PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sanırım LPG

mert_sy
12-07-2011, 05:37
arkadaşlar benim 2006 model 307 1.4 aracım atiker marka LPG taktırdım ilk başlarda sorun yoktu ama son zamanlarda aracı çalıştırırken bazı problemler ortaya çıkmaya başladı. Aracı ilk çalıştırdığımda rolanti 900-1000 arası olması gerekirken düşmeye başlıyor 500 400 derken arac titriyor ve stop ediyor. eğer ben gaza basıp devri 2000 civarında tutarsam ilk çalıştığı andan itibaren, 10-15 sn ye sonra motor kendini toparlıyor ve devir düzleliyor. eğer stop ederse 2. çalıştırmamda hiç sorun olmadan çalışıyor. Gaz kelebeğini temizlettim, bilgisayara bağladık versiyon yükselttik, servis baktı, lpg ciye götürdük ama sorun düzelmedi. servis LPG uyumsuzluğundan bahsetti ama bilmiyorum.

aydalper
13-07-2011, 12:17
Bence işinin erbabı bir LPG ustası ile gürüşmeniz gerekli. Lpg de dediğiniz sorunlar genelde devreye geçme sıcaklığı ile alakalı oluyor, çok düşük ayarlanmış olabilir onun haricinde lpg uyumsuzluğu diye birşey yok tamamen biz bu işten anlamıyoruz, anlayana götür demek.

mimit
13-07-2011, 15:00
öncelikle iyi bir lpg ustasına gösterin aracınızı,Bazı sistemler bazı motorlarda randımanlı çalışmıyor,ama yeni sistemlerde de bu pek geçerli değil,montaj esnasında dabir hata yapılmış olabilir,size en yakın atiker yetkili servisine başvurun,sorununuzu çözeceklerdir,muhtemelen bir ayar ile de düzelir.

riva70
09-08-2011, 08:41
kesinlikle ayardan aynı sorun bende de var

kaan__
11-08-2011, 23:18
sorun çözüldümü bilemiyorum ama bujilerinize kontrol etmenizde hayya değiştirmenizde fayda...