PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Run Flat vs. 407 :)

aLLyC
28-08-2011, 11:43
Selamlar, Run Flat teknolojisini arastiriyorum, Bu özelliğe sahip lastikler, Daha Kalın Yanak kesitine sahip oluyor.

Dezavantajları ise çok pahalı ve tek kullanımlık olmaları. RF lastikler 0 Basınç altında janttan sıyrılmadan(sadece uyumlu jantlarda) 100Km yolu 50-80Km/h hızda gidebiliyorlar. Bazi Lüks ya da çevreci otomobillerde(VW Bluemotion vb.) bu lastikler kullanılıyor ve stepne verilmiyor, Ancak bu RF görevini yerine getiren lastik de diğer lastikler gibi öldükten( 0 basınc altında gittikten) sonra çöp oluyor (nasıl bir çevrecilikse) Pirelli'nin sitesinde su sekilde bir aciklama mevcut "Run Flat lastik kullanimi icin araciniz Run Flat Lastiklere uyumlu sekilde uretilmis olmasi gerekmektededir. Ön Takımı kasıt ediyor.

Yaptıgım araştırma sonucu yamulmuyorsam BMW 2005+'lerin tamami RF destekler şekilde üretilmiş acaba Aynı veya benzer koşul Pug tarafından desteklenmekte midir ?

RF için gerekli ön düzen farklılığını bilen ve paylaşan olursa sevinirim.
Not. Service Box'da RF özellikli bir lastiğin 2006 407 için yedek parça olarak sunulduğunu görmedim.

Dreamcatcher
28-08-2011, 11:44
Hoşgeldiiz..ancak forum kurallarını okuyup no:10 a göre hareket ediniz..

aLLyC
28-08-2011, 13:02
Hoş Bulduk, Forumun 10. Kuralını uyguladım, eğer şimdi haraket edebileceksem Konu ile ilgili bilginiz var ise paylaşırsanız sevinirim.

Ömer Gedik
28-08-2011, 21:53
Aramıza hoşgeldiniz.

Run-Flat lastikleri aslında oldukça araştırmışsınız. Dediğiniz gibi BMW'lerde 2005 sonrası standart ekipman olarak sunuldu. PEki BMW ciler durumdan memnun mu bence kesinlikle hayır. Çok sert olan yanak ve damak bölgesi tabir edilen çember aracın aşırı sertleşmesine neden oluyor. Bu da berbat bir sürüş konforu demek.

Bu arada bu konu üzerine neden bu kadar düştünüz anlamadım. Normalde Run-Flat kullananlar normal lastiğe dönüştürmek isterde o yüzden soruyorum. :)

407lerde bu tarz bir uygulamayı kesinlikle önermem heleki ülkemiz yollarında aracın içinde aşırı ses oluşturmasına (vidaları çözmesi- plastik aksam gıcırdamaları- kopcaları geveşetmesi) sebep olacaktır.

Ozan
29-08-2011, 00:50
Ayrıca bildiğim kadarıyla RFT lastiklerin ömürleride kısa oluyor.

aLLyC
03-09-2011, 21:27
Herkese selamlar, RFT için ugrasma sebebim bir ikinciel sitesinde 225/45/18 RFT Cinturato Lastikleri 1111 uretimli 3bin km lik satista gormus olmam 18 lere gecmek isterken cok kelepir fiyata bulunca (ki nedenleri de malum) en ekonomik gecis olur diye dusundum bir arastirayim dedim ancak iyi ki arastirmisim diyemeyecegim ne yazikki ama anlasilan 0 ve kaliteli bir lastik ve saglam bir butce beni bekliyor :)