PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DEPODAN GELEN SES

bilalkay
20-11-2009, 08:52
Aracım dizel. Depoyu doldurduktan sonra, düşük hızda kasisli yolda ya da sert fren yaparak durunca içeri depodaki çalkalanma sesi geliyor. Sizin aracınızda da bu durum oluyor mu? Bu sesin kabinden duyulması tuhafıma geldi. Daha önce ya dikkat etmiyordum ya da duyulmuyordu. Alınan mazotla ilişkisi olma ihtimali düşük ama olabilir mi acaba?

Ömer Gedik
20-11-2009, 09:02
Depo 3/4 seviyelerindeyken nedense bu ses oluşuyor muhtemelen çalkalanma deponun üst kısmına denk geliyor orada da izole durumu zayıf, bizim araçlarda da var.

kivanc
21-11-2009, 12:48
o sese bende takmıştım deponun çalkalandığını bile bile sordum servise onlarda çalkalanma dedi, e sıvı tabi geri geri giderken fren gaz yaptığınızdada olur.

Selahattin
21-11-2009, 15:06
o sese bende takmıştım deponun çalkalandığını bile bile sordum servise onlarda çalkalanma dedi, e sıvı tabi geri geri giderken fren gaz yaptığınızdada olur.
+308 aynı sıkıntı bendede var.sıkıntı değil bu aslında

GLR
21-11-2009, 16:26
normal daha çok müzik dinleyin arabada.arabayı dinlemeye başladıktan sonra bu işin sonu gelmez :D

TanerHoca
21-11-2009, 19:03
arabayı dinlemeye başladıktan sonra bu işin sonu gelmez Cheesy
aynı şikayet toyota aurisçilerden gelmişti hemde epey bir şikayet ediyorlardı.
müzik dinleme için birşey diyemem ama yukarıdaki cümleye tamamen katılıyorum.hatta bazen hanımdan fırça yediğimiz bile oluyor.arabayı benden daha çok dinliyorsun diye ;D ;D ;D

reisG
21-11-2009, 21:50
normal daha çok müzik dinleyin arabada.arabayı dinlemeye başladıktan sonra bu işin sonu gelmez :D

Ahmet harika yanıt bende aynısını yapıyorum. aracı fazla dinlemiyorum. bunun sonu gerçekten yok.

Ranilin
23-11-2009, 20:33
O ses depodan gelmiyor olabilir. Aynı sorunu bir ara ben de yaşamıştım, sesin depodan geldiğini zannediyordum çünkü özellikle sert fren vs. yapınca cumbur cumbur ses geliyordu. Sonra bir gün o sesi dikkatlice dinledim ve o sesin aslında arka kapıdan geldiğini gördüm ! Evet, arka sol kapının içi yağmur suyu dolmuş ve normalde o su tahliye olması gerekirken alttaki delikler tıkanmış dolayısıyla su birikmiş kalmış orada. Servise gidip o deliklerin yuvalarını açtırdığımda rahat 10-15 lt su boşaldı kapıdan ;D Tavsiyem kapıları tek tek açıp sert bir şekilde sallayın, o sesin kapıdan gelme ihtimali var çünkü. Su boşaldıktan sonra o sesi bir daha hiç duymadım, ne depo boşken ne depo doluyken ne de yarımken ;)

otmotvmhndsi
24-11-2009, 15:52
Bugün mazot aldım ve depo 3/4 dolu halde. Garaja inerken bende duyuyorum bu sesi. Önemsenecek bir durum değil...

Ömer Gedik
25-11-2009, 15:16
Benimde kapıda su birikmesi durumu oldu ben de alt fitili çıkarınca suyu boşalttı. Ama ben açıkçası gider için bir yol da göremedim. O deliklerin hepsine fitilin çıkıntıları oturuyor. Ayırca depodan gelen ses ile kapıdan gelen ses farklı :D