PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arka kapı plastik sesi ve cam sorunsalı?

mimit
01-07-2011, 20:41
arkadaşlar 308 i aldığımdan beri özellikle sağ arka kapıdan müziğin sesi biraz açınca yada bas ı yükseltince böyle plastik bir malzemenin titreşim sesi geliyordu.ilk önce bunu kendim hoparlörü değiştirirken araya bir şeyler koyarım sıkıştırırım yada yalıtım yaparım gibi düşünmüştüm ki bu gun fark ettiğim bir olay oldu arka cam ı indirince bu plastik sesi kesiliyor.bunun için servise başvursam bu işi garantiden hallederler mi yoksa ban bir işçilik faturası çıkartırlar mı?

emax34
01-07-2011, 23:40
Merhaba Mimit,

Buyuk ihtimal garantiden giderirler diye dusunuyorum.Ama sorunun ne oldugu da onemli bir faktor tabii :) Cok basit birsey de olabilir. Parca degisimi vs gibi bir durum olursa genelde biraz zorladinmi garantiden halloluyor ;)

Murat

Abdullah
02-07-2011, 02:01
mimit bende de var aynı sorun sol arka kapı benimkide camı açıp hiç denemedim zaten denesemde garantim bitti :D

mimit
02-07-2011, 13:46
Merhaba Mimit,

Buyuk ihtimal garantiden giderirler diye dusunuyorum.Ama sorunun ne oldugu da onemli bir faktor tabii :) Cok basit birsey de olabilir. Parca degisimi vs gibi bir durum olursa genelde biraz zorladinmi garantiden halloluyor ;)
Murat

Ankaraya döndüğümde hemen bi servise götürcem aracı,o sesi duymamak için yüksek sesle müzik dinlemekten başım ağrıyor :)

mimit bende de var aynı sorun sol arka kapı benimkide camı açıp hiç denemedim zaten denesemde garantim bitti :D

valla aslında yetkili servislerden hiç haz etmiyorum daha önceden pauegeot dahil farklı markaların yetkili servisleri ile büyük küçük çok sıkıntı yaşadım,bakımı hallettik bu tip sorunlar için giderim,yoksa kapısından bile geçmem,ama o sese nasıl tahammül edebiliyosun,patlak hoparlör bile ondan güzel ses çıkartır.

Abdullah
02-07-2011, 23:05
o sese şöyle tahammül ediyorum bass en fazla 3 de kullanıyorum ayrıca müziğin sesini az açıyorum sorun çıkmıyor pejo ile yaşamaya alışmak buna derler :D

mimit
04-07-2011, 01:09
ben bass 0 da ses seviyesi ise cd de (cd den dinliyorum genelde)3 den itibaren duyuyorum,sanırım farklı seslerden bahseder olduk :) valla peugeot a çok çokta alışığım ama 3 tane 406 dan sonra bu 308 de sanırım segment farkını yaşıyorum :( ahhhh ahhhhh....

Abdullah
04-07-2011, 10:22
ben bass 0 da ses seviyesi ise cd de (cd den dinliyorum genelde)3 den itibaren duyuyorum,sanırım farklı seslerden bahseder olduk :) valla peugeot a çok çokta alışığım ama 3 tane 406 dan sonra bu 308 de sanırım segment farkını yaşıyorum :( ahhhh ahhhhh....

yok ses hemen hemen aynı ses de senin ki benimkinin biraz daha aşırısı

mimit
12-07-2011, 19:13
bu gun serviste sorunun çözüme kavuştu usta ilk başta sorunu tam olarak anlayamamış bunun için beni servis bölümüne alıp şikayetimi tekrar dinlediler,ilk önce sol arka kapı ile ilgilendiler kapı içindeki yalıtım malzemesini değiştirdiler,daha sonra diğer kapılarıda kontrol edip bütün kapıların yalıtım malzemesini değiştirmişler,şimdilik iyi gibi gözüküyor ama ilk fırsatta ben 4 kapıyı söküp,güzel bir yalıtım yapmayı planlıyorum,zaten ses sisteminde de ufak bir değişikliğe gidecek olursam ozmn bu işlem şart olacak.