PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Bloke Şifresinin değişimi hakkında bilgisi olan varmı?

406-1387
09-07-2011, 22:51
Arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım ve site içerisinde yaptığım araştırmada bu konu hakkında bir bilgiye rastlayamadım. 1997 model Peugeot-406 SV AUTO kullanıcısıyım ve araç yaklaşık 10 aydır bende. Aracımın çalışma sisteminde bir şifreleme söz konusu. 4 haneli şifrenin doğru yazılmaması halinde araç çalışmıyor. Benden önceki sahibi yada bir başkasınında bu şifreyi biliyor olması beni tedirgin ediyor. Şifreyi kendim değiştirebilirmiyim. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Ömer Gedik
01-08-2011, 20:00
Bizimde 97 model bir 406 mız vardı kısa süre bizde kalmıştı çünkü verip 98 model SV almıştık. Bu şifreleme değiştirilebiliyor diye biliyorum ama yönetmeini hiç bilmiyorum. Kitapçıkta bahsi geçiyor olabilir baktınız mı?

γuяdaeя
01-08-2011, 21:24
Nasıl yani, her seferinde şifre mi yazmak gerekiyor aracı çalıştırmak için?

Ömer Gedik
02-08-2011, 08:32

evet İmmobilizer öncesi çağdı :) 98'de İmmobilizer geldi ve 406'da bu sistem kalktı.

Soylukan
22-08-2011, 19:18
Sigortanın orda şifre giriş paneli vardı bunlarda anımsadım. D8 manueline ulaşamadım fakat yabancı forumun birinde şöyle bir prosedür anlatmışlar; start kodunuzu girin sonra C ye ondan sonra da 1 basın sonra tekrar C ye basınca 4 adet bip sesi duyacaksınız yeni kodu girebilirsiniz.

Gökay
22-08-2011, 19:52
Yanlis bir siralama yapipta sifre karisirsa,artik birde cekiciye ihtiyaciniz olabilir :anlamadim2

cihatgok
22-08-2011, 22:52
Merhaba, bir 406 fun sitesinden bulduğum cevap:

Bunlar İmmobilizer'ın ilk denendiği araçlar ve gayet kullanımı insan faktörleri açısından sıkıntılı. BSI unit diye bişey bunu kontrol ediyormuş ve ingiltere fiyatı yaklaşık 400 sterlin. o yüzden sisteme iyi davranmakta fayda var.

Araçların birçoğunda immobilizer ve/veya transponder code'larında bir sıkıntı olduğunda bir takım CTRL-ALT-DEL benzeri saçma işlemlerden sonra bunlar resetlenebilmektedir.

406 için ise yanlış anlamadıysam şöööle:

1. Kontağı tak, ateşleme konumuna getir. sürücü camını aç.
2. çalışan bütün ekipmanları kapat.
3. kaputu aç.
4. bütün kapıları kapat
5. kontağı yerinden çıkart (kapılar kapalı)
6. 3 dakika (en az) bekle (uzaktan kumanda ile oynama, dokunma)
7. aküyü sök min.15 sn bekle (burada disconnect battery diyor - bu 406 için her zaman (-) kutbun sökülmesi demek)
8. aküyü bağla, 10 sn bekle )kapıları sakın açma)
9. sürücü camından uzan sinyalleri aç.
10. kontağı tak ve çalıştır. sistem kontrollerini yap.

diyor. ama bunun bazı modellere özel olduğunu söylüyor denemişler dizel de çalışmamış. . inşallah sizinkinde çalışır. :)

Biliyorum, biraz komik. ama bende bir de Kia picanto var ondada böyle bir prosedür var. camları sonuna kadar açıp kapıları kapatıyorsun, kontağı açıyorsun (arabanın orjinal anahtarını takıp) 87 dk bekliyorsun ????? 90 değil 80 değil 87 dakika sonra (kronometre tuttuk) immobilizer ışığı sönüyor. kapıları açmadan dışarıdan marşa basınca çalışıyor. :)...

406-1387
07-09-2011, 18:14
evet kardeş

γuяdaeя
07-09-2011, 18:21
evet kardeş

Ben olsam her seferinde bununla uğraşacağıma tamamen iptal ettirirdim.. Yapılabiliyorsa tabi :)

406 niko
10-10-2011, 21:03
benim daha evvelki arabam bi 406 sv idi şifreyi deyiştirme imkanı var bunu atatürk sanayideki bi peugout servisine yaptırmıştım yanlış şifre girip motoru kitlersen eyer şifre paneli ötmeye başlar yapman gereken kontaı kapatıp yeniden kontağı açmak ve 30 dakika hiç birşey yapmadan beklemek panel susunca doğru şifreyi yeniden yazıp kontağa basa bilirsin araç çalışır