PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siyah7 - 407

aLLyC
28-08-2011, 12:51
Selamlar, 6.Km sinden beri sahip oldugum 2006 407 ile foruma kendimi tanitmam gerekiyor, Bu boyle bir zorunluluk oldugu takdirde insan ne yapicagini sasiriyor acikacasi,

407 ile bayagi ugrastim, Ancak insanlarin deger kiymet bilmeyeni hep benim araba rastladi, Arabanin Onu Arkasi ve yanlari park ederken tamponyalanlarin izleriyle dolu, Ancak Peugeot Aski bambaska.Hala aracimi cok seviyorum,

Neler yaptin diye soracak olursaniz, Ilk Xenon Taktirip Agizi yanan ya da yananlardanim, sabir ve ugras sonucu nihayetinde bu isi cozdum su anda herkes yapiyor anladigim kadariyla.

Dusuk maliyetli CD changer gorunumlu USB Box yaptim.
Siyah filmlerimden istedigim zaman iceriyi stadyuma ceviren Led Ic aydinlatma.
1 Volan degistirdim, Debriyaj takimi ivir zivir 2009 80.000Km,
1 Triger degistirdim 110.000km
1 Sinyal Lambasi hatasi vermeye calisti bir aralar, Sase probleminden oturu onu cozdum.
1 122.000km'de itfayiyeci turbo degisti, EGR Valfinde bulunan kurumlar karsisinda sok gecirdim, Cikma baska bir EGR ile degisti. HoneyWell Garret GT1542 Turbo Distributorden alinip degisti. Guven Turbo.
Servisi kaziklamaya baslayinca isi kendim halletmeye calistim mumkun oldugunca. Piyasada 50 Lira olan TRW balata Pug damgasi altinda Serviste iscilikle 200'e mal olundugunda bicak kemige dayanmisti.
Yagni suyunu tuzunu fren balatasini kendim degistirmeye calisirim.

Hah, unutmadan bir de yakin zamanda 132.000Km yaptigim ve artik fren yaptigimda desenleri koparak parcalanmaya baslayan Michelin Lastik ve Emektar 16" Jantlarini Galaxie takim ile degistirip 225/45/R18 Pirelli Cintuatro P7 ya da Pzero Nero'a gecmek istiyorum (Bayram donusu nasipse) .

Beni taniyanlar olmustur mutlaka Ancak nickim den de belli oldugu gibi ismim Ali. Umarim Bu foruma yardimci katkilarim olur ve umarim yardima deger, asiri kuralci ve ukala olmayan insanlarin bulundugu bir foruma gelmisimdir.

Herkese iyi forumlar ve Sorunsuz sürüşler.

Esat
28-08-2011, 12:58
Hocam hos geldin hassasiyetin icin sgol keyifli forumlar sana ama sen isi biraz ciddiye almissin otobiyografi yazmissin yasadigin sehir adin isin araban yili ve modeli yeterliydi tekrardan hos geldin

γuяdaeя
28-08-2011, 17:05
Hoşgeldiniz.. Keyifli forumlar dilerim :)

emrexxcv
28-08-2011, 17:41
aramıza hoş geldiniz.keyifli forumlar.

Selami
28-08-2011, 17:48
hoşgeldin :)

Ozan
28-08-2011, 18:13
Hocam hos geldin hassasiyetin icin sgol keyifli forumlar sana ama sen isi biraz ciddiye almissin otobiyografi yazmissin yasadigin sehir adin isin araban yili ve modeli yeterliydi tekrardan hos geldin

Esat ben hiçte şikayetçi değilim.Bu ciddiye alış tüm yeni üyelerin başına

Hoşgeldiniz Ali Bey

BahadırALTUN
28-08-2011, 20:14
Hoş Geldiniz.

cmr_cihangir
28-08-2011, 20:57
Forumumuza hoşgeldiniz. Sitemizde daimi olmanız dileğiyle...

Abdullah
28-08-2011, 22:59
Ali bey forumumuza hoşgeldiniz gerçekten kendinizi çok güzel tanıtmışsınız böyle detaylar bizleri hem bilgilendiriyor hemde okudukca mutlu oluyoruz bizim forumumuzda ukalalık bulamazsınız aksine samimilik saygı ve hoşgörü daimidir.

aLLyC
03-09-2011, 21:16
Karsılayan herkese tesekkur ederim.

Uzun mu olmus :) Madem ki bir adet konu acilacak bu konuya deger birsey olsun diye dusundum, Zira tek bir konu altinda bu tanisma olsaydi dediginiz gibi bir mesaj atabilirdim.

Anladigim kadariyla herkesin ortak paydasi forumda hosgoru samimiyet ile beraber guzel bir seviyede fikir / bilgi paylasiminda bulunmak. Peugeot ile Didim'in harika koylarindan tekrar Herkese selamlar,

3g baglantisi ile Ali , Bozbük-Didim'den bildiriyor :)

Bu arada Samandira problemi yasiyorum. Malum Hdi Araclarimiz yakitta hassas (ben aractan daha hassasim anlasilan) Balikesir yorsan tesislerinde zoraki(fazlasiyla) bir 10Litre yakit aldim üzerine Zorpet manisada (Zorlu petrol) tekrar 9Litre yakıt(fazlasiyla) aldım. Su anda Yakit Gostergesi oldugundan dusuk gosteriyor. Ancak Cozumu bende ve basit :) Bilindigi uzere 10 Litreden az yakit alinmamasi muhim. En iyisi bununla ilgili konu varsa oraya yazayim. (dizi fragmani gibi oldu)

Neden Fazla yakit aldin diyecek olursaniz Bulundugum yerde (Akbuk - Didim ) Hic guvenemedigim shell petrol istasyonundan baska bir istasyon yok. Ben de 66 Litre depomda ne kadar fazla yakitla buraya varirsam o kadar iyi olur diye dusundum, Aracta yakmayip koklayinca bu durum bende hep oluyor :) Eger Didim etrafinda iyi bir benzin istasyon biliyorsaniz paylasirsaniz da ayrica sevinirim.

Ahh, bu da uzun oldu klavyem acildi mi durmuyor ne edeyim :)

İlkay
06-09-2011, 02:50
Hoş geldiniz.

Ahmet Ç.
08-09-2011, 20:55
Hoşgeldiniz.
ne iyi ettinizde geldiniz :)
hem 407ci hem galaxie ci hemde kural bilir. süpersiniz. Tanerhocam nerdesin ????
cok seyler bulacağınız,pug aşığı cok değerli saygılı ve beyfendi dostların bulunduğu bir ortam burası.
ben sahsen dostların cok cok yarar ve desteğini görsüm,umarım darısı basınıza.

saygılar ...