrama ve volan sorunları off :bam3

Bu arada orjinal akümüz 60 amper ama 72 taktırmakla iyi etmişsiniz. Dizel araçlar için 72amper daha iyidir. Ömrü de bir miktar uzun olur.

Bu arada en kötüsü diye tabir edebileceğim Berke'ye gitmişsiniz sanırım :) Ben Mepa Avcılar'a gitmiştim kötü değildi ama şahane de değildi tabi. Ben hiç bir servisten memnun kalmadım. Zihniyet kötü.

FL
05-09-2011, 10:03
Omer Selamlar;

Banada Cam fıtılı ıcın aynısı yaptılar,Fıtıl kopmus elımle koparamam degıl mı o fıtılı ben :) garantıden degısmez vs.. dediler bende kelebegı gozlerının onude kırdım degıstırın kaskodan dedım.Cam fıtılı kelebekle degısıyor cunku.

Servıslerın tavrı vss. gıcık edıyor benı.

Bu arada onerecegınız servıs vs.. varsa sevınırım Ozel servıste olur garantı suresı doldu aracın zaten

Bu arada isim Murat değil Mert :)

tşkler.

Ömer Gedik
05-09-2011, 10:06
Mert kusura bakma :)

Parlarlı Serviste Fatih ustayı öneririm. Hem ekonomik hemde işi düzgün yapıyorlar.

Dreamcatcher
05-09-2011, 10:08
Banada Cam fıtılı ıcın aynısı yaptılar,Fıtıl kopmus elımle koparamam degıl mı o fıtılı ben :) garantıden degısmez vs.. dediler bende kelebegı gozlerının onude kırdım degıstırın kaskodan dedım.Cam fıtılı kelebekle degısıyor cunku.

Güzel taktik :)

FL
05-09-2011, 10:28
omer tskler.Bu ayak aydınlatma olayını sen mı uygulamıstın aracına dogrumu hatırlıyorum.

Dreamcatcher herkese akıllı gecınıyor.Adamlar cam fıtılını kelebege baglamıs 250 tl dıyorlar tek fıtıle.bende camı kırar kaskodan alırım parayı :)

Ömer Gedik
05-09-2011, 10:29
Ayak aydınlatmanın konusunu takip et istersen bu aydınlat birtek benim araçta hazır tesisatla çıktı. :D Millet haldur huldur sistem için çalışıyor.

gilgin
30-11-2011, 12:50
Akü için gerçekten gereksiz bir tepki, yani bu peugeot markasına bu tür bir tavrı haksız yapıyorsunuz diye düşündürüyor okunduğunda. Bugüne kadar servislerden üst düzey memnuniyet sağlandığını zaten hiç bir markadan görmedim. Yani bu durumda sizin serzenişinizi okuyan araç sahipleri %80-90 ne gereksiz bir tepki diyecektir.

gilgin
30-11-2011, 12:52
Konuyu hortlatmışım bu arada :uzgun

baragat
30-11-2011, 13:56
Bence Bir Akü Yüzünden Böyle Birşeye Gerek Yok .

Benimde Bazen Peugeotun Yetkili Servislerine Kızdığım Oluyor.Ta kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Vw,Opel Özellikle Ford Servisini Görene Kadar.Yeterince İlgililer Diğerlerine Göre.. Kısaca

Kötünün İyisi :havali

eyup_31
30-11-2011, 14:07
demek ford servisi heryerde berbat...