PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Atiker'i nasıl bilirsiniz?

hakulas
18-08-2011, 22:38
Arkadaşlar 2009 model 207 2-tronic aracıma Atiker marka tüp önerir misiniz? Uyum sorunu yaratır mı? Fiyatı diğerlerine göre daha uygun. Ben BRC taktırmayı düşünüyordum ama babam "araba hediyesi tüp taktırayım ama Atiker taktırırım (1000 tl ye)" dedi kararsız kaldım :) Atiker'de PSA modülü eklenebiliyor mu? Şu benzin ibresinin düşmesini engelleyen şey? Bir de araç arıza lambası engellenebiliyor mu Atiker'de acaba..Şimdiden teşekkür ederim.

hakulas
22-08-2011, 15:24
Güncel...

γuяdaeя
22-08-2011, 15:39
Hakan.. Forumdaki arkadaşların büyük çoğunluğu dizel araç kullanıyorlar. Açıkçası LPG sistemleri hakkında paylaşılan mesaj sayısı 3-5'i geçmedi şimdiye kadar. Atiker'i tanıyan birileri olsaydı eminim cevap yazardı :)

Ufuk
22-08-2011, 17:54
Arkadaşlar 2009 model 207 2-tronic aracıma Atiker marka tüp önerir misiniz? Uyum sorunu yaratır mı? Fiyatı diğerlerine göre daha uygun. Ben BRC taktırmayı düşünüyordum ama babam "araba hediyesi tüp taktırayım ama Atiker taktırırım (1000 tl ye)" dedi kararsız kaldım :) Atiker'de PSA modülü eklenebiliyor mu? Şu benzin ibresinin düşmesini engelleyen şey? Bir de araç arıza lambası engellenebiliyor mu Atiker'de acaba..Şimdiden teşekkür ederim.

Benim Daha Önceki arabam 307 1.6 envy otomatik vites, atiker tüplü idi arıza lambasının yanıp yanmaması tümü ile Tüpü takan ustanın marifetine bağlı. Benim bildiğim Atikere psa modülü takılamıyor. Bir sorun olunca atiker parçaları değiştiriyor mesela 1 sene sonunda enjektörü arıza yaptı garantiden değişti.. Ama Tüp işi ustalık işi, iyi takamayan biri büyük sorun çıkartırken. Ustalıklı yapılmış bir işçilikle sorunsuz uzun süre binebilirsiniz..

Ozan
22-08-2011, 21:56
En mantıklısı montajı firmaların merkez servisinde yaptırmak olur herhalde

mimit
06-12-2011, 11:51
Lpg sistemleri her ne kadar aynı mantık ile çalışsa da her sistemler her araçta tam olarak uyum sağlamıyor,bunun yanı sıra arıza lambası yakma,otomatik araçlarda kick-down yapıldığında benzine geçme gibi sorunlar yaşanabiliyor.atiker yetkili servisi ile görüşüp daha önce aynı tip bir araca montaj yapıp yapmadıklarını öğrenin,hatta mümkünse kullanıcıya ulaşın.

ama genel olarak brc daha kaliteli bir markadır,markalar arasında araç hiç bir sorun çıkartmasa bile tüketim farkları olabiliyor.Bu arada BRC bile taktıracak olsanız,mümkünse firmanın yetkili servislerinde montajını yaptırın ve internet ten daha önceki montajlarını araştırın,ustalıkta çok ama çok önemli.

tAKreS
06-12-2011, 12:58
lpg de seçilecek kit kadar ustanın montajı da önemlidir. enjektör sesinden rahatsız olmazsanız brc taktırın bence.

baragat
06-12-2011, 18:00
Atiker Değilde Ben BRC ve PRİNS Öneririm

sarman
06-12-2011, 18:11
Merhaba ben eski arabama BRC taktırmıştım. Çok iyi ayar yaptılar ve %48 oranında para tasarrufu yapıyordum.
Bostancı sanayide Kantarcı Tofaş servisinde yaptırdım. Arabam 2000 model otomatik hyundai elantra idi. Hiç performans düşmesi yaşamadım. LPG yi de Bostancı e5 kavşağındaki total den alıyordum ( en hilesiz onu bulabildim, daha önce shell den alıyordum, hava mı basıyorlardı neydi bilmem hemen boşalıveriyordu)

Diğer LPG sistemlerini bilmem ama ben BRC den memnun olduğum için tavsiye ederim.

BARUT
15-12-2011, 13:38
YENİ TAKDIRDIM ATİKER USTASINA DÜŞECEM LPG KORKMA HEPSİ AYNI SADECE USTA ÖNEMLİ. BENDE SENN GİB İYDM.

Ömer Gedik
15-12-2011, 14:13
Lütfen forum kurallarını okuyun.

Öncellikle tanışma bölümünde kendinizi tanıtmalısınız.

Ayrıca hem büyük harf kullanmamalı hemde Türkçe kullanımına özen göstermelisiniz.