PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kafa karışıklığı ve araç tavsiyesi ... ?

SAMET010
01-07-2011, 19:42
2012 modellerin gelmesi ve 308in makyaj görmesi üzere babamı kafalayıp 308i her an değiştirebilirim :f1 ve o kadar çok modelin içerisinde kafam çok karışık , belli bi marka fanatikliğim yada şu bu markaya karşı bi soğukluğum yok :D
Aracı yüzde 90 ben kullanıyorum ve yüzde 10da annem biner ona göre marka ,model , dizel , otomatik yada manual farketmez ::)

vw jetta 1.6 tdi highline dsg : şekil olarak beni tatmin etsede 70binlik etiketi beni fazlası ile itiyor :alkis2

pejo 508 1.6 hdi 6r : aslında kafama baya baya yatıyo fiyatı ,yakıtı , iç mekan güzelligi ile , fakat türkiyede iken yollarda gördüğüm kadarı yada resimlerden bakınca jantların aracta ufak durması ve gözüme tam oturmayan bişiler var :S

pejo 508 1.6 thp : yakıt o kadarda önemli değil daha önce 207 GT kullandım için sorun yok aynı motor sayılır zaten , hatta fazlası ile dizelden çeliyo beni zevkli motoru ... fakat gene dış görünümüne alışamadım gitti , acaba bende mi bi sorun var :gul9

volvo s60 1.6 t yada 2.0 d3 : fazlası ile 1.6 t aklımı çelen tek motor , içi dışı r design oldumu bayılıyorum ki olmasa bile 18lik jantla süper duruyo ... tek eksisi maalesef ülkemizde ki 2. eli

c kasa dicek arkadaslar için : dükkanda c180 komp var bindiğim araçtan 2 tane olsun istemiyorum ...

passat ve superb : Genelde şehir içi kullandım araç ve 25 yaşa göre çok büyük , sanki babasının arabasına binio havası istemiyorum ... haa 508 de yokmu o hava derseniz , pejonun gençlere uyan sportif bi yanı var mesala :arkadas
diğer bu sınıf araçlarda ise bunlar kadar olmadığı daha sportif bi havasının oldugu kaanatindeyim
honda accord : beyazı tek aklımı çelen model ama eski bi civic otomatik kullanıcı olarak onunla 12-13 lt yakarken kesin bununla 20 lt yakarım diyorum :D :D ve forumdan mimit arkadaşımızın babası 2011 accord kullanıcısı ve mehmetten aldıgım görüsler maalesef o sınıfta gidişi ile olumsıuz olduğu yönde , sonucta altımda 2.0 benzinli araç olup ona göre vergi verecek kasko ödeyecek ve benzinine daha fazla para vereceksem azcıkta seri olsun :uzgun

en çok güleceginiz model yeni ford mondeo 1.6 turbo :)ne bilim yeni makyajlı kasa çok hoşuma gidiyo ,çok ısındım :)
bide mazda 6 makyajlı kasa var ama maalesef ülkemizde ki 2.elinden ötürü bakmıyorum bile :gul5

son olarak latitude : bu fikri tamamen arkadasım aklıma soktu , siyah privallege paket 1.6 dizel manuel vites ... keste edc şanzuman olsaydı 1.6 sınıfta ...

bu konuda bana fikir verecek olan , araçlar ve günümüz piyasası hakkında olumlu ve olumsuz yorum bildirecek tüm arkadaşlarıma tesekkür ederim

mygold
01-07-2011, 19:58
opel insignia oneririm.. :havali

SAMET010
01-07-2011, 20:03
opel insignia oneririm.. :havali

1.6t 180liği amcamda var çok yakıyo diye direk eledim babam almaz :) 16 ltlerde gezdiğini biliyor ben kullanınca abi, ama fikriniz için tesekkür ederim , yoksa fiyat donanımına göre en uygun şeceneklerden

erener
01-07-2011, 20:04
BMW , Mercedes yada Audi derim..

mygold
01-07-2011, 20:08
o zaman hem yakısıklı hem ekonomık yenı toyota avensis 1.8 otomatık derım.. :iyi
not: kampanya fıyatı:63.400 tl

muhti
01-07-2011, 20:11
kardeşim şimdiden hayırlı olsun hepsi güzel araç yalnız birçoğu seninde dediğin gibi babasının aracına biniyor hissi oluşturacaktır. Al bir 308 cc yakışır sana.. ;)

hakan308
01-07-2011, 20:12
Golf VI TSI :f1

SAMET010
01-07-2011, 20:14
kardeşim şimdiden hayırlı olsun hepsi güzel araç yalnız birçoğu seninde dediğin gibi babasının aracına biniyor hissi oluşturacaktır. Al bir 308 cc yakışır sana.. ;)

saol kardeşim iyi dileklerin için ... hahaha bu arada annemle aynı fikri söyledin , gecen beyazını görmüş çok begenmiş sana yakışır diyip duruodu hiç aklımda yokken :D

ya zaten büyük araba severim ben ama passatla , superb iyice agır kacıyo gözümde ama aklımda spora kacmıyo değil ???

SAMET010
01-07-2011, 20:15
o zaman hem yakısıklı hem ekonomık yenı toyota avensis 1.8 otomatık derım.. :iyi
not: kampanya fıyatı:63.400 tl

aslında bakmak lazım avensiste hoşuma gitmiyor değil , hele elegantsa tadından yenmez ,bizim blk toyotaya bi bakim ben teşekkürler

SAMET010
01-07-2011, 20:16

hakan ama golf için 308den vazgecmem ben , bana pek bi cazip yönü yok kardeşim ama teşekkür ederim fikrin için :)

otmotvmhndsi
01-07-2011, 20:26

hakan ama golf için 308den vazgecmem ben , bana pek bi cazip yönü yok kardeşim ama teşekkür ederim fikrin için :)

Baştan 308 almamış olsam tamam ama ...

Bu arada istenilen fiyatlar çok yüksek... Makyajlı olmayan kasa 308 Comfort + Executive Paketli HDI 6R'yi 42,750TL ye alabiliyorken... Bu sınıfta başka araca bakmam...

mimit
01-07-2011, 20:36
dostum accordu yakıt olarak baştan ele bence hem yakıyor hemde 150 hp o kasada pek tat vermiyor,Büyük araç olunca o baba imajını yıkmak için birşey yapılar bilir örnek benim 406 lar :) ama söylediklerin içinde benim aklıma en çok yatan benzinli olur ise mazda 6 dizel olsun bizim olsun dersen 508 ama 1.6 sı değil :) yada 1,6 ama işte yani belki destek görür.

Ozan
02-07-2011, 00:11
2012 modellerin gelmesi ve 308in makyaj görmesi üzere babamı kafalayıp 308i her an değiştirebilirim :f1 ve o kadar çok modelin içerisinde kafam çok karışık , belli bi marka fanatikliğim yada şu bu markaya karşı bi soğukluğum yok :D
Aracı yüzde 90 ben kullanıyorum ve yüzde 10da annem biner ona göre marka ,model , dizel , otomatik yada manual farketmez ::)

vw jetta 1.6 tdi highline dsg : şekil olarak beni tatmin etsede 70binlik etiketi beni fazlası ile itiyor :alkis2

pejo 508 1.6 hdi 6r : aslında kafama baya baya yatıyo fiyatı ,yakıtı , iç mekan güzelligi ile , fakat türkiyede iken yollarda gördüğüm kadarı yada resimlerden bakınca jantların aracta ufak durması ve gözüme tam oturmayan bişiler var :S

pejo 508 1.6 thp : yakıt o kadarda önemli değil daha önce 207 GT kullandım için sorun yok aynı motor sayılır zaten , hatta fazlası ile dizelden çeliyo beni zevkli motoru ... fakat gene dış görünümüne alışamadım gitti , acaba bende mi bi sorun var :gul9

volvo s60 1.6 t yada 2.0 d3 : fazlası ile 1.6 t aklımı çelen tek motor , içi dışı r design oldumu bayılıyorum ki olmasa bile 18lik jantla süper duruyo ... tek eksisi maalesef ülkemizde ki 2. eli

c kasa dicek arkadaslar için : dükkanda c180 komp var bindiğim araçtan 2 tane olsun istemiyorum ...

passat ve superb : Genelde şehir içi kullandım araç ve 25 yaşa göre çok büyük , sanki babasının arabasına binio havası istemiyorum ... haa 508 de yokmu o hava derseniz , pejonun gençlere uyan sportif bi yanı var mesala :arkadas
diğer bu sınıf araçlarda ise bunlar kadar olmadığı daha sportif bi havasının oldugu kaanatindeyim
honda accord : beyazı tek aklımı çelen model ama eski bi civic otomatik kullanıcı olarak onunla 12-13 lt yakarken kesin bununla 20 lt yakarım diyorum :D :D ve forumdan mimit arkadaşımızın babası 2011 accord kullanıcısı ve mehmetten aldıgım görüsler maalesef o sınıfta gidişi ile olumsıuz olduğu yönde , sonucta altımda 2.0 benzinli araç olup ona göre vergi verecek kasko ödeyecek ve benzinine daha fazla para vereceksem azcıkta seri olsun :uzgun

en çok güleceginiz model yeni ford mondeo 1.6 turbo :)ne bilim yeni makyajlı kasa çok hoşuma gidiyo ,çok ısındım :)
bide mazda 6 makyajlı kasa var ama maalesef ülkemizde ki 2.elinden ötürü bakmıyorum bile :gul5

son olarak latitude : bu fikri tamamen arkadasım aklıma soktu , siyah privallege paket 1.6 dizel manuel vites ... keste edc şanzuman olsaydı 1.6 sınıfta ...

bu konuda bana fikir verecek olan , araçlar ve günümüz piyasası hakkında olumlu ve olumsuz yorum bildirecek tüm arkadaşlarıma tesekkür ederim

İllaki yeni araç olmalı demiyorsan 2.el 2008 model 320d bakabilirsin.

SAMET010
02-07-2011, 01:17

İllaki yeni araç olmalı demiyorsan 2.el 2008 model 320d bakabilirsin.

ozan abi 3 kasaya hiç bakmıyorum e90 kasa değiştiriyor seneye

Ömer Gedik
05-07-2011, 10:40
Samet nacizane düşünceleri paylaşmak isterim.

D segmenti'nde çok iyi araçlar var ama hemen hemen hepsinin zayıflıkları olabiliyor. Ben model bazında değerlendirirsem...

Jetta 1.6 TDI: Malezya üretimi bir Vw 'e (ki devlet o araçalra özel vergi koydu) o kadar para verilmeyeceği düşüncesindeyim zaten araç C segmenti

508 Test izlenimlerimi 508 başlığında inceleyebilirsin. THP çok atak ve keyifli ayrıca test aracında gördüğüm 9,6 lt lik ortalama beni etkiledi. e-HDI Auto6R ise ekonomi zirvesi yapmanı sağlar ve her mazot aldığında dahi Seni güldürür. Çekişi ise oldukça iyi.

S60'ın yeni dış görünümü oldukça iyi fakat bu araçla ilgili okduğum tüm testlerde pek beğenilmediğini gördüm. Geçen gün Volvo showroom'unda aracı inceledim aracın tam dolu modeli güzel görünüyor. Standartı alınmamalı. Oldukça pahalı olduğu içinde ikinci elde çok değer kaybeder.

Passat ve Superb: Passat'ı az çok hepimiz tanıyoruz. Bence en önemli özelliği ikinci el değerini koruması. Ben ne malzeme kalitesini ne işçiliğini ne de tasarımı nı beğeniyorum. Superb ise benim için bambaşka bir araç arka diz mesafesi limuzin hissini yaşatıyor. En boşunda ESP olmaması eksiklik. Dizel'de otm. yoktu o da bir eksiklik. Ama bu iki araçtada baba aracı durumunu yaşarsın.

Accord : Yazan arkadaşlarda olmuş gerçi ama 150 hp atmosferik yetmemiş o araca ben izmit otobanında yüksek hızlarda bir yeni accord kovaladım oradan biliyorum. Sol şeritte hızlanmaların hiç birinde arayı açamadı. Maks 200'e kadar. Zaten üzerine çıkmadık.

Mazda 6 : Çok iddialı bir araç. Görüntüsüne bayılıyorum. İçine baktığımda ise hayal kırıklığı yaşıyorum. Yine de alınası bir araç ama satabilecekmiyim korkusu aracı kullanım sürecinde baki kalacaktır.

Ben kullandığımda büyük keyif aldığım 508'i ön planda tutuyorum. Jant işide zor değil artık 1 takım 19" 508 jantı takarsın Canavar gibi olur. :)